Techprobud sp. z o.o.

Sosnowiec

Opinie o Techprobud sp. z o.o.

anonim 2011-01-28 16:15:50
( usunięte przez administratora )JEST DŁUŻNIKIEM KILKUNASTU PRZYNAJMNIEJ FIRM NA KWOTĘ KILKU MILIONÓW ZŁOTYCH.Z DALEKA SIĘ TRZYMAĆ OD TYCH ( usunięte przez administratora )
XXX 2011-01-28 16:43:00
Potwierdzam! Wiele firm z regionu Katowic, Zabrza,Sosnowca, Częstochowy,Zawiercia została perfidnie oszukana przez Pana ( usunięte przez administratora )!Bardzo nie słowny człowiek i miejmy nadzieje że prokuratura wyjaśni tą sprawę pozytywnie w stosunku do poszkodowanych firm i ludzi.
zzzzzzzzzz 2011-04-02 14:59:30
to jest firma ( usunięte przez administratora )..nie płaci ciagle twierdzi ze czeka na pieniadze juz prawie 7miesiac jak by ktos chciał z nim wejsc w spółprace to niech sie powarznie zastanowi ten pan tylko patrzy jak ludzi ( usunięte przez administratora )
anonim 2011-04-02 15:04:39
potwierdzam ludzie ( usunięte przez administratora )
anonim 2011-07-05 19:55:17
Jestem kolejna osobą oszukaną przez techprobud i pryciuka
Jeż Jeży 2012-02-09 14:25:47
Potwierdzam w 100% (usunięte przez administratora) to ostatnie gnidy! Wiszą pieniądze nie tylko mnie ale kilku innym osobom! na stos z nimi!
Oszukany 2012-04-09 00:22:04

Jak ktoś czeka na kasę to już pryciuki poszły pod licytacje
XXX 2012-06-03 16:21:32
Niestety ale licytacja się nie odbyła. Pryciuk ma zobowiązania wielo milionowe wobec Urzędu Skarbowego, ZUSu, byłych pracowników oraz podwykonawców. Takich ***** powinni palić na stosie.(usunięte przez administratora)!!! Mam nadzieje, że słono zapłaci za to (usunięte przez administratora)!!
anonim 2012-06-05 16:23:58
Może wreszcie doczekam chociaż częściowego spłacenia ZUSu może tym razem komornik się postara bo jakoś nie mam o nich dobrego zdania. (Mam wyrok sądu pracy i co z tego). Zastanawiam się jak (usunięte przez administratora) mógł założyć na tak długo kolejną firmę z takimi długami jakie miał w POL-GEO. Nikt go nie ścigał za niezapłacone składki za wyprowadzenie majątku i całego sprzętu firmy. I tak sobie funkcjonował oszukując kolejnych pracowników i kontrahetów. To jest porażka naszych organów ścigania w stosunku do przestępców gospodarczych.
Tak nawiązując ciekawe ile pieniędzy tatusia zjadł synalek (bo była to rzecz nagminna).
Ciekawe czy (usunięte przez administratora)czyta te komentarze na swój temat bo wszystko co jest o nich pisane jest szczerą prawdą o nawet wiele ciekawostek jest pomijanych
Chyba się nie muszę przedstawiać bo bo zarówno tatuś i synalek wiedzą kim jestem
życzę opalania w kratkę
a może 2013-04-03 20:24:10
czy wszcy mili i nie mili panowie macie pojecie o czy piszecie wspópracuje z nimi od lat i wiem jaka jest sytuacja a snujecie domysły do człowieka którego wy defoakto zniszczyliście może napiszecie o tym jak pracowaliście i jak warunki były w techprobudzie jedyna osoba oszukana to ta o której macie tak wiele do powiedzenia podziękujcie sobie za komornikuw straszenie i takie tam poco to było wy nic nie dostaliście bo kiedy można było zarobic i pracować dalej to nie każdy bał sie o swoje i tak i tak nic nie macie a już dawno było by po problemi geniusze tak konczy sie wasza chciwość
Zawiercie 2013-06-18 19:46:51
My zniszczylismy " a moze" ty jesteś chyba nienormalny dzięki pryciukowi sam mam teraz problemy gościu olewa wszystko i wszystkich.
Znawca tematu 2013-09-01 15:14:07

Sosnowiecka firma Techprobud złoży wniosek o ogłoszenie upadłości hiszpańskiej spółki Dragados, która budowała śląski odcinek autostrady A1. Powodem są kilkumilionowe zaległości.

– Formalna podstawa wniosku jest taka, że Dragados nie płaci swoich zobowiązań. Mamy namiary na przynajmniej dwie inne firmy, dla których te należności nie są płacone – przyznaje w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” jeden z przedstawicieli firmy Comitas Finanse, który zajmuje się windykacją długu. Pomimo prób polubownego załatwienia sprawy do podpisania ugody nie doszło. – Zakładamy, że Dragados jest niewypłacalny – dodaje windykator, który prowadzi rozmowy z Dragadosem.

Dragados to hiszpańska spółka, która od kilku lat buduje w Polsce autostrady A1 oraz A4. Hiszpanie wygrali także przetarg na budowę zbiornika Racibórz Dolny. Sosnowiecka firma Techprobud chce, aby sąd ogłosił upadłość drogowego giganta. Spór dotyczy robót wykonanych na odcinku autostrady A1 Maciejów – Piekary Śląskie.

Przed czterema laty hiszpańska spółka, jako główny wykonawca inwestycji wartej ponad 1 mld zł, ogłosiła przetarg na budowę przepustów pod autostradą. Wygrał go sosnowiecki Techprobud, który działa w branży budowlanej od 1989 roku. Umowę podpisano w grudniu 2009 roku. Z powodu złych warunków pogodowych prace nie ruszały przez trzy miesiące. Robotnicy weszli na plac budowy w marcu 2010 roku.

Jak relacjonuje (usunięte przez administratora) prezes Techprobudu, na początku nie było żadnych problemów, firma szybko nadrobiła zaległości, a Dragados płacił za faktury. Problemy zaczęły się, kiedy właściciel Techprobudu zwrócił uwagę dyrektorowi kontraktu, że podbudowy pod korpus autostrady są źle wykonane. – Od tego momentu zaczęły się problemy z płaceniem za wykonaną pracę i z dostępnością do dokumentów związanych z rozliczeniem prac. Całkowicie zaprzestał płacenia w lipcu 2010 r., co jest świadomym działaniem na szkodę firmy, prowadzącym do jej upadłości, a zaliczam się do grupy małych firm. Dragados winien jest mojej firmie ok. 5,2 mln zł – wylicza prezes (usunięte przez administratora).

Techprobud jest wykonawcą zgłoszonym do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, co miało być gwarantem wypłacenia pieniędzy za prace wykonane przy budowie autostrady w razie problemów płatniczych Dragadosa. – Od sierpnia 2010 r. ani GDDKiA, ani Dragados nie uwzględnili rozliczenia i nie udostępnili dokumentów płatniczych (Przejściowe Świadectwo Płatności) koniecznych do wystawienia faktury VAT – zaznacza (usunięte przez administratora).

Na skraju bankructwa

W trakcie budowy A1 Techprobud zatrudniał ponad 70 osób, teraz znalazł się na skraju bankructwa. – Jest fatalnie. Musiałem zwolnić ludzi. Nigdy nikt wcześniej nie miał żadnych zastrzeżeń do jakości wykonanych przez moją firmę robót. Jak odzyskam te pieniądze, ruszymy od nowa – mówi (usunięte przez administratora).

Odpowiedź katowickiego oddziału GDDKiA udzielona „Naszemu Dziennikowi” jest następująca: „Spółka Techprobud była zatwierdzonym przez GDDKiA podwykonawcą spółki Dragados S.A. na kontrakcie pn. ’Budowa autostrady A-1 na odcinku Piekary Śląskie – Maciejów’ wyłącznie dla robót obejmujących wykonanie przepustów drogowych. Spółka Techprobud informowała w okresie 2011-2012 r. tut. Oddział GDDKiA o nieuregulowaniu przez spółkę Dragados S.A. płatności za wykonane przez Podwykonawcę roboty na w/w kontrakcie, obejmujące zakres szerszy niż roboty objęte zaakceptowanym podwykonawstwem. Zamawiający nie posiada dokumentów rozliczeniowych pomiędzy Wykonawcą (firmą Dragados S.A.) a Podwykonawcą (firmą Techprobud sp. z o.o.)”.

Dyrekcja interweniowała w sprawie Techprobudu u Dragadosa. – Na podstawie zgłoszeń o braku płatności przez firmę Dragados SA zamawiający bezpośrednio lub za pośrednictwem inżyniera występował do wykonawcy z interwencjami. Na prośbę zamawiającego o przedstawienie przez firmę Techprobud sp. z o.o. dokumentów umożliwiających tutejszemu oddziałowi GDDKiA bezpośrednią płatność dla podwykonawcy, firma Techprobud nie przedstawiła żądanych dokumentów – tłumaczy (usunięte przez administratora)

Analogiczne jest stanowisko ministerstwa transportu. – Firma Techprobud nie przekazała dotychczas wystarczających dokumentów, które mogłyby być podstawą do bezpośredniej płatności przez inwestora – informuje resort.

– Nie przestawiłem, bo mi ich nie wydał Dragados – odpowiada (usunięte przez administratora). Nie zgadza się też z argumentacją GDDKiA, która twierdzi, że powodem niezapłacenia spółce Techprobud wynagrodzenia było także to, że firma żądała wynagrodzenia za roboty, które nie były objęte akceptowanym przez GDDKiA podwykonawstwem, nie udowodniła, że te prace rzeczywiście zostały wykonane.

Znawca tematu 2013-09-01 15:16:44
Jak zaznacza (usunięte przez administratora), zakres robót był zawarty w umowie – prace zostały wykonane, a dowodem jest wykonana inwentaryzacja potwierdzona przez Dragados. Dotyczy to przepustów drogowych. – Dragados po podpisaniu umowy zmienił projekt wykonania przepustów, gdzie zwiększono ilość betonu i stali. Protokoły odbioru są w GDDKiA, ponieważ to ich przedstawiciele odbierali ten zakres robót. Takie twierdzenie GDDKiA jest niezrozumiałe, to oni powinni posiadać ww. dokumenty, tym bardziej że są płatnikiem za te roboty – mówi (usunięte przez administratora).

„Nasz Dziennik” zapytał firmę Dragados o stanowisko w tej sprawie: „Nie udzielamy żadnych informacji” – to jedyne co usłyszeliśmy.
TOMEK 2014-12-24 15:39:11
a o co chodzi z tym zbiorkiemiem retencyjnym? i to w okolicach Raciborza? nie wiem czy na pewno macie dobre informacje, bo ja mieszkam niedaleko i nic takiego nie słyszałem.. a sam zastnawaiłem się nad pracą u nich.. tylko nie wiem jak tam z rekrutacją, teraz przez święta to pewnie bida jest z tym, no nie?
kurka ze sznurka 2015-02-23 15:02:31
zbiornik retencyjny ma być koło raciborza? a będzie w związku z tym związana praca jakaś? bo ja jestem z raciborza i akurat pilnie w takich klimatach poszukuję pracy. z tego co się orientuję to Techprobud sp. z o.o. jest bardzo dużą o solidną firmą, a ile moga mi zapłacić jeśli pracuję w tej branży już dekadę?
kaja 2015-03-10 14:37:04
już ja widze jak jakiś zbiornik retencyjny ma być koło raciborza.. to sa chyba bardzo luźne plany, bo na razie nie wiedac zupełnie co się dzieje w firmie, więc też nie ma tutaj czym się jakos specjalnie przejmować z tego co widzę. Jak się zacznie coś dziać, to dowpiero wtedy piszecie, a nie fłszywe alarmy robicie.
halineczka 2015-03-30 13:44:39
w sumie nowy rok, wiosna więc sezon startuje i może będzie jakaś praca nowa w Techprobud sp. z o.o. dla nowych osób, tak to przecież zazwyczaj o tej porze roku jest w tej branży, więc może i w tej firmie tak się stanie. no chyba że jednak się mylę i tu reguła nie obowiązuje więc wtedy proszę was o odpowiedź
Jurek 2016-05-15 12:46:56
@halineczka miałem na to dużą nadzieję, ale na goworku nie znalazłem nowych ofert pracy. Pewnie pracownicy w ogóle się nie zwalniają, więc rotacji nie ma, ale wierzyłem, że pojawią się po prostu nowe miejsca pracy.
Zostaw swoją opinię o Techprobud sp. z o.o. - Sosnowiec
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Techprobud sp. z o.o.