Opinie o APP w Września

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie APP. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie APP o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o APP w Września

Jak wygląda rozmowa rekrutacyjna w APP? Co poradzicie osobie poszukującej tam pracy? Na GoWork.pl pojawiło się 14 czerwca kilka ogłoszeń.

Camembert Nowy wpis

Ser jest w tej firmie za ster. Prezes przestań krzyczeć na ludzi będących siłą firmy! To_Masz zapomniał (usunięte przez administratora) jak bydlęciem był. Szkoda czasu na wytrącanie energii pod folwarcznym przywództwem zwykłego buraka. Po tzw grupen_szkoleniach szczytem obrotu sprzedażowego jest 9000netto, gratuluję ????????‍♂️

Nowy wpis

@Camembert

Szanowny/a CAMEMBERT, oczywiście każdy ma prawo do swojego zdania, niemniej zachowajmy poziom kultury wypowiedzi i trzymania się faktów.

Hanna Nowy wpis

Przeczytałam tutaj dyskusje z osobami niezadowolonymi z pracy jako przedstawiciel handlowy. A ja właśnie weszłam pytać o tę pracę konkretną, bo pamiętam, że były ogłoszenia. Tu była mowa o tym, że plany sprzedażowe pozostają niezmienne, a co ze stawką? Czy z powodu inflacji podnieśli stawki ludziom?

mój Nik

dużą część wynagrodzenia PH stanowi premia za wykonanie planu sprzedaży, tak dużą że właściwie bez tej premii nie warto w tej firmie pracować, bo bez tej premii zapłata za tą pracę jest naprawdę nieadekwatnie za mała. A od czego zależy czy wykonasz plan sprzedaży ? Nie, nie tylko od ciebie. Bo choćbyś był bardzo pracowity, sumienny, uczciwy ..itp itd, , to zawsze można dać ci taki plan sprzedaży, który jest niewykonalny. i wtedy mimo ciężkiej pracy klepiesz biedę. (a firma, dyrektor który ma swój budżet, oszczędza kasę). taka oto historyjka.

Edyta
@mój Nik

A zdradzisz jakieś stawki podstawowe w takim razie? Bo aż ciekawa jestem ile to. Może poza tym są jakieś inne dodatki do pensji? Albo benefity pozapłacowe?

@mój Nik

Witam serdecznie, jak sądzę niezadowolonego z pracy na stanowisku Przedstawiciela Handlowego. Chcąc być uczciwym, należy powiedzieć, że jak w każdym zawodzie, rolą Przedstawiciela Handlowego jest wykonywanie swojej pracy, a to znaczy wykonywanie określonego planu sprzedaży, przy pomocy swojego Kierownika i całej organizacji. Plany sprzedażowe dla każdego Przedstawiciela Handlowego, są zawsze znane z góry i niezmieniane w trakcie, mierzalne i realne. Nie chcąc wchodzić w dyskusję z MÓJ NIK, ponieważ nie możemy odnieść się do faktów, a jedynie do opinii, proszę aby czytający wzięli pod uwagę pewnego rodzaju brak możliwości umiejętnego spełniania powierzonych zadań przez MÓJ NIK.

@Edyta

Dzień dobry, Pani Edyto, jesteśmy firmą otwartą na ludzi i wierzącą w synergię współpracy, wszak firmę tworzą ludzie. Jeśli jest Pani zainteresowana współpracą z nami bardzo chętnie się z Panią spotkamy, ale najpierw proszę wyrazić zainteresowanie konkretnym stanowiskiem i przesłać do nas CV. Podobnie jak Pani, zależy nam na rzetelności i Partnerskiej współpracy, więc najpierw musimy się poznać, a dopiero później wydawać osądy. Pytanie, co może Pani otrzymać, jest adekwatne do pytania, co może Pani zaoferować, prawda, że uczciwe podejście?

polska dziwny kraj
@mój Nik

tam dochodzi do takich absurdów że na przykład sprzedając za 30 tys netto i robiąc plan sprzedaży zarobisz kwotę x. A po kilku miesiącach pracy, rozwijasz rynek i zaczynasz robić większe obroty, na przykład 40tys. i wtedy zarobisz mniej - bo ktoś na górze dał ci plan 50 - a ty go nie zrobiłeś. Czyli, zarabiasz dla firmy więcej a kasy dostajesz mniej. Nie trzeba mieć fakultetów z ekonomii żeby widzieć że to nie jest w porządku.

Marzena
@polska dziwny kraj

A co ile jest zmiana tych planów sprzedażowych? Można się na to jakoś przygotować? Poprzedzają to jakieś rozmowy z przełożonym czy tylko przychodzi informacja z tym planem? Te plany są zależne od regionu czy wszyscy przedstawiciele mają tak samo?

Przedstawiciel Handlowy

Pytania były w miarę sensowne, do momentu, kiedy padło pytanie o oczekiwania finansowe. Mimo, że nie były one wygórowane, miny prowadzących mówiły same za siebie i już nikt nie zadawał normalnych pytań, tylko jakieś o dupie maryni. Odradzam kandydowanie do tej "firemki"

logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
logo firmy Kierownik Działu Utrzymania Ruchu
Ogorzelice
Modular System Sp. z o.o.
logo firmy Technolog obróbki skrawaniem
Częstochowa
Wulkan S.A.
logo firmy Stażysta w Dziale Obsługi Klienta
Albéa Poland Sp. z o.o.
PH pomorskie

Jak przeczytałem piejących z zachwytu wpisy na temat APP, a zwłaszcza Dyr regionalnego, to sie [usunięte przez moderatora] i postanowiłem napisać fakty. ZATRUDNIENIE: własna działalność, warunki: jest system wynagradzania, ale generalnie 10% od obroty bez żadnej podstawy (chyba, że ktoś wynegocjuje sobie jakąś podstawę np. na pierwsze 2-3 mce), wystawiana FA jest powiększana o koszty telefonu i użytkowania samochodu, czyli są zwracane. Wszystko jest rozliczane w kwotach netto. Czyli teoretycznie opłaca się pracować robiąc obrót powyżej 30tys.-50tys. zł/mc. Jednak jest kwestia np. premi czy ustalania planów przez "pseudodyrektora". Premi można (i zazwyczaj tak jest) nie widzieć wogóle, chyba, że jest się w układzie z dyrektorem. To samo z planem. Dziwne jest to, że niektórzy robiąc np. 50tys. (netto oczywiście) wyrabiają 80% i nie dostają premi, a inni robią 10 tys. i mając 90% czy 100% wyrobionego planu dostają. I to jest nagminne. ZARZĄDZANIE: Pan[usunięte przez moderatora] jest totalnym ignorantem mentalnie będącym jeszcze w latach 80tych ubiegłego wieku. Totalny, brak poszanowaniadla pracownika. Każdy, niezależnie od swojej fachowości i uzyskiwanych obrotów jest traktowany jak śmieć i może być zwolniony w ciągu 1 dnia (np. mail lub telefon o 22giej, aby zgłosić się na drugi dzień w firmie "z ładowarką do telefonu" :-) ). No chyba, że ktoś ma jakieś "ptasie" nazwisko, np. Wróbel, lub Wrona... wtedy jest gwarancja pracy, nawet jeżeli nie ma się kwalifikacji do piastowania stanowiska. Przykładem jest Dyr regionalny na pomorze, który zastąpił poprzedniego, zwolnionego po 10 latach pracy "z dnia na dzień". Chłopaczek doprowadził region do tragicznego stanu, ale ma odpowiednie nazwisko...

@PH pomorskie

Szanowni Państwo, nasze standardy pracy i zatrudniania są znane dla każdego z naszych pracowników, nic nie jest ukrywane, ani zmieniane w trakcie współpracy. Z każdym z naszych pracowników rozpoczynamy i kończymy rozmowę na poziomie wzajemnej akceptacji. Sytuacje opisywane subiektywnie nie prezentują bieżącej sytuacji. Zapraszam do zapoznania się z naszymi standardami pracy, każdemu z naszych pracowników są znane i przez każdego zaakceptowane. Dla pracowników, którzy są z nami niemal 20 lat są takie same... Dla podkreślenia, są z nami niemal 20 lat...

Jurek

hej jak teraz wygląda współpraca z app jako PH ? COS SIĘ POZMIENIAŁO ?

alusia

nie ma nadgodzin w tej firmie

Sławomir
@alusia

Trochę szkoda :( A sama płaca za etat jest na tyle dobra, że brak nadgodzin nie jest odczuwalny? :D

...
@Sławomir

Jest w porządku

Kamila
@...

Ale chyba zawsze mogłoby być lepiej? Chyba, że to maksymalne możliwości tutaj?

Sebastian Gałecki

Do pewnego momentu było spoko, a potem zmienił się prezes i zaczął się micromanagement po polsku - typ wtrąca się dosłownie do wszy-stkie-go, chociaż niespecjalnie ma pojęcie o sprzedaży, bo gadkę ma niczym z amerykańskich poradników sprzedażowych, które nijak się mają do polskich realiów i mentalności. Zespoły w większości w porządku, "doły" to naprawdę jakościowa ekipa, ale wszystkich psuł i denerwował oddech pana prezesa na karku, ludzie ryczeli po toaletach, albo nie wytrzymywali i dawali z siebie totalne minimum. byle przeboleć te osiem godzin i iść do domu. Brakowało tylko kamer w biurach skierowanych na monitory. Wypłata na luzie do przeżycia, nie ma tragedii, fajne szkolenia i można się dużo dowiedzieć zarówno o branży automotive, jak i przejść pierwsze szlify w sprzedaży, ale im dalej, tym bardziej wypalająco i mieląco. Polecam młodym osobom chcącym nabrać doświadczenia i iść dalej, jako starter.

Brydz

Witam serdecznie pracował ktoś może przez tą firmę w Danii na produkcji

Jarek

Pojawiło się kilka ogłoszeń na PH, czytałem opinie, niezbyt to zachęcająco wygląda.Może coś się zmieniło, warto aplikować?

@Jarek

Może i warto zależy jaki region

Irek
@Paweł

Słyszałem, że zwracają nawet ZUS handlowcom. A na jaki region nie warto?

Sławomir
@Paweł

Paweł, jeśli pracujesz w APP jako przedstawiciel, to może napiszesz coś więcej? Jakie auta tam dają i czy podstawa to więcej niż 2-3 tysiące? Daj znać koniecznie.

@Sławomir

Teraz dają 4,5k podstawy plus chyba ZUS.Auta to różnie, Octavie, Clio, jezdzą jeszcze na regionach Fiaty Punto.Zależy na jaki region trafisz, jak bedziesz miał ogarnietego i normalnego regionalnego to ok, gorzej jak trafisz na idiotę.

Miś 2

Czy po okresie próbnym jest podstawa w rozumieniu stała część wynagrodzenia czy zmienna z tego co firma zarobi?

@Miś 2

Dzień dobry. Warunki są różne w zależności od Działu, stanowiska i ustaleń indywidualnych w umowie. Pozdrawiamy, Zespół APP Sp. z o.o.

Dark
@APP

Ustalenia są przez telefon a jak sie do was przyjedzie to zdziwienie na twarzy, że ta sama suma pada. Banda naciagaczy.

Bożena
@Dark

Hm, możesz napisać na ten temat coś więcej? Jakie wynagrodzenie Ci zaproponowano w APP przez telefon i jakie warunki zatrudnienia a jak to wyglądało później na rozmowie już? Była to jakaś duża różnica? :P

Dark

Daremna firma a kasa dużo mniejsza niż w ogłoszeniu. Jazda do Wrześni to nie porozumienie. Naprawdę sobie ich darujcie.

nowy
@Dark

Nie męcz tematu. Ja też byłem we Wrześni (może byliśmy razem na tej samej rozmowie?) i pracę dostałem. Gdyby dawali kasę gorsze niż w ogłoszeniu to jaki byłby tego sens? Kurde, nie zaglądałem tu wcześniej i dobrze. Bo gdybym czytał te internetowe opinie, to do końca życia byłbym bezrobotny. Bo przecież wszędzie jest źle?! Ludzie, wyluzujcie, za darmo to tylko 500 plus. Na resztę zapracować trzeba.

Bożena
@nowy

Na jakim stanowisku pracujesz w APP? :) Widzę, że masz odmienną opinię niż autor wpisu więc może napiszesz mi coś o plusach z pracy w firmie? Bo zrozumiałam, że Twoja opinia jest pozytywna, tak? :) Czym firma do siebie zachęca, co oferuje konkurencyjnego?

Akzo

Wątpie żeby się coś zmieniło app było jest i pewnie długo będzie potentatem produkcji ph. Najlepsze było jak postanowili że głównym naszym klientem jest warsztat a potem wprowadzili mieszalnik i po kolanach do sklepów:)

Aktualność
Witamy wszystkich użytkowników serwisu GoWork.pl poszukujących informacji o APP Sp. z o.o.

Staramy się być wszędzie tam, gdzie poruszane są kwestie ważne z punktu widzenia naszej firmy. Każdy komentarz jest dla nas ważny, dlatego dziękujemy za dotychczasowe i przyszłe wpisy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że mimo naszych starań, mogą istnieć obszary wymagające udoskonalenia. Dlatego zależy nam na tym, aby dyskusja na forum była merytoryczna i kulturalna.
Prosimy pamiętajcie, że każda wolność ma swoje ograniczenia. Swoboda wypowiedzi nie oznacza wolności do obrażania kogokolwiek, czy naruszania czyjejś godności lub pisania nieprawdy. Prawo zakazuje m.in. wypowiedzi zawierających pomówienia i oszczerstwa, znieważających inne osoby lub grupy ludzi, zawierających treści obraźliwe, kłamliwe, szkalujące czyjeś imię. Ochronie prawnej podlega też ujawnienie informacji stanowiących tajemnice przedsiębiorstwa. Dlatego pragniemy poinformować, iż komentarze zawierające treści niezgodne z prawem oraz naruszające regulamin serwisu GoWork.pl będą archiwizowane przez Administratora.

Chcesz rozpocząć współpracę z APP? Zastanawiasz się gdzie uzyskać najlepsze informacje o tym czy warto? Nie ukrywamy kontaktu do nas. Na stronie https://app.com.pl/pl/company/page/contact masz dostęp do osób pracujących w różnych działach. Zadzwoń, spytaj wprost tych którzy pracują z nami od roku lub od kilkunastu lat. W samym Dziale Handlowym APP aż 55% z nas jest tu dłużej niż 5 lat. W tym ponad polowa ze stażem powyżej 10 lat. Trudno uwierzyć? Przypadek? Czy może uczciwe, przejrzyste, rzetelne warunki. Zadzwoń, spytaj sam i oceń.

Pozdrawiamy, Zespół APP Sp. z o.o.

Tylko Prawda Cię Wyzwoli

Bardzo proszę kogoś z osób decyzyjnych APP o odpowiedz na poniższą sytuację. Pracując w oparciu o umowę B2B znajduję nowego klienta któremu sprzedaję wasze produkty za co płacicie mi prowizję od tej transakcji. Mam pytanie --- Jeżeli po jakimś czasie będzie mój rejon podzielony ( zabierzecie część klientów aby stworzyć bazę dla nowego handlowca) co przy umowie B2B jest jednoznaczne z ...... delikatnie mówiąc zabraniem mi prowizji ( klient którego znalazłem i z powodzeniem obsługiwałem przechodzi pod ,, opiekę innej osoby) Na jakie zadośćuczynienie finansowe mogę liczyć ??? a). dopóki pracuję u was dostaję nadal część prowizji (z wypracowanych ale zabranych z pod mojej obsługi klientów) co jest zawarte w kontrakcie B2B ( lub będzie zawarte w aneksie do umowy). b) nic nie dostaję , muszę się z tym pogodzić i jeszcze bardziej efektywniej zacząć szukać nowych klientów. c) usłyszę od przełożonego ,, nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi ,, ? wtedy masz prawo się nie zgodzić i rozwiązać kontrakt. d) firma rozwiązuje kontrakt z obecnym PH po czym b.dobrych klientów zaczyna obsługiwać kier. regionu , dobrych dział obsługi klienta a dla obsługi przeciętnych oraz słabo rokujących klientów szuka się nowego PH.i ,, zabawa w handel rozpoczyna się od nowa,, Bardzo proszę o uczciwą odpowiedz ponieważ po tym co piszecie o sobie w portfolio mam wrażenie że pracując u was to tak jak złapać Pana Boga za obie nogi. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

@Tylko Prawda Cię Wyzwoli

Dzień dobry. Prawda jest taka, że w sytuacji podziałów rynku każda firma posiadająca Dział Handlowy kieruje się innymi kryteriami. Podał Pan 4 rozwiązania, ale jest ich znacznie więcej. My idziemy schematem obranym wiele lat temu, zapewne nie idealnym i mającym swoje wady, ale wypracowanym i przyjętym przez ogół. Jest to rekompensata za wartość sprzedaży generowaną na wybranych klientach. Wypłacane w konkretnie określonej wysokości przez z góry założoną ilość m-cy. To czas, kiedy portfel przekazującego nie odczuwa znacząco utraty klientów, czas którego ma się więcej i dobrze wykorzystany procentuje nowymi kontaktami. Pozdrawiamy, Zespół APP Sp. z o.o.

Tylko Prawda Cię Wyzwoli
@APP

Czy wiadomość o rekompensacie, o której wspominacie jest ujęta w umowie B2B którą zawieracie z wyselekcjonowanym w procesie rekrutacji handlowcem reprezentującym APP na powierzonym regionie? Jeżeli nie to dlaczego?

Miś

Cześć. Rozumiem, że firma wypchnęła wszystkich handlowców na B2B i dodatku mówi, że rynek komuś dała? Chwalą się, że zatrudniają 250 osób, współpraca b2b bez podstawy to nie zatrudnienie!!!!! Jakaś kpina. 4 albo 5 tyś to dużo?? Zarabiacie dla nich po 40 /70 tyś miesięcznie ? Rozumie, że jak "ich" rynek, który wam dali zmieni dostawcę na tańszego to przestaniecie jeść? Praca na b2b nie odbywa sie bez podstaw!!! (usunięte przez administratora)

@Miś

Dziękujemy za opinię. Dokładamy wszelkich starań, aby współpraca była rzetelna, przejrzysta i zgodna z podpisywaną przez obie strony umową. Dla jednych warunki są akceptowalne i są z nami przez lata, dla innych nie. Rozumiemy, że są różne punkty widzenia. Współpraca jest dobrowolna, a my jesteśmy otwarci na konstruktywną krytykę i merytoryczny dialog. Pozdrawiamy, Zespół APP Sp. z o.o.

Czy APP oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Król Maciuś I

W poprzednich wpisach jest dokładnie napisane, że z APP współpracuje się tylko na zasadzie własnej działalności gospodarczej. De facto nie jest się ich pracownikiem więc nie ma co liczyć na jakąkolwiek ochronę wynikającą ze stosunku pracy (urlop, ZUS, płatne zwolnienia lekarskie, okres wypowiedzenia). Kiedyś na pewnym szkoleniu pewien zamożny człowiek powiedział, iż firmy nie zakłada się po to, aby zarabiać 3000, 5000 czy 7000 złotych, ale by dochody były pięciocyfrowe. W przeciwnym wypadku skórka nie jest warta wyprawki.

Bronisław
@Król Maciuś I

Tak własna działalność: 1. długi weekend w maju - wolne, 2. między świętami a Nowym Rokiem - wolne 3. urlop - płatny do uzgodnienia

Miś

B2B bez podstawy po okresie X.

@Bronisław

Każde korpo tak robi. Standard jak telefon służbowy. Z kim chcesz pracować miedzy świętami/ weekend majowy?

Apepiczek

Pracowałem długo w branży i z wpisów firmy mogę wywnioskować, że rollercoster pracowników się skończył. A pamiętam jak w regionach klienci mówili że pojawił się nowy apepowiec a za 1,5 miesiąca był już następny:) co się można było z klientami z nich pośmiać to nasze :) Teraz widzę , że budują markie na forum, pewnie zasoby nowości w rynku pracowniczy się kończą.

@Apepiczek

Witaj APEPICZKU ;) Tak, jesteśmy na forum, bo warto być tam gdzie o nas mówią. Co do rollercoaster'a w kwestiach kadrowych - na rynku potencjalni pracownicy mówią "że trudno dziś o dobrą pracę", a pracodawcy głoszą "że nie łatwo o dobrego pracownika". My staramy się być przejrzyści i konsekwentni, ale nie zawsze wszystkim jest po drodze. Poza tym wielu wydaje się, że praca np. przedstawiciela handlowego to rzecz łatwa, prosta i przyjemna i że dosłownie każdy może to robić. A po kilku m-cach życie weryfikuje, czy umiejętności, wytrwałość i zawziętość były wystarczające, aby utrzymać się na wymagającym rynku. Najlepsi, najmocniejsi pozostają na lata, a my staramy się ich wspierać dla dobra wszystkich stron, ucząc się na cudzych i własnych błędach. Dziękujemy za wypowiedź. Pozdrawiamy, Zespół APP Sp. z o.o.

Czy pracodawca APP organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Arkadiusz

Tak organizuje. Szkolenia prowadzone są w terenie przy współudziale kierownika oraz w siedzibie firmy.

APP WSPIERA SZPITAL WOJEWÓDZKI W POZNANIU

Zostaw merytoryczną opinię o APP - Września

• Jak się pracuje w APP?

Zobacz opinie na temat firmy APP tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w APP?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy APP?

Kandydaci do pracy w APP napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

APP
2.1/5 Na podstawie 77 ocen.

APP