Opinie o Faurecia w Grójec

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Faurecia. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Faurecia na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Faurecia w Grójec

nikt taki

czlowiek sie stara a tu z dnia na dzien sms ze zaklad faurencia juz Cie nie potrzebuje bo jestes szarakiem zatrudnionym.prxez firme zewnetrzna i spadly zamowienia. zycze aby Ci co siedza wysoko na stolkach tak samo byli potraktowani. p.s czlowieka zwalniaja a stali pija chodza w kratke do pracy i zostaja ... zenada

Józef
@Ten ktoś

To się nazywa selekcja negatywna. Jest stosowana w Faurecii. Niewiele się z tym da zrobić. Z drugiej strony Faurecia to korporacja i jest wiele materiałów, że dba o swoich pracowników. Hipokryzja.

Hej właśnie szukają pracownika Inżyniera jakości ds. kontaktu z Klientem. Ale mnie ciekawią relacje w firmie? Jest przyjaźnie? Jakie są relacje z przełożonymi? Bo widziałam że tu trochę narzekania na atmosferę było...

Czarnuch
@Justyna

Dlatego bo jest kryzys a kierownik ma do zrobienia norme i jedynym narzedziem ktorym dysponuje to jest bezposrednia presja na pracownika.

FormerFaurecian Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 49 dni.

Wpis dotyczy działu transportu w Grójcu. Zatrudniają coraz częściej studentów na staż. Sam staż jest przeciągany na rok lub dwa. Dlaczego tak? Dlatego że pula wynagrodzenia się prawie nie zmienia, a pracownikom stałym płacę trzeba podnosić, więc nowe stażyści mają trudno by przetrwać przez staż i mieć nadzieję na podwyżkę. Do tego dyrektorem jest człowiek, który dba o to by wokół siebie pozbierać jak najwiecej znajomych lub ich bliskich. A że inny pracownik może naprawdę zasługiwać na awans to rzecz dziesiąta. Radziłabym tą firmę tylko na okres 2-3 lat by ogarnąć jak działa korpo w najgorszej jej postaci i iść dalej. Jeśli ktoś lubi podróże służbowe, to tu można się cieszyć z takiego bonu. Poćwiczyć angielski też dobra opcja. Często wyjazdy są w dużym gronie “przyjaciół” i po pracy można zrobić wypad na miasto, jeśli oczywiście nie trzeba zasuwać po godzinach. Klimat w zespole jest w miarę, ale zależy tylko jaką jesteś osobą. Bo jeśli nie trafisz do gustu “staruszków”, będziesz postrzegana za osobę szurniętą. Podsumowując: słaby management, który od dnia nr. 1 robi pozory przyjaciela na korytarzu czy w kuchni, a na rozmowach w gabinecie buduje dystans i stawi mury.

Jerzy Nowy wpis

Witam Jakie zarobki brutto na stanowisku dyrektor ds. sprzedaży lub inne podobne ? Pozdrawiam

Bubu Nowy wpis
@Jerzy

Ta firma nie ma takiego stanowiska jak dyrektor ds. sprzedaży

nikt taki

nadia
@nikt taki

dokladnie, nic dodać nic ujać, zero zainteresowania ze czlowiek ma rodzine,rachunki itp. zwolnienia z dnia na dzien ... szkoda czasu na prace w tej firmie ciezka praca ,rece na laserach poparzone za najnizsza krajowa .. pozatym zero zainteresowania czy to lidera czy mistrza... nigdy wiecej powrotu do tej firmy.. chcialam podziekowac za obiecanki i zwolnienie z dnia na dzien .

Ten ktoś
@nikt taki

Nie polecam pracy tam. Dział końcowy. Człowiek traktowany jak śmieć, aby cyfra była. Nie liczy się człowiek a liczba. Nie patrzą na to że awarie, że maszyny nie zawsze idą sprawnie i zawsze gnojenie pracowników, no bo przecież jak??? Za mało zrobione. Mistrzowie też pan Andrzej B... Zero szacunku do ludzi. Słownictwo tak jakby był panem świata. Przez okres który tam pracowałem doprowadził do zwolnień kilku dobrych ludzi. Bo nie wytrzymali presji, nie wytrzymali tego jak ten ktoś się odzywa. Kierownik uap6 potrafi stanąć z zegarkiem w ręku i mierzyć czas... Byłem świadkiem jak stal nad operatorem dobre kilka godzin bo za wolno szło. Praca ogólnie dobra, ale Ci którzy mają tam władze powinni się zastanowić nad tym że pod taką presją nawet mocno zbudowany psychicznie człowiek nie wytrzyma. Wszędzie trzeba pracować. Ale tutaj dostali władze nie odpowiednie osoby. Bo jeśli kogoś robią mistrzem i on jest wyrozumiały bo pracował na produkcji i wie jak sytuacja wygląda, to nie gnoi tak pracowników. Ale niestety tacy mistrzowie długo miejsca nie grzeją bo musi być (usunięte przez administratora) Tak to właśnie wygląda

Józef Nowy wpis
@Ten ktoś

Józef

Straszenie nudna firma. Nic tu się nie dzieje. Ludzie kiszą się we własnym sosie. Trzeba by zmienić managerów by coś tutaj zaskoczyło. Mentalność menagerów jest podobna do nadzoru przy zbiorze owoców w sadach. Pilnować i wyciskać i nie dać się zmienić, bo jestem niezastąpiony. Większość procesów od strony jakościowej tutaj leży lub jest na pokaz. Produkt nie jest udoskonalany a potem tracimy zamówienia od klientów. Ważne by zrobić. Aby było...

Justa
@Karolina

Nawet nie patrz na ta firme. To w (usunięte przez administratora)jest lepiej. Atmosfera tak mila jak armia (usunięte przez administratora).

Justyna
@Justa

trudno mi zinterpretować tego typu porównanie niestety, bo nie znam tego z autopsji. Jest szansa na szersze omówienie warunków jakie firma ma teraz do zaoferowania? Czemu atmosfera miałaby być tak słaba?

Stokrotka
@Justa

Ma pani rację ta firma to totalne dno i brak motywacj do pracy.Wdodatku ta atmosfera to jest jedna wielka porażka. Począwszy od Derektora a kończyć na majstrach i przydupasach liderów zero pojęcia o pracy.

Olga
@Stokrotka

Piszesz o braku motywacji do pracy, a na stronie z ofertami widzę jak firma pisze o np. dofinansowaniach do wypoczynku. Powiedz proszę jak to wygląda w praktyce, czy faktycznie można liczyć na jakieś benefity?

Czarnuch
@Justyna

Maks

Po jakim czasie na stanowisku inżynierskim otrzymuje się umowę bezpośrednio przez faurecie ?

Kandydat stażysta

Jak wyglądają dojazdy autobusem pracowniczym z Warszawy, gdzie są przystanki, o jakich godzinach i czy dla każdego starcza miejsca ?

Witam, na jakie wynagrodzenie moze liczyć kierownik? Przysługuje na tym stanowisku samochód z kartą paliwowa ?

Czy pracodawca Faurecia motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Józef Spółdzielczy

O Faurecii Grójec można wiele, wiele, wiele pisać... Może kiedyś będę miał wenę to się rozpiszę. Ogólnie mówiąc jest słabo, ludzie kiszą się we własnym sosie a managerzy są ci sami od 18 lat. Praca bardzo powtarzalna jako to w biznesie samochodowym. Faurecia to francuska korporacja. Zarząd traktuje ludzi podobnie jak w Auschan lub Carrefour. To błąd ponieważ zatrudnia się tutaj inżynierów. Ale no cóż... Józef Spółdzielczy

@Józef Spółdzielczy

Zgadzam się Można popracować jak ktoś nie ma wyjścia,management w większości bardzo prymitywny, szans na awans nie ma żadnych, awansują (usunięte przez administratora) Omijać, jak ktoś coś umie to omijać

Operator

Dzień dobry. Czy dają premię na nowy rok pracownikam, którzy pracują przez pośredników? Dziękuję za odpowiedź.

Irena
@Operator

Dzień dobry. Przepraszam, że z zupełnie innym pytaniem, może Państwo mają kontakt aktualny do zakładu? Uprzejmie dziękuję.

Ile jest zmian w Faurecia?

Jakie narzędzia pracy zapewnia Faurecia? Można liczyć na służbowe auto? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Bubu

Samochód, laptop i najnowszy model iPhone, wszystko to dla kierowników. Trzeba tylko nie mieć własnego zdania, tyrać w ludzi, i przytakiwać zastępcy dyrektora.

ciekawy
@Bubu

a na jaki model samochodu może liczyć manager? czym jeżdzą? powodzi się w firmie?

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Faurecia?

Witam, czy w firmie Faurecia /Grójec również są przyjęcia dla kobiet do pracy?

Dzień dobry. Czy ktoś z was pracował w tej firmie jako koordynator transportu? Podzielcie się opinia jakie warunki pracy i ile płacą.

ddd
@Adam

6500 brutto, praca 10h dziennie, telefony po nocach, nie polecam

Sylwia
@ddd

10 h? To jest 8 + nadgodziny czy tak standardowo macie? Może chociaż coś dopłacają za te dodatkowe godziny i prace po nocach?

Johny

Zakład to (usunięte przez administratora) i wodorosty. Kodeks pracy to jakaś fikcja. Urlop nie należy do pracownika tylko do dyrekcji która decyduje kiedy i na ile pracownik ma wziąć urlopu. Jest lipiec a ludzie już urlopów nie mają, w czasie przestoju ekonomicznego byli urlopowania bez wypełniania wniosków bo były dopłaty z tarczy. To nie jest temat dla Inspekcji pracy tylko dla prokuratory. Niby kryzys a produkcja większa niż za czasów prosperity. Tylko mniej ludzi a normy podniesione, po 8 godzinach idąc do szatni szorujesz rękami po podłodze. Na hali upał ale trzeba nosić maseczki czego pilnuje zastępca dyrektora wyskakując czasem ze swojego klimatyzowanego biura. To co kiedyś robiło 5 ludzi teraz robi 3 albo 2. Nie polecam, radzę omijać szerokim łukiem.

Taki
@Johny

Tak dokładnie jest pracuję tam dość długo i takiego wyzysku i takiego poszanowania pracownika to dawno nie było . Poczekajmy do ankiety i ją odpowiednio wypełnimy bo to się teraz tam wyprawia to nie jest praca tylko za....l. najważniejsze słowa kierowników i mistrzów to DLE. Tylko ja się pytam gdzie znajdują się związki dlaczego już tak głośno nie piszą na pseudo dyrektora to on przecież wprowadził atmosferę , mobbing to jest wszędzie . Mój czas poświęcony tej firmie dobiega końca bo to jest przegięcie ale ludzie ogarnięcie się nie dajcie się tak wyzyskiwać stańcie i pokażcie że macie jaja bo za miskę ryżu będzie robić i będziecie batem poganiani przez swoich pracodawców.

KatarzynaDuda
@Johny

Witam, piszę książkę poświęconą warunkom zatrudniania w zagranicznych korporacjach w Polsce. Zapoznałam się z Pana wpisem i zależy mi na rozmowie z Panem. Będę wdzięczna za skontaktowanie się ze mną i rozmowę o Pana doświadczeniach w Faurecii. Oczywiście zapewniam pełną anonimowość. Mój e-mail: katarzyna.duda1990@gmail.com Pozdrawiam, Katarzyna Duda

Ketjow
@Taki

Pracowałem w Faurecii w DE i tam było ok na składaniu siedzień do audi A3. Ogólnie francuskie firmy płacą w PL żenująco mało. Firmy niemieckie trochę więcej ale to też parodia. Jedynie wielkie międzynarodowe firmy spoza UE trzymają poziom.

BIDON
@Johny

Proszę o info, czy pamietacie M. Króla, który był u was dyrektorem. Jak go wspominacie.

Justa

Bo to prawda. Wszedzie (usunięte przez administratora)poniżenie upal i brud

BEHAPE

Ktoś coś napisze o bhp w tej firmie?

Są teraz przyjęcia na produkcje? Jakie warunki pracy firma oferuje?

Sylwia
@Zainteresowany

Z tego co widzę na ich stronie to jest jakas oferta na konstruktora. To o to Ci chodzi? Może idź poczytaj i daj znać :)

Interesują mnie programy stażowe w Faurecii w Grójcu (młodszy inżynier / stażysta) głównie w Dziale Technologii, Jakości, Optymalizacji i doskonalenia czy Produkcji. Teoretycznie już w trakcie stażu można dostać indywidualne stanowisko, a po nim można liczyć na stałe zatrudnienie w firmie. Jak jest w rzeczywistości? Czy staże te faktycznie przygotowują do dalszej pracy w firmie i można na nią realnie liczyć, czy jest to tylko sposób na ogarnięcie roboty przez młodziaków, po czym przyjmowani są na staż kolejni i kolejni? Proszę o informację najlepiej od osób, które miały styczność z tymi stażami. Pozdrawiam

Dorota
@Kandydat

a to Ty jesteś w trakcie rekrutacji czy dopiero się zastanawiasz nad wzięciem udziału? też jestem zainteresowana stażem biurowym. daj znać jak się czegoś dowiesz :)

@Dorota

Złożyłem CV i dostałem odpowiedź od Pani rekrutującej, że wynagrodzenie podczas stażu wzrosnąć może do o 500 zł więcej, niż górna granica widełek tam podanych, oraz ze w przypadku obustronnego zadowolenia jest możliwość przeniesienia na indywidualne stanowisko jeszcze przed zakończeniem stażu. Zadałem tu pytanie w nadziei, że może jest tu ktoś, kto miał do czynienia bezpośrednio z tymi stażami i powie jak jest w rzeczywiści. Już wcześniej śledziłem ogłoszenia i oferty stażu na tych samych stanowiskach pojawiają się co jakiś czas nowe. Zastawia mnie, czy potrzebują tyle osób na takie same stanowiska, czy po prostu stażyści są tak często wymieniani, bo nie spełniają wymagań.

kk
@Kandydat

Hej czy może dowiedzieliście się czegoś więcej ? Też jestem zainteresowana albo administracją albo w księgowości - obecnie widzę że mają pr stażowy ale kwota w ogłoszeniu jest niższa niż obecnie zarabiam i się zastanawiam czy to na początek, czy potem normalnie zatrudniają czy jest szansa na więcej. Tu dodam że mam znacznie bliżej do Faurecji niz obecnie do Wawki. Dajcie znać czy wiecie czy po stażu zostawiają czy wypad i nast stażysta.

XD
@Kandydat

Faurecia rekrutuje tak wiele osób, bo osoby, które pracują tak dłużej (specjaliści) masowo uciekają. Na początku pensja stażowa jest ok - w ostatnim czasie bardzo wzrosła - wiec teraz osoba z kilkuletnim doświadczeniem zarabia tylko trochę więcej (i dużo poniżej stawek rynkowych - w innych firmach automotive widełki są 2-3k brutto wyższe, stad ten odpływ). On boarding praktycznie nie istnieje, wrzucają na głęboka wodę i patrzą czy utoniesz. No ale jak ci zalezy to sporo się nauczysz, ale nie ma co liczyć na wsparcie przełożonych, bo są tak zawaleni swoją robota, ze polegać możesz tylko na pomocy kolegów i koleżanek z działu. Staże skracane są baaaaardzo rzadko i trwają rok i 3 miesiące, nawet jeśli robisz dokładnie to samo, co osoby z 20 letnim doświadczeniem. Sporo mówi to, że niewielu jest pracowników z doświadczeniem większym niż 4-5 lat a kilkanaście (bliżej 20), pierwsza grupa czeka az firma coś zaproponowane, by po około 3 latach bardzo się rozczarować i uciec do konkurencji, reszta ma blisko i ciągnie do emerytury, ale nawet tacy zaczynaja tracić cierpliwość. Obecnie nie ma miesiąca bez dostania maila z czyimś pożegnaniem, odchodzą świetni specjaliści z długoletnim doświadczeniem, a pytani czy ktoś przynajmniej probowal z nimi rozmawiać odpowiadają ze nie. Potem ich stanowiska są obsadzane stażystami, którzy szybko orientują się, jak to wyglada lub nawet nie, niech zespół sobie radzi. A szkoda, bo sama praca i zadania bywają naprawdę ciekawe, a ludzie są świetni (może z kilkoma wyjątkami, ale to każdy wie, o kogo chodzi)

XD
@XD

Ja uciekłem i polecam każdemu

Justyna
@XD

Ucieczkę? Czyli najpierw polecasz, żeby przyjść? ;p

Zostaw merytoryczną opinię o Faurecia - Grójec

• Jak się pracuje w Faurecia?

Zobacz opinie na temat firmy Faurecia tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 31.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Faurecia?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 2 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Faurecia?

Kandydaci do pracy w Faurecia napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042