Opinie o SATEL w Gdańsk

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy SATEL. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie SATEL o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Sprzedaż telefonów komórkowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SATEL w Gdańsk

Zdegustowany

Firma nieetyczna. Ujawniła moje dane osobowe uzyskane podczas rekrutacji. Pochwalili się osobie z rynku, że prowadzimy rozmowy. Bardzo słabe i nieetyczne. Nie róbcie tego nigdy więcej.

Nikola Nowy wpis

Witam. widziałam ofertę dla specjalisty ds. treści technicznych. Nie mam jednak pojęcia ile tego doświadczenia w redagowaniu docelowo się wymaga, ponieważ nie zostało to wskazane ale czy jest szansa by najpierw wskazać jak wynagradzają na tym stanowisku? potrzebuje mieć porównanie

Zdegustowany Nowy wpis

Ina Nowy wpis

W ostatnim wątku ktoś pisał o tym, że pracownicy maja generalnie zakaz podawania swojego wynagrodzenia innym pracownikom. Czy to prawda? I nawet jeśli już to z jakimi konsekwencjami można się przy tym spotkać? Czy to oznacza, że na tych samych stanowiskach kwoty mogą od siebie mocno odbiegać? Z jakich ewentualnych przyczyn?

Struś Pędziwiatr Nowy wpis
@Ina

Tak, to prawda. Przy podpisywaniu umowy dostajesz papier z klauzulą o zakazie ujawniania swoich zarobków. Więc tak, stawki różnią się sporo. Domyślam się, że to konsekwencja braku polityki płacowej: im mniej, tym lepiej :-)

Joanna

Witam, szukają właśnie Export Sales Managera i chciałabym prosić o opinię. benefitów z tego co widzę faktycznie jest dość sporo, tylko niestety wynagrodzenie nie zostało wprost określone... może ktoś podać widełki? jest napisane że po wdrożeniu zaczyna się cykl szkoleń i dostaje się opiekuna. opowie mi ktoś coś więcej o tym wprowadzeniu na stanowisko?

melon
@Joanna

Pracownicy mają zakaz podawania swojego wynagrodzenia innym pracownikom.

Jak opisałbyś przebieg rekrutacji w firmie SATEL na stanowisko Specjalista ds. Wsparcia Technicznego? Czy odbywa się ona w formie rozmowy, czy kandydat otrzymuje do wykonania jakiś test lub zadania?
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.
Alt + Ctr + Del

I już wiadomo, że przy takim nicku piszę ze środka. To była działaność trzech wspólników a teraz to spółka trzech wspólników. Pierwszych 100-tu pracowników to byli krewni i znajomi. Kolejna (usunięte przez administratora) to dalsi krewni i znajomi oraz znajomi znajomych. Następna setka to już nieco dalsi krewni, znajomi znajomych itp. Rozumiecie już? Tutaj nie ważne co mówisz tylko ważne jest KTO mówi. To jest tutaj prawo nadrzędne. Prawo nie spisane ale działa a jakie efekty przynosi? Dla jednych jest super a dla drugich nie jest i nie będzie. Dlaczego? Dlatego, że to właśnie mental założycieli o nickach jak w temacie. To wczesno feudalna struktura, która jest w DNA tych panów. W dwóch na pewno a w jednej szczególnie. Także taka sytuacja. Czy można to zmienić? Nie. Bierzesz jak jest albo serio szukaj gdzie indziej.

@Alt + Ctr + Del

Jeśli już przytaczasz tego typu sytuacje, że nie liczy się czasami co kto mówi, to zdanie odnośnie czego miałeś w tym przypadku na myśli? Jakieś sugestie potencjalnie polepszające warunki pracy? Z własnego doświadczenia wiesz coś więcej na ich temat i napiszesz? Na których działach będzie najlepiej?

Alt + Ctrl + Del
@Joanna

Nigdy nie napisałem, że " nie liczy się czasami co kto mówi". Tutaj nie liczy się zupełnie co się mówi tylko kto mówi. I nie czasami tylko zawsze. Tak tutaj jest, było i będzie ponieważ mental i przykład idą z góry.

@Alt + Ctr + Del

Bzdury kolego piszesz.Jestem zatrudniony w tej pierwszej setce i nie byłem żadnym znajomym a tym bardziej z rodziny.Wez sie do pracy to nie będziesz miał problemów

Alt + Ctrl + Del

Oczywiście. Oczywiście. Masz na imię Irek, Grzegorz czy może Leszek? Inaczej mówiąc jesteś: Alt, Ctr czy Delete?????

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w SATEL?

JK

Zatrudniamy pracowników w oparciu o umowę o pracę.

MMDT

Jestem instalatorem, satela omijałem szerokim łukiem ponieważ był to mój pierwszy alarm jako zakładałem, przebrnąłem przez Micrę, Verde, mała Integre i stwierdziłem że jak na tak popularny system to straszna (usunięte przez administratora) genovio rozbudowane na maxa programuje się szybciej niż Micrę , rozbudowana wersja ropama jest logiczna i przyjazna a Satel jest tylko dla pokolenia które nauczyło się go montować i niedługo zacznie odchodzić i raczej każdy młody instalator który lubi eksperymentować nie zatrzyma się przy tym systemie na dłużej. Dzisiaj założyłem perfecte bo myślałem że skoro wypuścili ja w miarę niedawno to będzie super... Niestety jest to coś pomiędzy Micrą a versą, zero przejrzystości, (usunięte przez administratora) w zakładach a potrzebne opcje gdzieś zaszyte, jedna opcja w 3 zakładkach i potem człowiek się zastanawia czy już to ustawił czy nie. No i najlepsze...W ŻYCIU BYM NIE POMYŚLAŁ ŻE W CZASACH GDZIE SIEĆ 2G JEST JUŻ PRAWIE UŚMIERCONA (w sieci Orange już od jakiegoś czasu) I JESZCZE KTOŚ PRODUKUJE NOWE ALARMY W TYM PASMIE. Dobrze że nie na linie telefonów analogowych...O PRZEPRASZAM SATEL PRZECIEŻ NADAL Z TEGO KORZYSTA :))) no i te manipulatory z 2 linijkami tekstu :)) tak intuicyjne że każdy po czterdziestce na problem z obsługą.

Widziałam, że Satel ma różne oferty stażów, z tego co czytam, to w każdym dziale są płatne, nie wiem, czy to nie jest jakaś tajemnica, ale ktoś mógłby napisać, jaka jest stawka? Chociaż ta najniższa krajowa, czy raczej mniej? Bardzo trudno się dostać?

@Ewa

Przyjmujemy studentów/uczniów na płatne staże w różnych działach. Wysokość wynagrodzenia zależy od formy współpracy- wysokość wynagrodzenia jest inna w przypadku praktyk wymaganych programem nauczania, inna w przypadku finansowania z UE. Przyjmujemy również uczniów w ramach praktyk szkolnych, które nie są płatne. Aplikować można przez stronę www. Dysponujemy niewielką ilością miejsc dla stażystów i praktykantów.

@JK

Fajnie, a jaka jest wtedy umowa? Zlecenie czy normalna umowa na czas określony przez praktyki? Jest szansa żebym po takim stażu został na stałe? Zdarzają się takie przypadki?

@Zbigniew

Praktyka/staż odbywa się w ramach umowy z uczelnią/szkoła, jeśli nie są to praktyki wymagane programem nauczania - to w formie umowy zlecenia. Zdarza się, że osoby rozpoczynające u nas praktyki zostają zatrudnione na umowę o pracę i zostają z nami na długo :)

@JK

Ale tak z automatu są zatrudniane na uop? To od czego właściwie to zależy?

@Joanna

z automatu nie :) tylko jeśli się sprawdzają w danej pracy i jest wakat

Czy firma SATEL w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

JK

Tak, firma w całości finansuje szkolenia dla pracowników.

Pracownik produkcji

Praca na produkcji jest bardzo ok, zarządzanie może czasem trochę leży ale ogólnie jeżeli dobrze wykonujesz swoją pracę to wszystko jest ok, praca sama w sobie też jak najbardziej ok, wszystkie dodatki od pracodawcy a jest ich sporo też na plus.

Specjalista ds wsparcia technicznego, na jakie zarobki można liczyć? Czy mozna liczyć na podwyżkę i rozwój? Jaka jest atmosfera w pracy?

Czy SATEL zapewnia kartę multisportu?

JK

Tak, mamy karty multisport do których dopłaca pracodawca.

Jacek
@JK

Pracodawca płaci całość, czy tylko część? No i czy są jeszcze jakieś inne dodatki? Np. opieka medyczna?

Kikol
@Jacek

Pracodawca dopłaca od siebie

@Kikol

Jak to do siebie? To pracownikom nie dopłaca, bo czegoś tu nie zrozumiałem. Może chociaż o wypłatach coś napiszesz. Ile można wyciągnąć jeśli to nie tajemnica firmowa?

Lesio
@Zbigniew

O wypłatach nie można rozmawiać oficjalnie.

@Jacek

Mamy 3 rodzaje kart Multisport do wyboru, do każdego rodzaju dopłaca pracodawca, najtańsza Light kosztuje pracownika 6 zł. Listę benefitów znajdziesz tu: https://www.satel.pl/firma/kariera/dla-pracownika/

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie SATEL? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Bez nicu

Jedno i drugie.Zależy jak sie dogadasz z bezpośrednio przełożonym.Nadgodziny są płatne 50% lub 100%.Odpowiedz dotyczy Działu Produkcji

Zuzanna
@Bez nicu

Dobrze zrozumiałam, że wysokość wynagrodzenia za nadgodziny w Satel zależy od tego, jak się indywidualnie ustali z przełożonym? Dlaczego raz nadgodziny są płatne 50%, a innym razem 100% - od czego jest to zależne? Jeżeli możesz, to wyjaśnij. Bardzo dziękuję.

@Zuzanna

źle zrozumiałaś :) - zależy od tego czy nadgodziny są świadczone w dni powszednie czy nie

Bez nicu
@Zuzanna

Poniedziałek-Piątek nadgodziny płatne 50 procent( każda po 8 godzinie pracy) Sobota płatna 100 procent(każda godzina) Prosze nie sugerować sie głupimi opiniami na tej stronie.Firma jest bardzo dobra.Dobrze zarządzana.Dynamicznie się rozwija.Są nagrody roczne,jubileuszowe.Karty na Święta.Prezenty urodzinowe.Zapraszamy Zuzanno do pracy:)

Masywny

Znam gościa który na raty w rok kupił mieszkanie pracując w satelu. Może i kosztowały wtedy 4kpln za metr a nie 10k no ale 250tysi w rok ? Może jakiś programista ...

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Me

Na moim stanowisku tak, a o jakie stanowisko pytasz?

KJ

tak

Tobas

Poniżej moja opinia na temat używanego systemu INTEGRA + dotykowy 4,3" manipulator INT-TSG. Jestem użytkownikiem, nie instalatorem. Z punktu widzenia użytkownika, jest to bardzo prymitywny i przestarzały system. Niby nowoczesny manipulator dotykowy, ale interfejs bardzo przestarzały i prymitywny. Funkcje bardziej zaawansowane (TERMNAL) to już kompletna porażka... interfejs rodem z przed 10 lat. Po co dajecie 4,3" dotykowy monitor skoro wygląda i obsługuje się wszystko tak prymitywnie? Nie da się nawet ustawić autowygaszania ekranu manipulatora po X czasu, musi cały czas świecić. Co to za głupi wymysł? Skąd bierzecie takie pomysły? Czy w smartfonach też cały czas świeci ekran w kieszeni jak nie jest używany? Powinna być opcja "w stanie wyłączonego czuwania wygaś ekran po X minutach". Wzbudzanie powinno być poprzez dotknięcie ekranu (tak jak to działa od lat na smartfonach i tabletach). Ekran powinien się samoczynnie wzbudzać tylko w stanie czuwania, jak wykryje ruch, żeby użytkownik mógł rozbroić alarm. Powinno być tak że ekran jest cały czas wygaszony, ale jak jest w stanie czuwania i wykryje ruch to się podświetla automatycznie i odlicza czas do rozbrojenia alarmu. Nie wiem na ile ten system jest niezawodny i skuteczny przed ewentualnym włamaniem (mam nadzieję że jest), ale od strony obsługi systemu to kompletny prymityw. SATEL zatrzymał się w czasie jakieś 10 lat temu. Nie wiem czy są inne systemy alarmowe, ale jak szukacie czegoś więcej niż prymitywny alarm, to poszukajcie czegoś innego. SATEL to system dla ludzi którzy do dziś korzystają z NOKIA 3310. Jak korzystasz ze smartfona z ekranem dotykowym, to wyprzedziłeś SATELa o lata świetlne w rozwoju technologicznym.

Magda

(usunięte przez administratora) Większość pracowników to krewni i znajomi osób na wyższych stanowiskach więc możesz stracić swoje za byle co. Prawie wszyscy pracownicy to ktoś krewny lub znajomy innego pracownika więc umiejętności lub staż pracy to żaden wyznacznik. Nikomu bez DUŻYCH pleców nie polecam.

@Magda

Dziwne jest to co piszesz bo jednak wyznacznikiem przyjęcia do pracy lub awansu powinno być doświadczenie i kwalifikacje pracownika, a nie znajomości. Dodaj, czy zatrudnione osoby w ramach pracy mogą się starać o dodatkowe szkolenia, które inwestują w ich rozwój zawodowy?

Makieła

Witam ostatnio byłem na serwisie systemu ppoż wyskoczył mi błąd (TX ) nie mogłem sobie poradzić z tym błędem więc zadzwoniłem do Satela na dział techniczny dzwoniłem bite pół dnia a tam cały czas cisza jeżeli chodzi o sprzedaż to jest pierwsza klasa ale jeżeli chodzi o pomoc w serwisie to już nie jest tak kolorowo bo nikt nie raczył odebrać telefonu

Bohun000

Satel to chyba jeden z bardziej niewdziecznych systemów alarmowych, jak na 21 wiek. Prymitywny, nieczytelny, instrukcja fatalna, problematyczne i nie dla zwykłego człowieka tylko instalatora z wieloproblemowym doświadczeniem. Nie polecam

Zadowolony

A ja mam na rękę 5 tyś.i nie narzekam.Ludzie ! Na dobre stanowisko trzeba sobie zapracować a nie tylko biadolić jak to niby wszyscy są źli.Zgadzam się w pełni z pracowitym.Jak zaczniecie sumiennie pracować a nie udawać to przełożeni zapewne to dostrzegą i pensje pójdą do góry.A więc ludzie weźcie się do roboty to się wam polepszy.Pozdrawiam.

ex pracownik
@Zadowolony

na lepsze stanowisko to trzeba się wgryźć, wykopać innych, podłożyć kilka świniaków i doczepić parę osób ze swojej rodzinki - wówczas masz swoje bajorko i jest Ci dobrze - pasujesz do innych...

sonia
@Zadowolony

Masz taką pensję, a nie potrafisz napisać tysiąc, że nie wspomnę o interpunkcji. Może za te '5 tyś ' idź na korepetycje.

Agata
@Zadowolony

Można wiedzieć po ilu latach pracy w SATEL udało Ci się dojść do pensji 5 tysięcy i na jakim stanowisku pracujesz? Sam napisałeś, że trzeba dużo się napracować, żeby dojść do takiego poziomu, więc interesuje mnie, jak to wyglądało w praktyce.

Zostaw merytoryczną opinię o SATEL - Gdańsk

• Jak się pracuje w SATEL?

Zobacz opinie na temat firmy SATEL tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SATEL?

SATEL
2.9/5 Na podstawie 164 ocen.
  • Budowlanych 66
    80-298 Gdańsk