Opinie o CapGemini w Warszawa Aleje Jerozolimskie 96

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie CapGemini. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie CapGemini o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy finansowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o CapGemini w Warszawa Aleje Jerozolimskie 96

średnio

Problem z Capgemini jest taki, że wolą nie dać innego projektu ani nie powzolą siedzieć na benchu doświadczonemu, dobremu specjaliście, który uczciwie i dobrze pracuje, a który nie ma dzieci, a wolą zatrzymać u siebie osobę nawet na benchu, która: a) nie za bardzo chce pracować b) jest mało aktywna c) ma dziecko d) ma wybejane na pracę e) chodzi na L4 często f) bierze wolne na opiekę nad dzieckiem tygodniami g) nie dba o wykonywanie swoich obowiązków. Co z tego wynika: że firma woli płacić gościowi nie nadającemu się do pracy, bo ma dziecko, niż zapewnić projekty człowiekowi który wiele potrafi i z wieloma rzeczami sobie poradzi.

2 rekrutacje na poziomie dno Nowy wpis

Mialam 2 rekrutacje ; Za pierwszym razem pani z HR opowiedziala ocb etc. I wyslala test po ktorym mieli sie odezwac ze tak albo nie. Test trwal 40min. Nie doslalam nawet auutomatycznej zwrotki z info ze wybrali kogos innego. Za drugim razem, menagerowie zapomieli o umowionym spotkaniu. HR umowil mnie drugi raz. Na spotkaniu pogadali ze mna neutralnie i pokazali mi co robi sie w pracy.Menagerowie raczej nie czytali mojego CV wczesniej ( jedna z osob stwierdzila; no widze ze wczesniej nie pracowala pani w korporacjach. Chociaz w CV mialam jedno stanowisko w korporacji amerykanskiej a drugie w japonskiej) Nastepnie menager stwierdzila ; muszisz teraz czekac na odp. Dobrze ze po 2 tyg napisalam do HR (gdzie z dwojga zlego odpisali), bo czekalabym do dzisiaj. Drogie HR - wiem, ze nie jest latwo w duzej firmie, ale to jedyna korporacja w mojej karierze ktora tak zenujaco wszystko ogarnia a dodanie mailow na liste i wyslanie jednego zbiorczego z odpowiedzia i informacja o odpadnieciu z rekrutacji kosztuje mniej wysilku niz te 40 minutowe testy ktore wysylacie, po to zeby zamilknac na wieki.

Jak dużo osób pracuje w CapGemini?

Czy rozmowa kwalifikacyjna do CapGemini odbywa się w siedzibie firmy?

Asia | Dział Komunikacji Nowy wpis

Cześć! Obecnie rekrutacje prowadzimy w całości zdalnie. Zachęcamy do sprawdzenia ofert z Warszawy na https://www.capgemini.com/pl-pl/kariera/oferty-pracy/#country_code=pl-pl&location=Warszawa&size=15

Czy w CapGemini poza podstawowym wynagrodzeniem obowiązują jeszcze jakieś świadczenia dodatkowe?

Aga

Co roku jest ich mniej :) Praktycznie ze wszystkiego ostatnio rezygnują, także jedyne świadczenie, jakie się ostało, to to z okazji Bożego Narodzenia. Marne, jednakże.

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie CapGemini, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
Jarosław

Cześć. Widzę, że aktualnie szukają Testera SAP. Jestem na ostatnim roku studiów i myślałem nad aplikacją. Pracodawca w wymaganiach podał, że wymaga już wykształcenia wyższego. Robią wyjątek, jak ktoś ogarnia dobrze testy funkcjonalne w obszarze rozwiązań SAP? Tak wolę dopytać, czy jest sens aplikować, bo może to wymóg nie do przejścia. No, chyba że bardziej na umiejętności patrzą?

Aga
@Jarosław

W moim zespole były osoby bez studiów, a z umiejętnościami i doświadczeniem, także próbuj. Pytanie tylko: czy warto pchać się do Capa?

średnio

Czy firma CapGemini udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

XYZ

Nigdy nie było i nie będzie 90% kapcia by musiało pożyczać żeby do pierwszego starczyło. Za duża rotacja pracowników. Ludzie by napożyczali i się pozwalniali. Możesz co najwyżej nabyć akcje pracownicze i jak będzie zysk to sprzedać za parę lat. Do PPK Cię zapiszą i obdarują hojnym 1.5% extra na emeryturę. Raczej na żadne wsparcie bym nie liczył, dadzą Ci komputer wyślą na marny pakiet szkoleń i do roboty. Pakiet socjalny to raczej mini 300 zł na gwiazdkę. Nawet piknik firmowy odwołali. O zapomogę możesz składać ale dostać graniczy z cudem. Krzesło i monitor, okulary można dostać dofinansowanie i wyprawkę na dziecko.

Proces rekrutacyjny

Będąc osobą młodą na rynku pracy, przeszłam przez kilka różnych rekrutacji, ale nigdy nie spotkałam się z takim brakiem szacunku do mnie i mojego czasu. Po kilku etapach rekrutacji oraz przejściu language check, który jak zapewniano "na tym etapie jest tylko formalnością" kontakt się urwał. Firma obiecywała wiele, ale niestety nie jest w stanie nawet wysłać maila dziękującego za udział w rekrutacji. Nie polecam każdemu, kto szanuje siebie i swój czas.

Zespół Komunikacji Capgemini
@Proces rekrutacyjny

Cześć, chętnie pomożemy wyjaśnić zaistaniałą stuację. Czy możemy prosić o przesłanie wiadomości na skrzynkę komunikacja.pl@capgemini.com? Pozdrawiam

Rekrutacja

Przeszłam przez kilka etapów rekrutacji na stanowisko związane z IT w Capgemini, poświęciłam na to swój czas. Rozumiem stwierdzenie "skontaktujemy się tylko z wybranymi ..." ale skoro jestem już na którymś kolejnym etapie i uzyskuję odpowiedź twierdzącą "tak, dostanie Pani feedback". A odpowiedzi nie ma (mimo pisemnej prośby) to chyba coś jest nie w porządku. Rozumiem, że w małych organizacjach może to być powszechne ale po Was spodziewałam się czegoś więcej. Ps. Podchodziłam z dystansem do opinii na Wasz temat ale śmiem twierdzić, że to może być prawda. Skoro opinie o jakości procesu rekrutacji się potwierdzają to całkiem możliwe, że pozostałe negatywne opinie o jakości samej pracy też są prawdziwe. Nie daliście się Państwo poznać jako dobry, potencjalny pracodawca.

Edyta | Zespół Komunikacji
@Rekrutacja

Cześć, Dziękujemy za informację. Skontaktuj się proszę z nami w tej sprawie mailowo, adres: komunikacja.pl@capgemini.com - z informacją, o którą ofertę chodzi. Postaramy się wyjaśnić tę sytuację. Pozdrawiam Edyta | Zespół Komunikacji Capgemini

Rekrutacja
@Edyta | Zespół Komunikacji

Nie podeślę do Państwa kolejnej wiadomości . Straciłam na Was wystarczająco dużo czasu. Prześlijcie do swoich zespołów HR'owych korporacyjnego maila, żeby wykazali się wyższymi standardami swojej pracy.

DL

Bo to prawda

Rekrutacja2
@Rekrutacja

Niestety jest to co piszesz jest to prawda, żenujący jest poziom rekrutacji w tej firmie.

@Rekrutacja2

Naprawde nie masz czego zalowac, ja zaluje ze sie tu dostalem i nie moge sie doczekac jak stad odejde.

Maja

A ja własnie myślę nad rekrutacją tutaj... wyjasnisz czemu żałujesz? :/ I o co chodzi z tymi wieloma etapami rekrutacji, jak one wyglądają?

L
@Rekrutacja

Potwierdzam, zastraszająco niski poziom kultury i etyki w procesie rekrutacji.. Nigdzie się z takim zachowaniem nie spotkałam, brak słów

Jakie wartości są cenione w CapGemini?

Asia | Dział Komunikacji

W Capgemini cenimy uczciwość, odwagę, zaufanie, wolność, radość, skromność i ducha zespołu. Wspieramy pracowników w rozwoju, dając im przestrzeń i zasoby na doskonalenie swoich umiejętności (platforma szkoleń wewnętrznych, działanie communities firmowych, budżet na szkolenia i certyfikację zewnętrzną). Dbamy też o integrację zespołów i wspólne świętowanie (teraz trwa Festiwal Przyjaźni oraz seria letnich wyzwań sportowych). Wierzymy też, że solidna etyka i uczciwość są podstawą rentownego i zrównoważonego biznesu. ;)

L
@Asia | Dział Komunikacji

Sugeruje popracować nad etyką i kulturą. Proces rekrutacyjny niestety sugeruje niski poziom obu filarów zrównoważonego biznesu

Language Check Niemieckiego

Umówiono się, ze mną na LC. Żadnego odzewu, ani o przeniesieniu LC, ani o przerwaniu procesu rekrutacyjnego. Brak profesjonalizmu.

Hanna
@Language Check Niemieckiego

Hej. mnie to zaciekawiło. Co konkretnie oznacza LC podczas rekrutacji? Jak oni sprawdzają konkretnie znajomość języka? To jest test, rozmowa po niemiecku? Rekruter opowiedział, jak to właściwie wygląda?

Czy firma CapGemini kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

Tak

smutna prawda

Tak, wszyscy zarabiamy gówniane pieniądze na HD ;)

Pytanie nie wiem po co

W Polsce jest najmniejsza różnica w wynagrodzeniach między płciami w Europie. Warto wyguglowac

M

Test znajomości językowej w CapGemini to jeden wielki żart, 5 minutowa rozmowa po której ocenia się poziom kandydata zadając mu w tym czasie 3-4 pytania na poziomie podstawowym i słysząc później, że kandydat nie używał słownictwa "business english". Rekruterzy powinni sami wpierw zorientować się jak wygląda rzeczywista rozmowa po angielsku bo tylko sam się ośmieszają takimi stwierdzeniami.

@M

A w ogłoszeniu lub jakiś wymaganiach faktycznie ten biznesowy ang jest wpisany?

M
@Bożena

Nie chodzi zupełnie o to czy jest wpisany czy nie. Jak wspomniałem, kuriozalny jest sam test językowy, który trwa 5 minut i na którym słyszy się pytania na poziomie szkoły podstawowej, po czym rekruter stwierdza czyjś poziom angielskiego - na logike niemożliwym jest po czymś takim ocena czegokolwiek innego niż być może płynności wypowiedzi.

@M

A powiedz mi jeszcze tylko kiedy ta rozmowa miała tak właściwie miejsce? pytam, bo ciekawa jestem czy po publikacji tego coś się zmieniło, jeśli o badanie umiejętności językowych chodzi. Ktoś był ostatnio na rozmowie i da znać?

klient

Problemem tej firmy jest kilka osób przeprowadzających szkolenia z SAP. Szkolenia wyglądają mniej więcej tak: Program na którym jest przeprowadzane szkolenie nie jest skonfigurowany więc ciężko cokolwiek wytłumaczyć(usunięte przez administratora)

Komunikacja Capgemini
@klient

Przykro nam, że nie jesteś zadowolony z naszych usług. Satysfakcja naszych klientów jest dla nas priorytetem. Jeżeli chciałbyś udzielić oficjalnego feedbacku, zapraszamy do kontaktu na skrzynkę komunikacja.pl@capgemini.com

Komunikacja
@Komunikacja Capgemini

Darujcie sobie te odpowiedzi w stylu: " jeśli coś jest nie tak to prosimy o kontakt" ... Jesteście żenujący~, dlatego że nie wyciągacie wniosków z tego co się do Was pisze/ mówi.

@Komunikacja

To chyba niemożliwe, żeby nie wyciągali? Może tu jest drugie dno?

PanPomidor

Nawet nie brałem pod uwagę Capgemini w moich poszukiwaniach pracy, bo nie umożliwiają stałej pracy zdalnej. To zły znak dla pracownika i sugeruje, ze management jest gdzies w okolicach XIX w. i musi kogoś widzieć, żeby uzasadnić swoją bytność na stanowisku managerskim. Tacy managerowie nie rozumieją i tak na czym polega management i nie są nawet w stanie odebrać dobrze wykonanej pracy, bo interesuje ich jedynie doglądanie pracownika i przeszkadzanie mu w pracy, skupianie się na kosmetyce, a nie na rezultatach pracy.

Irena
@PanPomidor

To na jakiej zasadzie tutaj wygląda praca? Hybrydowo? Skoro nie ma pracy zdalnej stałej?

uciekajcie

Moja opinia dotyczy Capgemini w Katowicach gdzie przepracowałem rok. Firmy nikomu nie polecam z kilku prostych powodów, które wam opiszę. Pierwszym i głównym problemem jest ogromna ilość pracy jak na jednego pracownika, nie dość że sam się nie wyrabiasz ze swoją pracą to ciągle pomagasz innym teamom/ zastępujesz osoby na urlopach. Warto też wspomnieć, że gdy np twoja koleżanka z pracy z którą pracowałeś pójdzie na urlop macierzyński albo się zwolni zostajesz sam ze swoją pracą i pracą koleżanki na wiele miesięcy (znalezienie nowego pracownika trwa zazwyczaj długo bo nie ma chętnych do pracy w tej firmie plus wyszkolenie nowego pracownika to też kilka miesięcy). Team leader po zgłoszeniu, że nie wyrabiamy się z ilością pracy, odpowiada: "I co ja mam z tym zrobić?" (???), a następnym razem mówi "Może za kilka miesięcy wam damy kogoś do pomocy." Ogólnie w tej firmie nikt nie ma na nic czasu, żeby dowiedzieć się prostej informacji od team leadera albo kolegi z pracy trzeba się wielokrotnie upominać albo zakładać jakieś tickety na które odpowiadają hindusi, którzy sami nic nie wiedzą. Jak chcesz tu pracować to przygotuj się, że będziesz olewany przez każdego i musisz umieć radzić sobie sam. Kolejny problem to program prompt, który kontroluje czy na pewno w czasie pracy ruszamy myszką a nie obijamy się przypadkiem... Jest to dość uciążliwe bo przy każdym wyjściu do toalety/ kuchni musimy pamiętać żeby kliknąć "break" i przypadkiem nie przekroczyć czasu przerwy, który nam przysługuje. Sama praca jest bardzo monotonna, piszesz w kółko maile o podobnej treści i odpowiadasz na telefony klientów, którzy często nie są zbyt mili i każdemu się śpieszy, co sprawia, że musisz pracować w jeszcze większym tempie. Z miesiąca na miesiąc jesteś coraz bardziej wykończony psychicznie ale niestety nikogo to nie obchodzi bo przecież masz się cieszyć, że dostaniesz wypłatę na czas...

@uciekajcie

Doskonale rozumiem Twoją wypowiedź, ale jednak muszę dodać, że wszystko zależy od projektu. Są projekty, które są kołchozem, a menago jest człowiekiem, który tylko potrafi dopiec, albo co gorsza mścić się, bo nie dopełniłeś czegoś, co nawet nie było w Twoim scopie. Sam zresztą długo na takim pracowałem. Na szczęście teraz zmieniłem team i praca choć w systemie 24/7, to jest o wiele lepsza. Tak więc życzę Ci zmiany projektu na taki, w którym będziesz mógł się rozwijać i pracować z zespołem i menedżerem, który będzie gotowy pomagać, a nie mieć zwyczajnie wytentetegowane na projekt i swoich pracowników.

Hanna
@pracownik

Czy jest możliwość przeniesienia się na inny projekt jeśli ten na którym się pracuje komuś nie odpowiada? Jeśli tak, jak to zrobić, jaka jest procedura?

Edyta | Capgemini
@Hanna

Cześć, Tak, możesz wziąć udział w naszych aktualnych rekrutacjach wewnętrznych. Pozdrawiam Edyta | Zespół Komunikacji Capgemini

Jakie godziny pracy obowiązują w CapGemini?

Ewelina | Capgemini

Cześć, Godziny pracy są zróżnicowane i uzależnione od systemu pracy różnych zespołów. Możliwe jest podjęcie pracy w systemie elastycznym, gdzie można dopasować godziny swojego przyjścia między 7-10 i zakończyć pracę odpowiednio po czasie określonym przez umowę (zatrudniamy zarówno na pełny, jak i niepełny etat). Część osób pracuje w systemie zmianowym, według ustalanego z wyprzedzeniem grafiku. Są też zespoły, które mają zmiany nocne. O wymogach czasowych danego stanowiska opowie rekruter w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej. Pozdrawiam, Ewelina | Zespół Komunikacji Capgemini

Jakub
@Ewelina | Capgemini

Jest sporo wpisów krytycznych, dotyczących rekrutacji. Szczególnie braku informacji zwrotnej, ale również czasu jej trwania. Z czego to wynika? Rozglądam się za dobrą pracą, ale nie chcę poświęcać czasu, na rozmowę, która trwa godzinę i ma spore szanse zakończyć się brakiem odpowiedzi.

Mon

Ta firma to jakiś żart. Pierwsza rozmowa z hrem w marcu i zero odzewu. Po pół roku pytanie, czy chcę wziąć udział w rozmowie z dyrektorem i pmem. Tak jak pm ok, mówił o konkretach, tak pan dyrektor odleciał i chciał rozmawiać o raportach i teorii IT. Na rozmowę wdzwoniła się też inna rekruterka, przez godzinę może z 3 zdania powiedziała. Po dwóch tygodniach mail, że ich stały współpracownik jest już dostępny i dziękują za udział. Rekrutacja za piziomie januszexa, a nie korpo.

fsfds

Brak informacji zwrotnej po rozmowie Hrowej. Nie ma co marnować czasu na coś takiego

Edyta | Zespół Komunikacji
@fsfds

Cześć, Przykro nam, że nie jesteś zadowolony/a z przebiegu procesu rekrutacyjnego. Postaramy się usprawnić sposób przekazywania informacji i zminimalizować oczekiwanie na kontakt. Jeśli chciałbyś/chciałabyś się z nami skontaktować bezpośrednio, prosimy o kontakt mailowy, komunikacja.pl@capgemini.com. Pozdrawiam, Edyta | Zespół Komunikacji Capgemini

zawiedziony

Jak to jest możliwe, że pracownicy warszawscy dostają na mikołaja jakieś dofinansowania do kary benefit, a pracownicy pozostałych miast po kilkaset złotych z funduszu świadczeń socjalnych. nierówne traktowanie pracowników.

@zawiedziony

Haha, a mleko bez laktozy zabrali z warszawskiego biura, bo w Krakowie nie ma i to niesprawiedliwe.

Zostaw merytoryczną opinię o CapGemini - Warszawa

• Jak się pracuje w CapGemini?

Zobacz opinie na temat firmy CapGemini tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w CapGemini?

CapGemini
2.5/5 Na podstawie 33 ocen.

CapGemini