Opinie o Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Sofex Cabaj Jacek w Solec Kujawski

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Sofex Cabaj Jacek. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Sofex Cabaj Jacek o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Meble - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Sofex Cabaj Jacek w Solec Kujawski

Jakie godziny pracy obowiązują w Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Sofex Cabaj Jacek?

Alicja

@pracownik ale byly, a może Ty powiedziałbyś coś więcej?

@Alicja

Przeciez te opinie wyzej wystarczy poczytac, wszystko ABSOLUTNIE prawda jest co tu napisali uzytkownicy plus praca za minimalna krajowa.

Mama Weroniki Mileny Hansen Nowy wpis
@pracownik ale byly

Pilnie poszukuję kontaktu do szefa tej firmy na Gdańsk

Filip Nowy wpis

Czyżby konkurencja zaczęła inspirować do pisania?

Magda

Może niektórym pomaga w życiu postawa cynika!! Fajnie sie tu pracuje dla chcących pracować.

@Magda

Fajnie sie pracuje? Dalej sprzatacie kible i kuchnie jak w Gdansku? Czyzby wyplata juz byla normalnie na konto a nie z reklamowki? Nie sadze.

Hehe Nowy wpis
@Magda

Praca tylko dla chcących pracować! Dla tych którzy chcą się rozwijać, zarabiać i awansować zdecydowanie NIE!

Rozmowę kwalifikacyjną w Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Sofex Cabaj Jacek masz już za sobą? Jak oceniasz konieczność przygotowania się do spotkania? Czy pracodawca zwraca szczególną uwagę na konkretne aspekty profilu kandydata na stanowisko Szwacz / Szwaczka?
Alicja

Jak oceniacie pracę w firmie Sofex? Zachęcam pracowników do podzielenia się swoimi odczuciami z osobami zainteresowanymi pracą w tym miejscu. Czy firma może prowadzi teraz jakieś rekrutacje? Niestety w Internecie nie znalazłam żadnych informacji na ten temat, ale może warto osobiście złożyć CV w siedzibie firmy?

wkurzona

Jacek puknij sie w glowe... jaki ty socjal masz na mysli? Skladki na zus? Ogarnij sie czlowieku... wyplata z reklamowki, polowa pensji na czarno, zero perspektyw na dostanie kredytu, telefon nawala non stop przez 10 miesiecy w roku. Mycie kibla, odpowiedzialnosc za zamykanie i otwieranie biura, wieczne podsluchiwanie i lamanie tajemnicy korespondencji przez kierownictwo, po L4 nigdy nie wiesz ile dostaniesz kasy bo ,dyrektor finansowy' ktory przyjezdza co miesiac z reklamowka nie wie jak sie to oblicza. Ludzie nie dajcie sie tak traktowac i sovie wmowic ze tak jest wszedzie. NIE JEST i NIGDY TAM NIE WROCE!!!!

Magda
@wkurzona

A nadal ksiegowa wyplaca pensje z siatki?

Alicja

@dawny gosc - czy pracodawca zapewnia ewentualne kursy językowe pomagające pracownikom na podniesienie ich umiejętności? To bardzo dobre rozwiązanie dla osób chcących rozwijać się językowo.

Alicja

@dawny gosc, o warunkach na jakim stanowisku piszesz?

@Alicja

Stanowisko agenta front office na rynek niemieckojezyczny, ale nawet jako tzw. Sachbearbeiter itp. kasa podobna, mozesz zmienic stanowisko ale kasa ta sama, jedynie jez. dynski, fancuski itp. jest troche wiecej kasy. Robia raz na jakis czas wielkie show tzw talent management, tylko po to zeby spelniac norme ISO, wystawiaja ci potem papierek, ktorym tak naprawde tylko 4 litery mozesz sobie pode...ec. A jak chcesz odejsc z firmy nawet dzienkuje nie powiedza. Wiec lipa na maxa. Polecam studentom i takim, ktorzy stawiaja pierwsze kroki na rynku pracy i chca podszliwowac sobie jezyk obcy.

Alicja

@dawny gosc, a jakie warunki oferuje firma?

@Alicja

Jakie warunki? Minimalna krajowa, zero funduszu socjalnego, na Boze Narodzenie mikolaja z czekolady a na Wielkanoc jajka czekoladowe. No i ciagle umowy na czas okreslony.cWiec wyzyc sie nie da, pomijajac mozliwosc dostania kredytu gdziekolwiek. Super warunki co? :-D

dawny gosc

I jak tam u was? Firma sie pomniejsza nadal? Bo ciagle ogloszenia daja, ze szukaja. Widac, ze tam chyba nie ma chetnych na tak mizernych warunkach, jakie oferuja.

Alicja

@pracownik ale byly, czyli rozumiem, że zgadzasz się z powyższymi opiniami. Dziękuję.

pracownik ale były
@Alicja

Dokadnie, bo nie są z palca wyssane tylko prawdziwe. Mogę to potwierdzić.

Alicja

@pracownik ale byly, jakie opisy? Możesz je przytoczyć?

@Alicja

Proponuje sie tam zatrudnic przepracowac jakis czas i samej sobie ocene wyrobic :-)

pracownik ale byly

Ciagle ogloszenia sie pojawiaja, ze z jezykami szukaja i jakie opisy daja w ofertach, az kon by sie usmial :-D

pracownica

A kiedy bedzie znow zjazd integracyjny??? Bo od ostatnich 2 lat sporo ludzi sie zmienilo.

@pracownica

zapytaj kierownika

kobieta dawniej tam pracujaca

A nadal musicie sprzatac biura i kibel? Czy w koncu dali kase na sprzataczke? Wigilia nadal w biurze za "ciezka" kase szefa?

Firma działa pod wieloma nazwami. Najbardziej znana jest jako „Sofex“. Biura są w Poznaniu, Gdańsku, Olszynie, Toruniu i Solcu Kujawskim. Jeżeli znajdziecie ogłoszenie typu call center/branża oponiarska, to będzie to właśnie ta „cudowna” firma. 1. Finanse Najniższa krajowa plus jakaś suma „pod stołem”. To wbrew pozorom trafne określenie, bowiem pieniądze wypłacane są z reklamówki, która raz w miesiącu dowożą do biura. Pracownicy dostają gotówkę do ręki, po tym jak odczekają swoje w kolejce. Do wypłaty dochodzi dodatek świąteczny w grudniu w wysokości 100 zł! Stawki za nadgodziny i święta są niskie. Do tego dochodzą jednak premie ilościowe/jakościowe - bardziej na zasadzie kto zrobi więcej, bo o jakość tam i tak nikt nie dba - jest to również 100 zł do podstawy. Nikt nie wie jak ta premia jest rozdzielana, proszę się jednak nie dziwić, jeśli jej ktoś mimo wszystko nie otrzyma. Osoby które jednak dostaną taką premię, biorą udział w dodatkowym losowaniu. Tak! Bonus obejmuje 2 bilety do kina i 100 zł do wykorzystania na jedzenie w knajpie. W firmie wszedł również zwyczaj rzucania ludziom bananów, pomarańczy i winogron w ramach podziękowań za prace. Warto wspomnieć na koniec o zwolnieniach lekarskich. Jeżeli zdarzy się komuś pójść na dłuższe zwolnienie, bądź zachoruje mu dziecko, to będzie przez następny miesiąc zlizywał tynk ze ściany, a nie jadł. O zarobkach w firmie się nie rozmawia, głównie dlatego, że Ci którzy robią mniej zarabiają więcej od tych, którzy mają znacznie szerszy zakres obowiązków. Można zatem powiedzieć, że to praca dla studentów, ale ci rezygnują z reguły po trzecim dniu szkolenia. Brak umowy na stałe. Ludzie przenoszeni są z jednej „firmy” do drugiej. Umowa o pracę, która zawiera się na połowie kartki A4 najlepiej daje świadectwo tego, jaka to jest firma. 2. Zakres obowiązków. Stałego zakresu obowiązków nie ma, chociaż na początku pracodawca twierdzi coś innego. Ludzie przestawiani są jak pionki niezależnie od tego czym się zajmują. Kierownictwo próbuje w ten sposób kompensować swoją niekompetencję. Wszystkie „dziury” zapychane są na bieżąco. Jeżeli jakiś dział się nie wyrabia, to obowiązki narzucane są z reguły tym, którzy nie mają na dany temat zielonego pojęcia. Bywało też i tak, że ludzie musieli nagle pracować z językiem, którego nie znają. Człowiek ma po jakimś czasie wrażenie, że przychodzi do piaskownicy a nie do pracy. Czysta dezorganizacja. W jednym momencie robisz jedno, a w drugim momencie okazuje się, że coś innego jest jednak ważniejsze. W tej firmie nie wystarczy jednak pracować w kilku działach. Do obowiązków pracownika należny również odkurzanie, sprzątanie biurek, wynoszenie śmieci i pewnie w niektórych biurach również czyszczenie kibla. Brawo prezes! Brak szkoleń. Ludzie obsługujący klientów nie maja często pojęcia o nowo wprowadzonych produktach. Pracownicy są „szkoleni“ a następnie odmawia się im przejścia do innego działu. Pracownicy są „szkoleni“, ale dostępy systemowe dostają po miesiącu, czasami i trzech. Bywa tak, że szkolenia odbywają się w weekendy. Przykładów jest wiele, najczęściej jednak o swoje szkolenie każdy musi zadbać indywidualnie. 3. Atmosfera w pracy Atmosfera w biurach jest subtelnie mówiąc napięta, a wynika to głównie z punktu drugiego. Firma traktuje pracowników jak chłopów pańszczyźnianych, próbując każdą dodatkową zmianą jeszcze bardziej ich upodlić. Jako przykład można tu podać skrócenie przerw w sezonie zimowym do absolutnego minimum, najbardziej ucierpieli przy tym oczywiście pracownicy linii, gdyż nie można było się praktycznie ruszyć od biurka. Szefostwo robi w tego typu sytuacjach to co potrafi najlepiej, czyli łaskę, uważając, że ratuje ludziom życie pozwalając im pracować. Należałyby się tutaj dodatkowe pieniądze za szkodliwe warunki pracy. 4. Kierownictwo. Kierownictwo mówi jedno, robi drugie, a myśli trzecie. Argumentacją na poziomie przedszkola, głupkowaty uśmiech, bezradność, nieudolność. Brak jakiejkolwiek kompetentnej osoby, która mogłaby w tej firmie coś zmienić. Jeśli kogoś interesuje kwestia mobbingu, to BYŁ on w większości biur, teraz zdarza się sporadycznie. 5. Kariera. Brak szans na awans albo jakikolwiek rozwój osobisty. Rotacja BYŁA swojego czasu spora, teraz zaglądają tam jedynie listonosz. 6. Praca zmianowa i urlopy. Godziny 6-14 i 14-22 z tygodnia na tydzień. Firma jest w stanie dostosować się do potrzeb studentów, nie zawsze jednak do potrzeb matek z małymi dziećmi. Ta pierwsza grupa jest faworyzowana, gdyż na jej plecach firma utrzymywała się przez ostatnią dekadę. Konieczność dostosowywania się na bieżąco do studenckich grafików nauczyła kierowników elastyczności w kwestiach urlopowych. Chociaż jeden plus. Nie dajcie swoim znajomym i swojej rodzinie wd

taki jeden
@pracownik

Masz w zupelnosci racje, obiecuja na poczatku ze mozna sie rozwinac itp., ale tak naprawde to tylko czyste bajki. A najlepsze, ze przy wyplacaniu pieniedzy nie ma zadnej dyskrecji, siada sie do stolu i pani ksiegowa przelicza kase, co napewno niejedna osoba zawsze uslyszy. A jezeli chodzi o sama prace to klienci wyzywaja sie na sluchawce bo nie maja wyzyc sie na nikim innym bo jezeli chca z przelozonym jego oczywiscie nie ma.

taka dawna z tamtad
@pracownik

Tam coraz mniej ludzi pracuje, czesc pozwalniali, na liniach telefony wrza a szef tylko kase liczy, zero benifitow!!! A sorki sa: na Wigilje czekoladowe Mikolajki i 100 ZL dodatku zamiast premji czyli na zero wychodzi i szef ci nawet reke poda :-D smutne ale prawdziwe to wszystko tam jest :-) czesc ludzi w pozo jest.

bylam tam pracowalam i widzialam
@pracownik

Ekipa w Gdansku byla bardzo w pozadku, ale chwalaca sie ksiegowa pani D. to az zlosc brala mnie, ( bo fakt pracuje "ciezko" dla szefa pana J., zeby zatuszowac efektywnie przekrety podatkowe, ZUS, wyplaty pod lada, biura pod roznymi nazwami itp.), jak opowiadala o kolejnej urlopowej wycieczce np. do Tajlandii. Bez nas pracownikow na linii i back officie oni by juz dawno nie istnieli, a tak wykorzystuja na maxa czlowieka. ze brak slow, dlatego ludzie tam ciagle odchodzili.

@pracownik

święte słowa, nie ujęłabym tego lepiej. ludzie, którzy mają chociaż trochę oleju w głowie uciekają. dodam tylko, że dwukrotnie sprawa tej firmy zgłaszana była do PIPu, ale oni zamietli wszystko pod dywan i nawet nie pofatygowali się do biura - macki szefuńcia sięgają nawet tam.

taki jeden

Tam by musial sie kazdy zwolnic i wtedy dopiero by szefostwo galy zrobilo jakby sami zostali.

Paulina

No tak stabilnosc, ale co to da jaby sie tam pracowalo hipotetycznie pol zycia na minimalnej krajowej to na starosc puszki zbierac i po smietnikach zagladac pozostaje. A szanowny szefunio na starosc po Hawajach bedzie sie wozil i smial pod nosem jak to ludzi wykorzystywal.

Jest tyle innych miejsc pracy, gdzie zatrudnienie jest o niebo bardziej stabilne. Ludzie, czy Wy naprawdę nie rozumiecie, że w dzisiejszych czasach rynek pracy w Polsce staje się jednak na całe szczęście coraz bardziej rynkiem pracownika, a nie pracodawcy i to pracownicy, anie pracodawcy dyktują warunki...? Tyle tu jest opinii pracowników/byłych pracowników, a co mądrzejsi "wiedzą lepiej". Wiadomo - najlepiej się wszystkiego samemu przekonać, ale argument "stabilne zatrudnienie" pisany przez osobę, która z firmą (firmami) nie ma nic wspólnego wygląda żałośnie. Na mój gust ktoś lojalny z towarzystwa wzajemnej adoracji próbuje ostatkiem sił sprawić, żeby opinia o firmie była minimum neutralna. Gdyby było tak bardzo w porządku, ludzie nie zwalnialiby się hurtowo. Wystarczyło że jedna/dwie pracowite osoby rzuciły wypowiedzeniem i cały dział leży i kwiczy... Umowa o pracę w Sofexie (przepraszam - w Tompolu, Usługach Wielobranżowych, czy jak to się tam zwie) - owszem jest, ale na bodajże 8 lat (w momencie, gdy ja się zatrudniałam kilka lat temu; z perspektywy czasu pojawiło się pytanie, czy w ogóle zgodne z kodeksem pracy?). Jest to zabezpieczenie kierownictwa przed tym, że nie można pracownika non stop zatrudniać na umowy terminowe, tylko za którymś tam razem (za trzecim?) musi to być w końcu umowa na czas nieokreślony. Spotkałam się nawet z czymś takim, że jedna osoba zatrudniona była na kilka lat w powiedzmy Tompolu, a po zakończeniu umowy - w Sofexie. Przepraszam bardzo, ale jak to potem wygląda w CV? Jaka wspaniała historia zatrudnienia - stos świadectw pracy z wypisanym stanowiskiem "pracownik biurowy". Powiedzcie mi jak się wytłumaczyć zmianą firm w historii zatrudnienia przed przyszłym potencjalnym pracodawcą? - "Szefowi tak pasowało, żeby łatwiej było ukryć wszystkie machlojki"? Następny argument - wspominana już nie raz i nie dwa wysokość pensji - na umowie najniższa krajowa. I nikogo nie interesuje (no może Urząd Skarbowy, jak wpadniesz; firma ma prawdopodobnie tak szerokie plecy, że dawno już się wszystko powinno wydać; w razie co beknie za to pracownik), że pod stołem idzie powiedzmy te 1900, w porywach do 2200. Pieniądze absolutnie nie na konto, tylko do ręki... UWAGA! SARKAZM: Gdyby księgowa zadała sobie pomiędzy zagranicznymi wojażami tyle trudu, żeby to przynajmniej pochować do kopert i przeliczać przy pracowniku, to chociaż by to wszystko elegancko wyglądało. Czy muszę dodać, że wiele banków w ogóle nie traktuje wpłat własnych (co z tego że comiesięcznych, regularnych) jako stałego dochodu? ZERO szans na pożyczkę czy kredyt. Jaka z tej kasy potem będzie emerytura? Z tą regularnością właściwie też różnie bywa. Podczas mojej "kariery" w Sofexie bywało tak, że pensja była 3 tygodnie po poprzedniej, innym razem 6 (no wiecie - Australia pani Doroty, czy inna Kuba). Jeszcze nawet na początku roku faktycznie mogło się wydawać, że świadomość, że nie ma możliwości otrzymania wypowiedzenia z dnia na dzień jakoś może w tej pracy trzymać. Ale kilka wypowiedzeń dla pracowników, którzy absolutnie na to nie zasługiwali (powiedziałabym że wręcz przeciwnie) się jednak posypało... Wysokość dochodów to też zabawna sprawa, samym profesjonalizmem i obowiązkowością wiele się nie wskóra. Osoby, które nie należą do "lojalnej grupy" lub którzy "zbyt głośno nei walczą o swoje" i nie są wystarczająco przebojowi nie mają co liczyć na wyższą wypłatę, czy zabójczą premię w wysokości 100 zł raz na kilka miesięcy. Trochę z innej beczki - wspomniane było np. o kreatywnym wyliczaniu wypłaty po L4. Ale ludzie w Sofexie nie są uświadamiani, że np. pracownica w ciąży powinna pracować przy monitorze ekranowym komputera najwyżej 4 godziny dziennie i powinna otrzymywać za ten skrócony czas pracy TAKIE SAMO WYNAGRODZENIE (no ale wiadomo - jak to rozwiązać, gdy pracownica zarabia oficjalnie jedynie najniższą krajową). W Sofexie jeśli na koniec ciąży zgadzają się łaskawie na skrócony czas pracy, odpowiednio kreatywnie sobie obcinają wypłatę. A skoro na umowie mamy wałkowaną tu nie raz i nie dwa najniższą krajową, to wysokość kasy na macierzyńskim można łatwo policzyć. Szkolenie BHP? Wiadomo - nuda przeogromna, ale to jest coś, co pracodawca MUSI przeprowadzić. W Sofexie jedynie kartka do podpisania dla nowego pracownika. Badania wstępne do pracy? Oczywiście od lekarza medycyny pracy trzeba wziąć fakturę, Sofex zwraca tę kasę. Ale lekarzowi proszę koniecznie powiedzieć że praca przy kompie do 4 godzin dziennie! Wtedy nie nie musi przecież pracownika badać okulista, a co za tym idzie rachunek będzie niższy. Inna sprawa, to bark jakiegokolwiek funduszu socjalnego. Co z tego, że we wszystkich miastach pracuje kilkadziesiąt osób (fakt, teraz nieco mniej - wszyscy się zwalniają). Ale funkcjonuje kilka firemek, każda zatrudniająca mniej niż 20 osób.

Biuro pracownicy sprzątają sami. I niby są wspaniałe maile od szefów "przerwa jest dla ciebie, nie sprzątaj na przerwie". Ale milionów telefonów nie można przepuszczać. Więc kiedy umyć toaletę albo wyrzucić śmieci jak nie na przerwie? Jako BYŁA pracownica z czystym sumieniem odradzam. Praca jest bardzo stresująca (i nie mówię o stresie motywującym, bo taki jest potrzebny w każdej pracy), wyczerpująca, bo nie da się być na najwyższych obrotach cały dzień. Bardzo duży nacisk na "dobrowolne" nadgodziny (a gdy nie daj Boże nie chcesz zostawać, to lepiej sobie wymyśl jakąś mądrą wymówkę). Nota bene bardzo słabo płatne. Praca w polskie święta (ktoś powie, że praca przecież dla niemieckiego klienta - ale niemieckie święta również pracujące). A jak coś Ci wypadnie (bo to przecież normalne), to wielki problem z urlopem lub wyjściem na kilka godzin i odrobieniem. Przy nadgodzinach trzeba kombinować, czy będzie w ogóle gdzie usiąść (gdzie moim zdaniem to pracodawcy powinno na tym zależeć). Brak szkoleń produktowych, kiepskie zarządzanie firmą na najwyższych poziomach, sprawiają, że pracownicy wypruwający sobie żyły na linii i w innych działach robią z siebie idiotów przed klientami. Jedynym, ale naprawdę jedynym plusem pracy jest kontakt z żywym językiem obcym. Ale ile można gadać o oponach i częściach samochodowych? Praca w Sofexie to duża szkoła życia... Albo dla świeżaków po studiach ale na max kilka miesięcy, albo ew. dla kogoś na emeryturze w celu drobnego dorobienia.

Aż mi się śmiać chce, gdy czytam o tym "stabilnym zatrudnieniu". Jest tyyyyyyle mniej obciążających ofert pracy z takimi samymi obowiązkami (jeżeli ktoś jakimś cudem nie chce zmieniać branży), a większą pensją (LEGALNĄ). Obsługa klienta jest siłą rzeczy szkołą życia. Ale w innych firmach jakoś udaję się tę szkołę inaczej poprowadzić. Zabawne są wypowiedzi, że trzeba się cieszyć, że jest (w miarę) regularna pensja - no ja przepraszam bardzo, ale regularnie wypłacane wynagrodzenie to nie jest nic takiego, co trzeba traktować jako zaletę pracodawcy! Przecież wypłata to jest coś, co się pracownikowi należy, a nie jakiś bonus! Trzeba zacząć mieć do siebie szacunek i wg mnie taki szacunek do samego siebie okazało kilkunastu, jak nie ponad dwudziestu pracowników, którzy tylko w 2016 tej firmie podziękowali. I nie słyszałam o nikim, kto zarabia mniej lub nawet tyle samo, co w Sofexie. Zazwyczaj i we wszystkich innych aspektach jest lepiej...

pracowalam tam kiedys

Masz w zupelnosci racje. A tez trzeba dodac kolejne „superlatywne plusy“ tej firmy: 1.Obserwacja pracownikow poprzez kamery, jak ma to n.p. miejsce w Gdansku. Rrozumiem niestety coraz wiecej kamer obserwuje nas wszedzie, ale tu jest ewidentny zamiar, obserwacja pracownikow, bo szefuniu widocznie nie ufa nikomu. 2.Jak odchodzisz z pracy tej na zawsze, to nawet nie uslyszysz „dziekuje” od szefa albo pani ksiegowej. 3.Te ich tzw assessment center do sprawdzenia kwalifikacji pracownikow i wydobycia mocnych i slabych stron nic warty niestety nie jest bo w tej firmie sie i tak nie rozwiniesz, jedynie co to na inne stanowisko moga cie dac za ta sama kase. 4.Problemow sie i tak nie rozwiazuje jezeli chodzi o dostawy towarow dla klientow itp jak ze strony niemieckiej i polskiej bo jak sie spycha klientow do innych dzialow bo jest wyznaczony zcas rozmow to potem sa jeszcze bardziej wkurzeni klienci. 5.Jedyny naprawde plus to w wiekszosci porzadku ekipak, bynaj ta ktora byla jak ja pracowalam tam.

pracowalam tam kiedys

I moze ktos twierdzic, ze wypisuja tylko takie rzczeczy sfrustrowani pracownicy, ktorych zwolniono. A tak nie jest, ja np. Sie sama z tamtad zwolnilam bo znalazlam lepsza prace. A to tu to czysta prawda o tej firmie niestety jest. Robia co chca bo niestety zawsze znajda sie chetni albo studenci, ktorzy zgodza sie na te warunki, ale czy taka cigla nadmierna rotacja ich nic nie rusza? Widocznie nie. A tez wyjazd integracyjny w Bachorze, ktory sie odbyl jakies 2,5 roku temu ponoc byl wymuszony ze strony Niemcow na szefunciu.

znam ta firme

Aaa to zyjesz zgodnie z "Carpe diem-chwitaj dzien tu i teraz" a co potem bedzie i plucie sobie w brode starcza to nie wazne? Rozumiem :-D Chyba ze jestes jeszcze studentem i na garnuszku rodzicow?

Paulina

Stabilnosc??! :-D taka ze na kromke chleba starczy bynajmniej? Taka masz na mysli? :-)

znam ta firme

Moga byc, ale na umowie widnieje minimalna krajowa i nigdzie nie dostaniesz kredytu a na starosc zbieranie puszek i lazenie po smietnikach bo emerytury nie bedzie z tej minimalnej krajowej.

Zostaw merytoryczną opinię o Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Sofex Cabaj Jacek - Solec Kujawski

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Sofex Cabaj Jacek
1.9/5 Na podstawie 39 ocen.
  • Leśna 35
    86-050 Solec Kujawski