Opinie o MPK Kraków w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy MPK Kraków. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w MPK Kraków o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Przewóz osób miejski i podmiejski

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MPK Kraków w Kraków

kierus

panowie czy to prawda co gadają w mediach że świeżak u was będzie miał na start 4600-4800 netto na umowie o pracę od października?

Babsztyl z z połamanym zębem

Tak a od stycznia przyszłego roku to będzie ok 5,5 netto

XYZ
@kierus

Po czym rozpoznać marnego przewoźnika? To bardzo proste! Daje podwyżki, a kierowcy w MPK SA nie chcą pracować. To chyba o czymś świadczy? Przychodzą nowi i odchodzą. Żal mi tylko tych, którym mpk zapłaciło za kurs na prawo jazdy. Tak na marginesie dodam, że jest XXI wiek, a mpk sa jako telefon kontaktowy podaje nr tel. stacjonarnego. Nie tylko jeśli chodzi o pracę, ale także inne działy mają tylko telefony stacjonarne. Relikt PRL-u w pełnej krasie. Również w innych kwestiach mpk zostało w latach 60tych i 70tych. Dopóki nie zmieni się mentalność kadry kierowniczej i zarządu mpk sa w Krakowie, będą mieli wieczne braki.

Potwierdzamy i zapraszamy www.mpk.krakow.pl

@kierus

Potwierdzamy. Dodatkowo możliwe nadgodziny. Oferujemy również umowę zlecenia lub B2B.

@kierus

Teraz to nawet więcej bo są nadgodziny.

Paul
@Babsztyl z z połamanym zębem

Śmieszne jak się łapiecie na te zarobki. Ciekawe jakim cudem 5.5 tyś. Ja za 190 godzin dostałem 4700 a przecież są miesiące po 150 lub 160 godzin i wtedy może się zdarzyć że nawet 4000 nie ma. Straszne mydlenie oczu.

@Paul

MPK rozlicza się co do godziny. Paul coś knujesz, o co ci chodzi ?

Paul
@O co chodzi

Jeżeli tak twierdzisz że do godziny to chyba bardziej wiarygodne jest to ze podałem Ci ile godzin i ile na rękę. Od razu widać, że nie za bardzo ogarniasz no ale może tak już masz.

Kier
@kierus

Jeżeli nie masz 26 lat to tak bo wtedy nie pla isz jakiś podatków czy czegoś tam a tak to z 3800 średnio

Łukasz
@Kier

Hahah właściciele płacą :)

Kadru MPK
@Babsztyl z z połamanym zębem

Nie będzie, Mpk ma problemy finansowe. Co prawda nieduże, bo brakuje im tylko ok....70 mln zł

@Kier

To (usunięte przez administratora) uwaga pewnie z konkurencji gdzie tak marnie płacą. Jeżeli nie Masz powyżej 26r. To zarabiasz 4500 netto plus nadgodziny.

@Kadru MPK

Prosimy nie podszywać się pod MPK

@Kadru MPK

Kolejny który pisze i wydaje się że rozumie co prasa napisała. Rozumiemy i nie krytykujemy. Polecamy dużo ruchu.

Bek9n

Pracowałem tam w mpk 10 dni Panowie odnośnie pracy to nie polecam nikomu podejście od początku od biur na broszka tragedia na zajezdni jesteś traktowany jak zło konieczne . Dyspozytirzy wręcz krzycz i warczą. Odnośnie kasy żadne 4200 jak jest napisane na pojazdach dostajesz etat najniszy czyli 2500 zero premi nie licz NAWET po to jest dział kontroli żeby Ci zabrać premię . Nie polecam nawet nie aplikujcie tam

GGG
@Bek9n

Wczoraj na autobusie pisało 4500 - 4800 netto :-)

Los
@GGG

Tak piszą. Jednak obecnie nikt tyle nie dostaje z etatowcow. Śmieszne że reklamują coś po podwyżce październikowej (2022) następnie styczniowej w 2023 roku. Taka kwota będzie dopiero na kontach od lutego 2023! Szkoda, że wszystko robią pod nowych byle by podpisali lojalke. Kasa jednak nie rozwiąże wszystkich problemów.

@Bek9n

Totalne kłamstwa. To jest trollowanie. Zapraszamy do kadr i na zajezdnie. Najlepiej sprawdzić osobiście. Zarobki od 4500-4800 netto. W 2023 zagwarantowane podwyżki. Współpraca również na umowę zlecenie i B2B.

Mów prawdę
@Bek9n

Czemu kolego kłamiesz, co chcesz osiągnąć?

faron

Pracowałem w MPK i to że Związki zawodowe wywalczyły podwyżki kompletnie nic nie oznacza ! Oznacza to to że jedni dostają a inni nie. Na 2022 rok też związki gwarantowały podwyżki dla wszystkich pracowników Tylko w 2022 roku ( styczeń ) nie dostałem ani 1 gr :-) Podwyżki są dla wybrańców i jeżeli ktoś nie dostał widocznie mu się nie należała :-) taka odpowiedz otrzymałem. W trybie natychmiastowym opuściłem tą socjalistyczna firmę w której rządzą układy, kolesiostwo i znajomości.

@faron

Podwyżki są przydzielane zgodnie z przepisami prawa pracy i regulaminów spółki. Pracownik musi pracować min. 6 miesięcy, aby otrzymał przeszeregowania.

.faron
@Kadry MPK

W takim razie co mówi na to regulamin spółki ? umowę pracy podpisałem prawie rok wcześniej. Prawie rok to nie pól roku ?

Bogdan
@Kadry MPK

Jak takie zarobki są możliwe skoro ja jeszcze miesiąc temu po 10 latach pracy dostawałem 24zł za godzine netto więc za 170h wychodzi około 4100. Wliczacie przepracowanie 190h czy zarobki godzinowe których nawet "weterani" nie dostają aktualnie ?

Prezes
@Bek9n

Dziękujemy za komentarz :)

Jaco

Powinniście ogarnąć aplikacje z rozkładem na przystanku wychodzę z domu na autobus i muszę czekać jeszcze 10 minut dłużej gdzie się śpieszę. A wam się nie chciała porządnie wykonać pracy poprostu wstyd że taka firma nie jest w stanie zadbać o tak prostą rzecz żeby rozklad zgadzał się z aplikacją

Kadry mpk
@Jaco

Żadna Apka nie jest własnością mpk, pisz do zarządcy aki..

Guci

dziś linia 11,50,22,18 niszczenie mienia już poniszczonej czapki przez psychopatę w tramwaju za niedługo w bieliźnie będę chodził i mi ja też będą cieli kamer nie ma czemu bo są nagrywane lub nie lub usuwane nikt nie siedzi nie pilnuje kamery to ściema by przestępców powstrzymać

logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
Kundel Bury

Uwaga potencjalni chętni na pracę w mpk sa w Krakowie!!! POD ŻADNYM POZOREM NIE PODEJMUJCIE PRACY W MPK SA W KRAKOWIE!!!

@Kundel Bury

Jak mozna zamknac punkt MPK na Krowodrza Gorka dla tak ogromnego rejonu tylko dlatego że prowadzą linie tramwajowa na Gorke Narodową, przeciez z tego powodu nikt się nie wyprowadzil i nie zmienil miejsca pracy. Powinno się zmienic tych z zrzadu .MPK i Kronika Krakowska to hanba dla Krakowa. Jedni i drudzy nie służą pomoca miastu.

Ciekaw
@Kundel Bury

CIEKAW JESTEM CZY ZLE OPINIE PISZA STARE RURY Z MPK KTORZYVTEIERDZA ZE TO ICH ZAKLAD PRACY I NIE CHCA NOWYCH CZY NORMALNI LUDZIE KTORZY WIDZA CO SIE DZIEJE I CHUK ICH STRZELA????

Kasownik
@Ciekaw

Piszą obecni i byli pracownicy MPK i piszą prawdę, to jest masochistyczna firma, nie dość że stresuje sama praca, ruch uliczny pasażerowie, to stresuje jeszcze samo mpk karami itp bo kie wiadomo za co dostaniesz raport i pi premii, nie wyssaliśmy tego z palca.

bubu

bo to prawda

@Kundel Bury

Wszystko to prawda. Zero szacunku! Za głupi raport obetną Ci premię bo odjechało się za parę sekund wcześniej. Nie dość że trzeba się użerać z ludźmi co chwilę dyspozytor dzwoni z pytaniem czy nie przyjedziesz na swoim wolnym. Dramat za takie pieniądze tu siedzieć. Ja osobiście już rezygnuje bo mam dość i niech się bujają.

Życie na tak
@Kundel Bury

Tak piszą osoby które się nie dostały do pracy, często rowniez byli pracownicy. Szkoda że tak trudno się pogodzić z tym faktem i plucie na mpk to odreagowanie ...

@Życie na tak

Brawo

Xxx

W konkurencji jeszcze lepiej , w MPK przynajmniej płacą i to dobrze, zwłaszcza na B2B.

@Życie na tak

Xxx zawsze razem

D

Krakowska komunikacja miejska to jest czysty koszmar. Ciągle opóźnienia, tramwaje widmo, drogie bilety (i oczywiście w planach będą jeszcze droższe ????), kompletny brak przygotowania na zimę, stare tramwaje bez ogrzewania, przy minusowych temperaturach para leci z ust i przymarza się do metalowych uchwytów, automaty (usunięte przez administratora) na monety (!) tak stare że nie przyjmuje niektórych monet, kanarzy po cywilu spisujący nie ogarniających cudzoziemców. To jest dramat ludzie. Nie wiem co robicie z tymi pieniędzmi, ale może zatrudnijcie kogoś kompetentnego(usunięte przez administratora)

Ryszard

Krótka chistoriia.Pracowalem w tej 32 lata . Es koda czasu .Prezesi (usunięte przez administratora) .Firma fp dla pracowników i pasażera. Pan prezes R S...... Katolik z liczną rodziną . Można się z nim pomodlić w kościele w Mogiansch .kawał nie powiem (usunięte przez administratora) Adresy panu panów na priv

@Ryszard

Ten człowiek już nie raz publicznie ubliża osobom z MPK, jest znany z donosów. Zapomina tylko wspomnieć że wyleciał z hukiem art. 52.

Klient
@Kadry MPK

Kierowcy w Krakowie ile by nie zarabuali zawsze beda narzekać. Teraz dostaliscie podwyzki a jezdzicie jeszcze gorzej niz przed podwyzkami. Tramwaj nr 50 godz 21 ;;35 Kuklinskiego systematycznie spozniony. Czym się przejmowac? Dla was kierowcow spoznuenie kilku minutowe to nic a ze komus odjedzie autobus aglomeracyjny i nie maczym wrocic do domu to macie gleboko i daleko. Komu tak zle to niech odejdzie bo z takich pracownikow i tak nie ma pozytku.

@Klient

To napisz do ztp aby zmienili rozkłady:)

Mario

Tragedia, nie da się normalnie dojechać do domu 572 to skandal!!!

Bogdan

Pracowałem kilkanaście lat, zwolniłem sie bo chce mieć troche życia i wole zarabiać mniej ale nie mieć wizji skończenia pracy w szpitalu lub w więzieniu. Zdrowotnie ciężko tą bprace wytrzymać, czasem 14h spedza się poza domem, odstępy miedzy pracami po 11h więc człowiek nie ma czasu nawet odespać. Może i da sie zarobić ale pytanie czy te pieniądze mają sens za takie wyrzeczenia względem swojego zdrowia i własnej rodziny

Czy firma MPK Kraków kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

ala

Jest równość po znajomości zarobisz więcej bez znajomości zarobisz ile łaska. W MPK nie ma równości ile wynegocjujesz tyle zarobisz.

Promyk z Myślenic bez jedynki
@ala

Masz rację , ja świeżak z prawkiem wynegocjowałem najwyższą stawkę plus ekstra bonusy . Można, - można - trzeba wiedzieć czego się chce i nie iść na żadne ustępstwa

alfred
@Promyk z Myślenic bez jedynki

ta wysoka stawka to 21.45 brutto za godzinę ? bonusy to bilet na darmową komunikację

Promyk bez nadziei
@alfred

Tak między nami 25 zł plus pozostałe świadczenia

alfred
@Promyk bez nadziei

25 brutto za 1h to nawet nie ma 20 zl netto padnę ze śmiechu

Kadry MPK

Oczywiście. Nie tak jak w szachach.

Ogórek

Panie Prezesie MPK! Jeśli ma Pan choć trochę godności i szacunku do własnej osoby, to proszę podać się do dymisji wraz z całym zarządem MPK!!! Za to, do jakiej sytuacji doprowadziliście w MPK KRAKÓW!!!

krs
@Ogórek

Co masz na myśli. Brak kierowców czy warunki pracy

@krs

A czemuby nie dwie opcje?

Ogórek opamiętaj się

Pyton
@Ogórek

Ogórek pomyśl zanim coś napiszesz. Taka drobna prośba :)

Ogórek
@Pyton

Prezes mpk sa w Krakowie wraz z całą radą nadzorczą tego nędznego przewoźnika do natychmiastowej dymisji!!! Miejski przewoźnik (usunięte przez administratora) pasażerów przez ciągłe podnoszenie cen biletów. Zabiera linie, np.208 , a kanarów coraz więcej. Rozumiem wyższe ceny biletów, bo jest inflacja. Ale, gdzie idą pieniądze z biletów? Na ul.św. Wawrzyńca 13, gdzie rada nadzorcza mpk pławi się w luksusie, a Pan Prezes nie jeździ tramwajem czy też autobusem, ani nawet rowerem, tylko luksusowym ... Jaguarem!!!

Emeryt mpk
@Ogórek

Bo to jest prawda zniszczyli tą firmę niektórzy z nich to typowi karierowicze dbający o własne tylki

Aga
@Ogórek

A co ty chcesz od likwidacji 208 masz Kolejkę za 17 zł z Mydlik do Krakowa lub do Portu i 4 km dla zdrowia w zimie do i z Szczyglic lub 6 km do i z Balic. Ciekawe jak przyjdą mrozy i śnieg z jakim opóźnieniem będzie jeździł 218 - 2 godzin Mieszkańcom Szczyglic proponuje się dojazd do pracy przez Mydlnik Kolejką HA HA HA

Klara
@Ogórek

Ogórek jesteś totalnym kłamcą, rada nadzorcza nie ma na wawrzynca, a prezes jeździ skoda. O tym wiedzą wszyscy poza takimi trollami jak ty. Czy to ty jesteś ten sławetny maszynista z z nadjeżdżajacego pociągu?

Klara
@Emeryt mpk

Emeryt widzę że coś nie poszło w twoim życiu zawodowym w MPK? Art. 52?

Prezes
@Ogórek

Jeszcze chwilką i już podań się do dymisji. Koledzy zaraz po mnie.

Emerytmpk
@Klara

Droga Klaro W moim życiu zawodowym było wszystko OK dlatego przepracowałem wiele lat.Jest tylko taka różnica że dawne MPK nie ma nic wspólnego z obecnym.Byli inni ludzie w kierownictwie inna /bardziej przyjazna /atmosfera wśród załogi i nie było takich oszołomów jak teraz,to są kolosalne różnice dawniej i teraz.Trudno to wam zrozumieć ale cóż ludzie się zmieniają.

@Klara

@Ogórek

Dziękujemy za komentarz :)

Alkoholik

Panie i panowie kierowcy przestanmy chodzic wreszcie za wolne sami widzicie jakie zdanie ma nasz prezes o nas a tak niedawno wysylal do nas pisemko w całkiem innym stylu. Urzednicy w magistracie jak widzice tez wola nas straszyc niz rozwiazac problemy spółki miejskiej jakby nie patrzył. Dość chodzenia za wolne chociaz kazdemu brakuje pieniedzy, zorganizujmy pikiete i pokarzmy niezadowolenie pod urzedem miasta. Na naszych organizatorow wycieczek czyli związki zawodowe nie mozna liczyc w tej sprawie. Wezmy sami sobie pomóżmy bo inaczej nas zgnija i bedziemy sie cieszyc z mikrofali na punktach socjalnych

Pan kierowca
@Alkoholik

Jak zrobisz tyle dla komunikacji co ci ludzie to będziesz mógł krytykować. Nie daj się trolowac miej swój rozum.

Co za brednie piszesz

@Alkoholik

Dlaczego piszesz kłamstwa? To że codziennie badają na alkohol każdy wie. Kilka osób rocznie "wpada" a potem ma pretensje, że wywalają z art. 52. i najgłośniej krzyczą jaka to niesprawiedliwość ich sppotkała. Trzeba umieć ze sceny zejść ...

Emeryt mpk
@Alkoholik

Ten co dla niego jesteście panowie tylko numerami to mniej niż ZERO A wy macie cztero ,trzy - cyfrowe numerki więc kto tu jest więcej wart.On jest tylko zerem !!

@Emeryt mpk

Emeryt dlaczego piszesz bzdury?

@Emeryt mpk

Emeryt podejrzewam że jesteś jednym z art. 52 i tak mocno nie pogodziłeś się z tym faktem. Jeżeli jesteś prawdziwym emerytem to widać ZUS obliczył źle lata :)

niktbotak

Bardzo chamski i nie miły Pan kierujący w autobusie 124. Strzela minami, komentuje oraz macha rękami. Nie polecam.

Teraz zaszły duże zmiany w MPK. Raporty sprowadzone do minimum, mało jakichkolwiek kar, biorą się za tygodniówkę, nadgodzin mniej, :)

Turystka144

Autobus 144 wieczornej porze spóźniony w sobotę 3 grudnia opóźniony ponad 20 minut

Dobrze by było jakby ogarnęli spóźniające/nie pojawiające się autobusy

Mateusz

Mam pytanie w radiu mówią, że dają 4000 tys na początek a jaka faktycznie kwota wpada na konto, czy są tam jakieś dodatki 13 pensja i wgl? Czy to jest na tych samych zasadach co wojsko, że podają np zarobki 3500 a zarabia się 4500 z dodatki i czy zwracają na paliwo koszty?

Kasownik
@Mateusz

Nie zwraca za paliwo, dodatki jakieś tam są, ale czy psychicznie wytrzymasz to inna kwestia, 4500 4800 zł zarobisz przy 200 h pracy a to jest ciężka harówka np od 3:50 do 13:45, albo od 13:45 do 23:45 po 10 godzin pracy dziennie, ryzykowane to jest, codziennie stres itp, o ile tobie nie zabierze kierownik z premii, albo inspektor Dąbek za brak paru pikseli, na wyświetlaczu, nie zapięty guzik albo za ryskę na karoserii.

To ja
@Mateusz

Jeśli spalisz więcej paliwa niż przewidziano w wyliczeniach tzw. przepał, to Ci zabiorą za nadprogramowe litry z twojej pensji. To tak jak byś tankował z własnych pieniędzy autobus. Podają zarobki 4000 zł, a po zabraniu ci premii wyjdzie na rękę 2750zł!!! W mpk Kraków nie ma żadnych dodatków. 13 pensja, a co to takiego? Na pewno nie w mpk.

Pasażer linii 173

Mali ludziki To co się dzieje z linią i czasem odjazdu 173 w kierunku Azory już dwa miesiące kursuję tą linią i jeszcze nie zdarzyło by był autobus na czas jeśli w ogóle jedzie

Guci

teraz w mpk w tramwaju i autobusach no stop jest mi niszczone mienie kamery są wylaczane by popierdoleńcy i naziści mi niszczyli mienie na polecenie sadystów kturzy maja krew dzieci i osób niepełnosprawnych na rękach osoby tej

krakus

zawsze tak bylo ze urlop zalezy od tego jakie masz uklady w planowaniu zwlaszcza na woli jak rzadi Dawid ADHA

@krakus

Totalne (usunięte przez administratora). To jest trollowanie. Zapraszamy do kadr i na zajezdnie. Najlepiej sprawdzić osobiście.

Zostaw merytoryczną opinię o MPK Kraków - Kraków

• Jak się pracuje w MPK Kraków?

Zobacz opinie na temat firmy MPK Kraków tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 117.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MPK Kraków?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 64, z czego 7 to opinie pozytywne, 43 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MPK Kraków?

Kandydaci do pracy w MPK Kraków napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MPK Kraków
3.2/5 Na podstawie 324 ocen.
  • św.wawrzyńca 13
    31-060 Kraków