Piekarnia Familijna

Kuźnica Czeszycka

Marka Familijna zobowiązuje. Naszym celem integracji zespołu jest to, żeby każdy czuł się jako członek wielkiej rodziny Familijna, dlatego oczywiście są organizowane imprezy integracyjne ale są one tylko jednym z elementów systemu motywacyjnego naszych pracowników.
Wywiadu udzieliła:
Elżbieta Kowalczyk Właścicielka Piekarnia Familijna
Co jest najważniejsze w budowaniu wizerunku marki Piekarni Familijnej?
Piekarnia Familijna ma już ugruntowaną pozycję na rynku, ale cały czas realizujemy przyjętą na początku strategią, która opiera się na stosowaniu w naszych wypiekach naturalnych surowców i tradycyjnych receptur. Takie podejście jest ważnym elementem naszej strategii marketingowej opierającej się na podkreślaniu miejsca produkcji naszych wypieków – Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy  jako jednego z benefitów marki Familijna

Jak Piekarnia Familijna reaguje na zmiany w branży cukierniczej?
Mimo tego, że stosujemy naturalne składniki  i receptury nie oznacza to, że koncentrujemy się tylko na tradycyjnych wypiekach. Cały czas poszukujemy nowych receptur, czy też dodatków tak żeby tworzyć  produkty odpowiadające oczekiwaniom współczesnych konsumentów. Przykładem ilustrującym nasze nowoczesne podejście do oferty jest wprowadzenie linii produktowej Chleby Świata, w której mamy chleb szwajcarski, śródziemnomorski oraz inne produkty. W ten sposób chcemy zachęcić naszych konsumentów do innych zastosowań naszego pieczywa niż tylko kanapki.
Drugim rozwijającą się  gałęzią w naszej firmie są wyroby cukiernicze zarówno te codzienne jak i również bardziej wyszukane wypieki, kupowane na domowe uroczystości czy też jako nieodzowny dodatek do kawy w gronie przyjaciół lub rodziny.

Co charakteryzuje wyroby Piekarni Familijnej?
Naszą filozofią jest poszanowanie piekarniczych tradycji i praw natury. Sięgamy po stare, czasami nawet zapomniane polskie receptury. Wypiekamy chleb korzystając z naturalnych dodatków, tradycyjną metodą, z naturalnie zakwaszonej mąki żytniej.
Jesteśmy blisko natury, staramy się ją szanować. Wieś Kuźnica Czeszycka to miejscowość położona na terenie Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy. Czyste powietrze, woda i piękno krajobrazu – w takim otoczeniu od 1991r. pieczemy chleby, bułki i ciasta.

Na czym polega praca w Piekarni Familijnej?
Branża piekarnicza przez produkty o bardzo krótkim terminie spożycia charakteryzuje się tym, że musimy bardzo dobrze planować sam proces produkcji jak i również logistykę dostaw, tak żeby w jak najszybszym czasie dotrzeć do wszystkich odbiorców. Dlatego to co bardzo cenimy wśród naszych pracowników to umiejętności organizacyjne, zaangażowanie i relacje pomiędzy nami a odbiorcami.

Jak wygląda proces integracji pracowników?
Na zakończenie proszę pochwalić się największym osiągnięciem  firmy?
Nasza najmocniejszą stroną którą podkreślają przede wszystkim nasi konsumenci to jakość naszych produktów. To jest efekt przyjętej na samym początku strategii opierającej się na stosowaniu naturalnych i  wysokiej jakości składników od sprawdzonych dostawców.