Drukarnia DAKO Sp. j.

Opinie o Drukarnia DAKO Sp. j.

Interesant

Dzień dobry. Interesuje mnie praca w Państwa firmie. Chciałbym dopytać na jakich warunkach jest umowa i jakie działy mają wolny wakat? Nie interesuje mnie praca w weekend, ponieważ studiuje.

@Interesant

Witam jeśli chodzi o pracę na produkcji mamy wakat na stanowisku pomocnika drukarza. Praca jest w systemie trzyzmianowym. Proponujemy umowę o pracę lub umowę zlecenia ze studentem - decyzja należy do pracownika.

@Drukarnia DAKO Sp. j.

Skoro praca jest na trzy zmiany, to czy dobrze rozumiem, że nocki też wchodzą w grę? Jeżeli tak, to płacone są dodatki za nocki? No i co do umowy, to jest szansa po jakimś czasie przejść na umowę na czas nieokreślony?

Dako Dako

Dako to jedna z najlepszych firm w Lubartowie- poza produkcją da się zarbiać przyzwoite pieniądze jak na Lubartów. Benefity są mega rozbudowane jak w mało której firmie- ale większość jest tak skonstruowana by móc je ograniczać pracownikom i by jak najwięcej pieniędzy zostało jednak w Firmie. Atmosfera w pracy raczej nijaka, dużo jest układów, układzików... A Zarząd widzi to co chce widzieć albo tylko to co im przedstawiają ich SZCZURKI. Jak ktoś chce zarabiać w firmie z Perspektywami to jak najbardziej polecam, pomimo nijakiej atmosfery- ta może kiedyś się zmieni :)

@Dako Dako

To na produkcji nie płacą przyzwoitych pieniędzy? Bo akurat tam praca by mnie interesowała. A co z benefitami? Trzeba do nich dopłacać skoro piszesz że są ograniczenia dla pracowników? Na czym polegają?

@ppracownik

Czyli to prawda że na nowej hali np. Sklejarki zarabiają lepiej? Jak jest z innymi działami?

Smutny Pracownik

Wiadomość do prezesów, bardzo prosimy o trochę współczucia i rozważenie powrotu do elastycznego czasu pracy. Z dodatkowymi 15 minutami które nic nie wnoszą dla firmy, państwa pracownicy nie są w stanie zapewnić opieki własnym dzieciom. Nie macie wyrzutów sumienia, myśle ze byli byśmy bardziej wydajni i bardziej państwa szanowali jeśli traktowali by nas państwo jak ludzi.

Elka
@Smutny Pracownik

Rozumiem, że musicie zostawać dodatkowe 15 minut... Czy chociaż macie za nie jakoś ekstra płacone? Wcześniejsze godziny pracy się czymś różniły (bo piszesz o elastycznym czasie pracy), czy chodzi tylko o ten kwadrans?

Czas

Witam, czy jest możliwość uelastycznić jednak ten czas pracy? Nie każdy może sobie pozwolić wychodzić minutę po czasie.Te parę minut bardzo by pomogło, a na pewno nie zaszkodziłoby wydajność pracy. Pozdrawiam

Pracownik1

Pracodawco to nie są żadne żale tylko wielka prośba. Przez te dodatkowe 15 minut matki mają naprawdę ogromny problem z odbiorem dzieci na czas. Żłobki, przedszkola czy świetlice w szkołach nie są tak długo otwarte. Osoby dojeżdżające spod Lubartowa, nie są w stanie wyrobić się w czasie otwarcia tych placówek. Kto nam ma te dzieci odbierać ? Wszystkie firmy wprowadzają elastyczny czas pracy, a co się dzieje u nas ?

Pracuś

Jeśli chodzi o karty lanczowe firma mogła dać wybór pracownikom, np.300zł na karte lub odpowiednio kwotę tę pomniejszyliby o narzuty pracodawcy. Wychodzi okolo 250zl brutto pravownikowi. Na łapkę 171zl z groszami. Wolałbym tą wersje, a nie na siłę bedzìemy szukać z rodziną zeby tylko wykorzystać tę niby podwyżkę. Dzieciom i tak żona musi gotować na tygodniu. Te karty to jakaś lipa.skorzystają może na tym pracownicy bez rodziny, którym tylko dla siebie nie opłaci się gotować.

Obecny
@Pracuś

Na stronie edenrnedu jest napisane że dzięki niej można zaoszczędzić na jedzeniu w pracy. Wyobrażam sobie jak zamówią sztance bądz sklejarki. Zawsze było że jedna osoba odbierała i płaciła. Teraz będzie jedna osoba z 10 cioma kartami bądz dziesięć osób ze swoją kartą.

Nie do końca
@Pracuś

Dlaczego rodziny z dziećmi mają nie skorzystać z karty? A czy nie można zabrać dzieci np. na pizze lub coś zamówić..? To dobrze, że żona gotuje dzieciom w domu, ale jedzenie może być czymś więcej niż tylko zaspokojeniem głodu. Mam rodzinę z dziećmi i lubimy czasem wyjść lub coś zamówić do domu czego nie koniecznie zrobimy sami jak suhi, włoska pizza ect. Każdy ma różne potrzeby to fakt. Karta jest fajna, ale nie podoba mi się że kwota na karcie ma być pomniejszana o urlopy. @Pracodawca , czy to konieczne?

@Nie do końca

tak, pomniejszenie o wszystkie nieobecności jest wymogiem wynikającym z przepisów o ubezpieczeniu społecznym. Karta lunchowa jest formą zapewnienia pracownikom posiłków, o ile przebywają w pracy. Niedopuszczalne jest naliczanie tego świadczenia za dni absencji.

@Drukarnia DAKO Sp. j.

Czy taka sama zasada obowiązuje odnośnie premii uznaniowej, że jest naliczana za dni przepracowane a pomniejszana za nieobecności? Proszę rozwiać wątpliwości, bo 70% pracowników nie zdaje sobie z tego sprawy

Tu sytuacja wygląda trochę inaczej. Premia uznaniowa jest składnikiem, od którego odprowadzane są składki ZUS. W miesiącu, w którym wystąpi np. zwolnienie lekarskie, premia jest pomniejszana o czas zwolnienia, ale premie z ostatnich 12 miesięcy są wliczane do podstawy zasiłku. Z kolei w przypadku urlopu premia jest pomniejszana, ale premie z ostatnich 3 miesięcy zwiększają wynagrodzenie urlopowe. To już są standardowe regulacje wynikające z przepisów prawa pracy.

Pracownik12321
@Drukarnia DAKO Sp. j.

@Pracodawca Dlaczego karty lanczowe są ograniczone do wybranych lokali gastronomicznych? Nie daliście podwyżki w wypłacie więc kartami powinno się dać płacić wszędzie tak jak bonami świątecznymi. Z jakiego powodu daliście takie ograniczenie? Niektórzy nie chcą wydawać kasy na jedzenie na mieście tylko chcą np. tą podwyżkę odkładać (wypłacić z bankomatu) albo potrzebują do spłaty kredytu. Takie ograniczenie nie pozwala odłożyć żadnych oszczędności.

PracownikMiesiąca
@Pracownik12321

Dako @Pracodawca nie odpowiedziało na powyżego posta bo prawda w oczy kole... a bardzo byśmy chcieli poznać ich zdanie.

PracownikMiesiąca

Jeśli używa (usunięte przez administratora)to ją o to oskarż i zgłoś. Niech odpowiada karnie.

Warant

Czy z dniem 1 września likwidowane są setki?

Vova

SKORO DNI PRACY JEST 21 TO CZEMU ZA JEDEN DZIEŃ ZABIERANE JEST 15 ZŁ Z KATTY LUNCHOWEJ? 12 DNI URLOPU TO 180 ZL. JAK KTOŚ DOSTAŁ KARTĘ O WYSOKOŚCI 200 ZŁ TO DOSTANIE TYLKO 20. PRZECIEŻ TO JEST ŚMIESZNE

Bajor

Wy tu gadacie o kartach, a temat dodatkowych 15 minut nadal nie rozwiązany. @Drukarnia DAKO Sp. j. czemu nie odniosłeś się do poprzednich wpisów, w których była mowa, że ta dodatkowa przerwa jest bezprawnie narzucona? Powołujecie się na artykuł prawny, tylko zapomnieliście że jest w nim również punkt 2, który nie jest zachowany i o którym już ktoś tu raz wspomniał i jakimś dziwnym trafem ten komentarz został usunięty. To jak to jest, postępujecie zgodnie z prawem w 100% czy nie?

Cxx
@Bajor

Halo pracodawca? Nie da się wytrzymać w tych upałach, człowiek chce wrócić do domu, do normalnych warunków, a nie się grzać jak lasagne w piekarniku.

Kasandra
@Bajor

nie bardzo rozumiem o co chodzi z tą dodatkową przerwą? to źle, że dali pracownikom dodatkowe 15 minut? no chyba, że pomniejszają za to z wypłaty lub trzeba siedzieć dłużej pracy, powiesz o co chodzi? bo z Twojej wypowiedzi wynika jakby to nie było na korzyść pracownika.

Smerfuś

Inna propozycją na wsparcie pracowników zamiast kart laczowych, było by w skali roku danie większej kasy z ZFŚS, np. wczasy pod gruszą, albo dofinansowanie wypoczynku dla dzieci. A nie ograniczanie sie do punktów gastronomicznych.

Filantrop

Z mojej strony chciałbym przedstawić alternatywę na przyszłość. Kiedy wzrośnie poraz kolejny minimalna stawka godzinowa ,fajnym i zarazem ciekawym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie kart do Muzeum, kin ,teatrów .Kultura oraz sztuka pozytywnie wpłynęłaby na rozwój umysłowy wszystkich pracowników ????.Pozdrawiam.

Stacho
@Filantrop

Ty zadbaj o swój rozwój umysłowy nie czekając na kolejne karty. Skoro nie rozumiesz , że karty lunchowe nie maja nic wspólnego z podwyżką stawki godzinowej czy minimalnego wynagrodzenia to jesteś naprawdę ograniczony. Jeśli masz najniższą krajową to od 1 lipca Firma podniesie ci podstawę do 3600 zł , a niezależnie od tego dobrowolnie dołoży ci kartę. Czy to aż tak skomplikowane że nie ogarniasz tego swoim (usunięte przez administratora)mózgiem i siejesz na forach zamęt i dezinformację?

Pracownica

Witam wszystkich, Pracuje w tej firmie już kilka lat. Naprawdę nie rozumiem tych wszystkich złych komentarzy. Widać tu że zarówno Prezes jak i Zarząd starają się jak mogą aby pomóc pracownikom. Mamy tu paczki na święta, premie za obecność, co roku podwyżki, imprezę firmowa i teraz karty lunchowe. To jest naprawdę fajne. W innych firmach tego nie ma. Tak się nawet kawy napić nie można! A o paczkach czy innych penefitach można zapomnieć! Jak wam źle to zmieńcie pracę! Postawcie się proszę na miejscu szefów, miło by wam się to czytało? Naprawdę przy tej firmie wysiadają inne lokalne firmy pod względem dbania o pracownika. Przemyślcie to!

Misiek
@Pracownica

Haha wpis kogoś z góry jak widać prezes chyba myśli jak pomóc sobie żeby jak najmniej pracownikowi zapłacić wykupując pół Lubartowa pisze o oszczędności a nie lepiej dać pracownikowi więcej zarobić i zamknąć te wszystkie (usunięte przez administratora)pracownik wtedy napewno był by wydajniejszy a w czasie inflacji każdy oszczędza gotując w domu raczej wpadło tu coś do budżetu za wspieranie przedsiębiorstw gastronomicznych bo pracowników tu ma się w (usunięte przez administratora) A te wszystkie paczki to są z twoich socjalnych pieniędzy a nie dajom jak to mówisz....

@Pracownica

Jaka firma daje podwyżki w formie karty lunch czy premia za obecność. Podwyżka powinna być w stawce godzinowej. Bony na Święta są zabierane za zwolnienie lekarskie. Stawka premia zabierana za kilka dni nieobecności czy opiekę nad członkiem rodziny. Podobna sytuacja przy urlopie na żądanie.

Serio Serio

To teraz pytanie ode mnie. Jaka firma daje W OGÓLE jakiekolwiek podwyżki takim zwykłym szarakom na produkcji?. Chciałbym się dowiedzieć to może się przebranżowię, tylko proszę o wiarygodne źródło informacji, a nie że ktoś tam coś komuś powiedział. To że zabierają premie za zwolnienie lekarskie to zrozumiałe. Na tyle lat co pracuje u prywaciarzy a trochę już ich przerobiłem widziałem różne przekręty z zwolnieniami, jak ktoś na prawdę ma problem z zdrowiem to OK, ale bywały sytuacje że brali sobie 2 tygodnie zwolnienia - cyk urlopik. Potem chwali się w pracy że ma 40 dni urlopu a przy wypłacie płacz bo mu premie zabrali - litości. Jak się komuś nie podoba ten dodatek - może go po prostu nie brać i problem z bani. Nikt tych kart jeszcze nie widział na oczy, a już płacz że do restauracji trzeba będzie trzeba latać, na kebsa itp ......

Ktoś.

Jak ktoś wogóle nie lubi chodzić po knajpach, a ceny są jakie są, a chciał by w sklepie tą kartą zapłacić. To co ma z nią zrobić?? Ciekawe ile lokali i gdzie te lokale będą?? Co będą ją honorowały.

Dobre

Proponuję postawić w firmie zamiast automatów- szafę. Niektórzy będą śpiewać,,łubu dubu.." A zaocznie będą cisnąć ile wlezie. To byłem ja-Jarząbek ;)

Nieźle

Szanowni właściciele,główna kadrowo,dyrektorze odnosząc się do kart lunchowych to chyba kpina z pracowników oszczędzacie na wszystkim tylko nie na sobie może ująć od korytka trochę sobie bo jest z czego. Żenada na "prężnie rozwijającą się firmę " a osobom które szukają pracy omijajcie szerokim łukiem

Ktoś.
@Nieźle

Nawet Prezydent RP nie podpisał ustawy o regulowaniu na co Polak wydaje pięniądze, chodzi o wolność decydowamia na co chce wydać moje podkreślam Moje zarobione pieniądze, co mam jeść codziennie kepsa zagryzać pizzą.

@Ktoś.

Pański komentarz jest zupełnie nieuzasadniony. Pracodawca dodaje kolejny benefit dla pracowników, zaznaczam dla wszystkich pracowników, mimo, że obowiązek podwyżki dotyczy tylko pracowników z wynagrodzeniem minimalnym. Benefity są dobrą wolą pracodawcy i to pracodawca dobiera formę najbardziej korzystną zarówno dla pracownika, jak i dla firmy. Tak jak wszystkie benefity, karty lunchowe są dobrowolne i skorzystają z nich Ci pracownicy, którzy zechcą. Nikt w żaden sposób nie wpływa na to, jak pracownicy wydają swoje pieniądze wynikające z umowy o pracę i regulaminów.

@Nieźle

Co do kart lanczowych to wspaniały pomysł. A co do powyższego wpisu, to jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził.

kimi
@Drukarnia DAKO Sp. j.

Witam, uważam że takie udogodnienia powinny być konsultowane z pracownikami w formie ankiety. Ale jak to zawsze bywa w naszym małym wielkim imperium, decyzja została podjęta i wszyscy mają się zgodzić. Już od wielu lat jesteśmy świadkami rządów Kim Dzong Una który lepiej wie co jest dobre dla pracownika od niego samego .Z informacji z panelu pracownika jasno wynika na co mają być przeznaczone te pieniądze, Za parę lat może cała wypłata będzie opisana na co ma być przeznaczona. Chcę też zaznaczyć że są stanowiska na których nikt za najniższą krajową pracować nie będzie, więc dolaliście tylko oliwy do ognia i lepiej zacznijcie drukować ulotki z rekrutacją na nowego pracownika. To jest oburzające i tego wpisu nie byłoby gdybyście jak cywilizowani ludzie porozmawiali z pracownikami

Toni
@Nieźle

A z czym masz problem , ze dostaniesz więcej? I tak to przejjesz, zmień prace na lepiej płatna

Ktos
@Ktoś.

Weź się ogarnij, tak jak ktoś napisał możesz nic nie dostać

Andrzej M.
@kimi

Aleś się napocił w tym wpisie a i tak trudno zrozumieć o co tak naprawdę ci chodzi. Jesteś typowym malkontentem i marudą, który bredzi jak "Piekarski na mękach". Zapewniam cię , że 99% załogi z radością i wdzięcznością przyjęło decyzję Zarządu o przyznaniu kart. Ty akurat jesteś oburzony jak mogli to zrobić bez twojej zgody. Śmiech na sali! A co do panicznej rekrutacji to na pewno jej nie będzie nawet po twoim odejściu - ciągle więcej jest chętnych do pracy w Dako niż wolnych miejsc.

Andrzej M.
@Ktoś.

Poniosła cię fantazja wespół z niewiedzą. Kto i kiedy podsuwał do podpisu Prezydentowi "ustawę o regulowaniu na co Polak wydaje pieniądze"? A wolności decydowania nikt ci nie odbiera i nie musisz "codziennie kepsa zagryzać pizzą". Od święta zjedz szczawiankę lub coś podobnego. Kto ci może zabronić? Jako wolny człowiek możesz też nie przyjąć karty i będziesz wolny od twoich problemów!

Prezes i cała kadra zarządzająca powinien wziąć pod uwagę zdanie większości i po prostu zapłacić. A ni szukać kolejnych oszczędności i sposóbow na niepłacenia. Kolejna podwyżka to będzie karta obiadowa ??

Pracownica

A ja uważam że fajny pomysł, nie przejadasz zbierasz ten hajs i bierzesz catering na święta czy jakaś imprezę, ruszcie głową lepiej tak niż oddać do ZUS kaczkom

TONI

Skąd te negatywne opinie , pracuje jakiś czas i nie mogę narzekać , praca jak każda inna, nikt na sile nikogo nie trzyma , ludzie ogarnijcie si

Zostaw merytoryczną opinię o Drukarnia DAKO Sp. j. - Lubartów

• Jak się pracuje w Drukarnia DAKO Sp. j.?

Zobacz opinie na temat firmy Drukarnia DAKO Sp. j. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 147.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Drukarnia DAKO Sp. j.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 111, z czego 25 to opinie pozytywne, 40 to opinie negatywne, a 46 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Drukarnia DAKO Sp. j.?

Kandydaci do pracy w Drukarnia DAKO Sp. j. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Drukarnia DAKO Sp. j.