Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Eurohost w Kraków

Czy rozmowa rekrutacyjna w Eurohost odbywa się również w języku angielskim?

tomki Nowy wpis

Nie, tylko język polski

Bogna Nowy wpis

Bardzo zmieniła się praca z chwilą kiedy pandemia zmieniła nasze funkcjonowanie?

Czy Eurohost zatrudnia studentów?

csd Nowy wpis

zdecydowanie tak

EuroKołchoz

Nie polecam. Byłem zaproszony na rozmowę o "pracę", która okazała się bezpłatnym stażem. Szkoda że dowiedziałem się o tym dopiero pierwszego dnia owej "pracy" gdy dostałem do podpisania umowę o bezpłatny staż. Po rozmowie z prezesem dowiedziałem się, że firma zazwyczaj po stazu oferuje pracę oraz o tym że prezes uważa się za osobę, która SZANUJE LUDZI. Niestety (jak widać w tym wypadku na szczęście) jestem pesymistą i nie wierząc w te brednie około południa pierwszego dnia owej "pracy" pod pozorem pójścia na obiad zawinąłem manatki i juz więcej mnie tam nie było. Straciłem pół dnia z życia + godzinę na rozmowę rekrutacyjną. Firma wynajmuje jakiś stary budynek na uboczach, a moja rzekoma praca polegała na ręcznej "naprawie bazy danych" poprzez przeklikiwanie jakiegoś syfu w aplikacji. Odradzam wszystkim normalnym, polecam tym którzy lubią pracować za (usunięte przez administratora)

J.
@EuroKołchoz

Opinia fałszywa, gdyż ogłoszenie już nie wisiało, bo ja dostałem tą robotę ;) kasa jaką sobie zażyczyłem na umowie o pracę, wszystko na luzie.

Euro Kołchoz
@J.

Moja opinia odnosi sie do sytuacji majacej miejsce około 2 lata temu. Jeżeli faktycznie jest tak jak piszesz i nie jesteś trollem, to współczuję Ci, że dałeś sobie wyprać mózg bredniami Eurohostu. P.S. Jak tam Twoja wypłata za darmowe praktyki studenckie? Czy jeszcze może nie dowiedziales sie, ze są darmowe? P.S. 2 Jeżeli jesteś trollem, to współczuje Ci podwójnie, ponieważ musisz okłamywać nie tylko innych ludzi, ale i siebie będąc jednocześnie uwalony w gównie po uszy.

Masz już za sobą rozmowę kwalifikacyjną w firmie Eurohost? Zostaw komentarz z opisem swoich doświadczeń. Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie, która wybiera się na rozmowę w tym miejscu?
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Torv

Pewnie część szuka opinii na temat tego pracodawcy. Pracowałem w firmie Grupa Euro (wcześniej Agencja Interaktywna Eurohost) w dziale IT przez ponad 3 lata. Ogólny krótki i zwięzły opis stanowiska: Praca polega na zajmowaniu się podstawową obsługą wszelkiego IT dla pracowników firmy i jej klientów (typowy IT outsourcing). Działa się przede wszystkim z obsługą software i hardware łącznie z serwisem sprzętu i budową sieci. Telefon i bezpośredni kontakt z klientem face2face w tej pracy to codzienność. Zacznę od plusów pracy w grupie euro na stanowisku w dziale IT: - Pracownicy to największy plus tej firmy - ludzie z dużym potencjałem, zwłaszcza starsi doświadczeni pracownicy na prawdę chętni do pomocy, dowcipni. Atmosfera jest tutaj genialna, choć specyficzna i trzeba mieć trochę dystansu do siebie aby się tam dobrze wpasować. - Szef i kierownik z którym można się dogadać, nie są oni idealni i czasami ciężko wyegzekwować spełnienie obietnic, które wcześniej były dane, jednak sprawiają wrażenie ludzi, którzy starają się zatrzymać pracownika jeżeli przynosi zysk firmie. Często kierownictwo ma swoje humory i gorsze dni ale zazwyczaj stoją po stronie pracownika i próbują załagodzić jakieś konfliktowe sytuacje. Cała reszta czyli minusy: - Wynagrodzenie – zdecydowanie poniżej średniej na skale krajową na podobnych stanowiskach (nawet po 3 latach pracy), pewnie kwestia jest tego jak się ktoś dogada ale nawet starsi pracownicy nie wyciągają jakiś zawrotnych pieniędzy. Szansa na jakieś tam podwyżki jest, trzeba się tylko wykazać i przede wszystkim upomnieć. Preferują dla studentów umowy zlecenie ale jest szansa na umowę o prace, nadgodziny płatne. - Brak Benefitów: Istnieje multisport ale trzeba sporo do niego dopłacić. Brak luxmedu i innych benefitów. - Brak szkoleń rozwojowych – Po kilku latach pracy w tej firmie chciałoby się zająć czymś bardziej ambitnym i tutaj pojawia się główny problem, kierownictwo nie przewiduje szkoleń wewnętrznych i większego rozwoju pracowników więc trudno się tutaj ukierunkować na coś co chciałoby się robić, zwłaszcza że oprócz zadań które chciałoby się robić ma się mnóstwo innej czarnej roboty. Mi się udało takie szkolenia z szefem wywalczyć, więc pewnie się da – ale czy za szkoleniami pójdą również bardziej ambitne obowiązki i możliwości sprawdzania w praktyce nauczonych umiejętności? U mnie nie wypaliło :) Nie wiem jak teraz to wygląda z wdrożeniem nowych pracowników, ponieważ ja byłem pracownikiem, który zazwyczaj opiekował się nowymi ludźmi ale znając moich kolegów to na pewno się starają pomóc nowej osobie choć nie zawsze czas na to pozwala. - Zwłaszcza na początku pracy pojawiają się zadania nie do końca związane z IT.. zawieść szefowi samochód, wynieść i wymienić opony, nosić paczki, pomalować pokój? Tutaj nauczysz się wszystkiego . - Specyfika pracy: Kontakt z klientem, klienci bywają naprawdę trudni i trzeba wykazać się dużą dozą cierpliwości a czasami kierownictwo podejmuje decyzje niezrozumiałe dla pracownika (byle by utrzymać klienta i zarobić hajs – wiadomo tak działa biznes ;]). Pojawiają się też niestety do zrobienia projekty, w których nie do końca pracownicy czują się dobrze i pewnie. Podsumowując: na początek po studiach lub w ich czasie super praca, fajna atmosfera i chce się przychodzić popracować z fajnymi ludźmi, do czasu dosyć rozwojowa. Jednak po dłuższym czasie brak możliwości rozwoju i irytacja wynikająca z pracy z ciężkimi klientami.

@Pop, ktoś ma dobre intencje i dzięki temu, że zamieszcza tak przydatne informacje wszyscy użytkownicy forum są na bieżąco z aktualnymi informacjami na temat Eurohost. Czy ktoś z was jest również w posiadaniu informacji czy firma obecnie prowadzi nabór ?

marchefka

no ja myślałam o zatrudnieniu się u was, natomiast jak piszez o super mega lol wow zapleczu it to zaczynam się obawiać że może jednak nie sprostam wymaganiom jakie stawialiby mi na ewentualnej rekrutacji bo młodą osobą jestem - a jakie to są wymagania?

Pop
@marchefka

A ja się obawiam że to po prostu wpis sponsorowany :)

korp
@marchefka

wymagań nie ma żadnych

Check Mate

Firma świetna. Jasne obowiązki, dobra atmosfera w pracy, każdy sobie pomaga jak może. Firma posiada świetnych programistów i support, dobre zaplecze IT z rzetelnymi administratorami (jeden był nawet pracownikiem miesiąca), SEO i Graficy zawsze pomogą. Szef bardzo wyrozumiały i pomocny, zawsze wysłucha. Wynagrodzenie bardzo dobre i adekwatne do umiejętności jakie się posiada. Dzień można zacząć od dobrej kawy i szybkiej partyjce w rzutki - najważniejsze, że firma posiada pełen profesjonalizm nie będąc jednocześnie sztucznym "korpo" gdzie człowiek to trybik. Sam byłem programistą w Eurohoście, niestety musiałem zmienić miejsce zamieszkania. Gorąco polecam! ;) ♔

kuba

firma niby spoko, ale troche słaba jakos produktów

jaccobs

e slaba firma, zerujaca na studzenciakach :-( niepolecam

grubi_sa_lepsi_w_lozku

Pracowałem w Eurohoście jako programista przez parę lat, pracę zmieniłem z powodu chęci sprawdzenia się w nieco innej roli. To co jest esencją Eurohostu to panująca tam atmosfera, wszyscy super mili i pomocni. Nie ma wyścigu czy niezdrowej rywalizacji. Wynagrodzenie odpowiada umiejętnością - w moim przypadku rosło wraz z wzrostem skali trudności problemów czy wzrostem odpowiedzialności. Stanowiska pracy w pełni dostosowane do potrzeb użytkowników - jeżeli czegoś brakowało po zgłoszeniu zapotrzebowania, rzeczy po prostu pojawiały się. Elastyczne w ramach zdrowego rozsądku godziny pracy + kawa z ekspresu i darty w przerwach od kodowania. Dodatkowo świetny kontakt z prezesem, bardzo bez konfliktowy. Oraz okazjonalne imprezy firmowe, czy dostęp do multisporta. Generalnie firma godna polecenia, z bardzo ciekawymi projektami.

karina

słyszałem, że u nich słabo z kasą

dinoz

Widzialem oferte pracy, jednak ciekawy jestem jak wyglada placa w tej firmie? Mozecie podac jakies wydelki na stanowisku php developera?

lotus

janekXd - jak zakończysz programować w firmie Freshmail, to też tak potem obsmarujesz swoich współpracowników, co? Z takim podejściem lepiej idź na capo do korpo :)

szkodnik834

Post powyzej jest przykladem ich watpliwego marketingu. Zenada

grizli

Wero, idź pisać sponsorowane opinie gdzie indziej. Jeśli nie znasz się na SEO to po co się tu wypowiadasz? Co to znaczy "programy informatyczne"? SEOwiec powinien znać HTML, CSS, JS, Wordpressa i jeszcze kilka innych rzeczy, ale programy? Nie bądź śmieszny. Podejrzewam że to kolejna opinia napisana dla samego zrobienia ruchu na profilu, jakich ostatnio pełno na gowork. Eurohost ma biuro na Podgórzu, zaraz koło mostu Kotlarskiego. W budynku przypominającym starą fabrykę - wejście przez jakiś podjazd dla samochodów dostawczych, odrapane ściany, brud i kiepskie wyposażenie. Zarobki na śmieciówkach oscylujące wokół najniższej krajowej. Paniusie na rozmowie kwalifikacyjnej popisują się, próbując ośmieszyć kandydatów. Gdy im się to nie uda wracają naburmuszone i opowiadają wszystkim, co to za baran przed chwilą był na rozmowie. Brak ciekawych projektów i motywacji do pracy. Zero premii i nadgodziny (niepłatne, jak już ktoś wspomniał) to norma.

babiszon

@Kandydatka, to gdzie oni maja to biuro? Na stronie jest info, że na Grunwaldzkiej, to przecież dobra dzielnica jest... Jak wyglądała rozmowa?

Kandydatka

Nie polecam. Ciągle zamieszczają jedno i to samo ogłoszenie do działu seo, ale tak naprawdę nie mają zamiaru nikogo przyjąć tylko robią "castingi". Kłamią, że oferują umowy i że zarobki są na poziomie, a szereg opinii od znajomych temu zaprzecza. Biura mają w jakiś slamsach gdzie w ogóle nie można się dostać, rekrutacje przeprowadzają śmieszne, typowe "paniusie z hrów" które wyglądają tak, jakby dzisiaj się urodziły i nie są do niczego przygotowane. Nie wygląda to profesjonalnie.

Jaro

słaba firemka, wieczne nadgodziny, oczywiście niepłatne :) no i śmieciówki

Sierra

Marysiu, z przyczyn oczywistych nie mogę publicznie napisać ile miałam netto ;-) Miałam tyle ile chciałam. Atmosfera nie ma znaczenia, liczy się tylko praca? Hmmm pachnie mi wpisem sponsorowanym :)

Zostaw merytoryczną opinię o Eurohost - Kraków

Eurohost
2.8/5 Na podstawie 30 ocen.
  • ALEJA DASZYŃSKIEGO 11 lok. 6
    31-537 Kraków