FHS (Flexible Human Services)

Noordwijkerhout

Opinie o FHS (Flexible Human Services)

Jaro 2016-05-31 09:00:23
Chyba najlepiej skontaktować się z kimś z biura. Można zadzwonić (numer na stronie), albo przyjść osobiście. Na pewno będą chcieli jej CV. Powodzenia ;)
mynameisjeff 2016-06-28 21:04:49
Witam, moja historia z FHS zaczęła się w maju tego roku.
Pracowałem na sławnych sałatkach , wszystko było pięknie jak należy przez dwa tygodnie.

Trzeciego tygodnia nie dostałem SMSa ani meila z planningiem do pracy, pomyślałem sobie pewnie wolne albo rezerwa, jako że był audyt w Menkenie (trwał 4 dni). Planingu nie dostałem do czwartku, więc zadzwoniłem do biura, a w biurze mi powiedzieli, że Menken wystosował maila do biura z prośbą o nie przesyłanie mnie więcej na sałatki.
Zdziwiłem się ponieważ Menken już po 3 dniach zaoferował mi umowę na dwa lata.

W biurze nie byli w stanie mi powiedzieć dlaczego zostałem zwolniony, jedyna odpowiedź jaką uzyskałem była "Pana motywacja musiała się wypalić". To wszystko.

Kiedy pojechałem do biura, p Monika zaczęła mnie wyzywać od niepełnosprawnych, od osób z problemem z pamięcią oraz kazała mi się jak najszybciej wynieść z mieszkania.

Co do umowy dwu letniej, to zgodziłem się na przejście lecz umowy tej nie widziałem na oczy co wiąże się z nie podpisaniem jej. Kiedy zadzwoniłem do biura, jakaś kobieta powiedziała, że ja już jestem na umowie "menkenowskiej" 2 letniej i następna wypłata wpłynie pod koniec czerwca.

W przeciągu dwóch tygodni biuro FHS zostawiło mnie bez pracy jak i środków do życia.

Chciałbym podkreślić, że do tej pory nie znam powodu zwolnienia.

To w sumie tyle co mam do powiedzienia na temat tego biura, JA osobiście NIE polecam.
Pozdrawiam,
Kamil.
Nick 2016-06-29 08:07:23
Elementarna nieznajomość prawa... Każda umowa na dzień dobry podpisywana jest na tydzień i jest automatycznie przedłużana do 78 tygodni (Faza A). Po tym okresie dostaje się umowę z dłuższą ważnością np. na rok, 10 czy 8 miesięcy. Takich umów możesz dostać max 6 na okres nie dłuższy niż 4 lata (Faza B).
To, że zaproponowano Ci dwuletnie przyuczenie w firmie, nie oznacza, że nagle dostałeś dwuletni kontrakt. Dalej miałeś konkrakt na tydzień, który był automatycznie przedłużany do 78 tygodni.
Umowa na Fazie A może zostać przerwana niemal natychmiast i jest to w 100% zgodne z holenderskim prawem.
Pracuje u tego klienta i wiem, że jeśli ktoś naprawdę pracuje, to ma gwarancję zatrudnienia na lata. Wątpie by zrezygnowali z dobrego pracownika ot tak bo biuro tak chce.
antek 2016-07-01 19:38:11
@armand przez półtora roku sporo się może zmienić, może firma będzie potrzebowała ludzi na dłużej. A nawet jeśli nie, to wydaje mi się, że dla najlepszych pracowników miejsce pracy zawsze się znajdzie. Ja sam będę aplikował, chociaż nie wiem co będę robił za 1,5 roku:)
edfrg 2016-07-01 20:58:02
@armand no wiesz co widzialem ta oferte na budowe maszyn sortujących napisali ze oferuja opiekę koordynatora na terenie Holandii, atrakcyjne zarobki..
mynameisjeff 2016-07-07 14:07:27
Tutaj się mylisz.
w biurze powiedzieli mi, że ja przeszedłem na dwuletni kontrakt słownie . Co wiązało się z miesięcznym wypłatami.

Automatycznie spadła mi stawka do 8.80 .
Kiedy zadzwoniłem do biura i powiedziałem, z3 umowa jest nie ważna bez mojego podpisu to pani z biura odpowiedziała że nam jak najszybciej znaleźć się u nich w biurze w celu podpisania rozwiązania umowy za porozumieniem stron.

To się stało naprawdę.
Nick 2016-07-07 14:56:40
Miałeś tą umowę w ręku? Data ważności tej umowy jest TYGODNIOWA. Każdy otrzymuje umowę dokładnie tej samej treści. To, że nowe zasady mają obowiązywać przez 2 lata (tu masz rację tyle trwa przyuczenie), nie oznacza, że nagle dostałeś konktrakt długoterminowy. Stawka wtedy jest niższa (w tej chwili chyba 8,87 bo była aktualizacja na początku lipca), ale po przyuczeniu może bardzo podskoczyć (nawet o 2-4 Euro na godzinę!). To oferta dla osób, które chcą zostać w Holandii na dłużej i chcą się rozwijać (co roku masz rozmowę i ponowne negocjacje wynagrodzenia). W innych firmach bez względu na staż Twoja stawka nie ulega zmianie (jedynie 1 lipca kiedy zmusza do tego prawy i wynosi to 1% wynagrodzenia).
Umowa zmienia też okres rozliczenia wypłat z tygodniowych na czterotygodniowe (nie miesięczne). Żadne biuro nie ma obowiązku wypłacania wynagrodzenia w systemie tygodniowym! Nie wiem czemu nazywasz zmianę częstotliwości wynagrodzenia (zgodną z prawem) pozbawieniem środków do życia?
Jeżeli ktoś zaproponował Ci 2 letnie przyuczenie, to zrobił to po skonsultowaniu tego z Tobą (sam to napisałeś, żę Ci to zaproponowali). Skoro wyraziłeś zgodę to czemu później krytykujesz kogoś, że kazał Ci podpisać umowę, której warunki sam zaakceptowałeś?
witek666 2016-07-14 22:46:21
agencja taka sama jak inne pracujesz za najmniejsze pieniadze i albo ci pasuje albo spadaj codzienie gdzie inndziej do pracy warunki mieszkaniowe raczej dobre chamstwo w biurze kierowcy tez raczej niemili wyplaty na czas rezerwy od 20 do 60 osób dziennie tak wyglada firma fhs
John 2016-07-15 11:25:20
Witku nie wiem czy wiesz ale stawki zaleza nie od biura, a od CAO danej firmy. Co do stawek na wiekowce, to w FHS masz naprawdę dużo wyższe stawki niż standardowe dopuszczone przez holenderskie prawo. Wystarczy odrobina, naprawdę odrobina czasu by to zweryfikować. Biorąc pod uwagę oficjalne dane to stawki na wiekówce wyglądają tak: 18 lat- 4.01 EUR (w FHS 7,00EUR), 19 lat- 4,62 EUR (w FHS 7,60 EUR), 20 lat- 5,41 EUR (w FHS 8,00 EUR), 21 lat- 6,38 EUR (w FHS 8,35 EUR), 22 lata- 7,48 EUR (w FHS 8,75 EUR). To są minimalne gwarantowane stawki i mogą być równe lub jedynie wyższe.
Dodam, że naprawdę większość biur oferuje właśnie te minimalne stawki godzinowe. To oficjalne dane można je szybko sprawdzić.
jacks68 2016-07-25 00:28:51
ok, mam problem z mieszkaniem, dostałem mały pokoik, bez okna w którym jest bardzo duszno, nie da się tu spać, nie ma mowy o spokojnie przespanej całej nocy - to do kogo mam zgłosić ten właśnie problem z mieszkaniem?
Dario 2016-07-25 08:00:29
Na pewno nie pomoże opisywanie tego na forum :). Swoją drogą pierwszy raz słyszę, że w jakimś pokoju nie ma żadnego okna... Chyba troszkę przesadzasz. Na każdym dokmu masz kartkę informacyjną z numerami kontaktowymi. Mieszkaniami zajmuje się Pani Monika.
Minion 2016-07-25 12:43:18
Pracownik szklarmi z pomidorami to chyba dość ciężka praca, gorąco jest, jak płacą takie pieniądze??
Były 2009 2016-08-04 18:09:03
Z tego co piamientam tą firme to szef chytrus i robią niezła kase na ludziach robiących za przysłowiowe 5 euro
Hh 2016-08-04 20:05:16
Ale teraz drógie dno odciągają za mieszkanie za głupi rower transport do Polski na własny koszt wniosek jeden dać sie spokój poszukać sie lepiej roboty w dobrym fachu Austria albo Niemcy
Gf 2016-08-04 20:18:28
firma fhz?????????
kw 2016-08-05 09:44:43
możecie mi coś powiedzieć o tych ogłoszeniach od na pracę w okresie wakacyjnym? dajcie jakieś konkretne info
Monika 2016-08-07 14:15:37
Czy wie ktoś może jak wyglądają mieszkania czy jest dostęp do internetu? ile godzin tygodniowo?
noname 2016-08-14 21:50:27
jest internet
eliza 2016-08-17 18:34:40
Ja wyjeżdżam tam, z koleżanką w niedziele swoim samochodem . Ma ktoś jakieś info o warunkach mieszkaniowych ?
eliza 2016-08-17 18:37:10
czy ktoś może cokolwiek powiedzieć na temat warunków mieszkaniowych w Noordwijkerhout , na pracy przy ' cebulkach kwiatów' wybieram sie tam w niedziele pierwszy raz, ktoś coś?
hj 2016-08-17 19:29:39
hmm... ponoć warunki sa całkiem niezłe - tak słyszałem
Daaaw 2016-08-18 09:17:57
Wszystkie mieszkania spełniają określone wymogi. Jest jednak spora różnica pomiędzy jednymi mieszkaniami a drugimi. To akurat da się zrozumieć. W sezonie jest tu 1500 osób i więcej i ciężko o jednakowe lokum dla każdego. Warunki są od poprawnych po bardzo dobre. W wielu agencjach poprawne mieszkania to luksus. Nie masz się czego bać.
antek 2016-08-18 11:51:31
@hj a słyszałeś może jakieś większe konkrety? Albo ktoś mógłby dać znać?
Lusia 2016-08-21 18:29:31
Po jakim czasie przechodzi się z tygodniówek na miesięczne wypłaty ?
dtguji 2016-08-21 22:33:45
@ antek a jakie konkretnie konkrety chciałbyś uzyskać ?? bo same konkrety masz tutaj - poszukują głównie pracowników technicznych, do szkalrni i generalnie pracy wakacyjne - oferty sa do Holandii. Tam na pewno można bardzo dobrze zarobić z tego co wiem
Dani 2016-08-22 10:50:23
Nie na miesięczne wypłaty, a czterotygodniowe. Jak przepracujesz 26 tygodni przechodzisz na ten typ rolizczenia wynagrodzenia (to około pół roku). Co ciekawe już wtedy odkładają Ci pełną składkę emerytalną w prywatnym funduszu.
Damian 2016-08-22 14:53:58
PORAŻKA.
Dani 2016-08-24 15:09:04
Co konkretnie oznacza "jak wygląda wynagrodzenie miesięczne"? O jakie szczegóły chodzi? Napisałem wyżej, że wypłacane jest nie co miesiąc (na zasadzie za styczeń, luty, marzec itd.), a za 4 tygodnie (1-4, 5-8 itd.). Chodzi Ci o wysokość? To zależy od tego gdzie pracujesz i ile godzin. Chcąc uzyskać odpowiedź trzeba zadać konkretne pytanie.
antek 2016-08-24 15:13:10
Bo najlepiej sprawdzić na własnej skórze @swer a teraz jest okazja bo szukają pracownika technicznego
Miras 2016-09-06 20:27:40
Właśnie ja tam Robie :)
rtgh 2016-09-06 20:43:02
no masz racje i wtedy ebdzie się mieć jednak swoje zdanie
Studenci Wrocław 2016-09-28 12:04:30
Właśnie wróciłem ze znajomymi z Holandii. Pracowaliśmy całe wakacje przy pakowaniu cebulek. Bardzo polecam to biuro. Mieszkania na dobrym poziomie, pieniądze na czas i dobre stawki dla osób w wieku poniżej 23 lat. Za rok wybieramy się ponownie.
xoxo 2016-09-28 13:52:55
Hej, ale jakich średnich zarobków można się teraz spodziewać? W końcu oprócz dobrej podstawy dorzucają jeszcze premie i inne benefity socjalne, a pewnie takie zatrudnienie w Middenmeer jest bardzo atrakcyjne. W końcu wiedzą jak zadbać o zadowolenie pracowników.
walt 2016-10-02 17:34:20
Jakoś mi wysłali maila z taką propozycją: 8.80 euro na godzine powyżej 23lat, 7,77/1h -22 lat, 6,60/1h – 21 lat, 5,84/1h -20 lat, 5,33/1h -19 lat, 4,82/1h -18 lat.
I gdzie te Twoje rarytasy?
walt 2016-10-02 17:53:13
Skoro trafili na martwy sezon, to po co ich tam ściągali??
Arek 2016-10-02 21:26:52
Dużo dobrego słyszałem o FHS (Flexible Human Services) i muszę powiedzieć, że te wyjazdy są całkiem w porządku, praca w szklarni jest okej, zarobki też są dobre, nie można za bardzo narzekać, na plus.
FHS (Flexible Human Services) 2016-10-03 07:57:01 [pracodawca]
Drogi Walt. Oficjalne stawki FHS to:
- 18 lat- FHS 7,00EUR,
- 19 lat-7,60 EUR,
- 20 lat- 8,00 EUR,
- 21 lat- 8,35 EUR,
- 22 lata- 8,75 EUR.
Są to stawki minimalne, więc nikt nie mógł Ci zaproponować niższych, a jedynie równe lub wyższe. Mail o takiej treści nie mógł wyjść od nikogo z naszej strony.
Co więcej stawka 8,80 EUR dla osób 23+ jest nielegalna. Jeśli otrzymałeś taką propozycję, to zgłoś to w odpowiednij instytucji!
Serdecznie pozdrawiam
kasiulka 2016-10-05 14:43:51
Nie polecam!! Biuro które lekceważy ludzi przyjeżdżających tam do pracy! Sami cwaniacy tam pracują ciebie maja w czterech literkach!!!
ypoa 2016-10-05 15:50:02
no ale przecież przed podisaniem umowy to wiadomo ze kilka razy należy ja przeczytać żeby potem nie było zandych nieporozumień przecież to chyba oczywiste
FHS (Flexible Human Services) 2016-10-07 10:38:50
Pani Ilono,
za dojazd do pracy nie są pobierane żadne opłaty. Co więcej, wszyscy kierowcy mają wypłacany dodatkowy bonus netto do wynagrodzenia. Odnośnie zakwaterowania i pozostałych informacji, to polecam odwiedzenie www.fhs.jobs lub strony polskiego pośrednictwa www.fhspolska.pl lub znaleźć na Facebook'u.
Serdecznie pozdrawiam
Panna0paranoja 2016-10-07 16:43:58
A jak wygląda sytuacja z pracą teraz? Jest zapotrzebowanie? Warto wyjeżdżać?
Radio 2016-10-07 18:24:39
Bardzo fajna odpowiedź, bardzo dziękuję za wreszcie rozsądny głos tutaj na forum, dziękuję serdecznie
witek666 2016-10-10 18:30:29
narzekaja bo maja powody jak ktos siedzi w nl kilka lat a zarabia caly czas tyle samo a zycie idzie do góry to cos tu niegra ktos nas dyma na hajs
daniel 2016-10-10 18:30:49
xcv 2016-10-10 18:56:16
@Radio no właśnie w sumie to oby jak najwięcej takich merytorycznych opinii się pojawiało na forum.
Doni 2016-10-24 14:39:28
Niedługo zacznie się sezon zimowy i znowu będzie mnóstwo miejsc pracy. Jeśli ktoś ma zamiar podjąć z nimi współpracę to myślę, że warto się tym zająć już teraz.
Realy 2016-10-28 16:37:43
Tak tak i starych pracownikow do Pl odsylaja bo niby pracy niema a ciagle nowych sciagaja....
Doni 2016-11-01 10:39:17
No dla mnie sprawa jest prosta. Jeśli masz zlecenie od klienta np. na spawacza z językiem angielskim, kierowce C, operatora wózka widłowego itd., a nie masz takich osób, to przecież nie poślesz do tej pracy kogoś bez odpowiednich kwalifikacji. Musisz szukać ludzi z zewnątrz.
Niestety rynek się zmienia i teraz dobra znajomość języka obcego to naprawdę podstawa. Trzeba ciągle podnosić kwalifikacje żeby być dla tego rynku atrakcyjnym. Zwykłych rąd do pracy nie brakuje.
Nie ma co marudzić trzeba w siebie zainwestować, a później można przebierać w ofertach.
Swoją drogą jak się tak bliżej przyjrzeć to coraz częściej pojawiają się ogłoszenia dla specjalistów z Polski i oferowane są wyższe zarobki.
XYZ 2016-11-21 23:24:28
Dojeżdżałam do Zanvlieda i jednak za tygodniowy transport pobierana była opłata 12,5Euro....
witek666 2016-11-27 15:46:54
wszystko to kwestia trafienia z mieszkaniem jak i z praca maja rózne lokalizacje moja fajne domki nad morzem oraz rudery z myszami praca i na halach pakowanie itp oraz niewolnicze pole z burakiem który pogania oraz szklarnie goraco i tempo zabójcze malo który zaklad ma prace caly rok przewarzniwe prace sezonowe 3 miesiace albo 6 miesiecy
Zostaw swoją opinię o FHS (Flexible Human Services) - Noordwijkerhout
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie FHS (Flexible Human Services)