Opinie o PIB w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy PIB. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w PIB o rekrutacji.

Branże: Biura tłumaczeń
Biura tłumaczeń Poznań

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PIB w Poznań

maluch Nowy wpis

Ma ktoś jakieś w miarę aktualne informacje na temat pracy jako lektor języka polskiego? Wiem, że rekrutacja jest permanentna. Natomiast chciałabym wiedzieć, czy jest sens pakować się w ten interes i czy są jakieś problemy w razie chęci rezygnacji?

Asia Nowy wpis
@maluch

Polecam. Rekrutacja jest ciągła, bo firma organizuje pełno kursów równocześnie. Współpracuję z nimi od 2021 roku i nie narzekam. Atmosfera rewelacyjna, pieniądze sensowne, wynagrodzenie na czas.

Jakie są mocne strony pracodawcy PIB?

ex pracownik Nowy wpis

nie polecam pracy w tej firmie, jedno z najgorszych doświadczeń w życiu. Człowiek równany z ziemią. Szefostwo niby na poziomie i kulturalne ale tak na prawdę sztywne, nieprofesjonalne i Pan Pani, nie ma tam przyjaznej atmosfery. Paskudna firma.

Czy w PIB poza podstawowym wynagrodzeniem obowiązują jeszcze jakieś świadczenia dodatkowe?

x

Nawet tak nie żartuj... Pracownicy nigdy na oczy nie widzieli żadnej premii świątecznej, uznaniowej czy czegokolwiek takiego!

lucky90
@x

Atmosfera pod psem, firma mala prywatna, jedno z gorszych doswiadczen. Straszne miejsce, za nic bym tam nie wrocila

Szymanski
@lucky90

Dlaczego? Możesz rozwinąć?

byly pracownik
@lucky90

zgadzam sie w 100 %, wynagrodzenie nie adekwatne do obowiazkow, stresujaca atmosfer, "sztucznie przyjazna" wszyscy z (usunięte przez administratora) Jak cos Ci ktos wytlumaczy raz, nie licz ze zrobi to drugi raz. Najgorsza firma w jakiej pracowalam. Na szczęście niedługo :)

Honorata
@byly pracownik

Jeśli Twoje doświadczenia są prawdziwe i faktycznie tak tu jest, to nie rozumiem czemu tutaj ludzie pracują?

Waldek
@Honorata

@honorata Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Na tym portalu wypowiadają się jedynie osoby, którym się nie powiodło. Z różnych przyczyn. Swoją żółć wylewają tutaj i jest im raźniej na duszy. Gowork takich ludzi uwielbia, bo dzięki nim zarabia pieniądze. Zauważ, że na Gowork są w zasadzie... tylko negatywne opinie (możesz to sama sprawdzić w zasadzie na dowolnym przykładzie). Wśród opinii negatywnych znajdziesz też opinie pozytywne (dotyczą nielicznych firm), które są możliwe dzięki tzw. "złotemu profilowi", który pozwala ... uwaga ... moderować komentarze (he, he). Za tę funkcjonalność Gowork pobiera sobie comiesięczny abonament. I interes się kula. W sumie genialne w swojej prostocie. A że ta filozofia wypacza wiarygodność portalu. Kto by wnikał w takie szczegóły. "Ludzie to lubią, ludzie to kupią. Byle na chama, byle głośno, byle głupio".

Aleksandra
@Waldek

Przeprowadziłeś analizę portalu, ale szczerze to ja liczyłam na odniesienie się do konkretów z poprzednich wpisów. Czy to prawda że nie ma socjalu/benefitów? Czy to prawda że atmosfera niezbyt dobra? Może odpowiedz i napisz swoją wersję.

Waldek
@Aleksandra

Nie mogę odpowiedzieć uczciwie na to pytanie, bo dopiero wybieram się tam na praktyki. Ale moi znajomi z UAM twierdzą, że atmosfera w tej firmie jest pozytywnie wyjątkowa, organizacja pracy świetna, a zaawansowanie technologiczne światowe. Mam nadzieję, że te opinie nie są przesadzone i się nie rozczaruję, bo to różnie bywa. Ale opinie formułowane na Gowork traktuję z przymrużeniem oka.

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
Leonard Brzeziński

Otrzymałem zlecenie, ustaliliśmy wspólnie szczegóły i stawkę, po czym firma przestała odpowiadać. Po skontaktowaniu się na inny numer, napastliwa osoba poinformowała mnie, że zlecenie nieaktualne ze względu na brak kontaktu ze mną! (usunięte przez administratora)

El Capo

Miałem okazję popracować chwilę w firmie POZENA. To firma silnie "rodzinna", co w praktyce przekłada się na mnogość pomysłów i brak konsekwencji w ich realizacji, za co winą obarcza się pracowników. Ci, którzy nie dają po sobie "jeździć", a oczekują racjonalnych argumentów, szybko tracą pracę. Dlatego właśnie rekrutację w firmie POZENA są ciągle otwarte... Pierwsze wrażenie jest miłe (szczególnie podczas rozmów kwalifikacyjnych). Potem czar pryska.

beige
@El Capo

Na jakim stanowisku pan pracował (mnie odrzucono dwukrotnie 'w przedbiegach')?

Zofia
@beige

Szkoda, że mimo dwukrotnego aplikowania, ostatecznie nie udało Ci się dostać do kolejnego etapu rekrutacji w POZENA. Może po prostu osoby, które tam rekrutują uznały, iż nie odnajdziesz się w strukturach ich firmy. Widziałam, że obecnie szukają wielu nowych pracowników na różne stanowiska: https://www.pozena.com/kariera/ A o jakie Ty się ubiegałeś?

Janusz

Wieloletnie doświadczenie w branży i dobre opinie to świetna wizytówka dla firmy!!

TakiJeden

Zadzwoniłem w sprawie jednej z wielu ofert pracy, które wisiały na stronie. Chciałem tylko dowiedzieć się prostej rzeczy. Za pierwszym razem Pani w sekretariacie poinformowała mnie, że osoba odpowiedzialna za rekrutację na danym stanowisku jest niedostępna. Wzięła mój numer telefonu i zapewniła, że ktoś się ze mną skontaktuje. Po paru dniach ciszy zadzwoniłem po raz kolejny. Tym razem Pani w sekretariacie poinformowała mnie, że nie może połączyć mnie z działem HR, bo... uwaga, uwaga... NIKOGO TAM NIE MA. Po raz drugi wzięła mój numer telefonu i zapewniła, że ktoś się ze mną skontaktuje. Rezultat? Cisza. "Świetną" laurkę sobie Państwo wystawiacie, albowiem - zgodnie z zasadą biznesu - każdy potencjalny pracownik może być też potencjalnym klientem albo chociaż bramą do promocji usługodawcy w środowisku.

Asianna

Bardzo dziwna i długa rozmowa o pracę, bardziej reklama firmy niż poszukiwanie nowego pracownika. Już na rozmowie mówią, że będę nadgodziny, ale nie zająknęli się o stawce jaką proponują :P

Iwona

@nb., może po prostu firma dynamicznie się rozwija? Z drugiej strony ogólnie rotacja w firmach to też normalna rzecz, ludzie odchodzą lub zmieniają pracę z różnych powodów, głównie prywatnych. Jesteś zainteresowany pracą w POZENA? Firma aktualnie oferuje kilka nowych miejsc pracy - wszystkie szczegóły znaleźć można na stronie internetowej: https://www.pozena.com/kariera/ - czy ktoś jest zainteresowany którymś z tych stanowisk? Może już aplikowaliście do firmy?

nb.

Na stanowisko asystenckie ta firma szuka już któryś raz... co się dzieje? czyżby zła atmosfera, że non stop ludzie z tamtąd odchodzą?

Tymon

Zgodnie z art. 22 kp umowa zlecenia, którą Państwo w tej firmie proponują w okresie próbnym jest w istocie umową o pracę. W tym celu ustawodawca dał pracodawcom zgodnie z art. 29 kp możliwość zawierania umowy o pracę na okres próbny. Szanujmy się ludzie, nie popierajmy tego typu praktyk u potencjalnych pracodawców.

Pracujacy

@Ineska Uważm, że każdy pracodawca ma prawo wymagać od pracowników. Jeśli każdy robiłby co chce nic dobrego z tego nie będzie.

Ineska

Pracowałam w Pozenie kilka tygodni i nie polecam. Dłużej nie dało rady wytrzymać, był to wystarczający czas by ocenić firmę i wolałam zrezygnować i być osobą poszukującą pracy, niż tam tkwić. Pierwsze wrażenie było dobre, ale później rzeczywiście czar pryska. Część pracujących tam osób nie ma nawet wykształcenia wyższego, czy są ledwo po maturze, dlatego łatwo je ukształtować na podobieństwo dyrekcji. Osobom z dyplomem, chcącym się wykazać, kreatywnym, zdecydowanie odradzam, ponieważ nawet maila bez nadzoru nie można wysłać, trzeba myśleć tak jak dyrekcja, nadmierna kontrola, protekcjonalne traktowanie pracownika, plus ciągła obsługa: kawka , herbatka, pokrojone owoce, to wszystko tworzy obraz jakiejś groteski. Pracowałam w wielu firmach i nigdy z czymś takim się nie spotkałam. I najważniejsze - nie zostały dotrzymane postanowienia z rozmów rekrutacyjnych! Pozostał niesmak po tym doświadczeniu.

Iwona

@Doradcaa Ty jak długo pracujesz już w POZENA? Chętnie dowiemy się więcej na temat tego jak wygląda codzienna praca w firmie oraz jakie są jej największe plusy.

La Luna
@Iwona

Niestety, wszystkie pozytywne opinie są napisane przez właścicieli POZENY (jest ich troje - inicjały IB, TB, AG - małżeństwo+"przyjaciel" rodziny). Dlatego takie osoby jak @Doradcaa unikają merytorycznego podejścia. Prawda leży tak naprawdę gdzieś po środku. Moim zdaniem, POZENA była ciekawą firmą. Dopóki biznes się kręcił, dopóty było ok. Dlatego osoby z kilkuletnim stażem są zadowolone z tej pracy, a właściciele odnoszą się do nich z szacunkiem i estymą. Teraz firma na gwałt szuka świeżej krwi, licząc na to że to coś zmieni...

Doradca

@Ola Jestem tego samego zdania , dla mnie sukces firmy zawsze przełoży sie na sukces pracowników. Nie zawsze musi to być coś wielkiego, wystarcz nawet mały sukces a dodaje skrzydeł do dalszej pracy. Myślę, że generalnie jako naród jesteśmy takimi malkontentami.

Ola

Poznałam ostatnio jednego z właścicieli POZENA. Był u nas i prezentował ofertę na tłumaczenia. Jestem pod wrażeniem potencjału tej firmy i dążenia do ciągłego rozwoju. Siedziba też w niezłym miejscu, mają chyba całą willę, zatrudniają kilkanaście osób, ale wciąż mają otwartych kilka rekrutacji. Jak zwykle sukces powoduje w Polsce zazdrość i pojawiają się negatywne komentarze głupich trolli. A powinnismy się cieszyć, że mamy taką firmę na naszym lokalnym rynku. Dlatego napisałam te słowa. Bardzo pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.

Aneta

POZENA to nowoczesna firma lingwistyczna, która od 1998 roku aktywnie działa na rynku w sektorze B2B. Myślę, że osoby nie do końca czujące się na sile w takiej firmie nie powinny aplikować. To zbyt duże wyzwanie.

Kruczkov25

Byłam na rozmowie kwalifikacyjnej. Pani rekrutująca nie owijała w bawełnę. Odrzuciła moją ofertę na podstawie jasnych, zrozumiałych powodów. Dostałam kilka cennych porad na przyszłość i kilka ważnych odpowiedzi. Z tego co mówiła, firma stawia na wykwalifikowanych tłumaczy z dużym doświadczeniem. Od razu przyznała, że praca jest ciężka, nieraz po 10 h dziennie; wszystko musi być zrobione szybko i profesjonalnie. Myślę, że była zwyczajnie szczera. Od razu widać, jak wymagająca może być praca tam . Po takiej rozmowie nie trudno się domyślić, na co się piszesz. Tylko dla zmotywowanych.

Iwona

@lz w jaki sposób odczuwałaś brak zaufania ze strony pracodawcy? Co uważasz, że wpływało na niemiłą w Twoim odczuciu atmosferę?

Zostaw merytoryczną opinię o PIB - Poznań

• Jak się pracuje w PIB?

Zobacz opinie na temat firmy PIB tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PIB?

Kandydaci do pracy w PIB napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PIB
3.7/5 Na podstawie 70 ocen.
  • ul. Władysława Stanisława Reymonta 5 lok. 3
    60-791 Poznań