Opinie o Servecom w Częstochowa

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Servecom. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Servecom o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Servecom w Częstochowa

Dobrze już tu było

Mimo zadowolenia pracodawcy z wypełniania przeze mnie obowiązków służbowych nie idzie doprosić się o podwyżkę.

Ala
@Anonim

No a jak pracownik nie może doprosić się podwyżki i chce odejśc, czy wtedy jest reakcja firmy? Wtedy faktycznie jest jakaś oferta od pracodawcy i daje dodatkową kase do pensji? Czy nawet wtedy nie ma co liczyć na to?

Praktykant

Polecam praktyki w tej firmie. Można wynieść dużo cennych informacji i nabrać doświadczenia.

Jay
@Praktykant

Dobra praca tu jest? Szef dobry?

Spoko firma, nie mam zastrzeżeń :)

Znalazłem na stronie firmy ofertę pracy na sprzedawcę. Zastanawia mnie ile wynosi premia, jest ona liczona od każdej sprzedaży? To takie bardziej call center, że dostaję bazę klientów i zachęcam do zakupu? Ciekawi mnie jak wygląda praca w tym dziale.

XYZ Nowy wpis

Jaka premia? Tam nie ma takiego słowa, są normy miesięczne do wyrobienia jak nie dasz rady to papa

Małgorzata Nowy wpis
@XYZ

Co to znaczy, że papa? Czyli jak nie zrobi się norm, to zwalniają od razu? Czy jak się tego nie zrobi, to po prostu nie ma premii? I te normy, to one są ustalane raz na rok, czy zmieniane są częściej i ciągle rosną?

Wolę się upewnić. Jeden raz nie zrobisz normy i już wręczają ci wypowiedzienie? Fajnie jakby chociaż szansę dali takim osobom, albo dostosowali normy do realiów. Często są one podwyższane?

Yg

Takiej podwyżki jak w tym roku nikt się nie spodziewał. Takiego szefa ze swiecą szukać. Dziękujemy.

@Yg

No to pochwal się o ile wzrosła Wam ta pensja, bo piszesz bardzo obiecująco. Każdy dostał tę samą kwotę? I jestem ciekawa czy już dostaliście tą kasę czy dopiero będzie z lutową wypłatą?

Yg

Pensje wzrosły 10-30% w zależności od zajmowanego stanowiska.

Na jednej ze stron internetowych znalazłam ofertę pracy na stanowisko sprzedawcy. Będę tu aplikować, ale najpierw mam kilka pytan. Firma oferuje stabilność zatrudnienia. Czytam, że jest tutaj umowa o pracę, ale na jak długo? Czas nieokreślony? Widzę również, że obowiązuje tutaj system premii, które powiązany jest z wynikami. Jesteście w stanie przedstawić, jak to mniej więcej wygląda? :)))

Spoko firma, nie mam zastrzeżeń :)

Jak oceniasz przebieg rozmowy rekrutacyjnej w firmie Servecom? Jakich rad mógłbyś udzielić osobie, która rozważa skorzystanie z zaproszenia na spotkanie w tym miejscu? Czy poleciłbyś jej, a może odradził wykorzystanie szansy?
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Częstochowa
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
Częstochowa
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Oem Energy Sp. z o.o.
logo firmy Monter Konstrukcji Stalowych
COMMERCECON

Jak się pracuje przy obsłudze sklepu internetowego, to też te benefity i socjal obowiązują, co niżej ktoś rozmawiał o tym? W sumie jak patrzę na ogłoszenie, to w zakładce "oferujemy" nic takiego nie napisali. To jest w ogóle praca w firmie normalnie na UoP czy bardziej szukają freelancera na UZ albo coś w ten deseń?

Mk3

Benefity obowiązują na każdym stanowisku. W ogłoszeniu nic nie ma bo one są na tak zwaną "zachetę". Uop jest. Nic tylko polecić pracodawcę.

@Mk3

A można wiedzieć coś więcej o tych benefitach? Zgaduję, że wśród nich jest służbowy telefon czy laptop (trafilem?), a czy coś poza tym? Kilka osób pisało już, że o podwyżkę trudno, zatem każdy rodzaj premii, zwłaszcza finansowy, byłby mile widziany.

Ooo
@Mk3

Od początku jest umowa o pracę czy jest jakiś okres próbny? Co to znaczy na zachętę? Trzeba się jakoś specjalnie o nie postarać?

Uuu
@Ooo

Kolega który tam pracuje mówił że umowa jest od samego początku. Dodatkowo ubezpieczenie zdrowotne, darmowy parking i karta multisport. Jeśli ktoś się angażuje może liczyć na służbowy samochód. Z tego co mi wiadomo ciężko się dostać z uwagi na dużą ilość chętnych. Warto próbować.

Katarzyna
@Uuu

I na jak długo otrzymuje się pierwszą umowę? W jakiej części opłacane jest ubezpieczenie zdrowotne oraz karta Multisport? Jeśli chodzi o samochód służbowy, to czy można go wykorzystywać w celach prywatnych? Mąż szuka pracy, zaciekawiła go ta firma...

Praktykant

Praktykantka
@Praktykant

Super praktyki. Potwierdzam można dużo wynieść.

@Praktykantka

Pewnie jesteś z tzn'u :) dużo słyszałem. W przyszłym roku też ide tam na praktyki.

@Praktykantka

Mnie tam nauczono z pracy niczego nie wynosić. No chyba, że jest przyzwolenie. Domyślam się, że tak mogło być w tym przypadku. Co to za wiedza, że może się gdzie indziej przydać, i czy nie było opcji, by tu zostać, no i przekuć na dużo pieniędzy?

@Jakub

Tu z tego co słyszałem w szkole chodzi o dobra materialne

Jakub

Mnie też, jak najbardziej. Wpierw wiedza, by potem ją spieniężyć. Tylko, jak tu jest z tymi pieniędzmi za pracę? Są skargi, że premii na Święta nie było, a nawet życzeń, jaka stawka w takim razie?

@Jakub

Na początek najniższa krajowa. Potem śmieszne podwyżki. Rejestracja na najniższą.

Kolega
@Praktykant

Dziwne... koledzy którzy mieli praktyki w tej firmie mówili, że nic się tam nie robi. Wysyłają do sklepu po zakupy. A tak to zasada 3x P, przynieś, podaj, pozamiataj i tyle

Mam i ja
@Kolega

Potwierdzam nie raz biegalem do biedronki.

@Praktykant

Super. A to były bezpłatne praktyki? I z jakiej dziedziny/w jakim dziale? Często firmy zatrudniają dobrych praktykantów? tutaj tez tak jest, że można potem dostać posadę stała po praktykach?

Adrian
@Praktykantka

Czym właściwie zajmują się praktykanci? Jest możliwość płatnych praktyk? Jak się sprawdzisz, to po praktykach można zostać na stałe? Są takie osoby?

Jay
@Praktykant

Dobra praca tu jest? Szef dobry?

Doszły mnie słuchy że szef daje kartę multisport i inne benefity socialne. To prawda?

Magda
@Zainteresowany

Szerf dokłada się do każdych wczasów. Dawno nie miałam takiego sociala.

Krystyna
@Dobrze już tu było

Jak długo prosisz o większą pensje? Szefostwo jakoś argumentuje jej brak? W ogóle zacznijmy od tego ile chciałeś dostać więcej, bo może to ma kluczowe znaczenie.

@Krystyna

Oj długo. Argumenty te same od lat czyli słaba sprzedaż i wysokie koszty. Czy płaca powyżej minimalnej to są jakieś wymagania nie do osiągnięcia? Tutaj okazuje się że tak. Smutne ale prawdziwe.

@Dobrze już tu było

Potwierdzam. Podwyżka to temat tabu. Co uda się ugrać na początku to tak zostaje. Nie ma co wierzyć w lepsze jutro.

Pracownik^2

Pracuje tu długo i potwierdzam. Potok argumentów od pracodawcy aby nie dać podwyżki jest zatrważający. I to co pisane nie raz było odnośnie wakacji to priorytet. Szew się bawi a reszta miseczka ryżu i robić na przyjemności Pana Panicza.

Janusz Biznesu
@Dobrze już tu było

Bo w tej firmie dla właściciela istotne są cztery osoby: trzy z nich coś robią, a czwarta udaje, że robi. Reszta nie ma tam żadnego znaczenia, więc nie dostają podwyżek, premii i żadnych benefitów, a za błędy, spóźnienia, parking i ubezpieczenie trzeba płacić

Czyli wychodzi na to, że najlepiej negocjować najwyższą stawkę na początek? Ale chyba jak rośnie najniższa to wasze pensje też? Nikt nigdy tu nie dostał większej płacy?

@Dobrze już tu było

Zmieniło się coś w tej kwesti?

Marcela
@Janusz Biznesu

A jak już są to jak wysokie dają premie? Ile odliczają z pensji za spóźnienia? Tak właściwie to napisz jakie są tu benefity.

@Zainteresowany

Zmieniło. Nowi pracownicy mile widziani. Starzy odchodzą.

Iga
@Anonim

I to z powodu tych niskich zarobków? A nowym ile proponują, wiesz może? Też tyle, co starym pracownikom czy raczej podwyższyli coś trochę?

@Iga

Na początek niewiele więcej powyżej najniższej krajowej z obietnicą podwyżki po czasie jak się sprawdzisz i szef będzie z Ciebie zadowolony. Podwyżkę dostajesz z momentem wzrostu najniższej krajowej. Tak to w skrócie wygląda.

Ala

Zadowolony z pracy

Nie wiem skąd ci narzekający ludzie. Pracuje w tej firmie. Zarabiam prawie 7 tysięcy brutto wszystko na papierze. Do tego premie i socjal. Nawet kawa jest za darmo. Taki szew to skarb. Konkurencja nie śpi i oczernia.

Krystyna
@Zadowolony z pracy

Jak długo już tu pracujesz i na jakim etacie? Premia też jest na umowie? Jaka to kwota jeśli możesz powiedzieć? Co wchodzi w skład socjalu? Jak często macie podwyżki? Raz do roku nie licząc tego gdy rośnie najniższa krajowa?

Zadowolony z pracy
@Krystyna

Krystynko pracuję już dość długo. Praca na dwa etaty stąd 7 tysięcy brutto. Premia to z reguły jakiś bonus na zasadzie myszki czy pendrivea. Czasem od święta zdarzy się pianka do czyszczenia ekranu albo bon sodexu na 50zł ale to już tylko na jakieś uroczystości typu urodziny czy dziesięciolecie pracy. Socjal to darmowa kawa i po kartonie mleka na miesiąc na pracownika. Podwyżki są raz czasem dwa razy w roku ale to już zależy od naszych rządzących kiedy podwyższą najniższą krajową. Ogólnie polecam prace u nas i zachęcam do wysyłania cv. Drugiej takiej pracy nie znajdziecie ;)

zaciekawiony
@Zadowolony z pracy

Praca na dwa etaty w tej firmie? masz czas na drugą prace czy robisz cos zdalnie? możesz powiedzieć cos wiecej o swoim stanowisku pracy?

@Zadowolony z pracy

A ja przeczytałam w innej opinii, że były jakieś braki wypłat. Czy często zdarzają się tutaj jakieś opóźnienia w wypłatach wynagrodzenia? Ile takie opóźnienia trwają - kilka dni czy dłużej?

Pracszkodnik
@Ilona

Często zdarzają się opóźnienia w wypłatach. Kilka dni to w najlepszym wypadku. Czasem czekamy dużo dłużej. Fakt taki że finalnie wszystko jest rozliczone. Pracodawca chyba testuje jak długo wytrzymamy bez dopływu gotówki. Z moich obserwacji wynika że chce nas od siebie uzależnić. Gdzie bedzie nam lepiej niż w servecomie. Pytanie retoryczne.

@Pracszkodnik

Pracodawca nie ma problemu z chętnymi do pracy w takim razie? Skoro minusem są opóźnienia, czy jak wspominano wcześniej najniższa krajowa, to jakie są plusy roboty w tej firmie?

Serio z przyzwyczajenia? To chyba aż tak źle nie jest? A na te wypłaty to warto czekać pomimo opóźnień? Dobre to kwoty są? Macie same podstawy czy premie tez?

Ilona

Był ktoś na rekrutacji na Doradcę Klienta Biznesowego? Ile trwała? Ile miała etapów i o co pytali?

Tata Magdy

Placi dobrze ale rejestruje na najnizsza krajowa

@Tata Magdy

To jakie realne stawki są tutaj do zarobienia jeśli można wiedzieć? Resztę doliczają jako jakaś premia, tak?

Tata Magdy
@Ewa

@Ewa na poczatek nie wiele ponad najnizsza krajowa. W ogloszeniu o prace to plan dziesiecio letni jesli chodzi o gorne widelki ;)

Janek pożycz

Nie placi w terminie

Zostaw merytoryczną opinię o Servecom - Częstochowa

• Jak się pracuje w Servecom?

Zobacz opinie na temat firmy Servecom tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Servecom?

Servecom