Opinie o IBM w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy IBM. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie IBM o rekrutacji.

Branże: Usługi zarządzania urządzeniami IT

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o IBM w Warszawa

jowiszka

Czy może ktoś podpowiedzieć w jakim innym korpo we Wrocławiu istnieje możliwość pracy zdalnej ? Z góry dziekuję :)

jowiszka

Czy ktoś może podpowiedzieć jakie jeszcze inne korpo z Wrocławia daje możliwość pracy zdalnej ?

szalik

Managerowie w IBM są bardzo specyficzni. Połączenie skrajnej ignorancji technicznej z bezczelną arogancją to niestety norma. Typowy manager z IBM weźmie wszystko co dostanie (bo nic z tego nie rozumie, boi się wychylić, a najczęściej jedno i drugie) i bezrefleksyjnie rozdysponuje do teamu frajerów, co jakiś czas upewniając się oczwiście, że frajer coś robi. Prawy klik na maila, forward @frajerzy, "what's the status of this topic", send. Nie muszę chyba wspominać, że coś takiego jak zarządzanie czasem i zasobami nie istnieje. Manager weźmie wszystko - dla twojego dobra i twoich szans rozwoju zawodowego będziesz pracował w każdą sobotę. Zabawnie wyglądają sytuacje, kiedy managerowi zaczyna palić się pod czterema literami (chyba też dostał maila z pytaniem o status). Wtedy w zasadzie część teamu dowiaduje się jak manager w ogóle wygląda. A wygląda wtedy pociesznie, biegając od bfrajera do frajera z prośbą o wyjaśnienie takich terminów jak: logi, serwer, backup, downtime itd. Można opowiadać w nieskończoność, ale nie mam czasu, muszę odpowiedzieć na maila z pytaniem o status, który przyszedł dzisiaj a miał być na wczoraj. "This is a VERY IMPORTANT topic to me and to your DPE, please provide status ASAP. You have our full support." Zatem drogi/a kolego/koleżanko z branży IT, myślisz o karierze w IBM, zrób sobie przysługę i przestań jak najszybciej.

IBM wroclaw to sciek, ogolnie, jedna wielka klika menagierow zatrudnionych jeden przez drugiego, zero mozliwosci rozwoju jak nie wchodzisz komus z nich w (usunięte przez administratora) ale mozna wiele nie robic i rozwijac swoje pasje w godzinach pracy, pensja taka jaka sobie wynegocjujesz, nie oddzwaniaja - bo akurat trafiliscie na zmanierowana paniusie zatrudniona po znajomosci i ona ma gdzies to, 4 lata temu ibm byl konkurencja jesli chodzi o zarobki we wroclawiu, dzis jest posmiewiskiem

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
mar

Hej, ile może trwać z Waszego doświadczenia czas oczekiwanie na dalszy kontakt z project managerem jeżeli miałem rozmowę techniczną już jakieś 8 dni temu?

Czy ktoś wie ile ludzie zarabiają na 2nd level? Np Storage Administrator w mainframe'ach ? To prawda ze 5000 na łape? Ile moze zarabiać również Delivery Analyst albo SME ?

specialist
@pracownik

około 5000 netto

K2m2

Prestiż firmy IBM na rynku wrocławskim jest chyba znany wszystkim. Po przeczytaniu komentarzy tych pozytywnych i negatywnych chciałbym dodać coś od siebie. Jako osoba partycypująca w procesie rekrutacji na stanowisko XXX zostałem poinformowany o teście z wiedzy technicznej na to stanowisko. Wynik mój był dość wysoki ok. 92/100 punktów - o czym też poinformowano mnie po zakończeniu testu z wiedzy merytorycznej. Po kilku dniach zaproponowano mi inne stanowisko i kolejny test z wiedzy merytorycznej. Feedback od osoby przeprowadzającej test i rozmowę na te drugie stanowisko był pozytywny. Powiedziano, że szukamy właśnie takiego pracownika jak Pana i że w najbliższych dniach ktoś się odezwie z propozycją pracy. Wydarzenie kończy się pozytywnie - bo po dwóch tygodniach dostałem informację, że IBM nie jest zainteresowany współpracą. Bardzo jestem zadowolony z tego wyniku, bo wiem, że nie chciałbym pracować dla tej firmy. Na szczęście mój los kończy się w innej korporacji, która przedstawiła sytuacje klarownie i dotrzymała słowa. IBM odradzam każdemu, chyba, że jesteś osobą bez doświadczenia i otwartą na taki sposób traktowania ludzi.

mar

Hej, czy byłby ktoś z Was tak uprzejmy aby podzielić się wiedzą z zakresu tego czego można się spodziewać na rozmowie dot. stanowiska junior IT specjelist? Mam być maglowany z 3 dziedzin(sieci oraz bazy danych,windows server, unix/Linux) Podaje w razie czego maila założonego specjalnie do tego celu sz.ma.88@wp.pl . Za wszelką pomoc i wskazówki będę niezmiernie wdzięczny!

Specjelist
@mar

Mogę Cię zaprosić na kurs przygotowawczy - cena 80 zł za godzinę. Btw. z angielskiego widzę że też Ci się przyda ;), pozdrawiam.

@Specjelist

Nie jestem godzien rzemyka u stup Ci rozwiązać a co dopiero korepetycje brać u tak mądrej osoby...:]

slowacki

tylko ze te benefity sa dodatkowo platne.

zainteresowany

Czy jakiś pracownik IBM może napisać jakie plany rektutacyjne ma ta firma w najbliższym czasie zwłaszcza w Kato? Wszystkie ogłoszenia są pozdejmowane. Jak się ma freez do aplikujących z 3-miesięcznym okresem wypowiedzenia? Będę wdzięczny za każde info.

Maestro

Pracuję jako specjalista w kilku wdrożeniowych projektach dla klientów, i widzę pewną prawidłowość która powoli zaczyna występować. Brakuje specjalistów z Polski, ale specjalistów przez duże S. Mam na myśli wąskie specjalizacje jak bazy danych i inne middleware, zaczynamy sprowadzac ludzi z Indii/Bangladeszu/Rosji/Ukrainy za duze pieniadze zapominajac o obecnych pracownikach ktorzy od dawna sa na wyzszym poziomie. Dlaczego? Sądzę że manago na 1-wszym poziomie lepiej o nowy demand niz podwyzke dla biednego żuczka ktory obrósł w skórkę już dawno. Dlatego jest zajebista rotacja posrod specjalistow, nie mowie tu o project managerach itd, bo ci mają nie najgorzej. Wg. mnie polityka wobec obecnych pracowników jest dziwna i powoli nam się tu w innowacyjnym centre robi azja, co swoją drogą nie podniesie poziomu usług całego centrum. Ale to problem managemantu za pare-nascie miesiecy.

frustracja_narasta

Aktualnie jest kolejna fala emigracji z IBM do konkurencji. Wskutek tego freeze niektórym skończyła się cierpliwość i odchodzą. @up - to jest nieprawda odnośnie działów technicznych i nietechnicznych. "Pytający o status" mają takie same problemy z niskimi zarobkami i brakiem podwyżek, chyba że na samym początku dostali dużo z racji np doświadczenia przed IBM. @adam - konkurencja IBM też posiada pracę zdalną. To już nie jest domena tylko tej firmy. Dla mnie praca w IBM to głównie niespełnione obietnice, wieczne problemy z biurokracją i niesprawiedliwe zarobki (oczywiście wszystko utajnione). W wypadku gdyby stawki wypłynęły to krew płynęłaby z okin każdego budynku. Niestety w ramach tych samych stanowisk różnice mogą sięgać kilkuset procent, a starzy pracownicy tej firmy są zwyczajnie niedoceniani i odchodzą. Na ich miejsce zatrudnia się żółtodziobów.

permamentny freez na wszystko. Miały być wyjazdy służbowe, ale nie ma bo koszty no i przecież możesz zadzwonić. Miały być szkolenia ale sensowne są tylko dla osób pracujących dla strategicznych z punktu widzenia ibm klientów. Wszyscy mniejsi niż ~300 serwerów już strategiczni nie są chociażby łącznie przynosili więcej kasy niż jeden duży, wiec wygląda to tak, że ludzi ubywa ze względu na kiepskie płace i brak podwyżek (bo freez) a nowych nie przybywa, bo na przyjmowanie do większości zespołów też jest freez. Efekt taki że przypada pare FTE na osobę. Szczerze nie polecam dla osób technicznych. Za to jeśli jesteś nie techniczn(y/a) będziesz mieć jak pączek w maśle. O tych akurat ibm dba, chociażby ich głównym obowiązkiem było pytanie o status i mieli zerową wiedzę techniczną z obszaru którego są pseudo managerami to niejednokrotnie zarabiają więcej niż techniczni. I akurat tam ludzi nie brakuje bo się tak nie zwalniają, bo i po co jak ibm o nich dba. O poziomie zarobków najlepiej świadczy to że z moich znajomych zmieniających prace (w obrębie Wrocławia, wyjeżdżających do warszawy czy za granice pomijam bo to osobna historia), każdy dostał podwyżkę minimum 50%, rekordziści 150%.

adam

Ja nie wiem co poniektórzy tutaj narzekają pracuje w oddziale IBM w Warszawie od dobrych 2 lat i szczerze nie zamieniłbym tej pracy. Dlatego, że firma daje mi możliwość rozwoju i nauki do tego mogę praca jest zdalna. Co do wymogów dla nowych kandydatów studia inżynierskie są pozytywniej widziane do tego mus znajomość j. angielski i jeszcze jakiegoś jednego jest atutem. Płaca jak na warunki polskie jest dobra http://www.nowytydzien.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=32528:gdzie-w-lublinie-szukać-pracy-znając-j-angielski?-ciekawe-propozycje-od-preply&Itemid=43

former IBMer

Dla osób nie mających doświadczenia w korpo jest to firma idealna na start. Plusy: Znana międzynarodowa korporacja fajnie prezentuje się w c.v. i zwiększa szanse na znalezienie później pracy gdzie indziej, szybko można zdobyć podstawową wiedzę z zakresu wsparcia IT, łatwo się dostać - na podstawowe stanowiska wystarczy znać język obcy i nie trzeba posiadać doświadczenia ani wykształcenia z IT, praca stabilna - nie ma zagrożenia zwolnieniami, prędzej ludzie sami odchodzą. Minusy: Niska pensja jak na rynek IT. Za drugi język obcy(poza ang.) można wynegocjować ok. 10-15% więcej na starcie, ale już za znajomość trzeciego nie jest przyznawana żadna premia, nawet gdy wszystkie języki wykorzystuje się na stanowisku, niska jakość wewnętrznych szkoleń z obsługi narzędzi IT, rozwój tylko do pewno poziomu - potem stagnacja i klepanie tego samego w kółko, niepłatne nadgodziny (ale też nieobowiązkowe), brak wyjazdów służbowych, czasem niekompetentni managerowie na stanowiskach, firma nie docenia też doświadczonych pracowników i nie robi nic, by ich zatrzymać. Podsumowując: Można popracować kilka miesięcy, rok max. i potem sprzedać uzyskane umiejętności innej korpo za lepsze pieniądze.

Peter
@former IBMer

Nie kapuje - "niepłatne ale i nieobowiązkowe nadgodziny"... O co kaman bo zwyczajnie nie kumam. Chodzi o to że są płatne ale w standardowej stawce?

former IBM-er
@Peter

@Peter Nie, chodzi o to, że jeśli przypadkowo popracujesz więcej i zostaniesz ok. 30 min.dłużej przy biurku ponad 8-godzinną dzienną normę, to nikt Ci za te 30 min. pracy ekstra nie zapłaci. Oczywiści manager nie zmusza Ciebie, by zostawać dłużej, ale zdarza się, że pracując nad bardziej czasochłonnym ticketem możesz przekroczyć swój dzienny czas pracy o ileś tam minut. Wbrew pozorom z tych dodatkowych minut w ciągu miesiąca może się zebrać nawet kilka godzin pracy ekstra. Problem polega na tym, że HR za ten ekstra czas nie chce płacić, bo to tylko "jakieś minuty".

adam

Pracujący w IBM dawid kawałko nazywał mnie podległym zwierzęciem jako swego podwładnego teroryzował i stosował mobing koleś jest idiotą w każdej firmie szuka sobie frajera który zrobi wszystko za niego gdy ten zrobi robotę to go zwalnia i zasługi przypisuje sobie kurdupel i (usunięte przez administratora) nie radze wam w ibm pracować bo czeka was szybkie zwolnienie :)

ano ano

Jaka jest szansa na dostanie sie do ibm bez wyksztalcenia wyzszego?

takaprawda
@ano ano

Bez wyższego bardzo mała, chyba że masz umiejętności na poziomie seniora, wtedy jest szansa (znam takie przypadki).

IBMer

Firma dobra na start, jeśli trafi się dobry manager i dobry team, ale z tym jest róznie. Duża rotacja. Były okresy, gdy jednego tygodnia odchodziło po kilku znajomych. Zarobki grubo poniżej rynkowych dla specjalisty. Z atmosferą jest różnie.

Judenposen

IBM nazi company , wschodnioeuropejska fabryka.. gdzie umierali nasi dziadkowie.

typ

Firma jest niepoważna. Kiedyś złożyłem CV, zaproszono mnie na rozmowę po czym w przeciągu 2 tygodni do miesiąca miałem otrzymać jakąkolwiek odpowiedz. Czekałem dwa miesiące po czym zadałem rekruterom pytanie i powiedzieli mi, że nie mogą udzielić mi informacji o wynikach rekrutacji.

Zostaw merytoryczną opinię o IBM - Warszawa

• Jak się pracuje w IBM?

Zobacz opinie na temat firmy IBM tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy IBM?

Kandydaci do pracy w IBM napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

IBM