brak logo

LUMEN Polska Sp. z o.o.

Wrocław

Opinie o LUMEN Polska Sp. z o.o.

były pracownik 2015-05-01 08:40
Firma tonie.... pracownicy odchodzą dyrektor (ds. kilku Kauflandów :))do spraw realizacji Pan MM robi dobrą minę do złe gry. Zdecydowanie nie polecam tej firmy!!!
2
ktoś 2015-05-11 14:23
Pracowałem w tej firmie długo, może nawet zbyt długo. Firma była ok dopóty był stary zarząd, po zmianach wszystko idzie w złym kierunku a dyrekcja w postaci Pana MM człowieka bez jakiegokolwiek doświadczenia i przygotowania do takiego stanowiska nie potrafi zapanować nad budowami wiec stosuje zasadę, jesteś moim człowiekiem albo wylatujesz.... Przykro to mówić ale firma chyba faktycznie idzie na dno.
3
były pracownik 2015-05-11 19:12
Nie narzekajcie bo nie było najgorzej ale z jednym się tutaj zgodzę brak szacunku do ludzi (pracowników) jest na tyle wszechobecny że z czasem może się to źle zakończyć. Do kierowania ludźmi jak widać wykształcenie jest niekonieczne lecz momentami go brakuje. Czy warto pracować i się starać myślę że tak ale na awanse czy bujny rozwój kariery bym tutaj za bardzo nie liczył zawsze ktoś z rodziny stoi w kolejce po stanowisko czy awans.
4
ktoś II 2015-05-16 19:14
Popieram stwierdzenie że nowy Ojciec Dyrektor nadaje się tylko do łopaty.
Firma miała czasami lepsze okresy ale za "Morszczuka" to równia pochyła w dół.
Atmosfera pracy nie jest najlepsza. Kolesiostwo i awans rodzinny to podstawa.
1
expert 2015-05-22 01:45
Pracowałem z tą firmą parę lat w niskich prądach. Dopóki był pierwszy zarząd i szef J.S to kasa płynęła na konto jak trzeba. Później to tragedia :( Nie polecam nikomu kto chce się rozwijać i lubi dobrą atmosferę !
2
B 2015-07-24 18:37
Witam serdecznie,
pracowałem tam bardzo krótko w Dziale Przygotowania Produkcji i odniosę się tylko do tej części firmy Lumen, dosyć dokładnie. Zapewne będą lub są tam ciągle poszukiwani pracownicy, dlatego chciałbym Was przestrzec przed zatrudnianiem się jako specjalista ds. przygotowania produkcji itp. . Aby za bardzo nie rozpisywać się i nie przynudzać zacznę od tego, że zwolniłem się sam, a powodów było wiele. Już na samym początku zatrudnienia zostałem oszukany, przy podpisywaniu umowy zmieniono mi stanowisko z inż. budowy na specj. ds. przyg. prod., co już wydało się podejrzane i jak się okazało w późniejszym czasie.. niczego nie zmienia w obowiązkach i rozwoju. Także uważajcie na "bajerę" Pana Marka B. w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej odnośnie waszego rozwoju i obowiązków.
ODRADZAM pracę w tym dziale osobom ambitnym, po studiach, które chciałaby chłonąć wiedzę, tutaj nauczycie się jedynie jak działa urządzenie wielofunkcyjne w szczególności opcja kserowania i drukowania, do znudzenia będziecie "plotować", układać dokumentację (kilka tysięcy stron) w segregatory oraz NAJBARDZIEJ AMBITNE ZAJĘCIE nabijanie pieczątek i podpisywanie (tych kilku tysiecy stron). Aby nie wypisywać samych minusów podam również plus, atutem pracy tam było nanoszenie poprawek za pomocą AUTOCAD'a do dokumentacji projektowej.. i na tym plusy się zakończyły.
Kolejnym i najważniejszym argumentem do odejścia było oszustwo na nadgodzinach. Tak dawno nie zostałem ograbiony z pieniędzy i oszukany (na dodatek przez osobę z mojego regionu) jak w tej firmie. PRZESTRZEGAM osoby, których kierownikiem będzie MAREK B., nie zostawajcie nigdy ponad godziny standardowe (a nie raz sytuacja taka będzie miała miejsce) , jeśli już jednak to zrobicie, poproście o potwierdzenie tego na maila . Nie dajcie się nabrać na premię, wyjdzie wam zdecydowanie gorzej niż stawka godzinowa.
Odniosę się również delikatnie do innych działów, atmosfera jest mega kiepska, każdy patrzy wrogo, strach kogokolwiek zapytać o pomoc. Pod żadnym pozorem z nikim nie rozmawiajcie o waszych planach itd. następnego dnia będzie to wszystko doniesione osobom wyżej. Ponadto wszyscy wyśmiewali nas i pracę, którą wykonywaliśmy, ośmieszanie dotyczyło również byłych pracowników, których zastąpiliśmy, a w szczególności jednego, który potrafił pracować 24h oraz weekendy , za "psie pieniądze" (w tym dziale się nie dorobicie). Dodam również, że niekompetencja kadry DPP , kierownika i jego giermka P.S., także innych pracowników jest przerażająca, nie mam pojęcia dlaczego pełnią takie funkcje i z jakiego polecenia.
Podsumowując, ZDECYDOWANIE nie polecam osobom młodym, ambitnym, które pragną się czegoś nauczyć w dobrej atmosferze, nie będąc przy tym oszukanym. Jeżeli jednak jesteś osobą mało ambitną, podoba Ci się praca w drukarni przy sortowaniu dokumentów, nie masz problemu z niepłaconymi nadgodzinami, a także zostawania do 4.00 nad ranem i robienia z siebie durnia to polecam Dział Przygotowania Produkcji. Przestrzegam jeszcze raz przed bajerami Marka B. na temat waszej kariery, awansów, premii, to wszystko PIC NA WODĘ, będą was tam trzymali jak długo jest możliwe , poprzedniego pracownika podobno nawet 5 lat.. i awansu nie dostał, odszedł ;)
Zachowując merytoryczność wypowiedzi odniosę się do rozmowy kwalifikacyjnej, jest to jedna wielka ściema, nie musicie niczego się obawiać. Tam pracować może każdy (mowa o tym stanowisku oczywiście).
Są tam również pozytywne osoby, ale jest ich niestety garstka. Mam nadzieję, że ktoś się w końcu weźmie za ten Dział, ot takie moje marzenie.
Pozdrawiam serdecznie !
4
b 2015-08-21 21:13
Oczywiście jobik masz racje, jak najbardziej się z Tobą zgadzam o odtwórczości w tego typu pracy co jest rzeczą normalną, tylko zaznaczę również, że to stanowisko miało mało wspólnego z kosztorysowaniem lub innym sensownym zajęciem. Co do nadgodzin, mógłbym podyskutować ale po części w tej kwestii również akceptuję Twoje zdanie. Ogólnie chodziło mi o to jak zostałem potraktowany i jakie mam odczucia względem tego tego stanowiska, obowiązków itd..
aorik 2015-11-06 15:08
Pracuje nadal w tej firmie, ale na stanowisku zupełnie nie związanym z elektryką bardziej jako dział ksiego-administracyjny, ogólnie atmosfera nie jest moze rewelacyjna, ale da sie przezyc, jest grupka ludzi fajnych, a wiekszośc rzeczywiscie sapie i nic pomóc, nic doradzic, zarząd jak na ta chwile jest w miare ok, no moze 1 osoba mi nie podpasowała, trzeba uwazac przede wszytskim na 1 miesiac wtedy jest najgorzej, warcza na Ciebie choc jestes nowy i nic nie wiesz, potem jest troche lepiej, ale nie dziwie sie ze ludzie odchodzą
1
aorik 2015-12-21 14:17
edit: nie polecam nikomu pracy w tej firmie, tylko niektórzy ludzie są w porządku, inni patrzą tylko na Twoje porażki, aby Cie obgadać, a potem cała firma wie, szczególnie nie radzę mieć zadnych styczności z działem prawnym i osobą z zarządu z działu finansowego, istna masakra, zupełnie nie ogarniają, obrabiają d*pe przy każdej sposobności, dodają dodatkowe obowiązki nie zawarte w umowie, dobrze jedynie ze wypłata na czas, ale atmosfera straszna, z niewieloma osobami da sie normalnie porozmawiać, nawet nie podziekują za współprace tylko za Twoimi plecami dodadza ofertę z Twojego stanowiska, żal i zupełnie nieporozumienie, trzymajcie sie z daleka od tej "firmy" tak Wam radzę
1
lua 2016-01-22 22:56
Witajcie ! Odradzam jakąkolwiek styczność z ww. firmą. Przestrzegam młodych inżynierów przed tą firmą - kompletny zastój i uwstecznienie. Jedynie garstka ludzi w miarę kumatych w tej firmie, reszta obrabia [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] na każdym kroku. Zgraja nieudaczników, w tym przedsiębiorstwie nie nauczycie się niczego !!! Nadgodziny niepłatne,
KOLOS 2016-02-29 18:15
nie nie umowy na czas określony po czym zwalniają w 5 min szkoda czasu i nerwów
totalny brak kompetencji we wszystkim
lider 2016-02-29 20:08
Tą firmę może uzdrowić tylko zwolnienie niekompetentnego pseudo dyrektora ds. realizacji Pana MM , który swoim prostatctwem wprowadza zamieszanie. Jest to jedyna firma jaką znam ,która zatrudnia dyrektora ds. jednego marketu. W tym przypadku market Kaufland. Po tylu latach firma powinna znać na pamięć ten market- poco trzymać Pana MM.
1
ktoś... 2016-03-03 20:24
Panowie @Darek i @elektryk umowa o pracę jest nic nie warta w firmie Lumen i tak zwolnią Was z dnia na dzień jak będą mieć zły humor. Nie ma szkoleń w tej firmie - generalnie wszystko co mówią to jest kłamstwo. Jak większość na tym portalu odradzam wam również pracę w tej firmie i radzę gdzie indziej nabywać doświadczenia.
Mały 2016-03-11 11:57
omijać i to z daleka umowy na czas określony z wypowiedzeniem 2 tygodnie a potem kolejna i tak dalej to czego nie masz w umowie zapisane to zapomnij że Ci zapłacą ,Potwierdzam totalny brak kompetencji Pana MM firma powinna się nazywać agencją pracy tymczasowej
ktoś 2016-03-19 17:15
zaczynają zatrudniać już bez doświadczenia bo chętnych na pracę na kilka miesięcy zaczyna brakować, kłamstwa ,kłamstwa i oszuści.
wielbiciel 2016-04-12 21:12
like - co tak się uparłeś o umowę o pracę i tak Cię zwolnią z minuty na minutę :). Rozowę kwalifikacyjną przejdziesz ponieważ oni nie wiedzą o co pytać :). Poszukaj innej firmy jak jesteś ambitny.
Były 2016-04-22 14:01
Bardzo mało kandydatów z Wrocławia bo Lumen ma fatalną opinię jako pracodawca szukają ludzi po Polsce a potem szybciutko zwalniają taka jest prawda .Mieli kilka spraw w sądzie to pilnują papierów ale podwykonawcy i dostawcy mają problem z kasa
1
Były 2016-05-13 13:11
Jeśli nie masz nic innego to będzie składka na ZUS ale średnia wytrzymałość w sekretariacie to do 6 miesięcy :( a praca i tak tymczasowa bo 2 sekretarki są na urlopie macierzyńskim ale o tym to już nie informują bo po co
bgj 2016-06-19 10:11
to mnie niestety nie interesuje praca tymczasowa ale bardzo dziekujemy za informacje @Były. A widze ze poszukuja teraz także księgowych i Serwisanta Instalacji Elektrycznych Niskoprądowych. Obie oferty do Wrocławia
inz budowy 2016-10-27 07:21
nie polecam lumenu i ich podwykonawców ktorzy teraz zatrudniają w układach z tą firmą, układy układy i układy, daja do współpracy osoby znerwicowane, alkocholikow, chamów, ludzi bez wyksztalcenia w zawodzie, .......miazga totalna praca często w nocy , dużo papierkowej roboty, często godziny pracy sa 24 godziny , tak nie 8 a 24 godziny non stop, szwajanie się po hotelach po całym kraju, nie kupuja podstawowych rzeczy do pracy, kombinacje i niepewność ...... koneksje rodzinne ....... jak to mowia najszybsza droga do plajty ......
2
były 2016-11-15 18:36
Pytanie kiedy zaliczą plajtę ? dajcie znać jak wywalą dyr MM to może coś z tego będzie ale wątpie firma na dno
2
Linek 2017-01-18 12:23
Jeśli pracowałeś to masz kompleksy a jeśli pracujesz i wypisujesz takie brednie to lepiej szukaj innego miejsca pracy. Ja pracuję i jest super , zapraszamy do pracy!!!
xxx 2017-01-22 23:22
jest "super" .. brednie kogo oszukujesz. chyba nie masz kompetencji, kwalifikacji,żeby inna firma Cie przejęła :):):):)
2
pracownik 2017-01-25 22:47
Pan MM nadal robi czystkę w firmie. Kiedy na niego przyjdzie kolej ??????????????????????
1
Leon 2017-02-15 15:15
Widziałem w styczniu ofertę pracy dla elektryka czy to jest aktualne? Jakie zarobki można wyciagnąć? Czy do zasadniczej są jeszcze jakieś dodatki?
Edyta 2017-03-01 11:09
Aktualne obecnie jest jedno ogłoszenie. Czy wiecie o jakiś większych przyjęciach?
xxx 2017-03-06 22:03
kwestia czasu kiedy Cię zwolnią nie polecam jeżeli jesteś ambitny!!!
1
Edyta 2017-03-07 15:35
xxx, a dlaczego mieliby zwolnić?
byla pracownica 2017-03-19 08:54
firma dno, we wroclawiu i na dolnym śląsku ciężko im znalesc pracowników , każdy kto tam pracuje dłużej ma cos za skurą, czyli albo sa podwykonawcami lumena albo podstawienie ludzie z koneksjami, dla elektryka placa 3000 a za tą cene masz stargane zdrowie (praca po 15-20 godzin, tak 20, wloczenie się po hotelach, praca z debilami po zawodowce, praca ze śmierdzielem, z osobami które nie tylko nie maja kultury ale się umyć nie potrafią aby nie śmierdzieć , ta firma swoich pracowników wysyla do założenia firmy isa ogłoszenia pracy a pod innymi nazwami firm,gdyz nie maja chętnych ,
praca w biurze na pewien czas bo miejsca sa już dawno zaklepane,
praca dla elektryka nie polecam dadza ci idiote do współpracy po zawodowie do tego nie elektryk , który stoi a ty masz zasuwac caly obiekt w nocy

praca na wysokości po ciemku na stropach sklepu bez zabezpieczen chodzisz po stropach o szerokości 10cm, jak się potkniesz lecisz na dół 10 metrow, do współpracy masz kolesia z lekiem wysokości czyli ty masz zasuwac a on stoi i cie zabezpiecza wzrokiem :D:D:D

uważajcie na oszustów z tej firmy i osoby podstawione ze swoja działalności, to tez lumen tylko inna nazwa ... oszuści
4
Gregor 2017-03-23 09:16
Witam, mam pytanie czy aktualna jest oferta dla koordynatora ds.serwisu instalacji elektrycznych? Chciałbym coś więcej dowiedzieć sie w tym temacie zanim podejmę decyzję. Dziwię się że jest tak źle a ludzie pracują?
były 2017-04-03 20:01
pracują ale ludzie z poza Wrocławia no może poza księgowością a zapomniałem głównie pracuję rodzina tak rodzina i znajomi .Sorry taka firma nie wiesz z kim rozmawiasz i kto donosi i kto z kim śpi .
Jeśli lubisz pracować społecznie to aplikuj bo za pracę w nocy to Ci i tak nie zapłacą i BBB ważne wszystkie uzgodnienia musisz mieć na piśmie i kopie u siebie bo inaczej to zero kaski
2
Linek 2017-04-06 11:46
LUMEN Polska jest dobrą firmą a szukanie haków jest zupełnie niepotrzebne.
były 2017-04-06 11:59
Lenik nie bądź desperatem pracowałem tam i wiem co to za ludzie ale w 1 przyznaję Ci racje Lumen to dobra firma w zwalnianiu ludzi i oszukiwaniu . Jeśli Lumen to dobra firma to w Brukseli było 27 do 1 i to też miało być zwycięstwo
4
Stefan 2017-04-09 21:00
LUMEN jest dobra firmą, pracuje tu już od dawna. Najgorsze jest to, że przychodzą do firmy osoby którym nie chce się pracować i wiecznie maja o coś pretensje. Interesują się zawsze nie swoimi sprawami. Jan jestem solidnym pracownikiem i nie narzekam na nic.
były 2017-05-08 19:25
Stefan jeżeli tak piszesz pozytywnie o firmie Lumen to pewnie jesteś członkiem rodziny , znajomym itp. :) żaden z moich znajomych który tam pracował nie powie dobrego zdania o tej firmie!!!!!!!!!!!!!!! a to już daje do myślenia
2
Linek 2017-05-18 22:47
Jeśli jesteś @były to mam pytanie. Czy nie szkoda Ci czasu tak pilnie dogadywać i oczerniać firmę? Myślę, że bardzo żałujesz straconej pracy i musisz gdzieś złość rozładować. Zawsze mówię, że trzeba dobrze pracować.
były 2017-06-01 16:30
tak szkoda mi czasu który tam przepracowałem co roku byłem zwodzony ,że będzie lepiej pisze bo chce ostrzec ludzi przed chamstwem nie kompetencją i podłą atmosferą młodych ludzi .
Są firmy w której szanuje się pracownika .
4
Linek 2017-06-05 09:03
@były Oczerniasz firmę, obrażasz byłych współpracowników, coś z Tobą jest nie tak. Może nie byłeś takim dobrym pracownikiem i nie było podstaw do podwyżki? Dlaczego obrażasz ludzi z którymi pracowałeś? Co takiego zrobili żeby ich obrażać? Może popatrz w lustro?
były 2017-06-21 18:07
kolego Linek nie mam zamiaru z Tobą prowadzić polemiki kto mądry to zrozumie a głupiemu to i tak nic nie pomoże
2
Linek 2017-06-22 11:38
Bardzo różne opinie o firmie są na forum. Czym to może być spowodowane? Może poprostu ludzie idą do pracy a po czasie widzą, że to zupełnie nie ich miejsce?
łubudubu 2017-07-15 18:14
Ja też pracuję i nie narzekam. Jak wszędzie są ludzie i ludziska ale jak ktoś robi swoje i na starcie nie zaczyna od psucia relacji z ludźmi to atmosfera naprawdę jest ok.
W firmie pracuje grubo ponad 100 osób a większość, które znam pracowało tam jeszcze przede mną (ponad 8 lat). Twierdzenie więc, że zwalnia się nagminne i bez wyraźnej przyczyny jest sporym nadużyciem.
Nie miałem okazji do bliższej i stałej współpracy z najbardziej szkalowanymi tu osobami więc w tej kwestii się nie wypowiem. Jak mówią w każdej plotce jest ziarno prawdy ale ja osobiście nie doświadczyłem.
Większość komentarzy jak widzę jest tu mocno nie przychylna i jak je czytam to mam jednak wrażenie, że pracuję w innej firmie.
Śmiało mogę polecić pracę w DPP, dziale zaopatrzenia, serwisie i dziale projektowym. W pozostałych działach również zawsze mogłem liczyć na dobre relacje natomiast kogoś trzeba wyróżnić :)
Patrzacy 2017-07-16 11:28
LUMEN prowadzi bardzo potrzebną działalność i musi mieć w swoich szeregach fachowców. Niestety często trafiają się osoby dla których praca to zło konieczne i z takimi ludźmi nic dobrego się nie osiągnie.
mariolka 2017-08-28 11:47
potrzebna działalność w czym? zarabiają nauslugach i tyle, ale to nei ze sa dobzi tylko ze układy i wspolpraca z Niemcami ... za nocki nic nie płacicie, zero kasy na ubrania, za wyżywienie, praca nieraz po 16 godzin non stop, wiec gdzie tu takie super warunki pracy ja już nawet nei wspomnę o łamaniu prawa pracy, ale o zatrudnianiu ludzi bez kwalifikacji zawodu baaa nawet bez posiadania sredniej inteligencji, mamicie lidzi/pracowników obietnicami na początku a potem jest to co sobą reprezentujecie, czyli pracowniku daj z siebie 200% często ryzykując zdrowie, a dostaniesz 5% czy warto????? nie nie nie !!!!
lekarze tez kosztują i zrujnowane zdrowie nie mowiac o zyciu prywatnym:)

praca w lumen co to się robi kosztuje na rynku ok 5 000 netto w zwyż, ani złotówki mniej !!!

nie dajcie się oszukiwać !!!!!
1
Józek 2017-08-29 19:58
LUMEN Polska z tego co mi wiadomo to dobry pracodawca i mam nadzieję, że nie będzie większych problemów z dostaniem pracy.
były 2017-09-06 08:46
masz 100% racji
Lucek 2017-09-06 22:16
Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Jak ktoś ma pracę w dobrej firmie to narzeka i szuka zmiany. Nikt siłą nie będzie trzymał ale jedno wiem, że LUMEN Polska ma dobra opinię. Poza tym zupełnie nie maja nowych ofert pracy ponieważ ludzie nie odchodzą.
były 2017-09-07 10:42
ha ha a to dobre nie szukają bo nie mają roboty a gdzie jest Paweł K. od serwisu a Wojtku O. nie wspomnę
Lenidek 2017-09-11 22:36
Jak się pracuje w firmie? Jestem zainteresowany pracą w firmie, nawet już aplikowałem i chciałbym dowiedzieć się coś o firmie od pracowników. Podpowiecie?
były 2017-09-12 12:48
jeśli nie masz nic innego to mówi się trudno ale jeśli to dział tzw . realizacji to daj sobie spokój .A jak się pracuje to czytaj opinie .
Grzesiek 2017-09-14 23:15
Czytałem opinie na tym wątku i mam mieszane uczucia . Aplikowałem do firmy i teraz czekam na rozmowę, dlatego jestem na forum z prośbą o podpowiedź istotnych informacji. Czy atmosfera w pracy jest w miarę ??
Zostaw swoją opinię o LUMEN Polska Sp. z o.o. - Wrocław
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie LUMEN Polska Sp. z o.o.