Uber Poland Sp. z o.o.

Opinie o Uber Poland Sp. z o.o.

Wawka 2017-04-19 14:23
Witam kilka miesięcy temu spróbowałem pracy z Uberem.
Dla mnie to szkoda jest czasu zarobki marne i szkoda auta.
Lepiej jest iść do pracy na etat zarobisz 2 tyś to przynajmniej je masz.
A w Uberze trzeba odliczą prowizje 25 % później trzeba zapłacić podatek Vat i dochodowy do tego Zus .
To zostaje to w perspektywie kilku lat nie wystarczy na zakup nowego Auta lub naprawy.
Odradzam współpracę z Uberem
1. Przepisy w naszym kraju są nie jasne i kiedyś może się okazać że z tego tytułu trzeba będzie zapłacić duże kary.
2. Zarabia na tym tylko Uber ( Jakiś czas temu była próba protestu kierowców Ubera dotycząca podwyższenia stawek nie z tego nie wyszło).
3. Firma to korporacja że stanów która nie bierze żadnej odpowiedzialności za swoje działania.
Spółka która robi przelewy od Ubera znajduje się Holandii nie podlega pod polskie prawo. Ale kierowcy już tak każdy musi mieć firmę lub spółkę.
4. Media i dziennikarze przeważnie wypowiadają się pozytywnie o Uberze (Myślę że są to artykuły sponsorowane dziw mnie bierze że nikt nigdy nie napisał jak są marne zarobki).
5. Do tego Uber kłamie reklamując się że można zarobić do 8 tyś miesięcznie (Jeśli już to 8 tyś to jest utarg jak odliczyć koszty wszystkie podatki zusy paliwo naprawy amortyzacja auta zostaje może że 2 tys.
Za prace w nocy w święta itd.)
6. Wcale się nie dziwię że korporacje Taxi zwalczają Ubera to nie uczciwa konkurencja która wykorzystuje luki w naszym prawie do tego wykorzystuje też kierowców i okłamuje.
Zyskuje tylko pasażer bo tani przejazd ale czy tak jest ?
Też nie bo na tym tracą kierowcy innych firm i ich rodziny a co za tym idzie całe nasze społeczeństwo.

Podsumowując Zarabia tylko Uber w stanach bo od każdego przejazdu 25 % a koszty ma niewielkie.
Tarci każdy z nas
Dlatego odradzam każdemu pracę w Uberze Ja zrezygnowałem i nie zamierzam do tego wracać.

Pozdrawiam
Karol 2017-04-22 14:27
Uber Poland rozwija skrzydła, w Krakowie poszukują człowieka z niemieckim, czy słyszeliście o tym? W tej pracy sprawdza się powiedzenie, że każdy człowiek jest kowalem swojego losu. Ja lubią takie wyzwania.
Radek 2017-04-22 15:22
Jestem kierowca już około 6 miesięcy, zarobki przy okolo 70- 80 godzinach w tygodniu około 1400-1800 zł minus koszty ale, jest sposób na to żeby zarobić troszkę więcej i nie ma konieczności otwierania DG zacząłem w współpracę z uberpartnerem szczegóły na www.uberpartner.pl
Można się dogadać i sporo formalności odpada.
Pit 2017-04-22 23:31
Kurs hrywny 0,14 groszy a zatem Ukrainiec zarabiajac 1zl ma na ukrainie 7hrywien, z ukrainy przywiezie pelno jedzenia a mieszkanie wynajmuja i mieszkaja po 6 nawet 8 osob a wiec Polak nie bedzie pracowal bo mu sie nie oplaca Ukraincowi sie oplaca i tyle
Tytan 2017-04-24 06:56
Nie polecam współpracy z uberem. Zarobki marne. Samochód zajeżdżony. Przy tych stawkach na czysto zostaje ok 6 zł na godzinę. Wole pracować w mc donaldzie tam mam pewne 12 zł brutto na godzine. I nie muszę martwić się o naprawy samochodu zusy i działalność gospodarczą. No i 2 x więcej kasy niż w uber. Nue ma co się nastawiać. Jako kierowca ubera można czuc się nieudacznikiem finansowym. Jeździsz swiatki piatki a na czysto masz 100zl i to własnym samochodem:(
O co chodzi? 2017-04-26 12:48
Co to jest hate? Nie znam takiego słowa w języku polskim...
uberowiec 2017-04-27 22:44
Uber jest opłacalny tylko w sytuacji kiedy już posiadasz firmę, samochód i chcesz dorobić w chwili wolnej od zleceń - wykorzystać wolny czas.
yetty 2017-04-30 22:57
3 długie miesiące - tyle trwała 'przygoda' z uberem. Bardzo miła praca, możliwość poznania ciekawych i sympatycznych ludzi - gdy już jest kurs. Poza tym długie czekanie na zlecenie, symboliczne zarobki i dziwne traktowanie ze strony uberpartnera. Samochód niby miał być ubezpieczony ale za uszkodzenie trzeba było płacić samemu, zarobki satysfakcjonujące - ukraińskich wyrobników pracujących w systemie 12/12. Aby się zbytnio nie rozpisywać POLECAM - jako drogie hobby.
W-wiak 2017-05-02 11:23
Consam z Miedzianej 11 w W-wie współpracujący z Uberem,zmusza kierowców do minimum 72 godz. tygodniowo,limity czasowe,dziwne kary i potrącenia,przestarzała zwaieszająca się nawigacja i kilka samochodów że hałas zmusza do wolnej jazdy. Za 282 godz. aż 950 zł wypłaty. Ostrzegam chętnych przed podpisaniem umowy z nimi bez czytania bo zniszczą Cię wekslem na 20000 który musisz podpisać przed podjęciem współpracy. Stanowczo nie polecam tej firmy. A desperatom polecam spytać się tam o "Saszę". Pierwszy raz widziałe jak facet płacze -108 godz.tygodniowo i firmie wisi kasę.
Tatataki 2017-05-03 00:32
50/50 z 320 wyszlo Ci 80? Istny geniusz z Ciebie !
Daro123 2017-05-09 02:21
Chwalisz się czy się żalisz gamoniu?!
Kolo 2017-05-09 18:01
Czy rzeczywiście w firmie UBER jest tak źle i nie ma pomysłu na poprawę?
Art 2017-05-12 06:38
Witam nie jeździłem w Uberze ale jeździłem u swego pracodawcy na kilometrówce 0,8358 za 1 km + wypłata za pracę oczywiście. Po 3 latach przebieg 150 tys w 3 lata stwierdziłem, że to się nie opłaca i dostałem służbówkę. Passat został zajeżdżony, wartość spadła a na liczniku wybiło 300 tys. Kto w Uberze jeździ za 1,40 + Zus, Vat i prowizja 20 jest debilem. Nie ma pensji, urlopu i L4. Nie wspomnę o karach z ITD. Realna wartość to min. 2 zlote bez prowizji tego amerykańskiego wynalazku. Ta aplikacja nabija sobie kabzy z polskich [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] którzy nie potrafią liczyć.
Driver. 2017-05-13 14:21
Założyłem DG robie około 1500zł obrotu tygodniowo. 6 tys miesięcznie minus 600 ZUS, 8,5% podatku czyli niecałe 600zł i 1500 na paliwo. Wychodzi 3-3.5tys miesięcznie za około 200h w miesiącu. Trzeba wiedzieć w jakich godzinach jeździć.
Claudia 2017-05-15 12:29
Zostałam oszukana. Zauwazylam dzis spore sumy wychodzące z mojego rachunku bankowego na rachunki Uber do rożnych krajów. Niestety odpowiedzi os strony ubera brak.
Kvazz 2017-05-16 04:26
Tak madra glowo odlicz sobie jeszcze amortyzacje a potem pelny zus i Ci wyjdzie ok 2tys za 200h czyli 10zl na h. Bez zadnych swiadczen i przywilei jak na etacie. W dodatku poczekaj do wakacji albo przezyj styczen i luty z odlozonych kokosow bo wtedy ruchu nie ma. No BRAWO TY!!! Ja tez chce taka super prace... Geniusz???
Jjj 2017-05-16 04:31
Nie jestes sama. Spotkalem kilkudziesieciu ludzi ktorzy wrocili do taxi bo mieli takie same przypadki po zainstalowaniu ubera. Glownie pieniadze wychodzili na jakas firme zarejestrowana w UK. Nawet nie chieli slyszec o podpinaniu karty do aplikacji mimo ze byla promocja i jechaliby za pol ceny. Ale wlasnie niektorzy musza sie nauczyc na wlasnej skorze.
Kvazz 2017-05-16 04:37
Powiem Wam tak. Ktos kasuje posty ktore zle mowia o uberze. Wszystkie moje postow zostaly usunietych chociaz widze odpowiedz kolegi na jeden z nich. Uber dziala wszedzie.
Krystian 2017-05-16 13:00
Niestety Uber nie jest dobrym pomysłem na zarabianie/dorabianie dla osób bez własnego samochodu, ponieważ ciężko znaleźć uczciwych partnerów. Przykładowo firma X-Car (KRS 0000589896), która jest partnerem Ubera-a nie wypłaca należnych pieniędzy swoim kierowcom, oszukuje ich i unika kontaktu. Przez takie firmy Uber schodzi na psy, ponieważ zależy mu na ilości, a nie jakości - wiadomo jak to może się skończyć...
Kolo 2017-05-25 08:49
@Claudia To bardzo smutne co piszesz i myślę, że powinnaś zgłosić ten fakt na policję. Ale to nie jest wina UBERA tylko ludzi.
Ser 2017-05-27 07:36
A po co kasa fiskalna jak płatność kartą? Klient dostaje fakturę od razu pi zakończeniu kursu
Der 2017-05-27 07:44
MZK płaci 3500 zł + 600 zł premii, masz bilety wolnej jazdy, płatne urlopy i wszystko w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne]
Der 2017-05-27 07:49
To ja ci podam swoje [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] konfidencie. W Warszawie konfidentow się glanuje.
Fer 2017-05-27 08:06
Jeździłem w Warszawie 5 dni X 12 h dla Uberpartnera i musiałem przestać z powodów zdrowotnych. Obiecane mi wypłatę na konto, kilka razy wysyłałem nr konta itp ale o pieniądzach zapomnij. A więc tyle o partnerch Ubera. Jeżeli chodzi o farmazony typu "bo nie macie licencji, kogutów,kasy fiskalnej itp" to odpowiem "Pie.dol się". To jest wybór tych co płacą a więc klientów. I czekam na jakieś tzw zatrzymanie obywatelskie. Po pierwsze zadzwonię gdzie trzeba i wam obijemy ryje w "obronie własnej", po drugie spiszę wasze numery, porobie zdjęcia na wypadek gdyby mnie spotkała jakąś przykrość. A wtedy będziecie mieli dluuugi, bezpłatny urlop.
A tak nawiasem mówiąc, to się nie opłaci. Jeżdżę nowym A6 bo lubię.
Księgowość dla ubera 2017-05-30 18:01
Księgowość dla ubera/ubereat 50% taniej w firmie taxcare zapraszam do kontaktu na nr +48 692 103 180 ewentualnie mailowo na adres.
Pozdrawiam. Michał
WyprowadźCios 2017-05-31 05:29
Ale jesteś grożny ! Czy Twój chłopak o tym wie ?
KOKOS 2017-06-04 14:22
A ty co, nakradłeś pewnie co swoje latach 80 tych i się teraz napinasz ty chapaczu. Jak taki z ciebie warszawiak i patriota to idź do roboty za 7 zł h aby nie dać obsadzic wolnych miejsc obcokrajowcą. W pl zawsze znajdzie się debil który pójdźe za mniej, taki trend .Ja nie pójdę do takiej pracy bo mam wyje..ne na to. Mam swoją godność, wolę ciągnąć socjalne na które wy dajecie pieniążki. Obcokrajowców nie dzierżę, daje im to do zrozumienia kiedy mam z nimi styczność, niestety polscy byznesmeny idą w stronę więcej więcej więcej ale do swojej kieszeni i dziwicie się później że nie ma komu robić, za te pieniądze, nie dziwię się. I OTWORZCIE OCZY BO JEŚLI KORPORACJE I PRACODAWCY BĘDĄ DALEJ CIĄGNĄĆ TREND BRANIA UKRAIŃCÓW LITWINÓW ITP SKOŃCZYMY JAK GRECJA LUB GORZEJ A CO ZA TYM IDZIE WASZE NACHAPANE PIENIĄŻKI NA NIC WAM BĘDĄ. Pozdrawiam, leń śmierdzący z swojej kanapy.
Szczery do bólu. 2017-06-08 00:01
Uber rzeczywiście to śmiech na sali. Byłem dziś na spotkaniu i tylko słysze, stawke od kilometra -25% ich prowizja + własna działalność albo przez pośrednika pewnie następne 25% w dół . No i oczywiście najlepiej abyś wziął auto z wypożyczalni i na następnego frajera robił. A tak poza tym ja nigdy bym nie pozwolił aby moja żona z dzieciakami miała jechać z kimś kto nie ma licencji oraz w razie ,,W ,,odpowiedniego ubezpieczenia. każdy kto ma prawko i klamota może iść do ubera . Sam uber pisze że klient ma być przygotowany na to że kierowca może nie znać trasy, a jego umiejętności mogą być marne. Mam nadzieję że nasz rząd pójdzie w ślad za innymi państwami i tego ścierwa się pozbędzie.

Dla kierowców tego wynalazku !!! W razie wtopy za brak licencji jest 8 tys zł kary. Uber twierdzi że mają swoich prawników i wybronią kierowcę przed karą , powiem tak [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] PRAWDA jak będziesz miał wtope to się wypną tyłkiem do ciebie bo mają innych chętnych co przyjdą jeździć i ryzykować .
przemo 2017-06-08 14:30
Praca fajna ale nie za bardzo oplacalna... Duzo Ukraincow sie przewija, samochod ktorym jezdzilem upalony i brudny. Ale 2100 zarobilem i co z tego że bez umowy, moj wujo tez u niemca robi na czarno i mu dobrze. Ja tam zrezygnowalem z ubera bo jednak te 12h dziennie to duzo.
Kolo 2017-06-08 22:12
Czy mógłby ktoś napisać dlaczego tak piszecie ? Tam pracują ludzie.
znawca 2017-06-13 16:17
ceny też mają większe 7 razy, np. chleb po 15 hrywien, wiem bo pracuje w samych zakładach gdzie większość pracowników stanowią ukraińcy i podczas rozmów dużo sie można dowiedzieć. Przyjeżdzają do polski bo na ukrainie za 160 godzin dostaną 2100 hrywien( najniższa krajowa) a w polsce 2000 zł (najniższa krajowa) czylli 14 tysięcy hrywien ale ceny nu nich są jak w polsce po przeliczeniu a nie 7 razy mniejsze!
znawca 2017-06-13 16:26
no ludzie ale niedorozwinięci.
Chris-poz 2017-06-17 13:03
Jestem pasażerem Ubera od ponad roku. Często wyjeżdżam słuzbowo do Warszawy (2 razy w miesiącu). Zawsze korzystałem z Taxi, ale teraz tylko z Ubera bo oni w Taxi nagminnie mnie próbowali oszukiwać na trasie z punktu A do B. Zawsze pod dworcem jak wsiadałem do taxi do dyskretnie wypytują czy tutejszy, czy na delegację...bo widzieli walizkę....i tę samą trasę na Saską Kępę pokonywałem na wiele sposobów, nigdy nie wybierano najkrótszej trasy jak to robi Uber. Nie twierdzę, że wszyscy tak robią, ale ja zawsze na takich trafiałem, 8 na 10 kierowców "obwoziło" mnie po Warszawie....z Uberem zawsze po tej samej trasie i zawsze zbliżone pieniądze, czyli uczciwie.....
centozaurus 2017-06-19 15:05
TYyyA bajki ...
Kolo 2017-06-19 22:49
Czy słyszeliście o propozycjach zmian dotyczących Ubera-a?
CHecheszki z złotówy :) 2017-06-21 13:42
Widzę, że złotówy piszą większośc komentarzy, w tym tez gdzie jeździli i się nie opłaca bo 6 zł za godzinę :)
Jestem kierowcą ubera i czekam aż złotówy się popłaczą, gdy Uber będzie w 100% legalny :)
Zarobić się da i to ładnie, ale trzeba jeżdzić a nie stać na wylogowaniu w krzakach :)
Jeżdżąc dla kogoś wynajmowanym autem niespecjalnie bo wychodzi 9-10 zł na godzine do ręki ( 6 zł ? hahahah dobry tekst złotówy ) ale podpiąć się pod kogoś swoim autem już jak najbardziej bo stawka wychodzi i 20 zł na czysto. Działaność ok, ale zarobkowo gorzej gdy ma się pełny ZUS choć z 3 do ręki zostaje za około 200h pracy więc nie jest źle.
Taksiarze tylko strzelają sobie w stopy tym co robią i psują i tak już fatalną opinię o sobie :)
Pozdrawiam serdecznie kierowców Uber i pasażerów naszych i czekam na pianę taksiarzy :)
Atruista 2017-06-21 16:05
Tak, podobno każdy kierowca będzie musiał być faktycznym właścicielem auta którym jeździ. Poza tym każdy kierowca będzie musiał mieć działalność.
Panzer 2017-06-22 01:59
Gratulacje kolejny bialy murzynek. Z tego co piszesz to miesiecznie robisz ponad 320h. Z kwoty podanej przez Ciebie na reke pewnie zostaje 500/600zl. tygodniowo. Idz lepiej do biedry na kase wiecej zarobisz i bedziesz maial socjal hehehe.
Kolo 2017-06-22 22:55
Jak to jest z tymi samochodami w firmie Uber? Korzystam z usług firmy a czasami z taksówki i uważam , że wolny rynek najlepiej uzdrowi tą działalność. Wiele branż w gospodarce ustabilizowało się jak wszedł wolny rynek.
młody 2017-06-27 17:53
Dostałem propozycję pracy w uberze za biurkiem. Coś możecie powiedzieć na ten temat?
Adas 2017-06-28 03:00
Panowie i panie stworzylem aplikacje NoAkcyza mozna na niej kupic litr wodki za 10 zl a paczke paierosow za 5 zl mozecie wystawiac nawet komentarze co do dostawcow i nie przejmujcie sie ze wszyscy mowia ze to nielegalne ( w sumie spoko ja sie nie boje najwyzej dostawca dostanie mandat albo pojdzie siedziec).... Ci na gorze powiedza napewno tak jak w sprawie ubera ze to sklepy nie chca konkurencji a trzeba isc za postepem techniki.... wlasnie przygotowywuje druga aplikacje paliwaonline...
lorak001 2017-07-02 23:32
Jestem kierowcą Uber od grudnia i choć kokosów faktycznie nie ma, praca bywa bardzo ciekawa, ludzie również, a do najcięższych nie należy. Zarobek zależy w jakich godzinach się jeżdzi, i to bardzo. ZObacz tu pierwsze wrażenia z początków z aplikacją UBER
Kolo 2017-07-05 12:48
Czy zmiany jakie są proponowane mogą ulepszyć pozycję Ubera czy wprost przeciwnie? Pytam ponieważ przymierzam się do [podpisania umowy z firmą i to może być ważne.
pieczywo 2017-07-06 13:55
Takich firm jak Uber jest 20. Umocni, nie umocni to i tak stawki w Uberze będą na granicy opłacalności bo to nie ich samohody jeżdżą. Oni tylko biorą prowizje. Jeśli komuś się nie uda i rozwali sobie auto to za 2 dni znajdą kolejnego kto będzie dla nich jeźdżił.

W Warszawie 3/4 kierowców to Ukraińcy, a 80% kierowców pracuje nie dłużej niż 2 miesiące...

Tak czy siak zawsze można spróbować.
qwerty 2017-07-11 12:56
Nie polecam. Oprócz ceny przejazdu, za każdym przejazdem pobierają dodatkowo 5 zł z konta tytułem trudnym do zdefiniowania ( w poleceniu tytuł - pojawia się wiele wnoszące do sprawy info: uber).
|. Myślimy, że zapłacimy np. 10 zł, do tego po sprawdzeniu konta okazuje się, że pobrano dodatkowo 5 zł, a co za tym idzie faktycznie przejazd kosztował 15 zł. Czasami może wyjść drożej niż taksówką. Ukryte opłaty. Oszustwo i naciąganie ludzi!
Viovita 2017-07-13 17:12
Witam, niestety posiłkuję się wiedzą z opinii, które Państwo przedstawiacie tylko z okolic Warszawy a jestem z Katowic, ale może skoro to jeden UBER to nie będzie to miało znaczenia skąd. Znalazłam ogłoszenie na Śląsk o współpracę z nimi na warunkach 45% od obrotu, dają nowy samochód z ubezpieczeniem i kartą paliwową Orlen, umowa na minimum 7 dni, wymagane minimum pracy to 58h tygodniowo i odprowadzenie do tego 80pln tygodniowo, wystarczy tylko "bycie kierowcą" na umowę zlecenie lub kierowcą z działalnością. Czy to tak pięknie wygląda czy istotnie można w ten układ wejść jak się ma ochotę do pracy a nie do stania w krzakach? co zostało tu gdzieś w komentarzach wspomniane ;) Z góry dziękuję za pomoc w ogarnięciu tematu.
grgrgr 2017-07-14 00:52
nie polecam nie da sie zarobic
Koloseum 2017-07-14 08:23
Nie mogę zrozumieć jednej rzeczy, Uber ciągle ma klientów ale narzeka.
Uberek 2017-07-17 00:19
Co złotówo ?? Myślisz , że kłamstwem coś zdziałasz??
Obserwator 2017-07-19 08:32
Widzę, że Uber tak się rozwija że aktualna lista ofert pracy dla kierowców w całym kraju jest bardzo długa ! Zastanawiam się co się zmieni i co z tego wyniknie?
Zostaw swoją opinię o Uber Poland Sp. z o.o. - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Uber Poland Sp. z o.o.