Opinie o Sabre Polska Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Sabre Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Sabre Polska Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sabre Polska Sp. z o.o. w Kraków

zainteresowany

Jak sprawa z autorskimi kosztami uzyskania przychodu? Coś się dzieje w tym kierunku po stronie firmy czy to będzie kolejny rok w stylu "róbta co chceta ale nas nie mieszajcie" ?

baca
@zainteresowany

też bym chciał wiedzieć, ale mam wrażenie, że firmie niezbyt zależy na tym temacie szkoda, bo w tym momencie jedyną sensowną drogą dalej jest zmiana firmy i przejście na B2B (jest też nadal kilka sensownych firm w Krakowie które oferują autorskie koszty przychodu na UoP)

Sg
@baca

Sabre wystąpiło o indywidualną interpretację ponownie jakoś w okolicach września/października, więc odpowiedź powinna być niedługo. Ale z okazji na okres świąteczny, raczej do końca roku nie dowiemy się niczego nowego. Myślę że jakieś konkrety w połowie stycznia, miejmy nadzieję że pozytywne.

@Sg

Piszecie o istotnych dla osób sprawach dotyczących pracy w Sabre Polska. Również temu powinno służyć forum GoWork.pl. Jak wygląda praca w Sabre Polska w okresie świątecznym? Czy pracownicy mają możliwość wzięcia urlopów lub ewentualnie pracy zdalnej?

Złe wieści
@Sg

Jakby była pozytywna to już byśmy o tym wiedzieli. Teraz zapewne szykują usprawiedliwienie swojego partactwa i coś a'la dalsze kroki, żeby uspokoić ludzi

@Złe wieści

Po Twojej wypowiedzi wnoszę, że pracujesz w Sabre Polska. Może jednak zechciałbyś się podzielić swoją opinią na temat pracy w tym miejscu? Przypomnę, że właśnie do tego służy forum GoWork.pl. Czy jesteś zadowolony z warunków, jakie oferuje Ci Sabre Polska? Można tu liczyć na stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę?

@sg0xxxxxx, @misio-pysio, wydaje mi się, że oczywistą sprawą jest, że do opinii zamieszczanych w Internecie podchodzi się z pewną dozą dystansu. Moderatorzy forum nie są w stanie zweryfikować ich prawdziwości, pewnie jak na każdym innym forum. Dbamy tu po prostu o porządek i aktywizujemy dyskusję. @Rozczarowany, o jakich autorskich kosztach mówisz? Możesz przybliżyć tę kwestię?

@Karolina

Dokładnie o tym pisaliśmy ostatnio. Kilka stron wstecz zadałaś to samo pytanie i chyba nawet uzyskałaś odpowiedź. Pytasz o kwestie oczywiste dla każdego pracującego w tej branży. To nie jest aktywizacja użytkowników tylko ich irytowanie.

@Rozczarowany

@Rozczarowany, przyznam szczerze, że nie widzę i nie pamiętam, abym ostatnio pytała konkretnie o tę kwestię. Może to była inna osoba? Natomiast jeśli coś przeoczyłam i faktycznie nastąpiło powtórzenie - to przepraszam w takim razie. Nie pracuję w branży, więc dlatego dopytuję o te "oczywiste" kwestie. Jeśli ktoś będzie chciał - odpowie, jeśli nie - to nie. Nie ma przecież przymusu.

Rozczarowany

Czy ruszyło coś z autorskimi kosztami? Zostało niecałe 3 miesiące do końca roku...

@Rozczarowany

zapomnij. dadzą dwie wersje PIT na koniec i jak się zdecydujesz na wersję z KUP to sam idziesz na batalię z US bez żadnego wsparcia firmy.

Rozczarowany

W tym roku tak, od przyszłego roku miało się to zmienić.

misio-pysio

Karolino, przejrzyj historię wpisów z mniej więcej połowy zeszłego roku. Sorki, ale ja za Was tej roboty robić nie będę, no chyba że Gowork mi za to zapłaci ;-) To chyba do Was należy dbanie o rzetelność wpisów i ocen, prawda?

Programista Java

Rozmowa profesjonalna

Jak działa HashMapa (szczegóły), Generics, Java concurrent API (Atomics, synchronized keyword, CountDownLatch, InterruptedException), String pool

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Kraków jest spoko

@Karolina może wyjaśnisz nam, co się stało w sierpniu 2017, że średnia ocena Sabre skoczyła z 2 do 5 gwiazdek, na podstawie 3000 ocen, mimo że tyłu pracowników się nawet mogło nie przewińąc przez krakowskie Sabre? Dlaczego opinie wychwalajace Sabre z tamtego okresu maja nawet po 300 lapek w górę? Czyżby Sabre stosowało nieuczciwe praktyki w ramach własnego PR?

misio-pysio
@Kraków jest spoko

A to akurat wyjaśniał rok temu jeden gość. Napisał skrypt, który walnął te 3000 fejkowych ocen i już. Niestety administracja Gowork nie zareagowała i tak to już zostało. @Karolina, może zajęłabyś się tym, skoro jesteś moderatorem?

sg0xxxxxx
@Kraków jest spoko

Ja od tego momentu przestalem powaznie traktowac ten portal co radze tez i innym. Przypomina mi sytuacje jak Sabre dostawalo tytul Great Place to Work a potem sie okazalo ze musieli dobrze "posmarowac" za to i braklo na podwyzki dla pracownikow.

@Pan T-shirt, dziękuję za Twoje uwagi, na pewno się im przyjrzymy. Skoro piszesz, że sam możesz opisać pracę na kilku projektach w tej firmie - to czy w takim razie możesz to zrobić? Chętnie przeczytam Twoją wypowiedź. @Kamil, na jakie stanowisko aplikowałeś? Daj znać, czy zdecydujesz się podjąć pracę w Sabre Polska!

Pan T-shirt

Poza tym forum jestem też na innych forach firm w których pracowałem i które oglądam z zaciekawieniem. I tam też są moderatorki, ale koncentrują się na chyba na tym co ludzie piszą i powodują że wątki same zaczynają żyć. Może masz taki styl prowadzenia tego forum, to twoja praca. Jak jednak widzisz nie sprawdza się on, może czas na retrospekcje - że tak korpo langłidżem pojadę. Może warto sprowokować dyskusję wśród pracowników o tym jak im się pracuje w zespołach, co czeka ew ofiarę ... wróć kandydata, jak trafi do projektu podległego np pod Airline Solutions lub Travel Network. Tu się mogę sam wypowiedzieć bo w kilku pracowałem. Mogę też wskazać których unikać jak ognia, czy to z własnego doświadczenia czy z wiadomości od kolegów czy koleżanek. O tym pogadajmy, a nie biadolmy jakie są benefity, gdzie poza Home Office jest wszystko standardowo jak w każdym korpo. A jak nie rozumiesz hermetycznej wymiany zdań to proponuję zagaić, bo motyw ze skarpetkami był akurat dobry (czerwone skarpetki w samolociki), bo jak nie ma na co wydać kasy z zakładowego funduszu pracy to się odjaniepawla takie akcje.

Kamil
@Pan T-shirt

Cześć Dostałem ofertę pracy w fpm Warto tam iść czy nie warto?

@dowód, @Pan T-shirt, nie bardzo rozumiem wydźwięk i cel Waszych komentarzy. Jeśli chcecie napisać coś konkretnego i rzeczowego na temat pracy w Sabre Polska, to zachęcam. W przeciwnym razie proszę o niezaśmiecanie wątku, OK? Czy ktoś z Was próbował niedawno dostać się do pracy w Sabre Polska? Jestem ciekawa, jak wygląda rozmowa rekrutacyjna i jakie wymagania stawiane są przed osobami chcącymi podjąć zatrudnienie w tej firmie.

Realista
@Karolina

Ty zaśmiecasz wątek zadając ciągle te same pytania. Gdyby nie te pytania, odpowiedzi na nie byłyby na pierwszych dwóch stronach. Ktoś zainteresowany pracą w tej firmie na pewno jest w stanie poświęcić trochę czasu i przejrzeć poprzednie komentarze. Ta strona jest chyba również źródłem wiedzy dla obecnych pracowników a nie tylko kandydatów? Nic więc dziwnego, że pojawiają się czasem komentarze, których sensu osoby spoza firmy nie rozumieją?

sg0xxxxxx
@Karolina

(usunięte przez administratora)tyle miesiecy i jeszcze sie nie zdecydowalas aplikowac do najlepszej firmy w ukladzie slonecznym? Rob to czym predzej! A tymczasem to wlasnie robisz tu smietnik. Ciekawe czy na polecenie HR manager czy to Twoja wlasna inicjatywa. Czy Wy w HR zrozumiecie, ze tylko desperaci aplikuja do takich firm jak Sabre bez robienia wywiadu wsrod znajomych. Nie twierdze, ze praca w Sabre jest zla ale jest wiele innych firm ktore oferuje wiecej i bardziej dba o pracownika oraz prowadzi NAPRAWDE ciekawe i innowacyjne projekty a nie reanimuje sie trupa jak to w Sabre jest na porzadku dziennym.

Karolina-bot
@sg0xxxxxx

Karolina to klasyczny pracownik/bot który i tak będzie gadał swoje bo tak jest zaprojektowany

@Pan T-shirt, całkiem ciekawą opinię zamieściłeś, dziękuję. Pracujesz jeszcze w Sabre Polska czy piszesz z perspektywy byłego pracownika tej firmy? @Samun, a Ty pracujesz aktualnie w tej firmie? Jeśli tak, to chętnie dowiem się, jak w Twoich oczach przedstawia się ten pracodawca nieco bardziej szczegółowo.

@Karolina

Nadal szczęśliwy i pracujący :) A tu dowód dla naszych HRów, tytuł maila na KrakówAll z dzisiaj "Are you ready for Friday? Fun T-shirt Fridays are BACK!", głowy konia nie będę nosił. Jakieś inne pytania? Wystarczy zadać, ja odpowiem tak szczerze jak tylko mogę :)

dowód

jako dowód poka skarpetki

@dowód

A dołączyłeś sie ile jest samolocików?

@Pan T-shirt, może i nudne, ale bardzo istotne dla osób chcących podjąć pracę w Sabre Polska. Mógłbyś więc dodać jakąś odpowiedź na moje pytania? Wiem, że wiele wyczytać można ze strony firmy, ale wypowiedzi pochodzące od pracowników często mówią o wiele więcej. @ciekawy, widzę, że pytasz o pracę w Sabre Polska. Aplikowałeś już do pracy w tym miejscu? Daj znać, jeśli zostaniesz zaproszony na rozmowę rekrutacyjną!

ciekawy

W jakich godzinach pracuje się w Sabre ? Pracuje się też w weekendy (mam na myśli programistów) ? Jak wygląda sprawa nadgodzin ?

pepe
@ciekawy

1. Zależy od zespołu/managera, u mnie niektórzy przychodzą na 7, niektórzy na 11 i nikt nie ma z tym problemu. Nikt nie stoi z batem i tego nie sprawdza. 2. W 99% nie. Jedyny przypadek który kojarzę, to jeden z większych produktów Sabre, gdzie na stole był kontrakt za kilkadziesiąt baniek i było duże ciśnienie na dostarczenie go. Była to praca w ramach ekstra płatnych nagdodzin. 3. Zależy jak się dogadasz z managerem. Jest jakiś limit nadgodzin po którym HRy zaczną narzekać - wtedy jak jesteś dogadany z managerem to możesz po prostu odebrać sobie godziny w inny dzień. TLDR: zależy gdzie trafisz

dev
@pepe

To dyżury z komórką już zlikwidowano ? Chyba muszę zmienić zespół.

@Pan T-shirt, może mógłbyś napisać coś o kwestiach formalnych pracy w Sabre Polska? Jestem ciekawa, czy w firmie nie ma problemu z uzyskaniem umowy o pracę na czas nieokreślony. Jest jakiś socjal dla pracowników? Jeśli ktoś z Was także chciałby podzielić się swoją opinią na temat pracy w Sabre Polska na forum - zachęcam!

@Karolina

Ehhh, nudy a nie pytania. :-P Wystarczy wejsc na strone firmy, ogloszenia o prace. Czekam na ciekawsze pytania. Peace out!

Eks-sabrowicz

"Sabre jest dobre dla studentów i ojców". Takie zdanie usłyszałem kiedyś od już byłego pracownika. Myślę, że bardzo dobrze streszcza profil firmy. Sabre oferuje elastyczne godziny czasu i pozwala pracować w niepełnym wymiarze godzin (1/2 lub 3/4 etatu). Sprawia to, że jest dobrym miejscem pracy dla studentów, którzy próbują pogodzić studia dzienne z pracą zawodową oraz osób, którym zależy na trochę bardziej luźnym trybie pracy. Odnoszę wrażenie, że z czasem procent studentów wśród wszystkich pracowników się zwiększa. W mojej ocenie atmosfera często jest wręcz zbyt luźna. Jeśli chodzi o płace - szału nie ma, na pewno nie jest to top tier w Krakowie. Żeby móc zaoferować konkurencyjne stawki swoim pracownikom i powstrzymać ich przed ucieczką z firmy, kierownictwo oferuje ludziom wyższe stanowisko niż osiągnęliby w realiach rynkowych. Stąd w Sabre wysyp senior developerów z dwu-trzyletnim doświadczeniem. Technologicznie firma również stoi z tyłu za rynkiem. Co jakiś czas senior management ogłasza wielkie projekty "unowocześniania". Kiedyś był wielki projekt wchodzenia w cloud (czy ktoś zna choć jeden zespół, który to faktycznie wdrożył na produkcję?), teraz mamy konteneryzację i OpenShift. Podejrzewam, że skończy się jak z Cloudem - z dużej chmury mały deszcz. Ogólnie mogę polecić Sabre jako pierwszego pracodawcę w karierze, ale po max dwóch latach warto zmienić pracę, żeby poznać jak wygląda proces wytwarzania oprogramowania w bardziej nowoczesnych firmach, które idą z duchem czasu. Można potem wrócić na ciepłą posadkę, gdy np. urodzi się nam dziecko i będziemy potrzebować więcej luzu. Byle znowu nie zostać się tam na zbyt długo.

@Eks-sabrowicz

w pełni potwierdzam powyzsza opinie. Luz jest wręcz za duży, rozleniwia. Skoro nikt nie pilnuje zeby wysiedziec 40h/tyg to po co tyle siedzieć. Jesli jeszcze masz co robic to ok. Bywało ze pół roku marketing nie mógł dojść ze soba do zgody co ma development robić. Wtedy albo sie wkurzac albo plaża. A kasa leci, dziękuję :-) "Góra" wrzuca jakieś bezsensowne nazwy jak 'mikroserwisy' i nagle fejm na swiat, bo innowacja. A potem ktoś puka takiego Króla Juliana w czolo i mówi: Stary, ale to jest mega kloc i nie da sie go na kawalki podzielic. Na co Król, że nie ważne, pacz na stok prajsy. Grejt dżob!

waka
@Pan T-shirt

Jakie firmy polecacie po Sabre, gdzie jest lepsza atmosfera, lepsza kasa i większa szansa na rozwój?

ocs
@Eks-sabrowicz

Rozumiem Twoje nie doinformowanie, firma jest duża, ciężko mieć pełen ogląd co się dzieje w różnych BU. Podaję przykład projektu wdrozonego na AWSa na PROD - Revenue Optimizer.

Samun
@waka

Wszędzie jest podobnie, Sabre to zalety i wady dużego korpo, ogólnie fajna firma. Jak ktoś chce ostro cisnąć z kodowaniem to może wybierać od startupów po świeższe projekty w korpach. Kraków to dla firm plantacja koderów mało jest R&D.

Jacek
@Samun

A jeśli pracuje się na niepełny etat, np. na 4/5 etatu, to czy jest możliwość mieć 1 dzień wolny, ale nie co tydzień dokładnie ten sam, tylko w jednym tygodniu wtorek, w innym piątek ?

Samun
@Jacek

Do decyzji managera, zależy od projektu. Jak będziesz chciał wolne we wtorek a akurat zespół ma wtedy retrospektywę Sprintu to się raczej nie uda.

@Eks-sabrowicz, czy to źle, że ludzie studiujący mogą równocześnie nabierać doświadczenia zawodowego? Moim zdaniem to bardzo przydatna sprawa i fajnie, że firma Sabre Polska oferuje taką możliwość. Długo pracowałeś w tym miejscu? Czy ktoś z Was również chciałby dodać swoją opinię na temat pracy w Sabre Polska w Krakowie? Zachęcam!

Kod

Czy stawka 13brutto dla contributor ( umowa z zew firma) na Java Developer jest realna? Mam kilka lat doświadczenia w programowaniu ale jak developer to pierwszy raz byłby

Złe wieści
@Kod

Nie, 13k to stawka seniorska przy zatrudnieniu bezpośrednio przez sabre

byly-sg
@Kod

Z zewnętrzną firmą wszystko jest możliwe, mają wyższe stawki niż bezpośrednio w Sabre, w zamian za to, że mogą z Ciebie zrezygnować z dnia na dzień. W lipcu dostałem ofertę powrotu do Sabre, gdzie stawki były do 100zl/h dla contributora i do 120/h dla seniora.

@ocs, wypowiadasz się w wątku dotyczącym pracy w Sabre Polska wnoszę więc, że jesteś obecnym lub byłym pracownikiem tej firmy. Możesz napisać coś o pracy w tym miejscu? Każda rzetelna opinia jest mile widziana na forum. @Kod, widzę, że jesteś zainteresowany pracą w tej firmie. Zdecydujesz się aplikować? Myślę, że zawsze warto spróbować swoich sił. @Złe wieści, pracujesz w Sabre Polska w Krakowie? Na podstawie jakiej umowy odbywa się zatrudnienie w tej firmie? Chętnie dowiem się też, czy pracownikom przysługują jakieś dodatkowe benefity socjalne.

Natalia

Kto się chce zwalniać z super firmy? Pewnie tylko tacy, którzy nigdy nie szanują tego co mają!

ocs
@Natalia

Upały dają się we znaki...

@Ciekawy, aplikowałeś do pracy w Sabre Polska? Możesz powiedzieć, w jakiej atmosferze przebiegała Twoja rozmowa rekrutacyjna? @Ja, rozumiem, że pracujesz w Sabre Polska. Jaka jest Twoja opinia na temat tego pracodawcy?

Ciekawy

Pytanie o liczbę osób które odeszły w tym roku z firmy mocno zestresowało Panią z HR. Mówiła tak szybko, że nic nie zrozumiałem. Czy ktoś zdołał zanotować jakiś konkret odnośnie tej kwestii?

@Ciekawy

Jak znam zycie to nikt sie nie zwolnil oprocz sredniej przecietniej odchodzacych z danej firmy o takim rozmiarze.

@Nick, po Twojej wypowiedzi wnoszę, że pracujesz w Sabre Polska. Co możesz powiedzieć o tym pracodawcy i oferowanych przez niego warunkach? Polecasz aplikować? Jak aktualnie przedstawia się sytuacja pracowników w Sabre Polska?

Zostaw merytoryczną opinię o Sabre Polska Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Sabre Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sabre Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 68.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sabre Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 43, z czego 5 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sabre Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Sabre Polska Sp. z o.o. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sabre Polska Sp. z o.o.