Przedsiębiorstwo Budowlane BUDIREM Sp. J.

Opinie o Przedsiębiorstwo Budowlane BUDIREM Sp. J.

WC Nowy wpis

Zastanawiam się czy do kadr nie będzie może jeszcze ktoś potrzebny. wiem, że oferta dla pracownika działu kadr na Kosynierów była aktywna parę miesięcy temu ale potrzebuje się zorientować, ponieważ wkrótce będę pracy szukać a wpasowuje się w wymogi, nawet przekraczam te dwa lata wymaganego doświadczenia z opisu. więc czy planowane są jeszcze nabory?

Żaneta Nowy wpis

Witam Jestem zainteresowana aplikacja na stanowisko asystent kierownika bazy sprzętu ciężkiego. Czy ktoś może orientuje się na jakie zarobki można liczyć na początek? Nie ukrywam, iż w poprzedniej firmie na podobnym stanowisku, zakres obowiązków był zdecydowanie wyższy, a tutaj opisane raptem dwie czynności. To też skłania mnie do myślenia ile można zarobić na tym stanowisku w tej firmie. Z góry dzięki za odp

patryk Nowy wpis

Jak przedstawiają się zarobi kadry inżynierskiej? Inżynier bądź kierownik robót? Jaki jest system pracy? Ile dni po ile godzin?

Może nowy

Witam obecnych i byłych pracowników. Jakie zarobki na CNC? Rzeczywiście jest tak kiepski jak piszecie ? Jest sens wiązać się z tą firmą? Widze dużo ogłoszeń pracy wystawionych przez Budirem ale chyba nie wiąże się to z rozwojem firmy lub budową nowej hali…

Stary
@Może nowy

Tak naprawdę nie polecam tego (usunięte przez administratora) W zimę z marzniesz w lato się ugotujesz. Na zmianie rannej jest hałas darcie. Na popołudniowej cisza spokój. Zapylenie, zadymienie od plazmy, smród od lakierki i zapachy od spawarek. W zimę trudno wytrzymać. Co do ludzi jedni mili drudzy chodzą i (usunięte przez administratora) Można jeszcze sporo opisać. Chcesz, to spróbować zawsze możesz.

Emilia
@Stary

Czy mimo tych niedogodności, pracodawca dba o jakieś zabezpieczenia zgodne z BHP? Jakieś podstawowe normy chociaż są spełniane?

Katarzyna Nowy wpis
@Stary

No może i mona spróbować ale musisz teraz napisać coś bardziej pozytywnego na zachętę. dopytam tylko jeśli chodzi o wentylację itp to już badali temat z tym? Nie da się tego ulepszyć?

Murarz

Pani zadzwonila z kadr później spotkanie i dostałem prace i pracuje

Gdzie pracowales, co potrafisz zrobić i takie tam

Izabela

mowisz o pracowniku budowlanym czy o innym stanowisku ?

veronika52@o2.pl

Dzień dobry Dzisiaj z okna bloku przy Biedronce ul. Lubelska (Braci Mieroszewskich) w Sosnowcu zobaczyłam kontener państwa firmy.. Mam pytanie jako mieszkańcy martwimy się co to oznacza? Czyżby miał powstać jakiś obiekt? Bez przyczyny ten kontener tam nie stanął. Będę wdzięczna za odpowiedź.

@veronika52@o2.pl

Powinnaś zadzwonić do firmy i zapytać. Jak coś budują to ci powiedzą. Czemu się martwisz? Nie chcesz żeby jakaś budowa zasłaniała ci widok? Pomyśl ile nowych miejsc pracy będzie przy takiej budowie. To zawsze na plus, nie?

stary

Budirem oczami pracownika na bazie to jest na Kosynierów 34 A w Sosnowcu. Godziny pracy i płacy: W chwili obecnej to jest styczeń 2021. Godziny pracy w ciągu roku bywają bardzo zmienne np. od października do grudnia były zmiany od 6.00 do 15.00 9 godz. pierwsza zmiana a od 16.00 do 1.00 lub 3.00 9 lub 11 godz. w nocy druga zmiana od 1.00 do 3.00 dla chętnych. Sobota obowiązkowa dla wszystkich ze zmiany rannej. Jeżeli się nie będzie przychodziło w soboty to firma będzie szukać pracownika na twoje miejsce. Między zmianami była godzina przerwy co by się ludzie nie zarażali korono wirusem. Od końca grudnia nastąpiły zmiany i nie ma już przerwy między zmianami górę wzięła kasa nad korono wirusem. Pierwsza zmiana pracuje więc od 6.00 do 16.00 10 godz. Jak łatwo policzyć 5*10=50 plus 8 sobota to jest 58 godz. na tydzień na rankach. Popołudniowo-nocna zmiana jest od 16.00 do 1.00 lub 3.00 dla chętnych to jest 5*9=45 lub 5*11=55 na tydzień. Przerwa jest półgodzinna za równo na pierwszej jak i drugiej zmianie płatna, przy pracy 10 godz. jest jeszcze 15-o minutowa przerwa także płatna. Jeżeli ktoś jest zatrudniony na umowę o pracę jest to płacone tak: pierwsze 8 godz. na umowę o pracę kolejne natomiast na umowę zlecenie bez np. dodatku nocnego czy nadgodzinowego jest po porostu podstawowa stawka. Stawki zaczynają się od 16 zł netto to jest 22zł brutto, ale przeważnie jest to od 1 do 3 zł złoty netto wyżej za godzinę. Brak jest premii, dodatek tylko nocny 20% ale tylko do 8-u godzin wszystko co powyżej jest na umowę zlecenie bez dodatków. Pracując od 16.00 do 3.00 w nocy jest tak: 16.00 do 22.00 mamy 100% od 22.00 do 24.00 mamy 100% plus 20% dodatek nocny a od 24.00 do 3.00 umowa zlecenie bez dodatków. W sobotę natomiast pracuje się 8 godzin na umowę zlecenie bez jakichkolwiek dodatków. Wypłaty za pracę dostaje się dwie na miesiąc, to jest na umowę o pracę jedna oraz druga za umowę zlecenie. Wypłaty są 10-tego często przed terminem, nie ma z tym problemów. Umowy o pracę: Np. spawacze bez doświadczenia lub bardzo krótkim stażem dostają umowę zlecenie na pierwsze pół roku, potem umowę na czas próbny, to jest jakieś 2 do 3 miesięcy, a następnie długą umowę na 30 lub 31 miesięcy. Pracownicy z doświadczeniem mają od razu umowę o pracę na okres próbny, a potem długą umowę. Warunki pracy: Praca odbywa się na hali gdzie w lato jest bardzo gorąco w zimie natomiast jest bardzo zimno. W zimie występuje bardzo duże zadymienie na hali z powodu spawania, ponieważ zamyka się bramy bo jest zimno. Oprócz tego na tej samej hali znajduje się lakiernia gdzie elementy pospawane są malowane farbami które nieźle śmierdzą. Terem został kupiony od kopalni razem z halą która nie była przystosowana do tego rodzaju działalności. Rozbudowano ją o lakiernie bez przegradzania i teraz na całej hali jest zadymienie oraz śmierdzi lakierami, które są bardzo szkodliwe aż głowa od nich boli i drapie w gardle. Nie wiem jak to ma się do BHP. Oprócz zadymienia i walenia lakierami są jeszcze np. pracownicy (usunięte przez administratora), którego słychać na całej hali mimo często niezłego hałasu. Suwnicowy który jeździł na drugiej stronie hali tak się z nim pokłócił, że napisał podanie o przeniesienie na drugą zmianę. Więc atmosfera na hali jest bombowa nie wiadomo kiedy wybuchnie. Oprócz dodatku nocnego do pierwszych 8-u godzin nie ma nic. Brak wczasów pod gruszą czy czegokolwiek. Nie pracuje się tylko w niedziele jeszcze. Pracownicy: oprócz Polaków są też zatrudnieni Ukraińcy na stanowiskach monterów oraz spawaczy. Rotacja pracowników jest spora czasami ludzie przychodzą na parę dni i uciekają. Ostatnio przyjmują ludzi z problemami alkoholowymi ci wytrzymują do pierwszej lub drugiej wypłaty. Co do urlopów to rzadko się dostaje w pierwszym terminie ludzie mają masę zaległych urlopów. Jedno lub dwudniowy raczej nie ma problemów. Praca odbywa się na hali gdzie firma obecnie poszukuje na stanowiska: operator przecinarki taśmowej, operator śrutownicy, spawacz mag 135 lub elektryczne 111, operator suwnicy, operator przecinarki plazmowo tlenowej, malarz konstrukcji stalowych, częściowo magazynier. To co napisałem dotyczy tych stanowisk. Opinia nie wzięła się z kosmosu tylko od pracownika tej firmy więc proszę jej nie kasować!!!

stary
@stary

Nowości kwiecień. Zmiany wróciły do normalności budimerowskiej to jest pierwsza od 6:00 do 15:00, a druga od 16:00 do 24:00, ale żeby było zabawniej to pierwsza zmian pracuje już 3-ci tydzień na rano a druga zmian 3-ci tydzień na popołudniu, bo na drugiej zmianie są dwa przypadki korono wirusa i szef zostawił ją na popołudniówkach. Soboty są jak na razie wolne dla jednych to dobra wiadomość dla innych nieszczęście, ale pewnie to długo nie potrwa. Mieliśmy w firmie obsadę międzynarodową to jest 1-go Malezyjczyka i 4-ech Filipińczyków wszyscy spawacze. Pierwszy uciekł Malezyjczyk do Chorwacji a Filipińczycy pracowali około 2-ch miesięcy, aż skończył im się kontrakt. Oprócz tego mamy problem z magazynem. Wymiana czegokolwiek to droga przez mękę. Pani tam pracująca robi wielkie problemy jak by to było za jej pieniążki. Ubranie robocze jak komuś się zniszczy to nawet nie idzie na wymianę do magazynu, tylko przynosi swoje, tak to jest wielki problem. I dlatego większość ma swoje ubrania. Proszę nie kasować tego postu, nie oczerniam firmy tylko piszę jak jest.

Wśród
@stary

Ok

Halina
@Wśród

Masz coś dodania? Czy co ma oznaczać Twój komentarz?

Robert

Faktycznie, tak jak pisał tim, któremu podziękowano sms-em na etapie rekrutacji, pracownicy nie wystawiają firmie dobrego świadectwa. Z plusów pracy tam podawano wypłaty na czas. Inżynierowi odpowiadało wynagrodzenie. Ale wad pracy jest od groma.. Ciekaw jestem, czy nadal tak to wygląda, czy jest już lepiej i można aplikować?

tim

Byłem umówiony na rozmowę o prace, a dzisiaj dostaje sms ze odwołują rozmowę bo nie sa zainteresowani. Dodam ze wcześniej pytali mnie o szczepienia w prawdzie zostałem poinformowany, ze mogę nie odpowiadać ale to chyba jednoznaczne ze jak nie odpowiem to będą się domyśleć ze jestem niezaszczepiony. PS. po przeczytaniu komentarzy jakie sa o firmie byłem byłem negatywnie nastawiony do ewentualnej współpracy ale teraz jestem o tym przekonany. Radze wszystkim omijać ich, niech naucza się szanować ludzi a przede wszystkim swoich pracowników.

Gruby

Jaka stawka dla doświadczonego operator ładowarki,koparki,warto startować ????

Tomasz

Panowie na jakie wynagrodzenie może liczyć malarz konstrukcji? Widziałem ogłoszenie o pracę i zastanawiam się czy złożyć CV

Inżynier

Wszystkim zastanawiającym się nad rozpoczęciem pracy w BUDIREMIE chciałbym przestrzec. Praca 7 dni w tygodniu, w święta bez wyjątku. Chcący zrobić sobie urlop weeekeny trzeba się liczyć z dezaprobatą reszty pracowników budowy co potem ma wymierny wpływ na relacje z szefostwem. (usunięte przez administratora) Nierzadko bywa tak, że zamiast rozwiązywać aktualne problemy budowy trzeba walczyć z przyjętym w firmie systemem komunikacji i przepływu informacji, by nie podpaść komuś przez źle sformułowany mail. Na plus początkowo dobre wynagrodzenie, płatne w odpowiednich terminach - nie jest to jednak w stanie zrekompensować wad Budiremu.

Ryszard
@Inżynier

Jeżeli rzeczywiście pracownik pracuje 7 dni w tygodniu, to mógłbyś napisać po ile godzin dziennie? Napisałeś o dobrym wynagrodzeniu, które na początku zatrudnienia można osiągnąć, dlatego szczegółów na ten temat również chciałbym się dowiedzieć. Mógłbyś mi pomóc?

@Ryszard

Po 10h MINIMUM czasem dłużej w weekendy odpowiednio 8 i 6. Wynagrodzenie 3do3.5 tys max niezależnie od doświadczenia.

Marzena
@Inżynier

Trochę szkoda, że wynagrodzenie w Przedsiębiorstwie Budowlanym BUDIREM nie jest uzależnione od doświadczenia. A czy jeśli dany pracownik nieco wyróżnia się na tle innych, może liczyć od czasu do czasu na jakieś dodatki do pensji? Wyjaśnij jeszcze to.

@Marzena

Z tego co mi wiadomo, nie. Nawet kierownik z długoletnim stażem pracy zarabiał czasem niewiele więcej niż nowo przyjęty inżynier - wpływ na to ma oczywiście obecna sytuacja na rynku pracy. Trzeba się trzymać zasady, jak wynegocjujesz na początku tak będziesz miał. O podwyżkę można się ubiegać po roku pracy, ale nie jest to proste. Wyróżnić się można chyba tylko dyspozycyjnością tzn. gotowością do wyjazdu na drugi koniec Polski z dnia na dzień.

GG
@Marzena

Z tego co czytam, nic nie zmieniło się w tej firmie od kilku lat. Przestrzegam wszystkich młodych inżynierów-ki przed pracą w tej firmie. Wiem co piszę, bo pracowałem w tej firmie. Na szczęście bardzo krótko. Pamiętam, że na rozmowie kwalifikacyjnej zapytali mnie "gdzie pracuje moim rodzice". To najbardziej żenujące pytanie jakie kiedykolwiek słyszałem w mojej karierze zawodowej i w dodatku niestosowne, delikatnie mówiąc.

@GG

Masz rację, nie powinno się zadawać pytań nie związanych z zatrudnieniem. Pracując w firmie dostawałeś prócz wynagrodzenia dodatkowe premie lub bonusy takie jak prywatna opieka medyczna lub dofinansowanie do wypoczynku?

Inżynier 2

Takie stawki to dostają ludzie prosto po studiach . Więc albo nie potrafisz powalczyć o swoje albo nie masz doświadczenia .

Dawid

W jakich miastach firma działa ?

Widziałam ze poszukują pracownika działu kadr z doświadczeniem czy może ktoś coś więcej napisać na ten temat ponieważ ogłoszenie do tego działu pojawia się bardzo często ?

ania
@Kandydat

Mnie obiecano stanowisko ds. kadr i płac. W dniu, w którym miałam otrzymać skierowanie na badania lekarskie, zadzwoniła pani z kadr z informacją, że zmieniła się decyzja i kogoś innego chcą zatrudnić, a ja już wcześniej poczyniłam kroki o zwolnieniu się z poprzedniej pracy... Bez komentarza.(usunięte przez administratora)

Franciszek

Często mają miejsce takie sytuacje, że pomimo zapewnień o zatrudnieniu finalnie decyzja jest inna? Skoro jest to prawdą, to zastanawia mnie, dlaczego pracodawca w ten sposób zmienia swoją wcześniejszą decyzję? Może wiecie coś więcej.

Inżynier

Pracowałem kilka tygodni jako inżynier budowy, dłużej nie wytrzymałem. Zarobki niższe niż w supermarkecie, praca po 11h przez 5 dni w tygodniu i jeszcze po kilka godzin w weekend. Ludzie pracujący po kilka lat dostają podwyżki rzędu 2 zł/h. Zdecydowanie odradzam.

Każdemu kto chce podjąć pracę w tej firmie odradzam!! Ciągła rotacja. Bylem pracownikiem produkcji, ciągle poznawałem nowych kolegów którzy zostawali zwalniani bez powodu, (usunięte przez administratora). Widać to również po pracownikach biurowych, ciągle nowe twarze, nikt nie utrzymuje się długo. Brak możliwości brania urlopów w wakacje, czy w zime- (usunięte przez administratora)twierdzi ze zawsze jest zły okres. Bierzesz L4- wylatujesz. Brak szacunku ze strony pracodawcy,(usunięte przez administratora)

Potwierdzam to co napisał kolega niżej warto dodać jeszcze, że w firmie panuje "stara gwardia", która sposób traktowania podlegałych im pracowników wyniosła z głębokiego PRLu. (usunięte przez administratora)

Antek

Bardzo dobry pracodawca

Ryszard
@Antek

Widzę, że pozytywnie postrzegasz pracę w firmie BUDIREM. Nie ukrywam, że chętnie poznałbym bliższe szczegóły związane z Twoim zadowoleniem. Mógłbyś napisać coś o warunkach pracy, które oferuje pracodawca? Będę wdzięczny za informacje.

Norbi

Stanowiska Malarz jakie zarobki można wiedxiec.

Na jakie zarobki lub też inne profity może liczyć inżynier budowy z doświadczeniem bądź kierownik robót budowlanych w delegacji? Ile godzin dziennie pracują i w jakie dni?

Zostaw merytoryczną opinię o Przedsiębiorstwo Budowlane BUDIREM Sp. J. - Sosnowiec

• Jak się pracuje w Przedsiębiorstwo Budowlane BUDIREM Sp. J.?

Zobacz opinie na temat firmy Przedsiębiorstwo Budowlane BUDIREM Sp. J. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Przedsiębiorstwo Budowlane BUDIREM Sp. J.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Przedsiębiorstwo Budowlane BUDIREM Sp. J.?

Kandydaci do pracy w Przedsiębiorstwo Budowlane BUDIREM Sp. J. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Przedsiębiorstwo Budowlane BUDIREM Sp. J.