Opinie o tim.pl - TIM S.A w Wrocław

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie TIM S.A.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w TIM S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o TIM S.A. w Wrocław

Senior Devops

Ogólnie nie pracuję tutaj, ale coś napiszę nieco o procesie rekrutacji. TO MARNOWANIE TWOJEGO CZASU. Brałem udział w rozmowę rekrutacyjnej na stanowisko DevOps, na wszystkie pytania odpowiedziałem poprawnie i bardzo szczegółowo, dodatkowo podając przykłady zastosowania ich komercyjnie. otrzymałem feedback, że jestem niesamodzielny, że nigdy nie pracowałem z DevOpsami i mam małą wiedzę techniczną. To zdumiewające, biorąc pod uwagę moje 8-letnie doświadczenie w branży jako DevOps, moją praktykę w mentorowaniu midów/juniorów, a także moją współpracę z wieloma zespołami DevOps, szerokie doświadczenie i wiele certyfikatów z technologi, która ta firma potrzebuje. Moje CV spełniało ponad wszystkie wymagania. Brak obecności osoby z działu HR podczas rozmowy, która mogłaby obiektywnie ocenić przebieg rozmowy, jest kwestią wartą uwagi. Mimo wszystko, cieszę się, że nie zmarnowałem swojego czasu w tej firmie. Warto też podkreślić, że firma szuka pracowników DevOps z wymaganiamia co do rozwiazań chmur publicznych, mimo, że z nich nie korzysta, co jest kolejną nieporozumieniem. Pozdrawiam

@TIM SA

Nie rozumiem celu Waszego komentarza @Pracodawca. Nie odnieśliście się z konkretną odpowiedzią do zastrzeżeń @Senior Devops, a były to: 1. Informacja zwrotna po rekrutacji o braku samodzielnego doświadczenia na stanowisku DevOps. Kandydat powołuje się na 8 letnie doświadczenie uwzględniające pracę z innymi DevOpsami 2. Brak osoby z HR podczas rozmowy rekrutacyjnej 3. Wymagania dot. znajomości rozwiązań chmur publicznych przy braku takich obowiązków Rozumiem, że gowork nie jest najefektywniejszym miejscem na rozmowę o powodach odrzucenia kandydata i dobrze byłoby wrócić bezpośrednio do autora opinii. Jednocześnie publikacja tak ogólnikowej i pełnej frazesów odpowiedzi nie buduje zaufania do rzetelności oceny w Waszym procesie rekrutacji

Kalafior

Omijac szerokim łukiem!. Korpo ! Przyjmowanie są pracownicy bez żadnej wiedzy sprzedają sami nie wiedzą co! Nawet nie mają pojęcia jak to wygląda i o czym mowa posługują się tylko pustymi indeksami i nazwami.. taka typowa korporacja podlejąca ludzi. Oficjalnie pracujesz od 7:00 do 15:00 a nie oficjalnie to Chcieliby żeby do 20:00 A jak ci mało i się nie wyrabiasz to weź sobie pracę do domu???? przerwy tu coś takiego nie istnieje Tu się nie ma przerw można jeść i pracować????.. szkolenia dla pracowników No są na przykład o godzinie 19:00.. także lepiej omijać iść lepiej do Biedronki na kasę.. a kierownictwo to wazeliniarze bojący się prezesa jak ognia tragedia (usunięte przez administratora)

@Ilona

Zero szkoleń z produktu, idziesz i robisz, jak się pomyślisz to potrącają z premii, potrącenia z premii to ich sposób na uzypełnianie budżetu firmy, cały wachlarz potrąceń: za chorobowe, bałagan na lokacji który rzekomo ty zostawiłeś itp. Omijać

Alicja

Cześć, pojawiło się ogłoszenie na stanowisko Młodszy Specjalista ds. Reklamacji. Czy ktoś z pracowników napisze jak pracuje się na tym stanowisku? Jakie widełki płacowe, godziny pracy, jaka atmosfera? Czy te 2 dni pracy zdalnej w tygodniu faktycznie są do uzyskania?

TIM SA

W poprzednim wpisie popełniliśmy czeski błąd, za co przepraszamy. W TIM SA obowiązuje hybrydowy model pracy, tj. połączenie 3 dni pracy zdalnej z 2 dniami pracy stacjonarnej. Oczywiście nasze biura są cały czas do dyspozycji pracowników, którzy mogą pracować w formie stacjonarnej częściej, jeśli tylko zechcą lub jest im tak wygodniej. W kwestii możliwości pracy zdalnej ciągłej - do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie, opierając się na zasadach kodeksu pracy.

Becia Nowy wpis

Witam. jeszcze niedawno ktoś wspomniał o tym, że nie ma żadnych szkoleń produktowych, czy to sprawdzona informacja? W ogłoszeniu dla specjalisty ds. obsługi przemysłu było napisane, że zapewniony jest udział w szkoleniach zwiększających kompetencje. O jakie może chodzić?

TIM SA Nowy wpis
@Becia

Na wspomnianym stanowisku przewidziane są dodatkowe szkolenia produktowe, organizowane wspólnie z dostawcami/producentami oferowanego przez nas asortymentu. W ich trakcie poruszane są elementy teorii oraz praktyki ukierunkowane na zagadnienia z automatyki przemysłowej, ale również na ogólną wiedzę elektrotechniczną. W Zespole Obsługi Przemysłu staramy się organizować takie szkolenia co miesiąc, w związku ze sporą liczbą producentów znajdujących się w naszej ofercie. Dostarczamy elektrotechnikę profesjonalistom, dlatego zależy nam, by osoby pracujące z klientami wyposażyć w jak najbogatszą, ekspercką wiedzę.

Germany Nowy wpis

Poczekajcie, nowy właściciel, nowe rządy, nowe rozdanie.. zobaczymy gdzie i które głowy będą leciały w ramach oszczędności i optymalizacji.

Hej, jak wygląda rozmowa dla przedstawiciela handlowego? zastanawiam się czy będzie ona czysto formalna czy jednak będzie coś na niej sprawdzane. W opisie podkreślają, by jednak znać techniki sprzedaży i negocjacji. U mnie kiedyś na rozmowie były dogrywane scenki. Tu też są?

@Senior Devops

Dziękujemy za opinię, a także poświęcony przez Ciebie czas i zaangażowanie w udział w rozmowie rekrutacyjnej na stanowisko DevOpsEngineer. Z uwagi na mnogość zgłoszeń do tego procesu rekrutacyjnego, nie jesteśmy w stanie zaproponować współpracy wszystkim Kandydatom. Stanowisko, na które aplikowałeś, jest u nas związane z wysokimi wymaganiami odnośnie do poziomu wiedzy, doświadczenia i umiejętności miękkich. Te ostatnie mają dla nas taką samą wagę jak umiejętności techniczne. Szukamy bardzo doświadczonej osoby z szerokim zestawem umiejętności. Szanując czas Kandydatów, w procesie rekrutacji staramy się zbadać jak najwięcej obszarów. Rekrutacje w naszej organizacji opierają się na możliwie jak najbardziej rzetelnej ocenie, której dokonujemy na podstawie informacji zebranych podczas rozmowy rekrutacyjnej. W procesie podejmowania decyzji brany jest pod uwagę szereg czynników, mających na celu dopasowanie profilu kandydata do oczekiwań i celów organizacji. Przykro nam z powodu Twoich odczuć związanych z naszym procesem rekrutacyjnym. Przekazane przez Ciebie uwagi są dla nas bardzo ważne i cenne - zależy nam bowiem na tym, by niezależnie od wyniku rekrutacji kandydat był usatysfakcjonowany z powodu przebiegu całego procesu.

@TIM SA

Odpowiedź wygenerowana przez AI. Musicie się bardziej postarać, żeby zabrzmieć mądrze. To była jedna najgorszych rozmów rekrutacyjnych na jakich byłem. 0 Profesjonalizmu, zapewne mega toksyczna atmosfera sądząc po pytaniach miękkich. Ciesze, że się tu nie pracuje. PS: Zwrocie uwagę na lajki tego posta i na lajki mojego :)

@TIM SA

Przypomnę ta firma wymaga znajomości rozwiązań chmury publicznej, ale niej nie korzysta. Po zadaniu pytania Devopsowi z jakiej publicznej chmury korzystają, to zaczął się śmiać sam z siebie. Komedia.

@TIM SA

Jakie są Twoje wrażenia po rozmowie kwalifikacyjnej w firmie TIM S.A.? Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie wybierającej się na rozmowę w sprawie pracy na stanowisku Specjalista ds. Handlowych / Handlowiec?
logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
logo firmy Kierownik Działu Utrzymania Ruchu
Ogorzelice
Modular System Sp. z o.o.
logo firmy Manager w zespole Cen Transferowych
MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy Spółka Doradztwa Podatkowego S.A.
logo firmy Technolog obróbki skrawaniem
Częstochowa
Wulkan S.A.
Dzioucha

Firma aspirująca do bycia Amazonem, pracownik to tylko narzędzie, któremu nie należy się szacunek. Dyrektor na zebraniach łże prosto w oczy i traktuje ludzi jak przeciętnych (usunięte przez administratora), np. pamiętam jedno na którym tłumaczył, że podwyższając stawkę podstawową o 200 zł i obniżając premię o 300 zł zarobimy więcej... Oczywiście zarobki zmalały i ludzie zaczęli odchodzić, bo każdy widział ile wpływało na konto. System premiowy to żart, wystarczy że weźmiesz 3 dni zwolnienia i już nie opłaca się starać przez resztę miesiąca, bo ci zapłacą ledwie część wybieganej kwoty, kto kalkuluje i się szanuje woli zostać w domu do końca miesiąca. Poza tym premię przycinają z wieeeelu różnych powodów, wyrobisz niby 1300, a dostajesz 800. Kierownictwo na poszczególnych działach to albo rodzina/kumple głównego kierownika, albo wazeliniarze, którzy punktowali donosząc na współpracowników, nie mają spodziewanej wiedzy i kompetencji. Jak kierownik kogoś nie trawi, to znajdzie powód, żeby extra dla tej osoby zwołać komisję dyscyplinarną, a dając umowę na stałe przy okazji grozi, że "jak coś odwalisz" to ci stworzy takie stanowisko, że sam się zwolnisz. Na szczęście już tam nie pracuję, ale mam kontakt z ludźmi, którzy zostali i jest tylko gorzej. Szukajcie pracy gdzieś indziej, najlepiej w małej firmie bez tego typu (usunięte przez administratora) ;)

Kalafior

Jerzy
@Kalafior

Hmm, ale jak są tu nadgodziny, bo pracodawca nawet sugeruje, aby pracować dłużej, to są one jakoś dodatkowo płatne albo jest opcja odebrać później sobie godziny nadliczbowe innego dnia?

Ilona
@Kalafior

A ci pracownicy bez wiedzy nie mają przed podjęciem pracy szkolenia z produktu? I na jakie szkolenia te po godzinach można liczyć?

@Ilona

Czy w TIM-ie da się zarobić więcej niż minimalną na jakimś stanowisku juniorskim? Chciałbym zacząć rozglądać się za posadą u nich dla mnie. Opinie słyszałem różne dlatego szukam informacji z pierwszej ręki najlepiej byłych - (lub obecnych;)) pracowników.

@Zainteresowany

Sam robiłem research i słyszałem, że firma super ale zarobki tragedia.

Nadia
@…

A skąd masz informacje o tych słabych zarobkach? Ja interesuje się u nich pracą handlowca i w ogłoszeniu nie doszukałam się informacji o stawkach. Będę wdzięczna jak ktoś poda widełki płacowe i rozwinie trochę temat wynagrodzenia ( np czy obowiązuje jakaś premia/prowizja).

Użytkownicy czekają na odpowiedź 45 dni.

Jak wygląda sprawa grafiku w TIM S.A.. Czy pracodawca idzie na rękę?

Mhmm

Dostałem ofertę stażu w tej firmie, którą zaakceptowałem. Miałem zacząć niebawem. Zwolniłem się z pracy, choć miałem taki zamysł już wcześniej to na rzecz tego stażu zrezygnowałem szybciej. Dwa tygodnie przed rozpoczęciem stażu dostałem telefon, że odwołują staże i życzą mi miłej kariery po czym odłożyli słuchawkę. Moja reakcja na to była taka - IKS (usunięte przez administratora) DE. Jakby postawili mnie przed faktem dokonanym i jestem na etapie gdzie znowu musze szukać pracy. NIE POLECAM!!!!

Na co się przygotować na rozmowę w sprawie oferty Specjalista ds. Handlowych? Ktoś tu pisał ale zupełnie nie o tym stanowisku, co mnie interesuje. Chciałbym wiedzieć chociaż, o co będą pytać. Trochę mnie to stresuje, bo dawno nie zmieniałem pracy i nie byłem na rozmowie.

niżej w komentarzu obiecywali, że może się zdarzyć jakaś praca dla bardziej początkujących a tak się złożyło, że szukam czegoś takiego :) znalazłem na ich stronie ofertę specjalista ds. obsługi przemysłu, w sumie głównym wymogiem jest "motywacja" znaczy doświadczenie nie ma znaczenia? pytają w ogóle na rozmowie o to?

TIM SA

Cześć, ogłoszenie, o którym wspominasz, kierowane jest do osób z większym doświadczeniem. Związane jest to z zakresem obowiązków, tj. obsługa i pozyskiwanie nowych klientów przemysłowych na danych regionach. Jest to praca częściowo mobilna, która wymaga dużej samodzielności i dobrej organizacji czasu pracy. W wymaganiach wyraźnie zaznaczamy znajomość branży elektrycznej i zagadnień związanych z elektrotechniką oraz doświadczenie w pracy w handlu.

Lili

Witam. wiem ze ta dostępna oferta dla DevOpsa jest skierowana do osoby z 3-letnim doświadczeniem ale czy istnieje szansa na pracę dla osoby poczatkującej? Czy juniorzy są przyjmowani? przeglądam po prostu właśnie stronę firmowa z zakładka z kariera i ciekawi mnie jakby to było móc zostać częścią zespołu. szybko się uczę ale doświadczenia mi brak, jestem już po studiach

@Lili

Cześć, ogłoszenie, o którym wspominasz, kierowane jest do osób z dużym doświadczeniem na poziomie seniorskim. Związane jest to z zakresem obowiązków, tj. przydzielaniem, wsparciem i monitorowaniem prac dostarczanych przez zewnętrzny zespół, a także kreowaniem wizji DevOps w całej organizacji. Natomiast nie wykluczamy w przyszłości otwarcia rekrutacji na stanowiska juniorskie. Warto obserwować naszą zakładkę Kariera.

Doradca Techniczny - Elektryk nadal może pracować zdalnie? W czerwcu było ogłoszenie jeszcze, ono zresztą nadal wisi, to tak pisali właśnie. Byłbym chętny, tylko czy dają wtedy wszystkie narzędzia ogólnie? Jak to wygląda? Dla pewności jeszcze spytam, żeby nie było niespodzianek

TIM SA

Aktualnie nie mamy otwartej rekrutacji na stanowisko Doradca Techniczny – Elektryk. Z początkiem sierpnia 2023 r. zakończyliśmy ten proces rekrutacyjny i nigdzie nie mamy opublikowanego ogłoszenia. W kwestii możliwości pracy zdalnej ciągłej - do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie, opierając się na zasadach kodeksu pracy. Pomimo tego, że aktywnie nie szukamy Doradcy Technicznego, zachęcamy do pozostawienia swojego CV poprzez formularz eRecruiter, który znajduje się na naszej stronie internetowej https://www.timsa.pl/kariera/. Prosimy o dopisanie w polu „wiadomość” informacji o tym, jakie stanowisko Cię interesuje.

Czy na obsłudze zamówień ktoś teraz się zatrudnia i by się wypowiedział na temat warunków pracy? od paru dni widnieje oferta na takiej stronce w sieci. Jest przy niej oznaczenie, że to praca od zaraz, dlatego mnie to właśnie zastanawia. To nagle przyjęcia? czym spowodowane? Po przeczytaniu opisu widzę, że chyba bym mogła się nawet dostać, ale czy warto? Opiszecie atmosferę i zarobki?

Pracuś

I co NT? Rekrutowałaś? Udało się? Ja chciałam zaaplikować ale ogłoszenie nagle zostało zdjęte mimo, że miało wisieć do 4.02.

Edzia
@Pracuś

Hej. No ja widzę właśnie, że nie ma nic teraz, jeśli chodzi o pracę. A sama chciałam wysłać wcześniej papiery. Może chociaż na część etatu coś by się znalazło albo na jakiś staż? organizowali kiedykolwiek staże, ciekawe?

Pracuś
@Edzia

Staże są wyłącznie dla studentów. Są przechwytywani z uczelni.

Kaśka

Ostatnio szukali do działu księgowego, czy ktoś może powiedzieć jak tam zespól? czy osoby sa przyjazne? jak wyglada praca i czy jest jakieś szkolenie na poczatku czy rzucaen sa osoby na "głęboką wodę" jak długo trwa szkolenie nowego pracownika?

Na stronie Pracuj.pl zamieszczono 4 czerwca kilka aktualnych ofert pracy do firmy TIM S.A.. Poszukiwana jest osoba do pracy jako doradca techniczny. Co sądzicie o warunkach pracy zaproponowanych przez pracodawcę?

Alicja

Alka
@Alicja

No mnie interesuje też ten watek pracy zdalnej. Wiecie czy na te dni dają laptopa do domu, czy trzeba na własnym pracować? I czy jak są dni zdalne to dają dodatek do rachunków za prąd?

@Alka

Zapewniamy sprzęt do pracy, a więc i służbowy laptop :) z dostępem do Internetu. Tak, zgodnie z Kodeksem pracy w przypadku pracy zdalnej przysługuje ryczałt na pokrycie kosztów energii elektrycznej. @Alicja, praktycznie cała firma pracuje w systemie hybrydowym 3+2, więc te 2 dni pracy zdalnej są u nas standardem, a nie czymś, o co trzeba szczególnie zabiegać ;).

@TIM SA

2 dni pracy zdalnej to standard? A co z całkowitą jej formą? Ubieganie się w tym przypadku byłoby możliwe czy aktualne procesy zachodzące w firmie na to nie pozwalają? Pewnie zależne jest to także od stanowiska, pytanie więc na którym będzie to obecnie najbardziej możliwe?

XXX

Jeszcze do niedawna firma była bardzo spoko, ale teraz się robi dramat. Kiedyś były premie kwartalne (5% od zarobków w danym kwartale), na koniec roku 13 i 14, a teraz nic. A zarzad tematu unika jak ognia. Podwyżki też się dostać nie da. Atmosfera coraz gorsza. Na szczęście znalazłam lepiej płatną pracę i liczę że będzie lepsza atmosfera. Kiedyś poleciła bym pracę w tej firmie, ale teraz lepiej omijać. Nie pozwalają godnie żyć w tej inflacji. No i lepiej unikać kadry menedżerskiej trzymającej władzę, bo to trochę taka sekta. W październiku leci wypowiedzenie (:

@XXX

No ale co, tak z dnia na dzień premie zabrali? Rozumiem, że nijak się nie dało dowiedzieć skąd taka decyzja? Dla mnie podwyżki to ważny temat, bo jednak chciałabym w przyszłości więcej zarabiać niż na początku. Nie ma podwyżek z automatu, no a jak pracownik przyjdzie sam z takim wnioskiem to co wtedy? Do szuflady i nie ma tematu czy jednak jest jakaś szansa?

@XXX

Bardzo nam przykro, że podjęłaś taką decyzję, jednak nie ze wszystkim, co napisałaś, możemy się zgodzić. „13” i „14” za rok 2022 zostały przecież wypłacone (odpowiednio w lutym i kwietniu 2023 r.), a Zarząd komunikował związany z tym proces decyzyjny na comiesięcznych spotkaniach online z całą załogą TIM-u. Podobnie wygląda kwestia premii kwartalnych – Zarząd kilkukrotnie w tym roku odnosił się do warunków ich uruchomienia. Trudno mówić w tej sytuacji o „unikaniu tematu jak ognia”. Z Twojego wpisu wynika, że będziesz z nami jeszcze co najmniej przez październik i listopad, dlatego będziemy wdzięczni, jeśli podzielisz się bardziej szczegółowo swoimi odczuciami podczas cyklicznego anonimowego badania satysfakcji pracowników, które wkrótce przeprowadzimy.

@TIM SA

I co takie badanie wnosi? Wiem jaki jest zamiar ale zastanawiam się czy faktycznie dzięki nim w firmie wprowadzono pewne zmiany, które mógłby zapewnić polepszenie się warunków z perspektywy osób zatrudnionych? Jeśli tak to jakie?

TIM SA

Badanie satysfakcji pracowników to działanie, które umożliwia pracodawcy gromadzenie i analizę informacji na temat satysfakcji pracowników, a pracownikom, w sposób anonimowy, wyrażenie swojej opinii o wielu aspektach pracy - od atmosfery w pracy po percepcję strategii firmy. Z jednej strony, badanie dostarcza organizacji szczegółowych informacji zwrotnych na temat zarządzania, atmosfery pracy, perspektyw rozwoju zawodowego i innych czynników wpływających na ich satysfakcję z pracy. Z drugiej zaś, pozwala na ewentualną identyfikację problemów w organizacji, dzięki czemu firma ma możliwość podjąć działania naprawcze w celu poprawy tych obszarów. Dla TIM-u nastroje i potrzeby naszych pracowników są bardzo ważna. Dlatego cyklicznie co dwa lata, za pośrednictwem wyspecjalizowanej w tym firmy, anonimowo badamy zaangażowanie i satysfakcję pracowników. Responsywność naszych pracowników w każdym przeprowadzonym dotychczas badaniu w TIM była na poziomie około 85%, co jest wynikiem ponadprzeciętnym i świadczy o dużym zaangażowaniu pracowników w ten proces. Porównując wyniki dwóch ostatnich edycji badania (z lat 2021 i 2019), odnotowaliśmy wzrost poziomu satysfakcji i oceny wszystkich obszarów funkcjonowania firmy. eNPS – wskaźnik polecenia pracodawcy – wzrósł z 15,7 do 41. Wynik na poziomie od 10 do 30 jest uznawany za dobry, a zbliżony do 50 – za doskonały. Szczegółowymi wynikami, wraz ze wskazaniem obszarów, które wymagają działań, dzielimy się z naszymi pracownikami.

TIM S.A. ma teraz aktualne oferty pracy w Wrocław. Czy ktoś z pracowników może powiedzieć, czy warto tutaj pracować i czego spodziewać się na stracie w temacie warunków pracy?

Widzę, że szukają pracownika w sieci i chodzi o posadę Specjalista ds. Klientów Przemysłowych. Jest lista benefitów i jest tam wpis o dodatkowych dniach urlopu. No i wiecie, na jakich zasadach dostaje się te dni dodatkowe wolne? Z jakiej okazji?

Zostaw merytoryczną opinię o TIM S.A. - Wrocław

• Jak się pracuje w TIM S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy TIM S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 33.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TIM S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 13 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

TIM S.A.