Opinie o wurth.pl - Würth Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Würth Polska Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Würth Polska Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Würth Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Pracuje 3 lata (chociaż od roku już nie chcę) i zgadzam sie z negatywnymi opiniami. Zacznijmy od hierarchii: - kierownik jest najwiekszym kłamcą i szują, łga w żywe oczy i nie ma pojecia asortymentowego przy okazji ubierając cie u klienta w jakiegoś idiotę. Mentalność i prezencja traktorzysty z kółka rolniczego. - dyrektor - jest ponad (wszystkimi), swoje 3 grosze wtrąci nawet do wytycznych zarządu, jest Panem na swoim folwarku a zarządzać może najwyżej stadem owiec (tak, traktują handlowców jak barany), lubuje się w "motywacyjnych" mailach i telefonach - zarząd - ciepłe stołki, nie interesują Ich problemy na dole, wytyczne, procedury (polowy nie znam, nigdy nie poznam lub zmieniane są w trakcie). Po drodze masa może i kompetentnych ludzi ale z małą werwą do pomocy. Baza klientów- zazwyczaj w trakcie rotacji co atrakcyjniejsi klienci w dziwnych okolicznościach znikają, dostajesz/masz gónwno, wszystko za przyzwoleniem kierownika, ale jakby co to nieeeee. Pieniądze- biorąc pod uwagę fakt ile trzeba się namyśleć, nakombinować, stresować to nie są tego warte, niezależnie czy jest to 3k czy 6k. Perspektywy- żadne, żadne czytaj ŻADNE. Asortyment- 20% ok, pozostałe pozycje odklejone od jakichkolwiek realiów rynkowych, w wurcie nie działają zasady ekonomii i podstawowe prawo popytu i podaży. Towar do klienta potrafi jechać 2 miesiące (nie, nie technologia łazika marsjańskiego, zwykły klucz) Przepływ informacji, szacunek gazetki po 3szt na łeb na miesiąc, to już było-prawda. Plany liczone jak wygodniej, byle dokręcić śrube, byle utrudnić, jak nie zrobisz-wzrost od planu, jak zrobisz (i to z górką)-wzrost od górki, oficjalnie nie wiadomo na jakich zasadach jest wyliczany. I najlepsze. Plan na marżę ale sprzedając produkty nie wiesz w czasie rzeczywistym na jakiej marży- firma nie udostępnia w aplikacji sprzedażowej marży na produktach. Ja szczerze odradzam, sam mialem wielkie nadzieje, zawiodłem się, nie spodziewałem się takiego szamba po takim koncernie. Czekam na lepszą koniunkturę, stać mnie na więcej i jestem więcej wart. Nie marnujcie swojego czasu.

Na jakie stanowisko chciałeś aplikować? Przedstawiciela handlowego? To co pisał Michał to opinia sprzed dwóch lat. Nie myślisz że warto spróbować bo mogło się wiele zmienić na lepsze?

Szczery

Jakiś czas temu aplikowałem na handlowca do Wurth chociaż miałem wątpliwości ze względu na częstą rekrutację (dobre firmy sporadycznie szukają pracowników) . Pierwszą rozmowę miałem on-line, było ok, pan z którym rozmawiałem obiecał, że da mi odpowiedź za trzy dni, jednak nie oddzwonił, zadzwonił do mnie po ok 2 tygodniach chyba kierownik regionalny, zapytał się czy jeszcze jestem zainteresowany pracą i umówił mnie na spotkanie z nim i z dyrektorem. Rozmowa była miła i na poziomie, jednak w trakcie spotkania odczułem, że to praca nie dla mnie więc zbytnio się nie wysilałem tym bardziej, że dzień wcześniej dostałem info , że zostałem przyjęty do innej firmy. Z rozmowy wywnioskowałem , że to praca raczej dla desperatów dopóki nie znajdą czegoś normalnego a jak usłyszałem, że miałbym przyjechać na szkolenie do firmy i być zakwaterowanym przez 3 tygodnie z kimś obcym w jednym pokoju to mi szczęka opadła, koszmar do kwadratu) Dyrektor z którym rozmawiałem powiedział, że osobiście do mnie zadzwoni w umówionym terminie i mnie poinformuje o decyzji. Oczywiście nie zadzwonił ( małe skromnie firmy potrafią dać odpowiedź niezależnie od decyzji a tu taka duża firma i kompletny brak szacunku dla kandydatów którzy przyjechali na spotkanie.) Jeżeli firma ma szacunek do człowieka i szanuje kandydata na pracownika to i swoich pracowników szanuje, to się zawsze sprawdza!!!!!!

@Szczery

Przedstawili ci ile ta prowizja wynosi? Auto służbowe i umowę o prace zapewniają? Chociaż patrząc na plan, to nie jestem przekonany do aplikowania… podczas rekrutacji miałeś okazje porozmawiać z kimś ze sprzedaży, żeby podpytac, czy budżet jedt realny do zrealizowania w ogole?

Szpunti

Witam Wszystkich, dostałem propozycje na handlowca przemysł produkcja teren dolnyslask Jaka PŁACA?? AUTO??? dziekuje za odp.

Weteran
@Szpunti

Chłopie. Fabia. Najniższa plus coś tam, czyli IV, wywalcz z przodu v , może z przodu VI. Podwyżkę dostaniesz po roku- IIIprocent. Aha - zakrzan jest nieziemski. Jak nie znajdziesz nowej fabryki (nie znajdziesz) to Twoja podstawa będzie twoim chlebem powszednim. Nie aplikuj tutaj. Znajdź coś lepszego.

Północnik

Powiem coś niepopularnego na tym portalu i przyjmę na klatę masę hejtu. Jakieś 15 lat temu byłem pracownikiem tej firmy. Wtedy też opinie o niej były głównie negatywne. Ja i koledzy w mojej grupie też widzieliśmy tylko złe strony i nakrecalismy się wzajemnie. Mamiony obietnicami zmieniłem pracodawcę i szybko przekonałem się jak duży błąd popełniłem. Dziś wiem że gdybym miał taką możliwość, wróciłbym do Wurth w każdej chwili. Pracować trzeba sumiennie i uczciwie, w każdej firmie. Nikt nie daje nic za darmo a ludzie są tylko ludźmi ( kierowcy i dyrektorzy też ) Pozdrawiam wszystkich. Michał Kowalewski

Elżbieta
@Były

Co to za przemiany, że tak nagle wszystko się zmieniło? Wyścig szczurów, czyli co, weszły w życie jakieś nowe zasady co do progu sprzedaży? Utrzymuje się to do teraz na tym samym poziomie? Chce aplikować, ale słaba atmosfera i konkurowanie nie jest dla mnie;//

Szpunti

Robert
@Szpunti

Bardzo słaby teren, duża rotacja. Podstawy - starają się dawać najniższe + obietnice prowizji, która zobaczysz dopiero po kilku miesiącach. Wewnętrzna walka między dywizjami i straszne naciski. Poszukaj czegoś innego....strata zdrowia i czasu ..q

Sylwia
@Robert

Ale ten słaby teraz i duża rotacja bierze się z tego, że ciężko tam o pozyskanie jakiegokolwiek klienta przez handlowca? A ile tej prowizji dostaje handlowiec i dlaczego dopiero po kilku miesiącach?

Manager
@Sylwia

Klienta zawsze pozyskasz z zamówieniem 150- 300zl netto tylko nic z tego nie wynika dla Ciebie. Ja prze lata pracy w Wurth pozyskiwałem 6-10 klientów miesięcznie. Dlatego wiem co mówię .

Weronika
@Manager

No skoro miał być system prowizyjny, to gdzie on się podział? :D Jak to tłumaczy firma, że gdzie sa obiecane prowizje? A jak z negocjowaniem stawki, np. za staz pracy? Uznają podwyżki, czy niechętnie? Atmosfera między handlowcami jak wyglądała? Wszystko spoko czy rywalizacja trochę?

Dr.Meloni Perejra vel rostoff
@Weronika

Nie ma absolutnie żadnych podwyżek za staż,!!! Są jeśli zrobisz wzrosty , cele , na min ocenę c to coś tam kapnie ,ale i tak ostatnie słowo ma szef atmosfera między handlowcami ok ale wyżej nie tak różowo (usunięte przez administratora), nękanie telefonami straszenie wizytą w centrali , rozmową z dyrektorem , porównywanie Pawła do Gawla na forum podświetlanie na czerwono w tabelkach ale jak robisz wzrosty i jesteś w tabelkach na zielono to jest i fajna fura i 1000 brutto podwyżki i święty spokój ,

@Robert

to fakt na(usunięte przez administratora)non stop wrzucają ogłoszenia na PH, Więc coś w tym jest,ze jest słabizna finansowa.

Łucja
@Dr.Meloni Perejra vel rostoff

A jak się tych targetów nie spełni to co, nie ma żadnego wynagrodzenia? Bo wiadomo, że jakieś plany trzeba w firmie realizować. Zastanawiam się tylko, czy wymagania narzucone przez firmę są realne.

Weteran Nowy wpis

Julka Nowy wpis

Hej. Widzę ogłoszenie na sprzedawcę na sklepie. Wymagają znajomosci branży technicznej. Czy faktycznie kładą na to duży nacisk czy może przyuczają na szkoleniu?

Kandydat Nowy wpis

Słabe podejście do kandydatów na stanowiska... Jakiś czas temu składałem CV do pracy w handlu, po przebytej rozmowie online otrzymałem zapewnienie, że mimo każdej z decyzji zostanę poinformowany. Do dziś się tak nie stało, trochę słabo z profesjonalizmem.

W której firmie jest ten pakiet opieki medycznej w ogóle, co oferują w ogłoszeniu? Fajnie byłoby jakby było w Medicoverze, to jak się zwolnię z aktualnej firmy, będę mogła sobie płynnie przejść, bo mam tam siebie i rodzinę. Chodzi mi o ogłoszenie na przedstawicielkę handlową ogółem, pozdrawiam.

Przedstawiciel Handlowy

gruba baba z hr i łysy kierownik beznadzieja nie polecam szkoda czasu nie mogą znaleźć nikogo

psychologiczne głupie

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
logo firmy Kierownik Działu Utrzymania Ruchu
Ogorzelice
Modular System Sp. z o.o.
logo firmy Technolog obróbki skrawaniem
Częstochowa
Wulkan S.A.
logo firmy Stażysta w Dziale Obsługi Klienta
Albéa Poland Sp. z o.o.

Nieprofesjonalna rekrutacja prowadzona przez (usunięte przez administratora)polegająca na byciu notorycznie niesłowną, ostatecznie w końcu brak jakiegokolwiek kontaktu, mimo zapewnienia.... Firma psuje sobie reputację takimi zachowaniami... (usunięte przez administratora)

Ile czasu trwa szkolenie techniczne na stanowisko Młodsza Specjalistka ds. Sprzedaży i Obsługi Klienta? W ofercie (usunięte przez administratora) jest slajd ze zdjęciem ludzi pracujących na słuchawce w takich kubikach, więc chciałam się u Was zorientować, czy faktycznie nie macie między sobą porządnych przegród, aby nie zakłócać sobie wzajemnie rozmów z klientami. Serio, mnie zgiełk rozprasza :/

Użytkownicy czekają na odpowiedź 44 dni.

Coś z tą firmą chyba a raczej napewno jest nie tak . Od półtora miesiąca do pracy we Włocławku szukają i jeszcze nie znależli ? Szukają pewnie z doktoratem z technologii produkcji narzędzi ???????????? Ale na poważnie omijać z daleka warunki śmieszne

Cichy
Użytkownicy czekają na odpowiedź 51 dni.

Złożyłem aplikację do Wurth Polska po może dwóch tygodniach oddzwoniła pani powypytywala mnie oczywiście na każde pytanie otrzymała merytoryczną odpowiedź . Oczywiście myślałem że mam odpowiednie doświadczenie do tej pracy 20 lat w obsłudze klienta w branży motoryzacyjnej na różnych stanowiskach ale głównie jako doradca . W trakcie rozmowy dowiedziałem się że potrzebne są dwie osoby do oddziału . Myslę nooo ok! Pytam czy jakieś szkolenie będzie pani mówi że oczywiście szkolenie ok 1-5 tyg w Warszawie , zakwaterowanie w hotelu z kimś w 1 pokoju no nie myslę jakiś Żart. W trakcie rozmowy usłyszałem od pani że poszukują do obsługi 2 osób jedna osoba na cały etat druga na 3/4 etatu . Kolejny Żart . Jak to możliwe że taka firma oszczędza na pracownikach, jaja jakieś sobie robią sklep duży 2 osoby na obsłudze jak upilnować klientów. , Później za braki kto będzie płacił ? Już w czasie rozmowy wiedziałem że nie chce w tej firmie pracować . Po kilku dniach otrzymałem info że na chwilę obecną nie mogą mi zaproponować żadnego stanowiska . Myślę albo ze mną albo z tą po . ....ą firmą coś jest nie tak . Dziś widzę nowe ogłoszenie że do pracy nadal szukają ???????????????????? ŚMIECH NA SALi

Zarobki zależnie od regionu, przeważnie minimalna krajowa plus premie. Realne zarobki tj 4400-5000 do ręki. Auto na początek używana fabia. Pracowałem w dywizji drewno, pod względem dyrektora jedna z gorszych dywizji, ponieważ żeby dostać premie za priorytet A(ma go całą firma), dyrektor Drewna żeby się wykazać wymyślił priorytet B. (Jeżeli zrobisz A ale nie zrobisz B, nie dostaniesz kasy). Zwolniłem się że względu na (usunięte przez administratora) w firmie. Podczas pandemii kazano nam dzwonić do klientów i handlować (wszystko podsłuchiwali kierownicy i nie mogliśmy informować klienta o tym że kierownik nas słucha) Zrobiła się z tego afera wewnątrz bo nie chcieliśmy tego robić. Żeby nie brać udziału w tym procederze wolałem zrezygnować z pracy w tej firmie. Jestem ciekawy czy dalej te praktyki są stosowane. @Pracodawca Ogólnie nie polecam pracy w tej firmie ponieważ mydlą oczy na rozmowie a potem jest jak jest.

Piszesz, że zarabia się tutaj podstawę wraz z premią. Za co można dostać te dodatkowe pieniądze? :) Napisz, co takiego mówią na rozmowie, co później nie okazuje się prawdą...

Podstawa Premia: Priorytet A podaje przykład sprzedaż narzędzi na kwotę x zależnie od potencjału klienta premia 400 zł brutto Żeby dostać pieniądze za priorytet A, musisz zrobić priorytet B np dodatkowo sprzedać 20 wierteł.(często nie zrobisz B) Premia na początku za nowych klientów kwot nie pamiętam ale minimum 5 klientów max 8. Premia za realizację planu głównego np robisz 20 tys marzy, dostajesz 200 zł brutto za realizację 100%, i jakiś procent od kwoty netto. Koniec końców jest to tak zorganizowane że żeby zarobić około 6-7 tys musisz się bardzo na gimnastykować i mieć dobrych klientów. Ja pracowałem w mazowieckim i nie polecam, w innych dywizjach podobno jest lepiej.

Szukają przedstawiciela handlowego na rożne lokalizacje. Chciałby dopytać kogoś kto już pracuje na takim stanowisku. Cele sprzedażowe są do zrobienia? Premie wtedy na jakim poziomie? Samochód służbowy bez problemu do użytku też prywatnego? Napiszcie jak jest.

Były

Serio tam ktoś chce pracować ? Miałem spotkanie z dyrektorem działu metal które było z dnia na dzień. Informację otrzymałem pod koniec dniówki w mailu. Facet zaczyna, że musiał odwołać umówione spotkanie z żoną i z klientem. (W godzinach pracy z żoną ciekawe) Kompetencji, brak... Jakiego kolwiek planowania czasu, brak. Poszanowania czasu innych, brak. (usunięte przez administratora) Omijać firmę z daleka. Tam liczą się słupki i uległość przed przełożonym. No chyba że to lubisz

@Szczery

jak już jesteśmy przy rozmowie kwalifikacyjnej, to powiedziałbyś jakie pytania Ci zadawali i czy miałeś jakieś zadanie do wykonania? czy u nich praca handlowca odbywa się stacjonarnie, czy jest mobilna, orientujesz się? no i coś wspominali o warunkach współpracy? handlowiec pracuje tylko na systemie prowizyjnym, czy ma może też zapewnioną podstawę?

Szczery

Pytania np czy ziemia jest płaska czy okrągła lub ile to jest 2+2 -1 czyli proste pytania ,zadan nie ma a praca to podstawa najniższa krajowa a potem prowizja od realizacji planu . Praca w terenie , robisz zamówienia po minimum 160 zł a plan masz np 30 tys

@Szczery

Od czego uzależniona jest premia w firmie Würth Polska Sp. z o.o.? Jakie są progi premiowe? Dodali 17 grudnia na Pracuj.pl ogłoszenie na stanowisko Przedstawiciel Handlowy.

Szukajacy

Proszę o jakieś opinie na temat pracy w sklepie stacjonarnym. Jakie wynagrodzenie?

CoExist
@Michał

Jaka dywizja?

@CoExist

Nie jest to ważne, tak jest w całym tym przybytku.

Stary
@Michał

Chłopie zwijaj się czym prędzej ja robiłem 20 lat i mam identyczne odczucia

Technik
@Stary

Prawda

Iwona
@Technik

Nie zmieniło się nic na przestrzeni lat?

Bonex
@Stary

Zawsze mnie zastanawiają opinie osób, które piszą, że w firmie jest beznadziejnie po czym dodają, że pracowali tam 10-20 lat. Trzymali was tam wszystkich na siłę ludzie?

Jolanta
@Bonex

Mówisz o bezpośrednim trzymaniu na siłę… czy może ciążącej na ludzi presji ekonomicznej na przykład? Wiesz, ludzie mają różne sytuacje życiowe

Izabela
@Bonex

To jest swoją drogą ciekawe, że po tyle lat tu ludzie niby pracują. w takim razie ile wynosi tu jakiś średni staż pracy wobec tego?

Iga

Na stronie maja ofertę na Przedstawiciela Handlowego do kilku miejscowości, mnie interesuje Sieradz. Zastanawiam się nad aplikacją, czy w każdym regionie tak jest, że gdy robisz wyniki to jesteś super pracownikiem, a jeśli nie to zaczynają się schody i spadasz z piedestału dla przełożonych? Czy samochód, który oferują można wykorzystywać do celów prywatnych. No i dajcie znaka ile godzin w praktyce jest w pracy i ilu klientów w ciągu miesiąca musi pozyskać, aby dostać premię?

Beris

Jakimi autami poruszają się przedstawiciele WURTH ?

Były Pracownik :)

7 lat zmarnowanego życia w Wurthcie. Jak macie 20 pare lat to możesz popracować rok lub dwa i iść do lepszej firmy. Kierownictwo jest dla ciebie dobre póki robisz wyniki. Jak ci cię powinię noga lub nie dasz rade robić 30-40% wzrostów to zaczną cię mobingować. Generalnie nie polecam :) Chociaż na niektóre osoby, które pracują w COK lub w centrali złego słowa nie powiem.

Ciekawy
@Były Pracownik :)

A jak oceniasz zarobki? co możesz o nich powiedzieć? Interesuje mnie bardziej ile można wyrobić z premii bo podstawa to osobny temat.

Ciekawy

Czy ktoś obecnie bierze / brał niedawno udział w rekturacji na wlkp / poznań? Jakie opinie do tej pory , jakie warunki finansowe proponowali? Czy jakies konkretne informacje odnośnie targetów do realizacji?

Dusia

Cześć, ogarniam właśnie oferty pracy od firmy, widzę, że szukają sprzedawców, ale niestety nie w Waszrawie. Wiecie może z jaką częstotliwością pojawia się oferta pracy konkretnie na to stanowisko? Warto obserwować firmę? Ile można zarobić biorąc pod uwagę podstawę za cały etat + premie za wyniki? Wymaganiem jest nastawienie na realizację celów sprzedażowych, jakie są targety? Ciężko je wyrobić?

Były Pracownik :)
@Dusia

3-5tyś. Przez pierwszy rok-dwa będą mówić, że jesteś najlepszy a później cie dojadą

Zostaw merytoryczną opinię o Würth Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Würth Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Würth Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 62.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Würth Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 3 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Würth Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Würth Polska Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Würth Polska Sp. z o.o.
1.7/5 Na podstawie 373 ocen.

Würth Polska Sp. z o.o.