FUM Poręba

Poręba

Opinie o FUM Poręba

Gaga 2014-01-07 18:08
Jaka jest obecnie sytuacja zakładu ? czy jest szansa na poprawę ?
krkrkr 2014-01-19 15:35
Jest szansa - powrót Miry :)
Gaga 2014-01-22 19:16
A jakiej szansy doszukiwać się w tym powrocie ? O co chodzi ?
kdjkhg 2014-02-21 12:56
To był tzw sarkazm...
Wuj-Alf 2014-02-27 23:06
Ciekawi mnie Ile osób jeszcze pracuje w Fumie? Sa jakies zamówienia na maszyny ,
czy FUM wogole jeszcze produkuje? skad biora odlewy skoro odlewnia zrownana z Ziemia , gdzie obecnie wykonuje się kola zębate. Widzialem niedawno ze hala obrobki kol zębatych to wlasnosc prywatna - tzw. FABRYKA NARZEDZI POREBA, z obrobka kol nie mająca już nic wspólnego. NIECH SIE KTOS WyPOWIE W TEMACIE.
pracuś 2014-03-05 07:19
Nie wiem czy jeszcze produkcja trwa, sam odbieram w ratach moje wynagrodzenie za 2012 (oczywiście przez komornika). Natomiast co do pytania, że skoro nie ma odlewni to skąd biorą odlewy - odpowiedź nasuwa się sama. Są przecież odlewnie zewnętrzne, to samo dotyczy produkcji kół zębatych. Tak jest od 2011 roku, więc Wuj Alf bardzo nie w temacie...
pracownik 2014-03-13 12:06
@pracuś
Proszę , powiedz mi ile kosztował cie komornik. Rozumiem że on pobiera na wstępie jakąś kwotę.
ktos 2014-04-03 21:44
jak masz wyrok sodu to komornik Ciebie nic nie kosztje, nic nie pobiera, mnie sciagnal ponad 10 tys z fumu ani grosza mnie to nie kosztowalo a nawet na tym zarobiłem jakies 2 tys :D
nijak 2014-07-09 00:12
co słychać w firmie ?
odloty 2014-07-22 01:14
W sobotę 19-07 na portalu pracuj.pl FUM zamieścił ofertę pracy:
"Specjalista ds. Sprzedaży w Biurze Sprzedaży Zagranicznej". Czy ktos moze sie wypowiedzieć jak traktowani są tzw. "umyslowi" w Porębie. Czy inzynierowie i specjalisci z wyzszym wyksztalceniem mogą liczyc na regularną wypłatę i brak machlojek ze strony pracodawcy? Prosilbym o wypowiedz. Aplikowałbym ale po tym co przeczytalem na forum mam watpliwosci czy warto sobie zawracac glowę firmą FUM.
nijak 2014-07-22 17:37
ja pracowałem jako umysłowy na kasę czekam do dziś :(
były_pracownik 2014-07-24 10:38
@odloty

Nie zawracaj sobie głowy fumem. Niestety brak regularnej wypłaty i machlojki to już normalność w fumie.
DJ Bobo 2014-07-30 15:31
napisz coś więcej o "machlojkach", o co tak naprawdę chodzi?
pracuś ,pracus 2014-10-13 20:18
witam to radzę szukac w innych firmach bo w fumie raczej nie zarobisz ... a jak nawet zarobisz te 1300 -1500 zł to ich nie dostaniesz ,co do atmosfery w firmie to jest nieciekawa ludzie już są zmeczeni czekaniem ciagle na kasę .jeśli chodzi ci o samych pracowników to ludzie w porządku ,bardzo pracowici,przyjacielscy ,jak trzeba to pomoga ,można na nich liczyć ale druga strona medalu jest "chora" to znaczy góra ,nie chce mi się o nich pisać.sam sie domyśl.
zuza 2014-10-16 14:47
Pracowałam w PORĘBIE nie chce mi się o nich pisać takie to DNO
Rozmowa z prezesem to samo DNO.Poński to nawet nie wie czym się zajmują jego kierownicy a co dopiero dyrektorzy.Szukają frajerów na Kierownika Magazynu,to dopiero BAGNO Prezes zarządza PORĘBOM jak Firmą MIFAMA.Wysprzedać co się da
apotem się ulotnić.A odpowiedzialność spada na szarych pracowników, bo to oni są wszystkiemu winni.Pieniądze za prace można odbierać tylko przez KOMORNIKA SĄDOWEGO
gość 2014-12-12 12:57
Prawde mówią..
LoLo 2014-12-19 17:10
Witam!
Czy to prawda że FUM ogłosił upadłość? Ponoć komornik wyprzedaje maszyny.
Ciekawi mnie czy budynki, hale tez już komornika są. Może się ktos wypowiedziec będący w temacie?

pracuś 2015-01-05 21:22
To już koniec z Fum-em! Teraz okazało się na dzień 5.01.2015 że pan prezes Poński oraz tatuś nie przekazują pieniędzy pracowników na PZU oraz ZUS!Wszystko stracone! Przepadło! Tylko ludzi szkoda że panu Pońskiemu zaufali! A on im szykuje hiespodzianke!
nonono 2015-01-11 12:42
Na początku grudnia odbył się przetarg maszyn i urządzeń zajętych tytułem egzekutywy komorniczej. W internecie dostępny był dokument jakie maszyny miały zostać poddane licytacji, poszczególne środki jakie wchodziły w skład licytacji oraz ich wartość.To że większość maszyn poszła "pod młotek" jest faktem, ale ponoć przetarg został unieważniony (???) Czy ktoś może przybliżyć co naprawdę się dzieje, bez wylewania brudów na prezesa, zarząd, związki tudzież p. Mirę J i innych podobnych zażaleń?
byly pracownik 2015-01-19 19:20
czy ktoś z byłych pracowników dostał może lis od komornika czy FUM o składkach, które musi SAM wpłacić na konto NFZ?? w związku z wyegzekwowanymi przez komornika kasą?? odpiszcie bo nie wiem co z tym zrobic
anonim 2015-01-20 10:21
Ja dostałem. Póki co czekam na rozwój sytuacji. List dostałem z kadr , bez potwierdzenia odbioru, bez terminu zapłaty.Dziwiłem się, że taki list nie przyszedł z ich kancelarii. W skrócie to jest paranoja bo mając wykaz składek z ZUSu wiem że składek FUM mi nie płacił a teraz szanowny FUM chcę ode mnie pieniądze na składki, które i tak nie zapłaci...
W razie kontynuacji sprawy zamierzam skonsultować się prawnie w tej sprawie, póki co nie zawracam sobie tym głowy.
gosć 2015-01-20 16:07
To juz jest koniec Fumu, prezes robi sobie jaja, zadnych konkretow ludziom nie mowi tylko mydli oczy, maszyny pozabierane, stanowiska pracy przestaja istniec a zaleglych wyplat jak nie bylo tak nie ma i Ci co juz nie sa potrzebni dostana wypowiedzenia i swoich pieniedzy nie zobacza, reszta moze jakies ochlapy dostanie pod warunkiem ze bedzie chciala z prezesem wspolpracowac :-/ zenada i jedna wielka farsa! Upadlosc fumu to kwestia dni, moze tygodni... nie ma juz zadnych szans na jakikolwiek ratunek dla tego zakladu a swiatelko w tunelu o ktorym poński mowil jeszcze nie tak dawno to swiatelko lokomotywy ktora wlasnie rozjezdza zaklad!!!
gosc 2015-01-30 10:35
Przetarg zostal wstrzymany ale tylko do 15 stycznia a po tym terminie i tak sie odbyl wiec nie wiem jaki byl sens jego wstrzymywania, to zwykla gra na czas ktora i tak juz niczego nie uratuje bo maszyny zostaly wyprzedane i przez to czesc stanowisk pracy przestala istniec i nie wiadomo co dalej bo prezes nic nie mowi, zadnych konkretow upadlosc to tylko kwestia czasu, dziwi mnie ze prezes jeszcze nie zlozyl wniosku do sadu o upadlosc bo, ludzie przychodza do pracy sobie posiedziec bo do roboty nie ma juz nic :-/ zal tych ludzi, ktorzy od poczatku sa zwiazani z fumem, wspolczuje
gość 2015-02-10 15:49
Osobiście uważam, że do upadłości znaku "Poręba" nie dojdzie. Wywożone maszyny zmienią właściciela i zakład, podobnie było z Ursusem. Fabryki nie ma a ciągniki robią nadal -tylko nie w Ursusie. Z Porębą może być tak samo. To jest marka na której można zarobić, w Zakładzie bez związków Zawodowych.
gościu 2015-04-01 14:25
Czy ktoś wie o losach FUM'u ?
Strona www nie działa !
Czy to już koniec ???
gościu 2015-04-03 08:19
dzięki za linka .
cholernie smutne! Szkoda mi zwłaszcza Porębian. Z drugiej jednak strony ci związkowcy , którzy przyczynili się wcześniej w dużym stopniu do upadku firmy teraz zarabiali 50K w ciągu pół roku .... - nieźle ! tak wynika z tego artykułu.
klient 2015-04-30 14:48
Witam. Mam pytanie do byłych pracowników FUM Poręba, czy zna ktoś firmy lub osoby zajmujące się obecnie serwisem tokarek Poręby. Może jakaś firma powstała na gruzach FUM? Może byli pracownicy działają na własną rękę?
gosc 2015-05-07 17:07
Mowisz - masz:
( usunięte przez administratora ) Najlepiej byłoby wysłać maszynę do tych ostatnich. Zajmują się remontami i Produkcją maszyn Poręba. Sądząc po asortymencie, PoNski i spolka opędzlowali im prawa do produkcji maszyn FUMU (TCG i TRP ).
gosc 2015-05-09 23:46
Kontynuujac wątek :

1)morena-remonty maszyn
2)Impexmetal S.C J.Kubicz, A.Parla
3)Top Poreba
4)PorebaNorthAmerica.com

były 2015-07-09 00:32
Złodziejski zarząd RE-AKTYWACJA, CZEMU NIKT NIE WSADZI TYCH BANDZIORÓW. Link do nowej fabryki http://porebamt.com/ http://www.krs-online.com.pl/poreba-machine-tool-sp-z-o-o-krs-349783.html . Dzięki Ci kochana Polsko za takie 25 wolności
gosc 2015-07-11 18:46
Nowa stronka firmy tez juz prawie działa :
wierzyciel 2015-07-13 22:03
Żal mi was Panowie i Panie, którzy pomagacie pońskiemu prowadzić kolejną złodziejską działalność. Jesteście jak ćmy lecące do ognia. Hańba!
wierzyciel 2015-07-14 13:45
Żal mi was Panowie i Panie, żałośni byli pracownicy, którzy pomagaliście związkowcom sabotować działalność zakładu. Jesteście jak pasożyty, które wypija całą krew z nosiciela a potem umierają z głodu. Hańba!
były 2015-07-15 11:18
Panie i Panowie jest szansa dla Fumu, powrót Mirosławy J..czyk. A tak wogóle co u niej? poza tym, że do Biedronki wstępu nie ma i córusią mieszkanka pokupowała :)
wierzyciel 2015-07-15 20:24
Stara śpiewka pońskiego, że niedobre związki sabotują firmę... Bo to pewnie związki wycofywały się z kontraktów, doprowadzały do opóźnień w realizacji, kar umownych i zrażały do siebie każdego, kto chciał w FUMie zostawić pieniądze? Czy związki otaczały się bandą p [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] typu Mąka, DT lub kierownik logistyki? Tak a propos - cała trójca spełnia się zawodowo w PMT? Jeśli tak, to nie wróżę powodzenia
Bywajcie, obrońcy pońskiego! A może wybrańcy ;)
ktos 2015-09-04 15:14
Witam czy ktoś wie co to za nowy twór porebamt ??
były pracownik 2015-09-15 10:47
Witam, Czy ktoś coś wie na temat wypłat zaległości przez syndyka?
uświadomiony 2015-09-28 14:43
Zajrzyj na ul. Żelazną 15A w Katowicach to się dowiesz, a i znajome twarze ujrzysz...
gn 2016-05-15 20:31
hej ! słuchajcie czy może firma FUM Poręba poszukuje rąk do pracy? szukam juz tyle czasu że moge robic wszystko
Anonim 2017-02-21 10:40
A co możecie powiedzieć o fabryce narzędzi Poręba? Jakie warunki pracy? Jakie wynagrodzenie?
Fred 2017-03-26 23:10
Nie polecam - hałas, zapylenie, zimno, słabe zarobki, ogólnie - bieda z nędzą.
Anonim 2017-03-28 12:02
Serio jest aż tak źle? A to tam nie ma ogrzewania?? A na jakim dziale pracujesz i ile zarabiasz??
MN 2017-04-14 18:39
Ja również nie polecam
Iwona 2017-04-18 08:49
@MN dlaczego nie polecasz pracy w firmie? Chętnie dowiemy się więcej na temat Twoich doświadczeń z firmą. Tym bardziej, że niektóre rzeczy, które Tobie nie odpowiadają mogą nie przeszkadzać innym pracownikom.
SS 2017-04-23 16:42
Jeden Wielki Syf!! Omijać szerokim łukiem
Iwona 2017-06-08 14:22
@SS co przez to rozumiesz? Mógłbyś powiedzieć dlaczego nie polecasz pracy w firmie?
Edek 2017-06-13 12:13
Jeśli rzeczywiście interesuje Cię praca w tej firmie to sugeruję zadzwonić, przyjść, zobaczyć jakie są warunki pracy, porozmawiać z szefem produkcji albo i z prezesem - przecież to Cię do niczego nie zobowiązuje, możesz powiedzieć, że chcesz się tylko zorientować. A może akurat Tobie się spodoba...
Iwona 2017-06-13 15:24
@Edek jestem pracownikiem serwisu GoWork.pl. interesuje mnie poznanie Waszych opinii na temat pracy w firmie oraz to, by osoby, które trafiają na ten wątek mogły uzyskać odpowiedź na interesujące je pytania. Dużo osób zostawia bardzo lakoniczną opinię, które nie wnosi tak naprawdę merytorycznych treści, dlatego też dopytuję o pewne kwestie. Przede wszystkim zależy mi na tym, by wątek ten mógł być źródłem przydatnych informacji.
Edek 2017-06-13 21:37
Przepraszam, nie zwróciłem wcześniej uwagi na "mikrofonik" z informacją. Ja słyszałem trochę o tej firmie od kolegi który tam jakiś czas temu pracował i mówiąc oględnie nie wyrażał się zbyt pochlebnie zarówno o warunkach pracy jak i o zarobkach. Nie chciałem mu wierzyć, ale podobno za pracę na jakiejś maszynie (chyba na szlifierce) dostawał około 1200 złotych na rękę. Dlatego poszukał sobie lepiej płatnej pracy bo zwyczajnie klepał biedę. Niestety nie miał kwalifikacji do obsługi maszyn numerycznych, a tam podobno można było zarobić trochę więcej, dlatego dał sobie spokój. Pamiętam, że narzekał też na hałas, pył (szlifierki) a w zimie musiał mieć na sobie kufajkę i czapkę na głowie bo było zimno. Ale było to jakieś dwa lata temu, może przez ten czas coś się poprawiło.
NN 2017-06-22 18:56
Nic się nie poprawiło, nadal ten sam syf. Zarobki to najniższa krajowa
Zostaw swoją opinię o FUM Poręba - Poręba
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie FUM Poręba