Opinie o Pramerica Życie TUiR S. A. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Pramerica Życie TUiR S. A.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Pramerica Życie TUiR S. A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Towarzystwa ubezpieczeniowe
Towarzystwa ubezpieczeniowe Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pramerica Życie TUiR S. A. w Warszawa

Łukasz

Pracownicy niekompetentni, nie potrafiący wyjść poza schemat który widzą przed sobą na ekranie. Brak umiejętności słuchania.

Zastanawiam się jaka jest przyczyna , że tak rzadko piszecie?

asdasdasda

jutro mam miec rozmowe kwalifikacyjna w gdansku z sales managerem. ktos moze cos powiedziec, polecacie odradzacie? jakie zarobi?

Filip

Czarnowidztwo zupełnie zbyteczne!!!

Key Account Manager

Rekrutacja ukryta na key account managera. Pytania o rodzine niestosowne. Dluga rozmowa o niczym, bo nic sie nie dowiedzialam o stanowusku tylko o firmie, chociaz powtarzalam, ze zapoznalam sie z informacjami na stronie. Zaproponowano trzy kolejne spotkania informacyjne plus dwa rekrutacyjne. Odmowilam po wymuszeniu informacji, ze to dzialalnosc i po takim dziwacznym unikaniu odpowiedzi.

O wszystko - doswiadczenie, oczekiwania, rodzinę.

logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Maja

@exLP czy w sprawach o których mówisz były ze strony pracowników prowadzone jakieś rozmowy z kierownictwem? Nie tylko zarząd może mieć realny wpływ na losy firmy. Mimo wszystko z tego co piszesz jasno widać że praca w Pramerica Życie TUiR S. A. miała swoje plusy, choćby atmosferę, personel, dobre szkolenia. Rozważałbyś powrót do firmy gdyby styl zarządzania się zmienił? Interesuje mnie również opinia obecnych pracowników - jak wam się teraz pracuje? Co wy sądzicie o atmosferze w firmie i warunkach pracy? Od dłuższego czasu nie było żadnych komentarzy i sporo mogło się od tego czasu zmienić w firmie.

Mina
@Maja

Praca jak każda inna robota w korporacji nie jest łatwo ale da sie zarobic natomiast kierownictwo to lata wczesno 90-te. Zarzadzanie przez konflikt, fałszerstwo pełną gębą ogólnie do wymiany. To już nie te czasy a tu widać że jak dyro nie potrafi zarządzac to stosuje metody z PRLu. Słabe bo tym samym rozwala atmosferę w biurze.

Tolek
@Mina

Potwierdzam, zarządzanie porzez konflikty, intrygi i donosy, jest gorzej z roku na rok, upatrujemy szansy z Unum

Helmut

Ppproszę o opinię nt. stanowiska "Regionalny Manager ds. Ubezpieczeń Grupowych" Widzę ofertę, a brak mi informacji o tym stanowisku. Etat czy działalność? Widełki zarobków? Plany sprzedaży (kosmos czy realne)? Komfort pracy na tym stanowisku w Pramerica? Inne istotne informacje?

lucek
@Helmut

odpowiadajac: 1. dzialalnosc 2. nie wiem 3. realny kosmos - wysoko postawiona poprzeczka, ale dzieki temu masz szanse naprawde dobrze zarobic 4. niski - jak wszedzie w korpo :) Managerem jesteś tylko z nazwy. Odpowiadasz za pozyskiwanie klientów i sprzedaż ubezpieczeń (grupowych). Zapomnij o bazie firm, umawianiu spotkań - masz to ogarniać sam.

Feliks

Zastanawiam się jaka jest przyczyna tej ciszy?

alan
@Feliks

Jakiej ciszy? Pram przechodzi teraz transformacje - zostali sprzedani do unum i wszyscy maja ciepło, bo nie wiadomo co będzie. Mi szkoda IT (unum ma swój hub), bo ludzie raczej będą musieli znaleźć sobie nowe zajecie. W pram z tego co pamiętam doskonale maskuje się wszelkie mankamenty szafując obietnicami. Czytałem ze w ubiegłym roku zrobili mega wynik - co z tego, skoro gros zostało oddane do spółki matki a na inwestycje poszło niewiele. W pram nie ma dyrektora IT - jego role pełni dyrektor generalny (od jakiegoś roku) - to tez daje do myślenia.

Jacek

Niech każdy weźmie się za swoją prace !

Marcel

Jak już nie mamy co napisać to szukamy na siłę! Pramerica Życie to spoko firma, praca również w dobrej atmosferze.

exLP
@Marcel

Po kilku latach rozstałem się z firmą. po zmianach od 2016 roku nie da się normalnie pracować. System jest zły. Nie przez wymagania, ale przez osoby oderwane od rzeczywistości. Brak lejka, system funkcjonowania z PRL, to nie te czasy. Szkolenia świetne, ludzie świetni, gdyby tylko dostali narzędzia. Mnie zirytowało składanie obietnic bez pokrycia. Zbyt dużo czasu i kosztów na prowadzenie sprzedaży z Pramerica, w prawdzie produkty dobre, ale co z tego jak od ludzi się tylko wymaga nie od siebie.

Tomasz

Nie przemęczacie się na forum. Rozumiem, że w pracy jest dobrze i nie już chętnych do pisania?

Opinia

Za moich czasow pare lat temu (byc moze to sie teraz zmienilo wiec najlepiej zapytac przy rozmowie rekrutacyjnej) - bardzo duzy przesiew pracownikow, ludzie raczej przestawali pracowac bo nie dawali rady z targetami, presja i wysokie targety jak na sprzedaz ubezpieczen (w innych firmach duzo latwiej i przyjemniej).Premie z polis dopiero wyplacane po 2 latach jak ktos sie utrzymal - 3 mc pod rzad jak nie wyrobilo sie targetu to system kasowal pracownika. Atmosfera stresujaca, cotygodniowa weryfikacja ilosci sprzedanych polis. Jednakze - dobra firma, standardy i produkty. Jak ktos faktycznie nadawal sie do sprzedazy ubezpieczen oraz mial doswiadczenie w sprzedazy - biznes szedl dobrze, mozna bylo zarobic naprawde duze pieniadze i taki agent byl bardzo zadowolony z pracy w tej firmie i dlugo tam pracowal.

Kama

Doskonała firma. Mam tam polisę grupowa. Bardzo profesjonalna obsługa. Zgłosiłam roszczenie z tytułu urodzenia dziecka i wypłatę otrzymałam na drugi dzień.

Mądrala

Jak sie pracuje w Pramerica Życie TUiR? Mógłby ktoś napisać kilka informacji, ludzie szukają pracy i dobrze mieć takie newsy.

Maja

@kamdydat który nie wypisuje głupot dziękujemy za Twoją opinie. Na pewno będzie ważnym głosem w dyskusji dla wielu osób, które rozważają udział w rekrutacji. Czyli jak długo trwa rekrutacja - te wszystkie spotkania odbywają się w ciągu miesiąca - dwóch? Co do kasowania komentarzy - tylko te, które naruszają regulamin forum mogą być kasowane.

Mądrala

Pramerica Życie TUiR ma jednak pełną obsadę pracowniczą. Nawet nie mają nowych ofert.

Kandydat który nie wypisuje głupot

Szanowni Państwo, Aplikowałem do tej organizacji... przecież w ogłoszeniach na "Manager obszaru sprzedaży" w jednym z punktów jest wyszczególnione coś takiego: "w perspektywie czasu otrzymasz szansę prowadzenia swojego zespołu". Podczas pierwszego spotkania było to powiedziane przez osobę która prowadziła rekrutację. Nie jest prawdą to, co piszą osoby powyżej, ponieważ na jednym z kolejnych spotkań jest powiedziane o ścieżce "managerskiej". Rekrutacja obejmuje 6-9 spotkań, a Państwo opieracie swoje wpisy z tego co widzę na 1 spotkaniu, stąd jest tutaj tak wiele bzdur wypisanych. Jak znajdę trochę czasu, może napiszę coś więcej, jednak nie wiem czy jest w tym sens bo to co wynika z moich obserwacji (byłem na 5 spotkaniach, jadę na kolejne ale mam jeszcze kilka ciekawych ofert i nie wiem czy się zdecyduje) jest CAŁKOWICIE sprzeczne z prawie wszystkimi negatywnymi opiniami wypisanymi na tym forum. Nie pracowałem i nigdy nie byłem związany zawodowo z branżą ubezpieczeń. Miałem natomiast kontakt z różnymi agentami zarówno w ubz. majątkowych jak i na życie i zdrowie. To jak bardzo różni się podejście LP z Pramerica a innych Agentów (może źle do tej pory trafiłem, ale to też jest wina rekrutacji) jest porażające na korzyść tych z Pramerica. Być może powyższe opinie wypisuje głównie konkurencja tej firmy. Nawet jeśli nie zdecyduję się przejść do Pramerica, nie żałuję tych kilkunastu godzin poświęconych na spotkania w sprawie rekrutacji w Pramerica, są one bardzo ciekawym dla mnie doświadczeniem. PS. Najbardziej śmieszy mnie post Pana "Stop Oszustwom" który napisał tak długi post a nie pofatygował się nawet na pierwsze spotkanie. Stąd moja prośba do administratora o usuwanie takich postów ponieważ zapewne są to po prostu posty konkurencji firmy Pramerica.

Maja

@Kandydat również brałeś udział w tej rekrutacji, czy też jesteś już pracownikiem Pramerica Życie TUiR? Możesz napisać, skąd dokładniej masz takie konkretne informacje (i czy są sprawdzone)?

Maja

Taka opinia rzeczywiście powinna być sygnałem dla Pramerica Życie TUiR S. A.@stop oszustwom dla zrewidowania ofert pracy. Jeśli jest tutaj ktoś z pracowników, może warto zapoznać się z opiniami kandydatów i przeprowadzić analizę ogłoszeń? Przy etapie rekrutacji najważniejsze jest pierwsze wrażenie i rzetelność przekazywanych informacji.

Stop Oszustwom

Potwierdzam to co piszą tutaj inne osoby o tej firmie (tutaj prośba do administratora serwisu chyba Pani Mai, żeby zwróciła uwagę na fakt, że ten podmiot wprowadza w błąd już na etapie formułowania ogłoszenia o pracę, ponadto robi to celowo i z premedytacją!!!): - firma celowo wprowadza w błąd na etapie rekrutacji tzn. ogłoszenie dotyczyło stanowiska "manager ds. rozwoju sprzedaży", natomiast okazało się, że docelowo chodzi o stanowisko "life plannera" - czyli zwykłego, szeregowego sprzedawcy ubezpieczeń, który dodatkowo musi posiadać swój własny portfel klientów lub go samemu tworzyć bez wsparcia firmy w tym zakresie - firma wprowadza w błąd formułując w ogłoszeniu informację dotyczącą "stabilnego zatrudnienia" (zatrudnić można zgodnie z polskim prawem tylko w oparciu o umowę o pracę i mają tu zastosowanie przepisy Kodeksu pracy) natomiast okazało się, że chodzi o formę współpracy na podstawie umowy agencyjnej art. 758-7649 Kodeksu cywilnego (dla niewtajemniczonych jest to zmodyfikowana umowa zlecenia charakteryzująca się stałą (ciągłą) sprzedażą produktów/usług w oparciu o udzielone pełnomocnictwa zawarte zazwyczaj w tej umowie) dlatego też wymagana jest własna działalność gospodarcza do podjęcia współpracy, ponadto współpraca na takiej zasadzie wyłącza prawo do płatnego urlopu, urlopu macierzyńskiego, wychowawczego itp. ponieważ nie mają tu zastosowania przepisy Kodeksu pracy. - osobiście po przeczytaniu waszych opinii potwierdzających moje przeczucia zadzwoniłem do osoby, z którą byłem umówiony na spotkanie dopytałem o szczegóły, które zostały potwierdzone i opisane przeze mnie powyżej i podziękowałem za zaproszenie informując, że nie stawię się na rozmowę bo nie chcę marnować swojego czasu i pieniędzy. Pan grzecznie przyjął to do wiadomości i tak zakończyła się moja przygoda z Pramerica. Chciałbym wszystkim osobom, które opisały swoje spostrzeżenia z odbytych rekrutacji w tej firmie gorąco podziękować!!! Dzięki Wam zaoszczędziłem swój czas, pieniądze (na dojazd i powrót - może nie jakieś kosmiczne ale zawsze ;) i nerwy dlatego jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam! P.S. Na marginesie chciałbym dodać, że firma starając się oszukać potencjalnego pracownika/współpracownika już na etapie formułowania ogłoszenia o pracę w moim odczuciu nie daje żadnej rękojmi respektowania podstawowych zasad moralno-etycznych, a ludzie tam zatrudnieni albo nie mają sumienia albo ich system wartości jest całkowicie różny od tego prezentowanego przez ogół. Chciałbym jeszcze dodać, że praca w takim środowisku musi być bardzo toksyczna i negatywnie wpływać na samopoczucie.

@Stop Oszustwom

Potwierdzam- ogloszenie na" Managera zespolu sprzedaży " to sprzedawca ubezpieczen z wlasna baza klientów . Dopiero po ok roku mozna wewnetrznie awansowac na takie stanowisko kierownicze bo zespolem nie moze zarządzać osoba, ktora jest spoza firmy...Umowa agencyjna.

Misiaczek

Czy Pramerica Życie TUiR ma jakieś nowe oferty pracy? Ja słyszałem sporo dobrego i mam chęć spróbować !

Zostaw merytoryczną opinię o Pramerica Życie TUiR S. A. - Warszawa

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Pramerica Życie TUiR S. A.?

Kandydaci do pracy w Pramerica Życie TUiR S. A. napisali 15 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Pramerica Życie TUiR S. A.
2.5/5 Na podstawie 112 ocen.
  • Al. Jana Pawła Ii 17
    00-854 Warszawa

Pramerica Życie TUiR S. A.