Opinie o poczta-polska.pl - Poczta Polska S.A. w Warszawa

Poczta Polska zajmuje się świadczeniem usług pocztowych, bankowych, ubezpieczeniowych i logistycznych dla klientów indywidulanych, firm i instytucji, za pośrednictwem prawie 7,2 tysiąca placówek, agencji oraz filii pocztowych.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Poczta Polska S.A. w Warszawa

gol

Słyszałem o fałszowaniu list w marketach, ale nie w poczcie. Sceptycznie podchodzę do tych informacji, bo jest spora otwartość w mówieniu o problemach – powiedział Jerzy Sygidus, rzecznik prasowy Dyrekcji Okręgu Poczty w Poznaniu. W trzech kontrolowanych placówkach stwierdziliśmy popełnienie przestępstwa przez fałszowanie ewidencji czasu pracy – powiedział Jacek Strzyżewski, rzecznik Państwowej Inspekcji Pracy w Poznaniu.

gol

Młotki pracujące na skryminalizowane kierownictwo. NIK przedstawiła wyniki kontroli umów zawartych przez Pocztę w całej Polsce z Banpolem i kilkoma innymi firmami. Bulwersujące wyniki - Wyniki są bulwersujące. 100 milionów złotych strat poniesionych na tych umowach to ostrożny szacunek. Problem jest bowiem szeroki: Poczta zaopatrywała się w sprzęt, którego nie potrzebowała. Nie było koncepcji jego zakupów, nie było planu zaopatrywania się w nie - mówi prezes Wojciechowski. Jego zdaniem, ,to co działo się w Poczcie Polskiej w latach 1995-98, to przykład rażącej niegospodarności, kumulacji wszystkich gospodarczych (usunięte przez administratora) jakie można spotkać na styku państwowej instytucji i prywatnego biznesu".

Askier

Wg mnie nie jest tak źle. Z buta przemierzam rejon mój i kolegi. Raz on siedzi na L4, raz ja więc mamy dużo czasu wolnego. Ostatnio naczelnik pochwalił nas za sprzedaż kalendarzy z Janem Pawłem i dostaliśmy podwyżkę po ok. 570 złotych na rękę. Dziewczyny pracujące na poczcie w czasie pracy porobiły sobie kursy z programowania, taki jest luz. Teraz robią drugi etat w pracy jako programistki Javy. Chyba to nie jest zle jak za 5 tysięcy na czysto miesiąc w miesiąc (nie licząc nadgodzin)??????????????????????????????????????????????????????/.

gol

Zbieranina młotków pracujących na skryminalizowane kierownictwo za płacę minimalną. ,,- Listy obecności były prowadzone nierzetelnie. Dokonywano skreśleń na listach pracowników. W trzech kontrolowanych placówkach stwierdziliśmy popełnienie przestępstwa przez fałszowanie ewidencji czasu pracy – powiedział Jacek Strzyżewski, rzecznik Państwowej Inspekcji Pracy w Poznaniu. O podejrzeniu popełnienia przestępstwa została powiadomiona prokuratura." ,,- Słyszałem o fałszowaniu list w marketach, ale nie w poczcie. Sceptycznie podchodzę do tych informacji, bo jest spora otwartość w mówieniu o problemach – powiedział Jerzy Sygidus, rzecznik prasowy Dyrekcji Okręgu Poczty w Poznaniu."" hahahahahah, koziołki matołki z DOP w Poznaniu

Szukali pracownika na zastępstwo w małym mieście. Z racji tego, że spełnione zostały wszystkie wymagania w ogłoszeniu postanowiłam się zgłosić. CV wysłane, odzewu brak. Oczywiście wiadome jest to, że nie odpowiada się na każde zgłoszenie. Po kilku tygodniach dostaje telefon z dużego miasta wojewódzkiego, który operuje oddziałem w wyżej wspomnianym małym mieście. Rozmowa przebiegała miło, pani pytała o doświadczenie zawodowe, studia, przedstawiła zakres obowiązków, płacę oraz dała do zrozumienia, że będę przyjęta i mam przyjść na szkolenie do miasta powiatowego. Na wejściu oczywiście przywitała mnie bardzo niemiła obsługa poczty. Przyjechałam na szkolenie, które okazało się być rozmowa kwalifikacyjną z kierownikiem… Po rozmowie z kierownikiem obiecał odezwać się do końca tygodnia. Oczywiście telefonu ani maila nie dostałam… Dopiero po jakimś czasie przyszedł mail z informacja, że wybrali kogoś innego… Jaki pech, że w małym mieście każdy się zna i ostatecznie nikogo tam nie przyjęli, bo pracownik, dla którego szukali zastępstwa wrócił do pracy. Ogromna dezinformacja oraz zmarnowanie czasu, ale wiadomo z tym się trzeba liczyć szukając pracy.

logo firmy Specjalista IT
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Nauczyciel do Przedszkola Ziarno

Wliczają premie do podstawy zeby dobić do minimalnego wynagrodzenia taki bonus powitalny zeby za duzo nie płacić ;)

@Paweł

Tak jest , płaca minimalna razem z premią, premie masz zawsze nawet jak się nie starasz , mi 2 razy naczelniczek zabrał cała premie , a kadry i tak mi to oddały jako dodatek do min. krajowej . Poczta nie ma racji bytu w tej postaci , podobnie jak wypożyczalnia kaset Video czy płyt DVD w obecnych czasach.

Jaki Anonim ?
@Paweł

Dlaczego pisząc o pensji jaką dostałem na start post zostaje usunięty ? Gowork proszę takich numerów już nie robić, bo będzie afera ... Jutro rozmowa z rzecznikiem i zobaczymy jaka będzie odpowiedź.

Icho

Straszne opóźnienia w dostawie paczek, kolejki w placówkach, powinno zamknąć się tą Pocztę Polską raz na zawsze, a w miejscu byłej poczty otworzyć toalety.

Ala
@Icho

Powinno się pocztę sprywatyzować i oddać placówki pocztowe w prywatne ręce,gdzie wlaściciel będzie wybierał brygadę do pracy i surowo nadzorował,bo to co teraz się dzieje do woła o pomstę do Nieba.Oni są bezkarni i beszczelni dla klientów. Won z poczta z prl u!!!! zwolnić ich i na szczaw dać kopa!!!!!!!!!!!!!!11

gol

Nepotyzm, protekcja, poplecznictwo, kumoterstwo, klikowość, koteryjność… Oto wartości jakie skutecznie wypromowało wówczas kierownictwo. Świadczą o tym nie tylko liczne wypowiedzi pracowników poczty oraz przedstawicieli związku zawodowego. Potwierdza to dobitnie miażdżący wręcz raport Najwyższej Izby Kontroli. Jest to dokument dostępny publicznie na stronach internetowych. Lektura zajmująca. Wynika z niej bowiem, że kierownictwo Poczty Polskiej zajmowało się przede wszystkim działalnością przestępczą, żerując intensywnie na rozsypującej się strukturze.

szczecin
@gol

ogarnij, sobie dokument z 2014 o powołaniu do służb w warzie w i zobaczysz, że do odstrzału to znaczy literalbie do odstrału. gdzie w domumencie stało, co będzie w razie śmierci na wojnie poszczegolnych osób i to wszystko za grosze i niech zgadnę kadra po protekcji wtedy by uciekla

misiek

Przepracowałem 5 miesięcy kierowca c+e zarabia 4600 brutto i to po podwyżkach wcześniej byli 3600 hahahah plus śmieszne premie za delegacje za dzień 19zl i magiczny bon na jedzenie 9zl od 8h poza domem nadgodziny w systemie 3 miesięcznym czyli w 3 miesiącu jak najmniej godzin żeby nie wypłacać śmiech na sali to (usunięte przez administratora) powinno splajtować natychmiast ośmieszają się

@misiek

Niestety poczta jest dziś firmą, która na każdym stanowisku płaci najmniej na rynku. Nie ważne czy to kierowca, informatyk czy listonosz. Praktycznie każda firma transportowa płaci kierowcom z uprawnieniami więcej, każda firma płaci swoim informatykom więcej, praktycznie w żadnej firmie przy obsłudze klienta nie zarobisz tak mało jak na poczcie (i to często na szczątkowym etacie), każdy ekspedytor czy magazynier więcej zarobi nawet w Amazonie i każdy kurier czy goniec zarabia więcej niż listonosz. Gdy ja zaczynałem swoją pracę w PP to zwykły listonosz zarabiał o 30-40 % więcej niż krajowe minimum. Dziś ma tylko minimum i to wliczając premię. Nawet jak jesteś przedstawicielem handlowym PP to system jest tak skonstruowany żebyś się narobił ale nie zarobił. Jak wykonasz plan to okazuje się że urząd/pion nie wykonał, jak wykonał pion to okazuje się że RS nie wykonał, jak wykonał RS to okazuje się że w skali kraju plan nie wykonany... I pieniążków nie można uruchomić... Tak to działa dlatego trudno się dziwić że wszystko wali się tam na łeb na szyję.

@misiek

4600 brutto dla kierowcy CE to raczej dobry żart . 4600 netto to można jeździć solówka od pon do pt , a nie zestawem i to jeszcze po nocach i w weekendy. Dobrze zrobiłem że się zwolniłem , choć byłem listonogą a nie kierowcą

@Listonosz Ex

Średnio ukośnik na wyczynowy kasjer na gumie z nikotyną lub pracownik magazynu w tym większym dyskoncie/mieście lub innym specjalistycznym gdzie chcą przyuczyć a nie zrazić... Czy to dużo? Raczej nie skoro wszyscy co mają te wysługi i 13 w pierwszym terminie potrafią to rzucić. Oni tam szukają nazwijmy to statecznych co sobie gierkówkę opłacą i byle do emerytury. Polecam znaleźć sobie filmik skorzystaj z palety możliwości poczty polskiej. Tam jest już chyba równo jak stół na tym stanowisku z podstawami co się nie zdarza w średnio wiodących firmach a cała reszta to wolna amerykanka powychodziła z różnych czasów . Jak nie przyszedłeś tu w odmiennie dzikich czasach to nawet nie masz się za czym oglądać a i ci co tam są rozmyślają czy za te kilka złotych więcej im się nie opłaca. Część to tylko tam znosiła czas czekając by się odwdzięczyć tym klikom co nie rzadko pozwalały sobie brać człowieka pod włos (obrażając, wyszydzając itp). Grunt to nie dać się tam zwariować za pieniędzmi których tam nie ma a tu może być ból skoro większość na minimalnej lub niewiele ponad po latach "sukcesów" i głodowych ruchów stawek za inne rzeczy. Już niedawno się jedna 29 latka dorobiła osieracając syna

POCZTEXXX

Czy u was na urzędach też przeprowadzane są zwolnienia w związku z kiepskimi wynikami obciążenia? U mnie na urzędzie na 9 listonoszy 2 ma być do zwolnienia. Naczelnik mówi że sami powinniśmy porozumieć się między sobą kto ma zostać, a kto będzie do zwolnienia. Obciążenie mieliśmy po osiemdziesiąt parę procent i więcej. Ciekawi mnie jak jest na innych urzędach?

Grzesiek
@POCZTEXXX

U nas obciążenie urzędu wyszło 100% a i tak jest redukcja etatów (ktoś to rozumie ?). Obciążenie samych rejonów w służbie doręczeń od lat wychodzi w przedziale 100-130 % (+ rozbiórki) ale nikt z tym nic nie robi. Zawsze ta sama śpiewka: "i tak nie będzie chętnych do pracy". Skoro więc nie będzie chętnych to po co redukować zatrudnienie wśród obecnych pracowników ? Przecież wystarczy dokonać przesunięć między stanowiskami. To co się dzieje w ostatnich latach przechodzi ludzkie pojęcie.

@Grzesiek

Tu jest ten szkopuł że nikt nic nie rozumie. Na wolnym związku Moniuszki jest tekst o tym że przy zwolnieniach macie jakieś prawa a część dobrze by zaczynała się rozglądać za ofertami w okolicy za wczasu. Oczywiście im wyżej tym roboty nie ubywa XD cyrk i może trzeba się na czas ulicy zbierać?

@POCZTEXXX

Tam gdzie pracowałem 3 rejony do odstrzału , zwolnić pewnie nikogo nie zwolnią, bo i tak nie mają obsady .....jedynie co zrobią to zreorganizują rejony czyli dowalą pozostałym ulic z rejonów likwidowanych . Głupi byłem że czekałem ze zwolnieniem się tak długo , trzeba było to zrobić już w 2019 przed Covidem . Nigdy więcej takiej pracy .

gol

Jak wykryto szef Poczty Polskiej w Poznaniu, Tadeusz Trawczyński, jest członkiem rady nadzorczej spółki Transpost SA. Nie widzi w tym jednak nic zdrożnego, mimo że owa spółka świadczy usługi na rzecz... właśnie Poczty Polskiej.

Kierowca C+E Nie polecam !!!

Zarobki: Kierowca C+E 4600 brutto Kierowca C 4400 brutto Nadgodziny: Wypłacane w formie dni wolnych, wtedy kiedy im pasuje. Okres rozliczeniowy 3 miesieczny. W jednym miesiacu przepracujesz 200h ,w drugim 120h, w kolejnym 184h i bierzesz gołą wypłate powiększona i premie ok 300 zl. Na rozmowie rekrutacyjnej gwarantowali nadgodziny płatne 100%, niestety przelicznik nadgodzin do dni wolnych maja 1:1, mimo ze czesto siedzisz ponad 12h w pracy i nalezy sie za to dodatkowe wynagrodzenie jak w kazdej normalnej pracy. Niestety nie w poczcie polskiej. Grafik: Mimo ze beda wam mpwili ze grafik ustalany na caly miesiac z góry, zmiany sa tak często ze trzeba codziennie go sprawdzac. Szczytem bezczelności jest zmiana grafiku z dnia pracującego na dzien wolny po zakonczonej twojej slużbie, gdy kręcisz przerwe w domu, bez jakiejkolwiek informacji dla ciebie czy to telefonicznej czy mailowej. Przychodzisz do pracy i okazuje sie ze zmieniki ci grafik na dzien wolny... O notorycznych zmianach trasy nie musze wspominac bo to jest na porządku dziennym. Praca: 1.Mimo ze na umowie masz wpisane 'Kierowca stale prowadzący pojazd powyżej 3.5T' bardzo czesto jeździsz jako kurier busem dostarczajac paczki do domów. Czesto sie zdarzaja paczki/klatki załadowane pod inny rejon/miasto 2. C+E jazda tylko nocą i nie tak jak będa mowic ze pomiędzy sortowniami które znajduja sie w lub pod kazdym duzym miastem a wymiana zestawów z kierowcami z innych sortowni gdzies w polowie trasy na stacjach lub mopach 3. C jazda solówkami z windą po urzędach pocztowych z klatkami na kółkach, waga klatki 187kg a max ładowność 800kg, notorycznie przeładowane do tego stopnia ze kółka sa powyginane a klatki popękane i zdezelowane. Ciężko to ruszyc na płaskim a co dopiero wepchnąc na winde czy pchac po kostce brukowej. Ponadto luzne paczki o roznej wadze, do twoich obowiazkow nalezy wyładowanie tego na poczcie. Niektóre placówki kompletnie nie przystosowane do wjazdu samochodu ciężarowego, a miejsce rozładunku to najczesciej parking firmowy. Do tego dochodzi odbiór i dostarczanie towaru na paletach. Typowa kurierka i multi drop. Flota: Busy w miare świerze. Solówki iveco częśc poniżej 100kkm, reszta truchło i trupy, porozbijane i wyobijane z kazdej strony, nie działaja szyby, problemy z elektryka jak to z iveco, brak bluetooth czy zestawu glośnomówiącego a dzwonione jest non stop, brak zbieżności, zawieszenie trzyma sie na słowo honoru, klimatyzacja nigdy nie byla odgrzybiana czy nabijana, najmniejsze kabiny przez co jeździ sie sztywno jak na taborecie bo oparcia nie da sie wyregulowac. Zestawy wymieniane co 6 lat, najlepsze z calego grona. Operując taką poteżną flota brak mechaników na miejscu jest iście żenujący i poniżej jakiejkolwiek krytyki, brak podstawowych narzędzi do wymiany choćby żarówki ( możesz sobie prznieść własne to sa slowa kadry ). Brak jakich kolwiek podstawowych środków czystości, uświniona ciężarówke po poprzednim kierowcy mozesz sobie wyczyścic papierem toaletowym i woda lub jak wyżej przynieść własne Kadra: Jak ktoś był przy okienku na poczcie to doskonale wie jacy ludzie w znakomitej większości tu pracują, wklepanie kilku informacji na komputerze zajmuje dłuzej niz mi napisanie tej opini. Z nowoczesnościa nie ma ta firma nic wspólnego, a duch czasu zatrzymał sie na PRLu. Pracy nie polece nawet świerzakowi zaraz po zdaniu prawka, choć biorą wszystkich jak leci a rotacje maja większą niż turystów na lotnisku.

Listonosz EX
@Kierowca C+E Nie polecam !!!

Świetny opis , zawsze byłem ciekawy jak wygląda praca jako kierowca CE w Poczcie Polskiej . 4600 brutto he he , to niech sobie sam jeździ na podwójnej, Dyrektor RS z najbardziej wchodzącym w (usunięte przez administratora) naczelnikiem. Sam popracowałem 12 lat jako Listonosz, i nigdy więcej takiej pracy . 4600 brutto ..... to na dzień dobry dostałem w nowej pracy, 8- 16 pn -pt i jazda tylko busem , a nie nocki , weekendy , i tony to wepchania na naczepę.

Tragedia
@Kierowca C+E Nie polecam !!!

Naprawdę się zastanawiam,skąd oni biorą kierowców do pracy za te pieniądze i na takich warunkach...Co Ci ludzie mają w głowach,że godzą się tam pracować.

@Tragedia

Ja też nie rozumiem listonoszy, co po 20 _30 lat siedzą w PP i biegają po piętrach jak ze (usunięte przez administratora) Cieżka fizyczna praca , co dzień ponad 8 godzin w pracy , wypłata to kpina , szefostwo ma Cie głęboko w (usunięte przez administratora) , zresztą klienci też nie lepsi , a są osoby co 30 lat jako Listonosz i im jeszcze mało. Jak ja się cieszę, że już nie chodzę z tą torba jak osioł po osiedlu w deszczu I śniegu.

Był sobie listek

Poczta notorycznie nie zapewnia właściwego do pracy osobowego stanu zatrudnienia. Na każdym z trzech urzędów na których pracowałem zatrudnienie w służbie doręczeń odcylowało na poziomie 60-70 %. Firma nie płaci za nadgodziny, nie chce ich wogóle wykazywać zasłaniając się zadaniowym czasem pracy. Nie udziela urlopów na czas, sam miałem zaległy urlop za prawie trzy lata wstecz i gdy złożyłem wypowiedzenie to nie chcieli mi za niego zapłacić i to wiedząc jak niski stopień zatrudnienia mają. Sprawa jest zgłoszona do PIP i niewykluczone że oprze się o sąd. Pomimo odejścia z pracy cały czas jestem w kontakcie z osobami z ZZ (ale nie z "S", bo to przybudówka zarządu) i jak mi mówią to tyle zgłoszeń do PIP i wniosków do Sądu Pracy na Pocztę co w ciągu ostatniego roku to nie było nigdy. Lawinowy wzrost. No chyba by tak nie było gdyby to był rzetelny i uczciwy pracodawca.

ech
@Był sobie listek

no niestety ja w ostatnich podrygach w tej pracy pracowałam po 12 h, codzinnie ... w koncu nie dałam rady i poszłam do psychiatry a ogromnie długie zwolanienie lekarskie to co tam się działo... nawet nie chce mi się pisać, zamiast 5 osób na urządzie były 2... nigdy więcej! ja wiecznie przemęczona, koleżanka też i przyjeżdża kontrola, wypocząta, niemiła do tego jakaś ,, osoba,, typu cichy klient, napsiałą na mnie, że się nie uśmiecham

Majka

Przy drzwiach do mieszkania nr 10 są skrzynki pocztowe, listonosz oparł się o te drzwi, by wypisać awizo do odbiorcy w tymże mieszkaniu!!! O zgrozo, nawet nie zapukał. Czy oni mają nakaz wypisywania awizo???

Listonosz Ex

Nie ma czasu na dostarczanie listów, ważniejszy jest handel mydłem, powidlem i dewocjonaliami. Poczta sama nie wie czym jest , firmą kurierska , sklepem , bankiem ?? ....biorą się za wszystko i nic nie wychodzi dobrze. Nie mój już problem .......nigdy więcej pracy w PP.

Dostałem info że dzisiaj będzie dostarczona paczka. Siedzę cały dzień w domu,patrze na śledzenie paczki ,a tu komunikat że zostawiono awizo..(usunięte przez administratora) Mało tego,awizo nie ma w skrzynce,kogo wy zatrudniacie?(usunięte przez administratora)

Listonosz Ex

Jaka płaca taka praca .!!! Musisz lecieć sobie w ciula jako kurier PP , bo inaczej o 22 będziesz, wracać do domu , a nikt za to nie zapłaci.

Krystian

Ta firma funkcjonuje jak więzienie albo jakiś (usunięte przez administratora). Zero nadgodzin, zero urlopu, minimalna na wypłacie. Nikt na nic nie reaguje, nic nikogo nie obchodzi. Jak stamtąd w końcu odszedłem to naprawdę poczułem się jakbym wyszedł na wolność.

Listonosz Ex

Nie ma czasu na dzwonienie , pukanie z każdym listem , nie wyobrażacie sobie ile taki listonosz ma rejonu, plus dodatkowo za innych których nie ma lub są na chorobowym. Lepiej nie będzie, cieszcie się ze macie Awizo , wiecie o liście i możecie go sobie odebrać. Poczta ma ogromne braki kadrowe spowodowane płacą na poziomie minimalnym i cieżką pracą na deszczu , mrozie I w upale .

Były

Tak bo z emerytury z reguły jest końcówka i to jest jeden z powodów dla których braki wśród listonoszy wynoszą tylko 20-30 % a nie 50-60. Z reguły, bo i wśród emerytów zdarzają się (usunięte przez administratora).

@Były

Tak , to jeszcze część ludzi trzyma w tym (usunięte przez administratora) ...ale to się kończy i skończy niebawem całkowicie.....ciekawe czy wtedy za minimalną krajową będą chętni robić obecne 2 rejony , bo zapewne do tego stopnia w ciągu kilku lat je powiększa.

Były już pracownik

Pracowałem na Poczcie kilka lat temu jako listonosz samochodowy, dużo prawdy jest w tym co tu piszecie (bo z tego co wiem to i nic się nie zmieniło). Praca ciężka, czasami fizycznie, czasem psychicznie, mój główny powód odejścia to koszty eksploatacji samochodu. Zwyczajnie nie zazębiało się finansowo ( po części to wina dróg na moim byłym rejonie).Praca odpowiedzialna, czasochłonna i wymagająca. Teraz pracuję od 7 do 15 w biurze, w firmie niezwiązanej z Pocztą. Nie obchodzi mnie to, że jak pójdę na wolny dzień to na następny będę musiał robić pracę z dwóch dni, nikt w środku urlopu nie ściąga (bo nie ma ludzi), zarabiam lepiej i wiem ile zarobię w danym miesiącu, po godzinach pracy, w weekendy, nie biegam za mechanikami, itd. Mimo to tęsknię za tą pracą, serce zostało na rejonach - tę pracę trzeba kochać i to prawda, to nie tylko praca ale i służba.

@Były już pracownik

A ja nie tęsknię za rejonem i ta pracą , szkoda zdrowia i samochodu , co to ma być, że jeździsz swoim prywatnym autem dla firmy ??? A oni Ci dają zlotoweczke , niech naczelnik jeździ swoim autem za 1 zł.....zobaczymy czy by chciał. W nowej pracy jak im opowiadałem o tym to niedowierzali .. Teraz mam spokojną pracę 8-16 pn pt , żadnych nadgodzin , pensja na dzień dobry lepsza jak po 12 latach na poczcie . Nigdy więcej takiej pracy jak poczta . Nie tęsknię za toksyczną atmosfera w pracy , za naczelnikiem który nie wie o bożym świecie lub takiego udaje , za pisaniem jakiś oświadczeń , za starym osmarkanym czajnikiem do kawy /kawa swoją/ .

@Listonosz Ex

Podpisuję się pod tym obiema rękoma. Praca na poczcie to był czas stracony dla życia, zdrowia, bliskich i rodziny. Ta praca wysysała ze mnie wszystko jak pijawka. Dziś mam spokojną pracę, zarobki 40 % wyższe niż na poczcie, urlop w zaplanowanym terminie (a nie z dwuletnim poślizgiem jak w PP), na urlopie spokój, można odciąć się od pracy, zero stresu że będą próbowali mnie ściągnąć a po powrocie będę miał zawalony rejon z tygodnia (bo i tak bywało). Nikt w trakcie urlopu nie dzwoni a nie jak na poczcie,niby urlop ale non stop jesteś pod telefonem, bo co chwilę dzwonili jaki nie z poczty to z rejonu, jak nie z rejonu to z rozbiórki,bo nie wiedzą gdzie kto mieszka, jak gdzie wejść,gdzie co znaleźć. To była masakra. Teraz mam spokojną pracę, praktycznie bez żadnej konkretnej odpowiedzislności i przez cały miesiąc nie narobię się tylko co na poczcie narobiłem się w jeden dzień. I ciągle było mało ! Szacunek dla tych co odeszli, a tych co zostali mi nie szkoda. To są ludzie, którym nawet jak byś nasikał na głowę to by udawali że im to nie przeszkadza. Jak grają tak mają. Pozdro dla normalnych.

@Były już pracownik

Służba ? W zawodach w których jest służba zarabia się 2-3 razy tyle i ma liczne przywileje (często po 25 latach jesteś już na emeryturze). Na poczcie masz tylko obowiązki za krajowe minimum. Odpowiedzialność jak w NASA a pensja jak na portierni. PP to dziś śmieciopraca poniżej w hierarchii od marketów czy McDonalda.

Lili
@Były

Mam pytanie a gdzie znalazłeś pracę bo ja też jestem listonoszka i się zastanawiam gdzie tu nawiac stad. Wolałabym pracę biurową ale nie mam znajomości niestety ????

@Lili

Tu pytanie co to za rejon, z czym do czego i czy to dobry czas. Tu już praktycznie po uszy poniżej dna a już niżej trudno zejść i pytanie co tu się ma i czego można szukać gdzieś indziej. Pierwsze to napływ ze wschodu i ciekawe jak to się skończy, drugie to następna kroplówka wytrzaśnięta cholera wie skąd i do czego(fundusz premiowy coś ruszają za śmieszne miliony gdzie w tej firmie jak po równo to będą grosze) mało że już okazało się że można wyciągnąć coś z budżetu za nierentowne urzędy i za już podpisane przetargi. Może czas się rozejrzeć co robią co co odeszli z własnego podwórka? Tu większość co odeszła nie chce was zbawić tylko nalać oleju kolejnym wolontariuszom który sami wymęczyli w tej (usunięte przez administratora)I. Polecam szukać niszy i być w niej dobry. To się zawsze opłaca.

@Lili

Pracuję w dość dużej firmie zarządzającej nieruchomościami. Co ciekawe pracę znalazłem w rejonie, bo firma ta ma swoje biura w rejonie który od kilku lat obsługowałem. I pewnego dnia, gdy jak codzień poszedłem do nich z korespondencją to zapytali czy nie chciałbym u nich pracować. Powiedzieli, że znają mnie od lat, widzą że jestem sumienny, inteligentny, kontaktowy, że mi ufają... I tak się zaczęło. Już po 6 miesiącach pracy, gdy zobaczyli że sobie radzę dostałem podwyżkę i tym samym mam bezproblemowo czwórkę z haczykiem na rękę. Po prostu docenili to czego poczta nie potrafiła (nie chciała ?) docenić przez lata. A ty gdzie masz szukać ? Wiele zależy od miejscowości w której mieszkasz, jej wielkości, położenia, specyfiki. Znajomości dziś raczej nie grają roli bo to raczej praca szuka ludzi a nie na odwrót. Na początek rozeznaj obsługiwany przez ciebie rejon czy teren. Pomyśl gdzie mogłabys uderzyć. Jeżeli obsługujesz go od kilku lat to masz ogromną przewagę nad innymi, bo firmy czy instytucje tam się znajdujące cię znają, a to bardzo duża wartość na początek. Powiem ci że przez te lata pracy z mojej poczty odeszło masę ludzi i wszyscy są zadowoleni. Pracują w różnych branżach. Kierowcy w firmach komunalnych, niektórzy porobili kursy i jeżdża w MZK. A byli listonosze np. w firmach spedycyjnych, agencjach celnych, hurtowniach, jeden kolega pracuje na kolei, jeszcze inny jest zaopatrzeniowcem (ma ponad 5 k brutto), jeszcze inny dyspozytorem. Generalnie każdy sobie radzi, jest zadowolony i jak się spotykamy to mamy gęsią skórkę, gdy pomyślimy że mielibyśmy wrócić na pocztę.

XD a w szczecinie nikt nie chc

a w szczecinie nikt nie chce pracować, przychodzą młode osoby, patrzą na ten haos obserwują krzyczących kierowników z (usunięte przez administratora), śmieją sie im w twarz i odchodzą pisząc skargi do PIP. nie ma głupich, nie za te pieniadze, nie do tegoego haosu.

@XD a w szczecinie nikt nie chc

Prawidłowo robią , młodzi nie są tacy głupi żeby latac jak potrzepany cały dzień po ulicy za minimalną krajową. Starzy listonosze niech siedzą do śmierci , skoro ludzie taka pracę.

Listonosz Ex

Prawidłowo.! Nie te czasy , młodzi zupełnie inaczej wyobrażają sobie tą pracę , nie mają pojęcia ile to układania , pisania , kwitowania po 2 razy i innych nonsensów .Pochodzi kilka dni , wróci do domu o 19.00 i tyle go widzieli .

Si vis pacem, para bellum

Zrobić się by tylko dorobić garba? Dalsze prowokacje? Firma ma problem i już go chyba rozwiązuje. Ze 120 tysięcy pracowników w 2016 już jest ponad 70 albo i poniżej. Zostaną tylko ci co znoszą i są już tak ucywilizowani...

Listonosz Ex

Młodzi się szanują , nie mają zamiaru gibać co dzień za place minimalną , jeszcze najlepiej niszcząc swoje prywatne auto lub rower po to aby poczcie zrobić interes . Jak poczta chce rozwozić listy I paczki, niech zawiera umowy B2B tak jak to jest w konkurencji , a nie wykorzystuje prywatne auta osobowe ludzi .....kto ma pokrywać koszty ??? 1,10 za km to niech sobie naczelniczek weźmie wsadzi (usunięte przez administratora)

Si vis pacem, para bellum

Tylko pytanie co tak płaczecie że nie ma się kim zasłonić? Młody to dam dla was facet przed 40 już co widocznie z braku laku ma pracować za podstawę poniżej minimalnej i pojedynczymi procencikami. Pewnie te już 600+(nie tysiąc i premie też%) na podstawie dalej trzyma z nadzieją że znowu będzie wicekierwnik. Tam to każdy jak prezes co trochę starszy. Tylko się podetrzeć nie ma kim.

allicja
@XD a w szczecinie nikt nie chc

w szczecinie jest ogromna rotacja pracowników, kiedy ja pracowalam około pół roku , przewinęło się 15 osób, wiem bo prowadziłam składki na prezenty to szokujące, że jest taka rotacja.

@allicja

Wszędzie jest rotacja , co ma zatrzymać nowego pracownika ? Pensja ? Najniższa krajowa !....Owocowe czwartki ...he he jak sobie kupisz jabłko to będziesz mieć owocowy czwartek . Nic lepiej nie bedzie tylko gorzej , obciążenia pracą wyszły źle , bo tak ma być....więc za chwilę będą redukować etaty , to spowoduje że pozostali będą mieć jeszcze więcej pracy , im więcej pracy tym więcej ludzi mówi ,,nara ,, i ucieka z poczty.

alicja
@Listonosz Ex

nie wiem jak poradzić sobie na okienku, kiedy ja pracowałąm miałam wieczne nagoziny i to po max godzin - czyli 12, dodatkowo, był rok 2014-2015 i pracownicy zostali obciązeni (usunięte przez administratora) gazet sprzed okienka, to były okolsalne kwoty po kilkaset zł na miesiac, częśc osob zaczęła to spłacać, tam były ogromne braki, w źle przekzanych znaczkach i w tych gazetach. na urzędzie notorycznie byly kolejki, ludzie sie awanturowali np że paczka zostałą nie dostarczona na ta pocztę na ktorą trzeba. np wrzucili na mały urząd 100 paczek i więcej z okolicznych rejonów, nikt nie chciał pomóc. kiedy próbowałam to jakoś wyjaśnić całe odium skupiało się ... na mnie.... a kiedy chciałam dostać się do administracji, siedząca tam kilka godzin komisja wyśmiewała się ze mne jakbym chciała dotknąć jakiegoś nieba. przykry obrazek, bo ja nie miałam przerw z takim ogromem nadgodzin i ten kontrast gdoze grupa ludzi siedzi sobie za stolikiem i się nudzą obrażając innych. szok. moim zdaniem ta nadmiernie rozbudowana administracja nie wie, co się dzieje na urzędach. a obrazki z poczty są szokujące i to bardzo mocno.

@alicja

Ja mam spokój z PP , z dnia na dzień położyłem wypowiedzenie po 11 latach , najlepsza decyzja , teraz mam spokojną pracę od pon do pt 8 -16 . Zmień pracę ! szukaj , składaj cv , gorzej niż okienko lub listonoga ciężko trafić. Nic się nie zmieni w PP nigdy , listonosze i okienkowi będą ekspoatowani , a naczelnik , zapewne sympatyk parti rządzącej będzie siedział cały dzień i uzupełniał tabelki w Exelu.

Listonosz Ex

Koszmar ....zapewne . Nikt nie chce pracować w takich warunkach za minimalną I Szczecin , duże miasto , nad morzem , granicą z Niemcami za rogiem to nie dziwota że nie ma komu listów nosić. Ci co zostali zapewne robia za 3 , flaki sobie wypluwaja a poczcie to pasuje .

pocztowa agencja

A ja się wypowiem z punktu widzenia prowadzącego Agencję Pocztową. Mija ponad 15 lat jak współpracuję z PP. Początki współpracy były takie że nawet komputer nie był wymagany w Agencji, wszystko na papierze, ale działało to w porządku. Potem musiałem kupić swój sprzęt zgodny z wymaganiami poczty, coraz więcej "cyfryzacji", a niby mniej biurokracji miało być. Po tych 15tu latach, mogę stwierdzić, że tej pracy "papierkowej" jest nie wiele mniej, a na komputerze trzeba spędzić dwa razy tyle czasu dodatkowo co przy "papierach". Rano przy otwarciu wgrywasz listy z pendrive'a od 3 listonoszy, zgrywasz pliki z paczkami z maila, potem to wszystko przenosisz do systemu (przy okazji automatycznie zgrają się listy błędnie zrzucone i potem to my mamy problem bo list w systemie jest u mnie a fizycznie go nie mam), osobno zgrywasz paczki "odbiór w punkcie"... itp. itd. ;) do tego jakieś wgrywanie "konfiguracji" i innych pierdół, które potrafią na godzinę zablokować system jak się wgrywają :D Kupiłem kiedyś laptopa, z wymaganiami wg umowy z PP, przyjeżdża informatyk no i twierdzi że "kiepski ten laptop" .... teraz niedawno kupiłem nowego laptopa- żeby mieć już święty spokój- i mój i informatyka, więc już wziąłem taki z najnowszym oprogramowaniem- co zresztą było w umowie- no i informatyk z PP przyjechał instalować program i stwierdził że mogą być problemy bo ten mój nowy system jest "za nowy" dla tego ich programu P2000 .... :D także mając kontakt z urzędem "macierzystym" wiem jaka tam panuje atmosfera, każdy chyba ma dość ;) na szczęście nie jestem zatrudniony w tej instytucji, można powiedzieć że jestem "partnerem", choć i to na przestrzeni ostatnich lat się na gorszę zmieniło, bo przyjeżdża "naczelnik" na kontrolę i przedstawia tabelkę w stylu "za mało priorytetów, za mało ubezpieczeń paczek ... itp", ale na szczęście - i to powiedziałem- przecież w umowie nic takiego nie ma!!! no i od tego czasu "naczelnik" przy kontroli grzecznie prosi o zwiększenie sprzedaży ww produktów ;) Wolę mieć 10 zadowolonych klientów i polecić im wysłać listy polecone ekonomiczne zamiast priorytetów, niż wcisnąć na siłę ludziom 10 listów priorytetowych i czuć się jak (usunięte przez administratora) ... a tak to teraz wygląda w Poczcie Polskiej, żeby robić tabelki i "normę" wyrobić, ament ;)

@pocztowa agencja

Pocieszę cię, bo inni też tak mają. Nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego jak bardzo skomplikował mi pracę zwykły tablet gdy pracowałem na listonoszu. Wcześniej przez lata była zwykła,poczciwa, prosta i bezawaryjna karta doręczeń. Ale pewnego dnia poczta postanowiła "ułatwić" nam pracę zastępując ją tabletem. I zaczęło się. Przede wszystkim paradoksalnie więcej pisania. Ponieważ listy wpisywane na tablet mają drukowane numery i kody kreskowe,na każdej awizówce trzeba było taki kilkudziesięciocyfrowy kod wpisywać. Przy 100-120 poleconych dziennie, męczące bo około 50% z nich awizujesz. A wcześniej człowiek po prostu nalepiał nalepkę z numerem i już. Mało tego, w każdej sytuacji trzeba taki list wyszukać na tablecie po to by na GPSie było widać że awizujesz go pod danym adresem (wymóg poczty w razie reklamacji). Niby jest skaner, ale w warunkach polowych, deszczu, wiatru,mało użyteczny. Szukanie listu po numerze (wyszczególnione są tylko EPo) przy ponad 100 poleconych męczące, (usunięte przez administratora) i frustrujące. Śmieszne było to że po takim kliknięciu że "list awizowany" niemogłeś go już wydać adresatowi, nawet jak go chwilę później spotykałeś. Trzymałeś list w ręku,adresat stał obok, chciał odebrać ale nie mogłeś mu go wydać,bo w tablecie musiałeś wcześniej zaznaczyć że awizo. I następnego dnia adresat musiał zasuwać na pocztę by odstać swoje w kolejce i odebrać list, który gdyby nie debilny tablet wydałbyś mu dzień wcześniej od ręki. Ile razy wygasło mi hasło w rejonie i musiałem je przy kliencie zmianiać i uruchamiać całe to tałatajstwo od nowa to nawet nie mówię. Jak ktoś jest biegły to minimum grube klikadziesiąt sekund, a jak nie to dobre kilka minut. A klient stoi i czeka. Do tego dochodziły aktualizacje które blokowały tablet w każdej chwili. I nigdy nie znałeś dnia i godziny a to jest praca z ludźmi. Tym bardziej że żeby uruchomić to badziewie musiałeś wbijać masę rzeczy, z którymi nie miałeś nic wspólnego m.in. stan licznika pojazdu (pomimo,że nie masz samochodu, bo obsługujesz rejon pieszy), stan zapasów magazynowych (nie masz z tym nic wspólnego), dostajesz info że "ostatni paragon nie został podsumowany" (do dziś nie wiem o co chodziło). Szkoda gadać. Poczta to taka dziwna firma w której im więcej jest inforamtyki i technologii tym więcej pracy i problemów dla pracowników. Wraz z postępem technicznym pracuje się tam ciężej i bardziej uciążliwie, a przecież powinno być odwrotnie. Ale na szczęście to już nie mój problem i mogę tylko współczuć.

Zwykła najniższa w hierarchii

E tam. Co wy wypisujcie za bzdury. Praca regularna po 8 godzin. Dobra pensja krajowa, umowy na papierze, wypłata na czas to mało? Jak dla mnie to super warunki.

@Zwykła najniższa w hierarchii

Sprecyzuj o jakim stanowisku piszesz. Na listonoszu/okienku/ekspedycji pensja jest PONIŻEJ minimum, comiesięcznie "wyrównywana" wytrychem za pomocą tzw. "premii". Umowy na papierze czy wypłata na czas to coś co reguluje kodeks pracy, a nie widzimisię pracodawcy. Nawet Janusz z Grażynką o tym wiedzą. Jeżeli piszesz, że to są dla ciebie "super warunki" to oznacza że masz oczekiwania rodem z Kambodży. Ale i tak wszyscy wiemy że jesteś oddelegowana/ny tutaj z poczty by pisać te bzdury i robić pracodawcy (który jest wyzyskiwaczem i każdy pracownik na offie ci to powie) tzw. "dobry PR". Słabe.

@Zwykła najniższa w hierarchii

Bzdury , najniższa krajowa razem z premia, praca jako listonosz to chyba najgorsza fucha w PP. Pracujesz od rana do wieczora , masz zrobić rejon i jeszcze połowę innego za darmo , ciągle braki kadrowe , szczególnie w grupie listonoszy . Nikt powoli już nie chce tak pracować, zostali Ci co muszą, mają 2 lata do emerytury itp .

Zostaw merytoryczną opinię o Poczta Polska S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Poczta Polska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Poczta Polska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 404.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Poczta Polska S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 342, z czego 43 to opinie pozytywne, 221 to opinie negatywne, a 78 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Poczta Polska S.A.?

Kandydaci do pracy w Poczta Polska S.A. napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Poczta Polska S.A.
1.5/5 Na podstawie 896 ocen.

Poczta Polska S.A.