Elettric80

Kraków

Opinie o Elettric80

Makaron 2010-08-08 21:17:26
Praca w 90% poza biurem praktycznie cały czas na wyjeździe min to kolo 200 dni w roku. W praktyce sprowadza się do tego że w domu jest się tylko 4 dni w miesiącu.
Praca też mało ambitna polega tylko na uruchomieniu urządzenia przygotowanego i zaprogramowanego we Włoszech, o pisaniu kodu można zapomnieć, także doświadczenie jakie się zdobywa jest nic nie warte.
W opowiadania szefa że coś się zmieni nie ma co wierzyć obieca ci wszystko byleś tylko znowu wyjechał
Jedyne co jest sensowne w firmie to zarobki, z tym że związane praktycznym pozbyciem się życie prywatnego.

pozdrawiam
pracownik 2011-03-20 16:06:30
zgadzam się z przedówcą ... o ile zarobki w miarę dobre choć i tak patrząc na ilość dni za granicą ponad 200 to nieadekwatne do poświęcenia. Wymagają pełnej dyspozycyjności... a gdy już jesteś na zagranicznym projekcie tzw wysiadywanie jest normą mało ambitna praca a te bardziej ambitne jednostki szybko sprowadzane są na ziemie. Ostatnio zmiany mające udoskonalić pracę włochów i ubydlęcić polaków. W pracy średnio po 12 godzin na dobę... a gdy projekt opóźniony (większość) więcej... w weekendy również.
Prawa pracownika nagminnie lamane ... przychodzisz do pracy i sie dowiadujesz ze tego samego lub nastepnego dnia wylatujesz ... planing ?? co to i po co ?
sider 2011-06-12 08:24:30
Kolega dostał ostatnio ofertę pracy w tej firmie. Zaproponowali mu 3500zł brutto podstawy, a następnie dodatki za wyjazdy zagraniczne. Za każdy dzień pobytu miał dostawać od 100 do 200 zł ( w zależności od trwania projektu - 200 zł za projekt który trwa ponad 180 dni ). Miał mieć opłacone przejazdy, noclegi, auto - nie dopytał się jedynie czy w tych 100-200 zł ma sobie opłacić wyżywienie czy też mu już także opłacą. Wyliczyli mu, że podstawa plus nadgodziny plus te diety wyjdzie mu łącznie 5500zł netto na miesiąc ( jeśli jednak miałby z tego opłacić sobie jeszcze wyżywienie to nawet nie jest to oferta ciekawa pod względem finansowym ).

P.S. Ponad 85% pobytu zagranicą.
Sider 2011-06-17 00:54:19
"Warunki finansowe:

- wynagrodzenie zasadnicze: 3500,00 zł brutto miesięcznie (umowa o pracę na czas nieokreślony). Dodatkowo podpisuje Pan umowę zobowiązującą Pana do pracy w naszej firmie przez 18 miesięcy o momentu zakończenia szkolenia.

- po trzech miesiącach szkolenia za każdy dzień spędzony w delegacji:

* premia w wysokości 100,00 zł brutto dziennie (do 149 dni w delegacji)

* premia w wysokości 200,00 zł brutto dziennie (od 150 do 179 dni w delegacji)

* premia w wysokości 250,00 zł brutto dziennie (powyżej 180 dni w delegacji)

- płatne nadgodziny i godziny nocne

- w czasie wyjazdów zagranicznych diety ustawowe (np. Włochy: 42,00 euro / dobę, Francja: 45,00 euro / dobę, itd.)

- w czasie wyjazdów w Polsce firma płaci za posiłki do 100,00 zł dziennie (nie ma diet)

- ubezpieczenie medyczne w sieci Lux Med

- bony zakupowe na Wielkanoc i Boże Narodzenie (Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych).

Narzędzia pracy: telefon komórkowy i komputer."

Dodać należy, że podpisuje się zobowiązanie, że w wypadku odejścia od firmy przed upływem 18 miesięcy płaci się karę 10 tys. Euro ( maleje ta kwota proporcjonalnie do przepracowanych miesięcy ).

Stawka godzinowa : ok 20 zł/h brutto
nadgodzinny w tygodniu : ok. 30zł/h brutto
nadgodziny w nocy i w weekend : ok. 40zł/brutto

Bez nadgodzin kompletnie nie opłaca się praca ( niska podstawa ), a nadgodzin duuuuuuuużo można wyrobić ( nawet i 20h tygodniowo - ciekawe jak się to ma do ustawowego maksymalnego limitu nadgodzin - 8h/tydzień ... )

Na pytanie o noclegi w hotelach otrzymałem odpowiedź, że nie mogą jakiejś klasy hotelu zapewnić w kontrakcie ( czy to będzie 3* czy 2 itd ) ale "Póki co nikt się nie skarżył". Do Włoch lata się Ryanairem a w inne miejsca na świecie tylko klasą ekonomiczną.

Ze służbowego telefonu można dzwonić do Polski do rodziny bez ponoszenia kosztów dodatkowych.

To tak dla informacji wszystkich kto byłby zainteresowany pracą. (usunięte przez administratora)
ja 2014-12-18 11:28:26
Sider napisał wszystkie szczegóły, w 100% prawdziwe i konkretne. Hotele w których się mieszka 90% są dobrej klasy- większość 3*. Firma często idzie na rękę pracownikowi- możliwe wyjazdy z żoną, dziewczyną czy nawet z dzieckiem. Oczywiście nic za darmo: pracownik zostaje dwa razy dłużej na wyjeździe za to firma opłaca wyjazd żony... Oczywiście nie jest to raczej opcja dla nowych osób i wszystko musi być ustalone z szefami... Ogólnie to jak już zaczniesz pracować w tej firmie to nie jest łatwo zmienić pracę. Ilość dni na wyjazdach uniemożliwia umawianie się na rozmowy kwalifikacyjne... Można jeszcze dodać, że rocznie pracownicy dostają 40 tzw. "godzinek", czyli godzin, które pracownik może wykorzystać gdy jest w biurze w Polsce- wcześniej wyjść z pracy lub później przyjść. Godzinki muszą być wcześniej ustalane z szefami. Zarobki są na pewno bardzo dobre, jeśli robi się nadgodziny nawet 10000 zł netto dla osoby, która pracuje w firmie od kilku lat, nie na kierowniczym stanowisku.
Żona 2015-08-31 09:03:23
Nie zgodzę się z niektórymi osobami, odnośnie tego, że praca nie jest ambitna, przede wszystkim wymaga dużej precyzji i niektóre sytuacje o których wiem, wymagają bardzo dużej ambicji i umiejętności. Ale to wszystko zależy w jakim dziale się pracuje. Nie chcę reklamować tutaj pracy, bo faktycznie jest ciężko i wyjazdów jest dużo, ale ja wytrzymuje to już kopę lat. To kwestia determinacji.
ja 2016-05-17 23:18:08
to prawda @ona praca jest tam stabilna. A wiem, bo mój znajomy miał przyjemność tam pracować i mowił że naprawde całkiem spoko i atmosfera i finanse.
Antonim 2016-12-20 15:56:33
Wiele informacji które się tu znalazły są bądź mało precyzyjne bądź nieprawdziwe. Wiele jest jednak prawdziwych. Wartałoby to wszystko usystematyzować.

Pozwolę sobie na kilka poprawek dotyczących warunków Pracy w firmie Elettric80 Sp zoo:
1. Praca jest stabilna, zatrudnienie jest na czas nieokreślony. Wypłata zawsze jest przed 10tym dniem miesiąca.
2. Praca wymaga bardzo analitycznego myślenia. Każdy projekt jest inny. Moznaby powiedzieć ze ciagle robi sie coś nowego i kazdy projekt czegoś uczy. Tak zdobywa sie doświadczenia zeby robić coraz bardziej ambitne projekty dosłownie na całym świecie (USA, EUROPA, Ameryka Południowa, Australia ect)
3. Atmosfera w firmie. Klimat studencki. Srednia wieku 30 lat. Zauważą to zwłaszcza Ci co mieli doswiadczenie w pracy w korporacji....ze w tej firmie nie ma klimatu korporacyjnej rywalizacji. Pracuje sie w grupie.....ludzie sobie nawzajem pomagaja......Intergracja to Credo firmy.
4. Wyjazdy elastyczne.....chcesz zabrać rodzine, dziewczyne,kochankę ze sobią nie ma problemu.....wszystko jest do ustalenia. Dla firmy liczą sie efekty pracy a nie z kim spedzasz czas po pracy.
5. Jak podliczymy płacę netto + wszystkie dodatki to przelew na konto bankowe co miesiąc w kwocie powyzej 10.000PLN (netto) nie jest niczym nieosiągalnym. Bywa ze wiecej. Mowie tu oczywiscie rownież o świezo przyjętej osobie po studiach bez doświadczenia.
6. Nie ma podpisywania zadnej "lojalki" - zobowiązań o koniecznym przepracowaniu 18 miesiecy.
7. Firma rekrutuje na następujące pozycje: Programista LGV Programista PC Programista PLC oraz Elektromechanik. Jedynym stanowiskiem gdzie sie nie programuje to Elektromechanik.....co wydaje sie zrozumiałe, Na pozostałych stanowiskach niezbędna jest Customizacja tak na poziomie przygotowania jak i wdrożenia. Informacje rozpowszechniane jakoby sie nie tworzyło kodu i nie programowało mijaja sie z prawdą.
8. Warunki mieszkaniowe w trakcie projektów są na rozsądnym poziomie. Hotele w przedziale cenowym miedzy 70-100 Euro/noc w zaleznosci od miejsca/sezonu. Myśle ze nie odbiegaja od standardów innych firm. Hotele takie jak Hilton Novotel Holliday Inn ect.
9. Wszelkie koszty podróży pokrywa firma. Dojazd do lotniska z domu TAXI, przelot, samochod na projekcie lub TAXI. Wszelkie dodatki 100PLN ect nie maja nic wspolnego z kosztami podrózy.
10. Odnosnie obietnic szefa......Od 2 lat w Krakowie działa jedyny w tej firmie Dział Przygotowania Layoutów.........praca w biurze bez wyjazdów....cały czas powstaja nowe stanowiska. Firma rozwija sie. Nie opiera sie tylko na podróżowaniu i wdrożeniach.
11. Chce sie odnieść do Planowania wyjazdów. Podróze opieraja sie o Planning ktory napawde dziala. Jesli projekt ma sie zacząć za miesiac 2, lub 3.... pracownik ma o tym wiedzę. Podróż tzn. jaki lot w jakich godzianch jest również ustalana z pracownikiem.

Podsumowanie:
Dla wszystkich ktorzy zastanawiaja sie wyslać CV (rekrutacja@elettric80.com) i aplikować o pracę firmie Elettric80 SP zoo.
Podróżowanie i praca.....dla jednego to przygoda dla innego nie do zaakceptowania (rodzina, dzieci obowiazki). Kazdy musi sobie odpowiedzieć na pytanie. Dla świeżo upieczonego absolwenta pełnego energii ktory chcialby zwiedzieć kawałek świata zdobyć doswiadczenia i sprawdzić się w różnych sytuacjach będzie to ciekawe wyzwanie......
Zostaw swoją opinię o Elettric80 - Kraków
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Elettric80