Żabka Polska Sp. z o.o. (dawniej Freshmarket)

Opinie o Żabka Polska Sp. z o.o.

Alina1988

Zastanawiam się nad franczyzą. Czy możecie mi powiedzieć jak to wygląda? Rozumiem że jest jakaś podstawa która otrzymuje,.oczywiście jeżeli wszytsko jest ok. Ale jak to sprawdzają? Przez tajemniczego klienta ? Odtrącają coś? Czy koszta ewentualnego pracownika (zus) leżą po mojej stronie ? Dzięki za wszystkie informacje.

@Alina1988

ZUS pensje itp płacisz z tego co Ci da zabka no i zostajesz z marnym groszem chyba że masz jednego pracownika i sama ogarniasz po 17 h dzien w dziwn i w każde święta. Zabka nie dofinasowuje pracowników!

Krystyna

Dlaczego ceny są nieadekwatne do ceny które widnieją na paragonie ..pytając sprzedawczynie stwierdza ,że nie miała czasu zmienić kolejny raz przychodząc cena nadal nie zmieniona ,a ludzi brak to pytam co ona robi w tym czasie ..?wprowadzanie klientów w błąd,jeśli to się nie zmieni nie będę robić zakupów w tym sklepie.

@Krystyna

Serio myślisz że ta kasjerka zarobi bo sprzeda Ci coś o 30 groszy więcej ? Ja wiem ceny powinny się zgadzać ale w prywatnym sklepie to może ba sens i da się na tym zarobić przy dużej ilości klientów ale nie w jakiejś sieci. A już co jest najgorsze przychodzisz np po pepsi bo masz na nią ochotę i przy kasie dowiadujesz się że jest o 30 groszy droższa i nagle oddajesz bo to za dużo pomimo że przychodzisz z zamysłem kupna.

@Krystyna

Bo jak na sklepie jest jedną osoba która musi ogarnąć sklep sama wszystko!! a ceny zmieniają się co dwa lub co tydzień bo zmiana promocji jest (usunięte przez administratora) cenowek trzeba zmienić a sprzedawca stoji na kasie i obsługuje nie ma kiedy tych cenowek roznieść a cenowki są tylko je trzeba roznieść a nie ma kiedy bo ma dwie ręce to co ma zrobić ...?zamknąć kasę i roznieść cenowki ?bo jak inaczej nie da rady...specjalnie żaden nie robi kwasu bo nikomu to nie potrzebne..trochę wyrozumiałości bo jak prąd czy czynsz idzie o 100%w górę to też idziecie się kłócić bo to jest tragednia!!!! a nie 0.30gr że ktoś nie zmienił ceny bo poprostu nie ma czasu na to,to jest koniec świata...Boże widzisz i nie grzmisz co za ludziska

@Kiki

Ale żeby roznieść te ceny to najpierw plik kartek trzeba wyciąć oczywiście w między czasie obsługiwać ludzi, robić im papu itp no i zmiana się kończy, przychodzi druga i powtoreczka z rozryweczki tyle że druga zmiana ma (usunięte przez administratora) bo popołudniu więcej ludzików się przewija przez sklep ????

Normalny człowiek

Dzisiaj usłyszałem że w żabce w sylwestra będzie otwarta do 23.00 . Czy to jest (usunięte przez administratora) " (usunięte przez administratora) " ,przecież w żabce też pracują ludzie którzy mają rodziny. W święta też było czynne czy pracujący tam ludzie to (usunięte przez administratora) , takiego wyzysku nawet komuniści w (usunięte przez administratora)Północnej nie praktykują . W zarządzie chyba jacyś sami chorzy umysłowo i pazerni na kasę (usunięte przez administratora)zasiadają BO W TEN SPOSÓB CZŁOWIEK NIE TRAKTUJE CZŁOWIEKA . Żadnych więcej zakupów w tym (usunięte przez administratora) , nie będę popierał (usunięte przez administratora).

@Normalny człowiek

To prawda co do tych godzin otwarcia ale żaba nie zatrudnia pracowników a mało jest ajentow którzy sami będą walić w sylwka do 23. Ogólnie siecią rządzą jacyś desperaci bez czaszki ???????????????? ale ja i reszta pracowników mamy na nich wy*ebane a mój szef tym bardziej ???? Pozdro La*usy z ul. Stanisława Matyi 8

Czy Żabka Polska Sp. z o.o. (dawniej Freshmarket) oferują regularne szkolenia dla pracowników?

Sylwia

Pierwsze słyszę o jakichkolwiek szkoleniach a jestem od czasów fresha

Po wysłaniu CV dwa dni i miałem kontakt z przemiłą panią z Jr. Dwa dni później była pierwsza rozmowa z panią z HR oraz przyszłym przełożonym. Po rozmowie miałem bardzo pozytywne odczucia. Ludzie naprawdę potrafili zbudować pozytywną atmosferę. Dzień później dostałem informację o drugim etapie kolejnego dnia. Zaskoczył mnie drugi etap online. W dzień drugiego etapu ubrałem się elegancko i zalogowałem 5 min przed czasem. Czekam, Czekam i po 4 min zjawili się państwo. Przyszły przełożony jakby nie swój:/ wystraszony?! Rozpoczęła się rozmowa - Pani zadawała pytania, które dla mnie były żenujące. Rozmowa trwała 25 min a mnie było poprostu przykro, że tacy ludzie pracują na takich stanowiskach i rekrutują o czym nie mają zielonego pojęcia. Nawet gdybym otrzymał ofertę nie zdecydowałbym się pracować z tak niekompetentną osobą!

Wstyd je tutaj pisać

Jula

Nie polecam tam pracować płaca kiepsko a wymagania na poziomie króla. Zmiana cen co tydzień lub dwa weryfikację to horror później wysłuchujesz że to twoja wina trzeba mieć 6 rąk oczy z tyłu głowy i motor w .....(usunięte przez administratora)i pogarda. Wolę jeść suchy chleb jak tam pracować wytrzymałam 5 mc.

Gabriela
@Jula

wiesz może czy dużo osób odchodzi? Jaka jest rotacja? Często są prowadzone rekrutacje na to stanowisko?

Gdzie pracowałas?

@Jula

Ja pracuję 5 miesiac i w każdej pracy trzeba dawać z siebie 100% żeby szef widział że ci zależy i że nadajesz się na to stanowisko..to franczyzobiorca ustala ile dostaniesz a nie żabka!!!!!jak trafisz na wykorzystywacza to uciekać ale jak trafi się szef taki jak u mnie to bym nie odeszła bo jest dobrym człowiekiem i pracodawca..umie docenić pracownika ja za grudzień wyszłam z premia i premia świąteczna 4 400 zł ..są w tym nadgodziny ale ja też szukałem pracy żeby szło sobie dorobić ...więc nie piszcie że każdy w żabce pracodawca jest (usunięte przez administratora) pozdrawiam zabkowiczow

@Kiki

gdzie ty dostałaś w Żabce 4.400 i do tego jeszcze premie bo nikt ci w to nie uwierzy

@tygrys

Katowice ul.chrobrego 29 wejdź na google mapa i tam pracuje ..tak tyle mam 400 zł dostałam na święta od szefowej i 400 w styczniu do wypłaty 400 w tym tajemniczy klient ... więc mam i to realia.. mam 16 zl/h umowa o pracę oooooo...

Ina
@tygrys

W życiu tyle nie zarobiłam max 2.700 i praktycznie byłam ciągle w pracy dają umowy na cały etat a płacą 16 zł za godzinę. Ile godzin wyrobisz tyle zarobisz prosty rachunek.Zero premii. Wymagania maja a po 1 osobie na zmianie a dostawę trzeba przyjąć i klienta obsłużyć. A po 22 to strach być w sklepie samemu gaz przy kasie obowiązkowy. Śląskie.

@Ina

Myślisz że po 22 jesteś narażania na atak bandycki tak???a nie oglądasz tv że napady są i za dnia??to w dzień myślisz że jesteś bezpieczna ??co za bzdety...sklep jest ubezpieczony jak i kasa więc jak cie powiedzmy napadnie to oddajesz bo to ma ubezpieczenie nie ponosisz żadnych konsekwencji kobieto !! Jak tu czytam te wpisy to żaden z was nie był przeszkolony w żadnym zakresie funkcji sklepu...wyrabiasz swoje godziny obowiązkowe i jak chcesz to robisz nadgodziny żeby dorobić czego wy ludzie nie rozumiecie? że w robocie się robi czy tylko stroji na kasie i kręci hot-dogi .też jestem sama i trzeba być ogarniętym a nie pół dnia klikasz na tel..a potem się nie wyrabiasz z robota bo ci brakuje czasu ..masz dwie dostawy chłodnie i spożywke i co tam takie tragiczne ze klikasz na kolektor i tyle! nawet fv nie masz żeby się pocić i szukać czy jest czy nie ten towar ...myślę że te negatywy to piszą osoby co nie wiedzą co to praca i myślą że zarobić ale się nie narobić ..idź do biedry i Lidla i zobaczymy ile tam porobisz ,w pośpiechu byś zwijała manele i wracała ????????????????

@tygrys

Z tą kasą to prawda. Ja nie zarabiam mało bo mam super szefa. Żal mi go tylko ze Żabka za wszytko zabiera mu kase i nie dofinansowuje pracowników. A nie ukrywajmy, pensja ajenta od kilku lat nie wzrosła. Pozdrawiam prezesów Żabki

@Kiki

Kolektor ???? u mnie oď7at jedziemy na fv bo to tradycja ???? ale mój sklep jest ogromny i żeby codziennie przelecieć lodowki z nabialem to musze mieć to zapisane w zeszycie ????

Jak wygląda praca w Żabka Polska Sp. z o.o.? Przedstawicie swój typowy dzień pracy?

Sylwia

Dzien w zabce wygląda następująco. Logowanie do sprzedawcy pro, poleca(usunięte przez administratora) z koszyka Hot dogów (zdrowych) kawy czy herbaty, obsługa klienta, Przyjmowanie pączek,rachunków,dostaw. Słuchanie od klienta jak to w zabce jest bardzo drogo i dlaczego nie ma w asortymencie np siemienia lnianego czy gąbek do kapieli???? Ogólnie lubię pracę w zabie ale po 7 latach robienia za kucharkę, sprzątaczkę, panią z poczty i psychologa bez możliwości rozwoju i awansu, twierdzę iż moj potencjał się marnuje???? Apropos - kiedy zabka wprwadzi dodatkowa robotę dla pracownika np udzielanie kredytów klientom? W sumie przydałoby się bo ogólnie mamy za mało obowiązków ????????

@Sylwia

Jeszcze dodam że jak zdarzy się awaria np.kasy to jesteś nawet informatykiem na telefon bo masz wytyczne przez telefon co masz zrobić...

@Kiki

No dokładnie. W zabce robi się wszystko ???? partner naszego szefa obiecał nam protezy do rąk żebyśmy mogli robić więcej no ale cóż, minął rok i z obietnic nici ???? Ogólnie zarząd żaby powinien troszkę zmienić przepisy bo to że nas nie zatrudniaja to świadczy o ich słabej postawie. To my napędzamy im kase i klientów przyciągamy a w zamian nie mamy nic od sieci, nic oprócz tego konkursu sprzedawca pro. Pozdrawiam prezesa

Hej, mam pytanie. Czy jeśli pracownik zaloguje się na kasę o 6:02 pracodawca może mu nałożyć karę pieniężna np 100-200 zł? Raz zalogowałam się o 6:01 i dostałam 100 zł kary. Pracodawca powiedział, ze on tez dostaje kary.

@Anonim

Może taka procedura jest wewnętrzna...ja ostatnio zalogowałam Sie 6:20 bo kluczy zapomniałam i szefowa musiała mi dowieść i nic nie mówiła w tym temacie że mnie obciąży za to ...więc u mnie tak nie ma..

@Anonim

Z Żabki nie dostanie żadnej kary za takie małe spóźnienie chyba że będzie się to powtarzało notorycznie. Pamiętaj że jesteś zatrudniona u prywatnej osoby także co tam masz wpisane w umowę to nie wiem. Ale chciałbym poznać człowieka który jest taką gnidą i tak kłamie i (usunięte przez administratora) ludzi z którymi współpracuje. Janusz biznesu dosyć że pewnie płaci jak najmniej tylko się da to jeszcze gdzie tylko może oszczędza.

Joani

Jakie będą konsekwencje niezgłoszenia mnie do Urzędu Skarbowego?? Czy Urząd Skarbowy np dzwoni daje kary?

Witajcie właśnie miałem jechać na rozmowę do żabki ale z tego co tu czytam to chyba sobie odpuszczę co radzicie ????????????

@Nowy

dobrze sie najpierw zastanów ja bynajmniej odradzam bo będziesz żałował i to bardzo obiecują dużo a później brak umowy składki minimalna brak odprowadzonego podatku brak premi i co najgorsze potrącenia pieniądza nawet nie wiesz za co i kilka miesiecy bez umowy a za resztę miesiecy nie otrzymasz świadectwa pracy i nie wiesz jaka tak Naprawdę była umowa pozdrawiam wszystkich poszkodowanych i (usunięte przez administratora) przez sieć sklepów Żabka

@Nowy

Dlaczego pytasz tutaj co do ciebie było by lepsze??nie pojedziesz to się nie przekonasz a słuchając tutaj rozgoryczonych i przemęczonych ciężko praca w żabce (śmiech)ludzi co nie wiedzą co to robota tylko biadolą, to złóż CV do takiej pracy co będziesz tylko siedział i pachniał ...

@Kiki

kim ty jesteś że tak piszesz to może ty przejdź sie po większości sklepów sieci Żabka nie pytaj tylko sprawdź ich umowy płatności i nie mow ze sie lenia robic nie chca bo jeden czlowiek na sklepie musi wszystko zrobic a juz nie wspomnę o tym że po zamknięciu musi jeszcze zostać i posprzątać za darmo bo za to to juz nie ma mowy by ktokolwiek płacił pozdrawiam wszystkich (usunięte przez administratora) i okradzionych przez sieć sklepów Żabka

@tygrys

A ty kim jesteś że się mądrzysz??kto myje sklep po godzinach zamknięcia? tylko ci co się dają się!!...więc nie mów mi człowieku o sieciach bo znam pracę w tym temacie..a jestem tym czy kim jak to określiłeś, co więcej jak pracuje się w żabce..wyżej przeczytaj wpisy moje to nie żabka kroi ludzi tylko franczyzobiorca!!!nie Pozdrawiam

@tygrys

Nie wszędzie tak jest ...tyle w twoim temacie...

@Kiki

okradzionym pracownikiem który został (usunięte przez administratora) i okradziony z pieniedzy z podatku ze składek zdrowotnych a nawet z umowy a pracodawca byl taki wygadany jak ty i uczciwością i obietnicami słynął ale tylko tym wiesz tersz kim

jarek-gr

Dziś, 22.01.2023 o godz. 18:35 spotkałem się z taką oto sytuacją w sklepie przy Krakowskiej 11 w Rzeszowie: "Albo zamykam sklep, albo trzeba poczekać do 10 minut, aż przeliczę gotówkę" Powiedziała pani sprzedająca. Super macie te standardy, choć oczywiście doceniam pracę w niedzielę i święta.

Lola
@jarek-gr

Wybacz kiedyś trzeba zmiane zakończyć, zliczyć gotówkę, zmiany zazwyczaj są po 8 - 9h i zawsze się kończy zmiane... A że pracownik nie potrafi tego zrobić między klientami to już nie jest standard sieci

Bejbe

Też mi się zdarza że nie mam grosza ..powinni je zlikwidować i wyrównać lub zaokrąglać ceny...są klienci co nie czekają na ten grosz a są klienci co czekają????więc robię tak daje 5 groszy i biorą nie wydaja mi tej różnicy bo po co ,przecież ja mogę być w plecy a nie on! co to 1,2gr żaden pieniądz i tak paręnaście transakcji i mam 50gr w plecy ..więc pytam się klient mi nie popuścić 1 gr a ja mam odpuścić bo co???teraz też czekam na wydanie reszty jak daje 5gr a winna mu jestem 1 gr...ot takie moje prawo i moje fer Play

Zasadnik
@Bejbe

Bzdura, zgodnie z prawem to Ty jako kupujący masz obowiązek mieć rowną kwotę za dany produk.

Joajyy

Proste firma Żabka (usunięte przez administratora) ajentów a ajenci was pracowników i nie pie głodnych kawałków ze jest inaczej bo buły artykuły w gazetach na ten temat i sprawy w sadach ja byłam raz w Spr pracy na Barnims i wyszłam po kilku minutach nie dała mi umowy a skserowania mój dowód osobisty.sklep barnima Szczecin

Grdyl

Nie kupujcie pieczywa w tej sieci. Żenujący sposób na ograniczenie strat meszanie świerzych bułek z nawet kilkudniowymi

@Grdyl

Serio nie rozpoznajesz bułki dzisiejszej bułki z tą kilkudniową i tak dałeś się nabrać ? Bułka na drugi dzień już jest twarda. Zresztą ile razy trafiłeś na stara bułkę raz a robisz tam zakupy od 5 lat i już musiałeś płakać że trafiłeś na twardą ? zobacz sobie filmiki z biedry jak szczury i myszy po sklepie latają na pieczywie i idz kupić tam bułeczki...

@Mora89

Dokładnie ..czepiają się żabki a myślą że gdzie indziej w sklepie jest pachnąco i świerzo,każda bułka wypieczona po jest miękka ona po godzinie twardnie dlaczego?bo nie jest niczym ani owinięta ani spakowana to normalne...w domu to każdy trzyma pieczywo na wierzchu???nie ....chowa je żeby była miękka....więc czego wy ludzi nie rozumiecie ???brak słów....

Lonia

Bardzo miła obsługa w sklepie "Żabka" na ulicy Władysława Broniewskiego 2A, 07-415 Olszewo-Borki. Jestem mile zaskoczona podejściem i uprzejmościa do klienta Pani Mai - Maja.

Dadd77

(usunięte przez administratora) tragedia i poniżanie pracownika. Przez 2 tygodnie pracowałem w Żabce jako kasjer. Nie miałem prawa do przerwy żeby zjeść kanapkę. Pracodawca nie zapłacił ponad połowy wynagrodzenia. NIKOMU NIE POLECAM!!! Żabką powinien zająć się Sąd Pracy albo Państwowa Inspekcji Pracy.

Murem za praciwnikiem
@Dadd77

Zgadzam się, każdy pracodawca ma obowiązek wypłacić wynagrodzenie za każdą przepracowana godzinę.

@Dadd77

trzeba rozgłaszać to jak najwięcej i namawiać klientów by nie korzystali ze sklepów sieci żabek to może nauczą sie traktować pracowników lepiej pozwolić im choć zjeść raz na cały dzień dawać im umowy jak należy odprowadzać skladki podatki tat bynajmniej moglo by być w Żabce na Molo w Miedzyzdrojach i nie okradac ich z pieniedzy

@pip
@tygrys

To nie Żabka zatrudnia tylko franczyzobiorca. Widać, że nie ma Pan wiedzy w tym temacie. Każda Żabka to inny franczyzobiorca, więc jeden jest uczciwy, a drugi nie...

@@pip

tak ????? a kontrole które tam przychodzą uważasz że nie wiedzą co tam jest grane kręcą tylko głową i twierdzą przecież tam była kontrola to uważasz że jeżeli była kontrola to jakim sposobem nie ma umowy niema odprowadzonych podatków składki odprowadzone minimalne na 340 godzin w miesiącu to co to za kontrole jezeli tego nie potrafią stwierdzić pieniądze potrącić pracownikowi za byle ca wiedzą jak a tego co potrzebne nie potrafią stwierdzić coś tu nie tak jest , kogoś tez chcesz kryć czy bronić nie polecam nikomu zadnej żabki pozdrawiam wszystkich (usunięte przez administratora) przez sieć sklepoów Zabka

Marie

Żabka padnie,jak dalej będą decydować czym mamy płacić ,Ja i moje otoczenie już tam nie chodzi.To jest najgorsza sieć.Nie polecam

@Marie

jestem tego samego zdania żona pracowała w Żabce na molo w Międzyzdrojach obiecywali jej umowę o prace nadgodziny premie a wyciągali jej pieniadze z kasy nie dali umowy za caly okres tylko częściowo nie odprowadzali całych składek w ogóle podatków nie odprowadzali nie dawali wcale premii mało tego oszukiwali ja z wypłatą moja noga i żony nie wstąpi już do zadnej zabki i nikomu nie polecimy tej sieci sklepów Żabka

Małgorzata

Doświadczenie z pracy jako partner ds.sprzedazy lub rozwoju sieci? Jak się pracuję?

Wiola
@Małgorzata

Nie idź w to jeżeli masz jakiekolwiek zasady moralne. Manager zmusza do takich praktyk, że aż ciężko uwierzyć przynajmniej w świętokrzyskim tak jest. Nikt nie reaguję nawet centrala. Skoro jesteś na własnej działalności to mobbing jest ok... Szkoda czasu na takie firmy jak się chociaż trochę szanujesz.

Małgorzata
@Wiola

Dziękuję za odpowiedź. Możesz powiedzieć jakiś konkretny przykład? Raczej stanowisko pracy jest przedstawione jako wsparcie dla FB nikogo nie zamierzam mobbingować, co oni nakazują robić?

@Wiola

to samo sie dzieje na Molo w miedzyzdrojach zatrudniają pracowników nie daję umowy pozniej (usunięte przez administratora) z pieniędzy twierdzi ze go okradleś i wyrzuca nawet byl zgloszony do urzedu skarbowego to kaza cywilna sprawe zakladac tylko za co jak (usunięte przez administratora) z pieniędzy i przyjmuje dostępnych i robi to samo zenada co sie w tej zabce tam dzieje

Nutella
@Małgorzata

Niestety nie dowie się pani, żabka ma dużo ogłoszeń o pracę ale nigdy przenigdy nie dzwoni do kandydata. Ja aplikowałam 4 razy na różne stanowiska którymi zajmowałam się w innych firmach 10 lat i nawet nikt nie zadzwonił z HR żeby chociaż porozmawiać. Nikt. Dział HR w tej firmie to jakaś farsa.

XYZ
@Nutella

Nie jest to prawda. Jeżeli CV spełnia oczekiwania to osoby odpowiedzialne za rekrutację kontaktują się z kandydatem. Dodatkowo, po pierwszej rozmowie, informują kiedy można spodziewać się informacji w przedmiocie przejścia do kolejnego etapu rekrutacji. Jeżeli jest opóźnienie w tym zakresie to także się kontaktują i o nim informują. Tak przynajmniej jest w centrali w Poznaniu.

Szalony

Piszecie o sklepach a ja wam powiem co się dzieje na centrach logistycznych z których to jedzenie trafia właśnie do waszych sklepów. Po hali biegają myszy i szczury . Co z tego że jest firma deratyzacyjna jak po paru dniach jest to samo. Między regałami pleśń i grzyb. Nie wspomnę o zakamarkach ale jak tak można przecież tam jest jedzenie . Np. podczas inwentaryzacji znalezliśmy jedną paletę pieczywa .Była zielona a smród nie do wytrzymania. Jedzenie wala się po podłodze a wózkowi jeżdzą po nim nie zwracając na to żadnej uwagi. Toalety pracowników to jak szalety na dworcu. Że sanepid tego nie widzi to aż dziwne Nie polecam nikomu

Kenzo

Żabka jest już bardziej banderowska niż POLSKA, obsługa w większości z ukr. kobiety mego nie miłe, opryskliwe i nie przyjmujące do siebie krytyki. Strasznie opryskliwe. Od razu wyjaśnień … nie jestem ruską onucą. Nie robię już zakupów w Żabce choć mam najbliżej do niej.

Koło

Mieszkam obok Żabki i pracownicy co tydzień inni to chyba o czymś świadczy i o czymś mówi ,resztę proszę sobie samemu dopowiedzieć ,jeden wielki młyn

Zostaw merytoryczną opinię o Żabka Polska Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Żabka Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Żabka Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 241.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Żabka Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 170, z czego 11 to opinie pozytywne, 107 to opinie negatywne, a 52 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Żabka Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Żabka Polska Sp. z o.o. napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Żabka Polska Sp. z o.o.