DAFA Polska sp. z o.o.

opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie

Opinie o DAFA Polska sp. z o.o.

Aktualność
Drodzy Użytkownicy,

widząc Państwa zainteresowanie naszą firmą postanowiliśmy aktywnie uczestniczyć w tym kanale komunikacji. Jesteśmy otwarci na Wasze opinie i na merytoryczną dyskusję. Są dla nas ważne i staramy się wyciągać wnioski. Chętnie będziemy odpowiadali na merytoryczne pytania dotyczące naszej organizacji, pracy i warunków, które oferujemy.
Doceniamy rolę każdego naszego Pracownika i ciężką pracę dlatego Wasza opinia jest dla nas szczególnie ważna.

Zależy nam na merytorycznej i opartej na wzajemnym szacunku dyskusji dlatego przypominamy, że swoboda wypowiedzi nie oznacza wolności do obrażania kogokolwiek, czy naruszania czyjejś godności.
Prawo polskie gwarantuje ochronę dobrego imienia, dlatego pragniemy poinformować, iż komentarze zawierające treści niezgodne z nim oraz naruszające regulamin serwisu będą archiwizowane przez Administratora.

Pozostajemy również do Państwa dyspozycji w razie zainteresowania kontaktem bezpośrednim. Wszelkie pytania dotyczące naszej firmy jako Pracodawcy można kierować na adres: dafa@dafa-polska.pl

Witamy na oficjalnym koncie Pracodawcy i zapraszamy do dyskusji.
Zespół Dafa Polska Sp. z o.o.

Zapraszam w takim razie.Prosze o wyjaśnienie na co idą fundusze z socjalnego , które ma być rozliczane kwartalnie i ma służyć pracownikom .Oprócz kawy herbaty i jablek Mam nadzieję że nie robicie sobie pseudo remontów i w ten sposób nie rozliczacie do Zusu.Prosze o wyjaśnienie My chętnie to w Zusie skonfrontujemy

Mira Nowy wpis

Witam, parę dni temu wygasła mi oferta dla specjalisty ds. zakupów, czy mam żałować? Chyba, że nabory będą jeszcze opcjonalne? Mam doświadczenie i właśnie szukam pracy, w ofercie widniał przypis o zatrudnieniu od zaraz. ciekawią mnie warunki

Aldi

Jeśli ktoś chce pracującą sobotę musi wypełnić kapownik i zgłosić się do Kierownika Osoby z wypełnionym kapownikiem zgłaszają się w godzinach urzędowania .Najlepszy fałszywiec kapuje 24h i soboty pracuje Trudno go będzie wyprzedzić Gra dobrze bo nic nie robi przełazi caly dzien ale kapownik zapełniony i stałe łącze działa.Tak się soboty załatwią i kolegów z pracy tez

@Aldi

u was faktycznie od tak długiego czasu nie robią niczego z atmosferą? z tego co czytałam faktycznie jakoś słabo ją tu opisują od miesięcy. mimo to pracujecie, czyli specyfika pracy i wynagrodzenie za nią to pewnie rekompensują? przytoczysz na co ostatecznie można tu za pracę liczyć? i ile kasy teraz w święta dostaliście, pytam bo ktoś pisał, że warto byłoby do tej puli dołożyć

Aldi
@Monika

Wynagrodzenie jak wszędzie kokosów nie ma Tylko tyle że jest na czas.Atmosfery nie ma żadnej.Są pupile kierownika którzy donoszą lub na fajka chodzą to i wynagrodzenie mają lepsze.W święta nawet firma się rzuciła z prezentami i kasą .Szczerze to nie polecam firmy bo z takim Zarządzaniem i atmosferą od środka się rozpada

@Aldi

czyli z paleniem nie mają tutaj w firmie problemów? temat donoszenia... nie rozumiem tylko na co można byłoby nagadać na kogoś, co tu w pracy takiego jest i gdzie lepiej trzymać się na baczności skoro już tak piszesz?

Rock.
@Monika

W przerwie możesz sobie zapalic.Ale widzę że podpucha z Twojej strony.Życzę miłego dnia

@Aldi

No nie jest wynagrodzenie jak wszędzie np. ja pracuję za najniższą krajową a socjalu nie ma w ogóle więc chyba państwu jest za dobrze skoro narzekają może czas zmienić pracę żeby docenić "DAFA"

OK

Podpisujesz się jako były pracownik, więc ty zmieniłeś pracę i po czasie doceniłes firmę? Co w niej jest korzystnego w takim razie? Tutaj zarabiałeś powyżej najniższej? Dużo powyżej?

Były pracownik Nowy wpis
@OK

Co roku są podwyżki więc każdy zarabia różnie ale średnio 2 zł netto więcej niż minimalna, jest socjal i różne premie czego nie ma w mojej obecnej firmie, 30 min. przerwy i można wychodzić na papierosa jeśli ktoś pali. 3 lata temu w Dafa moje wynagrodzenie wynosiło 3000-3400. Pozdrawiam.

Donald Nowy wpis

Ale mi tu fejkiem zalatuje. Co ty ułomny jesteś, że za najniższą krajową i bez socjalu pracujesz? Jak komuś pasuje praca w Dafie to niech sobie pracuje, a jak ktoś chce zmienić pracę na lepszych warunkach droga wolna.

EA Nowy wpis
@Donald

A ta stawka przytoczona przez tego byłego pracownika była realna? 3 lata temu można było zarobić powyżej 3? I czy to była kwota netto czy brutto? No i skoro są podwyżki to jakie widełki teraz obowiązują?

Palenie w pracy

Panie Olówek i Panie udający kierownika poczytajcie sobie i jak łamiecie kodeks pracy Pracodawca może też uznać, że czas nieobecności przekraczający dozwolone przerwy stanowi naruszenie podstawowych obowiązków pracownika (na podstawie art. 100 § 2 pkt 1 kodeksu pracy). W takiej sytuacji pracodawca może nałożyć na (usunięte przez administratora) karę porządkową.Co musi być ujęte w regulaminie pracy. Ani urząd, ani żaden inny pracodawca nie może więc nałożyć na pracowników obowiązku odpracowania przerw na papierosa.

Allenem
@Palenie w pracy

Przecież oni nie mają pojęcia na ten temat .Już raz karzą poprzez zabieranie premii.Nie wolno drugi raz karać za to samo.Proponuje zeby firma wysłała ich na kurs doszkalający z Kodeksu pracy, łamania praw pracowniczych, zarządzania zasobami ludzkimi i organizacji pracy.Zastanawia mnie na jakiej podstawie dyrektor i kierownik jeszcze w firmie egzystują?! Przecież ich niewiedza jest żenująca.Dlaczego ich nikt nie rozliczy i nie sprawdzi zerowych kompetencji??

@Palenie w pracy

Jeśli chodzi o fakultatywny odpoczynek, pracodawca może wprowadzić dodatkowe przerwy. Artykuł 141 ust. 1 Kodeksu pracy traktuje o tym, że pracodawca ma prawo do wprowadzenia jednej przerwy, która nie będzie liczyła się do czasu pracy

@Allenem

Premie nie są regulowane prawem i jest to "dobra wola" pracodowcy jeśli ma on ochotę nagradzania pracowników to da premię jeśli zechce może zlikwidować system nagradzania w firmie i nie musi się z tego tłumaczyć a pieniądze z socjalu wykorzystuje się na imprezy integracyjne , zapomogi świąteczne itp. a nie na premie. Żenujące jest to iż ktoś nie ma pojęcia o prawach i obowiązkach pracownika i pracodawcy a wypowiada się na ten temat.

Na jakie wsparcie w DAFA Polska sp. z o.o. mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

Jakie są Twoje wrażenia po rozmowie kwalifikacyjnej w firmie DAFA Polska sp. z o.o.? Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie wybierającej się na rozmowę w sprawie pracy na stanowisku Samodzielna Księgowa / Samodzielny Księgowy?
Kaśka

Nie mam zielonego pojęcia o jakie "podpuchy" chodziło tam w ostatnim z wątków ale powiedzcie mi jak wygląda teraz kwestia przyjmowania praktykantów lub asystentów? Zauważyłam po prostu, że kiedyś poszukiwano przez taki portal Projektanta na ulicę Chemiczną. Z tamtejszego opisu wynikało, że studenci są mile widziani, czy dalej tak jest? Czy był ktoś z Was teraz niedawno na stażu i mógłby się odnieść? Warto byłoby się kontaktować w tej sprawie?

Czym w DAFA Polska sp. z o.o. zachęcają przyszłych pracowników? Jakie mają dodatki?

Dżordż

Kiedyś na zebraniu powiedzieli nam, że będą inwestować bezpośrednio w pracownika. Będą szkolenia, kursy i inne takie. I na tym gadaniu się skończyło. Niedawno na zebraniu wszyscy dowiedzieli się, że Dafa bedzie inwestować we wszystko, no cuda wielkie i jakie to bedzie wspaniale, bo firma zacznie zarabiać. Prognozy wyśmienite, powtarzam cuda na kiju, będzie można robić więcej... Szkoda, że nie było nic o tym ile z tego dostaną zwykli pracownicy. Bo o nas nie było ani słowa. A nas nie za bardzo obchodzi to w co firma inwestuje. Nas interesuje to ile z tego zostaje w naszej kieszeni. Nie obchodzą nas bananowe środy i kanapkowe piątki (w dodatku suche). Nie wiem czy na rozmowach kwalifikacyjnych tą samą ściemę słyszą nowi potencjalni pracownicy. Ale tu nic nie jest zachęcającego...

Szkolenie

Prośba zeby firma nie robiła już takich bzdurnych beż celu szkoleń.Jak mamy tu beż sensu siedziec i firma płaci za to duże pieniądze to dołóżcie pracownikom na Święta bo zasługują na to .Ten którego był pomysł na to szkolenie to mam nadzieję że jego kariera jak najszbciej minie.Wiem że pieniądze trzeba było dobrze wydać a w tym wypadku zostały wywalone w błoto.Kiedy ktoś zacznie myśleć z managerów.Dramat

Hanna
@Szkolenie

A to jakie szkolenia macie, o czym mowa? Bo ja tu jeszcze nie pracuję, to nie wiem, nie miałam okazji się zapoznać. Może to co dla jednego jest nudne, dla innego będzie ciekawą okazją?

Romcio

Witam. Pracuję w Dafie, ale nie polecam tutaj pracy. Obecnie szukam nowej pracy. Straszny bałagan i brak zorganizowania. Najgorsza firma w jakiej pracowałem. Nie polecam

Lolo
@Romcio

Pracowałem tam jakiś czas 3 lata temu. I złe wspomnienia mam z tą firmą. W dziale w ktorym ja robiłem był tam jeden stary (usunięte przez administratora) tak stary (usunięte przez administratora) że jego ksywa o tym mowiła, że długo tam pracuje. No był, nic nie robił, a młodzi za niego musieli robić. Podobno wiele osób przede mną odeszło i prawdopodobnie wiele odeszło po mnie. Najgorsze jest to, że kierownik na to przyzwala. I czuje sie nietykalny. On nie bedzie robić bo on cyt."ma fr.....rów od tego". A szkoda bo praca tam sama w sobie była ciekawa

Wiecie, czy DAFA Polska sp. z o.o. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Y

Daj sobie spokój z Dafą.Nie ma to na rynku innej pracy?

Y

Pani z kontroli chyba niema co robić bo większość czasu spędza u jednego z operatorów na ploteczkach.

Gnębiona

A co tu taka cisza nagle ?? Jeszcze druga zmiana do redukcji została, bo tam tez panie mobbing uprawiają od lat na nowych pracownicach. Chyba nie trzeba pisać które bo kazdy wie…

xyz
@Gnębiona

Jak ktoś nie chce pracować, to zawsze znajdzie wymówkę.

@xyz

A w tym przypadku co według Ciebie jest wymówką? Negujesz to stwierdzenie o złym traktowaniu?

Kinga

pracowałam krótko w dafie jednak obaj kierownicy siebie warci jeden i drugi wszystko pilne jeden figo fago co to nie ja a po strzale by się wyłożył a drugi boi się własnego cienia i pyta pracowników co mają zrobić???????????????? parodia????????????

Irena
@Kinga

Krótko, czyli ile tam pracowałaś? Sama odeszłaś czy Cię zwolniono?

Lider

Podobno szukają nowego kierownika produkcji…. Czyżby obecny nie spełnia oczekiwań zarządu ? Może będzie lepiej kto wie.

@Lider

A kto spełnia?Wystarczyło poczytać ankiety przeprowadzone Żaden kierownik nie ma kompetencji i nie ma pojęcia.Ale jak się e (usunięte przez administratora)wchodzi i na pracowników wszystko zwala to tak jest.Moze jak dyrektora kierowników wywala i zatrudnią kogos z pojęciam do działu rozwoju i działu technologicznego to coś się poprawi.Dziwne że nikt w Danii nie widzi albo celowo nie wie zu tu z dnia na dzień jest coraz gorzej.Jeden kierownik zwala winę na drugiego a tak naprawdę to obaj w lustro boją się spojrzeć a nosy od kłamstwa juz dłuższe niż pinokio mają.Balagan gorszy niż w chlewie .Ale cóż pracownik winien Pracownik winien braku planowania , rezygnacji klientów , braku kompetencji menedżerskiej i również tego iż maszyny nie działają sprawnie bo przeglądy są tylko na papierze.Zaczyna się coś działać wtedy gdy jest już za późno Albo poważna awaria albo wypadek Lepiej to już nie będzie w tymi ludźmi co Zarządzają.To tyle

Ewelina
@Lider

to tylko plotka jest czy można gdzieś zobaczyć ogłoszenie na to stanowisko ? wiesz może ?

Ponieważ ostatni wpis został usunięty pragnę nadmienić co następuje.Oczywiscie straszenie przez Pana dyrektora i kierowników na zebraniach że pozwalniają pracowników jest karalne Jest artykuł w kodeksie pracy o mobbingu czyli zastraszaniu Drugim punktem jaki podnosze jest dyskryminacja.Dlaczego jedni z pracowników pracuje na nocnej zmianie od niedzieli do piątku a inni od poniedziałku do soboty.Skoro jesteście tak prawdomówni i bez zarzutu może odpowiecie na te dwa zagadnienia.Poza tym za pracę w niedzielę od godz 6.00 do pon do godz 6.00 według kodeksu pracy obowiązuje dodatkowo 100% wynagrodzenia.Wszystko wina pracownika.A tak naprawdę to ani dyrektor ani kierownicy nie spojrzą w lustro Winni za bałagan na produkcji brak planowania i to że klienci odchodzą ponoszą tylko oni a nie pracownicy którzy zasuwają ponad siły.Z (usunięte przez administratora) nie ma pracownika a premie dwie juz zabrane i wymagania coraz większe.Miejcie odwagę przyznać się do swojej niewiedzy , braku organizacji I błędów .Tylko prosba Nie usuwajcie znowu postu w którym jest prawda i może w końcu Zarząd Zarząd przeczyta i przejrzy na oczy oraz wyciągnie jakieś wnioski a nie słucha tylko jednej strony

Nie przejmuj sie. Wszyscy wiedzą, ze to zemsta za ankietę. Kierownicy obrażeni bo wkońcu prawdę ujawniono

Łukasz

Za jaką ankietę? Pracownicy jakąś zrobili? A co z pracą w niedzielę o której wspomina Pracownik? Ty też robisz za tą samą stawkę bo powinna należeć się wyższa. Nikt się nie upomina?

@Łukasz

Zgadza się firma powinna zapłacić wraz z odsetkami za pracę zaczynają w niedziele o 22.00Niestety malo osób o tym wie że należy się dodatek świąteczny

Aktualność
Drodzy Użytkownicy,

Witamy na oficjalnym koncie Pracodawcy i zapraszamy do dyskusji.
Zespół Dafa Polska Sp. z o.o.
Ana

Tak

Apropo pracy kończonej w sobote...Za wykonywanie w porze nocnej w dniu wolnym od pracy lub w niedzielę lub święto pracownikowi przysługuje zarówno dodatek za nadgodziny, jak i dodatek za pracę w nocy.

Iza

W sensie, że dają tutaj w tej firmie te dodatki, tak? ;-)

@Iza

Nie dają

Kuba

I jak zadowoleni z premi?

XYZ
@Kuba

Tak. Bardzo pasują nam te Tiguany

Kuba
@XYZ

Ja tam dostałem :)

No cóż wpisy mówiące prawdę o sytuacji w firmie zostały usunięte z prędkością światła, szkoda że sprawy pracownicze nie są tak szybko załatwiane ja usuwane tu wpisy.Jaki Pan taki Kram Mały Polaczku pracuj za (usunięte przez administratora) jak mały Chińczyk

Ana

Oczywiście bo prawda w oczy kole

Brodaty Zbir

Brawo wszystko się zgadza popieram każde zdanie. Niestety, ale dopóki rządy sprawuje taki duński platfus w obciągniętych gaciach to ja poprawy raczej nie wróżę.

Hanna

A to ktoś w ogóle sugeruje ze takie coś jest wina zatrudnionych osób?

Pan nikt

Omijać szerokim łukiem tą firmę. Ci co pracowali wiedzą co mam na myśli. Odblokujcie opinie bo 2.2 to bardzo dużo jak na warunki jakie panują w tym zakładzie.

Jan
@Hanna

Trzeba było być na zebraniu z dyrektorem Przecież mówił że wina pracowników.Za dużo gadają za dużo palą i nic nie robią.Przykre jest to że wina stoii po stronie które zasuwają aż miło i dzięki nim firma prosperuje.Nie widzą tego że nie nadają się do Zarządzania ani ludźmi ani produkcji.Kadrze managerskiej trzeba za ten bałagan podziękować a nie pracownikom którzy nie raz ponad siły zasuwają na nich.Tu trzeba zrobić porządek .Żałosne jest to że kierownicy wysługują się wszystkimi bo sami pojęcia nie mają żadnego ale dyrektor i prezes udają że tego nie widzą.Byc moze nie docierają do prezesa informacje prawdziwe Odnośnie sytuacji na produkcji czyli tak jak pisze bałagan brak planowania i odchodzenie kluczowych klientów To tyle.Kto tam pracuje to wie co się dzieje

człowiek z gorszej gliny

Nie polecam pracy w firmie DAFA Polska - Grodzisk Maz. Co więcej, szczerze odradzam. Dlaczego? Spieszę z wyjaśnieniem. Zarobki. Porównując z innymi zakładami w okolicy, szału nie ma. Są tu jedne z mniejszych. Może premie? Na papierze wygląda to całkiem nieźle, premie kwartalne i roczne. Niestety tylko na papierze, bo może ktoś się skusi i dołączy do naszej DAFArodziny. Niestety, system premiowania jest tak skonstruowany, że jej faktycznie nie ma. Już wyjaśniam. Ludzie z lepszej gliny na zebraniach zarządu zakładają sobie plan, że firma zarobi na czysto pewną sumę. Rzeczywistość to jednak weryfikuje i nawet jeśli firma przyniosła zysk, nawet zbliżony ale jednak niższy. Premii nie ma. Nie ważne, że pracujesz sumiennie całymi miesiącami, nie chorujesz. Nie należy ci się. Ostatnio na zebraniu gdzie to tłumaczono, można było usłyszeć, że wszystkiemu winni są szeregowi pracownicy. Pewnie właśnie dlatego tylko oni nie dostali i nie dostaną premii. Bo reszta od brygadzisty wzwyż dostanie. Teraz managerowie pracują nad podniesieniem norm na produkcji, może kiedyś uda się dzięki temu osiągnąć zakładany cel. Może będzie ta upragniona premia, jeśli ktoś w to jeszcze wierzy, niech się stara. Może będzie warto... To może jakieś podwyżki? Szaleje wszak inflacja, ceny idą w górę. Z zebrania można było wywnioskować, że może coś będzie a może nie. Inflacja jednych dotyka bardziej, innych mniej. Tak więc jeśli cud ów nastąpi, to według jakiegoś magicznego algorytmu. Strach się domyślać jakiego. Tak więc kończąc. Ludziom z gorszej gliny, pracy w firmie DAFA Poland sp. z.o.o. - Grodzisk Mazowiecki, nie polecam a nawet odradzam. Zarząd nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, jest tu kiepsko i zanosi się, że będzie jeszcze gorzej.

Popieram każde słowo

Senior
@człowiek z gorszej gliny

Zgadza się. Nic dodać nic ująć

potencjalny przyszły
@człowiek z gorszej gliny

byłem na rozmowie i słyszałem same dobre rzeczy, firma prawie cud, jak zwykle żeby jak widzę złapać robola. Standard przez agencje pracy ponaglającą żeby podpisać umową ale odnawialną co m-c albo i nie. Zobaczyłem poczytałem i nie będę dorabiał agencji.

@człowiek z gorszej gliny

szukają na "już", dzwonią po kilka razy dziennie ponaglając, mile patrza na orzeczenie o niepełnosprawności - dofinansowanie firmy z PFRON, ale człowiekowi każą podpisać zrzeczenie się praw z tyt. niepełnosprawności i pracować po 8 godz.

sdfsfsdf
@ja

jedynie co moga sie zrzec to swoich mozgow oni tam takich dyskryminuja w pracy wlasnie i nie maja zadnych wiedzy na temat zatrudniania tych osob lub nie chca. Dla nich takie osoby sa gorszego sortu chociaz sami na takich wygladaja .

Kamila
@sdfsfsdf

piszesz że dyskryminują niby. a na jakiej podstawie? płci? wieku? skąd masz takie info - pracujesz tam? bo nie wiem czy można ci wierzyć...

Zostaw merytoryczną opinię o DAFA Polska sp. z o.o. - Grodzisk Mazowiecki

• Jak się pracuje w DAFA Polska sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy DAFA Polska sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 28.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DAFA Polska sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 26, z czego 2 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

DAFA Polska sp. z o.o.