S.I. "Naprzód"

Kraków

Opinie o S.I. "Naprzód"

Łukaszek 2013-05-11 20:04:17
Ogólnie powiem jak ktoś [usunięte przez moderatora] 12 za 60 godzin jest[usunięte przez moderatora]. Mówię to jako człowiek po zawodówce!!

Nauczyłem się języka obecnie minimum zarabiam po 20pln na godzinę. W zależności od pracodawcy to minimum 12zł h jako promotor. Praca nie trudna. jak łatwo policzyć 12x5 daje 60. I to jest zarobek.
Damian 2013-05-19 13:23:15
Pani [usunięte przez moderatora] ...... Ostatnio byłem swiadkiem jak ponizała panie na onkologii. Osobiście zaoferowałem pomoc i czas skończy z tą kobietą.
xxx 2013-05-22 00:29:32
anonimowa kl - 2013-05-02 15:59:46

Wszystkie firmy sprzątające wykorzystują ludzi! Teraz by sprzątać trzeba mieć grupę!!! W szpitalu grupę! Parę lat temu to było nie do pomyślenia! I to na cały etat z grupą trza pracować, a jak mają ludzie umowę zecenie, to i więcej!

Trudno, zeby nie narzekać, skoro pracuje się ponad siły po 200 godzin miesięcznie.

Naprzód daje umowe o pracę, gdy sie ma grupe. Inaczej na zlecenie trzeba robić, rzucaja po oddziałach. I trzeba zakazy pracy u kurencji podpisać. A dają na rękę około 1100 złotych!

Umowy często zmieniają. A jak jakiegoś papiera nie chcesz podpisać, to cie strasza, a to że pracy nigdzie nie znajdziesz, a to dyscyplinarnym zwolnieniem... A kadrowa na żabincu- lepiej nie mówić!

Dziś w Polsce to jest dziwnie prawie jak niewolnictwo. Czemu PEFRON tych firm nie skontroluje!!! wszystkich bez zadnego wyjątku.
A i owszem - kontrolują nas wszystkie możliwe instytucje ..... i nie znajdują w naszych szeregach nieprawidłowości ..... realia po transformacji politycznej są jakie są ... ale przecież o taką właśnie Polskę walczyliście .....Związki Zawodowe - śmiech na sali ! Dziś Związki Zawodowe patrzą jak najwięcej złapać naiwnych ... do płacenia składek .... potem ich prezesi kupują sobie coraz to nowsze samochody .... a wypisać się ze Związków - graniczy z cudem ! Sama musiałam kilkakrotnie bronić swoich pracowników przed Związkami Zawodowymi, które tak bardzo nie chciały "pozbyć" się dochodów w postaci ich składek, że nie chciały przyjąć do wiadomości, iż pracownik wypisuje się z nich ! Ile miałam nieprzyjemności - tylko ja wiem ... nawet sądem próbowali mnie straszyć ..... nie bądźcie naiwni .... świat jest jaki jest ... więc jeżeli traficie do dobrej firmy (a Naprzód niewątpliwie taką jest) i rozsądnego kierownika - nie narzekajcie ... zawsze może być gorzej .....
GOŚĆ 8 2013-07-19 09:35:40
Słyszeliście co Naprzód zrobił odchodząc ze szpitala JANA PAWŁA II w KRAKOWIE?!!

W kwietniu 2013 roku skończył się kontrakt Naprzodowi w JP II. Firma zarządała od pracowników, by Ci przeszli z nią do szpitala na Kopernika. Tych, którzy nie chcieli, "szntarzowała", że nie znajdąnigdzie pracy, albo karę firmie będą musieli zapłacić.
Jakiś czas temu Naprzód orgaizował kursy na sanitariusza. Pracownicy nie bardzo chcieli na kurs chodzić, ale dano i delikatnie do zrozumienia, że jeśli na kurs nie pójdą, to straca pracę! Więć chodzili, mimo że nie chcieli, bo na co im taki kurs, skoro firmy nie zatrudniają sanitariuszy, a do szpitala, by się za sanitarusza dostać, to trzeba mieć średnie wykształcenie, sam kurs nie wystarczy. Teraz Naprzód "zaszntarzował" pracowników, że jeśli z nią nie pójdą do Kopernika, to za kurs 5 tyś. muszą zwrócić. Tylko,że pracownicy o ten kurs się nie prosili, wręcz go nie chcieli. Musieli na niego chodzić, by pracy nie stracić! Teraz firma ma "NIEWOLNIKÓW", bo kogo stać na to by takie duże pieniądze zapłacić!
Ale to nie wszystko, Naprzód nie chciał dać świadectw pracy osobom, które zdecydowały się odejść z firmy. Ponoć nie chciał dać im świadectw dlatego, że z PEFRON-u pobierał za nich dotacje.
No i dlatego, że jeśli zwoliło by się z firmy dużo osób naraz, to zwolnienie grupowe by było, a nie zwyczajne. Więc przeciągali procedury, jak długo mogli.
CZY TO JEST ZGODNE Z PRAWEM?
A i niektórym nie zapłacili za urlopy! Jakieś dziwne koszty dodatowe im dopisali, nie wiadomo, za co?
Po prostyu cuda! Wszystko byle by nie płacić.

A i chodzą słuchy po Krakowie, ze któraś z firm, która przegrala przetarg na sprzątanie w szpitalu Jana Pawła II, ocernia w internecię Aspen, czyli firmę, która przetarg wygrała. I podaje się za pracowników Aspenu.

Nieźle.
Widąć z tego, że pracownicy z ożeczeniem są na wagę złota,
a raczej dotacje za nich!
Anonim 2013-08-02 09:15:04
Jest jakieś ubezpieczenie w S.I. "Naprzód" Kraków?
w 2013-08-15 16:27:53
caly full serwis firma godna polecenia
2013-08-24 08:40:41
Ja pracuję w Naprzodzie w szpitalu Kopernika i jestem zadowolona.Środków do mycia isprzątania jest pod dostatkiem.Niczego nie brakuje.To nie jak w Aspenie,że myją na Jana Pawła płynem do naczyń.POWODZENIA IM ŻYCZĘ HA HA HA
2013-08-24 08:59:48
Właśnie,podobno ASPEN wchodzi na CUMRIK,ale ma jakieś problemy z ludżmi.Noi dobra,po miesiącu ich wywalą.A poza tym w Aspenie nie ma nic,a ile trzeba godzin trzeba wypracować żeby wziąć najniższą krajową.Babki co zostały na Jana Pawła zapieprzają po 240 godzin.Bardzo dobrze im.Powodzonka życzę PANIĄ.hahahaha
2013-08-24 09:08:45
A przecież NAPRZÓD super się sprawdza na Cumriku. Wszyskiego mają pod dostatkiem.Wszyscy są zadowoleni z tej firmy.Niech się trzymają i nie dają wejść Aspenowi.
2013-08-24 09:11:03
Firma godna polecenia.Pozdrawiam
2013-08-24 09:26:08
Chociaż z Naprzodu coś dostali i ludzie dostają,a co masz w Aspenie,tylko obiecanki i [usunięte przez moderatora]
2013-08-24 09:29:53
Jakby nie patrzeć,to w Naprzodzie jest sto razy lepiej jak w Aspenie.
2013-08-24 10:03:47
Zgadzam się!!!!!Naprzód daje UMOWY O PRACĘ i wiele innych dodatków,a nie jak w Aspenie zlecenie.Niema co porównywac.
obojętna 2013-09-03 20:04:43
Co wy ludzie pieprzycie,takiego[usunięte przez moderatora] jak ta firma powinno się likwidować zanim jeszcze powstaje.O jakich dodatkach mowa nie ma żadnych,chyba że mowa o dokładaniu pracy i to najlepiej za darmo.Mowa o wszelkim sprzątaniu po remontach.Pensje głodowe,a na każdego z nas na 2 grupach dostają od państwa po 2400 od głowy.Siły musisz mieć więcej jak nie jeden zdrowy,który nie dał by rady,a jeszcze spróbuj iść na zwolnienie lekarskie,to dopiero usłyszysz,aż Ci w pięty wejdzie.To tyle i nie rozśmieszajcie mnie że to jest dobra firma,bo dostanę zajadów i nie będę mogła się najeść.Bełchatów kłania się.
2013-09-08 19:45:58
Co Ty ................kobieto,ja pracuję w Krakowie i jest wszystko,w tej firmie.A może ty jesteś z konkurencji,to tak piszesz.To może idż do firmy A.......N,to będziesz miała lepiej,HAHAHA Powodzonka
zosia 2013-09-19 20:34:34
SŁUCHAJ ! - Jak tak jest Ci źle w Naprzodzie - to się zwolnij ! Nie będziesz miała zajadów ! hahaha
2013-09-19 20:39:10
GOŚĆ 8 - 2013-07-19 09:35:40

CZY TO JEST ZGODNE Z PRAWEM?

Po prostyu cuda! Wszystko byle by nie płacić.

Nieźle.

Widąć z tego, że pracownicy z ożeczeniem są na wagę złota,

a raczej dotacje za nich!
Takie głupoty powtarza ktoś, kto albo nie jest zorientowany, albo nie umie czytać umów, aneksów i innych tekstów ZE ZROZUMIENIEM !
Nie opowiadaj rzeczy o których nie masz w ogóle pojęcia, bo tylko ośmieszasz się !
zyta 2013-09-19 20:46:56
obojętna - 2013-09-03 20:04:43

Co wy ludzie pieprzycie,takiego [usunięte przez moderatora] jak ta firma powinno się likwidować zanim jeszcze powstaje.O jakich dodatkach mowa nie ma żadnych,chyba że mowa o dokładaniu pracy i to najlepiej za darmo.Mowa o wszelkim sprzątaniu po remontach.Pensje głodowe,a na każdego z nas na 2 grupach dostają od państwa po 2400 od głowy.Siły musisz mieć więcej jak nie jeden zdrowy,który nie dał by rady,a jeszcze spróbuj iść na zwolnienie lekarskie,to dopiero usłyszysz,aż Ci w pięty wejdzie.To tyle i nie rozśmieszajcie mnie że to jest dobra firma,bo dostanę zajadów i nie będę mogła się najeść.Bełchatów kłania się.
Ty też pieprzysz głupoty - dotacja uzależniona jest od wysokości wynagrodzenia i jest to DO 70 % jego wysokości ....więc tak czy inaczej - pracodawca ponosi koszt ..... a i często jest tak, że osoby z takim stopniem niepełnosprawności są tak trudne we współpracy, że gdyby nie ich grupa - nie znaleźli by pracy. Gdyby nie było dofinansowania, to po co męczyć się z takim pracownikiem jak można zatrudnić bardziej kumatego - gdyby koszt był taki sam ?
A JAK CHCESZ POKAZAĆ, ŻE MASZ WIĘCEJ WIEDZY niż inni - TO CZYTAJ DOKŁADNIE USTAWY !!!!! Bo na razie pokazałaś swoje ograniczenie w zrozumieniu tekstu.
Zosia 2013-09-19 20:55:23
Anonim - 2013-08-02 09:15:04

Jest jakieś ubezpieczenie w S.I. "Naprzód" Kraków?
Tak ... pewnie jeszcze firma Naprzód oczernia gównianą firmę Aspen !
W Naprzodzie miałam przynajmniej umowę o pracę, a Aspen [usunięte przez moderatora] nas, że da umowy i co ?! A teraz nas wykorzystują, bo wiedzą, że nie mamy powrotu do Naprzodu ! Każda inna firma lepsza od Aspenu ! Nawet Impel tak nie [usunięte przez moderatora]!
2013-09-21 21:03:24
Jedna z osób na forum napisała, że umowy i aneksy czyta się.
Zgadzam się z tym. Ale nie oszukujmy się, na czytanie umów o pracę i aneksów mogą sobie pozwolić osoby, które mają za co żyć....
Smutna polska rzeczywistość.
Te osoby, które liczą każdy grosz (albo go nie mają), podpiszą wszystko, co im pracodawca podsunie pod nos. Podpiszą ze strachu, by nie stracić pracy. Myślę, że ta osoba, która napisała na forum o wykorzystywaniu "szkoleń" przez pracodawców do utrzymania pracowników, to jest niestety zorientowana. I to boleśnie zorientowana!
Myślę, że takie firmy, jak wyzej wymieniona firma "N..." będą nadal tak traktowały ludzi, bo mamy takie prawo, które na to pozwala. Płaca minimalna jest marna, do tego dotacje z PEFRONU i umowy śmieciowe.
Żyć nie umierać dla bogatych. A biedny podpisze wszystko, nawet złą umowę o pracę, by mieć za co żyć.
Czasem po prostu nie starcza siły na czytanie aneksow, kiedy trzeba za wodę, światło lub mieszkanie zapłacić.
oooo 2013-09-21 21:14:57
Ktoś, kto nie czyta umów, aneksów i innych tekstów, to się ośmiesza...
Ciekawe, może je czyta, tylko nie ma wyboru i musi je podpisać, by zachować pracę?!
To raczej źle świadczy o pracodawcy, a nie o pracowniku!
Ktoś, kto ma czyste sumienie, nie daje do podpisania "lojalek", czy małoczytelnych umów (z aneksami oczywiście)...
xxx 2013-09-24 16:45:38
- 2013-09-21 21:03:24

Jedna z osób na forum napisała, że umowy i aneksy czyta się.

Smutna polska rzeczywistość.

Czytanie umów, aneksów itp jest wskazane dla wszystkich ! Bez wyjątków ! Bo nie robiąc tego można podpisać "wyrok" na siebie !
I jak ma się kłopot ze zrozumieniem - to się dopytuje !

A osoba, do której była odpowiedź - nie jest zorientowana tylko albo powtarza zasłyszane, źle zrozumiane ploty, albo MIMO KOLEJNYCH ZDARZEŃ - NADAL NIE PRZECZYTAŁA ZE ZROZUMIENIEM TEKSTU UMOWY ANTYKONKURENCYJNEJ !

A tak nawiasem mówiąc - tzw "lojalki" w Naprzodzie nikomu niczego nie ograniczały ! Jedynie wymagały lojalności w trakcie trwania umowy (nawet będąc na wypowiedzeniu czy na urlopie). Po zakończeniu umowy można robić co się chce!
Każdą umowę można zakończyć wcześniej niż jej termin TYLKO ZA WYPOWIEDZENIEM !
Można zwrócić się o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron, ale słowo POROZUMIENIE trzeba też dobrze rozumieć - musi być porozumienie DWÓCH STRON, a jedna ze stron MA PRAWO NIE ZGODZIĆ SIĘ - wtedy składa się wypowiedzenie zgodnie z przysługującym terminem, "odpracowywuje" się termin wypowiedzenia i jest się uwolnionym od tego pracodawcy.
TAK JAK PRACODAWCA NIE MA PRAWA ZWOLNIĆ PRACOWNIKA Z DNIA NA DZIEŃ - należy się okres wypowiedzenia - TAK I PRACOWNIK NIE MA PRAWA PORZUCIĆ PRACY Z DNIA NA DZIEŃ - należy się wypowiedzenie!
A większość idiotycznie porzuciła pracę - bez wypowiedzenia i jeszcze ma pretensje do pracodawcy ! No większego szczytu głupoty, bezmyślności i bezczelności chyba nie ma !
PRAWO DZIAŁA W DWIE STRONY ! A nie tak jak niektórzy by chcieli, żeby tylko dla nich było dobrze...... Jak Kali kraść krowy - to dobrze, ale Kalemu kraść krowy - TO ŹLE !
Trzeba patrzeć obiektywnie na sprawę, a nie opowiadać głupoty dlatego, że ma się wyimaginowane, irracjonalne poczucie krzywdy !
2013-09-24 16:55:45
oooo - 2013-09-21 21:14:57

Ktoś, kto nie czyta umów, aneksów i innych tekstów, to się ośmiesza...

To raczej źle świadczy o pracodawcy, a nie o pracowniku!

Wybór jest zawsze !
Możesz nie podpisywać i iść do innego pracodawcy, który tego nie wymaga !
Możesz podpisać i skonsultować dokument z prawnikiem ... jeżeli jest niezgodny z prawem - zgłoś anonimowo odpowiednim instytucjom.
Zawsze też możesz rozwiązać umowę - wypowiedzenia nikt nie ma prawa odmówić Ci ...
Ale zanim podpiszesz lub NIE podpiszesz - zapoznaj się gruntownie ..... może nie taki diabeł straszny jak go obsmarowywują .... i wcale nie jest tym co inni plotą trzy po trzy ....
Malutka 2013-10-01 21:38:44
Bielsko-Biała. Pracowałam w kilku firmach sprzątających. Znam i potwierdzam różne przekręty oraz naciski na pracowników ale to co wyprawia pani [usunięte przez moderatora] w Bielsku przerasta wszelkie granice.

1. Klasyka - tak jest prawie że wszędzie.

Pracownicy zatrudniony bez umowy przez kilka miesięcy gdy pyta o wynagrodzenie lub cokolwiek w jego stronę (stawka, umowa, BHP, środki do wykonania pracy itp.). Odpowiedz : Nie podoba się ? Powinna się Pani/Pan cieszyć że ma pracę.

2. Podpisy.

Szkolenia BHP, PPoż itp., Zobowiązania i Oświadczenia pracownika wobec firmy Naprzód oraz Umowa.

Proszę Tu podpisać bez wpisywania daty. Teraz nie ma czasu na czytanie, ma się Pani/Pan zając pracą i klasyka z pkt 1.

3. Zobowiązania firmy wobec pracownika.

Musi Pani/Panu wystarczyć, inni sobie doskonale radzą więc Pani/Pan też może. Firma zawsze się wywiązuje tylko ma chwilowe trudności i klasyka z pkt 1.

4. Warunki pracy zobowiązania wobec zleceniodawcy.

Pisemne zapewne nieomal ideał.

Realia. Musimy oszczędzać ponieważ ponosimy ogromne koszty pracy i wydatki na obsługę zleceniodawcy. Musi sobie Pani/Pan poradzić tym co ma i klasyka pkt 1.

5. Firma, pracownik i ciekawostka.

Pomijam milczeniem bluzgi i gnojenie pracownika oraz braku poszanowania czy szacunku do jego pracy tylko dla samo dowartościowania się szefowej. Wymagany zakres prac jest nie do przerobienia nawet dla sportowca wyczynowego, a tu preferowane i nieomal wyłączne zatrudnienie to inwalidzi II grupy.

Nie znam wszystkich przypadków ale w 2013r.co najmniej 2

osoby były operowane na przepuchlinę i kręgosłup.

Ta firma winna zmienić nazwę na Sp. która tworzy inwalidów.

Jako ciekawostka właściciele posiadają zarejestrowanych kilka firm z różnymi nazwami co ułatwia wygrywanie przetargów.

Naprzód, MedAssist, ...

Jak to w Polsce, wszystko legalnie i zgodnie z przepisami.

6. Kontrole.

Sanepid i owszem bywa i zobaczył to co w papierach wraz z Panią [usunięte przez moderatora] fruwającą tak że nieomal nóg nie połamała dzielnie im towarzysząc.

PIP w Bielsku ma inne ważne sprawy.

7. Inwalidzi.

Osoby niepokorne, niewygodne, chorujące są usuwane w trybie natychmiastowym lub nie przedłuża im się umowy i wszystko gra puki naiwnych bezrobotnych nie braknie.

Jeszcze pracownica choć już inwalidka.
l.k. 2013-10-01 21:42:51
Zgadzam się wybór jest zawsze.
Szkoda tylko, że prawo pracy nie zawsze jest jasne. Zdarza się, ze niektóre przepisy pracodawca interpretuje inaczej, a pracownik inaczej. Często o tym, kto ma rację decyduje sztab prawników.

Co do umowy antykonkurencyjnej, to często pracowawca potrafi "przekonać" pracownika, by ją podpisał. Wszyscy wiemy jak! Niestety. Po fakcie pracownikowi jest bardzo trudno udowodnić, ze doszło do złamania prawa... bo przecież można pracować w innym miejscu ... bo pracy jest pod dostatkiem dla wszystkich ... i na pewno osoba, która idzie sprzątać ma wiele innych ofert pracy... a sprzątanie wybiera, dlatego ze ma taki kaprys!!!
l.k. 2013-10-01 21:48:18
Widzę, że w Bielsku Białej jest podobny problem jak w Krakowie...
Brak szacunku dla drugiego człowieka i duże poczucie bezkarności.
Malutka 2013-10-29 07:53:09
Dopóki nie zostaną zmienione przepisy Prawa Pracy oraz ulgi i dopłaty z PFRON-u takie postępowanie pracodawców będzie nagminne. Dopłaty winny trafiać wyłącznie bezpośrednio do pracowników, a pracodawca winien otrzymać ulgi podatkowe. Aktualne przepisy obciążają wyłącznie budżet państwa nabijając kasę pseudo pracodawcom z układami.

Roczny przerób osobowy S.I. Naprzód w Bielsku-B jest spory ok 12 - 20 osób.
15.10.2013r PUB Bielsko-Biała. Pracownik gospodarczy Szpital Miejski, 4 osoby z grupą inwalidzką nr oferty StPr/13/2579.

77 2013-11-04 07:51:38
ja pracuje w naprzodzie 4 lata i nie narzekam bo pracuje uczciwie i sumiennie na kopernika w krakowie kierowniczki sa super ludzkie izycie znaja ale jak ktos jest leniem i kombinatorem to zawsze i wszedzie bedzie mu zle
DUNICA 2013-12-25 12:17:45
MÓWICIE O LUDZIACH Z GRUPĄ INWALIDZKĄ O LUDZIACH JUŻ CHORYCH, KTÓRZY TAK NAPRAWDĘ NIE POWINNI JUŻ PRACOWAĆ I NIE PO 12 GODŹ. GÓRA 6 GODŹ TO I TAK DUŻO JAK NA LUDZI CHORYCH. DZIWIĘ SIĘ ,ŻE PAŃSTWO POLSKIE NA TO POZWALA GDY LUDZIE ZDROWI NIE MAJĄ PRACY ALE MAJĄ WIEDZĘ ŻE PROPONOWANY DOCHÓD JEST ŻENADĄ! FIRMA ,,NAPRZÓD,, LUDZIOM ZDROWYM PROPONUJE PRACĘ--- UMOWA-ZLECENIE 7ZŁ NA GODZINĘ BRUTTO 12 GODZIN PRACY ŻADNYCH DODATKÓW URLOPÓW I CHOROBOWEGO !!!!!!!!! I TO MA BYĆ POLSKA DLA POLAKÓW. WSTYD!
mloda 2014-02-11 17:05:14
zgadzam się w 100% firma kogucik nigdy nic nie było tylko słyszało się oszczędzajcie środki worki na śmieci jak sa brudne macie myć zaznaczam że ja pracowałam na szpitalu gdzie wszystko powinno być sterylne środki nie mają pełnego spektrum działania wiec jak ma być dobrze ludzi z grupą biorą a jak poszłam chorować bo niestety przy mojej chorobie mam czas zaostrzeń i remisji to brygadzistka się na mnie darła jak walnięta i zrobiła ze mnie alkoholiczkę w końcu się wkurzyłam i nagadałam jej do słuchu poszłam chorować dalej i w międzyczasie szukałam innej pracy mobing jak nie wiem wiadomo ci co tam pracują to tego nie powiedzą bo się boją że je zwolnią WSTYD żeby przyjmować chorych a ma pracować jak zdrowy !!
mloda 2014-02-11 17:16:03
zyta to ty nie wiesz co mówisz bądź jesteś ograniczona bo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem tak więc jeśli zaczniesz znowu ludzi obrażać że się nie znają a sama się nie znasz więc milcz bo to co napisała obojętna to ma racja w zeszłym roku dofinansowanie do II grupy wynosiło 2400 a w tym roku 1125 plus pensja pracownika tyle firma dostaje od pefronu dodatkowo firma płaci mniejsze składki następna sprawa nie dość że na czystko od kwietnia tego roku mają 1125 zł dla siebie do tego dolicz to co dostają za obiekt czyli powiedzmy szpital nie tak jak ty dostajesz za prace na oddziale tylko szpital firmie płaci na m2 plus co kwartał dodatek za mycie okien a ty mycie okien masz w pensji wiec myśl co mówisz bo niestety są mądrzejsi od Ciebie i bardziej obeznani w przepisach a naprzód to Gnoje i [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] i piep**rzony [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Ja się ciesze że z nimi skończyłam!! nie zapomnę miny brygadzistki jak przyniosłam jej wypowiedzenie
Irena 2014-02-20 21:33:04
Ja pracuję w DSK LUBLIN TEZ bardzo zadowolona jestem poniwaz Ta Firma Naprzód daje ogromne satysfakcje według praw Nie zalega z wypłatą Daje długie umowy dla osób z grupą Wsztstko Okey
******** 2014-02-23 19:37:58
firma Naprzod jest beznadziejna obnizyli ludzia zarobki ,chca aby ludzie za darmo pracowali poprostu brak slow.... SZCZECIN
EWELINA 2014-02-23 19:40:17
salowa 2014-04-15 17:17:16
pracowałam w bielsku białej i nie polecam najgorsza rzecza sa różnorodne stawki miedzy pracownicami jedna tyle na godzine inne tyle a pytając pania kierownik co to ma znaczycz słyszymy odpowiedz nie podoba się trudno widocznie pani nie chce pracować zero zrozumienia i zero jakiej kolwiek rozmowy tylko strach co pani kierownik znów wykrzyczy ja niestety nie dałam sobie pomiatać wolałam odejść i dodam ze pensji nie ma chociaż termin już minął nie dziwi mnie to bajki są w naprzód rzeczywistością
niedostateczny 2014-04-21 19:27:04
Nikt z pracy w Firmie Naprzud nie jest zadowolony ta firma nie powinna istnieć w Olsztynie
ona 2014-04-25 19:09:22
taka dobra firma a co zrobili z pracownikami w Belchatowie?
małgosia 2014-05-03 10:38:10
Ludzie ta firma to [usunięte przez admina], i ludzie którzy wykorzystują ludzi jak się da. Niezycze nikomu pracy w tej firmie, robią co chcą z tobą ,kiedy pasuje to Cie zwolnią ,praca bardzo ciężka , za grosze , pracowałam tam zaledwie 1 miesiąc , i potraktowali mnie jak śmiecia. niewypłacili i narobiłam się gorzej niż wół, ludzie opamiętajcie się ta firma was wykończy , ostrzegam was , (usunięte przez administratora).
zuch 2014-05-03 14:17:13
pracowałaś @małgosia w naprzód normalnie miesiąc na umowę i zostałaś bez kasy? przecież łatwo jest ją wtedy wyegzekwować
sobiech 2014-06-07 22:13:35
czy znasz może inne osoby z Naprzód, które potraktowano podobnie do Ciebie? czy jesteś wyjatkiem w tej firmie?
byla pracownica 2014-07-08 13:19:24
W koncu firma naprzod przegrala przetarg w szpitalu w Slupsku.Koniec okradania ludzi.Jantar to sprawdzona firma.
szczery 2014-07-16 16:40:31
Naprzód wykorzystuje ludzi pracuje w jednym ze szpitali jakiś czas i wiem co tamssię dzieje prace po godzinach niekiedy nawet 24h zdarzyło się pracować albo od 6rano do w nocy nie obchodzi ich czy masz rodzinę czy nie charuj w weekendy choć nie powinieneś ale twoje veto będzie miało konsekwencjeczyli wylot z pracy i ooczywiście nie dostaniesz na papierze ze zwalniają cie no nie przychodziles w weekend bo miałeś prawo nie przyjść zwolnia cie z setki innych powodów pracuje bo nie mam innej pracy ale stale szukam pożegnam się z tą super firmą
karat 2014-07-16 20:03:23
Tym bardziej , że taka praca to krzywdzenie nie tylko pracowników ale też osób z którymi mają styczność , przecież pracownik, który jest niewyspany, pracuje cały tydzień łącznie z weekendami, nie jest w stanie porządnie obsłużyć pacjentów. Jednak rozumiem, że są różne warunki, że wynagrodzenia nie muszą być mega wysokie itd bo przecież można mieć problemy finansowe, ale ważne jest żeby wypłacane było to co zostalo zawarte w umowie...
gosc 2014-07-18 14:34:13
Dlaczego zaklady pracy chronionej takie jak Jantar w Slupsku kazą ludziom z II grupa pracowac 40 godzin tygodniowo,i po 12 dziennie skoro weszla ustawa z mocy prawa ze niepelnosprawni moga pracowac 7 godz dziennie a 35 tygodniowo.Czy naprawde nie ma zadnych kontroli w tych oszukanczych zakladach?Pracownik z IIgrupy nie ma nic tylko zaklady sie bogaca kosztem chorych ludzi.Zlodziejstwo i bezprawie.WSTYD.
gosc 2014-07-21 20:14:36
Banda oszustow i [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] tak nazywaja sie zaklady pracy chronionej!!!Gdzie jest inspekcja pracy!?
XXX 2014-08-20 12:35:07
No przecież wcześniej ktoś pisał, że Jantar to sprawdzona firma ... więc o co chodzi ?
klicz 2014-08-20 16:50:27
Widziałem gdzieś wywiad jak przedstawiciel S.I. Naprzód wypowiada się że urzędy pracy powinny przekazywać pieniądze ze swojego budżetu do takich firm jak oni na szkolenia i rozwój pracowników bo tylko oni wiedzą jakiego pracownika i z jakimi kwalifikacjami im potrzeba. Nie jest to głupi pomysł ogólnie tyle że z tego co piszecie to można by się spodziewać że ta kasa wsiąknie jak wypłaty niektórych pracowników i nie będzie można nic udowodnić, a pracownicy zostaną bez szkoleń tak jak byli. Poza tym wtedy firmy szkoliłyby pracowników tylko pod siebie a nie ogólny rynek pracy i tym samym uwiązywałyby pracowników do jednego miejsca, bo jego kwalifikacje byłyby ściśle dopasowane przez takie szkolenie i mógłby się gdzieś indziej niestety nie sprawdzić. Cwaniactwo trochę, jak im ludzie odchodzą to szukają innych sposobów
caska 2014-09-20 15:46:39
ani słowa nie zrozumiałam z tego bełkotu. Warto sobie zdać najpierw sprawę z tego jaki mamy rynek pracy i z tego że pracownik ma także obowiązki wobec pracodawcy.
Boz 2014-10-14 18:38:03
To przeczytaj jeszcze raz to może zrozumiesz. Oczywiście nie ulega wątpliwości, że pracownik również ma zobowiązania w stosunku do pracodawcy, ale to zwykle anomalie panują w drugą stronę. Poza tym to oni kreują politykę firmy, tylko idąc tym torem długo ta sielanka nie potrwa... Przydałoby im się zapoznać z większym poszanowaniem pracownika.
MPF7 2014-12-12 22:38:55
FALSZUJA UMOWY SKRACAJ URLOPY ZASTRASZJA LUDZI ZWALNIAJA ZA PRAWDE
Zostaw swoją opinię o S.I. "Naprzód" - Kraków
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie S.I. "Naprzód"