Opinie o BPS (Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.) w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. o rekrutacji.

Branże: Doradcy kredytowi
Doradcy kredytowi Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. w Warszawa

Grimi123

Po ponad roku pracy chciałbym się podzielić opinią o Banku BPS SA w Warszawie: SKANSEN, SKANSEN i jeszcze raz SKANSEN! Miliony ton papierów, bzdurnych prezentacji i raportów. Wsparcie od przełożonych? ZERO! Bicie piany, dziesiątki maili, których nikt nie czyta, a na końcu? BRAK DECYZJI! Nawet jeżeli przełożony podejmie decyzję, to lepiej żeby jej nie podejmował. Technologie informatyczne pamiętają początki lat dwutysięcznych. Szkolenia wdrożeniowe? BRAK! szkolenia wewnętrzne? e-learning w grafice z początku XXI wieku... Wszechobecne kolesiostwo, układy i układziki! Wsparcie "helpdesk" dla użytkowników? Spółka córka, gdzie pracuje banda niekompetentnych kolesi - nie do ruszenia -> oczko w głowie zarządu: błąd za błędem, błędem pogania! Na realizację zleceń trzeba czekać dniami lub tygodniami, a i tak to co zrobią zrobią źle. QA nie istnieje! Totalny chaos i regularne opóźnienia, a na końcu i tak okazuje się, że "zrobiłeś kawał nikomu niepotrzebnej roboty"! Statusy? W teorii są, ale nic z nich nie wynika! Nikt się nie przejmuje ustaleniami. Współpraca z zewnętrznymi dostawcami? Jest ograniczona lista firm i poza nią nie można wyjść, co w konsekwencji skutkuje przepalonymi kwotami za realizację. Oprócz tego mobbing i publiczne poniżanie. Z plusów pracy w centrali: dostajesz komputer (najczęściej używany) - ja dostałem z uszkodzoną klawiaturą i nie mogąc doprosić się jej naprawy, musiałem kombinować z załatwieniem sobie klawiatury zewnętrznej. Komórka do celów służbowo-prywatnych zapomnij. Podczas urlopu masz całkowity zakaz odpalenia kompa czy komórki. Jedyny pozytyw pracy w tym banku to: UoP i terminowa wypłata. Premia roczna uzależniona od focha twojego przełożonego w I roku pracy. Tak samo podwyżki pensji. Szkolenia zewnętrzne uzależnione od twojego szefa/szefowej. W teorii są... Delegacje i noclegi płacone 100%. Generalnie ilość plusów nie przeważa MINUSÓW! Jeżeli jesteś osobą młodą i samotną, która szuka "poważnego" wpisu do CV aplikuj. Jeżeli jesteś osobą z kilkunastoletnim stażem w corpo OMIJAJ SZEROKIM ŁUKIEM oferty pracy Banku BPS SA! Chyba, że jesteś leniem lub wazeliniarzem... to "trafiłeś pod dobry adres".

Askier
@Grimi123

Chłopie coś ty chciał robić na służbowym kompie czy komórce na urlopie zamiast grzać ptaka na plaży? Układy i kolesiostwo masz w każdej większej instytucji.. Sorry ale to Polska właśnie...

Allan

ściema z tymi waszymi ogłoszeniami o pracę. Spełnione wszystkie kryteria i zero jakiegokolwiek odzewu. Jak tak funkcjonujecie jak rekrutujecie to powodzenia w trwaniu na rynku bankowym..

Oliwka

A wiesz czy poza tą rozmowa miały być jeszcze jakieś inne etapy rekrutacji? Cała miała odbywać się zdalnie? Wyjaśnili powód wstrzymania rekrutacji? Wiadomo czy jak ją wznowią to do was się odezwą czy będą dawać nowe ogłoszenie?

specjalista

Zarząd niekompetentny, brak szacunku dla pracowników szczególnie tych z wieloletnim stażem pracy, zarobki marne. Zwalniają pracowników tuż przed ochroną. Dyskryminują pracowników posiadających orzeczenie o niepełnosprawności. Zdecydowanie nie polecam

@specjalista

Firma sama z siebie nie robi pracownikom podwyżek? Każdy na własną rękę musi się o to upominać? Może Pani napisać, jaki miała zakres obowiązków za to wynagrodzenie?

Anonim Nowy wpis

Chciałabym podzielić się opinią dotyczącą rekrutacji. Rozmowę odbieram pozytywnie, jednak dalsze kroki to już jakaś komedia. Złożono mi ofertę, ktora nie do końca mnie satysfakcjonowała. Zaczęłam dopytywać o pewne kwestie, Pani miala oddzwonic, ale zero odpowiedzi. Zadzwonilam nastepnego dnia i Pani odebrala tylko dlatego, że to był jek prywatny numer, bo dzień wczesniej sie pomyliła i zadzwoniła z prywatnego. Rekruterka ciągnęła rozmowę, jakby dalej byli zainteresowani moją osobą. Po tym telefonie kontakt się urwał. Czy tak trudno jest powiedzieć, że nie jesteście w stanie zaproponować mi tyle ile bym chciała? Zero profesjonalizmu z ich strony, unikanie kontaktu. Cieszę się, że nie zdecydowałam się na pierwotną ofertę

Anonim Nowy wpis
@Anonim

A co to za stanowisko było, na które rekrutowałeś?

@bylo tak

Jako były pracownik tej firmy nie polecam jej jako pracodawcy. Przez wiele lat brak podwyżek, brak premii, pracownicy wyciskani. Psychiczne dołowanie co przekłada się na relacje między pracownikami.

Zuzka Nowy wpis

A jako praca na początek, żeby zdobyć doświadczenie to jest okej? Akurat wpadła mi w oko oferta dla studentów, którzy chcą rozpocząć karierę i jestem poważnie tym zainteresowana. Wynagrodzeniem jest podstawa i premia za wyniki, więc ile można tak na miesiąc jeszcze z kasą wyjść? Oferują jeszcze premie świąteczną, ale nie traktuję tego jako comiesięczny dochód.

Pracowałam tam kiedyś

Pracowałam w dziale kadr za czasów, kiedy naczelnikiem była Madzia R. Kolesiostwo popychane kolesiostwem. Zupełny brak umiejętności interpersonalnych. Jedyna rozmowa z pracownikami miała w salce na osobności w atmosferze grobowej. Czy ta osoba nadal jest naczelnikiem w BPS?

Wiktoria
@Pracowałam tam kiedyś

To skoro było tak źle to czemu nie zgłosiłaś tego wyżej? Przecież zawsze jest ktoś wyżej

Janina
@Wiktoria

Widzę kapùś mamy

Były Nowy wpis
@Pracowałam tam kiedyś

Zgadzam się. Do kolesiostwa dodałbym (usunięte przez administratora) podwyżki i premie dla nielicznych, bezpieczeństwo jak się pali, a później luzuje (usunięte przez administratora). Dogłębny audyt wynagany !!!

Czy te dwa dni pracy zdalnej, które są zawarte w ogłoszeniu na doradcę klienta detalicznego można samemu sobie wybrać? No w sumie dwa dni w ciągu miesiąca to trochę mało. Może z biegiem lat jest szansa na więcej? No i niech się ktoś odniesie do dofinansowania wypoczynku, bo tą kwotę też bym chciał znać.

Klaudka

A powiesz coś więcej, jak wyglądała konkretnie rekrutacja i ile miała etapów? Ciężko przejść dalej czy masz może na myśli tu osoby prowadzące? Jakby przyszło Ci do głowy jakie pytania zadawano to będę wdzięczna za napisanie.

@specjalista

Nie ma tu czegoś takiego, jak podwyżki stażowe? Ile w takim razie płacą i na czym polegają praktyki dyskryminacyjne wobec osób z orzeczeniem, o których nadmieniasz?

specjalista

Pracownicy ponad dwadzieścia lat pracy pensja brutto 4000-5000. pracownicy z orzeczeniem nie otrzymują podwyżek bo krócej pracują i mają więcej urlopu. Tak przynajmniej było w moim przypadku ( 10 lat bez podwyżki). Jak się upomniałam o podwyżkę to zostałam zwolniona z przyczyn ekonomicznych po 27 latach pracy w BPS. Niecałe pół roku później szukają osoby na moje miejsce.

I tego zarobku po 27 latach pracy u nich miałaś 4-5 tyś zł brutto? Co usłyszałaś od osoby u której byłaś o podwyżkę wynagrodzenia i w jakich okolicznościach wręczono Ci wypowiedzenie?

specjalista

Pani Dyrektor powiedziała, że pracuję siedem godzin i mam więcej urlopu ( mam umiarkowany stopień niepełnosprawności) i z tego powodu nie da mi podwyżki, Wysłałam skargę do Prezesa ale pani dyrektor wszystkiemu zaprzeczyła. Apotem dostałam wypowiedzenie z przyczyn ekonomicznych.

@specjalista

Jakie są warunki zatrudnienia w Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.?

Sławomir

Czy zarząd informuje pracowników z jakiego powodu nie robią podwyżek wynagrodzeń? Jakie to na dziś mogą być kwoty, poczynając od najgorzej opłacanego stanowiska lub kogoś, kto dopiero zaczyna pracę, po osoby z większym stażem po jakiś tam awansach?

Kiedyś sam korzystałem z tego banku, ogólnie widzę tutaj krytykę tych systemów, ale nie wiem nic o tym, jak to wygląda od strony pracownika. No i właśnie chciałbym się dowiedzieć, jeśli jest możliwość, jakie są narzędzia dla osób zatrudnionych. Bo szukają Specjalisty ds. Compliance, ale żadnych szczegółów tam nie ma w ogłoszeniu.

Klient

Byłem otworzyć konto w tym banku. Podziwiam pracowników. Musiałem ręcznie wypisywać wniosek, nie istnieje wpisanie do systemu wszystko na papierze. Plus do tego milion innych kartek do wypełnienia i podpisania. Pani zaczęła zakładać konto z bankowością internetowa. Trwało to prawie DWIE godziny. Bankowość internetowa i aplikacja na telefon to archaizm. Osobną aplikacja do blika i kart. Ogólnie porażka. Trafiłem przez przypadek bo załatwiałem sprawę w okolicy i to był błąd. Epoka kamienia łupanego. Nic dodać nic ująć.

Asia

W oddziale w Warszawie poszukiwany jest pracownik na stanowisko Specjalista ds. Administracji. Sporo benefitów zostało przedstawionych w ogłoszeniu, dla mnie natomiast najważniejsze są główne zarobki. Jak z podstawa finansową zatrudnienia? 8 tyś netto to realne oczekiwania? Współpracownicy w porządku?

Grimi123

Askier
@Grimi123

Na jakie wsparcie w Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

Allan

Zosia1976
@Allan

Złożyłam dokumenty 20.06.2023. Niby na stronie jest zapotrzebowanie. Po kontakcie telefonicznym się dowiedziałam, że jest rotacja wewnątrz i być może kogoś z zewnątrz zatrudnią. Tydzień później dostałam informację że rekrutacja jest wstrzymana do odwołania.

Sebastian
@Zosia1976

Sami do Ciebie zadzwonili, że wstrzymują się z poszukiwaniami, czy to tylko i wyłącznie Twoja inicjatywa? No i, czy określono w ogłoszeniu zakres wynagrodzenia, wyszczególniono, co wchodzi w skład pakietu socjalnego - jeśli jest -, by podtrzymać zainteresowanie firmą? Zwłaszcza teraz, w przypadku oczekiwania na wznowienie procesu rekrutacji?

@Allan

Dokładnie spotkałem się z taką samą sytuacją, wysłanie głupiego maila to kilka minut roboty na które bps sa nie znalazł czasu. Jedynie na plus to przeprowadzanie rozmowy zdalnie dzięki temu człowiek stracił mniej czasu.

Oliwka

Jak długo czekaliście na odzew z Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.? Oddzwaniają zawsze?

Karina

Czesc, odpowiedz jest do miesiaca jesli jest pozytywna

Czy w firmie Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. są regularne szkolenia pracownicze?

Tak sa regularne szkolenia. Mozna zapisywac sie na szkolenia dla chetnych jest sporo do wyboru.

Myślę

Skarbnik. Jakie zarobki? Miasto 200-300 tys. mieszkańców. Zastanawiam się czy warto rekrutować.

Piotr J

Zastanawiam się nad aplikowaniem na stanowisko w zespole zarządzania nieruchomościami czy ktoś może coś powiedzieć na temat przełożonego, atmosfery w dziale i czy można tam liczyć na wynagrodzenie powyżej średniej krajowej?

Czy w Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. zawierane są umowy zlecenie w okresie próbnym?

kasia

nie, normalna umowa o prace na 3 miesiace albo np 6 a potem na rok a potem na stale

po pół roku zwolniony (cała jednostka) nie było innej opcji bo wykazywaliśmy powiązania mafijne

aaa
@1

Napisz coś więcej bo to niesamowite co piszesz

Zostaw merytoryczną opinię o Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.?

Kandydaci do pracy w Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.