Opinie o Sabre Polska Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Sabre Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Sabre Polska Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sabre Polska Sp. z o.o. w Kraków

@Karol, w jaki więc sposób, Twoim zdaniem, powinnam dopytywać o szczegóły dotyczące pracy w firmie? Jeśli masz dla mnie jakieś rady - chętnie je przeczytam. Jak aktualnie przedstawia się sytuacja w Sabre Polska? Czy firma prowadzi obecnie jakieś ciekawe rekrutacje? Polecacie aplikować do pracy w tym miejscu?

@Exsg02CXXX, nie wiem, jakim cudem miałabym to zrobić. Do moich obowiązków należy dopytywanie o szczegóły i aktywizacja uczestników dyskusji, a nie działania, o których piszesz. @Nick, "kliknąć" w gwiazdki może każdy. Czy zwolnienia, o których piszesz, miały miejsce niedawno?

Karol
@Karolina

@Karolina, kobieto - jeżeli chcesz "moderować" i "aktywizować" to robisz to fundamentalnie ŹLE :) Twoje działania odbierane są jako ordynarna agitka prowadzona przez pracownika działu HR w Sabre. Od jakiegoś czasu wiele osób daje ci to do zrozumienia ale albo jesteś odporna na sugestie, albo faktycznie jesteś pracownikiem kadr w Sabre :)

@Tak se LATAM, oczywiście, rozumiem. Dziękuję jeszcze raz za wypowiedź. Czy ktoś z Was także chciałby podzielić się swoją opinią na temat pracy w Sabre Polska? Gorąco zachęcam Was do dodawania swoich opinii!

Exsg02CXXX
@Karolina

Karolina, Czy to Ty poprawiłaś ocenę Sabre z dwóch gwiazdek do czterech? Jak rozumiem należy to do obowiązków moderatora. Jeśli chodzi o pracę w S to wiele zależy od projektu. Poza małymi obszarami normalności jest wiele polityki, manipulacji i bezsensownej presji. Cóż każdy wybiera to co lubi.

@Exsg02CXXX

Do pięciu poprawili. Po słynnych na całą branżę masowych zwolnieniach Sabre zapracowało na 2 gwiazdki. Ale w ciągu pewnego tygodnia stało się nagle 5. Zwykła HRowa magia ;-)

Tak se LATAM

Nie zapominajmy o najświeższym wytworze fantazji DFW wciśniętym nam przez bezwładny polski HR, tj. lojalka. Było o tym głośno w całym krakowskim IT. I tylko dlatego wymiękli i sie wycofali, ale smród pozostał.

@Tak se LATAM, dziękuję za Twoją odpowiedź. Jaka panuje atmosfera wśród pracowników Sabre Polska? Czy przysługują Wam jakieś dodatkowe benefity socjalne typu dofinansowanie do karty sportowej lub prywatna opieka medyczna? Jak oceniacie tego pracodawcę? Polecilibyście aplikować do pracy w tym miejscu osobom młodym, zdobywającym swoje pierwsze doświadczenie zawodowe?:

@Karolina

Nareszcie jakiś sensowny moderator. Kudos. Benefity standardowe jak w kazdym korpo. Nic specjalnego. Co do atmosfery to to bywa różnie. W mojej okolicy nie jest za wesoło. Ludzie zaczynaja odchodzić (przerozne powody, od znurzenia biznesem, po polski leader[bull]ship). Młodzym, niedoświadczonym, szczerze polecam. Naucza sie praktyk korpo, tych dobrych jak i złych. Zdobyte doświadczenie bedzie owocowac w przyszlosci. Jesli po 4, 5 latach jeszcze tam będą to albo znaleźli swoje miejsce, albo sa już niekonkurencyjni i boja sie ruszyc poza firmę. Tej drugiej opcji nie zycze nikomu.

Programista Java

Rozmowa profesjonalna

Jak działa HashMapa (szczegóły), Generics, Java concurrent API (Atomics, synchronized keyword, CountDownLatch, InterruptedException), String pool

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach

Tak se LATAM

Tak jestem pracownikiem. Od kilku lat widze coraz mniej ambitnej roboty, na rzecz przewalania sie papierkologia. Faktyczna robota czesto po kwartale jest do wrzucenia, bo marketing cos sprzedal na wyrost i teraz zorientowal sie ze ten mały ficzer wymaga 2-uch lat. Wiec cofamy sie i pakujemy w kolejne (usunięte przez administratora) Te najwieksze produkty to czesto archeologia designu, ale poprawic nie można bo z tego idzie kasa. I tak te gliniane nóżki slabna, a świeża konkurencja zaciera rączki, patrzac jak obecny model biznesowy odchodzi w przeszłość.

Daria

Firma jest świetnym pracodawcą a jak ktoś dobrze pracuje to nie musi się o nic obawiać!!!

Tiaa
@Daria

Xd

@Daria

Bosze, widzisz i bie grzmisz. Z ktorego ty projektu sie urwales, ze masz cos sensownego do roboty.

ur
@Tak se LATAM

A Ty z jakiego jesteś że się nudzisz? :D

F-86 Sabre

W USA kolejne zwolnienia. Nas też to czeka? Jak tu chodzić do roboty w takiej atmosferze? :-(

Sg0xxxxxx
@F-86 Sabre

Czy dzisiaj sie nic się stało?

peace
@F-86 Sabre

Trzeba było wyjechać na Majówkę :) Nie oglądaj TV pojawiają się czasami relacje z Syrii będziesz przytłoczony i z domu nie wyjdziesz.

Filip

Ta firma to świetny pracodawca. Czy prowadza może jakąs rekrutację?

Fabian
@Filip

Karolina, to Ty? :) Strasznie się dennych sposobów HRy czepiają...

Zachwycony pracownik
@Filip

Potwierdzam. Sabre to genialna firma i doskonały pracodawca. Sabre prowadzi teraz bardzo ciekawe projekty, dwa najciekawsze z nich to "layoff" i "outages". Udział w tym pierwszym na pewno doceni każdy pracownik, ten drugi to przebój na rynku GDS, powodujący coraz większe zainteresowanie linii lotniczych takich jak COPA, LATAM, czy ostatnio Philippine Airlines.

Ravi's Bijacz
@Zachwycony pracownik

@HRy pod roznymi nick'ami. Postarały byście się trochę. Aż wstyd czytać wasze wypowiedzi. Drażnicie tylko nas, pracowników i wprowadzacie w błąd nowe osoby. Piszcie jak jest. A jest nie najlepiej. N lat temu dostac sie do Sabre to bylo cos. Teraz wszyscy sie pakuja (no zaprzeczcie, #śmiało).

na
@Ravi's Bijacz

Ja nie rozumiem polemiki z narzekającymi na firmę osobami. HRom oraz wszystkim którzy z pracy w Sabre są zadowoleni rekomenduję żeby się nie odzywali na tym forum. To jest przestrzeń jak widać konkurencji, trolli, byłych pracowników którzy z różnych powodów zostali zwolnieni i nie mogą się z tym pogodzić. Prosiłbym więc o nie wchodzenie w polemikę z niezadowolonymi, to jest ich przestrzeń!! Swoimi wypowiedziami psujecie tylko samopoczucie tym nieszczęśliwym ludziom którzy poświęcają swój wolny czas żeby hejtować Sabre.

ref

czy ktoś może powiedzieć coś o Air Shopping jaka praca, atmosfera, możliwości rozwoju z góry dziękuję

Me How
@ref

Zależy gdzie trafisz. Zespołów i projektow jest trochę. W kazdym znajdziesz cos fajnego. Ale tez nad tym wszystkim jest korpo bulszit, który skutecznie odbiera chęci. Mozesz sie mocno podciągnąć w doświadczeniu zawodowym bo jest od kogo sie uczyć. Biznesowa cześć dla nowego jest trudna do ogarniecia na poczatku, ale pomoc jest zawsze pod ręką. Jesli potrafisz olac niekompetentny management i nie przejmować sie tym jak ci ostatni sa marionetkami najwyższej kasty z Dallas, to sobie poradzisz.

Dostałem 2 podwyżki ale zarabiam tyle samo? W której firmie jest to możliwe? Słynne zwolnienia, okresowe wywalanie kontraktorów, odliczenia, umowa o przesukiwaniu szafek i dysków twardych... 4 gwiazdki z 5ciu taaaa :-)

pfff

Coś fantazjujesz :) Podwyżka oznacza że ktoś docenił Twoją prace i podwyższył Twoje wynagrodzenie :) Może Ci pensje zredukowali lub zdegradowali na inne stanowisko to by miało jakiś sens że zarabiasz mniej. Chyba niedawno wszedłeś na rynek pracy.. pracodawca ma prawo do uzyskania dostępu do powierzonego sprzętu i każda firma z tego może skorzystać. Widać że też nie rozumiesz różnicy między kontraktorem a pracownikiem :) Po to się zatrudnia kontraktorów i płaci się im więcej żeby móc dowolnie nimi dysponować, czyli kierować do projektów które potrzebują okresowo wsparcia a jak to wsparcie nie jest dłużej potrzebne to kontraktor przechodzi do innego projektu (niekoniecznie w tej samej firmie). Nie wiem o jakich słynnych zwolnieniach mówisz ale jak masz na myśli redukcje w innych siteach i przenosiny stanowisk do KRK, to raczej dobra wiadomość dla Sabre Polska.

@pfff

Wy tak serio, czy macie ludzi za idiotów? Zlikwidowane autorskie koszty uzyskania przychodu coś Wam mówią? Stało się jasne, że Sabre chroni tym siebie, a nie tak jak próbowano nam wmówić, swoich pracowników, więc przyznajcie, że były obniżki pensji, a nie mydlenie oczu. Polecam ten artykuł : https://bulldogjob.pl/articles/858-programista-i-50-kosztow-uzyskania-przychodow

pfff
@Koniec ściemy

Nie ogarniasz. Dostajesz na rękę mniej bo nie odliczasz kosztów uzyskania przychodu tj. płacisz większy podatek a nie firma obniżyła Ci wynagrodzenie :D To chyba dobrze że pracujesz dla pracodawcy który siebie chroni :) z reguły kłopoty firmy odbijają się na jej pracownikach. Niestety bez interpretacji podatkowej rozpatrzonej na korzyść firmy przez skarbówkę ciężko odliczać koszty uzyskania przychodu, za duże ryzyko, skarbówka może dojechać firmę przez 5 kolejnych lat. Też mam nadzieję że jakieś rozwiązanie się znajdzie i będziemy znowu płacili mniej podatku. Mam nadzieję że prawnicy firmy przygotują nowy wniosek o interpretacje który przejdzie w skarbówce, będzie pozytywna opinia i development będzie mógł odliczać KUP.

@pfff

Skończyłem podstawówkę, więc wiem jak działa podatek dochodowy. Kilkanaście firm w Krakowie miało wprowadzone autorskie KUP i żadna z nich nie zrezygnowała. Sabre podjęło decyzję która bezpośrednio wpłynęła na moją pensję, zatem uważam, że stwierdzenie, że Sabre obnizyło moją pensję jest w pełni poprawne. Zrobiło to nie jak twierdzono, dla mojej ochrony, ale swojej. Perspektywa 5 lat mnie nie interesuje, bo średnio pracownik Sabre siedzi tam 4 lata i ja na pewno nie będę wyjątkiem. Dodatkowo ta nieudolność w załatwieniu sprawy. Minęło pół roku od podpisania ustawy i nie wysłano ciągle wniosku o interpretację do urzędu. Tak wiem, wysłano, ale z pytaniem o % udział kosztów w wynagrodzeniu. Przecież sami pisali, że urząd zaczął kwestionować ten sposób rozliczenia i stąd ta cała afera... Zmarnowano 3 miesiące czekając na decyzję, która wiadomo było, że będzie negatywna.

@Koniec ściemy

Kolejny płaczek który nie potrafi nic poza pracą w korporacji. Zal

@Mateusz

Proszę o merytoryczne argumenty wynoszące coś do dyskusji. Obrażając się sprowadzamy dyskusję do rynsztoka, takiego samego jaki mamy już w innym wątku tutaj.

@Koniec ściemy

Sposób pracy działu HR dla mnie jest jednoznacznym przykładem %#÷&chronu. Zamiast rozwiązać problem pracownika dział rozwiązuje problem działu HR. Zrobili duuużo wewnętrznego PRu że niby walczą o dobro pracowników. Tak naprawdę już w zeszłym roku było wiadomo że model jest niepoprawny i wniosek 100% będzie odrzucony. Czyli dział HR standardowo rozwiązał problem działu HR a cała firma i jej pracownicy muszą radzić sobie sami. I otóż dla tego po dwóch podwyżkach dostaje tyle samo co pół roku temu. Great success HR! Zapewnie znajdziecie ponad 100 dobrych pracowników na te nowe reki z ostatniego maila. Już widzę te tłumy kandydatów.

Ciekawy

Premie wypłacone, widział ktoś czy była duża kolejka do HR z wypowiedzeniami?

MenkePenke
@Ciekawy

Wypowiedzenia się sypnęły przed świętami, oj tak. Patrząc na merity, vcp i nastroje po tzw. "transformacji" to rekruterzy beda mięli żniwa w kwietniu.

NA
@Ciekawy

Zdziwiłbym się gdyby była kolejka. VCP i merity chyba najwyższe w ostatnich kilku latach, dodatkowo wypłacone pół roku po jesiennych podwyżkach. Zmiany wprowadzane z transformacją na razie mocno na plus, zobaczymy jak będzie dalej.

@NA

Pewnie jesteś wsiurem który podpierza innych korpo motłoch

Remi
@NA

Zgadza się w tym roku pozytywnie Sabre zaskoczyło ze zmianami i bonusami. Dodatkowo mini bonus w tym miesiącu pewnie będzie.

@NA

W kwietniu dostaniesz lepszą wypłatę niż miałeś w listopadzie?

magda
@Ciekawy

Zależy czy dostałeś podwyżkę (z lub bez awansu) w ramach meritów. Jak jesteś juniorem to najlepiej spytaj managera lub HRów jak to działa.

@magda

Nie trzeba być seniorem, żeby wiedzieć co to jest podwyżka... Pomyśl koleżanko chwilkę, to może się domyślisz co miałem na myśli

magda
@Ciekawy

To forum to chyba nie najlepsze miejsce żeby debatować na temat tego czy ktoś dostał czy niedostał podwyżki. To indywidualna sprawa, nie uważasz? Z tego co wiem to większość osób, w zależności od stażu, dostała podwyżkę i w listopadzie zeszłego roku i w kwietniu. Tak zadałeś pytanie że wolałam wytłumaczyć :)

@Ciekawy

> Pomyśl koleżanko chwilkę Myślący pracownik HR w Sabre to oksymoron. Sabrowe HRy to zbiór ludzi myślących tylko o sobie i ślepo wykonywujących polecenia HQ w Dallas.

@hehe

Wypowiedź na poziomie patostreamerów z youtube'a. Cały wątek to jedna wielka żenada. Ten cały jad wylewający się na tym forum wygląda na radosną twórczość kilku hejterów, ciekawe czy z konkurencji ;)

@maxel

Sabre nie potrzebuje konkurencji. Sabre same się wykańcza. Polecam lekturę layoff.com. Tam też pewnie patostreamerzy z youtuba, hejterzy i konkurencja, tak?

@hehe

Tak, podobny content :) Sfrustrowane osoby tam piszą, pewnie stara gwardia która zaspała i musi się rozstać z firmą albo osoby uprawiające klasyczny trolling. Sporo rasistowskich komentarzy i wycieczek osobistych. Podobny poziom do Twoich wpisów na tym forum.

@maxel

Jasne, stara gwardia, frustraci, trolle... bo o oczywiście nie przez to, że senior management firmy zaspał 10 lat pakując firmę w potężny dług techniczny. To nie przez rozbudowane silosy, gdzie każdy SVP ma w nosie produkty i klienta, bo ważne jest tylko to, by on miał spokój. To oczywiście też nie przez to, że działy są podpuszczane jedne na drugich. To nie przez to, że pan Menke jedyne co potrafi, to zwolnić ludzi. To też nie przez to, że firma traci carrierów jednego za drugim. No bo ci carrierzy, którzy odeszli od Sabre to przecież też frustraci i trolle. Ubawiłeś mnie maxelku :-D Masz coś jeszcze śmiesznego? Dawaj, nie trzymaj tego dla siebie!

@maxel

Aaaa, maxelku, a jak Ci się podoba hinduski senior management w Dallas? Fajny, nie? Fajnie Ci się pracuje z nimi będąc zarządzanym zgodnie z systemem kastowym?

@hehe

Zastanów się czego chcesz. Żalisz się że nowy prezes robi porządki i odchodzą właśnie ci ludzie którzy zaspali lub stanęli dawno temu w miejscu, czyli właśnie stara gwardia, która wylewa swoje żale na thelayoffs i krytykuje firmę za inwestowanie w krakowski site. Z drugiej strony narzekasz na zwolnienia :) ?? Zmiany które się dzieją są pozytywne, idą w dobrym kierunku szkoda że tego nie widzisz albo Twój przełożony nie potrafił Ci tego wytłumaczyć. Wpisy na publicznym forum w stylu tych z thelayoffs lub takie jak gościa z ksywką Mateusz, czy Twój o HRach raczej nie pasują do kogoś kto się troszczy o firmę ;) Dla mnie to trollowanie mające na celu wzbudzanie negatywnych emocji. Jak nie jesteś z konkurencji to musisz się strasznie męczyć w firmie, bo widzisz same negatywy. Zamiast szkodzić Sabre pisząc to co piszesz na forum na które zaglądają potencjalni chętni do pracy, może idź ze swoimi żalami do leadershipu lub właśnie HRów. Tylko to trochę wymaga więcej odwagi niż anonimowe udzielanie się na forum i obrażanie ludzi. Co do senior managementu to są ludzie bardziej i mniej kompetentni w każdym z site'ów. Chyba nie bierzesz pod uwagę że Sabre to duża firma i w jej skład wchodzi wiele organizacji, w mojej nie ma micromanagerów na poziomie senior leadershipu ani zarządzania zgodnie z systemem kastowym :D więc nie generalizuj, jak Ci się źle pracuje z przełożonym nie dogadujecie się zupełnie, to cóż są pewne rozwiązania które możesz wdrożyć i zmniejszyć swoją codzienną frustrację.

@maxel

> idź ze swoimi żalami do leadershipu lub właśnie HRów Bezcenna uwaga. Dziękuję bardzo. Teraz moje życie będzie prostsze. Leaderhip: "róbcie tak, żeby było dobrze i żebym miał spokój" HRy: "ojej, problem? ojej... to może porozmawiaj z leadershipem?" :-D > nowy prezes robi porządki i odchodzą właśnie ci ludzie którzy zaspali lub stanęli dawno temu w miejscu A z pewnością. Oczywiście jedynym kryterium jest performance usuwanych pracowników. Oczywiście usuwa się najgorszych, a zostawia tych najlepszych, bez patrzenia kto jest kim kumplem i kto komu mocniej właził w du**. Nie widzisz jaki jesteś śmieszny z tymi tekstami? Jak mocno oderwany od rzeczywistości? Jesteś dyrektorem? Senior managerem? A może znów HRy w natarciu? :-D Wyjdź ze swojej komfort zony, pogadaj z ludźmi w Kraku, usłyszysz jakie Sabre ma teraz opinie. Kto mądrzejszy już się z tej firemki ewakuował w zeszłym roku (włącznie ze mną :-))) Serdecznie Cię pozdrawiam. Podaj jeszcze swój adres, wyślę Ci zdjęcie Seana, powiesisz sobie w sypialni nad łóżkiem. Albo zrobisz ołtarzyk.

@hehe

Czyli jednak konkurencja ;) To zadziwiające z jakimi emocjami o firmie wypowiadają się ludzie którzy w niej nie pracują :D Dzięki za info że już nie pracujesz w Sabre ulżyło mi ;)

@maxel

Wyszło Szydło z worka. Jestem z konkurencji. Wydało się. Jestem CEO Amadeusa i ściągam ludzi z Sabre do mojej firmy :-D Jakiś Ty maxelku ograniczony jest, aż żal :-))) Jak nie potrafisz obalić moich argumentów, to piszesz "konkurencja". Może jeszcze lewak, ekoterrorysta i weganin? :-D Powiedz mi, panie sabrowy obrońco - jak to jest, że w u kumpla w dziale od lat awansuje dwóch inżynierów (jeden architekt, drugi niby team lead), którzy 8h dziennie zajmują się uprawianie własnego PRu przed dyrekcją w Dallas, nie robiąc de facto nic dla zespołu? Nawet krakowski manager ponoć mówi "co ja mam zrobić, wiesz jak jest". Kumple zapier*** tam jako szarzy wyrobnicy w zespole i są cały czas w cieniu. To jest zdrowa firma? Nie rozśmieszaj mnie żuczku bagienny.

@maxel

Baj de łej, w Sabre wciąż siedzę. Do wakacyjnego urlopu (już wykupiony :-)). Potem spadam, bo tu śmierdząca atmosfera jest.

Wiesniactwo to stan umyslu
@Ciekawy

mini-bonus na mini-ratke dla wsiura, ktory ma kredyt (:

Staż w firmie Sabre Polska jest płatny. Szukają aktualnie stażystów na: Programistę Java (Java Developer), Programistę C++ (C++ Developer), Programistę C# (C# Developer), Inżyniera jakości oprogramowania (Quality Assurance Engineer) oraz inne w zależności od zapotrzebowania. Czy ktoś był i poleca staż? Można się dużo nauczyć? Będzie ktoś z Was aplikował?

xXx
@Karolina

> Czy ktoś był i poleca staż? Owszem, dwóch kumpli było i nie polecają > Można się dużo nauczyć? Można się nauczyć jak nie powinno traktować się stażystów. Branie javowców po to, by stawiali Jenkinsa, grzebali w C++ ("bo akurat nic innego nie ma do roboty") albo poprawiali skrypty do deploymentów to jakaś kpina. > Będzie ktoś z Was aplikował? szukacie frajerów?

pm
@xXx

Jaki poziom VCP i podwyżek w tym roku?

@xXx

Uwielbiam kiedy żóltodzioby bez doświadczenia chcą od razu klepać megabajty kodu na PRODa. W normalnym zespole nikt was nie dopuści do poważnych spraw zanim chociażby na prostych rzeczach nie udowodnicie ze się nadajecie.

Mateusz

Programiści z sabre dotykają się siusiakami! Nawet programistki!

GdzieJestHajs

Czy ktoś ma jakieś przecieki odnośnie interpretacji podatkowej w sprawie autorskich KUP? Nie minęło już 3 miesiące od złożenia wniosku?

Złe wieści
@GdzieJestHajs

Podobno decyzja jest negatywna, ciekawe co teraz.

pozdro dla kumatych
@Złe wieści

Nic, a co ma być. Rząd zrobił nowelizację przepisów, wykładania US się zmieniła i tyle. Dobra zmiana musi mieć kasę na sfinansowanie obietnic dla swojego elektoratu.

Złe wieści
@pozdro dla kumatych

Dlaczego znakomita większość firm w Krakowie nie wycofała autorskich kosztów? Drugie zdanie jest jeszcze bardziej absurdalne, przecież ta ustawa jest dla nas korzystniejsza niż poprzednia. Proponuję mniej TVNu i Wyborczej.

ufolog
@Złe wieści

Zalecasz więcej TVP? :D więcej godzin przy radyjku o. Tadeusza czy lekturę prawicowej prasy :D Tak poza tym że wiadomo że PiS dba o prawdziwych polaków i musi zdobyć na to finansowanie, to wiadomo też że Sabrowe HRy i kancelaria prawnicza która współpracuje z Sabre nie odrobiły kolejny raz zadania domowego (EIPICA v1 i EIPICA v2). Wiedzieli przecież że model o który koszty były rozliczane do tej pory nie przejdzie, trzeba było przygotować inny model i zawnioskować o interpretację. Nie wiem czy nasi lokalni liderzy mają znajomych w innych firmach ;) jeśli mają to fajnie jakby wybadali temat rzetelnie jak inne firmy zareagowały na zmianę przepisów.

ojojoj
@Złe wieści

skąd info o negatywnej decyzji?

Lepszy sort
@ufolog

Sie kurcze gorszy sort ujawnia... Żenada. Mam podobnego w robocie - chwalił się, że wpłacił na "nowe" seicento Seby :) A uważa się to za elitę intelektualną narodu.

Jarek
@Lepszy sort

To i sort, niezłe określenia masz na ludzi z którymi pracujesz ;) Od razu widać że z elity jesteś :) Ciekawe skąd ta napinka u Ciebie :)

Yhm
@Jarek

U mnie w firmie prawa autorskie działają normalnie. Nie ma problemów. Orzneli Was, ktoś sobie teraz jedzie nowym Audi S4 odpocząć w weekend...

wada
@Yhm

A w jakiej firmie pracujesz i w jaki sposób rozliczane są 50% koszta przychodu?

An
@wada

I ani jedna osoba- może poza tymi pytającymi- nie jest w stanie rzeczowo się wypowiedzieć w tym temacie? I musi odwoływać się do polityki? A wystarczy spojrzeć do oficjalnych emaili, jakie były wysyłane w tej sprawie. Firma postąpiła *ostrożnie*, dużo bardziej niż inne, które po prostu- bez konsultacji z izbami skarbowymi- stwierdziły, że stosują dobry model. Nikomu nie życzę źle, bo też jestem do tej dobrej stronie barykady, ale jeszcze się firmom na M czy N może to niestety odbić czkawką. Ad rem- bo to żadna tajemnica- prawdopodobnie trzeba będzie zorganizować nowy model rozliczenia i prawdopodobnie koszty autorskie rozliczane przez pracodawcę prędzej czy później wrócą. Nie wiem jak może spoglądać w lustro osoba, która wypisuje brednie o Audi; Jak Ty człowieku pracujesz w tej branży, skoro dociekliwość i rzeczowe, logiczne, merytoryczne myślenie jest Ci kompletnie obce? Przecież te pieniądze to wyłącznie niższy lub wyższy PIT a co za tym idzie kwota netto, wynikająca z różnych kosztów uzyskania przychodu. Firma tych pieniędzy tak czy siak nie widzi i koszt zatrudnienia pracowników od strony Sabre jest stały- a to wyłącznie nasz dodatkowy benefit, że firma zdecydowała się robić to za nas plus jeszcze brać solidarną odpowiedzialność za ewidencję dzieł. Można doczepić się do firmy o 1001 innych spraw, ale akurat nie o to. Myślmy logicznie i szanujmy merytorykę, tak prędko jej brakuje. Please.

Realista
@An

Inne firmy biorą na siebie ryzyko i chyba oczywiste jest, że z punktu widzenia pracownika jest to korzystniejsza sytuacja. Sabre jest w tej kwestii nieudolne, interpretacja została wysłana pod koniec grudnia chociaż nowe prawo weszło w życie w listopadzie, a wcześniej przecież też było wiadomo, że będzie ono wprowadzane. Czemu jeśli Sabre bało się podjąć ryzyka, nie zadziałało wcześniej? Teraz się okazuje że nawet mimo tego, że tak długo im zajęło przygotowanie tego wniosku, to jest on błędny i wszystko się przeciąga. Nic tego nie usprawiedliwia.

dlaczego
@An

Ja nie rozumiem jednego - skoro już w 2017 były sygnały, że obecny sposób rozliczania spotyka się z negatywną odpowiedzią US, czemu nowy sposób nie został opracowany od razu? Choćby to miało potrwać miesiąc dłużej to i tak lepsze to niż kolejne 3 miesiące czekania... i pewnie sporo wypowiedzeń w międzyczasie...

Wróg gorszego sortu :)
@Jarek

Pracuje z różnymi ludźmi (jak wszędzie) - z normalnymi ale też i z gorszym sortem (m.in. aktywista KODu). Dlaczego mówisz, że jestem z elity skoro właśnie gorszy sort myśli, że jest elitą (pytam, bo mam przemożne wrażenie że myślisz, że należysz właśnie do tej "elity")? :)

Tax
@Yhm

Nie rozumiecie, ze to pracownik bierze na siebie odpowiedzialność. Firmy tylko udostepniają narzedzia do rejestracji czasu, tasków itd. To pracownik może byc wezwany do kontroli w ciągu 5 lat i ponieść konsekwencje. Jeśli rzeczywiście interpretacja jest negatywna, to pracownicy tych "innych" firm mogą mieć problemy.

Ważne pytanie
@Tax

Jesteś pewien? Czy to nie jest tak, że pracodawca, jako płatnik zaliczki na podatek dochodowy jest zobowiązany aby była ona poprawna? Całą dyskusję można w zasadzie sprowadzić do tego jednego pytania:czy Sabre chroni siebie, czy nas? Czy inne firmy biorą na siebie ryzyko, byle pracownicy byli zadowoleni, czy są nieodpowiedzialne ryzykując problemami u swoich pracowników?

Tax
@Ważne pytanie

Tak samo nie musisz zgłaszać pracodawcy, że masz podwyższone KUP np. ze względu na pracę w innym iejscu niż zamieszkanie. Po prostu wychodzi wszystko przy wypełnianym przez CIEBIE zeznaniu rocznym. Powodzenia.

@DeclineOfSabre nie mam obowiązku podsyłać linków, bo w jakimś stopniu będzie to naruszenie regulaminu, bo wątek dotyczy tylko firmy Sabre Polska. Jednak jak sobie przejrzysz wątki na Gowork.pl to zobaczysz, że moderatorzy tam uczestniczą.

tcpip

Czy ktoś wie ile to by było 100% VCP? Przypuszczam że jest to jakiś procent rocznych zarobków brutto.

Szon ow de Ded
@tcpip

Zalezy od wyniku OTR, ale dno wydaje sie byc na poziomie 25%. A jak wlazilo sie ladnie w d### to 55% spokojnie.

pm
@Szon ow de Ded

25% rocznego dochodu?

tcpip
@pm

Gdzie tam, koledze chodziło o miesięczny. Ja dostałem ok 40%

@Sg02XXX nie jestem pracownikiem firmy Sabre Polska, co oznacza, że nie zajmuje się też rekrutacją. Chciałabym wiedzieć czemu koledzy sami się nie wypowiedzą, bo wtedy taka opinia jest jeszcze bardziej wartościowa. Przecież to forma pomocy innym użytkownikom. Nie wypowiadając się nie robią na złość firmie, dlatego nie rozumiem Twojej reakcji. A czy faktycznie firma nie likwidowała stanowisk? Czy potem ktoś nowy był na nie zatrudniany?

Sg02XXX
@Karolina

Karolina, W wątku jest wiele wypowiedzi pracowników, które wystarczy przeczytać. Wygląda na to, że jeśli wypowiedź jest niezgodna z linią firmy czy Twoimi oczekiwaniami to kwestionujesz jej pochodzenia. Skąd wiesz , że ja nie jestem pracownikiem? Zupełnie nie rozumiem strategii wypierania się tego co się dzieje... Widocznie MA uznała, że tak będzie lepiej. A może to pomysł TK? ...

DeclineOfSabre
@Karolina

Karolina, czy wypowiadasz się też na forach innych firm, w których "nie pracujesz"? Możesz podesłać jakieś linki? P.S. Pozdrawiam panie z HRu.

@anonymous to nie ja. @xXx skoro Twoi koledzy byli na stażu w firmie Sabre Polska to czemu sami nie chcą się na ten temat wypowiedzieć? Jednak takie informacje przez pośrednika nie zawsze muszą być tak samo oddane jak od osoby, która faktycznie tego doświadczyło.

xXx
@Karolina

Wydaje mi się, że nie każdemu chce się wypowiadać na forach. To chyba oczywiste.

Sg02XXX
@Karolina

Karolina, Jesteś pracownicą Sabre w dodatku zajmujesz się rekrutacją i się dziwisz? Do niedawna Sabre wypierało się zwolnień pracowników, które trwały podczas zeszłego roku - co miesiąc kilka osób pod pretekstem likwidacji stanowisk pracy. Jeszcze kilka miesięcy temu noty były na poziomie dwóch gwiazdek..... A teraz oczekujesz, że pracownicy będą się wypowiadać? Jak rozumiem masz poczucie humoru....

JeszczeSabre

Czy ktoś orientuje się jak wygląda wypłata VCP za poprzedni rok na okresie wypowiedzenia? Premia jest za poprzedni rok, ale może być uznaniowa. Ktoś to przerabial?

aaa
@JeszczeSabre

Są jasne zasady, do czasu wypłaty nie możesz być na wypo. Premie i tak pewnie będą marne, więc nie ma czego żałować

@aaa

Dzięki za info. Możesz jeszcze napisać gdzie to jest napisane?

@JeszczeSabre

Rzeczywiście, znalazłem ten zapis.

@Dyzio rozumiem, była redukcja kontraktów, bo firma Sabre Polska nie potrzebowała już tylu pracowników czy jej na taką ilość pracowników po prostu nie było stać? Nie jestem na bieżąco z Waszą pracą w firmie, dlatego nie rozumiem całej zależności, o której napisałeś. Możesz napisać to w taki sposób, by każdy z nas zrozumiał?

Zostaw merytoryczną opinię o Sabre Polska Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Sabre Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sabre Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 68.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sabre Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 43, z czego 5 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sabre Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Sabre Polska Sp. z o.o. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sabre Polska Sp. z o.o.