Opinie o Wykop Sp. z o.o. w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Wykop Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Wykop Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT - hosting stron internetowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Wykop Sp. z o.o. w Poznań

Kosmonałta w mieście Jałta

Pozwolę sobie przekleić jeden wpis użytkownika prowadzącego jeden z bardziej wartościowych projektów, czyli "anonimowemirkowyznania" po "rewolucyjnych" zmianach na wykop.pl, mających miejsce w nocy z 16 na 17 stycznia 2023 roku, bo jego wpis zapewne zaraz zniknie w otchłani czy to przez zapomnienie, czy to przez błędy portalu, czy przez zwyczajne usunięcie jako niewygodny, a powinien być wartościową wskazówką dla osób potencjalnie zainteresowanych współpracą czy to zawodową, czy reklamową z tym portalem wpieranym przez reżimowy ORLEN. "Dzień dobry, krótka informacja odnośnie AMW po relase #nowywykop. --- Wykop wypuszczjąc nową wersję wyłączył APIv2, to interfejs programistyczny który pozwalał na automatyczne dodawanie wpisów i odpowiedzi przez panel moderatora AMW. W wielkim skrócie AnonimoweMirkoWyznania znowu przestały działać. Dwa lata temu, podobna sytuacja miała miejsce kiedy to zostało wyłaczone APIv1, a informacja o tym została ogłoszona przez wpis na mikroblogu.(usunięte przez administratora) Tym razem informacja o wyłączeniu APIv2 nie dotarła do mnie w ogóle, tym samym pozbawiając mnie możliwości reakcji i dostosowania się do zmian. Mam żal d(usunięte przez administratora)- macie do mnie kontakt, możecie nawet wyslać pw na wykopie, albo nawet maila do wszystkich ktorzy mają aktywne klucze API i poinformować o takich istotych zmianach. Od dłuższego czasu czułem jakby rzucane były mi pod nogi kłody, w postaci pierwsze APIv2, które praktycznie nie posiada dokumentacji i tylko dzięki uporowi innych użytkowników udało się rozgryść w jaki sposób należy go używać bez zadnego supportu ze strony wykopu. Następnie po nocnych akcjach (usunięte przez administratora) konto AMW było blokowane praktycznie każdej nocy, po dodaniu kilku wpisów. Zablokowane konto musiałem każdego ranka ręcznie odblokowywać logując się na stronie wykopu i rozwiązując captche. Podsumowując to koniec AMW, ja niestety nie mam już żadnych chęci na kontynuowanie tego projektu w takich nieprzyjaznych dla developerów warunkach. Jeśli ktoś inny jest chętny i chciałby przejąć projekt zapraszam do rozmowy na PW, jestem w stanie oddać: login, domenę, poinstruować w jaki sposób uruchomić AMW lokalnie i zacząć developemnet. (...) Wspaniała to była przygoda, nie zapomnę jej nigdy." Komentarz innego użytkownika pod postem: " Ja mam checi zaimplementowac to nowe API v3 dla #mirekszukazony ale... 1. Pisałem do nich o dostep jako beta tester v3 ponad rok temu - zero odpowiedzi 2. Nie ma publicznej dokumentacji do v3 tak jak do v2 3. Wylaczenie v2 bez uprzedzenia (i mozliwosci zmigrowania) jest po prostu skandalem, tak sie nie robi 3. Cholera wie czy i kiedy mi odpiszą." (usunięte przez administratora)ostatni raz wykazywali chęci jakiegoś publicznego kontaktu z użytkownikami odpowiednio 16.05.2022 i UWAGA - 29.03.2020 roku! Proszę sobie odpowiedzieć samemu na pytanie czy jest to jeszcze poważny portal dla kontrahentów, bo na pewno nie dla zwykłych użytkowników.

Eustachy Nowy wpis
@Kosmonałta w mieście Jałta

Twoja opinia jest wybiórcza i niesprawiedliwa. Wydaje mi się, że wynika ona z nieznajomości Regulaminu witryny i zasad użytkowania strony. Serwis nigdy nie udostępniał API v2 (ani v3) do użytku publicznego, i z tego co wiem, było to API do użytku wewnętrznego. Z jakiego powodu miałoby zachowywać wsparcie dla zewnętrznych integracjach, na których serwis w ogóle nie zarabia (traci wręcz)? Zastanawiające jest też to czy użycie całych cytatów wpisów jest dozwolone przez Regulamin strony, który jasno definiuje, że pozwala je kopiować dla użytku własnego.

Pasta o serwerowni Nowy wpis
@Eustachy

Nie mydlcie tutaj oczu. Zbożowy elfik dała ciała, bo wychodzi na to, że miała informować o takich zmianach. Serwis na tym nie zarabia? Pewnie nic z tego nie ma, że na stronie jest dodatkowy ruch i potencjalnie większy zysk dla reklamodawców. A człowiek robił to charytatywnie, więc faktycznie nic z tego nie miał. Zresztą to się tyczy nie tylko anonimowych, ale tez innych grup, które zostały w ten sposób uwalone i zniechęcone choćby przez uwalenie mechanizmu wołania do znalezisk po zmianie API. A usunięcie bez wyjaśnienia wpisu użytkownika prowadzącego anonimowe, bo tylko napisał, że ma dość i przenosi się na Hejto to wisienka na torcie. Nieważne. Rozbawiła mnie wasza rozkmina dotycząca tego czy przypadkiem publikowanie cytatów jest dozwolone przez regulamin strony (której?), gdy tymczasem okazuje się, że konta zbanowane lub usunięte nawet lata temu nagle zaczęły działać, co świadczy o tym, że dalej były w waszej bazie danych wraz z hasłami, przypisanymi mailami i numerami telefonów właścicieli. Poważna firma. Co na to RODO?

Eustachy Nowy wpis
@Pasta o serwerowni

Uciekasz się do manipulacji, przesyconej swoimi subiektywnymi problemami z dostosowaniem się do nowej odsłony serwisu i niechęci do administracji serwisu. Nie wiem co definiujesz w postaci dodatkowego ruchu na stronie - ilość wyświetleń? ilość zapytań do API? liczba kliknięć w znaleziska? To bardzo szerokie pojęcie, i jak sam wiesz, nie ma możliwości śledzenia go z poziomu aplikacji "zewnętrznych", które nie są autorstwa Wykopu. Nie ma możliwości bo integracje, albo rozwiązania zewnętrzne, nie inplementują trackingu ani zliczeń (ewentualnie implementują swoje i się tym nie dzielą). Dane zliczone na podstawie obciążenia serwerów są nic nie warte w kwestii rozliczeń - wartości są zakłamane częstymi atakami na infrastrukturę. Dodatkowe integracje, o których wspomniałeś, wykorzystywane były, poprzez opublikowane API, znacznie częściej jako narzędzie do manipulacji nastrojami społeczności. Nie zaprzeczysz chyba, że nie spotkałeś się z opłaconymi trollami albo masą znalezisk dodawanych przez automaty, prawda? Niestety, najpewniej był to wybór pomiędzy otwartością serwisu i jego możliwościami rozszerzeń, ale też pomiędzy tym czy zamieszczana treść w serwisie była zamieszczana tam przez prawdziwych użytkowników. Co do usuniętego wpisu - jesteś absolutnie pewien, że jego autor nie naruszył Regulaminu i to co powiedział było zgodne z prawdą? Czy jesteś pewny, że obyło się to bez wyjaśnień ze strony moderacji? Co do usuwania kont - jesteś pewny, że usunięcie konta jest tożsame z usunięciem danych z bazy?

dev Nowy wpis
@Eustachy

Obrońca wykopu zarzuca mirkowi manipulację, gdzie moderatorzy tego portalu "tworzonego przez użytkowników "usuwają sobie wpisy jak chcą, aby tworzyć własną narrację. Śmiechu warte. Już się tak nie tłumacz towarzyszu biaukov. Siedziałeś cicho przez 2 lata i nagle się odezwałeś, jak się wszystko zaczęło sypać. Ludzie Cię wyjaśnili! A sypać zaczęło się tak bardzo, że nawet przestaliście ludziom wręczać bany za pastę o serwerowni, czy nudesy elfika. To wiele o Was mówi. Dzięki tym zmianom założyłem konto na Hejto, czego NIGDY nie zrobiłem na wykopie, bo odstraszała mnie konieczność podawania numeru telefonu, który poleci nie wiadomo gdzie, a po kwiatkach z userami w bazie, których tam być nie powinno wszystko jest możliwe. Numer oczywiście jest wyłudzany dla bezpieczeństwa, gdzie dalej nie możecie sobie poradzić z jednym gościem wrzucającym po nocach zdjęcia (usunięte przez administratora). Więc o czyje bezpieczeństwo chodzi? (usunięte przez administratora) Gratuluję. Jesteście teraz portalem od patostrimów i FAME MMA, bo do niczego innego się nie nadajecie. Wartościowi userzy już pouciekali i nie wrócą.

Rumun

Ludzie, którzy wrzucają treści (usunięte przez administratora) otrzymują od moderatorów ban na tydzień. Ludzie, którzy krytykują ORLEN dostają zarzut multikonta i permbana. Tyle w temacie panie Mihau Biauek i Anno "buszująca w zbożu" Stecka. Niech reklamodawcy się zainteresują komu płaca za promocję.

Rumun
@Rumun

Wykopek ostatnio tylko wspomniał, że ma zdjęcia z nagiej sesji w zbożu w wykonaniu Steckiej i cyk ban. Inny wykopek wspomniał, że do rady Orlen została przyjęta wieloletnia znajoma Kaczyńskich - niejaka Janina Goss i cyk wpis usunięty przez moderatora cfO z andotacją "nieodpowiednie treści". Za to porno z dziećmi można wrzucać bezkarnie.

Bożena

hej, wiadomo jak praca programisty PHP by tu u nich wyglądała i ile zapłacą? Znalazłam link z odnośnikiem, że szukają i żeby maila pisać na zgłoszenie ale fajnie byłoby wiedzieć na jakie warunki człowiek się nastawia. Dacie znać jak z kasą stoją?

Osrajtek

Wykop to pisowska agentura, gdzie kosmonauta biauek już dawno sprzedał się orlenowi za garść jednogroszówek. Portal działa coraz gorzej, nie mogą sobie poradzić z jednym człowiekiem, który po nocach wrzuca dziecięce porno, za to masowo banują zwykłych użytkowników, którzy nagłaśniają problem. Reklamodawcy też powoli uciekają, bo pojawia się tam niebezpieczny scam i normalne firmy nie chcą siedzieć w takim towarzystwie.

Jak opisałbyś przebieg rekrutacji w firmie Wykop Sp. z o.o. na stanowisko Frontend Developer (Vue.js)? Czy odbywa się ona w formie rozmowy, czy kandydat otrzymuje do wykonania jakiś test lub zadania?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Iza

Fajnie, że można pracować w tej firmie gdzie się chce i kiedy się chce z tego co czytam, myślicie że można to traktować jako stałą pracę? Czy raczej dodatkowo? Jakie macie umowy z firmą? Zlecenie?

Białko na patelni

Wykop współpracuje z reżimowym Orlenem. Usuwają treści niewygodne i niezgodne z wytycznymi Obajtka i banują użytkowników mających w kwestii tego układu własne zdanie.

Klaudia

Można pracować jako administrator ?

xd

weź sie białek za robote i napraw tagi, zapętlone wpisy,ulubione,plusowanie i ogarnij moderacje oraz spamerów. Generalnie wszystko do poprawy, 1/10 usuń konto.

Norman

Taki spokój zapanował na forum więc można sądzić, że jest to wynik dobrej pracy ?

mod

Polecam. Przyjmują pracowników z orzeczoną niepełnosprawnością. Cały dzień klikajo i nic nie robio.

mode

Praca dobra pod tym względem, że można ją wykonywać w dowolnym miejscu i czasie. Nie ma żadnych narzuconych godzin czy limitów. Słaba organizacja, brak jasnych zasad wykonywania pracy, przez co tworzą się niepotrzebne konflikty z użytkownikami, bo moderatorzy sami nie wiedzą, jak rozpatrzyć zgłoszenie. Zsady są zmieniane bez żadnej informacji. Często wymagane jest rozpatrywanie zgłoszeń wbrew regulaminowi. Osoby odpowiedzialne za dział moderacji są w stanie miesiącami nie udzielać odpowiedzi na pytania dotyczące wykonywania pracy i ignorować moderatorów. Trzeba mocno pilnować liczby rozpatrzonych zgłoszeń (od której zależy wysokość wynagrodzenia), bo często bez żadnej informacji administratorzy je zmieniają, przez co moderator, pomimo poświęcenia swojego czasu na wykonanie pracy, nie otrzymuje za nią wynagrodzenia – nawet po wielokrotnym zwróceniu uwagi.

Kazimierz
@mode

Fajnie, że podzieliłeś się tak obszerną opinią na temat Wykopu. Jak dostałeś się do pracy jako moderator, czy odpowiedziałeś na zgłoszenie w internecie, czy może w jakiś inny sposób? Ciekawi mnie też kwestia wynagrodzenia- piszesz, że zależy ono od liczby rozpatrzonych zgłoszeń, w takim razie co się dzieje w przypadku zbyt małej liczby moderowanych wpisów, podstawa jest ucinana? Daj znać!

mode
@Kazimierz

Jedni moderatorzy zgłaszali się po zobaczeniu ogłoszenia na Wykopie, do innych administratorzy sami piszą z ofertą pracy po tym jak widzą, że dany użytkownik ma dużo pozytywnie rozpatrzonych zgłoszeń. Nie ma żadnej podstawy - wynagrodzenie zależy tylko od liczby rozpatrzonych zgłoszeń (są progi stawkowe - 0.X zł do 1000 zgłoszeń w miesiącu, 0.Y zł od 1000 do 5000 zgłoszeń itp.) Średnio wychodzi około 0.15 zł za zgłoszenie. Jeśli jakiś inny moderator siedzi i zeruje panel zgłoszeń przez cały dzień, to masz pecha i dużo nie zarobisz. Ale zazwyczaj nie ma takiego problemu i w panelu wisi od kilkuset do kilku tysięcy zgłoszeń. Wszystko zależy od tego, ilu moderatorów jest online. Czasami nie ma żadnego, czasami są wszyscy (czyli około 5 osób). Niestety wiele osób szybko rezygnuje przez to, że użytkownicy wylewają na nich jad za brak konsekwencji i jasnych reguł moderowania treści, których sami moderatorzy nie znają (bo administracja nie chce wprowadzić jasnych zasad i poinformować o nich użytkowników).

Maria
@mode

Dzięki za komentarz, jeśli chodzi o wynagrodzenie to są dodatkowe bonusy lub premie za wykonaną pracę?

robi

absolutnie nie polecam tej firmy. !!!

szymo

tak, to prawda, naprawde teraz chyba zarabiają, ale jak mozna się do nich dostać?

admin

Czy zgadzasz się z opiniami na temat firmy Wykop Sp. z o.o.? Zachęcamy do komentowania. W ten sposób pomagasz użytkownikom, którzy myślą nad podjęciem tam pracy.

Zostaw merytoryczną opinię o Wykop Sp. z o.o. - Poznań

Wykop Sp. z o.o.