NEXTEAM LUBLIN MACHINING SP. Z O.O.

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o NEXTEAM LUBLIN MACHINING SP. Z O.O.

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Magdalena Rosa

Pracownik firmy - HR Manager

10.05.2023 02:05

Czym zajmuje się Państwa firma?

Magdalena Rosaikona wywiad

Firma Nexteam Group Polska sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest częścią francuskiej grupy Nexteam, specjalizującej się w mechanice precyzyjnej i obróbce skrawaniem. Produkujemy części lotnicze do samolotów pasażerskich, wojskowych i helikopterów dla takich klientów jak Airbus czy Boeing. Specjalizujemy się w obróbce metali trudnoobrabialnych, m.in. stopów tytanu. Dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym. Pracujemy na obrabiarkach 3, 4 i 5-osiowych z systemami sterowania FANUC, HAAS, SINUMERIC 840D. W posiadaniu mamy także nowoczesne maszyny pomiarowe: ZEISS, HEXAGON, WENZEL.

Jak wyglądały początki Nexteam Group Polska?

Magdalena Rosaikona wywiad

Grupa Nexteam powstała w wyniku połączenia trzech firm rodzinnych, specjalizujących się w mechanice precyzyjnej i obróbce skrawaniem. Firmy zlokalizowane były w pobliżu największych zleceniodawców i przez ponad 40 lat, zdobyły bezcenne doświadczenie, które było przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Jak dokładnie przebiegał proces łączenia firm?

Magdalena Rosaikona wywiad

Po sukcesie współpracy biznesowej w ramach AEROTEAM SERVICES w 2009 roku, grupy ASQUINI i SOFOP połączyły się ze sobą w 2013 roku. Kolejna fuzja miała miejsce z firmą GENTILIN w roku 2015. W ten sposób powstała Grupa Nexteam, której celem jest wzmocnienie działalności oraz konkurencyjności rynkowej. W 2018 roku firma kontynuowała swój rozwój i dołączyła do siebie MECAFI - firmę specjalizującą się w zespołach urządzeń mechanicznych, obróbce złożonych części i aluminium dla branży lotniczej, szczególnie do silników.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe?

Magdalena Rosaikona wywiad

Długie lata współpracy z czołowymi firmami w sektorze Aerospace wpłynęły na ugruntowanie naszej pozycji na rynku. W branży jesteśmy postrzegani jako jeden z najlepszych dostawców, a to w dużej mierze przekłada się na nasze kontrakty oraz zamówienia. Każdego roku Grupa Nexteam zdobywa wiele nagród oraz wyróżnień, które są efektem ciężkiej pracy oraz przestrzegania norm produkcyjnych.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Magdalena Rosaikona wywiad

W lubelskim zakładzie Nexteam Group Polska zatrudniamy ponad 70 pracowników, w poszczególnych działach: produkcja (operatorzy frezarek oraz tokarko-frezarek CNC), dział technologiczny, dział narzędziowni, ślusarnia, dział kontroli, dział jakości, dział logistyki, administracja. Dział produkcji jest naszym najliczniejszym działem. Z racji ciągłego rozwoju oraz przekazywanych nam przez Grupę Nexteam nowych projektów, stale poszukujemy pracowników na stanowisko Operatora Maszyn CNC, do działu tokarko-frezarek oraz frezarek.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2023 roku?

Magdalena Rosaikona wywiad

W związku z przejęciem nowych projektów w bieżącym roku, planujemy sukcesywnie zwiększać liczbę pracowników. Tak jak wcześniej wspominałam, skupiamy się na produkcji, czyli na stanowiskach związanych z obsługą maszyn CNC. W tym celu stale prowadzimy rekrutację. Jesteśmy otwarci na młodych pracowników, chcących rozwijać się w tej branży. Stąd też jesteśmy obecni na różnych targach pracy i podobnych wydarzeniach organizowanych w naszym mieście. Gwarantujemy szkolenie wprowadzające oraz długofalową współpracę.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Magdalena Rosaikona wywiad

Rekrutacja w naszej firmie odbywa się w obecności managera działu HR oraz kierownika działu, do którego poszukujemy kandydata. Wspólnie podejmujemy decyzję o zatrudnieniu. Procesy rekrutacyjne odbywają się zazwyczaj stacjonarnie, zależnie od stanowiska są jedno- lub dwuetapowe.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Magdalena Rosaikona wywiad

Opiszę ten proces na przykładzie zatrudniania operatora maszyn CNC. Po wypełnieniu wszelkich niezbędnych formalności, związanych z zatrudnieniem i szkoleniem BHP, nowy pracownik trafia pod skrzydła starszego stażem operatora, który uczy go obsługi danej maszyny, według procedur obowiązujących w firmie. Tutaj nie ma sztywnych ram czasowych dla takiego szkolenia, gdyż nasz park maszynowy jest zróżnicowany. Dysponujemy maszynami mniej lub bardziej skomplikowanymi. Staramy się do takiego wdrożenia podchodzić indywidualnie i nie wywierać presji na pracowniku. Nasza branża jest specyficzna. Pracę cechuje niezwykła precyzja, dlatego wolimy dać więcej czasu pracownikowi, aniżeli zbyt wcześnie wymagać od niego samodzielności. Oprócz operatora szkolącego, wsparcia udzielają także liderzy zmiany oraz kierownik produkcji.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Magdalena Rosaikona wywiad

Różnorodność naszych działań i stanowisk dają wiele możliwości rozwoju. Przez cały okres kariery, niezależnie od poziomu odpowiedzialności, każdy pracownik może rozwijać swoje kompetencje i obrać satysfakcjonującą ścieżkę zawodową. Zgodnie z zapotrzebowaniem firmy oraz na podstawie indywidualnych rozmów przeprowadzanych z pracownikami, przygotowujemy plan rozwoju kompetencji pracowników wraz z zaplanowanymi przez nas szkoleniami, które następnie są analizowane i zatwierdzane przez odpowiedni dział. Dodatkowo staramy się podejmować różnego rodzaju działania, mające na celu pogłębienie więzi pracownika z firmą, takie jak zbiórki charytatywne czy rywalizacja sportowa oraz wiele innych.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Magdalena Rosaikona wywiad

Bliska lokalizacja głównych klientów strategicznych, pozwala firmie sprostać ich problemom z maksymalną reaktywnością. W sektorze, w którym standardy stają się coraz bardziej wymagające, grupa poświęca całą swoją energię na poprawę wydajności przemysłowej, mając na celu ciągłe zapewnianie doskonałości i jakości usług. Szczególnym celem Grupy Nexteam, jest dostarczanie możliwie najbardziej innowacyjnych środków produkcji, poprzez ambitną politykę inwestycyjną i kadrową. Grupa jest głęboko zaangażowana we wprowadzanie Przemysłu 4.0 i produkcję nowych modeli digitalizacji, robotyzacji i tłoczenia 3D.

Szanowni Państwo, Firma Nexteam Group Polska zaznacza swoją obecność na portalu GoWork w celu przybliżenia Państwu zakres naszej działalności. Chcielibyśmy dzielić się z Państwem aktualnościami, naszą codzienną pracą, ale także poznać Państwa opinię na temat funkcjonowania naszej firmy . Dziękujemy za dotychczasowe wypowiedzi, zarówno pozytywne jak i negatywne. Każda z nich jest dla nas ważna oraz przyczynia się do wdrażania rozwiązań mających na celu ciągłe doskonalenie funkcjonowania przedsiębiorstwa jak i poprawę warunków zatrudnienia. Mamy nadzieję, że będąc bliżej Państwa, będziemy mogli w tym miejscu otworzyć ciekawe dyskusje i odpowiedzieć na nurtujące Państwa pytania. Szanujemy wszystkie opinie, jednakże informujemy, że wpisy niezgodne z regulaminem serwisu lub sprzeczne z prawem będą usuwane przez administratora. Osoby zainteresowane pracą w naszej firmie zachęcamy do kontaktu na poniższy adres mailowy: rekrutacja@nexteam-group.com Pozdrawiamy! Zespół Nexteam Group Polska

@Krzysiek

Powyżej 4 tysięcy to fajna wypłata. Mam nadzieje ze masz na myśli netto? Tylko doświadczeni pracownicy tyle wyciągają czy na początek też jest taka stawka?

Krzysiek

Jako pracownik powiem ze kultura pracy w Asquini jest bardzo wysoka. W naszej firmie wystarczy wykonywać pracę zgodnie z harmonogramem, dbać o maszyny, słuchać kierownika i można zarobić 4 z przodu. Wiadomo wszędzie dobrze tam gdzie nas nie ma ale w Asquini nie jest źle a wręcz rzekłbym ze bardzo dobrze. Pozdrawiam dzwonników i leserów im zawsze niedogoda

Kierowca Bolsa

Nie wiem dlaczego wszyscy tak narzekają na tą firmę. Codziennie przywożę tam jednego z pracowników. Niezwykle kulturalny człowiek, który niezwykle ciepło wypowiada się o tym miejscu pracy. Dobre zarobki, miła atmosfera, ogólny szacunek do pracowników. Z jego słów wynika, że negatywne komentarze piszą zwykli guzikowcy, którzy się nie znają na robocie i powinni się cieszyć, że mogą pracować w takiej wspaniałej firmie.

Członek
@Zibi

A drugi czym się zajmuję?

Operator

Ten portal gowork zszedł na psy Człowiek który chce się zatrudnić wchodzi tutaj i zamiast przeczytać rzetelne opinie na temat firmy to czyta wypociny jakiś zakompleksionych bałwanów . do ludzi którzy żalą się na tym forum mam dla was 3 informacje 1. Weźcie się za robotę bo nikt was do tej pracy nie zmuszał i macie spisane umowy więc widziały gały co braly 2. Nikogo z kierownictwa nie obchodzi co tu ktoś pisze 3. Pisanie jakiś postów w internecie pokazuje tylko waszą słabość i brak odwagi do rozwiązania problemów sporów ect. Pozdrawiam serdecznie

Halina
@Operator

No cóż co zrobisz... Rozumiem, że nie wszystko tutaj jest prawdą? Może opowiesz coś więcej o pracy? :)

@Halina

Halina Mój post napisałem w oparciu o przeczytane tutaj informacje Z opinii zamieszczonych na forum ( o ile są prawdziwe) firma może posiadać bardzo przemądrzały i konfliktowy personel Zastanawia mnie dlaczego ludzie próbują wylać swoje żale jak to im zle się pracuje i mało zarabia zamiast pogadać z bezpośrednim przełożonym Pozdrawiam

Operator

Swoją odpowiedzią pokazałeś kwintesencje ludzi którzy tam pracowali bądź pracują Brawo

Magdalena
@Operator

rzeczywiscie niedobrze sie pracuje jak atmosfera wsrod pracownikow taka jak pokazzano wyzej ... myslisz ze to tak tylko na produkcji, w biurach i wyzej jest jakas lepsza ?

Aktualność
Nexteam Group Polska sponsorem wspierającym jedno z największych wydarzeń w regionie lubelskim, jakim był Półmaraton Solidarności! Nie mogło nas tam zabraknąć!
Pozdrawiamy :)
Janusz

Na jakie konkretnie szkolenia można liczyć w firmie jako nowo przyjęty pracownik? Co dokładnie oznacza w ogłoszeniu premia świąteczna? Jakiej wysokości można średnio dostać taką premię?

@Janusz

Jako nowy pracownik przede wszystkim przechodzi Pan szkolenie wprowadzające. Np. obejmując stanowisko operatora maszyn CNC, uczymy Pana obsługi danej maszyny do momentu, aż będzie Pan samodzielnym operatorem. Natomiast, każdy pracodawca potrzebuje czasu aby ocenić, jakie szkolenia warto pracownikowi zapewnić by mógł on podnosić swoje kompetencje. W tym celu, przeprowadzamy z pracownikami indywidualne rozmowy roczne, podczas których definiujemy potrzeby szkoleniowe pracownika oraz firmy i uwzględniamy je w planie szkoleniowym. Premia, o której Pan pisze to premia wypłacana na koniec roku kalendarzowego, której kwota uzależniona jest od stażu pracy pracownika. Im dłużej Pan pracuje, tym premia jest wyższa. Pozdrawiamy.

Piotr Nowy wpis
@NEXTEAM LUBLIN MACHINING SP. Z O.O.

Ja jeszcze dopytam o stanowisko operatora CNC. W ogłoszeniu widełki zarobków to 4000-5400 zł. To kwota brutto czy już na rękę? Czemu aż taka rozpiętość w pensji? Ta wyższa kwota to wypłata z premią?

@Piotr

Dzień dobry, Są to widełki brutto podstawowego wynagrodzenia na okres próbny 3 miesięcy. Kwota jest uzależniona od kompetencji i doświadczenia, stąd widełki. Po okresie próbnym, wynagrodzenie wzrasta oraz dochodzi premia. Zapraszamy do aplikowania na adres mailowy rekrutacja@nexteam-group.com Pozdrawiamy

Aktualność
Witajcie,
W dniu 25.04.2023, nasza firma wzięła udział w Dniu Kariery, wydarzeniu organizowanym przez Miejski Urząd Pracy na Uniwersytecie Przyrodniczym. Było super! Dziękujemy za Waszą obecność i duże zainteresowanie naszą firmą!
Jeśli chcecie uzyskać więcej informacji nt. współpracy z nami, skontaktujcie się z nami mailowo na rekrutacja@nexteam-group.com
Pozdrawiamy!
Zespół Nexteam Group Polska

Osoba

Większość przychodzi tam tylko ogrzać się przez zime. Rotacja taka że Waldek ponoć zamówił drzwi obrotowe.

Ilona
@Osoba

To te komentarze o atmosferze nadal są aktualne? :/ Mimo wszystko dziwi mnie rotacja, w końcu czasy są jakie są i ludzie trzymają się roboty jak już ją mają. Zwłaszcza, że kasa niby była w okolicach 3-5 tys., więc nie najgorzej ;) Jakieś podwyżki były od tamtego czasu czy stoi?

Pampalini Łowca Zwierząt
@Ilona

To dosyć proste. Na wejściu jesteś traktowana jak wizytacja z ministerstwa i jesteś zapewniana ze będziesz robiła tam wybitne rzeczy, a na drugi dzień po zatrudnieniu dostajesz zlecenie na kilkaset lub kilka tys sztuk danego detalu. Obsługujesz jak czarnuch guzik start. To nie jest "operator cnc" tylko guzikowy cnc. Pracowali tam nawet byli kucharze. I tak jest od lat bo Asquini to taki nietani podwykonawca z filią w tanim kraju (PL). W piatek towar na busa i sru bez podatku do Fłancji. Każdy kto się łapie że czeka go taki kierat to zwiewa. Tak jest od lat

Grażyna
@Pampalini Łowca Zwierząt

Czyli praca nie jest jakaś wymagająca. To mam rozumieć że ludzie rezygnują tylko ze względu na charakter pracy czy są jakieś inne powody?

Emilia

nie wiem o jakiego Pana z Belgii komuś chodziło ale widziała, że szukają obecnie dwóch operatorów tokarki. Ciekaw bym była na jakie stawki tu aktualnie można liczyć i w zasadzie czy wiadomo skąd zapotrzebowanie na dwie osoby? Są rotacje?

Klękać kmioty, Pan z Belgii wrócił

Markop

Czy w firmie pracują osoby doświadczone na maszynach? Czy raczej ludzie z przypadku i przysłowiowej łapanki? Można liczyć na konkretne szkolenie oraz w późniejszym czasie na jakieś szkolenia? Czy liczy się tylko zrobiona norma kosztem jakości?

Emilia

Czyli na luzie tu do firmy można sobie wracać? Jak wtedy ponowna rekrutacja wygląda i ustalanie warunków płacowych?

Kraken
@Emilia

Emilia, tylko wybrańcy mogą tu wrócić, ale dzwonią też po starych pracownikach, żeby wrócili, bo mało ludzi zostało, wszyscy uciekają.

@Kraken

Czyli nikt nie wraca jednak?

Seraphin

Byłem na rozmowie kwalifikacyjnej w tejże firmie na początku tego roku. No niby akceptują ludzi bez doświadczenia ale jak przychodzi co do czego to nie dają znać (czytaj odrzucają takie osoby), także nie warto tam aplikować.

Twardowski

Powiem tak , firma jest jaka jest , jak jesteś człowiekiem na poziomie i coś potrafisz możesz wywalczyć jakąś w miarę stawkę. Teraz starzy pracownicy mają ogromny ból dupska , że nowi dostają tyle co oni albo i więcej, ale prawda jest taka, że gdyby było im źle to by się zwolnili już dawno, albo chociaż starali by się o tą kasę, a że głąby kapuściane nic nie potrafią to i kasy nie ma, a większość z tych nowych to wporzadku ludzie z którymi da się porozmawiać na poziomie.

Halina
@Twardowski

Ale może im akurat poziom wypłaty pasuje, dlatego nic z tego nie robią?

Kamil
@Twardowski

Trzeba też dodać że starzy pracownicy narzekają jak mają coś do zrobienia częściej niż raz na godzinę Program który trwa krócej niż 3 godziny to istny (usunięte przez administratora) Jak mają coś zrobić to zrobią na (usunięte przez administratora) się i od 6.01 czekają aż wyjdą o 14 z pracy Zero inicjatywy z własnej strony Takich ludzi nikomu nie życzę jako pracowników

Były pracownik.

Z plusów dużo maszyn, dobrze wyposażona kontrola jakości, premie(często zabierają bez powodu lub za L4). Minusów bardzo dużo. Produkcja seryjna; 3 zmiany; Brak krzeseł by pokazać, że jesteście tu nikim; Na większości maszyn język francuski; Chora atmosfera tworzona przez zarządzających tą francuską kolonią, oraz wytresowanych przez lata piesków; 90% strzela z ucha, a najbardziej ci co najczęściej wyzywają kierujących tym bałaganem. Jeśli chodzi o kasę to są dwa światy. Większość ma 3-4k, a garstka 4-5k. Firma z potencjałem, ale zarządzana przez ludzi którzy dbają o to, by nic się nie zmieniło.

Gruby
@Były pracownik.

Wystarczy wyremontować maszyny zmieniać chłodziwo nie oskarżać pracownika o wszystko dać każdemu pracownikowi minimalnie 4000 na rękę i firma staję na nogi Ale co niektórzy w dupie mają i jest jak jest

Buli
@Były pracownik.

Co do krzesełek to jeśli poczytali byście kodeks pracy, to znaleźlibyście stosowny podpunkt który wręcz nakazuje pracodawcy wyposażenie danego stanowiska w miejsce do siedzenia jeśli wasza praca nie wymaga ciągłego stania... Ale chyba żaden nie jest na tyle cwany żeby złapać byka za rogi i zweryfikować swoje prawa w instytucjach państwowych... A więc stójcie i psujcie sobie nogi dalej :)

Rambo
@Buli

To czego sam tego nie zrobiles pracujac tylko teraz sie wymadrzasz?

Buli
@Rambo

Ja stać nie musiałem :)

Tip
@Były pracownik.

Czy to jest obecnie firma o nazwie nexteam group?

Majster
@Tip

Tak Nexteam Group Polska

Jaka jest kultura pracy w ASQUINI POLSKA Sp. z.o.o.?

Krzysiek

Fakt takie słowa nie powinny padać z ust przełożonych w stronę pracownika Ale powiedzmy sobie szczerze kto przy maszynie nie powiedział (usunięte przez administratora)niech pierwszy rzuci kamień

@Krzysiek

Pawel
@Piotr

no oczywiscie ze netto

@Pawel

Rozumiem, że na początek, tak? A Ci, którzy po czasie rzetelnie sobie wypracują to na ile mogą więcej liczyć?

Zawiedziony.

Wszystkiego dobrego w nowym roku . Więcej braków i dzwonów ...no i lepszych podwyżek bo te marne 200/300 zł to za mało .

Stefan
@Zawiedziony.

Niektórzy nawet takich podwyżek nie mają. :) Ile byś chciał, po tysiaka co rok dostawać więcej?

@Stefan

1000 to może nie ale przez covid nie było podwyżek To mogli dać po 700 200 zł to inflacja zjadła

Marna kasa

Zadowoleni z podwyżek?

Chętny do pracy

Czy pracownicy mają do dyspozycji i jakieś radio lub czy można wypić kawę lub jakiś napój?

Mistrz oprawiania
@Chętny do pracy

A co to, klubokawiarnia ???

Pracownik..

Szykujcie się na zwolnienia, wy robole tego nie wiecie ale już mają wybranych ludzi do zwolnienia.(usunięte przez administratora)

Wąski
@Pracownik..

Miałeś rację .

Były guzik
@Wąski

Czy dużo ludzi zwolnili w zwiazku z kowidem i ogółnym krysyzsem w lotnictwie?

Makowiec
@Były guzik

Niektórzy pracownicy sami odeszli, bo nie mogli już wytrzymać w tym (usunięte przez administratora) i została stara gwardia z podpierdalaczami na czele także wszystko w normie.

Kierowca Bolsa

Biały kołnierzyk
@Kierowca Bolsa

Ostatnia wypowiedź kierowcy bolsa wskazuje na jednego z „kierowników”, który jest ciągle rozgoryczony faktem, że nie ma stawki jak ten drugi ”kierownik” czyli 10 tys. na rękę. Tymczasem powinien być dozgonnie wdzięczny, że pracuje w tak wspaniałej firmie.

Zibi
@Biały kołnierzyk

Dokładnie ten pseudo kierownik zajmuję się tylko zamawianiem papieru i mydła w płynie, bez pojęcia o zarządzaniu czymkolwiek. Max taczka. Zapraszamy na NL 2500.

Członek
@Zibi

A drugi czym się zajmuję?

Ile jest zmian w ASQUINI POLSKA Sp. z.o.o.?

Bols

Jeszcze 3, ale niedługo nie będzie w ogóle bo pracownicy się zwalniają.

Zostaw merytoryczną opinię o NEXTEAM LUBLIN MACHINING SP. Z O.O. - Lublin

• Jak się pracuje w NEXTEAM LUBLIN MACHINING SP. Z O.O.?

Zobacz opinie na temat firmy NEXTEAM LUBLIN MACHINING SP. Z O.O. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 20.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NEXTEAM LUBLIN MACHINING SP. Z O.O.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 1 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NEXTEAM LUBLIN MACHINING SP. Z O.O.?

Kandydaci do pracy w NEXTEAM LUBLIN MACHINING SP. Z O.O. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NEXTEAM LUBLIN MACHINING SP. Z O.O.