Franke

Opinie o Franke

Aneta

@Nimonic Będę wdzięczna, jeśli zechcesz podzielić się z nami konkretnymi sytuacjami, które wpłynęły na Twoją ocenę tego pracodawcy. Z Twojej wypowiedzi wynika, że firma Franke nie zapewnia swoim pracownikom możliwości rozwoju zawodowego, dobrze zrozumiałam? Jeśli chciałeś przez to powiedzieć coś innego, popraw mnie, proszę.

@Aneta

proszę konkret, ... przychodzi nowy nie ma pojecia o niczym tydzien czasu jest liczony na 50 % zlecenia produkcyjnego, drugi tydzien już 100 % chociaż gość wyrobi sie może !? na 100 minut, a reszta scedowana na starych pracowników, niech robią za dwóch !!!!!!!, bo nie ma siły aby dziecko w 1 klasie szkoły podstawowej napisało elaborat na temat różnic twórczych miedzy Kochanowskim a Rejem na poziomie uniwerysteckim !!!! czy kolezanka przyswaja ????? a pseudo majster, kierownik szef produkcji maja to w d....e bo dla nich liczy się wynik nie człowiek no i oczywiscie ich kasa za ten wynik, a pan kowalski i nowak schodza na plan dalszy i niech sie zażynają, irytuja wala głową w mur, ze nie ma czasu aby ich za raczke prowadzić !! Proszę inaczej zarzadzac !!!!!!!!! i nie napisze co dalej robić bo potem widze że zostało wprowadzone a tu nawet dziekuje za pomysła. a ludzie zaczynaja odchodzić powoli, deficyt na rynku pracy sie robi, bedziecie panstwo menago sami na stolach pracować !!!

Nimonic

To nie jest zakład dla nowych pracowników. We franke nowy pracownik traktowany jest jak gorący kartofel albo jak trędowaty. Nikt nie chce się nim zająć i jest przerzucany między zmianami. Wprowadzenie w organizacyjne struktury zakładu? Zapomnijcie :) Albo domyślicie się sami jak wszystko działa albo macie problem. Szkolenie stanowiskowe? Chyba nikt tutaj o czymś takim nie słyszał. Nowy ma z góry wiedzieć jakie są jego zadania i w jaki sposób je wykonywać. Uzyskanie pomocy od kogoś też graniczy z cudem, każdy rypie swoją normę zleceń i reszta go nie interesuje.

Gery

Pracowałem w firmie Franke, Zaplecze w miarę niezłe sprzęt do pracy jakaś tam w miarę czysta stołówka ok. Ale firma to kołchoz zatrudnia człowieka i praktycznie bez szkolenia karze wykonywać projekty (no chyba ze szkoleniem nazwiemy 2 tygodnie w których rzekomo nie liczą sie pełne normy i w których i tak nie zwracają na ciebie uwagi bo są zajęci wyrabianiem własnej normy) Zlecenia o rożnym stopniu trudności fakt ze dla doświadczonego i zapoznanego z nimi pracownika są jak najbardziej wykonalne to okazuje sie ze ktoś nowy możne sie kompletnie zagubić dodajmy do tego często niekompletne rysunki techniczne. Natomiast najgorszą rzeczą jest sposób wypłaty wynagrodzeń który przewiduje premie stałą o ile dany dział wyrobi odpowiednią normę, skutkiem czego każdy nowy pracownik jest traktowany jak zło konieczne które będzie ciągnęło normy zmiany w duł .

Aneta

@Seba Może rozwiniesz swoją opinię i uzasadnisz, dlaczego nie polecasz tego pracodawcy? Szczegółowe komentarze, zwłaszcza pisane przez użytkowników, którzy mieli bezpośrednio styczność z firmą Franke, są bardziej wiarygodne od zdawkowych wypowiedzi, które nie wnoszą zbyt wiele wartościowych treści.

Seba

Nie polecam, trzeba robić.

Wiktor

Konkurencja chce firmie zaszkodzić?

@Wiktor

??

@Wiktor

Gdy się nic nie ro­bi, a za­rabia śred­nio 5 tysięcy, To wrażli­wość za­nika, a pycha i chci­wość ro­zum męczy.

Filipiak, prezes Comarchu: Wyzysk w Polsce jest już niemożliwy. Teraz jest walka o pracownika ! ale Franke Gdynia daje rade, hehe

Jesteście pewni, że nic pozytywnego nie można napisać?

były frankista
@Paweł

Oczywiście że można pozytywnie . Może tak : Boże jak dobrze że nie pracuję już we Franke . No co jest pozytywnie.

@Paweł

bez mydla dymaja, ale dlaczego przyjemnosc ma jedna strona ??? jak to sie domysl,hehehe

Vader

Gdansk, Spawacz tig 141 - 45zł/h Zatrudnimy kilku spawaczy w metodzie TIG Wymagany aktualnego certyfikatu 141, FM 5 lub FM6, oczywiście HL-045 oraz dobrego doświadczenia Praca od zaraz do września na stoczni w Gdańsku Wynagrodzenie 45zł za godzinę pracy Przed rozpoczęciem pracy odbywają się testy, ocena wizualna i rentgen Więcej szczegółów i rezerwacja pod numerem 669 699 589 Gdańsk Pomorskie od 7500 zł brutto/msc Agencja Pracy Gdańsk 2 - 5 lat Zlecenia Praca Fizyczna 01/05/2018 Podstawowe

Dół

Witam,jak z pracą dla magazynierow???jakie zarobki???

@Dół

Idź tam i się zapytaj.

Punkt G
@Dół

Ok 13 zł/h netto, Czerwonko a ty ile masz ? pewnie masz 1 zł więcej i to cię kręci.

nick-
@Punkt G

2300 to tyle co zasiłek dla imigranta z Afryki zagranicą, pracujcie sobie dalej i wiedzcie to że jak was traktuje pracodawca i państwo - jak obcych w Polsce, jak ukraińców na niemickich landach. To bzdury że Polacy wracają, mi jest lepiej bez takiej jałmużny. 3x tyle mam obok i 20 min nam go granicy.

Olo
@nick-

A gdzie pracujesz bo ja szukam pracy a pracowałem wcześniej we franke na laserze i szukam za granicą.

Jabadu psst
@Olo

Na laserze? To chyba tylko jako pomocnik do rozkladania blachy, bo nie slyszalem zeby operator sie zwolnil.

Gal

normalnie jak idę do roboty i staje przed bramą (praca czyni wolnym) to mi sie żygać chce, a jak pomyśle jeszcze o avangardzie itelektu, tłumaczenie dla majstra (awangarda - aronia) w zielono czerwonych mundurkach, to mnie pusty śmiech ogarnia (panie widzisz to i nie grzmisz) o reszcie negatywów pisać nie będe bo nie starczy czasu dzisiaj.

das
@Gal

Największy negatyw to gramatyka i ortografia Twojej wypowiedzi xD

@das

zapomnialęś o interpunkcji, filologu mniemanologi stosowanej, hehehe, dla awangardy nawet jak się napisze (usunięte przez administratora) przez rz jest problemem tak skomplikowanym że bez akceptacji przełożonego aż trudnym do zrozumienia nie wnikając w aspekt że iż mam klawiature z chińskimi znakami, hehehe, ale was is das ich verstehe,

Aneta

@Obecnyy, @Anonim w internecie znalazłam bardzo dużo ogłoszeń o pracę w firmie Franke. Może podniesione normy są związane z aktywnym poszukiwaniem nowych pracowników? Czy próbowaliście prowadzić w tej sprawie jakieś rozmowy? A jak oceniacie pozostałe warunki pracy, atmosferę, premie?

@Aneta

Rozmowy z "górą" nic nie dają. Wiecznie jesteśmy zbywani a słowa pracowników produkcji którzy tak naprawdę ich utrzymują nic nie znaczą. Osobiście wolał bym stabilne i uczciwe zarobki niż szczucie niepewną premią. Atmosfera w firmie (przez kolesiostwo i ludzi od spraw niepotrzebnych) powoli zaczyna sprawiać, że człowiekowi się po prostu odechciewa w ogóle tam przychodzić. Aktywne poszukiwanie pracowników oczywiście wiąże się z podniesionymi normami ale warto było by spojrzeć na to od innej strony, po prostu nikt nie chce przyjść pracować bo oferta i zarobki są marne w stosunku do tego co oferują inni pracodawcy. Może zamiast dobijać aktualnie pracujących, zmienić przemądrzałą filozofie firmy która uważa, że wszystko się jej należy i dać jakikolwiek szacunek pracującym osobom które chcą uczciwie zarobić pieniądze ( a nie tylko przypodobać się innym).

@Anonim

Errata: Ominąłem fakt, że zwykły pracownik nie ma zbytnio możliwości żeby przebić się przez masę ludzi przez które muszą przejść jakiekolwiek postulaty do zarządzających.

Prawda jest taka, że powoli śrubują normy, praktycznie nikt nowy nie przychodzi, a ludzie (nawet starzy pracownicy) odchodzą bo widzą co się dzieje. Jeśli teraz jeszcze podniosą i tak już podkręcone "%" i ludzie przestaną dostawać premie to będzie jeszcze gorzej więc trzeba będzie (usunięte przez administratora)z tego kołchozu, podwyżka 100 zł brutto nikogo nie zadowoli. Zarabiają na nas tęgie pieniądze a płacą marne grosze... no chyba, że wytrzesz sobie porządnie kolana.

Obecnyy
@Anonim

Dokładnie. Rozmawiałem z ochroniarzem i oni też zauważyli, że dawno nikt nie przyszedł do kadr w sprawie pracy.

Ja tam sobie chwale,5000/6000 tys.bez zadnych wygibasow wyciagam,oby tak dalej....ogolnie jedna z lepszych firm w 3city.Franke gora!!!

Obecny.
@Adam

Dokładnie, żadnych wygibasów. Nielicząc przychodzenie do pracy na 3 zmianę w niedzielę i pracy w święta.

@Adam

Kbti Poland Agencja Zatrudnienia Kbti Poland (cert. 9154) poszukuje spawaczy dla swojego klienta na terenie Holandii. Spawacz MIG/MAG - TIG - zarobki 500 euro netto tygodniowo Miejsce pracy: Malden Wynagrodzenie: 10 - 12 tys. zł Opis stanowiska: Doświadczenie minimum rok Ważne certyfikaty Prawo jazdy oraz własny środek transportu Znajomość języka angielskiego lub niemieckiego Oferujemy: holenderską umowę o pracę zarobki 500 euro netto tygodniowo przy 40h pracy zakwaterowanie bezpłatne (pokoje 1 osobowe) ubezpieczenie bezpłatne możliwość podjęcia długotrwałej współpracy

rydy
@Adam

czym ty sie chwalisz , że na waciki tam zarabiasz

Gal

Firma Franke + Pahl należy do największych usługodawców z branży technicznej na terenie północnych Niemiec. Jesteśmy na rynku od 50 lat i służymy swoją pomocą jako kompetentny partner w branży przemysłowej. Nasi pracownicy pracują przy interesujących projektach w najróżniejszych branżach. W związku z tym, że jako firma chcemy się dalej rozwijać, poszukujemy wsparcia dla naszego teamu na stanowisku: Ślusarz - Spawacz Miejsce pracy: Niemcy Zadania: naprawy awaryjne, serwis i modernizacja maszyn I urządzeń przeglądy okresowe maszyn i konstrukcji, prace remontowe w zakresie wykonywania spoin konstrukcji metalowych oraz rurociągów na obiektach przemysłowych praca na wysokościach spawanie spoin, heftowanie Wymagania komunikatywna znajomość języka niemieckiego – wymóg konieczny doświadczenie zawodowe + certyfikaty spawalnicze prawo jazdy kat. B Oferujemy: stałe stabilne zatrudnienie na niemieckiej umowie o pracę atrakcyjne wynagrodzenie od 15,00 €/h Brutto w wzwyż w zależności od kwalifikacji płatne nadgodziny, 25%, 50% i 100% ubezpieczenie socjalne i zdrowotne dla pracownika i jego rodziny dieta za każdy przepracowany dzień 24€ Netto opłacone zakwaterowanie zapewnione przez nas przez cały czas pracy, pokoje 1 osobowe z dostępem do kuchni i internetu ubranie robocze oraz narzędzia do pracy płatny urlop 24 – 30 dni w roku premie urlopowe i świąteczne 2 x w roku, 150€ premie za polecenie innego pracownika, który zostanie zatrudniony dopasowanie odpowiedniej klasy podatkowej oraz zapewnienie wniosków o Kindergeld opieka koordynatora polskojęzycznego Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami. Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając przycisk aplikowania Kontakt telefoniczny: + 49 40736 27 126 lub +49 170 2203439 Rozmawiamy w języku polskim

Eryk

Witam. Panowie jakie są średnio stawki na stanowiskach spawacz-monter?

Obecny
@Eryk

Zagranicę jedź

Dyzio
@Eryk

15 zł na godzine, a jak sie sprawdzisz w donoszeniu na kolegów to dostaniesz wiecej, promowane jest donoszenie na kolegów robienie im zdjęc, chwalenie pod niebiosa majstrów, czołobitność, kłanianie się do samego pasa, i udawanie że pada deszcz, jak ci ................................ a jak napiszesz donos na siebie to 4 tysia mozesz dostac po roku.

Obecny pracownik

Gdyby każdy pilnował swojej pracy to jestem pewien, że bylibyście zadowoleni.

sheyk
@Obecny pracownik

Ćpałeś coś , czy cię poprostu po ... je ..ba ...Wpisz swoją odpowiedź

Obecny

Te dziadki z ochrony już w ogóle szaleją. Wszystkich sprawdzają.

ByłyPrac

Podobno ochroniarze znów trzepią na bramie?

Wesowy
@ByłyPrac

Ciekawe co robili ci "Ochroniarze" podczas komuny.

@ByłyPrac

Zbyt zajęci są gapieniem się na pracownice.

Jarek

''wyrobnikiem'' dobre, ale jak nazwać tych starych kapusi/wazeliniarzy z hali co są gotowi laskę zrobić każdemu powyżej lidera. Stara gwardia pilnuje i kapuje a te ich stękania to na pokaz, przytulając po pow. 5000 na łapę bez nadgodzin już razem z biurami zrobią nam związki. Jak nie masz roboty po znajomości to będziesz wyrobnikiem.

LORD VADER
@Jarek

coś w tym, jest, ale to brak kręgosłupa moralnego i zasad, to powoduje, oczywiscie nagrody także, ja to mówie że to zapis....łe kaszuby z czarnym podniebieniem, hehehe, a najbardziej mi się chce śmiać jak ci co donoszą do Jarka end Marcina, pozniej pliją na nich jacy to one są, jest to dla mnie jako słuchacza żenujące, choć wiem że za tydzien dana osoba mi (usunięte przez administratora) obrobi, ale w szalenstwie jest metoda, potem takie osoby awansują o ile można nazwać awansem fuche psa ogrodowego na łańcuchu, hehehe, Generalnie proponuje Marcinowi i szefom wszystkich szefów żeby zaczeli zdawać sobie z tego sprawę, choć Jarek chyba wie o tym, w kazdym razie zycze rozsadku.

Zostaw merytoryczną opinię o Franke - Gdynia

• Jak się pracuje w Franke?

Zobacz opinie na temat firmy Franke tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 33.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Franke?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 2 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Franke?

Kandydaci do pracy w Franke napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Franke