Opinie o EZUniverse Inc. w Gliwice

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy EZUniverse Inc.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w EZUniverse Inc. o rekrutacji.

Branże: Sprzedaż sprzętu i akcesoriów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o EZUniverse Inc. w Gliwice

Użytkownicy czekają na odpowiedź 50 dni.

Czy w firmie EZUniverse Inc. są regularne szkolenia pracownicze?

hm Nowy wpis

Brak odpowiedzi po rozmowie kwalifikacyjnej (DTiQ)

Czy pracownicy EZUniverse Inc. chętnie uczestniczą w różnych formach integracji?

Ktokolwiek z Managmentu Nowy wpis

NIE BO FIRMY NIE MA OD 1.5 roku. Poddaje sie, EZUniverse nie istnieje w swojej starej postaci i powinien byc wykresliny z Blogu, widac website jest prowadzony przez automaty albo fizyczne osoby ktore nie czytaja odpowiedzi autoryzowanych ludzi zwiazanych z firma i pisza bzdury

Czy często w firmie EZUniverse Inc. zdarza się rekrutacja wewnętrzna?

Ananeo

Raczej sporadycznie, szczególnie że firma została sprzedana i ranga oddzialu w Gliwicach zostala zredukowana. Swoją drogą moderatorzy nie zmienili nazwy firmy, ciagle widoczne są dublikaty firmy.

@Ananeo

@Ananeo - skad taka ciekawą informacje posiadasz ze kadra została zredukowana? Pracowałem w EZU przed sprzedaża i po i obecnie nas jest ponad 100 osób więc chyba załoga się powiększyła pozdr.

Lol
@Andrzej

Chyba że liczysz do tego audyty, które nijak mają się do rozwijania produktu. R&D się skurczyło i ludzie wciąż odchodzą.

Firma EZUniverse Inc. poszukiwała pracowników. Wziąłeś udział w procesie rekrutacyjnym? Ile etapów obejmował ten proces? Podziel się swoimi przemyśleniami dotyczącymi przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Leszek

Jako byly CEO EZUniverse skladam pare wyjasnien, TO nie firma EZUniverse ale Caly product firmy 360iQ zostal sprzedany z duzym do Amerykanskiego podmiotu DTIQ. FIrma EZUniverse kontynuuja prace jako Tributary Ventures inc i obecnie zajmuje sie wspomaganiem "startapow" Transakcja objela cale zaplecze ludzi i brand "EZUniverse". Wynikiem tej transakcji podmiot Amerykanski zainvestowal spora sume na stworzenie luksusowych warunkow pracy w najlepszym buznesowym miejscu w Gliwicach i znaczne rozszezenie zespolu. Wszyscy pracownicy EZUniverse zostali zaproszeni do wspolpracy z grupa DTIQ. Cala tranzakcja jest dobrym przykladem na prawidlowe mechanizmy rynkowe promujace Polske nie jako zrodlo godzin inzynierskich po niskich stawkach ale jako osrodek budujacy spora wartosc intelektualna.

Stefan

Czyli w sumie firmy nie ma ale w nowej dobrze się pracuje?

@Stefan

Firma EZUniverse została zakupiona wiec nie ma sensu pisać pod „starą” banderą :) ...a w nowej sie dobrze pracuje dokładnie :)

Justyna

Ostatnio przestaliście pisać. Czyżby wakacje odciągnęły od forum ? Trochę szkoda, ludzie szukają info od pracowników.

@Justyna

Firma została wykupiona i funkcjonuje pod inną nazwą DTT Survillance https://dttpl.com/en/about/

@insertionSort

Faktycznie na stronie, którą podałeś, widnieje taka informacja, choć w KRS-ie nie widziałam nic na ten temat. Wiesz coś może o pracownikach firmy - czy osoby pracujące wcześniej w EZUniverse Inc. zostały przeniesione do firmy, o której piszesz, czy też zostały im wręczone wypowiedzenia? Będę wdzięczna za info.

@Zuzanna

Wszyscy pracownicy pracują, nikogo nie zwolniono, nadal rozwijamy produkt tyle że na większą skale, szukamy też nowych pracowników zapraszam na http://dttpoland.com

@Andrzej

W takim razie dobrze, że sytuacja tak się potoczyła. A czy pracownikom zmieniły się w jakiś sposób warunki pracy czy też płacy, czy też raczej wszystko pozostało bez zmian? Na stronie internetowej firmy widziałam kilka aktualnych ofert pracy: https://dttpl.com/careers/ - polecacie aplikować na którąś z nich?

@Zuzanna

Pracownicy nic nie dostali, poza masą nowej roboty i nowym klimatem korpo.

@Justyna

FIrma EZUniverse Inc. juz nie istnieje. Po zakupie firmy przez DTT USA w sierpniu 2018 roku jesteśmy obecnie pod marka DTiQ Poland. Zmieniliśmy też lokalizacje jesteśmy bliżej centrum Gliwic na Dworcowej 25. pozdr Andrzej

@:)

Widzę żę ktoś z byłych pracowników z żalem podszył się podemnie....i szerzy błędne info..... cóż tak bywa...jeśli niektórym było źle....mogli odejść....widać wiele ludzi zostało więc chyba nie tak najgorzej :) pozdr

????

Pracuję w firmie już od kilku lat i złego słowa nie mogę powiedzieć ????

Leszek

Idealnych firm nie ma ale może trzeba docenić wartość jaką wynosimy pracując w firmie?

Zuzanna

@insertionSort bardzo dziękuję Ci za Twoją opinię. Myślę, że ładnie naświetla obraz sytuacji panującej w EZUniverse Inc. Chciałam Cię jeszcze podpytać o dodatki pracownicze - dofinansowanie do prywatnej opieki medycznej, karty multisportu - czy ten pracodawca stosuje taką praktykę doceniania pracowników? Zachęcam wszystkich do pozostawiania komentarzy opisujących Wasze doświadczenia z tym pracodawcą, to bardzo pomoże innym użytkownikom tego forum.

@Zuzanna

@Zuzanna Wszystkie te rzeczy sa za dopłatą. Trochę przereklamowana jest nauka języka angielskiego. Aby nauka miała sens musiałoby to być więcej niż raz w tygodniu.

insertionSort

Pracowałem dla EZUniverse jakis czas, więc mogę wypowiedzieć się szczerze na temat firmy. Odnośnie tego co pisało sporo osób wcześniej: Atomosfera, tryb pracy oraz styl w jakim się pracuje ściśle zależy od działu. Presję chyba najbardziej czuć i widać po developmencie. Mały dział z brakami kadrowymi i w wiekszości outsoruce'owany. Najspokojniej chyba jest w dziale testów. Według mnie miejsce jest idealne żeby zacząć swoją przygodę z pracą i nabyć dużo doświadczenia w bardzo krótkim czasie. Fakt, że sporo komunikacji jest angielsko języcznej pomaga w nauce języka oraz sprawdzeniu własnych kwalifikacji. Idealne miejsce żeby zacząć, mniej żeby zostać. Napięta atomosfera, brak zrozumienia przez management problemów produktu oraz załatwianie wiekszości rzeczy w trybie awarynjym to cieżki orzech do zgryznia. Sytuacji nie pomga stawka z 2015 roku na rynku pracownika, a nie pracodawncy. Wydaje mi się, że jeśli chcesz zacząć warto dać im szanse, a potem zastanowić się co dalej, a nie pisać głupoty.

Mira

Konkurencja tak zainspirowała do pisania?

Robol

Swego czasu byłem na rozmowie ws. pracy i niestety mam do dzisiaj negatywne odczucia. Czułem się jak nieproszony gość, który nie zapukał do drzwi i jeszcze się czegoś domaga. Nie polecam.

Zuzanna

@Andrzej Folek, dziękuję za Twoją wypowiedź, myślę, że są to istotne informacje dla osób wchodzących na forum, które myślą o zaaplikowaniu do firmy. Ja jestem moderatorem tego forum i dbam o aktywność na wątku, bądź proszę o rozwinięcie raz poruszonego tematu, tak żeby osoby które odwiedzają ten wątek i chcą dowiedzieć się czegoś o pracy w firmie EZUniverse Inc miały możliwość poznać konkretne, merytoryczne opinie.

Zuzanna

@Andrzej Folek, możesz podzielić się informacją jak przebiega proces rekrutacji w firmie EZUniverse Inc. Na jakie pytania należy się przygotować? Na ile spotkań rekrutacyjnych należy się przygotować zanim usłyszymy od pracodawcy "Witamy w naszym zespole!". Co warto wiedzieć przed przesłaniem swojego CV?

Andrzej Folek
@Zuzanna

Zuzanna , proces rekrutacji zależy od działu do którego aplikujesz. Troszkę inaczej jest to w dziale R&D troszkę inaczej w Supporcie czy Audytach, Administracji. Wiele lat byłem odpowiedzalny za Customer Service i tam też zatrudniałem osoby więc mogę Ci przedstawić jak to wygląda. Zapraszamy do firmy osoby które pasują profilem i umiejętnościami do pozycji na którą aplikują. Po rozmowach kwalifikacyjnych wybieramy te które myślimy iż spełnią nasze oczekiwania w pełni. Jeśli chodzi np o Level1/2 Customer service, gdzie musisz mieć dobry komunikatywny angielski robimy rozmowe telefoniczną z jednym z naszych anglojęzycznych pracowników z działu , które sprawdzą czy faktycznie jeśli napiszesz z CV żę masz swietny angielski i 15 certyfikatów ... sprawdzi się podczas rozmowy z klientem, ponieważ często ludzie lubią przesadzać na wielu płaszczyznach także nie ma sensu czasem pisać bzdur w CV :) Po drugiej rozmowie już będziesz wiedzieć czy możemy zaproponować Ci posadę czy niestety nie. Wszelkie info które musisz wiedziec sa podane w linku który wysłałem...praca z klientami, godziny podane, stawki podane, wymagania podane...jeśli jestes zainteresowana to zapraszam do aplikowania.

Karol

Czy tak dobrze się pracuje i nie ma chętnego pisania na forum?

Andrzej Folek
@Karol

Karol , może najlepiej będize przekonać się samemu niżeli opierać się na opiniach innych ludzi (czasem wyssanych z palca) troche tu pracuje. Zapraszamy nasz HR szuka ludzi do Supportu , QA, Developmentu, Accounting, Administracji , praca lub staż jak tam wolisz. Przyjdz popracuj, wyrób sobie opinie i wtedy napiszesz na forum :)

Eddie

Witam. Czy firma dalej poszkuje pracowników Service Engineer? Czy ktos może powiedzieć coś wiecej na temat ścieżki kariery?

@Eddie

Prosze bardzo https://www.infopraca.pl/praca/support-technician-1-st-and-2-nd-line/gliwice/14322980

Zuzanna

Śledzicie stronę http://www.ezuniverse.com/home/about-us/ezuniverse-careers/ ? Możecie na niej znaleźć aktualne oferty pracy. Obecnie poszukiwani są między innymi kandydaci na stanowiska Development Team Manager, Quality Assurance / Tester oraz Service Engineer / Level 2. Jesteś pracownikiem firmy? Co możesz powiedzieć na temat tego jak wygląda praca w tych działach? Czym EZUniverse Inc. wyróżnia się na tle innych pracodawców z branży?

kondek

i to ich zdaniem powinno wystarczyć aby przyciągnąć ludzi

Ela

Drodzy byli , obecni I przyszli EZU-owicze! Cenie sobie wszystkie opinie i komentarze na tym forum, choc nie zawsze sie z nimi zgadzam. Kazdy dialog ma sens, bo prowadzi do rozwiazywania problemow i tworzenia nowych rozwiazan. Mysle, ze najlepszym sposobem oceny firmy i jej zespolu sa osiagniecia , a te sa co najmniej godne uwagi. Jako zespol powinnismy byc dumni z tego co osiagnelismy, ze stworzymylismy od podstaw swiatowej klasy produkt, ktory sprzedajemy z sukcesem pod wlasna marka do najwiekszych swiatowych korporacji w segmencie ( #1 Subway, #3 BurgerKing). Niewiele jest firm, ktore moga sie tym poszczycic promujac z sukcesem polska mysl techniczna pod wlasna marka na najbardziej wymagajacym rynku na swiecie – w USA, za to wiele jest firm, sprzedajacych anomimowo za granica czas polskich inzynierow w „formie outsoursingu”. Jak widac, cos jednak w tym naszym modelu funkcjonuje i to funkcjonuje dobrze. Tworzymy rozwiazania na rynek amerykanski, zatem trudno sie dziwic, ze gro pomyslow biznesowych przychodzi z USA. Watek menagerski (wbrew intencji osoby piszacej opnie) odbieram za komplement, szczegolnie w kontekscie wynikow, a swiadcza one same za za siebie. Pozytywnym efektem tych komentarzy moze byc stworzenie forum ( ‘brain storming’) sluzace nie tylko do przekazywanie uwag, ale pomagajace w poszukiwaniu nowych rozwiazan. A wiec prosze o wiecej uwag ...

Zostaw merytoryczną opinię o EZUniverse Inc. - Gliwice

EZUniverse Inc.
1.7/5 Na podstawie 119 ocen.
  • Toszecka 101 lok. 405
    44-100 Gliwice