Opinie o Toptel w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Toptel. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Toptel o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Toptel w Kraków

Beznadziejna rekrutacja.

Mógłbyś doprecyzować dlaczego?

Marina Nowy wpis

Ktoś już tutaj dopytywał o stanowisko magazyniera. Widzę, że rok temu kogoś poszukiwano. Orientujecie się, czy jest perspektywa na wznowienie rekrutacji w najbliższym czasie? Firma oczekuje od pracownika gotowości do pracy w systemie zmianowym 8:00 do 16:00 lub 10:00 do 18:00. Jak często te zmiany się zmieniają? :)

Beznadziejna rekrutacja.

Ania Nowy wpis

Mógłbyś doprecyzować dlaczego?

Aktualnie firma szuka magazyniera. Ktoś może zdradzić jakie zarobki na tym stanowisku? Wolałbym wiedzieć ile oferują nim wyśle swoją aplikację. W ogłoszeniu napisali, że poza podstawą obowiązuje jeszcze premie uzależniona od wyników. Jak ona jest naliczana? Ile mniej więcej można wyciągnąć premii?

Weronika

pisaliście o językach na przedstawiciela handlowego na zagranice, mnie ciekawi jak w takim wypadku wygląda ubezpieczenie, gdy ktoś regularnie wyjeżdża w podróże biznesowa za granicę, a wiadomo że wypadki zdarzają się wcześniej. jak firma zapewnia bezpieczeństwo?

logo firmy Specjalista IT
logo firmy Producent ds. Promocji Antenowej
Telewizja Puls Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista (-tka) ds. części
Pietrzykowice
Volvo Trucks Polska
logo firmy Pracownik ziemny, Drogowy, Firmy podwykonawcze - PRACA W BELGII
Brugia
Ready Construct NV sp zoo sp k

Czy w jakiś sposób sprawdzaja angielski ?

Łukasz
@Marek

To zależy kogo zostaniesz na rozmowie. W tej firmie mało który handlowiec mówi ma wysokim poziomie po angielsku. (usunięte przez administratora)

@Łukasz

A po co na stanowisku handlowca angielski? Serio tak często się używa? Na rozmowie są jakieś testy w tym języku, czy tylko konwersacja?

@Marek

@Marek Pracowałem kiedyś w tej firmie. Rozmowa kwalifikacyjna była przeprowadzona w języku polskim - z tego co wiem to nadal tak się to odbywa. Jeśli chodzi o znajomość języków to dużo zależy od stanowiska, jeżeli ktoś aplikuje na przedstawiciela na zagraniczny rynek to wtedy ma to znaczenie i sprawdzają znajomość języka w luźnej rozmowie (wymagany poziom komunikatywny). Ale z tego co pamiętam to w takim przypadku była informacja w ogłoszeniu jakie języki są potrzebne.

Dominika

Spytam jeszcze raz - czy jest w Toptel szansa na otrzymanie podwyżki z 2000 zł. Bo chyba taka tam jest teraz wypłata na magazynie? I czy po jakimś czasie można rozmawiać o umowę o pracę?

Mateusz
@Dominika

Pracuje tam dopiero 2 tygodnie i mam umowę zlecenie na miesiąc gdzie powinienem mieć 1900 netto plus podatek pit (148zl chyba) który powinni mi odliczyć i dać bo mówili że to zrobią natomiast oferowali mi umowę o pracę 2100 netto plus premia 100 zł za 100% frekwencji

Casanova
@Dominika

Część. Po okresie próbnym można dostać podwyżkę, ale 100 zł to maks. Generalnie brak możliwości rozwoju, o każdą podwyżkę musisz stoczyć walkę z tymi rekinami handlu XD Jeśli jesteś osobą ambitną i myślisz o czymś więcej niż pensja minimalna i premia rozdawana często w niejasny sposób bez określonych kryteriów to ta praca nie jest dla ciebie. Pracowałem tam chwile ale na szczęście szybko znalazłem lepiej płatną pracę z wynagrodzeniem opartym na jasnych warunkach. Jeśli jednak chcesz iść do pracy i wegetować bez żadnej możliwości rozwoju zawodowego to Toptel jest idealnym miejscem. Doskonały przykład polsko-januszerskiej myśli menadżerskiej. Aczkolwiek w innych działach są osoby, które pracują wiele lat i chyba muszą mieć nieźle skoro tak długo związani są z firmą. Ogólnie Toptel to firma wielu sprzeczności se sporą dawką chaosu. Atmosfera w pracy miła i bezstresowa więc pod tym względem jak najbardziej na plus. Główny kierownik to inteligenty facet na poziomie, jego zastępcy na magazynie też w porządku. Pieniądze wypłacane zgodnie z umową i w terminie. Właściciele ok,choć czasami słoma z butów trochę wyłazi. Podsumowując: jeśli chcesz pracować w spokoju za niezbyt konkurencyjną stawkę, jesteś zaraz po szkole, nie umiesz niczego co pomogło by ci na rynku pracy, nie znasz języków i po prostu chcesz gdzieś pracować żeby opłacić mieszkanie i ,, (usunięte przez administratora)to można spróbować. Jeśli jednak myślisz o czymś takim jak ścieżka kariery, awanse, duże pieniądze to nie w tej firmie.

@Mateusz

A czemu nie zapyta Pan tego w firmie tylko na forum - ktoś kto nie jest zainteresowany to Panu nie odpowie!

Dawid

@Diglet Firma bardzo dobra ale jednocześnie wymagająca więc zarzut, że wymagają zupełnie niezrozumiały.

Dominika

Wiesz może ,czy rozpoczynając pracę w firmie Toptel ,jest szansa na podwyżkę po przepracowanym okresie próbnym oraz zmianę rodzaju umowy?

Dominika

A czy mógłbyś napisać coś więcej o samej rozmowie kwalifikacyjnej? Jaka była jej atmosfera i przebieg? Osoby, które będą aplikowały do Toptel w przyszłości, bardzo chętnie dowiedzą się, czego mogą się tam spodziewać. Każda opinia z pierwszej ręki może okazać się dla nich istotną wskazówką.

Norbert

W sytuacji kiedy na rynku pracy brakuje ludzi może firma się zreflektuje i pomyśli.

Terry
@Norbert

Pracowałem tam przez chwilę i myślę,że tak szybko się to nie zmieni. Firma raczej nie jest skora do dawania podwyżek tzn. jak się sprawdzisz,a dodatkowo masz dobrze gadane to może coś wywalczysz, ale nie są to jakieś wielkie pieniądze( nie ma jasnej polityki jeśli chodzi o zarobki, nawet pracownicy z tymi samymi obowiązkami i stażem pracy mogą mieć różne wynagrodzenie). W firmie raczej ciągła rotacja i co chwilę ktoś przychodzi i zaraz odchodzi. Może starzy pracownicy mają lepiej, ale z tego co wiem to też nie są jakieś kokosy. Jeśli chcesz się zaczepić na chwilę to jak najbardziej można iść, a po jakimś czasie szukać czegoś lepszego za większe pieniądze gdzie jest jakaś perspektywa rozwoju. Co do plusów to na magazynie dobra atmosfera między chłopakami. Nie wiem jak w innych działach bo za krótko tam pracowałem. Generalnie odradzam no chyba,że ktoś chce przyjść na tzw. przeczekanie.

Ulka

Może w sytuacji braku ludzi do pracy firma pomyśli o podwyżkach? Jak sądzicie są szanse?

@Ulka

Raczej nie ma co myśleć o większych pieniądzach

Witek

Czy firma potrzebuje aktualnie pracowników?

Wiktor

Może trzeba pokazać swoje umiejętnością i firma dopiero wówczas podnosi zarobki!!

Miro
@Wiktor

Ok, zgadzam się, że podwyżka jest możliwa po pokazaniu "swojej pracy" ale to nie zmienia faktu, że proponując 1900zł to żenada.

@Wiktor

Mimo że się pokaże umiejętności to i tak ciezko z tym by kogoś docenili, a tak swoja droga te 1900 może źle nie jest, gorsze jest to ze na umowie ma sie minimalna i nic tego nie zmieni. Króluje cebularstwo zaoszczędzenia na zus-ie

Miro

Pamiętam jak aplikowałem do Toptel. Warunki jakie mi przedstawiono to śmiech na sali. Nie mam pojęcia jak ludzie tam pracujący dają radę wyżyć za te marne grosze.

Dominika

@RudaPusia, a czy pracownik ze stażem, może liczyć na większe wynagrodzenie? Jaka jest atmosfera wśród pracowników? Kto jeszcze wyrazi swoją opinię o Toptel? Jakie są godziny pracy w tej firmie? Czekamy na wasze opinie.

RudaPusia

Nie zmieniły się, dalej jest to kwota poniżej 2000zł na start.

rudagrazyna

jestem ciekawa jak wypowiedzą się przedstawiciele handlowi ???

Dominika

@Wojtuś jakie dokładnie masz na myśli praktyki, które obserwowałeś w firmie, a które są według Ciebie manipulacją? Są to mocne słowa, więc opis konkretnej sytuacji może pomóc w zrozumieniu tego, co masz na myśli.

serwis

a ja sobie pójdę do nich ;)

Wojtuś

Komentarz nie pisany pod wpływem emocji, zwolnienia czy innych zmieniających rzeczywistość czynników. Wiem że i tak Wojtuś (Pan kierownik) popracuje żeby napisać komentarz negujący ale nie ma to w tym momencie znaczenia. Wojtuś kręci aferki od zawsze i nie ma się co dziwić że ludzie w Toptelu nie wytrzymują. Tam wystarczy zmienić kierownika na zdrowego psychicznie i zbudować stałą ekipę, której nie podkurwia się głupimi tekstami, pokazywaniem władzy na siłę, wymyślaniem chorych historii i napuszczaniem jednego pracownika na drugiego. Niestety dwulicowość, kompleksy i chora chęć pokazania swojej wyższości przez Wojtusia udziela się wszystkim pracownikom w firmie i pomimo tego że ludzie (magazynierzy) mają super ekipę to i tak długo nie da się wytrzymać. Wojtuś ma na tyle rozwinięte umiejętności manipulacji, że niestety staje się przez to nie do ruszenia i tak zatacza się błędne koło. MOJA RADA: NIE MA SENSU NISZCZYĆ SOBIE NERWÓW.

Wojtuś
@Wojtuś

Zapomniałbym dodać o daj papieroska, co jest śmiechu warte.

Zostaw merytoryczną opinię o Toptel - Kraków

• Jak się pracuje w Toptel?

Zobacz opinie na temat firmy Toptel tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Toptel?

Kandydaci do pracy w Toptel napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Toptel
2.7/5 Na podstawie 32 ocen.

Toptel