HOCHTIEF Facility Management Polska

Opinie o HOCHTIEF Facility Management Polska

obserwator 2011-07-01 17:18:27
Kiedyś dobra firma, obecnie zmiany organizacyjne obniżyły morale niższej kadry technicznej, powodem czego jest masowy odpływ techników do konkurencji. Na miejsce wieloletnich, sprawdzonych fachowców zatrudnia się tzw. ludzi z łapanki, często nie mających pojęcia o branży. Przerost zatrudnienia na poziomie biurowym (kierownik, asystent, asystent asystenta, itd...) generuje dodatkowe koszty (wynagrodzenia), w wyniku czego, obecne wynagrodzenie techników na obiektach stało się mało atrakcyjne.
Hochtifowiec 2011-09-16 21:31:10
Szukasz pracy w Hochtiefie?
Zapraszam... Na pewno się rozczarujesz.
Nawet dostaniesz telefon służbowy...
Ale uważaj, to jest równoznaczne z tym, że zapominisz szybko o ośmiogodzinnym dniu pracy.
Kolega "Krzyś", który wypowiedział na tym forum swoją opinię, a który pracuje już u konkurencji dobitnie tę kwestię wyjaśnił...
Jesteś do dyspozycji 24h na dobę.
O jakichkolwiek podwyżkach zapomnij, no chyba że aplikujesz na stanowisko kierownicze, a i tak potrzebujesz mocnego argumentu w postaci tzw. "układu" (jakie to modne słowo ostatnio w naszym kraju...)
A teraz wróć na ziemię, zasięgnij języka i poszukaj pracy u konkurencji. Tak jak ja.
Pozdrowienia
last ninja 2012-09-25 18:13:22
Strasznie słaba firma, słabi ludzie, słaba atmosfera, ale mają za to bardzo dobry marketing i prezentacje. Zarówno w Wawie, jak i na kontraktach bardzo duża roszada. Pokrótce - nieprzyjemny prezes, maksymalnie niekompetentna Pani Dyrektor od nowych kontraktów i Dyrektor Techniczno-Operacyjny. Tracą kontrakty, a nowe przejmują na warunkach poniżej krytyki. Mają bardzo duże koszty zarządu - ale wiadomo, że tych darmozjadów na górze i ich samochody trzeba utrzymać. Sensowni ludzie odchodzą. Zostają tylko nastawieni na zysk i spłacanie własnych kredytów pseudofachowcy, nie mający pojęcia o zarządzaniu. Poszukajcie opinii od znajomych pracujących w tej pseudo-firemce w swoim regionie, a dowiecie się o czym napisałem. Najgorsza firma FM, z którą współpracowałem. Odradzam wszystkim.
nbjk 2016-05-22 23:25:10
@Donie bardzo chetnie bym spróbowała, szkoda tylko że ni ma teraz żadnych ofert pracy niestety :///
Zostaw swoją opinię o HOCHTIEF Facility Management Polska - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie HOCHTIEF Facility Management Polska