Opinie o LUMEN Polska Sp. z o.o. w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy LUMEN Polska Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie LUMEN Polska Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Wykonywanie instalacji elektrycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o LUMEN Polska Sp. z o.o. w Wrocław

MM

Czyli wciąż bez zmian, dalej zarządza firmą dwóch techników i internetowy magister ,,ale posłuchaj „. Jak wchodzisz w końcówkę jelita grubego to masz ok. Jak nie, to jesteś parobkiem. (usunięte przez administratora) na kasie !!! Od marca 2020 do sierpnia 2020 roku ,zabierali 30% pensji na poczet COVIDA bez żadnego wyjaśnienia , a dostali 3 mln pomocy od państwa . Zadłużeni po uszy wszędzie, gdzie się da. Po wypłacie od razu zbierają na nową . Kumoterstwo i bezwład organizacyjny. Starzy pracownicy gromadnie odchodzą z tego (usunięte przez administratora)

@Aleksandra

Bo tak była umowa podstawa oraz 30 % premii uznaniowej. Sprawdzic prosze KRS kto został w zarzadzie, w tej pseudo firmie .

Jeden z byłych

Firma przechodzi trudny okres płatności do podwykonawców i hurtowni są opóźnione z wypłatami przynajmniej za moich czasów nie było problemu natomiast stawki nie są konkurencyjne a wręcz powiedziałbym że są z tej dolnej półki na rynku. Możliwość rozwoju bardzo ograniczona a pakiet socjalny w stosunku do innych firmy ubogi. Ludzie odchodzą zresztą jak ktoś wspomniał wystarczy popatrzeć do KRSu z 5 osobowego zarządu został 2 osobowy. Mam nadzieję że firma się utrzyma na rynku i przetrwa ten trudny okres ale po tych paru latach pracy dziękuje i wolę kontynuować karierę gdzieś indziej.

R

Weź sobie średnią z rynku i odejmij 30-40% I najlepiej jak byś chciał jak najmniej podstawy + premię i różne inne dziwne formy premiowania

Nie polecam , po ich reorgach , awaryjne oświetlenia nie działa na części obiektu , szafy mają zwarci międzyfazowe , poniedokrecane śruby na zugach i to po przeglądach lumenu .

Ale to często po przeglądzie zdarzały się takie sytuacje, o których pisałeś? Hmmm, może brakuje tam kompetentnych pracowników wraz z doświadczeniem? Zatrudniają kogoś? Bo w sumie złożyłbym CV...

Pani Nowy wpis

Dzisiaj na swojej stronie firma dodała ogłoszenie o pracę dla inżyniera budowy. Pomagam mężowi coś znaleźć. Czytamy warunki pracy i wymagana jest silna motywacja do działania- czyli co? Nie wiem czy dobrze myślimy, że jest to po prostu chęć pracy. Te wyjazdy na wizje lokalne, które są jednym z obowiązkiem to odbywają się w godzinach pracy?

? Nowy wpis
@Pani

Dodali bo im cała kadra uciekła???? A w tym wilczym pędzie łapią się na gwałt czegokolwiek by tylko przetrwać i załatać wtopy zapewne kolejnymi świetnie rentownymi inwestycjami Lumen to obecnie cień samego siebie sprzed lat a jak szefuńcio ma kilkanaście innych spółek to jedna w tą czy w tamtą różnicy nie zrobi Lumen jako pracodawca wypracował sobie taką renomę że każdy rozsądny pracownik chcąc myśląc o rozwoju i pieniądzach ucieka a praca na budowie wygląda tak że zapieprzasz za marne pieniądze z masą nadgodzin bo nie ma nikogo do pomocy Ciągła nagonka i szukanie dziury w całym a wiadomo że na końcu łańcucha jest albo kierownik albo inz budowy którego wina jest zawsze oczywista a co do pensji poza tym co masz na umowie podstawy niczego być pewny nie możesz.

Kaziu Nowy wpis
@0

W tym samym ogłoszeniu piszą, że firma się rozwija. Na forum ludzie uwaźają, że wręcz przeciwnie. Na jaką więc wypłatę mogą sobie pozwolić?

Jeden z byłych

@Jeden z byłych

Te opóźnienia w płatnościach dotyczą też pracowników czy tylko podwykonawców? Piszesz, że ludzie odchodzą z firmy i tak się zastanawiam czy to mógłby być tego powód. Pakiet socjalny jak w takim razie wygląda na ten moment? I wiadomo coś czy sytuacja wkrótce może się poprawić?

Były

Sytuacja słaba jak się zwalniałem ludzie odchodzą zwyczajne z powodu niskich stawek jakie są w firmie lumen i braku podwyżek zresztą jak są problemy finansowe to ciężko o lepsze pieniądze. W stosunku do pracowników opóźnień nie było nigdy lecz podstawa jaką oferują na rynku jest sporo poniżej średniej. Pakiet socjalny nie wiem jak na ten moment ale byl multisport za którego dopłacają część oraz luxmed nic wiecej. Piszą o szkoleniach podnoszeniu kwalifikacji ja osobiście pracując tam parę lat nie byłem na żadnym i o żadnym nie słyszałem. Ja bym raczej wolał rozpocząć na ten moment karierę gdzieś indziej mając tę wiedzę bezpieczniej i pewniej a przede wszystkim lepsze pieniądze.

@Były

Jak pracownik położy wypowiedzenie to też nie chcą zatrzymać go i może dać trochę więcej kasy? Ile proponują tej podstawy, ciut więcej niż najniższa krajowa? A szkolenia wstępne albo jakieś takie bhp na początek są?

Jack

1. Nigdy nie spotkałem się z sytuacją opóźnienia w regulowaniu wynagrodzenia, było ono zazwyczaj kilka dni wcześniej niż wynikało z umowy. W tej kwestii firma była bardzo ok. 2. Jeżeli był martwy okres z powodu pandemii COVID, to nic dziwnego, że wobec ograniczonych możliwości zarabiania nie przyznawano premii. 3. Wysokośc wynagrodzenia zależała od wielu czynników: stanowiska, umiejętności, działu, zaangażowania a przede wszystkim od wynegocjowanych warunków.

R.
@Jack

1. Bo takowych nie było 2. Martwy okres to tam jest od dłuższego czasu. W Lumenie nie od dziś wiadomo że najchętniej zatrudniają na jak najniższej stawce w podstawie + premie i płacenie pod tzw. "stołem" Covid się skończył a. firma się pozbierać nie może i myślę że akurat tutaj bardzie chodzi o wtopione inwestycje. Wiele osób odchodziło bojąc się sytuacji i tego że firma nurkuje. A motywacją była jest i będzie $ lub awans. A w Lumenie nikt się nie kwapił żeby kogokolwiek zatrzymać, awansować. 3. W Lumenie jak sam się nie upominałeś lub nie rzuciłeś papierami to wynagrodzenie stało. Apropo całej tej sytuacji wystarczy popatrzeć kogo szukają i jak wygląda rotacja pracowników. Bo ogłoszenia na stronie jak wiszą tak wisiały nowy nikt nie przychodzi a wręcz przeciwnie ludzie uciekali i pewnie robią to nadal.

@R.

Serio, z tym rzucaniem papierami? No to jak ktoś właśnie chciał się zwolnic, bo chciał więcej zarabiać, to wtedy jaka podwyżka była oferowana? Czy to było podniesienie pensji o 100 zł czy więcej, dajmy na to 800 zł?

R.

Dokładnie tak jest nikt tyłka nie ruszy aby zmienić twoje warunki choćby o roczną zmianę minimalnego wynagrodzenia do póki sam za tym nie będziesz skakał. Tylko ludzie tam pracujący się zwyczajnie nie odezwą bo się boją o swoje stanowiska bo przecież praca w lumenie to szczyt ambicji i wyżu społecznego chodź patrząc na niektóre osoby to tak właśnie jest. Jak chcesz podwyżkę to złóż wypowiedzenie a wtedy będziesz wiedział na ile tak naprawdę mogą zmienić wynagrodzenie. W logicznym zrozumieniu sytuacji im niższą masz podstawę tym atrakcyjniejszy jesteś a jeżeli jeszcze się nie upominasz o podwyżki idealny kandydat. Dodatkowo warto wspomnieć o sprzęcie wyeksploatowanym do granic możliwości laptopa dostajesz po kilku wcześniejszych osobach z telefonami jest podobnie. Te rzeczy się używa i eksploatuje firmowy telefon rozładowywał mi się po 4-5h po niespełna roku użytkowania to po wymianie dali mi kolejny używany a ten wytrzymał 4 miesiące. I tak co rusz ze wszystkim. Na budowie nawet krzesła przysyłane z magazynu był tak zniszczone że kupowaliśmy zwykłe plastikowe ogrodowe bo i na te lepsze szkoda było pieniędzy a kontrakty podpisywane za kilka albo kilkanaście mln. a siedzieć na czymś w barakach trzeba.

@R.

Piszesz, że nie kwapili się do przyznawania podwyżki, przynajmniej dopóki pracownik sam się mocno o to nie upominał. A widać też w sieci, że do zatrudniania chyba się nie kwapią, bo brak nowych ogłoszeń, i dotyczy to również ich strony internetowej. Ostatnio w 2022 r. Specjalistę ds. Kosztorysowania Instalacji Elektrycznych chcieli przyjąć. Kojarzysz, ile płacili, zanim odszedłeś? Gdyż według oferty wynagrodzenie było atrakcyjne...

R Nowy wpis

Jak wygląda sprawa grafiku w LUMEN Polska Sp. z o.o.. Czy pracodawca idzie na rękę?

Trwa rekrutacja i może wyślę cv i chodzi o stanowisko senior SAP HANA administrator. Pisze, bo licze, że ktoś opowie, jak ta posada wygląda. Nie nalisali, jaka jest kasa, ale chcą np. 7 lat doświadczenia w administracji SAP albo ponad 3 lata doświadczenia w analizie systemów. No to jak są takie wymagania to jaka jest pensja? Jak spełniam wymagania w większości, to czy dostanę 25 000 zł netto??

logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.

Aleksandra
@MM

Dlaczego aż 30%!? Szokuje mnie brak uzasadnienia takich decyzji, nie dziwię się, że ludzie zaczęli odchodzić z tego co piszesz. Rotacja wszystkich zdążyła już przemielić i są teraz sami nowi czy ktoś się ostał? Ustabilizowała się może sytuacja w firmie w jakikolwiek sposób?

Aleksandra
@były pracownik

To te przeglądy w ogóle się odbywały? Jest to w razie czego w jakikolwiek sposób udokumentowane?

elektryk
@Aleksandra

Udokumentowane , i jeszcze pytanie , co to jest , dla lumenu robisz , piar im stawiasz , troche godnosci

Mieczysław
@elektryk

A co takie pytanie ma wspólnego z godnością? Jak robią przeglądy to chyba powinno być dobrze a nie do poprawki. Ilu pracowników się tym zajmowało?

elektryk
@Mieczysław

No właśnie to było po przeglądzie , tydzień przed zeszłoroczna wigilia i co najlepsze , oświetlenie awaryjne załączyli się tylko w holu dla ajentów , a cały sklep spowiły ciemności egipskie .Taka jakość lumenu!!!

@elektryk

(usunięte przez administratora) Godności to nie masz ty, robiąc takie błędy i jeszcze publicznie się nimi chwaląc. Twój styl wypowiedzi i słowa, których używasz mówią same za siebie. Czasami lepiej siedzieć cicho, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "Oświetlenie awaryjne załączyli się"? Co to za zwroty? Wcześniejsza wypowiedź - "poniedokręcane"? Czytam i zastanwiam się - co to jest? Każdy, kto ma chociaż trochę oleju w głowie rozrózni autentyczne opinie od chęci zaszkodzenia. Oświetlenie awaryjne jak każda instalacja ma prawo ulec awarii, nawet po modernizacji. Jeżeli tak sprawdzasz instalacje podczs odbiorów, to nie świadczy to zbyt dobrze o twoich kompetencjach w tym zakresie. Jeżeli są jakieś niedoróbki to sprawdza i zgłasza w trakcie odbioru obiektu.

Czy w LUMEN Polska Sp. z o.o. możliwa jest praca na podstawie B2B?

Zyzio

Generalnie Lumen Polska to dobry pracodawca. Jak wszędzie zdarzają się trudniejsze chwile ale takie jest życie. Nie zawsze jest sielanka bo to praca a nie wakacje. Kilka ładnych lat w tej firmie pozwala jednak stwierdzić, że jest to stabilne miejsce pracy a dobrą atmosferę tworzą ludzie. Każdy dział ma taką jaką sobie wypracował więc różni ludzie będą opisywać inne sytuacje.

Zofia
@Zyzio

Jeśli to stabilne miejsce pracy to czy pensja tez jest ok? Można liczyć na jakies podwyżki wraz ze wzrostem stazu pracy?

Radek

Dziwne są te wpisy. Firma otrzymuje bardzo dobre opinie jako pracodawca ale niestety konkurencja chyba inspiruje do wpisów?

prawdziwy
@Radek

A wiec , fałszowanie czasu pracy , podpisywanie nie swoich budów , obcianie wypłat , ciągle okłamywanie i obiecywanie , no tak , jest super firma

Underlake
@prawdziwy

To chyba mowimy o innej firmie. Czas pracy ewidencjonowany jest w systemie, szczegolnie teraz przy pracy zdalnej nie ma praktycznie mozliwosci falszowania, podpisywanie nie swoich budow ? Jesli chodzilo o brudy to ciezko sie ustosunkowac, wedlug mnie role sa jasno doprecyzowane, zajmujesz sie swoimi sprawami. Obcinanie wyplat nigdy nie nastapilo w tej firmie, ostatnio wrecz na odwrot, ciagle oklamaywanie i obiecywanie i w ogole ponarzekajmy, frustracja jaka wylewa sie z tych wpisow naprawde jest porazajaca. Wszyscy sa zli Wina Tuska, on na pewno pracowal w Lumenie :)

były
@Underlake

a to gratuluje opinia pisana chyba przez dyr Morszczuka . zmarnowałem 3 lata pracując w tym (usunięte przez administratora)

xyz
@były

Aż trzy lata udało ci się udawać zanim zorientowali się, że się marnujesz? Jeżeli teraz ci tak dobrze, to po co ciągle tutaj wracasz i piszesz te wpisy pełne frustracji? Niektórzy nigdy miejsca nie zagrzeją, zawsze są oszukiwani, okradani a wszyscy inni są ustawieni.

Jan
@xyz

A ty jak oceniasz pracę? Nie jest tak źle jak on pisze?

@Jan

Jest ok

Irena
@.

Co konkretnie jest ok? Rozwiniesz?

ANA

Polecam sklep Lumen bardzo szybka wysyłka towaru na drugi dzień już otrzymałam zakupiony zegarek mówiący. Towar zgodny z opisem, sprzedawca rewelacyjny pomoc w zakupie pełen profesjonalizm. Tak więc polecam na 100%.

Czy często w firmie LUMEN Polska Sp. z o.o. zdarza się rekrutacja wewnętrzna?

busta

nie

AN

bardzo częso

Czy jest możliwość pracy w LUMEN Polska Sp. z o.o. na część etatu?

Z tego co wiem jest. Zależy w jakim dziale.

busta

Raczej rekrutacja jest na pełny etat

Underlake

Nie

Czy całe wynagrodzenie wpływa na konto, czy jest to w jakiś sposób rozdzielane w LUMEN Polska Sp. z o.o.?

DARKO

Cale na konto, co miało by być rozdzielane?

Kwestie finansowe są jasno i rzetelnie uregulowane.

Klaudia

@Anonim a w jakich działach jest taka możliwość?

@Klaudia

Trzeba zapewne pytać osoby rekrutujące do konkretnych działów.

Zibi

A skąd pomysł, że firma padła? Nigdzie w dokumentach nie ma mowy o czymś takim.

Czy Lumen jeszcze żyje ?

Co tam ciekawego w Lumenie

krzycho
@BB

Firma by była ok, ale trzeba by było oddzielić ziarno od plew

@krzycho

Możesz doprecyzować? Kto/co jest według ciebie ziarnem czy plewami? Co trzeba by zrobić żeby było lepiej?

@krzycho

to teraz zmielą ziarno i po firmie

Same negatywne komentarze.. przykro na to patrzeć. Mam nadzieje ze się coś zmieni

@Marek

Zasada jest stara i sprawdzona. Im mniej wiesz tym spokojniej żyjesz. Same negatywne komentarze bo osoby zadowolone ich nie piszą za często. Nastawienie do pracy dużo pomaga i jeśli ktoś myśli że w firmie będzie sielanka to jest w błędzie. To praca a nie urlop. Pewnie narzekają ci co najmniej robią.

była
@Marek

zmieni się jak wywalą zarząd

On

Lumen to dobry pracodawca. Pracowałem na produkcji, zarobki ok, dość dobre benefity. Dyrektorzy z pewnością nie narzekają ani na zarobki ani na pakiet socjalny.

@On

Skoro jesteś byłym pracownikiem to skąd wiesz czy teraz narzekają czy nie?

On

Skoro były zmiany to chyba na lepsze dlatego nie zarzekają.

była
@On

drogi kolego Lumen nie ma produkcji jedynie co to przerabiają układy awaryjnego oświetlenia

były

No cóż czyli widzę , że w firmie bez zmian , dalej ta sama patologia , tylko biuro aż nadto aktywne widzę

Zostaw merytoryczną opinię o LUMEN Polska Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w LUMEN Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy LUMEN Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy LUMEN Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w LUMEN Polska Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

LUMEN Polska Sp. z o.o.
4.1/5 Na podstawie 141 ocen.
  • Długosza 42-46
    51-162 Wrocław