Opinie o Korpo w Jawor

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Korpo. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Korpo na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Obróbka mechaniczna i termochemiczna metali

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Korpo w Jawor

Rys

Nie polecam nikomu, słaba stawka i (usunięte przez administratora) wszystkie negatywne opinie to sama prawda

Poker
@Rys

Co poniosło cię po odejsciu, boli? Trzeba teraz odreagować,może gdzieś indziej a nie na tej stronie, C...o

As
@Poker

Święta racja

Max

Rynek pracy jest tak obszerny i pracy nie brakuje, po co te narzekanie, można zawsze odejść w kazdej w chwili, kto narzeka niech szuka pracy albo wam pomogą

Ktos

Prawda prawda to zawsze boli najbardziej. Jeden wielki (usunięte przez administratora) i wyzysk pracowników mobbing na codzien. Ponizanie ludzi z produkcji. Tyle ze bez tych ludzi panowie z biura nie jezdzili by volvo czy q7 pan od pieczenia kotletów tez sie zalapal na samochodzik z pieniazkow ludzi ktorzy na to ciezko pracuja. Szkoda tylko ze zapominaja dzieki komu stac firme na takie zabawki.

Jak wygląda ścieżka awansu w Korpo?

Stefan

Jak zglosisz chęć awansu to dostaniesz skierowanie na badania lekarskie, nowe stanowisko szlifierz pneumatyczny ręczny. Zwolnisz się i będziesz mógł rozwijać się poza strukturami tej firmy.

Gerth
@Stefan

Stefan co ty gadasz, tobie szlifierni nie proponowali, odrazu byl awans wyjazdu ale bez wjazdu! ha,ha, ha!!!!

Gert
@Stefan

Wiecie kto tonstefan... To ten co robił na formułkach , potem na nacinaniu A potem chciał być brygadzistą na centrach .... sami oceńcie co to za pracownik był, wszyscy chyba wiedzą. Pozdrawiam

Malwina

Nie ma takiej ścieżki.

Tokarz

Awans w korpo jest codziennie, jest to 15 min przerwy na która biegniesz bo stołówka jest po drugiej stronie zakładu i zanim tam dotrzesz to już wracasz do maszyny. Pozdrawiam tych którzy odeszli. Obecna praca w kamieniołomie to odpoczynek w porównaniu do tego zakładu

Aplikowałeś do Korpo na stanowisko Ślusarz - Konserwator? Opisz swoje wrażenia z rozmowy kwalifikacyjnej. Jaką umowę proponuje pracodawca? Jaki był rezultat rozmowy?
Szlifierz

Opinie macie różne, jak wielu jest ludzi. W Białogardzie jest (usunięte przez administratora) o nazwie imperial w którym jest wielu, którzy chętnie przejdą do tamtego zakładu i przekonają się sami i płacz zacznie się dopiero w starym zakładzie

Adam12

Ile osób zwolnili w ostatnim tygodniu? 20-30?

Bronek
@Adam12

Gdzieś 150 ha,ha,ha!!!!!!!glupie pytanie,nie masz czym sie interesować???

Dr. Drehei
@Adam12

Coś ok 40 osób poszło z różnych działów

Bogdan
@Dr. Drehei

20 maks....Nie śiejcie plot

Mesjasz
@Dr. Drehei

Nie pisz bzdur, jak nie wiesz!!!co ja wiem to 20, według informacji innych pracowników zostali zwolnieni Ci z czarnej listy

Stefan

Pracowałem w tej firmie kilka lat. Cieszę się, że już nie pracuje. Kiedy złożyłem wypowiedzenie próbowano przekonać mnie żebym został. Bo taka dobra robota. Jasne. Ci, którzy tak mówią, chyba nie mieli do czynienia z firmami gdzie docenia się pracownika. Przychodzisz do brygadzista z prośbą o urlop, słyszysz (usunięte przez administratora) Przychodzisz latem do pracy, jest tak gorąco że już po wejściu na hale pot leje Ci się po plecach i nawet nie ma się gdzie ochlodzic. Jedna butelkę 0,5 litra pepsi i 20 rozpuszczalny h tabletek elektrolitow dostałem przez 3 gorące lata. A brygadziście siedzą w klimatyzowany pomieszczeniu. Tak się szanuje pracownika w Korpo. Dla polaka szef nie zgodził się postawić wentylatora, kilka dni później, jak już było chłodniej przyjechali Niemcy i wentylator mógł już chodzić całą dobę. Codzienne lub prawie codzienne wyzwiska i straszenie premią to była normalka. Obcinanie czasów też. Dochodziło do tego, że czas jaki można było wpisać w kartę pracy był krótszy niż czas obróbki detalu przez maszynę. Detal trzeba jeszcze włożyć i wyjąć. Kiedy?

Don pablo ustawiacz

Witam pracowalem w tym zakladzie i nie polecam . Tam sie zarabia najnizsza krajowa na godzine . I do tego macie premie uznaniowa ktora moze ci w kazdej chwili zabrac brygadzista lub majster bo ma zly humor albo cos mu sie nie podoba .jebiesz caly miesiac od maszyny do maszyny kiedys wlaczylem aplikacje do mierzdnia krokow i zrobilem od maszyny do maszyny w ciagu 8h prawie 10km . Sztuka szla 25 sekund w maszynie a druga maszyna 8 metrow dalej i sztuka szla w maszynie 30sekund i biegasz jak pijebany i co 10 sztuke biegniesz i do kontroli jakosci i wez wyrob norme :( nie polecam zakladu i ludzie z bialogradu tez uwazajcie

Dobre sobie
@Don pablo ustawiacz

To co Ty piszesz to brednie, 10 km i co 10 do kontroli ????? Dobre sobie... Ale dobrze że kryzys idzie w całej Europie, chyba większy jak poczytasz niż w 2008 roku, w końcu zaczną co niektórzy doceniać i uczciwie pracować A nie brednie pisać i oczerniac dobry zakład który normalnie płaci wszystko, co niektórzy za płaczą za tqk dobra praca ., wszedzie dobrze gdzie nas niema

Adrian

Budują "Korpo" w Białogardzie ale czytając te komentarze aż strach CV zostawiać.

@Adrian

Faktycznie - całkiem sporo tu dosyć niepochlebnych komentarzy o firmie Korpo. Ale chyba sam przyznasz mi rację co do tego, iż zawsze warto jest wyrobić sobie własną opinię. Każdy z nas oczekuje przecież czegoś innego od swojego pracodawcy. Na jakie stanowisko planowałeś aplikować?

Adrian

Mop
@Jędrula

I WKS

Heniek

KOrpo jest firmą, w której najlepiej robić jak najmniej i nie pokazywać, ze mozesz dac cos od siebie. Podwyżki non stop takie same dla wszystkich. Więc nowi się nie chcą uczyć, starzy pracownicy odchodzą bądź są sfrustrowani... Atmosfery brak, ciągłe podnoszenie norm, niskie stawki "żeby mieć pracownika w garści".

Strasznie niski poziom zawodowy reprezentuje ta firma, gdy po przyjęciu zapytałem o programowanie z „ręki” okazało się ze nikt tego nie potrafi, mało tego pracownicy nie znają G kodów. Co do ustawiania maszyn, pracownicy co pracują tam 10 lat nie umieją odmierzyć narzedzi co dopiero ustawić maszynę. Generalnie pracownicy CNC są od tego by wciskać guzik, mieć silne plecy i biegać od maszyny do maszyny. Poziom oceniam na bardzo bardzo niski. Po zapytaniu brygadzisty co oznacza tabela na tyle jego suwmiarki otrzymałem odpowiedz ze to mało istotne dane,(usunięte przez administratora), jeśli stosunek otworków do nacięcia gwintu i skoku nacinania gwintu to mało istotne, to ja nie wiem jak tam cię odbywa proces obróbki. Poziom firmy zabawnie niski, a reklamuja się jako profesjonaliści. Nie polecam

@Nowy

Dziękuję za Twoją wypowiedź. Czy niski poziom zawodowy, o którym piszesz, jest spowodowany brakiem odpowiednich szkoleń dla pracowników firmy Korpo? Jak oceniasz inne aspekty pracy? Czy zarobki są adekwatne do wykonywanej pracy?

Stary-wyga

Mam nadzieje ze ktos z Kordela to przeczyta i w koncu zalatwi ten temat (Johannes ).To co w tym momencie sie dzieje w firmie to patologia, pracownicy z dlugoletnim stazem odchodza. Brygadzisci odchodza. Zostal jeden elektryk na zakladzie ktory dyktuje swoje warunki. W ostatnim czasie bylo zebranie i prezes mial propozycje aby podwyzszyc pracownikom stawke wzgledem premii. Tzn 400zl premii ale stawki 20-28(brutto)zl. Ale jest jeden kierownik madrala co stwierdzil " nie bedziemy mieli ludzi w garsci" Panie krame☆ wez sie obudz czlowieku, ten zaklad przez takich ludzi jak Jedusia♤ tonie jak titanic. Myslicie ze nikt nie wie jak jest :) Wszyscy wiedza!!!.tylko nikt sie nie wychyla......

Mop
@Stary-wyga

Tacy ludzie jak ty , z takimi kłamstwami wprowadzają zamęt i zła atmosferę... pracowałem tam i nie słyszałem nigdy to o ty opisujesz, mam nadziej że szybko się dowiedzą wszyscy kim jesteś....

Jaś Fasola
@Stary-wyga

No co ty !!!!!!! Masz kolego błędne informacje, kto jest twoim uchem, olejowy?(usunięte przez administratora) Podobno miało być 1500 do stawki tylko stara elita się nie zgodziła , Stef i Gerth,pozdrawiam

Beny
@Jaś Fasola

Spoko Jasiu, (usunięte przez administratora) trzeba odpowiadać,brawo, tak trzymaj

@Mop

Dokładnie "pracowałeś" tam ????????????

nowy

nie sadzę że firma ma się źle i coś się z nią złego dzieje. Ciągle inwestuje w nowe maszyny, buduje kolejna fabrykę, daje podwyżki, ale jak ktoś jest leserem to wszędzie będzie mu źle, a jak tak jest ci złe kolego stary wygo inne firmy czekają na ciebie z otwartymi rękoma, w firmie właśnie teraz zaczyna się robić pożarek, niema układów i układzików, grupy takiej jak kiedyś za starego kierownik z zielonym sweterku którzy tylko dbali o swoje stawki

Doooch

Riki tiki a w dooopie mam wasze debilne triki. Dzień bez zjeby to dzień stracony... palanty

PunktWidzenia

Nie polecam z całego serca ! Pracowałem na dziale tokarek 2 lata. Normy tak wysokie, ze duża ilość pracowników nie schodzi na przerwy na rzecz „wyrobienia normy”... Zabieranie pracownikom premii to codzienność. Czołowym hasłem tego zakładu powinno być słowo (usunięte przez administratora) Zachowanie Wiktora, który przychodzi ze stoperem i mierzy czas w jakim montuje się sztukę w tokarce to jakieś nieporozumienie, po czym stwierdza ze czas obróbki musi zostać skrócony po raz szósty ?! UWAGA HIT! Wysokie zarobki... jakie wysokie zarobki jak na umowie widnieje kwota 12.50zl brutto. Dlaczego ? Właśnie po to aby pracownik był uzależniony od premii którą mu zabierają. Możliwość rozwoju na tokarkach... to dopiero hit. Jaki rozwój jak 95% pracowników nie wie jak ustawić maszynę a jak widzi program to dla niego czarna magia niczym stos liter i cyfr. A te filmy propagandowe na waszym profilu reklamującym korpo hah, panie Wierzbick skoro już zapłaciliście pracownikom za bycie aktorami to chociaż niech się naucza scenariusza na pamięć a nie się wcinają jak wytarta płyta. Na sam koniec tylko dodam, ze nie wiem jak u was wytrzymałem 2 lata ale jako młody człowiek po szkole widząc 3 tys na koncie myślałem ze jest to super pieniądz, za to co tam się dzieje to wypłata 6tys by było mało NIE POLECAM

Adrian z Bolkowa
@PunktWidzenia

Teraz D....u napewno zarabiasz 10 tys, powodzenia ,obyś tam nie wracał, tacy jak ty tylko klimat psują

Haha
@Adrian z Bolkowa

Punkt widzenia mega dobry i prawdziwy komentarz, chłopak napisał cała prawdę o korpo

@Haha

Skoro odwiedzasz już ten wątek może mógłbyś także napisać jakie masz zdanie o pracodawcy. Co sądzisz o stawce godzinowej i czy premie tak jak pisał przedmówca są zabierane, czy raczej jeśli ma się dobre wyniki można je bez problemu uzyskać. Temat wynagrodzeń jest bardzo istotny, więc fajnie byłoby gdybyś dodał więcej szczegółów.

NieDlaKorpo
@PunktWidzenia

To jest najlepszy komentarz opisujący co się dzieje w tym zakładzie, dlatego tez zbiera tyle łapek w górę ! Chłopak się wysilił i napisał cała prawdę ! Brawo

Białogardzianin

W województwie Zachodniopomorskim w miejscowości Białogard włodarze miasta hucznie otwierają szampana firma Korpo postanowiła otworzyć tu zakład pracy zatrudniający 400 osób. Dam link do artykułu, proszę powiedzcie czy znacie tych panów że zdjęcia : http://www.powiat-bialogard.pl/7,1360,korpo-nowa-firma-nowe-miejsca-pracy-w-bialogardz

Ktoś !

Kto by ich nie znał !

@Ktoś !

Doceniam fakt, że staracie się aktywnie brać udział w niniejszej dyskusji, jednak byłabym wdzięczna, jakbyście zaczęli rozmawiać o aktualnych warunkach pracy w firmie Korpo. Na forum cały czas bowiem wchodzą nowe osoby, które chciałyby dowiedzieć się czegoś konkretnego o tym pracodawcy. Co powiecie na temat poziomu zarobków? Są już na tyle atrakcyjne, iż warto byłoby tam aplikować? Jestem ciekawa Waszych odpowiedzi!

Ktoś !
@Marzena

Zarobki w Korpo będą atrakcyjne jak premia wyniesie maksymalnie 500zł a reszta wynagrodzenia będzie wynikać ze stawki godzinowej .

Operator CNC
@Białogardzianin

A już myślałem że w Białogardzie wkońcu otworzy się jakas konkretna firma. A tu lipa z opiniami same negatywy...

Szczery
@Operator CNC

Nie wierz co piszą, sam się możesz przekonać i ocenić, co masz do stracenia??? Te negatywne opinie to z reguły ludzie którzy myślą że za darmo kasę można brać, jednym słowem lenie

Jaworzanin
@Szczery

2000 tys komentarzy i wszyscy to lenie haha, śmieszą mnie te opinie z biura korpo. Nie pozdrawiam

Koleś
@Jaworzanin

Czytać nie potrafisz 1000 komrmentarzy jest no i tyle leni juz przeszło przez tą firmę w ciagu 20 lat i ty tez do nich należysz ale tak szczerze to moze jest 700 negatywnych

@Białogardzianin

Czy masz informacje, kogo poszukuje firma Korpo do nowo otwartego zakładu i jak prowadzone są tam rekrutacje? Na pewno taka informacja pomoże wielu potencjalnym chętnym podjęcia się pracy Kandydatom. Czy w zakładzie pracuje się w trybie kilkuzmianowym?

Wszędzie dobrze gdzie nas niema , poczytajcie o mercedesie, tak miało być pięknie.

Rtv

Przecież Mercedes jeszcze nie ruszył. Na razie rekrutacja i psie zarobki. Ale firma przecież jeszcze nie produkuje i nie zarabia, trzeba poczekać z werdyktem. Korpo zarabia dużo a pomimo wszystko traktuje pracowników jak śmieci. Nawet zachorować nie można bo dostanie się najniższą krajową.

Hm
@Rtv

Tak się zastanawiam skad ta pewność, że ta Korpo tyle zarabia? Ile zarabia to wie tylko księgowa. Miałam do czynienia z wieloma firmami, które zarabiały na papierze, a firma żyła z kredytu i co miesiac ledwo na wynagrodzenia wyżyłowała, a pracownicy na produkcji myśleli, że mleko i miód płynie, bo przecież pachnacy nowościa zakład i duży przemiał.

Pracownij

Byłem na rozmowie tam o pracę . O osoba kierująca rekrutacją mówi mi że podstawą jest mniej niż najniższa krajowa , ale mamy premie . Ciekawe premie jest lub jeden nie ma .

Antoni
@Pracownij

Niska podstawa wynagrodzenia często łączy się z premią, tylko trzeba sprawdzić, czy premia jest wypłaca obligatoryjnie co miesiąc, czy jest uznaniowa i zależy od wyników lub zysków. Wtedy przełożony może uznać, że się nie należy i zostaje tylko samo wynagrodzenie. Czy podczas rozmowy rekruter oferował także inne benefity takie jak szkolenia lub świadczenia socjalne? Napisz proszę więcej szczegółów.

@Antoni

Premie nie w lidze sir w podstawę płacy jest tylko dodatkiem do pensji . Wiec płacicie najniższe krajowa plus premie . Wiec od najniższej krajowej pobiera się ZUS czyli emerytura . A pranie jest lub jeden nie ma bo premie przyznaje pracodawca.

Na start 12.50 brutto Po 3 miesiącach 13.00 brutto Premia od 1400 - 1550 w zależności jakie ma wyrobienie firma. ( za każdy dzień l4 -10% premii, za urlop na żądanie - 10% premii, za niewyrobienie normy poniżej 85% - 0% premii). W pierwszym miesiącu pracy 30% premii w 2 miesiącu 60% a w 3 miesiącu - 90%). Dodatki do zmian 2 zmiana ok 4zl do godziny, 3 zmiana ok 8zl do godziny.Talony na święta Bożego Narodzenia 350 i 700 netto w zależności czy się pracuje już rok na umowę korpo, czyli prawie 2 lata w firmie( na kazde dziecko dodatkowo 300zl). Podobnie z dofinansowaniem do urlopu, tylko ci pierwsi nie dostają nic a reszta ok 500zl netto. Trzynasta pensja to tylko wtedy jak nie będziesz dłużej jak 2 tygodnie na l4 i przepracujesz pełny rok. ( 2000zl brutto). Na jubileusz 15- lecia kwiaty i talon do jubilera na 200zl.hehe!!! Na dwudziestolecie firma nic nie dała pracownikom - Wstyd dla Dyrekcji.

PEPO

Dał bym ci młody maile do przeczytania to byś się zje bal z śmiechu. Co któryś to lepszy A powiem wam tak jakoś sobie zostawię a podłogi dam lizać ;) , mam nadzieje że ładnie brzmi sram na wasze zarządzanie kupy się tego nie trzyma. Macie cele to miejcie w waszym interesie

Antoni
@PEPO

Twoja wypowiedź jest bardzo nerwowa, dlatego proszę Cię, abyś swoje opinie wyrażał z większym spokojem. W poprzednim pytaniu zapytałem o rzekomych planach zabrania premii rocznej pracownikom zatrudnionym w firmie Korpo. Znasz może szczegóły takiej decyzji?

@Antoni

Antoni....widzę ze nie masz pojęcia o czym piszesz , coś wiesz ale nie do końca. Nikt nie zabrał premii rocznej bo jeszcze jej nie było, ale w zamian jednorazowej premii będą podwyżki do stawki godzinowej, kto mądrzejszy i sobie po podwyżce policzy to więcej zyska. Ja wole do stawki bo to kumuluje z dodatkami za nadgodziny dużo więcej w skali roku niż jednorazowa premia.

Ciekawy
@PEPO

Widze ze inteligencji nie jest za dużo, wipis chaotyczny i nie zrozumiały,myślę że szkoła nie była czesto odwiedzana

Zostaw merytoryczną opinię o Korpo - Jawor

• Jak się pracuje w Korpo?

Zobacz opinie na temat firmy Korpo tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 126.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Korpo?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 54, z czego 9 to opinie pozytywne, 26 to opinie negatywne, a 19 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Korpo