Opinie o ŠKODA AUTO a.s. w Kvasiny

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy ŠKODA AUTO a.s.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie ŠKODA AUTO a.s. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ŠKODA AUTO a.s. w Kvasiny

Na dzień dzisiejszy pracuje 7 miesięcy na montażu pod agencją. Wypłata marcowa 7600zł i poprzednie średnio w granicach 7tys zł. Kwietniowa wypłata ponad 10tys zł i czerwcowa wypłata już się szykuje też w granicach 10tys zł. Dwa miesiace 20tyś zł. Zależy gdzie was rzucą taka bedzie praca. Ja nie narzekam. Ludzie na lince super i robota nie najgorsza. Idzie załatwić urlop itp. Grunt to nie wymyślać z w wolnym czy l4.

Max

Podałeś zarobki brutto czy netto?

wolny

Pracowałem w Skodzie 3 lata. Na początku dawali mnie w 90% na najcięższe stanowiska. Ogólnie (usunięte przez administratora) że nie wiesz jak się nazywasz. Przez 3 lata kilka razy byłem na "lżejszch" stanowiskach. Ogólnie straszny wyzysk pracownika. Człowiek (Polak) jest tylko elementem trybika. Normy wyśrubowywane co chwilę do granic możliwości ludzkiej wytrzymałości. Zarobki nie takie złe, ale w Polsce można zarobić niewiele mniej. 3 zmiany i długie dojazdy duże ryzyko wypadku gdzie jest pośpiech, roboty i wózki widłowe. Na szczęście już tam nie pracuję, Każdemu radzę dobrze się zastanowić czy warto ryzykować życiem (dojazdy do 150 km i sama praca w fabryce) dla trochę większych pieniędzy.

@Pixel

No ale czy te zmiany stanowiska potem łączą się ze zmianą warunków umowy czy coś? Bo w sumie na niektórych na pewno inne doświadczenie i umiejętności potrzebne, to może dałoby się nawet negocjować wyższą stawkę?

Aaa Nowy wpis

Gdzie aktualnie znajdujecie oferty, tylko przez pośredników? Znalazłem tylko takie stare ogłoszenie dla pracownika produkcji, za bardzo się nie da już podejrzeć, ale proponowali 33 000 kc, do tego darmowe zakwaterowanie na okres do 6 miesięcy. A po tym czasie jak to wygląda, samemu trzeba ogarniać miejsce sobie i płacić czy dopłacają coś? Próbuję ustalić czy kosztowo by mi się opłacał teraz taki wyjazd.

Paweł Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 38 dni.

Ile wynosi wypłata netto po 6 msc?

@ pracodawca

Witam jakie są zarobki na dzień dzisiejszy w skoda Kvasiny

@@ pracodawca

Ja nie wiem, bo nie pracuję, ale też właśnie jestem zainteresowana. Dajcie znać, o pensji, ale też napiszcie, czy pracować można na umowie zleceniu lub b2b?? I poza zarobkami, to są tu premie czy prowizje za wyrobienie celów, frekwencyjne czy jakieś inne?

Na początek to 28 000-32 000 kc na rękę czyli 4800-5500 zł w zależności jak system ci wyjdzie.

Patryk Nowy wpis
@Anonim

Co ty za głupoty piszesz na start jest 36 000 czk netto potem do 3 msc dochodzi do 40-41 000 a po 4 msc jest powyżej 42 tys

Anonim Nowy wpis
@Anonim

Głupoty straszne piszesz, na start masz 35,000-36,000czk netto po czasie ci poleci do 45,000czk netto nawet

Dave

Witam mam pytanie,czy ten bonus w kwietniu dostają też agencje pracy czy tylko skodowiacy?

@Dave

Tylko skodowiacy. Agentura dostaje jakiś bonus. Ponoć 10tys kc

Już 8 lat za mną pod skoda 40km do skody wypłata około 8tys na rękę, pracując na montażu. Od razu mówię że kobiet na montaż nie przyjmują. W marcu w tym roku z bonusem dostałem około 141 tysięcy koron, czyli na jakieś polskie 20 tysięcy zł. Teraz są zwolnienia z stwarzowni i też zapożyczają ludzi na montaż. System 3 zmianowy, dobre pieniądze popołudniówki jedynie przechlapane.

@Andrzej

Serio, nie biorą kobiet na montaż? Dlaczego? Jest jakiś konkretny powód taki merytoryczny, czy co? Ciekawi mnie to, bo nie wiem, czy to zgodne z prawem jest. I mam pytanie, te 8 tys. na rękę to jest po kilku latach pracy? A na start, nowa osoba to ma ile an rękę? Będzie z 5000 zł netto?

Daniel
@Andrzej

Jak dostać się do pracy w Skodzie? Gdzie aplikować?

@Andrzej

Z tego co piszesz, twoje wynagrodzenie jest dość różne, zależne jest to od premii lub prowizji która wyrabiasz? 7 a 10 tyś to spora różnica i zastanawiam się czemu tak wychodzi? Jako nowy pracownik wiesz ile mógłbym dostać na początek za godzinę??

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w ŠKODA AUTO a.s.?

Bartek

Wszyscy piszą tylko o suchych wyplatach. Wypłata i praca to jedno. Druga strona medalu to zakwaterowanie, czy mieszkanie. Prawda jest taka, że polskie firmy pośredniczące to dno największe. Traktują Cię jak mięso armatnie, kolejny obiekt do wystawienia faktury. Do roboty ściągają, ale najczęściej nie dają nic w zamian. Ani kontaktu, ani pomocy, ani warunków bytowych. Jak już piszecie o pracy to piszcie prawdę do końca. Ubytovnie to stare śmierdzące hotele pracownicze o tragicznych warunkach bytowych. Normalnych mieszkań brakuje w promieniu 30 km od firmy, jak już są to kosmicznie drogie i trzeba nawet pokój w kilka osób wynajmować. Ukraińce i inne osobniki śpią bardzo często po sklepach w nocy jak są zamknięte, bo nie ma gdzie, nie ma miejsc. Nawet namioty widzialem, przyczepy kempingowe. Jest ogromny przemiał ludzi. Zarobki są trochę wyższe jak w Polsce, nagrody roczne też bywają, ale jest to powiązane ze sprzedażą aut (wynikami). Więc dla tych co przyjeżdżają z obszaru przygranicznego i dojeżdżają codziennie autobusem np. jeszcze jest ok ale dla ludzi z daleka? Nie oszukujcie się. Albo wynajmujesz z kimś zaufanym normalny pokój lub mieszkanie i pracujesz jak człowiek albo mieszkasz w ubytovni jak szczur w (usunięte przez administratora) smrodzie i z ludźmi, dla których często kibel jest nowością i nie wiedzą do końca jak z niego skorzystać. Nie wierzcie w cuda. Przejedźcie się, sprawdźcie sami, poogladajcie, popytajcie tamtejszych ludzi i wtedy będziecie wiedzieć i widzieć. Bo przez telefon wszystko pięknie brzmi. Jedno jest pewne. Jest tyle różnych ludzi i taka konkurencja i kablowanie, doboszenie, że można wylecieć za byle co. Jest stadion hien i walczą o wszystko. Jest typowo jak za granicą. Zarobki lepsze ale wysokie koszty mieszkań i utrzymania, no chyba, że jedziesz wkoło na bułkach i pasztecikach z drony, mieszkając przy tym pod śmietnikiem. Wtedy coś odłożysz. Polecam pomyśleć i się dobrze zorientować. Pozdrawiam i powodzenia.

Patryk
@Bartek

Sory gościu ale ja cię wogóle nie rozumiem piszesz o jakimś zakwaterowaniu w melinie kiedy 90% polaków dojeżdża do skody z powiatu kłodzkiego. Na tym hotelu są zwykłe (usunięte przez administratora)które śpią 2 h po nockach tylko po to wy (usunięte przez administratora) sprzęt. Taka jest prawda. Tutaj właśnie chodzi o zarobki a ty piszesz o jakieś melinie. Śmieszne ????????

lilo

Hej. Przez jaką agencję są zatrudnienia do Skody? Jaka najlepsza?

W jaki sposób on działa? I co z jego przełożonymi, jak reagują na zgłaszane skargi? A poza tym, czy stoi coś na przeszkodzie, by pracować bezpośrednio dla firmy, dla Skody, a nie przez pośrednika?

Zainteresowana

Kobiet do montażu nie zatrudniają, a jak z innymi stanowiskami. Mianowicie interesuje mnie oferta dla Asystenta działu sprzedaży, tutaj kobiety mają szansę się dostać? W ogłoszeniu nie było wzmianki na ten temat... Nie było również nic o znajomości języków obcych, są jednak jakieś wymagania co do tego?

@rekrut

Witam czy są przyjęcia w Manpower do Skody z zakwaterowaniem? Pozdrawiam

Irena

Czyli zarobki dość niezłe, od początku zatrudnienie na umowę o pracę? Są jakieś nadgodziny w firmie? W jaki sposób jesteście z nich rozliczani?

@Irena

Stricte nadgodzin nie ma do wyboru z własnej chęci. Firma proponuje nadgodziny, gdy są jakieś ewentualne braki w załodze. Wtedy majster składa propozycje czy ktoś nie chciałby przyjść do pracy w dniu wolnym. Dodatkowo płatne (więcej).

Joanna

Ciekawe podejście, i zawsze płacą nadgodziny? Czy jak ktoś woli jako wolne je odebrać, to może tak się z nich rozliczyć? Atmosfera ogólnie jest w porządku tutaj?

@Joanna

Hej, płacą nadgodziny i to bardzo dobrze. 600 czy 800 złotych dniówka za przyjscie w dzień wolny wypadający w sobotę to całkiem nieźle ;). Wszystkim poza taką dniówką zaproponowano dwa dni wolnego w zamian za dwa dni nadgodzin. Ogólnie jak mówie, o same nadgodziny ciezko, raczej sami proponują i nie są zbyt wylewni jeśli chodzi o rozdawanie wolnego. Raczej wolą płacić, bo taki moloch potrzebuje ludzi.

Justyna

A jak z dojazdami? Sami jeździcie? Czy firma podstawia jakiś bus na polską stronę żeby ułatwić ten dojazd? Umowa jest polska czy czeska? Pisali tu że przez agencję można pracować, a pracuje ktoś bezpośrednio?

@Justyna

Sa podstawione czeskie autobusy zbierające ludzi z polskich miast w obrębie od Nowej Rudy/Bystrzycy Kłodzkiej przez reszte miast po drodze do Skody. Bilet autobusowy zalatwia firma, agentura pracy lub biuro w Skodzie. Wsiadacie do autobusu a pozniej godziny jazdy odejmuja wam z wyplaty. Zdecydowana wiekszosc dojezdza wlasnym transportem w kilka osób, tak jak Ja. (taniej wychodzi). Z pracą pod agencją sytuacja wyglada tak ze co jakis czas na grupie facebookowej zwiazanej z praca w Skodzie pojawia sie informacja od koordynatora agentury ze bedzie rekrutacja. Wtedy wysyla sie dane lub dzwoni pod podany w poście numer i dogaduje reszte. Bezpośrednio przejsc pod firme praktycznie teraz niemozliwe. Trzeba przepracować solidnie, sumiennie przynajmniej rok czasu pod agenturą, a to czy przejdziemy pod Skode zalezy tylko i wylacznie od Majstra, który zarządza naszą zmianą. Jedni przechodza po roku a drudzy siedza 5lat i konca nie widac. Co do umowy to jest Polska umowa w polskiej agenturze i czeska umowa już po przejściu pod Skode.

Max

Podałeś zarobki brutto czy netto?

Asystent działu sprzedaży ma chociaż minimalną? Pytam, bo w sumie to nie wiem, jak to jest na tych asystenckich stanowiskach traktowane, czy to jest jak jakiś staż czy jak? W ogłoszeniu nie napisali, niżej ktoś o siódemce wspomina, ale nie wiadomo, czy to dokładnie o to stanowisko chodzi, czy jakieś kompletnie inne. Pozdrawiam.

To dużo myślałem, że zaczyna się od 5000 z czymś, ale pewnie zależy to od ilości dni pracujących.

F1

Siema. Można się zapytać jak się zahaczyłeś? I czy agencja zapewnia mieszkanie czy we własnym zakresie? Pozdrawiam.

wolny

Danuta
@wolny

Zmiany są tak jak u nas po 8godzin? Dobrze by było jak już jechać taki kawał drogi to jakieś nadgodziny przy okazji zrobić albo coś. Jest taka możliwość?

Krzycu
@Danuta

Po co nadgodziny jak z 8h dziennie mam 8k wypłaty

Danuta
@Krzycu

Naprawdę tyle masz? Na jakim stanowisku/dziale tak płacą? Mam nadzieję, że odpiszesz i nie zignorujesz mojego pytania. No i czego wymagają, jakiego wykształcenia etc.?

Asia
@Danuta

Tam na każdym stanowisku tyle jest, nie wymagają ani doświadczenia a wykrztalcenie możesz mieć nawet i podstawowe.

Arek
@Asia

A na tej całej swazowni co się robi ciężko jest?

Ida
@Asia

Ok ale pracownik, który rozpoczął ten wątek pisał o zmianie stanowisk, że na początku dawali go na najcięższe itd. To tutaj jak się zatrudniasz na konkretne stanowisko to trzeba się liczyć z tym, że mogą gdzieś przerzucić czy o co chodzi? Czy też zależna od tych stanowisk jest wypłata?

Pixel
@Ida

Mogą z Tobą robić co chcą, rzucać gdzie chcą, jak to czeskie niemiaszki, ale jak Ty będziesz chciał/chciała się przenieść to już nie takie proste. Lepiej ucz się języków zachodnich i uciekaj na zachód. Je.ać cały wschód, w tym polskie i czeskie gnojostwo.

@Pixel

Hejka, a jak się pracuje w dziale sprzedaży? Mają na stronie ofertę dla asystenta właśnie. Z tego co czytam na stronie to praca jest fłównie na słuchawce? Czy premie rozliczane są indywidualnie czy w zależności od wyniku całego działu? I czy poza korzystnymi warunkami ubezpieczenia grupowego są jeszcze jakieś benefity?

Ktoss

Hej, czy aktualnie skoda przyjmuje kobiety? Oraz jak wygląda system pracy- od pon do piątku czy weekendy również?

Emi

Hej, czy są jakieś przyjęcia dla kobiety?

Sebastian

Witam jak wyglądają zarobki na logistyce przez agencje?

Aga

Witam. Jakie obecnie są zarobki w skodzie??

Magdalena
@Aga

Dodam pytanie od siebie, w kontekście kasy. Jaka jest kasa na start dla osoby bez doświadczenia? Wiecie jaka jest pensja lub widełki płacowe? I czy nowa osoba ma od razu dostep do benefitów?

@Magdalena

Moge sie wypowiedziec tylko w kwestii wypłat na montażu. Nie wiem czy sie rożnia od spawalni i logistyki ale gdy sie przyjalem to pierwsza wyplata w agencji byla ponad 5000tys zl. Pozniej tylko lepiej. Po roku czasu wzialem 8000tys zl normalnej wyplaty a w miedzy czasie roslo od wspomnianych 5tys przez 6,500 a z czasem 7200-7600 stalo sie normą. Duzo zalezy od kursu korony czeskiej. Do tego 13 wyplata w dwoch rozlozona na dwa miesiace z ktorej mozna zgarnac wyplaty razem z bonusem okolo 18-20tys zł w grudniu i drugie tyle w maju. Takze dwie wyplaty w ciagu roku w granicach 20tys zł. Pozostale 10msc granice 7-8tys zł. Zależy od ilosci dni i tego jakie zmiany były w miesiacu. Nocki lepiej platne wiadomo. Doswiadcze ie nie jest wymagane. Robia to ludzie po studiach matematycznych i tacy co wyszli z kryminału ;d jedni i drudzy zarabiaja to samo.

Praca na 3 zmiany z tego co zrozumiałem i żadnych specjalnych kwalifikacji nie trzeba? Dla mnie bomba :D A kiedy się tu przechodzi z pracy dla pośrednika bezpośrednio pod umowę o płacę z zakładem, jako pracodawcą? I czy mieszkać trzeba na miejscu w Czechach, czy tylko trzeba mieszkać wystarczająco blisko, by dojazdy nie nastręczały trudności?

Tak zgadza się. Kiedy się przechodzi? Bardzo różnie, niektórzy po roku, inni po trzech. A są tacy co pracują po 6lat i dalej w agenturze. Tym ostatnim się już raczej nie opłaca przechodzić, bo tracą grupę płacową. Im wyzsza grupa tym lepsze dodatki do wyplaty. A przechodząc pod firme zaczynamy od nowa, więc jest to minus. To czy przejdziemy pod firme zalezy tylko od majstra twojego zespołu. Jesli zobaczy ze ogarniasz to ci z czasem rzuci propozycję przejscia pod Skode. Ale do tego czasu trzeba sie meczyc w agenturze z koordynatorami, którzy straszą ludzi jak małe dzieci, ucinaniem wypłat, zabieraniem urlopu albo zwolnieniem z pracy z dnia na dzień. Slyszalem o przypadkach, ze chlop z agentury nie mogl pojechac do domu, gdy sie dowiedzial o śmierci ojca. Takze ostrzegam ze panowie koordynatorzy mają swoje specjalne myślenie o swoich pracownikach. Nawet jesli robicie 3-4 rok w agenturze i zdaży wam sie zachorowac na 4dni to miejcie z tyłu głowy, że w idealnym swiecie koordynatorow nikt nie choruje i nie bierze l4 hehe. Mieszkac kolego mozesz gdzie chcesz, znam goscia co dojezdza 90km. Byle zdazyc do pracy.

Oksana

Dzień dobry, chętnie szkam pracy, czy jest wakansja jeszcze aktualna? Pozdrawiam!

Zostaw merytoryczną opinię o ŠKODA AUTO a.s. - Kvasiny

• Jak się pracuje w ŠKODA AUTO a.s.?

Zobacz opinie na temat firmy ŠKODA AUTO a.s. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 29.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ŠKODA AUTO a.s.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 7 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ŠKODA AUTO a.s.?

Kandydaci do pracy w ŠKODA AUTO a.s. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ŠKODA AUTO a.s.