brak logo

ZUGiL WIELUN

Velyun’

Opinie o ZUGiL WIELUN

gosc 2015-01-28 10:36
Firma bardzo ciekawa. Na ścianach można znaleźć jeszcze malowidła z czasów PRL :)
Pracownicy na hali produkcyjnej mają najcięższą pracę.

Warunki są .... no właśnie.

Często temperatura na hali nie spełnia najniższego minimum. Jest zimno a w deszczowe dni z hale są zalewane z powodu dziur w dachu.
Na każdym kroku goni się pracowników i każe za byle co ( aby tylko znaleźć punkt zaczepienia)
Jak pracownik nie zrobi czegoś na czas to się go karci. A że zakład nie ma pieniędzy na materiały i te przychodzą z dużym opóźnieniem to o tym się już nie mówi.
Zamówienia są przyjmowane na łapu capu. A klienci później czekają bo są opóźnienia w wysyłkach.

Normatywy jakie są określone przez dział Technologii to kpina. Bierze się czasy książek z lat 60 tych. Nikt nie pokusił się aby zejść na Halę i pomierzyć czasy tak jak to powinno być zrobione. Ale cały czas się mawia jak to ludzie nie pracują.

Jakość... też się mówi jak to ludzie źle pracują. Ale czy ktoś pokusił się o odpowiednie przyrządy dla pracowników? Czy instrukcje są odpowiednio napisane?
Właśnie. Odpowiedź brzmi NIE.

W ostatnim czasie zmienił się Zarząd ( a raczej można powiedzieć że go zmieniono) I tak po raz kolejny to co zaczynało się zmieniać na lepsze, zostało zniszczone przez kolejnych rządzących. Jedynym plusem to ostatnio wypłaty są na czas. Wcześniej trzeba było czekać bo w ratach płacili.
Tak więc jeśli chodzi o rozwój zawodowy to na hali mamy ludzi po studiach ale bez pleców do biura nie wezmą.
Zreszą jak patrzę to i tam się nie ciekawie dzieje.
Zek 2015-06-28 11:19
Od kilku lat trwa podjazdowa wojna pomiędzy stale zmieniającym się zarządem, a resztkami związków zawodowych.
Najnowszy desant prezesowski najwyraźniej wziął sobie za punkt honoru likwidację resztek przywilejów, jakie pozostały pracownikom.
Ci dynamiczni menadżerowie starają się doprowadzić firmę do standardów azjatyckich, zapominając najwyraźniej, że w dzisiejszych czasach o konkurencyjności decyduje INNOWACYJNOŚĆ, a nie tania siła robocza.
Jest rzeczą oczywistą, że pozbawiony możliwości awansu (zablokowane podwyżki płac), zastraszony pracownik nigdy nie będzie wydajny!

Ta firma kiedyś, rozdawała karty na polskim rynku, dziś, po (wrogim?) przejęciu przez konsorcjum Gwarant, została zredukowana do pozycji manufaktury.
Nie inwestuje się w park maszynowy, infrastruktura się sypie, a niezbędne naprawy wykonywane są sporadycznie. Tak działa efekt "krótkiej kołdry".

Osobną kwestią są cechy charakteru obecnej kadry kierowniczej, ich ewidentne braki w kulturze osobistej i piramidalna arogancja...

Reasumując: Utrzymywanie zakładu w stanie permanentnej zapaści, jednocześnie obsadzając co lepsze stanowiska swoimi kolesiami nie wróży nic dobrego.
Ciągły brak funduszy na niezbędne wydatki, (pomimo niezłej sprzedaży), niezrozumiałe decyzje skutkujące utratą kilku dochodowych kontraktów (konkurencja nie śpi), wreszcie skupianie się tylko na jednym przedsięwzięciu (podwykonawstwo względem bydgoskiej Pesy) każe zadać pytanie o kompetencje decydentów.
4
Rekrut 2016-07-13 13:29
Nie rekrutują
mm 2016-10-15 14:06
firma się rozwija? kiedyś pracowało ponad 4 tys ludzi. Dziś raptem ponad 200 osób ;) mnóstwo nie popłaconym, zaległych faktur, pracownicy pracują w nieogrzewanych pomieszczeniach. część biurowców sprzedanych i kasę za nie zabrał ZUS za zaległe nie popłacone składki, wyprzedaż majątku. Tak wygląda rozwój? chyba nie... W tej firma twoja praca nie zostanie doceniona, nie dostaniesz premii ani podwyżki, kierownictwo chamskie z niskim poziomem kultury osobistej i bardzo mściwe. Ogólnie nie polecam tutaj pracować. Nie którzy pracownicy są zastraszani. Jak pójdziesz na zwolnienie lekarskie to będziesz na liście do najbliższych zwolnień....
6
sa 2016-10-20 07:41
A jak z pracą w biurze? Jest dość sporo ofert do administracji/zakupów/logistyki ?
zibi 2016-11-11 12:27
daj sobie spokój od kiedy rządzi ekipa z Kluczborka to jest gorzej niż źle...
9
o 2017-06-09 10:00
Generalnie dużo cwaniakowania, donosicielstwa, spychologii, starzy wyjadacze=cwaniastwo. Trzeba uważać na taką jedną, która nie ma wykształcenia i nie zna języków za to lubi donosić na młodych nawet jak nie ma racji, bo boi się że ją wygryzą i wyleci. Jest kilka osób skopo, ale w innych działach, nie w tym.
4
Zostaw swoją opinię o ZUGiL WIELUN - Velyun’
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie ZUGiL WIELUN