Opinie o Faber Consulting w Toruń

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Faber Consulting. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Faber Consulting o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Faber Consulting w Toruń

Adam Nowy wpis

@jerzy jakieś konkrety? Co robią nie tak?

były Nowy wpis
@Adam

Już nic nie robią ;-)

Jerzy Nowy wpis

(usunięte przez administratora) i cwaniacy ... ta firma to zły żart. Trzymaj się jak najdalej - pracodawca jest nie poważny.

realista Nowy wpis

Tak, oczywiście mogę opowiedzieć coś więcej. Mówię to na podstawie własnych doświadczeń, o których tutaj nie będę za dużo pisać, by nie pojawiały się wątpliwości co do mojego obiektywizmu. Ale spójrzmy na fakty: 1. Marka "Faber Consulting" na swoim profilu na FB reklamuje się jako marka z doświadczeniem od 20 lat.. owszem, może wtedy właściciel firmy zarejestrował swoją działność pierwszy raz, ale idąc dalej... 2. "Faber Consulting" sp. z o.o. jako spółka w strukturze właścicielskiej i z Zarządem, jakim się reklamuje obecnie to twór powstały w 2000 r., występujący w obrocie gospodarczym po prostu jako "Faber Consulting sp. z o.o" i - co trzeba obiektywnie przyznać - odnoszący największe sukcesy w rankingach, rozwoju itp. Jednak... Ten sam twór od 2012 wpadł w ogromne problemy o których można poczytać np. tutaj: http://www.pomorska.pl/wiadomosci/torun/art/7125379,faber-consulting-firma-zajmujaca-sie-funduszami-unijnymi-ma-klopoty,id,t.html mającą zobowiązania takie jak: https://www.dlugi.info/wierzytelnosc/49817/Faber+Consulting+Sp.+z+o.o. Wrzućcie NIP: 9562170396, a sami zobaczycie w KRS: podmiot jest w upadłości, syndyk w Toruniu. 3. "FCP" - Faber Consulitng Polska - to podmiot figurujący teraz w obrocie gospodarczym jako... "Idea Development Management" NIP: 8792669087 Nazwa piękna, profesjonalna, przebojowa, gdyby nie.. kilkadziesiąt tysięcy PLN długu względem ZUS (patrzę dzisiaj, nic się nie zmieniło). Jakbyście mieli wątpliwości, czy "Idea" to rzeczywiście "Faber", to.. dział I / rubryka 3 - macie informacje o oddziałach, sygnowanych "Faber Consulting Polska, Oddział..." 4. No i w końcu mamy... "Faber Consulting" sp. z o.o. - NIP: 8792676348, spółka zarejestrowana... 13.11.2014, zapewne aktem z 31.03.2017 zmieniono umowę spółki i nazwę na "Faber Consulting sp. z o.o."... Można tu mnożyć hipotezy, teorie, przypuszczenia, ale.. fakt jest taki, że marka jedzie na doświadczeniach i wynikach z lat 2000-2011/2, a od kilku lat mamy do czynienia z dmuchaniem PRu. Struktura firmy z tzw. "peak'u" czyli szczytu już dawno poszła w piach - najbardziej doświadczeni pracownicy i kadra managerska nie pracuje tam od 2012 i 2013 roku. Z większością kadry odbywały się sprawy sądowe, zazwyczaj z powództwa managerów o niepłacenie kasy. Można tu mnożyć teorie, opinie itp., ale fakty mówią same za siebie. Jeżeli idziesz tam na rozmowę i rozmawiasz o umowie cywilnoprawnej albo umowie na działalność (rozliczanie przez FV), to bądź pewny, że poczekasz na pieniądze - albo z jakichś tam irracjonalnych powodów, albo... jako kolejny wierzyciel stojący po kasę u syndyka. PS. Zamiast "pomocna" i innych like'ów, proszę "absolewntów" o wyrażenie swojego zdania tutaj, ku przestrodze "młodych".

Jacek

Jak się aktualnie pracuje? Poprawiło się , że od dawna nikt nie pisze?

realista
@Jacek

Mhm - jakby to powiedzieć, nie pracuje się, bo nie ma gdzie ;) wszelkie "dewelopmenty" i "menedżmenty" są albo będą u syndyka. Ostała się tylko marka, nazwa. Nie ma już starej załogi, więc praca jak na praktyce - kasa będzie albo nie będzie, z naciskiem na to drugie. Proszę uważać i naprawdę dobrze posprawdzać w KRSach status spółki. Gowork? Jest złamanie regulaminu? Robić save'a posta i wykłócać się, że nie było złamania regulaminu?

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w Faber Consulting? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
Edyta

Przytoczony ustęp @heheszki rzeczywiście pochodzi z regulaminu serwisu gowork i to nim administratorzy opierają się, gdy ktoś zgłasza prośbę o dokonanie weryfikacji komentarza. Tak jak już pisałam, nie ma miejsca usuwanie komentarzy, które ktoś wskaże.

Edyta

@kubańska_koszula_prezesa, zachęcam do zapoznania się z regulaminem serwisu gowork (www.gowork.pl/regulamin), tam znajdują się informacje dotyczące dodawania i usuwania postów. Serwis gowork nie usuwa wyłącznie negatywnych komentarzy - ma takie prawo jedynie w wypadku gdy dodane treści naruszają wspomniany regulamin.

heheszki
@Edyta

"Niedopuszczalne jest umieszczanie w Serwisie, przekazywanie za jego pośrednictwem w tym także w ramach Forum oraz Bloga, treści i materiałów tekstowych, graficznych, dźwiękowych sprzecznych z obowiązującym prawem i zasadami współżycia społecznego, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc, nakłaniających do popełnienia przestępstwa, jak również treści wulgarnych, ordynarnych, uznanych powszechnie za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe, naruszających dobra osobiste, a także nieuprawnione korzystanie z cudzego wizerunku, naruszające dobre obyczaje i zasady netykiety oraz wszelkich działań, które narażałby na odpowiedzialność prawną Serwis lub mogłyby wyrządzić mu szkodę." - tylko o to Państwu chodzi? To informacje o tym, że jeden FC jest w upadłości, drugi z długami w ZUS, że firma nie płaci na czas - łamią regulamin? Nienawiść rasowa? Ordynarność? Wolne żarty! Dlaczego Państwo usuwają też posty z pytaniami od młodych ludzi, którzy chcąc odpowiedzieć na rekrutację do tej firmy, sprawdzają dokumenty rejestrowe, artykuły prasowe i wiedzą że zdanie "RZETELNĄ PRACĄ, W POLSKIEJ FIRMIE DORADCZEJ, KTÓRA OD PONAD 15 LAT JEST NA RYNKU" zawiera poważne nieścisłości? Może nawet proszę nie odpowiadać. Kwestia autentyczności i obiektywizmu "regulaminu" nasuwa się sama. Ludzie w Toruniu swoje zdanie i tak mają bez waszego serwisu.

kubańska_koszula_prezesa

... jakbyście skasowali też ten post, to obiecuję go wklejać tutaj codziennie, aż nabierzecie wiarygodności :) skasowaliście ostatnio chyba z 5 postów z poważnymi informacjami nt. sytuacji firmy, tacy jesteście autentyczni? haha :)

Karol

Pracodawca zakłamany i cwany. Przestrzegam.

szczery
@Karol

Zaraz Ci skasują ;) kontakt z gowork'iem dobry :))) a szukają ciągle nowych, choć w KRS wpisy o zaległościach do ZUS :)))))

tomi

teraz nie widizalem niczego, ale wiem ze wczensiej szukali wiec nie wykluczone ,ze oze niebawem tez beda szukac

OK

Osobiście odradzam świadczenie usług dla tej firmy. Bajerują dostawców dużą skalą zamówień, przy tym akceptują nawet dość wysokie wyceny....ale nie ma róży bez kolców :) W umowie jest zwykle kilka punktów, przez które można stać się ich niewolnikami lub sponsorami. Także radzę zachować czujność :)

FC-Robcio

Ciekawe jaki był finał tej sprawy, kiedy to... Toruńska firma doradcza ma kłopoty z sądem i Urzędem Marszałkowskim. Urząd zerwał bowiem trzy umowy z firmą twierdząc, że ta wykorzystała pieniądze niezgodnie z umową. Sprawę toruńska prokuratura przekazała sądowi stawiając zarzuty trzem osobom związanym z firmą. - Zarzuty dotyczą oszustwa, poświadczania nieprawdy i pośrednio złamania praw autorskich - mówi Artur Krauze, rzecznik Prokuratury Okręgowej. Chodzi o projekty szkoleniowe i wykorzystanie podręcznika, który miał być wcześniej opublikowany. Zarzuty odpiera Faber Consulting przekonując, że Urząd Marszałkowski wypowiedział im walkę po tym, jak zaczęli głośno mówić o opóźnieniach w wypłacie unijnych pieniędzy. Faber Consulting przekonuje, że zarzuty urzędu są bezpodstawne. - Nie będziemy na razie komentować tej sprawy - mówi Robert Łapacz, prezes Faber Consulting. - Powiem tylko, że Urząd Marszałkowski wypowiedział nam umowy bezpodstawnie. Firma ma też problemy z realizowaniem umów, gdyz Urząd Marszałkowski ociąga się z wypłatą dotacji unijnych.Prezes nie chaciał komentować sprawy zaległości wobec kontrahenta. Przekonuje jedynie, że dług ten jest niczym wobec zaległości urzędu wobec przedsiębiorców w całym Kujawsko-Pomorskiem.

FC

Szereg oszczerstw i pomówień. Może warto podpisać się pod zarzutami, które mają charakter prawny? Czytelnikom gwarantuję, że "anonimy" nie są prawdziwe: jeśli przez mobbing definiuje się reakcję na oglądanie przez stażystkę filmów na laptopie w godzinach stażu i zwolnienie jej ze stażu, a zarzuty rozchwiania emocjonalnego stawia osoba skłócona z całym zespołem, działająca na szkodę firmy, która rzeczywiście ma problemy ze zdrowiem psychicznym, to... To chyba nie są wiarygodne źródła opinii. Serwis wzywamy do usunięcia nieprawdziwych danych, naruszających nasze dobre imię. A wszystkich zainteresowanych RZETELNĄ PRACĄ, W POLSKIEJ FIRMIE DORADCZEJ, KTÓRA OD PONAD 15 LAT JEST NA RYNKU, a w tym czasie miała 2( !)- napiszę to DWIE sprawy z zakresu prawa pracy, z czego 1 przegrała ( to są fakty, a nie anonimowe brednie)- ZAPRASZAMY.

tamtam

a jeżeli można zapytać - z jakiego tytułu ma Pan / Pani to roszczenie względem FC?

Zostaw merytoryczną opinię o Faber Consulting - Toruń

Faber Consulting