Opinie o TC DĘBICA S.A w Dębica

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy TC DĘBICA S.A. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie TC DĘBICA S.A o rekrutacji.

Branże: Opony i felgi - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o TC DĘBICA S.A w Dębica

Hugo

Kierownictwo niemal zmusza do nadgodzin, nie pomaga tłumaczenie że nie ma się czasu, chęci, czy siły. Gdy się tylko odmówi to się obrażają. Czy to jest aby na pewno w porządku?

Obiektywny
@Hugo

Co śmierdzi kasa? nigdzie tak dobrze nie płacą za nadgodziny jak w TC.

obrazanie sie
@Hugo

no to niech chodzą obrażeni...

@Hugo

Dokładnie. Największe problemy ma bioły i ciepły

bioly
@TC

on to wogule nie nadaje sie do pracy z ludzmi...

@Obiektywny

Ale ile zarobisz dla nich podczas tych nadgodzin to nie masz pojęcia. Kto chce niech chodzi, ale jak będą zmuszać to tego się tak nie zostawi

nadgodziny
@TC

ja czasem chodzę i fajnie sobie do wypłaty więcej dorobić ale siedzieć dniami i nocami to raczej nie

Popi
@Hugo

Zmuszają? Człowieku chętnych jest dużo.sami dzwonią czy mogą przyjść

klepok
@nadgodziny

ja sobie lubię naklepać nadgodzin i potem wyplata jak młody bóg a wy dalej jeździjcie starymi passatami i liczcie cudze wypłaty tylko żeby z zazdrości wam kiedyś oko nie wypadło :)

@TC

Ciepły to konfiden, biały miś to największy gbur na zakładzie, do tego (usunięte przez administratora)

@Hugo

Co to znaczy, że kierownictwo zmusza cię do nadgodzin? Który kierownik i z jakiej brygady tak robi? Boisz się, że będzie chodził na ciebie obrażony? Ojejku, nie będziesz spał przez to po nocach? Bo ja mam to w czterech literach czy mnie lubią w pracy czy nie, do pracy przychodzisz żeby być do dyspozycji pracodawcy przez 8 godzin roboczych i możliwie najlepiej wykonywać swój zakres obowiązków. Zgodnie z art. 151 ustawy z z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (dalej: Kodeks pracy), praca w godzinach nadliczbowych jest dopuszczalna w razie: konieczności prowadzenia akcji ratowniczej w celu ochrony życia lub zdrowia ludzkiego, ochrony mienia lub środowiska albo usunięcia awarii oraz szczególnych potrzeb pracodawcy. Odnośnie drugiej sytuacji znalazłem na stronie prawniczej taki komentarz: Można posiłkować się definicją wskazaną w wyroku Sądu Najwyższego z dnia 26 maja 2000 r., sygn. I PKN 667/99, zgodnie z którą „szczególne potrzeby” pracodawcy to potrzeby specjalne, niecodzienne, odróżniające się od zwykłych potrzeb związanych z prowadzoną działalnością. Niedopuszczalna jest więc sytuacja, w której nadgodziny byłyby z góry zaplanowane lub też stanowiły „normalną”, stałą praktykę spowodowaną np. stałym wzrostem zapotrzebowania na pracę.

nie...
@.

nie popuść w spodnie wojtuś...

Boczniak
@klepok

Ty tam lepiej turlaj te szpule z bokami tak jak się należy a nie jak Strongmeni opony z traktora bo same fałdy.

Przed-pilzniok
@Popi

Osobiście znam takiego jednego co kiedyś tam dzwonił do kierownika z domu i prosił go żeby mógł przyjść na nadgodziny.

Bt3
@Przed-pilzniok

To straszne!! Ci stomilowcy to jakieś Popaprańce !!!

BlackDawn
@klepok

Nick idealny do postu. Zobaczymy jak będziesz za 10 lat śpiewał jak wszystko zacznie siadać po kolei. I co Cię obchodzi kto czym jeździć. Idź na żubra i lubelska tyle Ci zostało klepoku

(usunięte przez administratora) Jak zobaczyłem "wypłatę" za sierpień, to aż mnie ścięło z nóg. Jaja se robicie? 3100? Przecież to jest jakiś nieśmieszny żart. I od '22 r. 70gr do godziny. Przecież to jest czysta drwina z nas. Inflacja ponad 5% w górę, a nam dają grosze. To już lepiej wychodzi podwyżka najniższej krajowej, bo aż 2 stówy.

Roman
@Tomek

Moi Drodzy!Tak to wygląda właśnie że wszyscy myślą że tak musi być...a wcale nie...ponieważ jesteśmy kluczowym fundamentem jako pracownicy produkcji i jakby wszyscy powiedzieli STOP ze wcześniejszym powiadomieniem związków o zamiarze wstrzymania produkcji to złotówki by się posypały a nie grosze bo jak widać na nową flotę samochodów jest, na wydziałach widać na jakie głupoty wydaje się pieniądze, na które pracujemy.Budzetowka kto wyjdzie na ulicę dostaje a tu u nas sprzedają nas ZZ za 60gr a jak Ci mało masz 10 gr w lipcu.Czyste wyśmiewanie nas pracowników od których wszystko zależy. Nikt nas solidnie nie reprezentuje nie ma co ukrywać ..nie od krawaciarzy zależy produkcja ale od nas.Dzieki chłopakom z BT3 co wywalczyli pieniądze bo ogólnie byłoby żal.Korporacja a za bramą niewielu się czai do pracy tak nie powinno być ludzie powinni nam zazdrościć że pracujemy w tym miejscu a często spotyka się żenady i wybuch śmiechu. Ciekawe za parę lat kto tu będzie pracował z taką opinią zakładu.Ale kto się z władzy przejmuje "zielonymi smerfami" którzy mają (usunięte przez administratora).tak to wygląda.

Toemk
@Roman

A więc na co czekamy? Stawiamy

@Toemk

No to stawiamy tylko dajcie znać kiedy żeby reszta wydziałów też stanęła

@Anonim

Nie żeby ten, ale i tak nie postawicie maszyn. Żeby bardzo się boicie konsekwencji. Nie macie kulek w mosznie żeby to zrobić

Młodzi
@Tomek

To w markecie budowlanym lepiej płacą. Pomieszczenie klimatyzowane, kawusia z rana, zero stresu, dwie zmiany... zapraszamy...

John
@Tomek

Witam. Powiedzcie mi ile można zarobić na start w Stomilu. Mam do wyboru pracę od poniedziałku do piątku za 2900 netto i Stomil. Nie wiem co wybrać bo wszyscy mówią żeby do Stomilu bo stabilna firma wszystko się należy, dużo socjalu, jedzenie

Stomilstomil
@John

Idź a 2900 gdzieś gdzie nie stracisz weekendu na pracę

Popi
@Anonim

Bt3 już stanęło.teraz czas na innych

BlackDawn
@Popi

Inne działy Ci nie staną czasami wydaje mi się, że niektórzy chodzą do roboty dla zupy. Szczególnie zapilznioki i cebule. A inne wydziały umywają ręce. Trzeba poczekać aż odejdzie stara gwardia i wtedy. Chociaż po sprawie Pana A.J można snuć domysły co się za niedługo stanie.

Ragnar
@BlackDawn

W 2018 inne wydziały były porobione po pachy ze strachu, ,,bo Krupy stojom, pewnie zakład zamknom, lepi cicho siedzieć".

Waldos
@Ragnar

Najpierw trzeba coś ustalić z innymi wydziałami a nie robic na hura po cichu a pozniej mieć pretensje. Na każdym wydziale robi dużo młodych ludzi którzy na pewno wezmą sprawy w swoje ręce.

Zdumiony
@Tomek

3100 to jest (usunięte przez administratora) wypłata i mało gdzie tyle zarobisz.

Zauroczony

Całe województwo zazdrości nam pracy w tak prestiżowej firmie i takich zarobków a wam dalej żle

Zauroczony

Taka jest prawda każdy mówi że w Stomilu dobrze się zarabia.

@Zauroczony

Przyjdź gościu, zapieprzaj 7 dni bez przerwy, sobota, niedziela, bez przerwy. W lecie idź w weekend na drugą zmianę, podczas kiedy znajomi i sąsiedzi idą nad wodę, i grilla palą. Pracuj w nocy, za 4 zł (1 Euro) więcej niż wynosi stawka godzinowa. Czaisz o co kaman? Te całe dodatki to są o (usunięte przez administratora)rozbić, a bez nich zarabiamy około 800 zł więcej niż wynosiła najniższa krajowa. Śmiech na sali. Takie obowiązki jakie mamy, presję czasu, jakości, ilości to się w głowie nie mieści. Nie mamy nawet sznans postawić maszynę, tylko musimy czekać aż ktoś nas zmieni, żeby iść na posiłek, czy do toalety. Czaisz gościu? Ty jak chcesz się wyszczać to po prostu idziesz na krzaki, czy do uryny i idziesz szczać. My musimy zadbać żeby maszyna nie stanęła. Choć może stanąć, to nie jest niewykonalne technologiczne. Ale są takie zje.. genetyczne co sobie (usunięte przez administratora)Że maszyna.a iść. To nie jest pięć w hucie gdzie faktycznie musi iść. I teraz sobie wyobrazić że zarabiamy (usunięte przez administratora) około 3100+ za tą robotę. Gdzie podpisy i petycja o podwyżki jest niszczona, żeby nie wyszła na jaw. Dokumenty, który jest podpisany wielokrotnie przez ludzi, jest ważny niczym kontrakt. Ale co z tego? W tej firmie jest to niszczone, żeby nie wyszło, że ludzie chcą podwyżek. Także się koleś zastanów, czy poświęcenie większej ilości czasu, wysiłku, i zdrowia, jest warte tych pieniędzy. Czy ludzie w końcu pójdą po rozum do głowy, i przestaną robić więcej niż do nich należy. Czy tę (usunięte przez administratora)na wyższych stanowisk zrozumią, że godziwe wynagrodzenie za włożoną pracę, należy do ich obawiązku, nie łaski. Najchętniej to bym ich wszystkich postawił na maszynę, i (usunięte przez administratora)zrób plan, jak nie, to(usunięte przez administratora)a nie drzesz (usunięte przez administratora)że nie zrobiłem plany, bo miałem (usunięte przez administratora) gumę. (usunięte przez administratora) . Kiedyś się to na was odegra!

Mateusz
@Tomek

Nie wiem czy wiesz, ale nie ma czegoś takiego jak brak możliwości swobodnego pójścia do toalety. To się wiąże z konsekwencjami prawnymi dla pracodawców. Po to jest odpowiedni postój, żeby z niego korzystać. Po prostu kiedy mi się chce iść go toalety, to to wbijam, i idę. Pracodawca ma dużo więcej za uszami już Ci się wydaje. Zresztą widać to po ostatnim incydencie związanym z niepłaceniem podatków. To znaczy podatki oni płacą, się gódjerowi, nie PL.

Kared

O co chodzi z tymi żądaniami płacowymi z BT3? Ja pracuję na h100, więc teraz za wiele nie wiem co się dzieje.

niewolnik

NAUCZYCIELE PODWYŻKI SŁUŻBA ZDROWIA PODWYŻKI A MY TEZ MAMY PODWYŻKI NORM NA MASZYNACH CZAS NAJWYŻSZY SIĘ ZJEDNOCZYĆ 70 GR (usunięte przez administratora)

GUMOLEUM
@niewolnik

dziwię się tylko tym co należą do tej solidarności płacą na związek który ich (usunięte przez administratora)na kasę dobra mają talony tylko ze te talony to mają z tych składek co płaca no ale jak to kiedyś jeden z kierowników z tc powiedział i głupszy tym lepszy ciemnotą się łatwiej kieruje

Pawel
@GUMOLEUM

Dlatego wypisywać się. Pora abyśmy sami się reprezentowali w negocjacjach płacowych bo już każdy wie że zwiazki od dawna są po stronie zarządu a nie pracowników. Kilka osób czeka na bony do grudnia i sie wypisuje (nie dziwię im się odzyskają choć część oddana na darmozjadow)

Gumiarz

"spółka z dniem 24.09.2021 udzieli Goodyear pożyczki o wartości 120mln zł" "....całkowita wartość udzielonych pożyczek wyniesie 400mln zł" Miłej pracy.

Zły

Kiedy zaczną płacić 100% za niedzielę i święta tyle lat nas okradają !!!

b0rny
@Zły

Praca lekka - w niedzielę do grzechu ciężkiego się nie zalicza, oczywiście jeśli jesteś wierzący My pracujemy lekko więc wyrównania nie będzie nigdy Pozdrawiam

Stasek

No to teraz związki zawodowe mają wyzwanie. Jeśli wynegocjują przedstawione postulaty przez pracowników, to ludzie dalej będą należeć i płacić, a jeśli nie, to będzie bida oj bidaaa

Seba
@Stasek

Jakie te postulaty co tak piszecie jakas była ponoć ankieta

Kamil
@Stasek

Wynegocjonowanie takich postulatów jest nierealne. Nie ze względu na to, że firmy na to nie stać tylko ze względu na to, że firma się na nie nie zgodzi :) Zejdźmy na ziemię. Oczywiście osobną kwestią jest to że w systemie czterobrygadowym i przy takim natłoku pracy to powinna być na tym zakładzie norma, a jak ktoś fajnie wspomniał już tutaj na forum ludzie powinni zazdrościć że ktoś pracuje w TC.

@Stasek

Związki już dawno mają na nas wywalone tylko się dziwię tym którzy im płaca składki. Potem pany się za tę kasę bawią i przepijają w Zakopanem a plebsowi obiecują góry złote.

Seba
@Kamil

Jakie te postulaty były pierwszy postulat to powinien być podniesienie dodatku do nocek

Bojler

Związki zawodowe działają na szkodę zakładu. Zwolnić ich. Na zebraniach pierdzielą, że to kierownicy mają pule na podwyżki aby rozmyć swoją odpowiedzialność. Podali na jednym wydziale stawki zapominając, że najwyższą stawkę ma człowiek od nich - co daje obraz ich współpracy z Zarządem. Mało jest kierowników, którzy mają tyle na wypłatę, co zarząd związków (dane ze sprawozdania finansowego radnego)

I
@Bojler

Nie na szkodę zakladu tylko na szkodę pracowników. Dla zakladu sa super bo robią to co dyrektor chce

@I

Zwolnić nie zwolnić, ale po prostu się z nich wypisać. Nie płacić im ani grosza, to może wtedy w końcu zaczną działać w interesie pracownika

@Tomek

Człowiek chce już dluzszy czas się wypisac a nie wiadomo gdzie

Rw
@.

W siedzibie związku, masz dane kontaktowe, Komisja Zakładowa NSZZ “Solidarność” T.C. Dębica S.A. mieści się w budynku biurowca Firmy pokój 102. Adres: 39-200 Dębica ul. 1 maja 1 woj. Podkarpackie Telefon +fax: (14) 670 51 15

Jaskry

Ciekawe kiedy kierownicy w końcu coś zrobią w temacie nadużywania alkoholu na terenie firmy, zwłaszcza na nocnych zmianach bo jak narazie to zamiatają sprawę pod dywan.

Ragnar

Mam pytanie. Pielgrzymka związkowa wybiera się jeszcze do Częstochowy, czy już na Żoliborz?

@Ragnar

Waż słowa i nie drwij z Pielgrzymki bo jeszcze Sam możesz iść na kolanach do Częstochowy i prosić jak będziesz miał problemy.

Bojler

Bóg jest wszędzie, a nie tylko w Częstochowie. Pielgrzymki są po to, aby kasa się zgadzała w sanktuariach. A w sumie Solidarność nadaje się tylko do organizowania pielgrzymek. W obie strony, w autokarze się modlą, czy też w powrotnej drodze polewają?

Sprawiedliwy
@Bojler

Organizujemy się na telegramie (usunięte przez administratora)

Obserwator

Wie ktoś czy firma organizuje wycieczkę do Częstochowy? Czy to tylko organizowały ZZ?

@Obserwator

to solidarność organizuje, a nie Firma. Tylko tyle potrafią związkowcy.

Postawić maszyny!!!

Panie i Panowie bierzcie się za nich bo was zgnoją, ochłapy na podwyżkę a jak podskoczysz to jesteś zerem a nie pracownikiem a to wy wypracowywujecie ten milionowy zysk który i tak jest wyprowadzany z Polski, chłop wyszedł z ankietą za wami a teraz trawkę będzie gryzł bo dostał dzisiaj dyscyplinarkę ???????????? a za kim poszedł mimo różnych opini o nim!?Poszedł za wami zwykłymi pracownikami!!!!!! Jesteście jak dzieci płaczecie że nie ma $$ a jak przyjdzie co do czego to uciekacie, nie patrzcie na związki zawodowe bo wszystko ręką rękę myje tylko sami weźcie sprawy w swoje ręce!!!!!

Kogo zwolnili?

Unikatowy
@Postawić maszyny!!!

Dla mnie to sciema jakaś. Za to że chłop chciał pomóc załodze dostał by dyscyplinarkę?

@Postawić maszyny!!!

Ale na pożyczkę 120 mln za tydzień dla GY już firmę stać?

Postawić maszyny
@Unikatowy

Tak i to nie jest ściema!!!!!!!!!! Ludzie kiedy wy przejrzycie na oczy !!!!!!!!!! Ruchają was na każdym kroku !!!!!!!!!!

Q

Prezesik nas na pewno czyta, jakby tak cały zakład się zjednoczył i stanął, to by było coś pięknego. A na pewno stanąć w obronie pana A.J którego zwolnili

Witam

Moja opinia o tc debica jest negatywna. kto szuka normalnej pracy i dobrze platnej to szukajcie gdzies indziej. obowiazkow masa odpowiedzialnosc ogromna a na koniec uslyszysz ze maszyna za dlugo stala na zle materialy mimo iz ze zlych materialow opony przeciez nie zrobisz.. firma oderwana od rzeczywistosci nie polecam

Sprawiedliwy
@Witam

Zapraszam na kanał telegram będziemy wymieniać się informacji między wydziałami (usunięte przez administratora)

Stawiamy?

Ktoś mi może wyjaśnić dlaczego dźwigamy szpulkę z ekranem, która waży ponad 35 kg, a możemy według prawa 30 kg? To się nadaje do inspekcji pracy jak wiele innych spraw.

...
@Stawiamy?

Druga sprawa , dlaczego pracownik nie ma wyznaczonego czasu na potrzeby własne np toaleta.

Zorro
@...

Czas osobowy jest przeznaczony na indywidualne potrzeby pracownika.

Q

Zapraszam do odwiedzenia strony internetowej TC, zamieszczono na niej informacje o zyskach jakie wypracowaliśmy w drugim kwartale roku. Są rekordowe, czyli kasa jest na podwyżki, i może coś się znajdzie na pożyczkę Goodyear'owi.

turysta
@Q

jedziecie się modlić o podwyżki?

@turysta

Tak, masz z tym jakiś problem? Zawsze możemy się pomodlić o rozum dla Ciebie

Józek

A panowie że związków kiedy się wezmą za robotę i przestaną chować głowę w piasek???zerwać uzgodnienia i walczyć o pieniądze dla pracowników.Sama pielgrzymka nie pomoże ...Wszystko można tylko trzeba chcieć .Jesteście dla zarządu czy dla pracowników?

Rjf
@Józek

Zwiazki są tylko od pielgrzymek i jeżdżenia po konferencjach i innych pierdolach a nie od dbania o pracowników. Mają nas gdzies i tyle. Ja się już dawno wypisałem i radze wszystkim poki jeszcze zwlekają zrobić to samo a, nie utrzymywać darmozjadow którzy i tak układają się z zarządem.

Grek

Hej ile dostanie na reke nowy pracownik na produkcji ? Wezme 3.5tys na reke ? Dzieki. Pozdrawiam

@Grek

Grek
@.

Powaznie ? Za weekendy i robote na 3 zmiany ?? To ja podziękuje :D.

Zapilźniok

Stomyl sensem mojego życia. Nawet z żoną nie jest mi tak dobrze jak w pracy. Po pracy pójdę na żuberka, do tego seta lubelskiej, i jestem zadowolony. W pracy pochlom za dwóch bo mom jeszcze kartę na R. Potem pójdę się zdrzemnąć z godzinkę, chłopy z Jodłowy bedo za mnie robić. No co mi cza wiency. Życie marzenie, po to żem szkołę w wieku 16 lat skończył, żeby iść na stomyl, bo mi dziadek godoł " Wiesiek, (usunięte przez administratora) szkołę, idź na stomyl, bo cza im chłopa z krwi i kości, no to żem poszedł, i nie żałuje. Dziadek, dziękuje Ci, ( świeć panie nad jego duszą) A wypłata? Ni mom pojęcia ile zarobiom, bo żona na koncie trzyma łape. Pozdrawiam, Wiesiek z za Pilzna, (ale nie z tego w Czechach)

Zapilźniok
@Zapilźniok

A dlaczego administrator usunął słowa ( świeć panie nad jego duszą) obraźliwe to jest?

Prawdziwy

Chłopie pokaż że masz jaja i idź powiedz temu gościowi co cię boli .....a nie piszesz jak ta (usunięte przez administratora) na forum ....bądź twardy a nie miękka Pała ????Pozdrawiam wszystkich Bt-3

Zostaw merytoryczną opinię o TC DĘBICA S.A - Dębica

• Jak się pracuje w TC DĘBICA S.A?

Zobacz opinie na temat firmy TC DĘBICA S.A tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1103.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TC DĘBICA S.A?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1006, z czego 194 to opinie pozytywne, 172 to opinie negatywne, a 640 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy TC DĘBICA S.A?

Kandydaci do pracy w TC DĘBICA S.A napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

TC DĘBICA S.A