Franke

opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie

Opinie o Franke

Henio

Co się dzieje z tą firmą? Kiedyś to wzór dla pracodawców w koło i nawet w całym trójmieście. Teraz z roku na rok jest co raz słabiej, biedniej. Dokąd to wszystko zmierza? Jak odbudować wizerunek firmy, jak zachęcić do większej efektywności i zaangażowania?

FE Nowy wpis
@Henio

W jakim sensie uważasz, że jest tu coraz słabiej, biedniej? Chodzi o zarobki czy o coś innego? Potrafisz to wyjaśnić? Chętnie bym się dowiedział o co chodzi, bo chciałem tutaj zaaplikować...

TY Nowy wpis

Nadal pracujecie w systemie 2-zmianowym czy powróciliście do 3-zmianowego? Widziałem komentarz, że ta zmiana była spowodowana cięciem kosztów. Nasuwa mi się kolejne pytanie, czy te cięcia kosztów wpłynęły w negatywny sposób na wynagrodzenia pracowników? Jakie właściwie widełki na start?

Piotr Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 49 dni.

W ogłoszeniu widziałem że spawanie jest i uprawnienia 135 ,136 ,141,111 do przyuczenia plazmowe... To jakie trzeba mieć uprawnienia? Przecież każda z tych metod to co innego... Spawanie plazmowe ,uprawnienia zrobić graniczy z cudem w Polsce .Pytam bo zastanawiam się nad wysłaniem CV tutaj , ale mam wrażenie że(usunięte przez administratora)nie ma pojęcia na temat metod spawania.

JJ Nowy wpis

Chciałbym się tu przyjąć na produkcje, ale manewr ofert aktualnych nie widzę. W szoku trochę jestem, słyszałem od znajomego ze tu zawsze była robota. Myslicie, ze te trzy zmiany jeszcze wrócą? Czy nie ma na co liczyć? Jak te cięcia kosztów jeszcze wyglądają? Premie chociaż firma zostawiła? Pisaliście w tamtym roku chyba o zarobkach bliżej minimalnej krajowej. Teraz jak ona poszła do góry to dali jakieś podwyżki? Czy pensja wyrównała się do minimalnej?

Mała

AR Accountant with English ile zarabia? Nigdy mi się wcześniej nie zdarzyło, żeby w zawodzie wymagali angielskiego, dlatego jestem ciekawa, czy to jest jakoś lepiej płatne, może opłaca się przyłożyć do języka i trochę podszlifować :D a widzę, że w ogłoszeniu nie piszą.

Jak długo trwa proces awansu w Franke?

Werka

a jeżeli w żaden sposób nie jest się znajomym kogokolwiek z tej firmy? to można w ogóle liczyć na awans? no i jeśli tak, to po jakim czasie od zatrudnienia? i co trzeba zrobić, by mieć szansę?

Stary

Dalej jest system 3 zmianowy ?

marcus
@Stary

aktualnie w ramach cięć kosztów firma pracuje w systemie 2-zmianowym. Chodzi o ucięte dodatki za nocne zmiany.

NR
@marcus

Mógłbyś napisać dokładne godziny, w jakich pracujecie na tych 2 zmianach? Rozumiem, że nie ma teraz nocek, tak? Czemu w sumie ucięli te dodatki?

Kazik

Przeczytałem ze można tu robić nadgodziny. Nawet do 12 dziennie. Ale tylko na zleceniu. I wtedy nie płacą nic więcej za dodatkowe godziny tylko stała stawka? A jak ktoś jest na umowie o prace to są setki i dodatek za pracę w nocy?

@Kazik

Nie ma żadnych nadgodzin i nie będzie . Nawet pracy jest mało . Z ciekawości, gdzie takie informacje przeczytałeś?

Tadek

Ja widziałem wpis na forum sprzed roku z października o nadgodzinach że płaca setki. Niby dotyczył Ukraińców że dostają taką możliwość i myślałem że Polacy też. Teraz pracy mało? Ale na 8 godzin starczy dla wszystkich czy są planowane jakieś redukcje?

Heh
@Kazik

Już od dawna kombinują żeby pozbyć się nadgodzin. Teraz straszą ludzi, że nie ma roboty, więc teraz zostaje goła pensja + ewentualna premia czyli kiepsko. Ludzie zaczynają powoli uciekać.

Urwał nać
@Kazik

nadgodzin nie ma i nie bedzie, pensje małe w polskich firmach płaca wiecej, a najwiecej na zachodzie do 19tys oferty na pracuj, atmosfera psychicznego teroru, wprowadzana przez kierow.... obszarów, szkoda czasu,

Tadek
@Urwał nać

A co takiego się dzieje że aż psychiczny terror? Kiepskie odzywki ze strony przełożonych czy aż tyle roboty do zrobienia na czas i popędzają?

RD
@Heh

Chcą się pozbyć nadgodzin, żeby pracownicy nie mogli sobie dorabiać do pensji? A jesteś w stanie podać jaką dają podstawę i ile jest tej premii, no i za co jest ta premia?

Jak się pracuje z ludźmi z Franke?

Dorota

Jaka jest najniższa pensja brutto w tym zakładzie? To znaczy ile zarabia początkujący pracownik?

@Dorota

Byla rozmowa kierownictwa z pracownikami i mamy nic nie pisac bo dojda kto pisze i wywala

Jacek
@Dorota

Odpowiedzi nie uzyskasz od nich.Pisali na forum o ubikacjach smiechy chiki a pisac o waznych sprawach to nie potrafia.Siedza zamknieci skryci w tym zakladzie.Ciekawe jakim wyksztalceniem sie legitymuja.Za (usunięte przez administratora) taki pokroj ludzi byl po zawodowce

Bolo
@Jacek

Co do wykształcenia, nawet nie wiesz ilu jest głupców po studiach. Wykształcenie nie powie Ci kto jakim jest człowiekiem i kto jak pracuje ... Papierek nie zrobi z Ciebie fachowca i dobrego człowieka .

Bolo

Małgorzata
@Andrzej

A czemu? To jakaś tajemnica by powiedzieć ile można zarobić?

Dareńka
@Małgorzata

Mało

xxx
@Dareńka

Gdzie byś nie poszedł to szukają tylko do pracy ale żeby zapłacić uczciwie to już nie w tym kraju nie ma już czego szukać

Heh
@Dorota

Jak za wykonywaną prace pensja jest poniżej średniej, jeśli nic się nie zmieni trzeba będzie uciekać.

Zuzanna
@Heh

poniżej średniej to tak bliżej najniższej krajowej?

Kinia
@Zuzanna

Dokladnie tak, a o premii tez mozna zapomniec

Zuzanna
@Kinia

Jakie są w takim razie wytyczne tej premii? Czy w ogóle nie ma premii

Miras
@Zuzanna

Wytyczne są takie , że jako świeżak i tak się na tą premię nie wyrobisz. Premia jest uzależniona od procentów jakie obszar wyrobi. Czyli musisz wyrabiać konkretną ilość minut na zleceniu dziennie. A że czasy na zleceniach są coraz mniejsze , to pewnie za jakiś czas ta premia zniknie .

Małgorzata
@Miras

A są za to może jakies inne dodatki, na swięta albo coś?

Miras
@Małgorzata

Na święta coś tam dają , dla dzieci itp więc nie jest źle. Generalnie firma nie jest zła , ale nie jest też jakoś super. Jak na Polskie warunki i obecne czasy to jest tak standardowo.

@Andrzej

Wynagrodzenie stanowi dobro osobiste pracownika i może on, swoim dobrem swobodnie dysponować w taki sposób, jaki uważa za stosowny. Może zatem rozmawiać zarówno o swoim wynagrodzeniu podstawowym, premii, jak również o wszelkich bonusach jakie otrzymał.

Produkcja

Hay, czy to prawda że Polscy pracownicy produkcyjni we własnym kraju nie maja nadgodzin ponieważ Ukraińcy są tańsi i oni mogą pracować po godzinach ? Pytam bo chciałem wysłać cv ale jak tak to wygląda to podziękuję

OMG!
@Produkcja

Generalnie ukraińcy są zatrudnieni przez agencje pracy na umowie zlecenia. I mają jednakową stawkę za godzinę pracy i nadgodziny, zmiany nocne i pracę w weekendy. Żadnych benefitów jakie są przy umowie o pracę (+50%, + 100%, urlopy, premie itd). Czyli dla Franke jest wygodniej zatrudnić ukraińca żeby napie..dalał jak szatan (po 8-10-12h i weekendy) i płacić mniej. Omijaj wielkim łukiem tą firmę.

Jaca
@OMG!

Zgadza się w 100% ! dodatkowo w styczniu z racji zatrudnienia bardzo dużej ilości obywateli Ukrainy (żeby nie było, nic do nich nie mam) brakuje pracy dla wszystkich pracowników i jesteśmy ZMUSZENI do wzięcia "DOBROWOLNIE", już na początku roku własnego urlopu wypoczynkowego :) zapowiada się bardzo ciekawy rok ! kto wie czy nie ciekawszy niż ten obecnie. Pracuję tu 15 lat i chyba 2022 był najgorszym rokiem w historii Franke.

xD
@Jaca

Dokładnie... bazują na tym, że nikt nie chce robić sobie problemów w pracy i po raz kolejny zarząd zwala odpowiedzialność na pracowników. Z utęsknieniem czekam na chwilę kiedy ktoś w końcu zrobi porządek z tym kolesiostwem.

stary robol

15 lat podziw normalnie a ze zdrowiem wszystko ok ,

potwierdzam
@Jaca

tak właśnie jest we Franke z cudownym zarządem, ludzie bez pojęcia o zarządzaniu

Aleksandra
@Jaca

A powiesz jakie są stawki na UoP i umowę zlecenie? Pensja taka sama? Zleceniówkę dostają tylko osoby z Ukrainy, czy Polak też się może na taką u nich zatrudnić? Bo tak sobie pomyślałam, że jeśli można na umowę zlecenie i wtedy łatwiej o nadgodziny, to można całkiem dobrze zarobić

Mistrzunio
@Aleksandra

Jakie nadgodziny? W tej firmie już nie ma żadnych nadgodzin i nie będzie , firma całkowicie od tego odchodzi .

@Mistrzunio

To dziwne w sumie, że są takie różnice w zdaniach. NA pewno pracujecie w jednej firmie?:D A tak na poważnie, napiszesz coś o pracy w firmie, warunkach? Skoro posiadasz prawdziwe informacje? Jak stoicie teraz z przyjęciami do firmy? Chłopakowi ktoś polecił pracę tutaj, zastanawia się, czy są wolne etaty?

Mistrzunio
@Monika

Jak na Polskie warunki to nie ma tragedii. Ale nadgodzin nie ma i już nie będzie . Od początku roku jest mega nacisk na BHP ( powiedziałbym że zbyt duży, bo wiele spraw można by załatwić po ludzku a nie wszystkiego zakazywać jak w przedszkolu) , ktoś sobie wymyślił że jak się wyremontuje hale to z automatu się szybciej robi. A tak to reszta jak w typowych korporacjach. Plusy że firma się znajduje w sumie w fajnym miejscu w Gdyni , wypłata zawsze szybko , dorzucają coś na święta, puki co jest jeszcze spoko premia ( za pewne tylko ta premia trzyma tutaj wielu ludzi) , fajna atmosfera wśród pracowników. Oczywiście piszę o produkcji.

Zbyszek
@Mistrzunio

Jak premia spoko i trzyma ludzi na miejscu to ile jej dają? Wszyscy tak samo czy uznaniowo i każdy ma inną stawkę? Zdarza się tak ze obetną z jakiegoś powodu?

Jak wygląda ścieżka kariery w Franke? Czy trudno jest zdobyć awans?

Ryszard

A to dlaczego? Nikt tutaj nigdy nie awansował? Jak szukają kogoś na wyższe stanowisko to z zewnątrz a ludzie pracujący nie mają szans żeby poprawić sobie zatrudnienie?

Kl

To automat zadaje te pytania

Somwon

Jestem bardzo ciekawy trzy żeźnik z lasera pojechał bronić ojczyzny bo podobno jest bardzo odważny

Wiecie, czy Franke udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Moze tak, moze nie.:) zalezy czy twoj przelozony pozwoli zebys korzystal/a z takich benefitow

@Odpowiedz

A co, Tobie nie pozwalał? Czemu?

Odp
@Urszula

U mnie bylo wszystko ok, ale u dwoch wspolpracownikow byl problem. Jeden z nich pol roku prosil o telefon sluzbowy, a laptopa nie ma pewnie do dzis. Druga osoba musiala chodzic i dopytywac sie kiedy dostanie sprzet, tez to trwalo pare miesiecy - mowili ze „nie ma sprzetu”

@Odp

Aha, no dobra... A skąd taka rozbieżność nagle w traktowaniu? Możliwe, że ktoś z nich podpadł i dlatego tak?

Produkcja

I spawarkę do pracy w przydomowym garażu ????

@Produkcja

Tak właściwie to na co na produkcji możecie tak ogólnie liczyć? Cokolwiek udostępniają?

Na szczęście były pracownik

Na moje nieszczęście było dane mi pracować w firmie Franke, jak widać po samym go worku zarząd/ dział hr nie jest zainteresowany odpisywaniem na negatywne komentarze przez co możecie sami ocenić do jakiego pracodawcy idziecie. Pensję taką jak we Franke dostaniecie wszędzie, a na premie nie ma co liczyć w tej firmie. Nie marnujcie swojego czasu na zakład w którym korporacyjne pranie mózgu "rodzinną atmosferą", benefitami i brakiem podawania widełek przez pracodawcę jest na porządku dziennym.

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w Franke?

SPawaczek

Najpierw musiałaby być dobra atmosfera we Franke.

@SPawaczek

A dalej nie ma? :(

nowy

Jak wygląda sytuacja w dziale elektryków?

Konrad
@nowy

To jest już inna liga i żadnej informacji tutaj nie uzyskasz.Jak kiedyś kadrowa mnie zaprowadziła do elektrykòw,bo mam wykształcenie elekryczne,to elektryk wyraźnie powiedział,,tu żadnej nauki nie bedzie,dostaniesz schemat i pracuj.Zaznaczył,że trzeba myśleć znacznie wiecej niż u spawaczy.Rotacji w tym dziale raczej nie występuje patrząc na ogłoszenia.

Renata
@Konrad

Dlaczego nie ma rotacji? Taka dobra praca że nikt nie odchodzi? nawet na emeryture lub po lepsza kasę? Wisz jaki jest tego powód?

Xxx

Dzień dobry rozważam pracę w firmie Franke na stanowisku ślusarz czy w tej firmie jest aż tak źle bo te wszystkie komentarze z nikąd się nie wzieły raczej nie ukrywam pozytywna atmosfera w pracy to podstawa nie rozumiem czemu polscy pracodawcy mają z tym problem

Bezrobotny spawacz

Witam czy są jakieś pozytywne strony pracy w tej firmie bo z tego co można tutaj wyczytać to tam jest jakaś tragedia i tylko PIP powinien się tym zakładem zainteresować żeby zaczęli szanować ludzi jeżeli jest tak jak piszecie.I proszę żeby ktoś napisał obiektywna opinię bez hejtu i bez cukrownia.

@Bezrobotny spawacz

Ogólnie nie jest źle, wszystko masz na umowie , firma działa zgodnie z kodeksem pracy . Pieniądze mogły by być większe. Narzekają Ci którzy nigdy nie robili u prywaciarza .

Kik
@Bezrobotny spawacz

Nie jest tu fajnie,takze daj sobie spokoj!!Balagan nie z tej ziemi,W Stoczni spokojniej.Tu to nawet BHPowiec rzadzi kierownikow stu !Brudu tez nikt nie widzi...sprzatajace panie kawe spijaja w stolowce.

x

Nie jest źle, jest ok.

Hah
@Bezrobotny spawacz

Generalnie (usunięte przez administratora), idiotyczne pomysły i decyzję u przełożonych komitywa, zrobia ci pod górkę i beda wykorzystywac ile sie da byle by jakoś szło i zgadzały się słupki, przygotuj się ze będziesz pracował na nierobów i oczywiście (usunięte przez administratora)cicho bo zaraz cię pogonią.

Janek

To dlaczego sa ogloszenia na nowych pracownikow

J.
@Kik

Najwyrazniej szefowa P. M. ekipy sprzatajacej nie dba o dobrych pracownikow.Jakie podejscie szefowej takie podejscie pracownikow.Tych ktorych ostatnio przyjela,nie dbaja o godz.pracy.Przychodza o ktorej im sie zywnie podoba i wychodzą rowniez kiedy chcą.Widac toleruje takie zachowanie,a zwalnia bardzo dobrych pracownikow,wiec wygląda na to iż nie oplaca jej sie miec pracownikow o mniejszym stopniu niepelnosprawnosci.

SPawaczek
@J.

Póki w biurowcu jest czysto, to nie ma problemu.

Spawacz
@Bezrobotny spawacz

Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz. Pracuje trzy miesiące i nie mam powodu do narzekać no może stawki mogli by podnieść przy tej inflacji. Z całą pewnością za to wypłaty są punktualnie a jedyny poślizg to kilka minut. Załoga wraz kadrą kierowniczą też jest ok.

Jungo
@Spawacz

Z większością się zgodzę, ale na pewno nie z kierownictwem, w firmie panuje zasada im głębiej wejdziesz tym możliwe że lepiej będziesz mieć, głównie są to osoby bez żadnego kręgosłupa moralnego, wyginają się jak dmuchany człowiek balon, bez jakichkolwiek umiejętności zarządzania, byle "robota" się kręciła i szła do przodu :)

@Janek

To kto tam przyszedl opowiadajcie bo już ogłoszen nie ma

Antoni
@x

To dlaczego brakuje chetnych do pracy pomimo dobrej wyplaty

Jaki jest styl zarządzania w Franke?

Jacek

Taki styl, że chcą zatrudnić kilkunastu bezrobotnych bez doświadczenia przez agencję. Fundują oczywiście kurs tiga i premie. Znajomość rysunku technicznego nie wymagana. Informacje na trójmiasto pl zatrudnię spawacza.

Spawacz

Kto we Franke pracuje ten się w cyrku nie śmieje.

Mateusz
@Jacek

Ale jaja na olx ogłasza się agencia pracy tam chcą bez doświadczenia i ogłasza się franke a tam chcą z doświadczenia .

Osóbka
@Mateusz

@Jacek przecież na olx również jest bez doświadczenia. Raczej na agencje pracy szukają osób bez uprawnień a na Franke z uprawnieniami. Proste

Zostaw merytoryczną opinię o Franke - Gdynia

• Jak się pracuje w Franke?

Zobacz opinie na temat firmy Franke tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 33.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Franke?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 2 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Franke?

Kandydaci do pracy w Franke napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Franke