Opinie o Sabre Polska Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Sabre Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Sabre Polska Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sabre Polska Sp. z o.o. w Kraków

Bywalec

Z Sabre należy uciekać najszybciej jak się da. Kolos na glinianych nogach, bez pomysłu na biznes. Beton w US i w Krk. Zarobki w moim przypadku bardzo ok, ale to pewnie kwestia ile sobie ugrasz na rozmowie tyle twojego. Pod względem rozwoju nieliczne działy daj taką możliwość, w pozostały skansen technologiczny i umyslowy.

xyz

Ciekawe jakiego skilla trzeba mieć żeby dostać górną granicę widełek i czy to możliwe aby taką stawkę dostać na wejściu. Pracuje ktoś może w Akamai i może powiedzieć coś więcej jak tam się pracuje, czy są szanse na rozwój, sensowni managerowie, ciekawe projekty (nie maintenance), elastyczne godziny pracy itp.?

hools

hm a skąd wiesz ile w Sabre się zarabia? jaki jest max. Znajomy dostał na wejściu 13k w Sabre, przypuszczam że jakiś super wymiatacz może spokojnie więcej dostać, a ze stażem kasa pewnie też leci do góry.

abc
@hools

Możesz zapytać o widełki jeśli tam pracujesz, górną granice widełek w Sabre jest BARDZO ciężko dostać, łatwiej o awans i podobną kase na wyższym stanowisku. 13k na seniora to bardzo dużo (blisko górnej granicy widełek), bo to jest średnia dla leadów

ex sg
@xyz

W Akamai jest lepiej zarówno finansowo jak i technologicznie niż w sabre - potwierdzam. Jeśli widełki z nofluffa 10-18k na senior java i 12-16k na senior qa to myślę, że wbicie się na level 16k i 14k jest realne, a w sabre 16k to nawet na principalu na wejście nie dostaniesz, raczej jako manager, senior to max 11-12k.

posejdon

Jest ich trochę, patrz na no fluff jobs, choć trudno powiedzieć czy komuś udaje się dostać górne widełki, pewnie trzymają je dla wymiataczy. Z drugiej strony aplikowanie motywowane zarobkami ma raczej krótkie nogi.

bełkot
@posejdon

Dzięki. Na no fluff jobs jest tylko kilka ofert pracy w KRK z sensownymi zarobkami, zadna nie oferuje wiecej kasy niż Sabre. Zgadzam się że aplikowanie motywowane wyłącznie wysokimi zarobkami nie ma sensu, dlatego byłem ciekaw jakie to są te pierwszoligowe firmy o których wspomniał @asfdsgdfhg które podobno płącą znacznie lepiej niż Sabre.

krk
@bełkot

Z płacących więcej niż Sabre to masz sporo: IG (dużo więcej), Ocado, Akamai, banki (UBS. BBH), Guidewire, Schibsted, i pewnie pare innych - mówie tu o poziomie seniora.

@bełkot

Chcesz powiedzieć, że Senior QA dostanie w Sabre 16k, jak w Akamai? :D 13 to MAX. Chociaż na nofluff nie ma takich firm, które płacą najlepiej: ocado, zooplus, codewise, base. Chcesz zarabiać dużo to idź do mniejszej firmy, która sobie nie może pozwolić na zatrudnienie słabych ludzi, więc płaci lepiej.

sg02XXXXX
@asfdsgdfhg

Senior QA w Akamai nie dostanie 16k :)

Brenna
@asfdsgdfhg

Szukanie pracy tylko pod kątem wysokich zarobków to pomyłka. Sabre dobrze płaci ale wiele innych zalet również posiada. Nie wszystkie firmy mają na uwadze dobro pracowników. Czasem kosztem niższej kasy zyskasz spokojna pracę i miłą atmosferę dla mnie jest to ważne.

gość
@sg02XXXXX

A na jakie zarobki można liczyć w Akamai?

Biq
@Brenna

Po 6 latach w Sabre zauważyłem, że im wyższe piętro tym spokojniej;)

nierobot

@asfdsgdfhg przykro mi. Myślałem, że w Sabre się lepiej zarabia.

@nierobot

Nie jest źle jak w Janusz Software, ale nie jest to też pierwsza liga w Krakowie.

bełkot
@asfdsgdfhg

A jakie są firmy z pierwszej ligi? Gdzie się znacznie lepiej zarabia? Chętnie zaaplikuję.

Programista Java

Rozmowa profesjonalna

Jak działa HashMapa (szczegóły), Generics, Java concurrent API (Atomics, synchronized keyword, CountDownLatch, InterruptedException), String pool

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
nierobot

@biiiz w praktyce miał być żart z niskich płac, ale nikt nie zrozumiał. Sabre nie planuje kompensacji wzrostu podatków, kiedy nie znane są jeszcze jego szczegóły.

@nierobot

@nierobot , dziwne, ja zrozumiałem. Mało kto w Sabre się załapie na stratę w wyniku wzrostu podatków, więc nawet jak będą szczegóły to nie będą dotyczyły one dużej ilości ludzi

pjj

Przeżyłem to w 2014, potem był sygnał czy aby nie chciałbym wrócić, teraz widać że decyzja aby tam nie wracać była dobra. W 2014 roku pierwsze sygnały o zwolnieniach pojawiały się tutaj: https://www.thelayoff.com/sabre-holdings Sprawdziły się. Pokoje z zaklejonymi szybami, pracownicy orientujący się że mają spotkanie z szefem właśnie dzisiaj w tym pokoju ... bezcenne. Krakowski management to dno, wykonują bez szemrania decyzje z Dallas. Bazując o najnowszych opiniach na temat kondycji finansowej Sabre (potwierdziłem z byłym szefem, ludzki chłop) proponuję się stamtąd ewakuować asap.

Ex-sg

Fatalny Management, rekrutują do projektu, po czym od razu przenoszą do innego i nikt nie pyta czy niewolnik nr sg0-xxx ma coś przeciwko. Mnie Javowca - backendowca przerzucili do js/HTML/css - Cv odświeżyłem tego samego dnia, tydzień pózniej złożyłem wypowiedzenie. Atmosfery nie poprawiaja tez informacje o ciągłych zwolnieniach. Głównie kontraktorzy ale mimo wszystko to bardzo psuje atmosferę.

SG-X
@Ex-sg

Co do kontraktorów to nie da się tego inaczej nazwać jak bulimia organizacyjna

exKlepacz
@SG-X

Firma jako jedna z nielicznych w branży IT naprawdę dba o pracownika. Dzięki temu mało który z pracowników po nowych zmianach podatkowych od 2017 utraci kwotę wolną od podatku :D Dziękujemy!

biiiz
@exKlepacz

co to znaczy w praktyce

xXx

Ja teraz widzę, jaka atmosfera panuje w zespołach, które zostały zredukowane o kontraktorów. Firma zapomina, w jakiej branży pracuje. To ani budowlanka ani spożywka. Kandydaci nie pchają się drzwiami i oknami, by móc pracować dla Sabre. Centrala w Dallas tego chyba nie widzi, a krakowski senior leadership team nie robi absolutnie nic, by zadbać o image firmy na krakowskim rynku pracy. Jeżeli to czyta ktoś z SLT albo z działu HR niech się zastanowi, jaki wpływ na pracowników (obecnych i przyszłych) ma bałagan w redukowaniu kontraktorów np. gdy ktoś wpierw dowiaduje się, że odchodzi, a na drugi dzień słyszy "pomyłka, nie o ciebie chodziło".

Underwood
@xXx

SLT nie jest od tego, żeby coś robić, tylko od brania kasy.

Boerhaavalen

Nie pójdą na urlop tylko nie będą dostawać zadań, więc nie będą pracować - to kontraktorzy. Lepiej tak niż zwolnić kolejne 30 osób. Od początku roku wszystko wróci do normy.

sg02XXXXX
@Boerhaavalen

Ciekawe dla kogo wszystko wróci do normy. A może teraz już tak będzie, że na ostatnie 2 miesiące przed końcem roku kontraktorzy nie będą dostawali zadań. Jak widzę pojęcie normy jest bardzo szerokie dla Ciebie Boerhaavalen. Może warto abyś to samo powiedział wszystkim, którzy wylecieli niedawno w PL i w USA. Ciekawe jak przyjmą to stwierdzenie.... :)

Janek

Dziś słyszałem ze wczorajsze zwolnienia byłby poprzedzone innymi tzn firma Sabre ok miesiąc temu zwolniła 40 kontraktorów, co więcej cześć pracowników 2 tyg temu dostała "propozycje" przymusowych urlopów, mieli być na bezpłatnych wakacjach przez 10 ostatnich dni grudnia - masakra !!!

Duncan

Na amerykańskim forum o zwolnieniach piszę o możliwym bankructwie w 2017.

xXx

dawny sgXXXXXX, współczuję :-( niby po to zatrudnia się kontraktorów, by móc ich szybko zwolnić, ale w sposób, jaki to Sabre robi jest niesmaczny. Jeżeli firma będzie chciała w 2017 zrobić ramp up, to ludzi będzie musiała chyba szukać w Afryce. Na rodzimym rynku chętnych (tych na prawdę dobrych) nie znajdzie.

xXx

50 kontraktorów w Polce (Kraków, Lublin, Warszawa) usłyszało "do widzenia". Często podziękowano tym najlepszym.

janek

Czy to prawda ze Sabre zwolniło dziś ok 200 pracowników (kontraktowrów) w stanach i krk ???

dawny sgXXXXXXX
@janek

Prawda, dzisiaj dostałem informację że mi podziękowali za współpracę z dniem jutrzejszym.

maju

no przecież przyjacielu pojawiły się nowe oferty pracy, nie wiem jakim cudem ich nie dostrzegłeś, szukają kogoś na stanowisko Product Support Specialist for Travel Network - Associate i Senior IT Recruitment Specialist więc są możliwości kariery jak widzisz

ciNk

@Am WTF?

jacek

@maciek napisz lepiej jak to jest pracować dla gowork i generować z czapy wpisy za 5zeta na godzine.

kciN

Wszystko zależy od zespołu / projektu. Sam pracowałem w kilku więc mogę w pełni obiektywnie stwierdzić, że są projekty, w których praca to czysta przyjemność, ale i takie z w których siedzenie może odbić się na zdrowiu psychicznym. To czy łatwo zmienić zespół zależy tylko od własnej determinacji, czasami uda się dopiero po zagrożeniu odejścia. Podsumowując moje doświadczenia z Sabre i innych firm - najpierw Sabre - potem inna firma - teraz znowu Sabre, stwierdzam że trawa wydaje się bardziej zielona po drugiej stronie ogrodzenia, nie ma firm idealnych i w Sabre naprawdę jest z co najmniej OK.

ależ

Praca jest na nocki, weekendy i wszelkie możliwe święta. Powiedziałbym wręcz, że głównie wtedy. Masz być dostępny całą dobę, ale najwięcej osób pracuje w godzinach ustawionych pod USA. Czasem potrzeba kogoś na inne godziny, ale je dostają tylko osoby pracujące od lat na tym stanowisku. Dodatkowo jest tragedia z urlopami (trzeba je ustalać wiele miesięcy wcześniej, a pula jest mała i zależna od stażu), wszelkimi firmowymi eventami (support zazwyczaj nie bierze w nich udziału bo śpi/pacuje), a nawet zwykłymi przerwami. Trzeba być bardzo zdesperowanym, żeby tak pracować, to po prostu zwykłe, głośne, męczące call center. O awansie możesz rozmawiać dopiero po 2 latach pracy na danym stanowisku (i to tylko wtedy, jak jest dokąd awansować, a chętnych jest sporo), a mało kto wytrzyma tyle czasu.

ależ

Product Support w sabre to najzwyklejszy helpdesk telefoniczny. Wszyscy (pracodawca i klienci) traktują cię jak hindusa z call center. Nocne zmiany, brak podwyżek, ponad osiem godzin na słuchawce, zerowe szanse na awans, nieistniejący rozwój, beznadziejny management - to też się zgadza?

Zostaw merytoryczną opinię o Sabre Polska Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Sabre Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sabre Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 68.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sabre Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 43, z czego 5 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sabre Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Sabre Polska Sp. z o.o. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sabre Polska Sp. z o.o.