Opinie o Automotive Lighting w Sosnowiec

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Automotive Lighting. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Automotive Lighting o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Automotive Lighting w Sosnowiec

Antosia

Chciałam złożyć CV,ale słyszałam dużo złego na temat tej firmy.Czy plotki o złym zarządzaniu są prawdziwe ?? Czy będą zamykać firmę? Czy z pensji da się wyżyć ?słyszałam o kłopotach finansowych firmy czy jest to prawda ?

Antoś
@Antosia

Plotki są jak najbardziej prawdziwe, może nie wszystkie ale większość tak. Pozwalniali dużo ludzi, ale zarząd jak i kierownicy zostawili swoich (usunięte przez administratora). Pracowałem parę lat na montażu na hali A (będę pisał z punktu widzenia takiego pracownika), więc wiem jak są traktowani (usunięte przez administratora) i reszta pracowników. (usunięte przez administratora) zawsze mogą się dogadać z mistrzem lub kierownikiem na temat urlopów, podwyżek lub swoich obowiązków. Oni już nawet nie kryją, że mają wywalone na pracowników (oczywiście tych z grupy "reszta"). Zgłaszasz, że masz problemy zdrowotne w związku z wykonywaną pracą to usłyszysz, że powinieneś zmienić pracę. Ale jeśli masz już na to okazję to nie można się dogadać co do rozwiązania umowy za porozumieniem stron. Nie interesuje ich, że możesz mieć plany na weekend bo jest praca. Wynagrodzenie nie jest szałowe patrząc na to jaki czasem jest zapierdziel na linii. Gdy brakuje osób na linii do pracy to pracuje się w mniejszym składzie, oczywiście norma jest mniejsza ale dla nich nie jest ważne, że każdy musi robić dużo więcej za brakujących pracowników. Zarządzanie jest tragiczne. Planiści planują produkcję mimo, że nie ma z czego robić. Kierownicy wymagają, żeby normy schodziły w każdej godzinie, ale nie potrafią dopilnować, żeby maszyny działały poprawnie. Ich zdaniem wszystko działa dobrze, ale jak się okazywało od paru lat jest ten sam problem a naprawiane jest tymczasowo. Nie wiem jakie warunki mają umysłowi (na pewno lepsze) ale produkcję odradzam. CV warto złożyć, jeśli nie masz innych opcji. Ale nie stawiałbym Marelli na szczycie listy "Pożądany pracodawca" :) Pozdrawiam

Sonda
@Antoś

W grupowych nie ucierpieli tzw karteczkowcy sianowlosej i spiętego. Nic dziwnego, skoro dzięki nim uszy i oczy są wszędzie. To już nawet nie jest tajemnicą żadną. Goryl z c podobno ostatnio się chwalił że sianowlosa mu miejsce na tronie docelowo ustąpi jak pójdzie na emke

Tereska z rozbioru

Witam Państwa Czytając komentarze ,aż żal mi niektórych. Jest kryzys chyba kurna wszędzie Jeszcze nic się nie dzieje dramatycznego ,zwolnienia były są i będą. Powinniście się cieszyć ,że ta praca jeszcze jest i Ci najmądrzejsi którzy mają najwięcej do powiedzenia niech siedzą cicho.Proponuje zająć się swoimi rodzinami i codziennymi problemami,a nie wywalać brudów na temat firmy o których i tak większość nie ma pojęcia! Ja odeszłam dobrowolnie choć też byłam skonfliktowana z ex blondi Pokochałam Boga żyje w Zakonie i jestem szczęśliwa. Będę się modlić za was żeby ta firma dalej egzystowała a wy żebyście mieli pracę. Ja udaje się na pielgrzymkę do Meksyku .W programie piramidy,Acapulco i rzecz jasna Matka Boska. Po pielgrzymce wraz z siostrami lecimy na kąpiele lecznicze w Morzu Martwym. Bóg z wami.

Kaligula

Ej ktoś wykasował mój wpis dotyczący tego że nie zgadzam się z tym że dodaje się obowiązków tym którzy zostali. Z jakiej racji mam robić więcej niż mam w swoich obowiązkach? Nie jestem dobrym wujkiem żeby robić za dwóch

qwerty
@Kaligula

A mnie ciekawi czy dodatkowe obowiązki to też dodatkowa kasa? Jakąś podwyżkę dostaliście wraz ze wzrostem obowiązków? Czy są to jakieś obowiązki, które potraficie zrobić lub przeszliście jakieś szkolenia?

Decha

Podsłyszane na palarni Padł pomysł żeby puścić kontrolowany fałsz o kolejnych grupówkach po to żeby ludzie sami się nie zwalniali, żeby czekali ba odprawy. Heh. Zwolnień ma już grupowych nie być. Każda plotka to ustawka żeby przetrzymać ile się da. Pewna osoba nie potrafi dotrzymać tajemnicy i informacji które sama zasięgnęła z najwyższego kręgu

Największy
@Decha

Grupówek ma już nie być, wszelkie informacje o nich to plotki. Pozdrawiam i życzę miłej pracy

Agatka
@Decha

Czemu przytrzymują pracowników tymi plotkami, dużo ludzi chciałoby odejść? Dużo jest takich sytuacji z kontrolowanym fałszem?

Monter

Rozmowa z mistrzem na stołówce na hali B

Czy będzie pani pracowała w każdy weekend i przychodziła na nadgodziny w tygodniu? Czym zajmowała się pani w poprzedniej pracy? Jak z dojazdem do miejsca pracy?

Sroga

Niewiele osób z produkcji zna się na prowadzeniu biznesu, ale każdy potrafi myśleć. Każdy wie co myśleć o firmie, i o zarządzającymi firmą w ktorej brakuje pracowników, bo nie ma chętnych. A jak już się pojawiają to szybko uciekają. (usunięte przez administratora)

Wiola
@Sroga

Dlaczego chętnych nie ma? Stawki wynagrodzenia nie są konkurencyjne czy o coś innego chodzi? Powiesz ile na produkcji zarobić można?

Xxxx
@Wiola

Stawki są najniższe w regionie zarówno dla pracowników pośrednich jak i bezpośrednich, podwyżki w tym zakładzie to żarty, związki zawodowe bardzo bardzo słabe.

Królik
@Xxxx

No i traktowanie pracowników. Kiedyś jak był inny dyrektor to przynajmniej ludzie wiedzieli jak wygląda a dzisiaj? Serb nawet na stołówce jadał z pracownikami. Dzisiaj jakby zrobili ankietę kto jest dyrektorem to najedliby się tylko wstydu - taka świadomość

Alfons z hali C

Dobrze że odpuściłem tego Tytanica Teraz dopiero wiem ile czasu zmarnowalem Na podwyżki nigdy nie było kasy Połowa ludzi nie zna się na pracy a jest na stanowiskach i tylko wymagania i dokładnie obowiązków Opuszczajcie tego Tytanica póki całkiem nie utonie

Programator

Dodatkowe przerwy znów wróciły Przy temperaturze 33 stopnie i więcej wprowadzili dodatkowe przerwy- przekazać komu się da i korzystać. Przypominać się i wymagać szczególnie na hali C. Nie dać się omamić że coś tam nie. Nie ma przerwy - zgłaszać do związków. Co nas to obchodzi że nie ma kim zmieniać, odwieczne tłumaczenie. To niech kierownicy, mistrzowie i nawet dyrektor zmieniają

Dobra
@Programator

Wyobrażasz sobie dyra przy wtryskarce na c? Obstawiam że wytrzymały max 10 minut. Podobno często ma wiele uwag, więc może nam pokaże jak pracować w tej temperaturze. Może nawet przez 12 godzin Juras co ?

Taki88

Napiszcie coś o hali B i hali A co tam dokładnie się robi. Mam rozmowę i nie wiem czy brać. Jak to wygląda z nadgodzinami? Jak z ludźmi? W miarę ok?

Locky

Proszę o informację jakie są tak na prawdę zarobki miesięczne netto ? Oraz drugie pytanie po przeczytaniu wpisów proszę o szczerą odpowiedz a mianowicie, Czy na prawdę jest tak źle w tej firmie, aż tak źle się paruje itd ?

Kasandra
@Locky

Czy naprawdę jest źle? Odpowiem krótko: jest dużo przypadków że ludzie rezygnują po klk dniach i idą w inne msc. Dlaczego? Możesz spróbować i sam się przekonać

Wróżka zębuszka
@Locky

Bożena
@Wróżka zębuszka

Jak taka temperatura pracy to chociaż zapewniają wodę albo przerwę dodatkowo? Powyżej jakiejś temperatury to jest coś takiego, że powinni. Mierzy to w ogóle ktoś? Jakieś szkodliwe macie?

@Kot Filemon
@Wróżka zębuszka

My Polacy lubimy wiecznie narzekać Nikt nigdy nikogo nie zadowoli Jednemu będzie dobrze drugiemu wiecznie źle Stara prawda mówi wszędzie gdzie nas nie ma tam jest dobrze !!!!! Nadeszły czasy gdzie wszędzie każda złotówka się liczy i każdy sprzedany produkt Nawet na targu sprzedający jajka rozliczany jest przez pracodawcę z każdej złotówki, każdego sprzedanego lub ubitego jajka

Wróżka zębuszka
@@Kot Filemon

A co to ma wspólne z pytaniem? Pytanie dot warunków pracy wiec odpowiedziałam jak poniżej 1. Niedawno była lawina zwolnień grupowych. 2. Odejścia po paru dniach od przyjęcia do roboty zdarzają się nie rzadko 3. Nadgodziny w tygodniu - praca po 12 godzin znów na topie 4. Na hali C pretensje do operatorów że są braki jakby to była ich wina a nie maszyny czy procesu. 5. Pseudo szkolenia z wcm czy tam mms - dostajesz wydrukowane kartki i masz się uczyć ale nie w pracy. 6. Zdarzająca się praca na dwie maszyny 7. Zdarzające się skracanie pracownikowi czasu cyklu na maszynie. 8. Aż 15 minut przerwy na 8 godzin. 15minut od odejścia od maszyny nie 15 już na stołówce. 9. Temperatuta pracy w okolicach 34 stopni? 10. Przypadki zabierania premii. 11. Kamery na stanowiskach pracy. 12. Idziesz na maszynę uruchomiona przed twoim przyjściem i masz już pene taśmociągi detali, niejednokrotnie braki do zadeklarowania i a do tego dokumentację to rozpisania. Ma być zrobione. 13. Regularne audyty z wiedzy zdobytej w pkt 5. 14. Sytuację w których kończysz o godzinie 2 w nocy- w konsekwencji 12godzinnej dniówki. I teraz życzę powodzenia z bezpiecznym powrotem do domu o 2 w nocy w piątek 15. Jak nie ma z koleii pracy albo jest jakaś awaria to marudzą ci żeby brać przepustkę- oczywiście nie płatną a co za tym idzie jesteś stratny na godzinach i oczywiście premii. A jak awaria jest w nocy to wiadomo - wracaj sobie człowieku w nocy. 16. Zapomnij że wyjdziesz o punkt 6.00, 14.00, 22.00 - o tych gdz dopiero odbijesz sobie kartę na zegarze który jest na środku hali i dopiero potem idziesz do szatni. No ale nie jest tak że o równej przed rozpoczęciem masz się pojawić. Nie, nie.. trzeba być odpowiednio wcześniej. 17. Podwiniesz sobie trochę nogawki bo ci gorąco w tym ukropie - to są problemy, afera że to niebezpieczne bo spodnie mają chronić. Ale jak zwracasz uwagę na jezioro z oleju przy maszynie to wiadomo ... 18. Chcesz odbiórkę na konkretny dzień bo musisz coś załatwić? Nie zawsze ją dostaniesz. Obserwacje na podstawie pracy w tym przybytku. Staż pomiędzy 7 a 8 lat. Odpowiedź na dodatkowe pytania: tak woda jest dostępna na stołówce więc możesz sobie iść na stołówkę żeby napić się wody. Ale proponuję swoją w butelce bo nie ma zbyt wiele czasu na odchodzenie od maszyny. Czy temp jest monitorowana ? Nie wiem czy oni to śledzą i monitorują ale my pracownicy tak - mamy termometry w kilku miejscach

Dofinansowanie do zielonych szkół, kolonii i obozów. Śmiech na sali. 140 osób się łapie, a co? Reszta jakaś gorsza? Dzieci są równe i równiejsze? A gdzie kolonie organizowane przez zakład?

Fajna

Zapomniałeś dodać że zapisy były od 13 do 15 czyli zarówno 2 jak i 1 zmiana była w (usunięte przez administratora) kolejki już od 12 się zaczęły a część z osób nie zdążyła przed rozpoczęciem zmiany!!! Dla kogo te dotacje ? Dla biurowych? Czy dla samych kadrowych? Ktoś wogole nad tym panuje ? Zapisy powinny być prowadzone na 3 razy, w odstępach tygodnia, ok 10 tak żeby każda ze zmian miała równe szanse. Samą ilość 140 osób już przemilczę. Autka sobie wymienili ale dla dzieciaków kasy wiecej nie ma? Family day też chyba od 3 lat nie ma, ale dla dzieci więcej nie ma?koloni nie organizują bo nie ma kasy?. Najlepsze jest to że mają jakiś fundusz na kawę dla biurowych czujecie to? Fundusz na k a w e No ale na dotacje dla większej ilości dzieciaków kasy nie przeznaczą. Przykre to co się dzieje z tą firmą, nawet taka symboliczna i miła rzecz jak cukierki wigilijne zniknęły. Niby śmieszne ale pracownicy uważali to za coś przyjemnego.

sumiasty
@Fajna

Czy ktoś zabronił Ci się uczyć, miałaś równe szanse, a teraz wypominasz biurowym kawę. Praca w biurze jest bardziej wymagająca niż na produkcji. Jeżeli jest inaczej to nadrób wszystkie zaległości w nauce i witamy w biurze przy kawce ;D

Carter
@sumiasty

Pokazałeś teraz swój poziom. Naprawdę uważasz że ludzie na produkcji to tylko ci niewykształceni? Twoja matka ze wsi zapewne puściła się z górnikiem na Śląsku żeby tylko kasa była w takim razie

Kaśka
@Fajna

Piszesz bzdury. Nie było problemu z wpisaniem sie na liste. Zadzwoniłam na nastepny dzień i spokojnie dowiozłam dokumenty. Nie ma co bić piany. Jak ktoś chciał to bez problemu mógł złożyć wniosek kolejnego dnia.

Kiepski

Tak apropo zakładu Ostatnio na palarni był temat zwolnien grupowych które były oficjalnie ogłoszone, o których oficjalnie wspominały nawet media. Rozmowa z ziomeczkami z technologii, a raczej podsumowanie było takie że czasy BIEDY chyba nastały. Ale odzew także był jednolity - szkoda że dyr nie dostrzega tego (usunięte przez administratora)

Jak tam na hali C nowa mistrzyni ?

Fiona
@Zainteresowany

człowieku ,daj spokój, ślepa przy niej to przełóż do rany.Teraz na dodatek straszy zabieraniem premii, ręce opadają ,mnie zastanawia co się musiało w dzieciństwie wydarzyć ze teraz jest takim zwyrolem.

Jessy

Miał ktoś rozmowy z przełożonym po chorobowym? Jeżeli tak to polecam konsultacje z pip w sytuacji gdy padły nieodpowiednie pytania lub sugestie. Guru zalecił rozmowy z ludźmi.

Leon zawodowiec
@Jessy

Tam sami guru A rozmowa z nimi na niczym się nie kończy Powodzenia dla młodych pracowników

Władziu
@Leon zawodowiec

Nie kończy się ale czy jeden z drugim mają prawo pytać ws czyjegoś l4? Nie wydaje mi się. Jaśnie panujący traci kontakt z rzeczywistością

Susin
@Władziu

Pytania nie dotyczą rodzaju schorzenia. To pytania typu "czy absencja chorobowa była spowodowana złym traktowaniem przez przełożonego". Czy ma prawo zadawać takie pytania? Nie wiem, ale nie sądzę aby były bezprawne. Myślę (może się mylę), że to forma ankiety

Ola
@Susin

Pracodawca nie może robić ankiety na temat przyczyny zwolnienia lekarskiego, pod żadnym pretekstem nie może wypytywać o przyczynę L4 - taką informację uzyskałam na infolinii

Kluczyk

Zwolnienia grupowe z jednej strony, a z drugiej strony na pewnym portalu o pracy pracuuuuj ogłoszenie naboru na nowe stanowisko. To tak gdyby ktoś miał wątpliwości co do firmy

@Kluczyk

O a czy to czasem nie do personalnego posadka? Jedynego chyba działu w którym nie było zwolnień grupowych. I jeszcze przyjmują nowych?

xxx
@Kluczyk

He he, to się nazywa tupet. Mnie tu już nie zdziwi. Nowemu na rozmowię radzę tylko wypytać dokładnie o szczegóły wynagrodzenia. Niech się nie da omamić pier di leniem o super minimach i premiach, żeby potem zdziwienia nie było. Niektórzy wiedzą o co chodzi

Wiśnia
@Kluczyk

A czy ktokolwiek sprawdził na jakie stanowisko szukają zanim skrytykował?

xxx

Jeżeli ktoś chce przyjąć się do logistyki nie polecam iść na zmianę gdzie koordynatorem jest Marcin C. Ten człowiek jest nie zrównoważony psychicznie, krzyki i wyzwiska są tu na porządku dziennym. M.C. na wszystko reaguje gniewem ubliża ludziom i potrafi znęcać się psychicznie na pracownikach. M.C. powinno się zwolnić z tego stanowiska. Ostatnio poszło nawet jakieś pismo do kadr na jego temat ale firma nic z tym nie zrobiła pan M.C. dalej robi to w czym jest najlepszy czyli gnębi pracowników. Najgorsze jest to że wszyscy to wiedzą i nikt nic z tym nie robi. Wiele osób się zwolniło przez tego pana bo nie wytrzymali psychicznie a ostatnio jeden chłopak nie wytrzymał już nerwowo i powiedział co o nim myśli bo już był tak gnębiony. Nie polecam pracy w logistyce przepływach gdzie koordynatorem jest wytatuowany łysy pan który wszystkim ubliża. Kierownictwo doskonale wie że Marcin jest agresywny i reaguje gniewem na wszystko i wszystkich ale nic się z tym nie dzieje ciągnie się to już od lat.

Kaktus
@xxx

Jesteś śmieszny gogusiu. Skoro masz do kogoś problem to załatw to jak dojrzały człowiek- umow się na rozmowę konfrontacje z przełożonym a nie oczerniaj ludzi w sieci. Tak się składa że to nie o tobie teraz ludzie zle myśla, a nke o osobie o której piszesz kozaku w sieci Żal mi ciebie nawet .. myślisz że masz jaja bo poruszasz jakiś wyimaginowany temat anonimowo w sieci? Hahahah proszę cie ????????

Lop
@Kaktus

Chyba miało być "o tobie teraz" Ps. Xxx weź człowieku zajmij się czymś po za kozaczeniem w sieci. Jak coś do kogoś masz to pogadaj z nim o tym. To nie podstawówka tylko dorosłe życie. W kiblu matce też pisakiem piszesz że np lała cie po łbie jak byłeś mały?

marcepan
@xxx

Daj znać,pomogę Ci z tą (usunięte przez administratora)

LENA
@xxx

Proponuję osobiście iść do działu hr. a najlepiej,daj znaka,pogadamy z Anią,jego przełożoną.

marcepan
@Kaktus

Wiesz co to wrazliwosc kaktusie?powinienies wiedzieć,bo kaktusy łatwo wykorzenić...

Jol
@xxx

Słabe to na maxa. Pisanie anonimowo. Hahaha stan ął już? Sklepałeś se ?

@LENA

Akurat Ania nie jest przełożona wspomnianego koordynatora. Dowiedz się najpierw o strukturze firmy później proponuj rozwiązanie. Pozdrawiam

kickboxer
@xxx

przecież to leszcz na parę strzałów, dziwię się, że do tej pory go nie ubiliście.

Witam
@xxx

Pan Marcin C. to człowiek ze starego rozdania byłego kierownika logistyki wewnątrzzakładowej Pana Łukasza K. On i Daniel F. to typowi koordynatorzy, którzy potrafią zarządzać jedynie krzycząc i zastraszając podległych pracowników. Brak warsztatu. Działem logistyki w firmie zarządza Pan Andrzej T., który pod pretekstem spotkania w sali konferencyjnej, informuje pracowników o zwolnieniu wręczając dwie wersje świadectwa pracy do wyboru. Wszystko w obecności Pani kierownik działu HR. Dodajmy, iż wspomniany sposób rozwiązania umowy jest niezgodny z prawem. Jeśli tacy ludzie kierują logistyką, to ludzie tacy jak Pan Michał C. doczeka w firmie MM szczęśliwej emerytury. Nie wspomnę już o szarej eminencji MM, czyli Panie Sebastianie (usunięte przez administratora) na którego również były skargi.

Pin
@Kaktus

No i zaczęło się 130 osób do zwolnienia teraz każdy się zastanawia czy go to nie czeka co za kraj i polityka.

Jola
@xxx

Jak masz jakieś zastrzeżenia do M.C. to umówi się z nim na spotkanie w HR i tam wszystko opowiedz. Dlaczego tutaj?

Bożena
@Jola

A czy ten dział jest naprawdę pomocny czy tylko w teorii? Może masz jakieś doświadczenia, zwłaszcza skoro polecasz, żeby tak zrobić. Stoją po stronie pracownika czy bardziej pracodawcy?

Gocha

Aaahhahahahah Firma światowej sławy rozdaje prasowanki na logo? Seeeerio??? To strona dotycząca opinii na temat konkretnej firmy to piszemy prawde. Piszę więc zgodnie z prawdą - rozdają prasowanki żeby naprasować na służbowych ciuchach zasłaniając naszywkę którą sami dali. Hahahahhahahah. Oni tak serio zamiast wydać nowe ciuchy dają prasowanie. Hahahhahahahahahahhhh. A jak mnie zmuszą do naprasowania ?????? Ja nie muszę mieć żelaska w domu, może nie mam prądu. Z jakiej paki mam marnować prąd z tego powodu że im coś się uwidziało? Hahahahahahahahah PRASOWANKI kumacie to ? W firmie znanej na całym świecie ???????????????????????? Ja osobiście mam w poważniu ich przykaz typu naprasuj to. Ciekawe dlaczego nagle teraz rozdają prasowanki skoro wcm nie ma od chyba 2 lat. Teraz nagle akcja zakryj logo wcm. Hahahahhahah. Alllle ja bym chciała porozmawiać z audytorami w przyszłym tygodniu. Gdyby mi tylko zadano pytanie o logo wcm którego nie zapracuje bo nie mam żelaska. Hahahahahahahhhh. Odpowiedź będzie prosta - no dali mi prasowanke w zeszłym tygodniu ale nie zaprasowałam bo przecież to logo wcm jest z nami od lat, tylko tydzień temu nastała misja zaprasuj logo, zalep logo. I jak to nam powiedziano hahahahahahhahah, żeby audytorzy nie widzieli. Hahahahahah. Serio czekam aż zapytają. Przecież nie będę kłamać, powiem jak jest. Oooooooooo jak ja bym chciała takiej rozmowy. Jak to mawia się za kulisami - na pohybel sianowłosej, na pohybel spiętemu jurijowi - mówmy prawdę. Po co jest sianowłosa? Za co bierze kasę? Tyle czasu i nagle trzeba zakrywać logo? Teraz im to przeszkadza ? Za nasze pieniądze mamy zakrywać logo? Za swoje ? A dlaczego??? Z jakiej paki? Co daje mi zakład żeby w niego inwestować, a w zasadzie w jego image? Ktoś pokaże jakaś inna światową firmę która idzie na taką łatwiznę żeby wymagać od pracowników pracy żelaskiem? Hahahahahahhahh.. Jaki jest koszt nowych ciuchów z nowym logo którego wymagają? Jaki to procent wydatków? Hahahahhahahh. Żelasko - symbol światowej firmy? Hahahahahahh. Spięty bije rekord absurdu historii firmy. Juruś - co jeszcze wymyślisz żeby pracownicy dokładali do wizerunku? Tutaj nic złego nie jest napisane. To opis rzeczywistości. Niech potencjalni kandydaci widzą i wiedzą co tu się dzieje, i co robi firma. Firma rozdaje naprasowanki i wymaga od pracowników żeby w domu, za prywatne środki - prąd naprasowali naprasowanki na logo którego firma już nie chce. Takiej sytuacji nie było chyba nigdy. Gorąco polecam wszystkim podzielenie się tą sytuacją. A jeżeli ktoś otrzyma pytanie od audytora - co to za naprasowanka na koszulce- to proszę o szczerze odpowiadać. Dostaliśmy w maju 2023 naprasowanki informacje- zaprasować logo

Zxx

W długi też dostajemy niskie wypłaty, niedługo zrównamy się z najniższą krajową, podwyżki które podpisały związki to żart , w innych zakładach dostali wyższe podwyżki i premie inflacyjne.

AD_BB

Od pewnego czasu już tutaj nie pracuje ale wiele, wiele lat tu przerobiłem. Jak teraz czytam co się wyprawia w tym zakładzie i jak dochodzą do mnie informacje na ten temat to jestem w szoku jak się pozmieniało. M A S A K R A !!!! Jeszcze za moich czasów tzw granatowe koszulki z wcm postrzegane były jak nieroby, ale wtedy nie było zwolnien i nic z tym nie mogli zrobić. Teraz mieli szansę i wychodzi na to że granatowi są nie do ruszenia bo polecieli ludzie z działów dzięki którym produkcja hula. Kabaret tam macie czy celowo ktoś wolał zredukować strategiczne działy ?

Zuzanna
@AD_BB

Czy mógłbyś napisać co było przyczyną rozwiązania umowy? Dlaczego zrezygnowałeś z pracy? Jakie w ogóle tu są warunki? Dobrze płacą?

Słupek

W Bielsku chcieli zwolnić 300 osób z całości zakładu czyli z 800 osób, a zgłosiło się ponad 500. Jak będzie u nas?

Hala B

To napewno , gdzie oni pójdą? Kto dłużej pracuje zna ich ścieżki kariery.

HalaA

Czy to juz koniec zwolnień plebsu z najniższego szczebla a teraz czas na kierowników?

Hala B

Na hali B nikogo nie zwolnili a pracy jak nie było tak nie ma, pracujemy sobie w ciszy i w spokoju polecam serdecznie.

Coca cola

Od zawsze słyszmy że wcm to wszyscy. To po co nam kierowniczka wcm ? Czy nie tutaj należy szukać oszczędności jezi chodzi o zwolnienia grupowe?

Aurella
@Coca cola

Utrzymanie takiego stankowska jest mocno kontrowersyjne. Wytyczne powinni znać kierownicy na produkcji i wymagać ich przestrzegania. Dla mnie osobiście to stankowsko jest zbędne. Niepotrzebny wydatek pracodawcy pensja plus fura służbowa. Fakt wystawania na palarni to już wogole pozostawię bez komentarza. Można iść na faje ale jak się wyjara to trzeba wracać do obowiązków a nie stać i pociskać bajere. Zwalnia się obecnie utr, technologów, logistykę- ludzi którzy pracują żeby zakład funkcjonował a tymczasem takie sztuczne stanowiska zapewne za niewyobrażalną kasę mają trwać nadal? Ciekawe tzw wysuszona pójdzie naprawiać linie albo maszyny jak po redukcjach nie będzie komubtero robić.

Kazik
@Aurella

Sianowłosa jest nie do ruszenia, zapomnij. Też się zastanawiam kto wybiera osoby na takie stanowiska bo nie raz słyszałem jak próbuje przekonywać i coś tłumaczyć. Zawsze myślałem że powinny to robić osoby które potrafią przekazywać wiedzę i dlatego nie rozumiem pewnych rzeczy tutaj. Ale spokojnie ona chyba na emeryturę już niedługo pójdzie

RPS-ik
@Coca cola

Wie ktoś może ile osób zwolniono z log i utr a ile kartkowców MMS? Jak to jest możliwe że według zakulisowych informacji mmsowcy są ważniejsi od utr, log itp? Czy należy rozumieć że to dzięki MMS jest ciągłość produkcji i dostaw ?

Goguś
@RPS-ik

Nie zwolnili z HR,zakupów i finansów

Zuzanna
@Goguś

W ten sposób firma szuka oszczędności tak jak piszecie? Ogólnie to dużo osób zwolnili? Jak myślisz, dlaczego z tych działów co piszesz nikt nie wyleciał?

Line
@Goguś

Noi tych no jak im tam. aktualizatorów tablicowych od wcm. przecież od nich zależy przyszłość firmy. gdyby nie oni to produkcja leżałaby na łopatkach a lini i maszyn nie miałby kto naprawiać.

Hala A
@Line

To są zakały tego zakładu.. Ta stara to jest jakiś ewewenement Ona chyba myśli, że jest (usunięte przez administratora) ale wszyscy mają z niej polew,łazi tylko po palarniach i obgaduje.

Pomidor ogrodowy
@Line

To tylko pokazuje kto rządzi tym zakładem. Gdybym był prezesem i dowiedziałbym się że zwalnia się utr tech log ale zostawia tabelkowców tablicowych decyzja byłaby tylko jedna. Ba! Gdybym miał gorszy dzień to nawet chciałbym zobaczyć kolejność w jakiej ludzie są zwalniani na podstawie liczby którą podałem. Dobra rada dla tych co dostali kwit - nie dołować się. Wydaje mi się że jeżeli zostawia się pisarzy a zwalnia specjalistów to nie z tymi zwalnianymi jest problem... tylko raczej z tymi którzy typują. To jest oczywiście tylko moje przemyślenie. Ja nie kończyłem żadnych Harvardów i uniwersytetów bo w domu było ciężko i trzeba było iść do pracy ale myślę że stojąc i przyglądając się z boku na to co tu się dzieje mam więcej rozumu i pojęcia niż ci wykształceni na górze

Zostaw merytoryczną opinię o Automotive Lighting - Sosnowiec

• Jak się pracuje w Automotive Lighting?

Zobacz opinie na temat firmy Automotive Lighting tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 510.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Automotive Lighting?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 481, z czego 94 to opinie pozytywne, 60 to opinie negatywne, a 327 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Automotive Lighting?

Kandydaci do pracy w Automotive Lighting napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Automotive Lighting