GLOBAL INCOME Sp. z o.o.

Opinie o GLOBAL INCOME Sp. z o.o.

Lolka Nowy wpis

Ktoś wspomniał teraz niedawno, że umowy nie są przyznawane. O które stanowiska mogło przy tym chodzić? jestem tu z powody oferty dla specjalisty ds. obsługi klienta. w niej akurat dwie formy do wyboru zostały wpisane. ktoś gdzieś wspominał, że pierwszy miesiąc ma być na zleceniu. faktycznie tak jest?

Marlena

W global income spędziłam 10 lat i z firmą pożegnałam się w maju tego roku. Odeszłam z własnej woli - uznałam, że mój czas w Globalu dobiegł końca, że z pewnymi przedstawicielami kadry menadżerskiej nie jesteśmy zgrani, a czas i energia, którą poświęciłam na uzyskanie warunków, które były mi obiecane nie są już warte dalszych negocjacji. Jedno muszę przyznać - na koniec zaoferowano mi całkiem przyjemny kompromis i gdyby nie wiele prywatnych przyczyn - w tym głównie dojazdy, małe dzieci, brak pracy zdalnej (a to dla mnie w tej chwili najważniejsze kryterium) - pewnie bym została. Praca w Globalu była niesamowitym doświadczeniem i wielokrotnie stanowiła wyzwanie - w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jestem ogromnie wdzięczna Prezesom, kolegom z innych działów, kierownikowi Krzysztofowi, że miałam wiele okazji by się wykazać nie tylko na swoim stanowisku, ale również przy innych ciekawych przedsięwzięciach. Na pewno te 10 lat wypełniły mi panel doświadczeń ponad normę, a wszystko zawsze poprzedzone pytaniem, czy chcę się podjąć dodatkowego zadania, czy uważam, że mu podołam i zazwyczaj - spotykałam się z odpowiednim odbiorem rezultatów. Tak było przynajmniej do czasu, kiedy odpowiadałam przed wcześniejszą kadrą kierowniczą - ciężko wypowiadać się, jak jest obecnie - głównie dlatego, że po powrocie z macierzyńskiego (wielki plus dla firmy, że w tym okresie otrzymywałam mega wsparcie) spotkałam się z nowym kierownictwem, z bardzo rozrośniętą firmą i nasze ścieżki przecięły się już na dosyć krótko. Na pewno na tym szczeblu było to już inne miejsce. Jednakże atmosferę pracy tworzy zespół - i ten nigdy nie zawodził. Zgrana ekipa osób, które pamiętają jeszcze Global ze starych lat to najlepsi ludzi, jakich przyjdzie Wam poznać. Arek, Kuba, Dorota, Patrycja, Lucyna, Grzegorz, Marcin - myślę, że jeśli ktokolwiek z nowych i przyszłych pracowników zgłosi się do nich z problemem - oni zawsze pomogą. Owszem, potwierdzam, że normą było, że w okresach mniejszego zapotrzebowania na pracę część pracowników była oddelegowywana do innych zadań lub stanowiska się pomniejszało - ale zazwyczaj "odpadały" jednostki, z którymi współpraca układała się najsłabiej i ich efekty nie były zadawalające - co chyba jest normalne w każdym miejscu pracy, niezależnie od tego czym się dane przedsiębiorstwo zajmuje. Tym nie należy się zrażać, a jedynie potraktować jako ciekawe doświadczenie i wyciągnąć wnioski. Jeśli ktoś szuka pierwszej pracy po studiach, a może oczekuje nowych wyzwań, chce się sprawdzić na jednym z "globalowych" stanowisk - warto pójść na rozmowę i spróbować. Ja się cieszę - tak, były dni, kiedy nie było kolorowo, kiedy gdzieś tam się po kątach płakało, wkurzało, śmiało się, że zamiast ekspresu do kawy dostało się kwiatka "kawę" i pojemnik na wodę (xDD - podobno już ekspress jest) - to było świetne dziesięć lat. a Prezesi - wbrew pewnym krążącym pogłoskom - są naprawdę bardzo fajni i profesjonalni.

Prezes
@Marlena

Dziękujemy Marleno za cały ten czas który poświęciłaś firmie. Współpracą z Tobą była czystą przyjemnością. Uprzejma, pomocna i zawsze uśmiechnięta :))) Dzięki i wszystkiego dobrego w życiu prywatnym i zawodowym. PS Jak będziesz w pobliżu to zapraszamy na kawkę :)

KIM
@Marlena

Nie nazwałbym tego ciekawą pracą po studiach, wręcz polecam omijać tę firmę szerokim łukiem. Na rynku pracy znajdziecie wiele innych miejsc, dostosowanych pod dzisiejsze standardy rynku pracy. Global income to jak podrzędny zakład pracy w pcimiu dolnym :)

Odradzam Nowy wpis
@Marlena

Czy to pisał prezes? Ciekawe, czy ktoś oprócz zarządu pracował tam dłużej niż rok.

hej, generalnie to chce się wstępnie zatrudnić jako asystent kupca. Od paru dni maja taka ofertę wystawiona, chyba będę aplikować. powiedzcie mi jednak jak praca na tym stanowisku ma się do tego co ktoś napisał niedawno o kończeniu się umów w lipcu. Czy mnie na imporcie to nie grozi?

Odradzam Nowy wpis

Odradzam pracę w tej firmie, szkoda czasu. Nie dają umów, ludzie pracują ta krótko, na szybko szukają ludzi, a potem szybko ich zwalniają.

Administrator Nowy wpis

Na stronie internetowej GoWork.pl zamieszczono kilka aktualnych ofert pracy do firmy GLOBAL INCOME Sp. z o.o.. Poszukiwani są Obsługa Klienta. Co sądzicie o warunkach zatrudnienia zaproponowanych przez pracodawcę?

specjalista ds. social media

Rozmowa z bardzo miłym Panem. Inspirujące, bardzo precyzyjne pytania. Pytania, które we mnie samej wzbudziły zaciekawienie i najlepszej odpowiedzi na nie poszukuje we własnej głowie do teraz. To była szkoła, a lekcja zaowocuje w przyszłości. Nie określam rozmowy jako "trudna" w sensie nastawiona na zduszenie kandydata. Czekam jeszcze na werdykt. Nie wypadłam najlepiej, jako znawca tematu.

Ściśle powiązane ze stanowiskiem, pytania o praktyczne umiejętności. Bardzo mocny nacisk na samodzielność i zdolność do samodzielnego tworzenia materiałów. Dodatkowo pytania związane z charakterem, predyspozycjami. Bardzo życzliwe pytania dotyczące zainteresowań itd.

prawdomowca

przyszłym kandydatom do działu handlowego polecam przyjrzeć się dobrze umowie na 3miesiace która jest przedłużona o parę dni do końca lipca gdyż wtedy kończy się sezon na ich towar i dziękują za współpracę bo akurat jak co roku znowu ogłoszenia o pracę..kierownikowi działu handlowego A. wydaje się że jest kimś a ma tic-taca zamiast mózgu

Cześć, przeglądam sobie okoliczne oferty pracy na magazyn, przejrzałem te ostatnie opinie i nie zauważyłem byście pisali o nadgodzinach. Coś przeoczyłem? W ofercie też ich nie ma jest tylko przedział do 15:30, tutaj więcej nie można dorobić jeśli ktoś byłby chętny?

Og

Strata czasu jeśli chodzi o czas próbny proponują ponad miesiąc umowę o zlecenie. Po tygodniu z dnia na dzień cię zwolnią ,bo wezmą nadwyżkę nowych pracowników. Ten kto lepiej się sprawdzi zostaje ,a reszta nawet z tygodniowym wyprzedzeniem nie zostanie poinformowana ,a to by dało już wiele by szukać innej pracy. Powód zwolnienia to np. za wolno wyrobiona norma co jest absurdem ,ponieważ jak się pytałem wielu osób to mówili ,że na nowych pracowników nie patrzą na normę tylko za chęci i starania. Porównując do innych magazynów z jakimi miałem przyjemność pracować to z całą pewnością mogę powiedzieć ,że ten jest najgorszy ze względu jak traktują pracownika.

Witajcie, jak teraz wygląda sytuacja magazynierów / pakowaczy? Jest teraz dostępna oferta w internecie, nie widzę tu aktualnych opinii i poprzednie nie nawiązywały nawet do takiej pracy. czy jest zatem ciężka? jak płatna?

Zbychu Rybka

Zatrudnienie po okresie próbnym w sezonie to ściema ten chipokryta mówi że zatrudni i bierze nadwyżkę ludzi wulgarni agresywni managerowie i współpracownicy po zakończeniu współpracy można paść ofiarą prześladowania i wyperswadowywania itp.

Swirek2

Bardzo w porządku, praca zgodna z rekrutacją.

Marlena

Oki

Na obsłudze klienta nie ma jakichś znaczących rotacji? Chodzi mi o tę ofertę która obecnie wisi w kontekście obsługi sklepu nietrentowego. Po przejrzeniu tych ostatnich opinii nie widzę jakoś by któryś kandydat się wtedy zgłaszał. Był wiec w pewnym sensie spokój? To teraz jak się pracuje? i czy w tym przypadku praca hybrydowa jest w ogóle możliwa?

AA

- słaba lokalizacja, na dodatek rozkopane drogi wokół - niekompetentna kadra rekrutującą -nieprzyjazna atmosfera podczas rozmowy -strata czasu, na rynku są o wiele lepsze oferty pracy i. co najważniejsze podczas rozmowy okażą ci więcej szacunku i profesjonalizmu

M
@AA

Szkoda czasu profesjonalizmu brak nie przyjemna rozmowa na wstępie zostałam poinformowana ze za długo tu nie posiedzę. Co za sloma z butów. Jak mozna tak.potraktować rozmówcę. Mądrala wypytywała o prywate nie zwiazana z praca. Nie polecam.

@M

Wow, a kto prowadzi rozmowę rekrutacyjną? Wiecie, czy to osoba z kadr czy manager, kierownik jakiś? Może z tym posiedzeniem nie za długo to chodzi o długość umowy? Pierwsza umowa od firmy to na jaki czas miała być??

Uwaga!

Przestrzegam przed pracą w tej firmie. Szkoda Waszego czasu. W firmie wszędzie są kamery, każdy krok pracowników jest monitorowany. Zwlekają z podpisaniem umów. Nie polecam. Firma nadaje się na ciekawy reportaż o tym, jak wygląda (usunięte przez administratora) pracy w pozornie zorganizowanej firmie.

Nieinterere

Wypłaty nie na czas . Ksiegowa robi co chce powinni ją dawno zwolnić że nie umiem wykonać swoich obowiązków. Zwalniają z byle co . Po prostu dramat Nie polecam

Patka
@Nieinterere

Za byle co? Jakoś szerzej rozwiniesz zauważane przyczyny? Na co lepiej uważać jeśli ktoś chciałby zachować swoje stanowisko? I to nie odnosi się do samego biura? Upewniam się, bo widziałam opinię, że raczej chyba stały skład w nim pracuje. a co z planowanym rozwojem?

@ Gość

witam serdecznie,moja sprawa którą chce przedstawic jest może jak inne tysiące,ale dla mnie jest bardzo pozytywna ,skierowana jest do pracowawcy pani Klaudii z działu sprzedaży detalicznej.gdy zadzwoniłem na numer na platformie Erli prosząc o pomoc w załatwieniu części do zepsutej maszynki do mielenia miesa zakupionej na w/w platformie.I tu zaczeło się działanie pani Klaudji.Przejeła całe działanie poprowadziła mnie po kolei co mam robić ,a przytym była bardzo miła ,opiekuńcza,konkretna ,miałem pełne zaufanie do pani Klaudii.I tu bardzo ale to bardzo chciałbym podziekować pani Klaudii za ten miły czas,Sprawa zakonczyła się bardzo szybką naprawą maszynki do mielenia miesa i odesłania do mnie .A przecież pani Klaudia nie musiała tego robić.Gratuluję pracodawcy TAKIEJ pracownicy,bardzo proszę o wyróżnienie pani Klaudii.Swiat nie zginie jeżeli są jeszcze TACY ludzie i pracownicy GRATULACJE pozdrawiam J,M.

Praktykantka

Byłam przez tydzień na praktykach w dziale odpowiedzialnym za import z językiem chińskim w firmie Global Income i zostałam bardzo pozytywnie zaskoczona. Od samego początku poświęcono mi bardzo dużo uwagi, co pozwoliło mi szybko odnaleźć się w nowym otoczeniu. W ciągu jednego tygodnia zostałam przeszkolona w szerokim zakresie, a w razie wątpliwości i pytań zawsze mogłam liczyć na wsparcie ze strony mojego opiekuna. Szkolenie miało formę teoretyczną i praktyczną. Praktyki wspominam bardzo miło. Zdobyłam tam dużą wiedzę na temat importu z Chin i dodatkowo podszkoliłam język chiński.

Barbara
@Praktykantka

A czemu tylko tydzień, takie krótkie tam praktyki są? Zaproponowali ci potem może etat, albo taką możliwość w przyszłości?

Daniel

Witam. Firma Global jest firma, która nie szanuje swoich pracowników, jedyne co im wychodzi to zamydlanie ludziom oczu i ciągle obiecywanie. Przed sezonem wakacyjnyj obiecują podwyżki itp a w zamian oczekują/wymagają, że poświęcisz całe swoje wakacje na pracę. Praca w sezonie to praca praktycznie od poniedziałku do niedzieli i w wysokim wymiarze godzin a problemy potrafią zrobić człowiekowi jeśli chce skończyć tak jak ma to na umowie podpisane. Potrafią zwodzić ludzi przez kilka miesięcy, gdzie pracownik się stara i wykazuje a w ramach wynagrodzenia dostanie tylko 100zl podwyżki i to tylko w styczniu gdzie płacą podnosi się w całym kraju. Zwalniają ludzi z dnia na dzień bez większych tłumaczeń, wystarczy że nie spodobasz się komuś nie zależnie jak mocno angażujesz się w prace. Na stanowisko głównego kierownika dali osobę która wprowadza mobbing w pracy i pozbywa się od razu z firmy każdego kto mu nie pasuje. W okresie zimowym brak całkowitego ogrzewania, pracujesz cały dzień w zimnie. Ponad dwa lata ciężko pracowałem w tej firmie gdzie bez uzasadnienie mi czekolwiek zostałem zwolniony wręcz zostało mi przedstawione, że albo podpisuje sam wypowiedzenie albo straszą dyscyplinarnym zwolnieniem. Przez okres mojej pracy przewinęło Cię tam masa ludzi którym obiecują dużo a po tych dwóch/trzech miesiącach z dnia na dzień zwalniają.

@Daniel

Na wstępie Panie Danielu, chcemy podziękować za podpisanie się pod komentarzem. Zdarza się to bardzo rzadko, a dla nas cenną informacją, dzięki której możemy zidentyfikować obszary które wymagają naszej uwagi i poprawy. Nieustannie pracujemy nad poprawą naszej działalności oraz warunków pracy. Jednocześnie chcielibyśmy podziękować Panu za 2 lata pracy w naszej firmie i trud włożony w jej rozwój. Nasza współpraca zakończyła się z wiadomych dla Pana przyczyn. Faktycznie, otrzymał Pan możliwość wyboru rozwiązania umowy, nie chcieliśmy robić Panu problemów w znalezieniu nowej pracy. Czas pracy jest regulowany przepisami prawa i kategorycznie się do niego stosujemy. Podczas szczytu sezonu letniego, gdy zwiększona jest ilość pracy, każdy z pracowników ma możliwość pracy w zakresie dodatkowo płatnych nadgodzin. Praca w weekendy jest sporadyczna, udział w pracy w weekendy jest dobrowolny, to pracownik podejmuje decyzje czy ma chęć pracy w tym dniu, czy nie. Ze względu na atrakcyjne warunki wynagrodzenia pracownicy chętnie korzystają z tej możliwości. Ogrzewanie w wynajmowanym przez nas magazynie w którym Pan pracował, faktycznie zostało chwilowo ograniczone. Aktualnie realizowana jest inwestycja budowy nowoczesnej hali magazynowej. Przy jej projektowaniu uwzględniliśmy nasze doświadczenie, sugestie i opinie pracowników, które są dla nas bardzo cenne. W naszym głównym magazynie w strefie pakowania jest podgrzewana podłoga a stanowiska pracy posiadają panelowy promiennik podczerwieni, jest również nadmuch ciepłego powietrza, przez nagrzewnice elektryczne oraz olejowe z odprowadzaniem spalin. W okresie zimowym, wszystkim pracownikom magazynu zapewniamy ciepłą odzież oraz codziennie ciepły posiłek regeneracyjny. Staramy się aby atmosfera w pracy była przyjacielska i bardzo miła. Przy prawie 100 osobowej załodze firmy, rzeczą normalną są rotacje pracowników, choć też chcielibyśmy tego uniknąć. Z wyrazami Szacunku Global Income sp. z o.o.

Ayushi

Praca na dziale sprzedaży to typowa masówka zatrudniali na sezon od kwietnia w zwyż , w pewnym momencie było tyle osób ze przy jednym biurku były dwa stanowiska , zatrudniali etapami a następnie etapami nie przedłużali umowy. Praca niby 8-16 ale wyjść można było dopiero jak odpowie się na wszystkie maile. Atmosfera w firmie była napięta ,rozmowy telefoniczne były kontrolowane przez kierowniczkę ,która czasami zabierała pracowników na rozmowy. Na rozmowie rekrutacyjnej wszyscy zachwalali ze „niektórzy” pracują to od 15 lat , w praktyce wyszło ze taki staż ma tylko jedna Pani (usunięte przez administratora) z końcem sezonu większość osób(ok 15 osób łącznie) została zwolniona . Pozostały dwie osoby + stałe dziewczyny które pracują tam od dłuższego czasu.

Serwis

Całą firmą trzęsie kierownik magazynu. Człowiek bez pomysłów. Jeżeli chcesz coś wprowadzić nowego, innowacyjnego to najważniejsze czy wyżej wymieniony kierownik Cię lubi. Więcej kierowników niż pracowników. Warunki pracy są niedorzeczne, jedna łazienka na 30 osób. Oczywiście bez rozróżnienia na płci. Firma godna polecenia jeżeli lubi się komuś wchodzić w ....

Honorata
@Serwis

Jeśli o łazienkę chodzi to pewnie jeszcze zależy jak wyposażona? piszesz o wprowadzaniu jakiejś innowacji... co masz przez to na myśli? Co tu w procesach jest godnego poprawy i co takiego już ludzie tutaj proponowali?

Zostaw merytoryczną opinię o GLOBAL INCOME Sp. z o.o. - Gdynia

• Jak się pracuje w GLOBAL INCOME Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy GLOBAL INCOME Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 23.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w GLOBAL INCOME Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 5 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy GLOBAL INCOME Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w GLOBAL INCOME Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

GLOBAL INCOME Sp. z o.o.