kacka

Czesław postawił warunki na jakich podpisze podwyżki ,a solidarność 80 jak zwykle wchodzi HR I DYREKTOROWI bez wazeliny .Czesław nie popisze tego co proponują ,podwyżki lub strajk

@kacka

Podwyżki minimum 20%, jeśli nie - mnóstwo osób jest za strajkiem. Ludzie mają już dość pracowania za takie grosze, jak obecnie!

związkowiec
@kacka

Dzisiaj właśnie liczna i wspólna reprezentacja związków zawodowych Solidarności i Solidarności 80 pokazała jedność i godną postawę w walce o wynagrodzenia pracowników. Mówili jednym głosem do pracodawcy. Powodzenia. Tak trzymać.

Alleluja
@związkowiec

14,4 % plus coś dorzuci kierownik

marti

Ludzie ogarnijcie się wreszcie. Macie coś do tego kierownika, to Mu to powiedzcie. A nie wylewacie żale w internecie. Jak coś nie tak, to zgłoście to gdzie trzeba. To nie lata 90, że 30 chętnych jest za bramą i macie się czego bać. Ludzi ciągle brakuje, a nowych praktycznie nie widać.

orzechoweSPA
@marti

Ta, powiedzą :D tak samo jak powiedzą, że chcą podwyżkę. najlepiej, żeby wszystko za nich załatwić.

Alleluja

I dalej brak zgody ile tej podwyżki ma być. Skończy się na 13-15%

Walod
@Alleluja

Jak tak się skończy, to ZZ w tym zakładzie są skończone. Wiele osób chce odejść z ZZ, jeśli podwyżki będą niższe niż 20%.

ucha
@Walod

Kwaśniak nie podpisze im marnych podwyżek nie po to wystosował postulaty 20 % które do tej pory wiszą na zakładzie.

Walod
@ucha

Oby tak było, a nie jak z politykami : dużo gadają i obiecują, a nic nie wychodzi. Biorąc pod uwagę, że inflacja nie odpuszcza, to podwyżka 20% to minimum, o które powinny walczyć ZZ. I na niższą podwyżkę się nie zgadzać.

Znawca jezyków obcych

My name is xsara picasso i tacy ludzie nami zarzadzają.Przynieś mi to tutej priss.to jest pojemnik na odpady komnualne 3 letnia Wyższa Szkoła w Zaklucynie.Ale inteligencję i kulturę nie wynosi się że szkół tylko z domu.

Qwert

Obecny kierownik L 2 psuje swoim postępowaniem i zachowaniem wizerunek firmy

bystry

Już ogłasza kierownictwo podwyżki na wydziałach bez udziału związków zawodowych. Dyktat władzy. Petr czołga dyrektora i naczelnego kierownika równo. Dzisiejszy spektakl na Linii 2 to żenada.

Jechać po taczki
@bystry

Co z tematem tego kierownika L 2.Bedzie lepiej jak go (usunięte przez administratora) Petr.Niech wreszcie będzie koniec tego poniewierania pracownikiem.Każdy bez stresu będzie wydajniejszy .Zepsuta ta ryba a zwłaszcza głowa

orzechoweSPA

i ile tych podwyżek?

Balbina
@bystry

Rozgrywają was jak płotki. Wy myślicie, że politykę płacową ustalają dyrektorzy i kierownicy odcinka technicznego, administracyjnego, itd? Dla zarządcy zawsze idealnym rozwiązaniem jest znaleźć kogoś winnego problemu, gdzie jeszcze ktoś inny jest chętny pałką okładać za swoje niespełnione ambicje. A zarządca udaje, że o czymś nie wie.

informator

Gratuluję wyboru Czesławie. Utrzymanie zaufania to wielka sprawa a jednogłośny wybór przy pełnej sali pracowników to poważne zobowiązanie Panie Przewodniczący ZZ "S"

Poklepanie po ramieniu kierownika tego z L2 nic nie wnosi do podniesienia wartości pracownika.To oznaka żebyś już sobie wyszedł bo zajmujesz mu drogocenny czas na obserwację monitora kamery.Kiefy zamkniesz za sobą drzwi mówi tym co jeszcze są w mistrzów że zawracasz (usunięte przez administratora) .

leszczu_leszczu

Jak nie ma jak jest. Ja szanuję całe kierownictwo i rozumiem, że mogą mieć gorszy dzień, że produkcja nie chce iść i wtedy muszą odreagować na zwykłym pracowniku. I ja to szaniję

obserwator

W tej firmie nie ma żadnych wartości. Pracownik jest wykorzystywany i gnębiony a za marną wypłatę pracuje. (usunięte przez administratora)

leszczu_leszczu

Zwykły pracownik, to każdy, który stoi nizej w hierarchii, niżej niż mistrz zmianowy. Mistrz zmianowy jak sama nazwa stanowiska wskazuje, to jest człowiek światły, wykształcony w zakrasie planownia i wspomagania produkcji. On ma plan, a jak plan nie idzie zgodnie z planem wtedy wie co robić. Wtedy nalezy opuścić mistrzówkę i pójść przemówić do rozsądku szczurom z produkcji.

Zwykły pracownik
@leszczu_leszczu

Cieszmy się z tego że mamy pracę. Dobrze że wogule płacą. Ja to traktuję jako prezent. Najważniejsze że jest praca, a pieniądze są na innym miejscu. Są umowy co jest naprawdę super sprawą i dla nas miłym zaskoczeniem. Dzięki temu odkładamy na emeryturę. Dziękuję firmie.

Czytajcie

kierownik Lini 2 jego poklepanie po plecach to później trzeba wytrzeć ubranie ,non stop siedzi rano w kiblu na szatni albo jak chłop prawdziwy powinien lać do pisuara a nie wchodzić do kajuty , jest (usunięte przez administratora) jakich mało każdy to wie i non stop ma kamery włączone i wysyła majstrów żeby zwracali uwagę poprostu zakład beznadziejny z małymi zarobkami

Leszcz

Poklepanie po ramieniu przed kierownika L2 nic nie podnosi twojej wartości.To oznaka tego że powinieneś już wyjść i nie zajmować mu drogocennego czasu na oglądanie kamer i motorów .Kiedy zamkniesz za sobą drzwi mówi do osób które są nadal w mistrzówce że zawracasz ładnie mówiąc gitarę.

Specjalista

Dziwi mnie fakt wystąpień przedstawicielki hr-u na spotkaniach z pracownikami na wydziale wieczek, która przekazuje informacje o podwyżkach wynagrodzeń i o ich wysokości wynoszących średnio 11%. Czyżby negocjacje ze związkami zawodowymi były potrzebne pracodawcy tylko do podpisania porozumienia!!?

@Specjalista

Już to pisałem ->> Wszystko poniżej 20% podwyżki, to będzie ogromna porażka związków zawodowych. Minimalna 20% do góry, oficjalna inflacja ponad 17 i będzie nadal rosła, rzeczywista, jak wielu podaje dobrze ponad 2x wyższa. Ostatnie podwyżki w CP, to chyba każdy wie jakie były. Z roku na rok zarabiamy realnie coraz mniej. W Brzesku utrzymany tragicznie niski dodatek brygadowy, a w Bydgoszczy... no właśnie. Teraz to czas pokazania się związków zawodowych, że nie odpuszcza podwyżek minimum 20%, tak by przynajmniej pracownicy nie tracili. Bo o realnej podwyżce nie ma co marzyć. W walce o podwyżki oba związki powinny się złączyć i pokazać, że coś znaczą i mają siłę by wywalczyć godną płace.

Funio
@Wito

Ja nie chcę podwyżki. Tyle co mam to styka. Jak na minimalną to bardzo fajna pensja

@Funio

Ja zamierzam podpisać petycje z załogą, że się zrzekamy podwyżek. Będziemy chodzić z listą. Los firmy jest najważniejszy.

Do krecika

On przez małe o ciągle narzeka na nowego szefa z CZ.podpuszcza chłopaków do tego samego.Trzyma się stołka patrząc w monitor na tapetę z pieskami i motocyklami.Człowiek dwulicowy.Zachowuje się nieodpowiednio do pracowników.Narzuca swoją rację chociaż jej nie ma.

zmartwiony

Inflacja którą w dniu dzisiejszym podał GUS wzrosła do 17,2 % rok do roku a żywność 20 %. Ciekaw jestem czy podwyżki wynagrodzeń u nas w zakładzie pokryją przynajmniej tą inflację.

@zmartwiony

Też się martwię
@zmartwiony

Zapomnij o tym że pokryją. Niedługo najniższa krajowa nas dogoni

janosik

Czas pokaże kto podpisze ze związków te marne podwyżki . Na pewno nie Czesław który wystosował postulaty o 20 % podwyżce.

Pato
@janosik

Nie podpisze i co? Zrobi coś więcej niż nie podpisze? Tyle lat nie mieli jaj, by coś zmienić i wierzysz, że teraz nagle się postawią? A ludzi coraz więcej odchodzi, w szczególności z dużym doswiadczeniem. Przecież maksymalna działalność związków w CP, to napisanie pisma... A wiele osób już ma praktycznie zrównaną płace z najniższą krajową+ skromny dodatek brygadowy. A niektórzy nawet bez dodatku... Każdy pracodawca marzy o takich związkach w swojej firmie, jakie mamy w CP. Jak się postawią i wywalczą minimum 20% podwyżki, to wiele osób jeszcze zmieni zdanie. W innym wypadku, już wiele osób z tej reszty co jest zapisana odejdzie ze ZZ. Wystarczy z ludźmi pogadać i posłuchać co mówią o ZZ. Ja dam ZZ ostatnią szansę i wierzę, że się wreszcie ostro postawią i minimum 20% podwyżki wywalczą dla pracowników.

Robol

Ja tam nie odejdę nawet jakby było 0% podwyżki

Robol

Masz rację. Dobrze że mamy wypłaty, bo jak dla mnie to premia i przywilej. Zawsze możemy robić za darmo

ktoś

i dalej majstry i chrzonkacz ma problem jak ktoś idzie oddac krew jako honorowy bohater ,(usunięte przez administratora)

do ktosia
@ktoś

Znasz chyba drogę do Przewodniczącego Czesława to go odwiedz i zobaczysz reakcje.

Nastawiacz

Pismo związku 80 które jest w gablocie i na wydziałach jest bardzo mocne i uderza w pracodawcę, ale wiele w tym racji, ponieważ zmusza się nie wygodnych pracowników do podpisania porozumienia stron i jak piszą za pomocą technik socjotechnicznych aby ich się usunąć z zakładu. (usunięte przez administratora)

ZZ
@Nastawiacz

Jak Mistrz lub Kierownik korzystaja z kamer aby kontrolować pracowników, podejdz do związków i powiedz a napiszemy następne mocne pismo. Jak Kierownik Cię (usunięte przez administratora), podejdz do Eweliny lub Łukasza i powiedz. ZZ 80 napiszą kolejne mocne pismo. Zrozumcie żę musimy mieć podstawę do tego żeby punktować pracodawcę. Nie możemy na podstawie wpisów do goworka punktować pracodawcę. Pozdrawiam wszystkich rozsądnych pracowników

Pato
@ZZ

Na prawdę związkowcy w Brzesku uważają, że napisanie pisma to szczyt tego co związki mogą zrobić? Przecież związki piszą pismo, dostają odpowiedź w 90%, że "nie" i na tym się wszystko kończy... Tyle z Ich "walki". Co roku to samo jest m.in. z podwyżkami. Po raz kolejny proszę Was koleżanki i koledzy, którzy mają dostęp do internetu - poszukajcie informacji o tym, jak w innych zakładach związki walczą o prawa pracownicze. W Brzesku pismo to ostateczność, a w innych zakładach od pisma dopiero zaczyna się walka. Przejrzyjcie wreszcie na oczy!

sprawiedliwy
@Pato

Kto pisze to wiemy ! Przewodniczący Gagatek nawet nie potrafi pisma napisać. Poziom związku to kompromitacja, nie na dzisiejsze czasy o czym pracodawca doskonale wie i nie będzie się liczył ze słabeuszami.

Drago777
@ZZ

Masz rację!!! Kamery zgodnie z KP nie mogą być używane do czasu pracy, jedynie do Zasad BHP i to przy wypadku. I kontroli jakości produktu. Tylko dlaczego KJ ma dostęp do kamer???? Zgłosiłem do etyki. Taki sam pracownik jak ja i Ty

ucho
@Nastawiacz

Ciekawy jestem czy audytor ujął to pismo w protokole czy przemilczał temat.

Knucie i intryga to ich broń. To nie są pierwsze i ostatnie ofiary. Asia Aga generał a teraz Olek. Kto będzie następny. Zamiast poprawiać warunki i reagować niszczy się ludzi i zastrasza.Efektem jest to co się wydarzyło w Bydgoszczy. Dziwne ze Stany Zjednoczone jeszcze nie zareagowały .

upokorzony

Peter w Ameryce o wielu sprawach nie wie , są ukrywane i zamiatane pod dywan.

naj
@sprawiedliwy

Kto umie to pisze,ale czy to coś daje? tyle samo co twoje pisanie.ZZ jest ciężko coś stworzyć bo jak tylko prezes sypnie kasą to do pracy przyszliście w święta.Nie ma kim polegać,więc pisanie mało daje.HR robi was w konia jak małe dzieci.pamiętajcie jest to instytucja represji wobec pracownika na korzyść właściciela,każde użalenie się do nich powoduje negatywny skutek lub skarpetki na święta.Jeżeli ZZ zaproponują spór zbiorowy z zarządem to będziecie dalej licytowali który związek jest lepszy?Dlaczego wielu z was pracuje na wielu stanowiskach żeby bić rekordy które nie dają ani jednej złotówki podwyżki(premii też),tylko satysfakcje przy piwie ile to więcej od innej brygady wasza zrobiła.Tłuczecie się po ryjach ile to więcej zrobiliście a HR się śmieje że ma tanich pracowników idiotów(do administratora: nie usuwaj wpisów)ZZ nie są od dawania podwyżek są od poprowadzenia was do walki o te podwyżki,jeżeli z nimi nie staniecie dostaniecie (usunięte przez administratora)( administrator pamiętaj ,chyba że to HR)Do HR ,wiceprezes duże amerykańskiej firmy napisał o was czym jesteście, zajmował się kadrami.

Malone
@naj

Jakoś związki nic nie robią, oprócz pisania pism. Jaki spór zbiorowy? Wiele osób chce walczyć, ale nie ma poparcia wśród związków zawodowych. Popatrz na inne zakłady, jak tam działają związki zawodowe. Jakie są co roku podwyżki, premie, dodatki za brygadówke itd. U Nas nie ma praktycznie nic. Wiele osób odeszło że ZZ, bo widzą, że to nic nie daje, niestety. A ci co zostali... cóż wystarczy posłuchać co sądzą o związkach w CP. Wstyd, żeby do dziś żadnej ankiety nie było wśród pracowników FPN i FIP co dalej robić w sprawie podwyżek. A rozmowy o podwyżkach za niedługo. Gdyby związki zawodowe miały jaja, to...no właśnie gdyby miały.

Malone

A to przewodniczący ZZ nie wie, jak walczyć? Jakie są dalsze kroki? Nie wie co robić w takiej sytuacji, jaka jest w CP? Ludzie rozmawiali, mówili, kończy się zawsze tak samo, czyli na napisaniu pisma. To maks, co robią ZZ w CP.

związkowiec
@Pato

Jaka ma wyglądać ta walka o podwyżki. Strajk włoski ( olewanie pracy ) czy zwolnienia lekarskie pracowników na produkcji aby wyłączone zostały maszyny. Może takie rozwiązanie da efekty w walce o prawa pracownicze i godne podwyżki.

WacStrFaf

Wpisy czytają osoby z poza CP.Daje im to obraz sytuacji jaka panuje w tym zakładzie.Jestem zawiedziony atmosferą panującą w tej chwili.Sami kierownicy L9,L2 i kilku mistrzów wprowadza nieład ,nerwową atmosferę.Odbija się to na wynikach poszczególnych linii i brygad.Nie polecam pracy w tym zakładzie.

wyzyskiwany

Składki to nie problem tylko żeby Związki Zawodowe były wiarygodne dla pracodawcy to muszą mieć wiedzę o tym co się dzieje na produkcji dlatego trzeba je wzmacniać faktycznymi zgłoszeniami o nieprawidłowościach a nie pisaniem anonimów. Zaufanie do HR i kierownictwa się wam wyczerpało to pozostała Ewelina i Czesław to korzystajcie i im zaufajcie. Żadnej etyki i wartości już nie ma w firmie.

Olek
@WacStrFaf

Czy HR w osobach Aneta i Małgorzata się czymkolwiek interesują ,zwłaszcza pogardzającą się atmosferą . Za co im pracodawca słono płaci.

Witam czy w cp na produkcji kobiety mają ciężko? widziałam ogłoszenia na dział wieczka nie wiem czy jest sens składać podanie. Prosze o jakąś informację.

Piszę, aby zwrócić Państwa uwagę na niedopuszczalne zachowanie Mistrza Fafarafy wobec pracowników. Brak szacunku i kultury jest całkowicie nie do przyjęcia i należy się nim zająć. Zgłoszono, że był niegrzeczny i znęcał się nad pracownikami, a tego typu zachowanie nie może być tolerowane w naszym miejscu pracy.Obawiam się, że tego typu zachowanie będzie miało negatywny wpływ na nasze środowisko pracy, a także na morale naszych pracowników. Ważne jest, abyśmy podjęli natychmiastowe działania w celu zapewnienia, że wszyscy pracownicy są traktowani z szacunkiem i godnością w naszym miejscu pracy.

do pracownika

Do kogo zgłoszono ten przypadek mistrza i kto ma podjąć te działania. Proszę o odpowiedz.

Rudy

Witam jaki zakres obowiązków ma specjalista nastawiacz i co trzeba zrobić aby być na tym stanowisku?

Pamparampa
@Rudy

Jak masz kogoś z rodziny to wystarczy żebyś był przęcietnym Nastawiaczem czyli wiedział jak włączyć i wyłączyć maszynę i tyle,a z pozycji zwykłego robola to z 15 lat stażu, gała kierownikowi i może ci się uda wywalczyć te 5000 brutto powodzenia ;)

Rudy
@Pamparampa

Czyli praca ciężka nie jest.ale zarobek po tylu latach też nie satysfakcjonujący.Slyszalem że nastawiacze mają dużo wolnego czasu to może to jest plus internet i te sprawy.

marny
@Rudy

Rozpłakać się i odejść z zakładu, wszędzie zarobisz więcej.

Szanujmy się.
@Pamparampa

Taka prawda wystarczą znajomości i być z jednej wiochy, przykład Zuzanna z l9 i menager strączek, kolo chaos robi na dr. a podwyżki dużo większe od przeciętnego Kowalskiego.

L3

linia 2 brygada C śpią na nocach na szatni zgłosić by majstra zwolnili oczywiście wiadomo kogo

• Jak się pracuje w CAN-PACK S. A. Oddział Fabryka Puszek Napojowych w Brzesku?

Zobacz opinie na temat firmy CAN-PACK S. A. Oddział Fabryka Puszek Napojowych w Brzesku tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 349.

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 324, z czego 48 to opinie pozytywne, 163 to opinie negatywne, a 113 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

CAN-PACK S. A. Oddział Fabryka Puszek Napojowych w Brzesku
2.1/5 Na podstawie 2080 ocen.

CAN-PACK S. A. Oddział Fabryka Puszek Napojowych w Brzesku