Labsoft Krzysztof Herman

Opinie o Labsoft Krzysztof Herman

sem 2010-08-06 18:41
Kilku do kilkunastoosobowa firma z branży aparatury naukowo-badawczej zmierzająca w stronę ogarnięcia wielu dziedzin. W sensie asortymentu - przedstawicielstwo dla wielu profesjonalnych aparatur (FEI, VEECO, LEICA) - choć nie tylko. W sensie merytorycznym - realny ekspert - również w sensie praktycznym - szef i założyciel firmy - Pan [usunięte przez moderatora] Co do organizacji firmy i strategii - nie wiem jak teraz, ale 3-4 lat temu - niestety z tym było gorzej. Dość mało elastyczna filozofia w stosunku do pracowników - często studentów/absolwentów - którzy zniosą wiele, niewielkim kosztem. Spodziewam się, że do tej pory pewne rzeczy się zmieniły, bo wcześniej przyjęta startegia dała o sobie znać osobom zarządzającym w formie nieoczekiwanych odejść pracowników, momentami bardzo kluczowych.
kolega007 2010-10-07 12:18
Witam!
Czy ktoś może napisać coś więcej o pracy w tej firmie? Interesuje mnie głównie, czy będąc jeszcze studentem (jeden dzień zajęć w tygodniu + zaczęta, ale jeszcze wymagająca trochę roboty praca magisterska) dam sobie radę? Jak jest z elastycznością pracodawcy wobec studenta? Bo mam propozycję umowy na 4/5 etatu, ale się zastanawiam czy ten wybrany dzień tygodnia będę mógł mieć realnie wolny? Za wszelkie opinie i rady dzięki wielkie!
nowy 2011-10-28 12:58
Witam

Zastanawiam się nad podjęciem pracy w w/w firmie. Mam prośbę o opinie, rade czy warto wiązać z nią przyszłość. Pozdrawiam
Johnny 2014-10-31 12:16
Ja właśnie odchodzę z tej firmy po przepracowanych 2 latach. Generalnie oceniam ten czas jako stracony.Czołowe stanowiska są już obsadzone przez sprawdzonych handlowców i jeśli ktoś myśli że się przebije, to się rozczaruje. I to srodze. Firma tnie na pracownikach. Zarobki jak na Warszawę - niziutkie. Awans - a co to takiego? Struktura do niedawna była mocno spłaszczona, teraz istnieje już szczebel średni, ale zajmują go Ci najbardziej doświadczenie i najlepiej opłacani. Można poświęcić rok, żeby ubogacić CV. Dłużej - nie warto.
Pozdrawiam
Johnny
Labsoft 2015-01-07 21:37
Pragniemy sprostować informację Pana Johnnego, Pan Johnny rzeczywiście odszedł z firmy pod dwóch latach, ale niestety dlatego, iż nie sprostał wysokim wymaganiom stawianym pracownikom. Został zwolniony w związku z brakiem kompetencji na zajmowanym stanowisku. Przyznać muszę natomiast iż słabością naszej firmy było dawanie czasem zbyt wielu szans niektórym pracownikom w tym również Panu Johnnemu, któremu życzymy bardziej wyrozumiałego pracodawcy.
kiep 2016-04-19 19:53
to nie wymagają chyba jednak zbyt dużo od pracowników
Dev 2017-06-08 15:57
Trudno ocenić w jednym zdaniu czy wymagania są duże, czy też nie. Firma jest dystrybutorem sprzętu i nie posiada własnego R&D. To nie uzasadnia inżynierskiego przygotowania, zatem najbardziej adekwatnym kandydatem do działu handlowego jest student daleki od absolutorium. Inaczej jest z serwisem. Tu też dobry będzie student, ale musi mieć ukończone technikum, zacięcie do dłubania, doświadczenie w prowadzeniu auta. To ostatnie dotyczy też działu handlowego. Tłumaczenie decyzji o zwolnieniu serwisanta niedostatecznymi kompetencjami może zabrzmieć sensownie - nie każdy się do tego nada. Jednak w przypadku handlowca kompetencje sprowadzają się do zapamiętania oferty firmy, tłumaczenia tekstów eng => pl (bo trzeba oferty przygotować) i wreszcie kontaktu z klientem. W sumie to jest robota jak dla sekretarki, tytuł mgr inż. w zasadzie zbędny. Przypuszczam, że każdy kto na rozmowie rekrutacyjnej zapyta o poprzednika usłyszy tę samą bajkę o niedostatecznych kompetencjach. A prawdziwe clue sprawy to finanse. Tutaj firma ma dość wyśrubowane wymagania. Pojęcie odpłatnych nadgodzin nie istnieje, tryb pracy określany jako "zadaniowy" (zdarza się siedzenie w biurze/na instalacji do rezystancji względnie: impedancji). A wynagrodzenie podstawowe to kwota rzędu 2k netto, gdzie koszty skromnego utrzymania w stolicy zjadają jakieś 65 - 70% z tej sumy.
Zostaw swoją opinię o Labsoft Krzysztof Herman - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Labsoft Krzysztof Herman