E80 Group

Opinie o E80 Group

Rekrutowałam na staż Customer Service, odbyłam bardzo miłą rozmowę telefoniczną oraz zostałam zaproszona na rozmowę w języku angielskim. Rozmowa była również przyjazna, ale nie zostałam zapytana o więcej szczegołów i miałam opowiedzieć tylko o sobie i swoim doświadczeniu. Na rozmowie była obecna szefowa działu, która również o nic mnie nie zapytała, a na samej rozmowie nic nie mówiła. Dostałam później informację, że właśnie szefowa działu odrzuciła mnie jako kandydata. Oczywiście rozumiem, ale nie dostałam informacji dlaczego. Napisałam maila z zapytaniem o powód odrzucenia (jest to zawsze dla mnie cenna uwaga na przyszłość) ale zostałam bez odpowiedzi. Pierwszy raz spotkałam się z sytuacją gdzie nie podano żadnego powodu oraz z tym, że praktycznie o nic nie zostałam zapytana na rozmowie.

Jak długo od momentu rekrutowania odezwali się do Ciebie z zaproszeniem na rozmowę? Ile osób było obecnych na rozmowie?

Kandydatka Nowy wpis

Na rozmowie były obecne 3 osoby, odrazu dodam że po jakimś czasie dostałam maila z informacjami uzasadniającymi odrzucenie mojej kandydatury

@Kandydatka

Ile etapów rekrutacji trzeba było przejść? No i wspominasz, że dostałaś informację o powodzie odrzucenia twojej kandydatury. Chciałabym dopytać czy może powodem były oczekiwania finansowe? Ciekawi mnie jakie stawki teraz oferują i czy w ogóle moja kwota byłaby dla nich odpowiednia.

Staż

Na targach pracy była możliwość zostawienia danych kontaktowych jeśli ktoś był zainteresowany stażem, kiedy będzie rekrutacja na staż związany z PLC? Czy to prawda, że należy wyrobić 16h tygodniowo (dostałem taka informacje właśnie na tych targach) pozdrawiam.

@Staż

Staż w PLC to generalnie obszar Autocada związany z Przemysłem 4.0 czyli ruchem robotów mobilnych AGV w przestrzeni fabryki. Typowy staz PLC ze sterownikami nie jest prowadzony. Nie jest to fabryka gdzie by był sprzet. Jak najbardziej 2/5 etatu czyli 16h tyg na umowie zleceniu są realizowane.

@User

A opinie odnośnie już jego przebiegu jakieś macie? Odnosicie się do części technicznej, to ważna sprawa, ale liczę na ocenę. Pytając wprost czy warto? mam jeszcze alternatywy

Junior On Site Manager (Industrial Automation), taką ofertę znalazłem w sieci. Zastanawiam się nad wzięciem udziału w rekrutacji. Był już ktoś może na rozmowie kwalifikacyjnej i podzieli się informacjami o jej przebiegu. Na jakie pytania można liczyć? Rozmowa prowadzona jest w języku angielskim? Widziałem, że praca jest mobilna. Samochód służbowy, laptop, komórka są udostępniane przez firmę dla pracowników?

Pracownik Nowy wpis

Odnośnie samej rozmowy, najpierw jest prowadzona rozmowa po Angielsku z Włoskim przedstawicielem firmy, a potem po Polsku z przedstawicielem Polskiej filii. Polecam nie stresować się rozmową, ludzie są naprawdę super :) Praca ma swoje plusy jak i minusy. Na pewno trzeba pogodzić się, że większość swojego czasu pracy naprawdę jest się poza domem - w ciągu 2 tygodni - 1 weekend w domu. Oczywiście jako, że się wyjeżdża za granicę, to firma wypożycza samochód za granicą, więc tak wygląda sprawa z samochodem firmowym. Firma oczywiście zapewniewnia służbowy telefon i laptop.

Jakimi liniami odbywają się loty na delegacje i jaką walizkę można ze sobą zabrać? Jak wygląda standardowy hotel wynajmowany przez firmę dla pracownika? Można liczyć na śniadania w cenie noclegu i/lub jakąś siłownie lub basen?

Inny

Od lat tam już nie pracuję, więc wszystko mogło się zmienić. Pierwsze pytanie jest dziwne. Loty odbywały się takimi liniami jakie łączyły akurat Kraków z miejscem docelowym w dniu kiedy trzeba było tam polecieć. Zawsze dostawałem jedną dużą walizkę jeżeli nie było jej już w cenie biletu. Ciężko określić standardowy hotel, bo w różnych krajach są różne standardy. Np w USA spaliśmy zawsze w hotelach typu "extended stay" i miałem zawsze pokój z osobną sypialnią i salonem połączonym z aneksem kuchennym, ale jak raz trafiłem do Francji to akurat była jakaś konferencja i jedyny dostępny hotel miał tak mało miejsca że nie miałem jak walizki otworzyć. Na "sajcie" jest menedżer, który ogarnia takie szczegóły i on sam nie chce mieszkać w klitce więc ten mały hotel został ASAP zastąpiony większym. W hotelach często są śniadania, ale zgodnie z prawem jak w hotelu jest śniadanie to ustawowa premia za delegacje jest obniżona o 15% (usunięte przez administratora) Hotele w USA często mają "fitness room" gdzie można pobiegać na maszynie przed telewizorem, albo popodnosić sobie 5 kilowe hantelki, ale te w EU raczej czegoś takiego nie uświadczysz. Z siłkami i basenami zawsze było ciężko bo fabryki często stoją po zapupiach i wszystko zależy od lokalizacji.

Pani
@Inny

A po takiej delegacji są jakieś dodatkowe dni wolne? Czy jak się wraca z takiej podróży to potem ma się wolne, czy trzeba od razu wracać do normalnej pracy do biura?

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie E80 Group na stanowisko Junior On Site Manager (Industrial Automation)? Czy przeprowadzana jest wstępna rozmowa telefoniczna?
Mateusz

Możliwość podróżowania i zwiedzania większości świata na koszt pracodawcy + rozwój jaki oferuje firma w pierwszych latach po studiach jest naprawdę czymś czego warto spróbować! Firma naprawdę reprezentuje pro-pracownicze nastawienie praktycznie w każdym obszarze, m.in. opłacanie biletów osoby towarzyszącej na dłuższe delegacje, dodatki delegacyjne, wyższe diety, dodatkowe 5 dni wolnego w roku oraz wiele, wiele innych konkurencyjnych benefitów.

@Mateusz

Ukończyłem studia i chętnie bym podjął pracę w waszej firmie

@Baks

Hej Mateuszu. W takim razie podeślij CV na poland.recruitment@e80group.com

Jaką umowę oferuje E80 Group dla osoby na okresie próbnym? Z tego co widzę, to aktualnie poszukują kogoś na stanowisko Specjalista ds. Administracji.

User

Okres próbny jest umową o pracę. w firmie mają też umowy zlecenie.

mistrzProgramowania

Mam kilka pytań zwiazane z wyjazdami. Czy z powodu tego, ze sie leci na dwa tygodnie, to wtedy w fabryce pracuje sie np po 12h, tylko zeby wyrobic sie w te dwa tygodnie? Druga rzecz jest taka, czy jest mozliwosc zeby w weekend np wyjechac gdzies do jakiegos ciekawego miejsca czy trzeba siedziec na miejscu? A trzecia sprawa, jak wyglada sprawa urlopow? Sa normalnie po te 23 dni czy delegacje sa traktowane jako urlop i ciezko dostac wolne? Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz.

@mistrzProgramowania

Jak jeszcze latałem po projektach to najszybsze wdrożenie projektu trwało 3 miesiące, a najdłuższe (ogromna fabryka) 2 lata. Wyglądało to tak, że siedziałem - 2 tyg na projekcie - 2 dni w PL - 2 tyg na projekcie - 2 dni w PL - 2 tyg na projekcie -... Dopiero jak fabryka działa i klient podpisał papiórka wtedy technicy kończą. Co ważne wcale nie oznacza to, że nie siedzi się w robocie 12h. Fabryki raczej nie powstają w malowniczych miejscach, a raczej w tak zwanych "strefach ekonomicznych". W dni robocze nie ma nic do roboty więc zawsze można ze 2-3h dłużej posiedzieć, żeby coś dokończyć, no i zawsze wpadnie nadgodzinka. Dodatkowo dojazd do/z fabryki z hotelu też potrafi zjeść łącznie ponad godzinę dziennie. W weekendy zawsze pracowałem 4h w sobotę (bo wtedy fabryka pusta i można zrobić bardziej destruktywne zadania), ale reszta soboty i cała niedziela była wolna. Zawsze był 1 samochód na dwóch inżynierów i jak pod koniec wyjazdu paliwo się zgadzało to nikt problemów nie robił. Niestety branie urlopów za moich czasów to był koszmar. Co prawda delegacja to nie urlop, a firma daje dodatkowe 40h/rok wolnego to zawsze były z tym problemy. Teraz ponoć w końcu są w polskim biurze menedżerowie i w końcu można się z nimi dogadać, ale jak lata temu musiałem prosić się o to włochów to potrafili miesiącami nie wysyłać akceptacji i jeszcze oburzać się że miałem czelność już kupić bilety na samolot i nie mogę urlopu przenieść na tydzień później.

@mistrzProgramowania

Jeśli chodzi o urlopy to tak jak polskie prawo stanowi kazdemu pracownikowi przysługuje badź 20 bądź 26 dni w zalezności od stażu pracy. Polecam zaglądnąć do prawa pracy. Nie wiem skąd liczba 23. Jesli natomiast chodzi o planowanie urlopów to wiem że szefowie są wyrozumiali i jeśli się odpowiednio wcześniej zaplanuje dłuższy urlop to są w stanie tak pogodzić delegacje żeby ten urlop mieć wtedy kiedy chcecie. Przykładowe "wesele kumpla" i konkretny termin znany wczesniej też jak najbardziej do ogarnięcia. Dodam iż szefowie w Polsce kiedyś też byli pracownikami jeżdźącymi na delegacje wiec rozumieją te realia.

Wiktoria

Firma z tego co widzę tutaj oferowała możliwość zabrania partnera/partnerki ze sobą w delegacje. W praktyce jak to wygląda - ktoś powie? Jak często można kogoś ze sobą zabrać? Poza tym jak częste delegacje wpływają na wynagrodzenie? Jest duży dodatek za nie czy raczej wszystko wliczone w umówiona pensje?

@Wiktoria

Zabieranie drugiej połowy na delegacje jest na prostych zasadach. Powiedzmy, że integrujesz sobie właśnie system gdzieś w EU. Wtedy "turnus" trwa dwa tygodnie. Oznacza to, że lecisz na miejsce w poniedziałek, spędzasz tam na projekcie wtorek..piątek, sobota,niedziela, poniedziałek...czwartek i w piątek lecisz do PL na dwa dni weekendu. Jeżeli z góry zgodzisz się na zrobienie co najmniej dwóch turnusów pod rząd to firma oszczędza na twoich biletach. Wtedy można poprosić żeby wysłali cię z kimś. Dla nich koszt jest taki sam a hotel przeważnie i tak ma pokój dwuosobowy. Można też czasem ugadać się, że zamiast hotelu znajdzie się dla ciebie jakiś airbnb i da się nawet cały projekt komfortowo siedzieć na miejscu. Co do kasy to każda delegacja zagraniczna ma ustawowo obowiązkowe wypłacane z góry diety zagraniczne w całkiem sporej wysokości (Okolice 50 EUR za dzień, ale zależy to od kraju gdzie lecisz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-diety-zagraniczne ). Firma też płaci ekstra za każdy dzień spędzony za granicą (weekendy też, bo często pracuje się pół dnia w sobotę ponieważ tylko wtedy fabryka stoi i da się bardziej destrukcyjne prace wykonać w spokoju) w postaci premii do wypłaty, o jej dokładną wysokość musisz dopytać, ale nie jest to mało kasy. Premiami i nadgodzinami da się nawet podwoić wypłatę.

Wera
@Inny

Dokładnej wysokości tej premii za zagraniczne wyjazdy nie muszę znać ale możesz podać tak mniej więcej? Chociaż przybliżona stawka? Nadgodziny jak w ogóle płacą?

@Wera

Premia za wyjazdy za moich czasów (kilka lat temu) z tego co pamiętam to było coś w okolicach 150 PLN za każdy dzień spędzony za granicą (weekendy też) Jak pracujesz w biurze to nadgodzin nie ma, ale jak jesteś na wyjeździe to wręcz oczekiwane jest siedzenie kilku godzin więcej, bo wszyscy chcą jak najszybciej skończyć projekt i jechać do domu. Przez to nadgodziny dostawało się jako stałą "premię" do wypłaty zależną od ilości dni pracujących spędzonych za granicą. Raz na trzy miesiące HR podliczał realną ilość nadgodzin jakie wyrabiałem i jeżeli wyrobiłem ponad zakładaną ilość to wypłacali wyrównanie. Więc jak siedzisz w biurze to robisz za gołą wypłatę, ale na wyjeździe masz podstawę + diety + "rozłąkówkę" + nadgodziny. Niestety w projektach zdarzają się opóźnienia i czasami jest się zmuszonym do siedzenia całego miesiąca w biurze, bo np. klient jeszcze nie skończył budowy fabryki więc nie można brać tych premii za pewnik.

Baks

Wasze oferty pracy i rekreacja jak się odbywa ?wysłałem do firmy CV i nie mam odpowiedzi ????pozdrawiam

Baks

Na czym polega praca w waszej firmie dla IT

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w E80 Group?

Mateusz

Tak, imprezy i spotkania są organizowane na bieżąco, a ich częstotliwość w kolejnych latach ma się zwiększać. Jeśli chodzi o wyjazdy to prócz wyjazdów na szkolenia do Włoch i delegacji w najdalsze zakątki świata to firma organizuje co roku christmas party w Zakopanem

nick

Jak wyglądała sytuacja podczas pandemii w szczególności jeśli chodzi o stanowiska, które wiązały się z wyjazdami za granicą (mam na myśli tutaj stanowisko Junior Software Developer C# / .NET)? Czy w tym czasie delegacje zostały wstrzymane czy też pracownicy musieli spełnić określone wymogi wjazdu do konkretnego państwa tj. przyjęcie określonej liczby szczepień przeciw COVID?

Wiecie może, czy w Elettric80 szukają chętnych na staż?

Ann

Tak, w ofertach pracy znajdziesz też ich ogłoszenie o rekrutacji na praktyki/staż.

Dorota
@Ann

Na jakie stanowisko? I czy płatne i przez firmę czy urząd pracy??

E80
@Dorota

Firma Szuka studentów którzy chcieliby odbyć płatny staż w dziale Programistycznym C# .NET SQL. Staż łączony później z oferta pracy na etat. Staż odbywa się w biurze firmy. Organizowane są również wyjazdy szkoleniowe do fabryk w Polsce gdzie są już wdrożone systemy. W przypadku pracy po studiach - średnio 100-120 dni w delegacji (USA, Europa Zachodnia, Australia ect). Pozostała część roku w Krakowie. Więcej info na poland.recruitment@e80group.com

Dominika
@E80

Ale super brzmią te delegacje do innych krajów, a one są takie chwilowe typu tydzień dwa, czy taka delegacja trwa miesiącami?

@Dominika

Delegacje zagraniczne do krajów europejskich ( głównie Europa Zachodnia - Włochy, Francja, Hiszpania, UK, Holandia ect.) standardowo trwają 11 dni czyli wylot w poniedziałek i powrót w piątek kolejnego tyg. Jeśli chodzi o podróże transkontynentalne ( głównie USA ale też Kanada, Meksyk, Ameryka Południowa, Australia, Japonia, RPA) trwają zwykle 4 tyg po czym wraca się do Polski na 9 dni. Czasu spedzą się dużo w delegacji ale powroty też są częste. Zdarzają sie sytuacje ze pracownicy zabierają ze sobą osobę towarzyszącą, lecą na podwójny pobyt a firma opłaca koszty przelotu partnera w tą i z powrotem. Da się pogodzić pracę w delegacji i życie prywatne.

Polska123

Brak obiecanej informacji zwrotnej po rekrutacji

Witold
@Polska123

Dawno byleś na rozmowie rekrutacyjnej, bo może jeszcze trwa nabór i dlatego się nie odezwali? Bardzo maglowali na rozmowie? Miałeś jakiś test czy raczej luźna gadka?

@Witold

Nabór zakończony

Barbara

To świetnie bo ja właśnie czegoś szukam na długie lata :) Ty tam pracujesz? polecasz?

Czy w firmie Elettric80 występuje system zmianowy? Jak to wygląda na stanowisku Programista - Automatyk?

W Elettric80 nie ma systemu zmianowego.

Ciekawy

Jak wygląda rozmowa rekrutacyjna na stanowisko Site Managera? Czy przyjmują ludzi bez doświadczenia?

@Ciekawy

Tak. Zdecydowanie również bez doświadczenia rekrutujemy na stanowisko Site Manager.

Na jakie wynagrodzenie można liczyć w firmie Elettric80? 20 czerwca na portalu GoWork.pl pojawiło się ogłoszenie na stanowisko Team Manager. Ktoś z Was aplikował?

Witaj. Zakładam że miałeś na myśli stanowisko Site Manager. To jaką mozna dostać stawkę uzależnione jest w duzej mierze z jakim doświadczeniem przychodzisz. W innych komentarzach możesz się również dowiedzieć ze praca w delegacji to nie tylko podstawa brutto ale też kilka dodatków ktore składają się na miesięczną wypłatę. Polecam sie zapoznać z tymi info.

Thinking forward
"If you want to think about the future, you can't do it with an old head. Technology and experience are important, sure, but they are not enough: to make a difference and create something that does not exist yet, you need brilliant minds."

THE ELETTRIC80 ACADEMY - A WORLDWIDE LIFELONG-LEARNING PROJECT

Over 12 thousand hours of training, more than 300 personnel, and 60 certified trainers. These are the numbers for 2020 of the Elettric80 Academy, one of the feathers in our company’s cap. The lifelong-learning project goes hand in hand with our value proposition because we use it to train newly hired personnel – almost 100 people last year – on the systems and technologies developed by our Group, but also to accompany the growth of internal staff, at all levels and in all areas: from finance to purchasing, HR to project management, sales and management to communications. From 2017, when the Academy launched, to last year, more than 65 thousand hours of training were delivered to more than 1,400 people, thanks to a team of more than 60 certified trainers
"We were also able to guarantee a complete training program in 2020, despite these difficult times and the limits on face-to-face classes through our E80-learning platform which has been active since 2019", Corrado Pagani explains.  "Digitalization has been an integral part of a new training paradigm that blends classroom and distance learning for several years now, though with a marked acceleration in recent months. This synergy is the result of an age in which continuous learning has become the key skill for developing a global society. So, e-learning is now available in addition to face-to-face teaching, which continues to be fundamental especially for certain types of courses, such as those with higher technical content for newly hired personnel. I believe that e-learning is an essential tool for any company that looks to the future because it guarantees the entire workforce the opportunity for lifelong updating of skills in real-time, in a flexible, modular and interactive manner".
"In this complicated phase, our company is quickly and incisively guaranteeing training continuity because we have always been committed to developing advanced technological tools to support activities and to structuring training programs calibrated to the real needs of inhouse personnel”, Pagani adds. "Our long-term vision also includes collaborations with many high schools and universities, in Italy and around the world, as well as maintaining a close synergy with ITS MAKER, the most representative technological hub in the Emilia Romagna region and the largest in the country. We have been carrying on our activities even throughout the pandemic thanks to our digital resources and great teamwork, with the objective of transmitting our distinguishing values to young people and of guiding and supporting them in their future choices by making them familiar with our technologies. In this scenario of shared growth, with innovation and competence moving forward on a single track, the Elettric80 Academy is an integral part of our investment in the future, as Academy Manager, Tania Ferrari will tell us".
“The object of the education programs offered by our Group is to support newly hired personnel and accompany them during their introduction into the company”, Tania Ferrari said. “The Academy was originally set up to train newly hired personnel on technical matters and now is offering a more complete program that covers the training needs of all our staff. To guarantee increasingly more flexible and complete services, we activated an E80-learning platform where everyone can find the courses they are interested in”.
Was meeting students prior to graduation useful to organize the training programs for newly hired personnel?
“Our approach to was developed some time ago. We have a longstanding relationship with the Cattaneo Dall’Aglio high school in Castelnovo ne’ Monti that involves classroom discussions with students. In this way, we have noticed that if one of these students gets taken on, they have a better approach to their work than a youngster seeing the Viano factories for the very first time. However, whoever joins us needs to receive training because some technical skills are difficult to learn at school and even the most specialized universities cannot really prepare people to design and build our systems”.
Are language training courses also provided in e-learning mode?
“One of the most effective applications of one-to-one e-learning is the possibility of learning a foreign language. The courses can be followed outside of working hours and the lessons are individual, tailored to the participant’s starting level. In 2019 and 2020, we launched three pilot projects on very high-quality platforms to facilitate language learning for everyone who needed to improve their foreign language knowledge. We will be launching a major project to provide language learning opportunities to all Group employees”.
Classroom training and e-learning: Can they be complementary?
“The trainer-student relationship is a key element in learning that is difficult to parallel, especially when the subject matter is complicated or in development. I am referring in particular to the courses that involve hands-on activities on our systems; but even so, digital tools now offer huge opportunities for sharing and interacting. For instance, we are planning to organize periodical in-person training sessions with trainers after the e-learning modules have been completed”.
Why do you need to offer all-round training beyond strictly technical subjects?
“As our companies are highly specialized and technical, the technical training of new employees is obviously our main priority. Once this objective has been achieved, however, we need to work on everything else, to develop the horizontal skills that all activities need if they are to be performed well. In particular, the massive expansion of our workforce has required the development of more diffused managerial skills and this has led to the launch of new leadership development training units, for instance. This kind of preparation stems from the all-round attention we pay to people... Connected to people, factories and market is not just our claim; it’s the real value we add to talent and commitment”.

Aktualność
Connected to people, factories and markets
Industry 4.0 is an ecosystem built not beyond people but, now more than ever, thanks to them and with them. Imagination, intuition, ethics and emotion are the keystones of Industry 4.0. Machines are always good at simulating, but not at being; they can give us the answers we are looking for, but we are the ones who must ask the questions. Technology represents the how, but not the why. Our objective is not 4.0 as an end to itself, but 4.0 at the service of the improvement and growth of society.

Zostaw merytoryczną opinię o E80 Group - Kraków

• Jak się pracuje w E80 Group?

Zobacz opinie na temat firmy E80 Group tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w E80 Group?

E80 Group