Polcode Sp. z o.o.

Opinie o Polcode Sp. z o.o.

H 2014-07-02 09:42:59
Zdajemy sobie sprawę, że firma kontaktuje się tylko z wybranymi osobami ale byłoby na prawdę miło gdyby została wysłana wiadomość zwrotna z informacją co poszło nie tak aby w przyszłości mieć więcej szczęścia.
Afrodyta 2015-06-04 15:37:36
Firma z dziwnym podejściem. Niby potrzebują pracowników a przesadnie wybrzydzają przy rekrutacji. Niby szukają solidnych a wybierają tych, którzy na warsztaty nawet sprzętu nie skonfigurowali a wszystko było opisane dużo wcześniej. Nie rozumiem o co chodzi.
tolek 2015-06-09 23:12:22
Oczywiście narzekają ci, których do roboty nie chcieli a to raczej miejsce na wypowiedzi pracowników ;) Porządna firma, przede wszystkim stabilna i z jasną przyszłością. Wypłaty zawsze na czas, luźna atmosfera, pracownicy traktowani są jak ludzie, a klienci z zagranicy to zupełnie inny poziom niż polskie janusze.
Afrodyta 2015-06-10 13:58:12
"...a to raczej miejsce na wypowiedzi pracowników..."
Może jeszcze z określonym stażem, konkretną technologią i kolorem wlosów?

GoWork jest miejscem do wypowiadania się i pracowników i osób biorących udział w rekrutacji. Każda informacja - choć zawsze subiektywna - w jakiś sposób opisuje firmę i daje jej obraz. Komentarz napisałam nie tylko z własnych doświadczeń ale i innych osób, które brały udział w warsztatach i miały lub nie miały kontaktu z działem HR. Mimo wszystko życzę powodzenia bo wiem, że nigdzie nie jest idealnie.
Marek 2015-07-01 20:38:53
Polcode rozmowa kwalifikacyjna - na początek dzwonią umawiają się z tobą na Skype na rozmowę - gdzie pracowałeś co robiłeś czym się pochwalisz - choć nie wymagają portfolio to musisz im opisać jakiś projekt hehe, oczekiwania finansowe choć i tak ustalone z góry, model rozliczeń up, b2b, potem rozmowa po angielsku opowiedz o sobie...twoje słabości, twoje osiągnięcia blee flaki z olejem, potem innego dnia kolejna rozmowa i zadanie z technicznym co ma kartkę gotowca co ma robić gadka szmatka da Ci coś do rozwiązania masz ileś czasu..lub udostępniasz ekran skype i robisz przy gościu możesz odmówić bo jest to stres i to nie znaczy ze nie potrafisz no i potem decyzja parę dni później dzwonią i mówią ze zostałeś przyjęty.Ogólnie nie wiadomo jak oceniają twoje zdolności w sumie wywalone mają gdzie pracowałeś, abyś dobrze gadał angielskim ble ble yes yes of course, kolejna techniczna rozmowa to zupełne nieporozumienie bo jak masz doświadczenie to tak jakby oni nie wiedzieli o tym i masz książkowe pierdymały. W ogóle z HR jest okey ale zamiast dać człowiekowi gotowy skrypt szukaj błędów albo przesyłam test 20 pytań quiz jeśli wynik większy niż 80% przechodzisz. Generalnie muszę powiedzieć, ze jak tak to biorą studentów płacą im choć nic nie potrafią i potem zatrudniają ale jak ktoś ma doświadczenie to jakby ścierą był. Oczywiście nie wytłumaczą Ci jak oceniają twoja osobę i to jest minus potem masz odpowiedzi od HR już po drugiej rozmowie (razem dwie hr + tech)na email - poniżej oczekiwań, nie spełnia naszych wymagań, gratuluje przeszedł pan kwalifikację, zapraszamy do biura celem podpisania umowy. No możecie czuć się jak tępe wałki a oni nawet wam nie powiedzą co wychodzi źle o ile źle:) Ale to tylko ludzie trzeba ich pytać ciągnąć za język bo za to im płacą. Przed rozpoczęciem rozmowy warto zapytać jak będzie przebiegała i poprosić o szczegółowe opisanie jak będzie wyglądać ocena.
Dominik 2015-07-16 12:36:29
Polcode to duża firma i mają już wypracowane pewne sposoby rekrutacji, które widocznie się sprawdzają. W jednych osobach widzą potencjał a w innych nie i to jest ich prawo do oceny. Ja niestety się nie dostałem ale przynajmniej widzę, że coś się w Polsce zmienia i chociaż studenci mają większe możliwości. Warsztaty przeprowadzone profesjonalnie i bardzo przyjaźnie.
Mariusz 2015-10-08 18:05:41
Firma dla licealistów ze wsi z neostradą. Na rozmowie panie ktora nie kuma bazy zadaje pytanie z teorii. Dopiero na końcu sie dowiadujemy o nistkich zarobkach i o tym ze instaluja szpiega w systemie ktory robi zdjecia i sprawdza czy ruszasz myszka. Dziecinada. Ludzie nie psujcie rynku - nie zatrudniajcie się w takich firmach. Multisport/lekarz i systematyczne wyplaty to nie benefit tylko norma.
m 2015-11-02 10:41:27
pracowalem kiedys w tej firmie - na poczatku wyglada niby fajnie, ale popracuj tam dwa trzy miesiace i zobaczysz ze ta firma to jedna wielka kupa. bedziesz musial pracowac z zainstalowanym programem ktory robi ci screeny, liczy ilosc klikniec na klawiaturze oraz ruchy myszka. nie polecam nikomu kto sie szanuje. beda sie usmiechac, grac bardzo w porzadku a po czasie wymysla ci milion powodow ze niby nie jestes im potrzebny. wielka rotacja pracownikow. i zeby mi tu ktos zaraz nie powiedzial ze jestem studentem sorry ale jestem glownym programista u siebie w firmie i w poprzednich rowniez - nikt nigdy nie narzekal - oprocz polcode. i zarobki marne! przy b2b max 7000zl netto przy czym nie zapominajcie ze zus sami musiecie oplacic, podatek dochodowy odprowadzic itd - i jeszcze szpieg na kompie. przy takim modelu wspolpracy powinni placic duzo wiecej. nie polecam nikomu.
X 2015-11-15 12:59:34
Zalety:
- dla programistów możliwość pracy zdalnej,
- ciekawe zlecenia dla zagranicznych klientów,
- duży zespół fajnych ludzi.

Wady:
- niskie zarobki,
- zatrudnienie na umowę śmieciową (bez okresu wypowiedzenia, bez płatnych urlopów, składek emerytalnych, chorobowych, zdrowotnych - lepiej nie zachorować).

-----------------------------------------------------------------------------

@Mariusz - "szpieg" robiący zrzuty ekranu i sprawdzający czy pracujesz jest standardem przy pracy zdalnej, nie tylko w tej firmie. Z niskimi zarobkami i marnymi "benefitami" masz rację.

@w sumie - programistów Polcode poszukuje ciągle, szczegóły znajdziesz na www.

@m - może zabrakło ci innych niż ściśle programistyczne umiejętności np. skutecznego porozumiewania się po angielsku? W temacie marnych zarobków masz rację, choć twoje 7000 b2b to i tak dobrze jak na tę firmę.

@maniek - nie dają multisporta, tylko dofinansowują (choć może ten kierownik sprzedaży będzie miał lepiej).
Pan XYZ 2016-03-24 18:50:34
@kuropatwa
(usunięte przez administratora) chyba o "Graphic Web Designer" chodzi.
Firma jak każda, wiadomo że najbardziej aktywni są Ci, którzy czują jakiś żal do firmy...
Darek 2016-04-25 23:02:12
Łatwo się dostać. Wystarczy chcieć być białym murzynem za 10$. Oni zarabiają na tobie 30$ nie kiwając palcem. Tak to działa. Jak jesteś doświadczonym programistą to nie zniżysz się do tego, musisz cenić swoją wiedzę zdobywaną przez lata nauki i pracy po kilkanaście godzin dziennie. Po to był ten wysiłek. Jest kilka (ca. 3-5) firm, które stale szukają programistów i kilkanaście firm rekrutacyjnych. Wszystkie działają w ten sposób. Programista to ostatnie ogniwo w łańcuchu pokarmowym, który musi wykonać całą robotę, dać sowicie zarobić pośrednikom takim jak Polcode, a sam dostaje resztki, i tyle tylko by miał siły dalej garować. System jak w obozie hitlerowskim. Więc ceniący się fachowiec, odpada w przedbiegach bo firma nie ma na nim wystarczającego zarobku. Jest tak jak napisał kolega wyżej, traktowany jest jak ściera do podłogi. Gorzkie, i to się nazywa kapitalizm. Dodać wypada, kapitalizm w polskim wykonaniu.
Józef 2016-05-06 15:39:19
proponuję założyć firmę w Korei lub Chinach. Tam zdaje się jest ustrój który by ci pasował. Zresztą, załóż własną firmę i zobaczysz ile zostanie ci w kieszeni po podatkach i opłatach. Jeśli jesteś w stanie wyciągać $40/h to po co w ogóle przeglądasz oferty firm IT? Działaj na free-lansie i po problemie. Przecież "ludzie tak właśnie robią".
x 2016-05-06 18:12:38
@Darek
"Jest na to rada: założyć własną firmę, i zarabiać 40$/h, bez stojącego kapo nad głową. Czego wam wszystkim życzę. A tak ludzie właśnie robią."
- to nie takie proste, ja w życiu zawodowym próbowałem zarówno freelance, jak i pracy w różnych firmach (także w Polcode) i wolę to drugie, bo mogę się skupiać na robieniu tego, co chcę robić, zamiast zajmować się szukaniem klientów, ustaleniami formalnymi, rozliczeniami...
Co nie zmienia faktu, że w Polcode rzeczywiście mało płacą, szczególnie doświadczeni programiści zarabiają wyraźnie mniej, niż u konkurencji - ale nikt nie jest "traktowany jest jak ściera do podłogi", przeciwnie, atmosfera jest bardzo fajna, a struktura płaska.
x 2016-05-07 12:26:37
@Darek
x 2016-06-16 11:54:06
I dobrze liczysz, 10 k to stawka dla programisty z doświadczeniem we frameworkach, ale, jak już powyżej wspominano, raczej nie w Polcode...

O realnej stawce było powyżej we wpisie m - 2015-11-02 10:41:27
derek 2016-06-16 19:31:10
mam nadzieję że od tamtego czasy stawki poszły w górę
Zostaw swoją opinię o Polcode Sp. z o.o. - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Polcode Sp. z o.o.