Capitol Sp. z o.o. - Biuro Zarządu

Warszawa

Opinie o Capitol Sp. z o.o. - Biuro Zarządu

Ania NAj 2014-04-12 17:42:41
Witam wszystkich jestem zaskoczona tak dużą negatywnością, współpracuję z firmą Capitol ponad rok nigdy nie zauważyłam wyścigu szczurów, niedopuszczania do awansu osoby wyższej w strukturze. Szczerze polecam. fajni ludzie.
1
Dorka 2014-04-13 23:17:05
Witam, nie mam w zwyczaju pisać komentarzy, ale tym razem się pokusiłam, bo jeszcze nigdy nie znalazłam w jednym miejscu takiego steku bzdur. Mam wrażenie, że wszystkie negatywne opinie zostały zamieszczone przez "płytkie" paniusie, którym się wydaje, że jak się ładnie ubiorą i pomachają rzęsami, to sukces sam przyjdzie. Niestety, jest to praca, w którą trzeba się zaangażować całym sobą, praca dla ludzi cierpliwych, ambitnych, takich, którzy potrafią sobie wyznaczyć konkretny cel. Sam dla siebie jesteś szefem i jednocześnie pracownikiem - nikt do niczego Cię nie zmusza, nie wyznacza żadnych limitów - chcesz, to pracujesz i zarabiasz, ale jak Ci się nie chce, to nie licz na kokosy. Jestem w firmie prawie trzy lata, współpracuję z ludźmi, na których zawsze mogę liczyć, ale ode mnie w zamian oczekują tego samego! I jeszcze krótko do wypowiedzi Ann - "zbudowałam strukturę ok. 10 osób" - to trochę za mało, do osiągnięcia sukcesu. A to, że Twój przełożony blokował Ci awans - sorry, po prostu miałaś pecha, że trafiłaś na kretyna (świadczy o tym również Twój wpis), który nie miał pojęcia o tym, jak powinna wyglądać praca w zespole. W naszej strukturze nigdy coś takiego nie miało miejsca!!! A co do wypłaty - co miesiąc, najpóźniej 25-tego, zaglądam na swoje konto i jeszcze się nie zdarzyło, żeby kasy nie było!!! Polecam gorąco wszystkim, którzy nie widza się w "dającej stabilizację" pracy na etacie.
3
lerek 2014-04-28 14:53:35
chyba @Dorka nie wiele znajdziesz takich osób. Jeśli lubisz brak stabilizacji w życiu to nie jest chyba w większości
1
ja 2014-05-19 22:17:11
a czy ten twój przełożony i jego matka są z wlkp ?
2
Janusz G 2014-06-20 16:31:32
Jeżeli jesteś nieudacznikiem ,zaczynasz i nie kończysz nie masz celów życiowych marzeń , planów , konsekwencji, determinacji i wytrwałości to się nie dziw że w życiu nic ci się nie udaje.
Cechą główną każdego zwycięzcy jest to że się nie poddaje, ludzie sukcesu robią to czego inni nie chcą robić i żyją życiem o jakim inni tylko mażą .Tacy jak ty siedzą i wyżalają się jak to im nie wyszło,mącą w głowie ludziom ambitnym .
Wszystkim zainteresowanym pracą w Capitolu mogę podpowiedzieć jedno ,nie słuchaj opinii ludzi ponieważ z wielu powodów będą oni chcieli przekonać Ciebie do własnego zdania ,ponieważ im nie wyszło życzą tobie tego samego .
Najlepsza metoda to spróbować, ufaj sobie zdobądź doświadczenie dzięki któremu urośniesz i wyrobisz swoje własne zdanie .
Wiec albo jesteś kapitanem własnego statku albo słabo opłacanym majtkiem na czyimś statku.
WYBIERAJ !TO TWOJE ŻYCIE!
3
simon 2014-06-21 14:28:08
z zawodu prowadzisz tego typu rozmowy motywacyjne ? czy takich rzeczy uczą na szkoleniach w Capitolu? :)
Nowy 2014-07-16 18:51:56
Witam , byłem ostatnio na rekrutacji w tej firmie.
Zastanawiam się czy nie spróbować bo widzę , że problem emerytalny jest coraz większy ( nawet to co dzieje się teraz z OFE ), dlatego wydaję mi się , że jeżeli ludzie są coraz bardziej świadomi to w końcu coś z tym zrobią. Na zachodzie emerycie korzystają z takich rozwiązań od 40 lat i dlatego mają pieniądze.
Chciałbym prosić o opinie ludzi z branży a nie takich , którzy tylko narzekają i siedzą na forum z nudów .

Kati78 2014-07-23 14:05:30
Ja współpracuje z firmą Capitol już 4 lata.
Sprzedaje produkty typu unit-linked bo bardziej do mnie przemawiają niż emerytura ( która jest według mnie dobra dla osób bojących się ryzyka inwestowania w fundusze ). Ale każdy ma swoje zdanie i nikt niekogo nie zmusza żeby sprzedawać ten produkt. Równie dobrze mogę sprzedawać ubezpieczenia grupowe, ważne żeby klient był zadowolony i żebym ja miała z tego wynagrodzenie.

Ogólnie praca jak w każdej firmie ubezpieczeniowej, z tym,że więcej dodatków, premii i wyjazdów zagranicznych.

Napewno warto spróbować jeżeli ktoś z czytających opinie chce coś więcej od życia niż tylko telewizor i piwo. Myślę, że każdy ma wybór i to od niego zależy czy posłucha swojego " dobrego szwagra" czy wyjdzie ze strefy komforu i zacznie coś robić. Ja też kiedyś byłam w strefie komfortu i wiem,że to jest cięzkie do zwalczenia. Polecam róznego rodzaju ksiązki na temat sprzedaży i rozwoju osobistego.

Pozdrawiam
Kasia
1
Mikołaj. T 2014-07-29 00:54:43
Więc, rozumiem ludzi którzy stworzyli ten system. Mają oni kasę bo każdy chcę żyć lepiej. Tylko co im po mojim sukcesie? Fakty są takie że przed podjęciem decyzji aby zaangażować zweryfikujcie firmę która przedstawia wam możliwości zarobkowe.I nie ważne jak się nazywa.czytajcie opinie tylko te które można przedstawić przed sądem a nie takie jak moja czy innych.na koniec chciałbym podkreślić że nie jestem wynajętą jednostką by szkodzić tej firmie czy innej.przestrzegam tylko o nie uczciwość ludzkiej.dobrze że ludzie zaczynają brać los we własne ręce.tylko czasem trafiają na oszustów. Dają wiara na słowo i później wypalają. Sprawdzajcie informacje w miejscach gdzie ktoś wypowiada imię, nazwisko, gazeta,urząd.tam gdzie ktoś wypowiada ponosząc konsekwencje za przedstawione informacje. A tak kogo pozwiecie? "Mikołaja T" gdy bym popisał tu niewiadomo co? Dobrze czy źle. Nie ufaj na słowo.sprawdź.pozdrawiam.
4
piotrek 2014-07-29 13:30:25
właśnie @kati78 słyszałem o Capitolu i ich "sprawdzonym systemie kariery i wynagrodzeń".Ciekawi mnie co dokładnie mają na myśli formułując takie opinie o sobie. Z tego co piszesz to rzeczywiście wygląda na to, że można u nich zarobić. Napisz jeśli jeszcze tu zawitasz jak dokładnie wygląda ten system. Po za tym znalazłem się tutaj ponieważ kusi mnie praca w Capitolu. Rozwijają się w Polsce, Czechach i na Słowacji, więc znają prawa rynku, kulturę i realia tej części Europy. Może to być ich duży plus w porównaniu z innymi międzynarodowymi firmami zajmującymi się doradztwem i pośrednictwem w zakresie programów inwestycyjnych i rentierskich. Na pewno do nich zaaplikuje i mam nadzieję, że uda mi się tutaj dostać i coś osiągnąć
wspomnienie 2014-07-29 23:28:42
Pracowałam ponad 2 lata, zbudowałam 4 struktury, awansowałam na 3 poziom, kasa dobra - odeszłam. Zeby pracować w tej firmie trzeba wyzbyć się zasad moralnych i wszelkich wartości, odpornym na stres i być cwaniakiem. Na początku jest fantastycznie, w szczególności jak wyniki sprzedaży są imponujące, ale osiągając kolejny poziom, rzucane są kłody pod nogi, oby tylko 4 poziomu nie zrobić, a już nie mowiąc o 5, gdzie na 5 jest żona dyrektora. Ona nikogo nie przepuści, bo kasy by nie miała, a sama tkwi na tej pozycji od ponad 6 lat. Dotacje na utrzymanie biura, na samochod to niby nagroda, ale zmusza do dalszych zobowiązań. Najwiecej zarabiają Ci na górze, śmiejąc się z naiwności nowych rekrutów. Poza tym intrygi miedzy kierownikami są chlebem powszednim. Czysta manipulacja. Co do produktów, ktore sie sprzedaje, ubezpiecznia majątkowe, komunikacyjne, a w szczegolności nacisk jest na życiowe (najwieksza prowizja) trzeba samemu sobie policzyć zdystansowanym okiem co się opłaca i czy się opłaca. Osobiście sama zadnej polisy sobie nie założyłam. A to że sie rozwijaja w czechach, Polsce Słowcji to ja słyszałam juz 6 lat temu...i jeszcze sie nie rozwineli???? he he Widze ze nadal działaja wg jednej starej pieśni. Uważam, że odeszłam w sprytny sposob, po prostu przestalam pracować, unikalam kontaktów z menadżerką, przysylali pisma ze jesli np. nie wypisze 2 wnisków Gwarancji Renty na kwote min. 400 zł. to rozwiązą ze mną umowę i tak obiecywali przez 2 lata. A ja miedzy czasie znalazłam sobie godną pracę, w kierunku jakim sie kształciłam, w sumie to dzięki dyplomom z Capitolu dostalam prace w banku, a z czasem awansowalam na lepszą posadę. Owszem zarabiam tylko 7460 brutto, ale nikomu niczego nie wciskam i mam poczucie godności, oraz nikt mnie nazwie złodziejką.A pro po storna... polecialy mi az dwa w kwocie ok 600 zł...po 1,5 roku od rozwiazania umowy, przyszło mi powiadomienie z Firmy DUNAJ, ze wykupili moj dług wobec firmy Capitol i naliczyli ze jestem winna ponad tysiąc zł. + koszty sądowe...takie bla bla bla. Sprawe przkazalam adwokatowi i uciszył ich tylko pragrafami. Reasumując, jesteś człowiekiem z zasadami moralnymi, wrażliwym, lojalnym o dobrym sercu i cenisz sobie spokój oraz prywatność to nie praca dla Ciebie! Jeśli potrafisz dążyć po trupach do celu, jestes dobrym aktorem, cwaniakiem i traktujesz to jak zabawę - dasz radę! Ogólnie to w kazdej pracy jesli kogos nie...(przepraszam za słownictwo)...wydym... to inni to z Tobą zrobią ;P
Jeśli ktos ma jakieś pytania, chętnie udzielę odpowiedzi. Nie jestem z konkurencji, nie pisze z pozycji nieudacznika lecz osoby, ktora sie opamiętała i ceni szcześliwe życie. Ten kto czyta tę wypowiedz, a z firmą wspólpracuje dłuzej niz 6 lat, serdecznie pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów oraz nowego jachtu :)A nowym rekrutom dojrzałości emocjonalnej i mądrych decyzji :)
Z poważaniem,
obserwatorka,
(usunięte przez administratora)
6
bree 2014-09-18 01:55:38
ech szkoda , że tak ciężko w Capitolu przejść na poziomy 5-7. To znaczy rozumiem, że należy zasłużyć na to ,aby być na stanowiskach dyrektorskich, ale po pewnym czasie gdy człowieka uzmysławia sobie, że jest to w tej firmie praktycznie niemożliwe to zaczyna tracić swój zapał do pracy, jak duży by on nie był
2
Cichy 2014-11-07 10:33:55
Jak się czyta te wszystkie wypowiedzi to wychodzi polska natura :). J pracuję od 2009 roku i nie wiem, ale nie mogę narzekać, umowa z firmą jest w umowie wszystko jest zapisane punkt po punkcie, Capitol to nie tylko Gwarancja Renta ale ja uważam, że jeżeli na emeryturę i tylko na emeryturę to najlepszy program w Polsce a mogę powiedzieć to dlatego bo korzystają u mnie z tego programu ekonomiści ludzie, którzy maja pojęcie o finansach, mam klientów prawników, którzy prześwietlili ogólne warunki programu. Jednym z początkowych postów jakaś osoba pisze żeby wziąć kalkulator i policzyć. Ok tylko dlaczego ta osoba nie podała konkretnych wyliczeń tylko dała wypowiedź która ma zasiać ziarno nie pewności. Po za tym od 65 roku życia osoba ma wypłacaną emeryturę do końca życia a zatem ile zarobiła na tym programie wie dopiero w momencie śmierci. Drodzy państwo ten program nie jest programem inwestycyjnym jak na przykład fundusze na których możemy zarobić 300 % ale możemy też stracić 100%. Ten program jest gwarantowany więc zyski na mniejszym poziomie ale pewne - jest to program skierowany do osób które ewidentnie chcą oszczędzać na emeryturę nie jest to program inwestycyjny. Tutaj co miesiąc ciułamy sobie pieniądze żeby mieć dodatkowe pieniądze oprócz zapomogi z ZUS wysokości najczęściej 500 - 600 zł brutto otrzymaliście państwo listy ZUS ? Tam ZUS podał wam dokładnie wysokość wasze waszej emerytury. Za chwile ktoś mi wyskoczy ale są lepsze sposoby żeby mieć emeryturę - zaraz usłyszę będę inwestował w ziemię nieruchomości - a ile szanowny czytelniku ich już kupiłeś ??? Dobry pomysł tylko nie daje nam pewności czy ktoś od nas wynajmie to mieszkanie czy kupi ten dom czy wydzierżawi tą ziemię - mamy niż demograficzny - chcesz tak ryzykować i jak nie wyjdzie to żyć za 500 zł - nieruchomości fajna rzecz, nawet super ale po pierwsze trzeba mieć na nią pieniądze, a tu gdyby coś nie poszło tak zawsze masz zabezpieczenie w postaci dożywotniej emerytury. Pomysłów jest jeszcze wiele jedne lepsze drugie trochę słabsze ale Gwarancja Renta daje nam to że ciułając sobie co miesiąc jakąś sumę pieniędzy mamy zapewnione dodatkowe pieniądze do końca życia.
A co do pracy są rożni ludzie, którzy przychodzą do Capitol-u bo każdy zaczyna tak samo od samego dołu nie ma awansów z powietrza tylko za prace w systemie punktowym i nikt nie decyduje za nas czy wejdziemy wyżej czy niżej. Niestety mogą się zdarzyć osoby, które kombinują cwaniaku ją i chcą wykorzystać system na swoją korzyść, co mnie cieszy moi współpracownicy maja do mnie pełne zaufanie bo wiedzą ze zawsze pilnuje ich awansów jak brakuje punktów przypominam im o tym żeby im się pozycja nie śliznęła itp. Dlaczego ?? Bo dzięki temu tworzymy zgrany zespół. I dzięki temu możemy zrobić więcej. Każdy zna zasady i się ich trzymamy. I to jest ważne w Capitol-u jak i w każdej innej firmie niestety czarne owce się zdarzają, które psuja opinie patrzą tylko na swoje cele - ale takie coś i tak ma krótkie nogi. Także ja nie będę nazywał osób tych które piszą negatywne opinie nieudacznikami, bo tak nie jest po prostu może trafili do złej osoby, która nie potrafiła jej pomóc współpracować. Podoba mi się wypowiedź Pani która się podpisała "wspomnienie" tak źle się wypowiada o firmie Capitol tylko jak się okazuje dzięki tej firmie jak sama napisała i tu cytat "A ja miedzy czasie znalazłam sobie godną pracę, w kierunku jakim się kształciłam, w sumie to dzięki dyplomom z Capitolu dostałam prace w banku, a z czasem awansowałam na lepszą posadę. "
Osoba, które źle się wypowiadają na temat Gwarancji Renta - powiem tylko tyle drodzy państwo albo w ogóle nie rozumiecie idei tego programu - albo mylicie go i zaszeregowujecie worku z innymi programami które maja całkiem inny cel. Pamiętajcie my jako społeczeństwo nie jesteśmy nauczeni oszczędzania i mało kto z nas odkłada pieniądze na przyszłą emeryturę, ten program w tym pomaga żeby w 65 urodziny nie obudzić się z ręką w w przysłowiowym nocniku.

Moi drodzy reasumując musicie mieć własny rozum i sami sprawdźcie, a nie opierajcie się na opiniach osób, które nie maja pojęcia o rynku finansowym o finansach tylko im się wydaje, bo maja kalkulator anie znają mechanizmu.
Fajnie się pisze rożne rzeczy jak nie ponosi się za to konsekwencji.
Co do pracy - widać że wypowiadają się tu osoby zawiedzione, którym nie wyszło ale czy o tej firmie czy o tamtej czy jeszcze innej zauważcie państwo, że zawsze będą pisać przede wszystkim CI co im nie wyszło bo tym co wyszło nie mają to czasu - teraz zapytać he he to co ja tu robię - a na to forum skierował mi uwagę mój przyszły współpracownik (bo sam bym pewnie tego nie szukał) i nabrał wątpliwości ( no po to tu taj piszą ludzie z konkurencji i zawiedzeni) żeby skoro im nie wyszło to innym ma też nie wyjść, bo jak komuś wyjdzie to będzie to nieme świadectwo, że praca i firma Capitol jest ok ale z nimi coś jest nie tak :).

Czekam na cz
ciekawa 2014-11-21 16:11:20
Niedawno podpisałam umowę z tą firmą...ale stwierdziłam, że nie chcę z Nimi współpracować. Przy rozwiązaniu umowy będą jakieś komplikacje ?
1
Cichy 2014-11-21 17:27:22
wysyłasz wypowiedzenie umowy i tyle
Lori 2014-12-14 20:09:04
Praca by mogła być pod warunkiem, że faktycznie ma się klientów.. Jeśli się nie robi to ma się problem nawet z ubezpieczeniem zdrowotnym i pójściem do lekarza bo w Urzędzie dostałam info, że jak nie zarabiam - nie oddałam ani złotówki w danym miesiącu na ubezpieczenia to nie powinnam z nich korzystać :( I jak się nagle zachoruje na długotrwałą chorobę jak ja bez możliwości "biegania za klientami" to jest się na nieciekawej pozycji. Praca dla tych co mają znajomości wśród kasiastych ludzi, którzy będą chcieli wykładać co miesiąc pieniądze na fundusze.. biedniejsze społeczeństwo wyśmiewa przyszłość i gonią agentów kijem.
1
kobra 2015-02-03 12:52:00
no chyba że podpisałaś wnioski o polisę i za to otrzymałaś wynagrodzenie , a polisa "upadła" to ty musisz oddać kasę Capitolowi
tomesk95 2015-02-27 00:03:58
jak to problemy z ubezpieczeniem zdrowotnym? to pracodawca Capitol robi jakiekolwiek problemy w tej kwestii i nie płaci należnych składek? moja mama tam chce iść do pracy a ja chciałem tutaj sprawdzić czy będzie tam jako osoba i pracownik bezpieczna. o co chodzi z tymi num,erowanymi poziomami o których piszecie?
kobra 2015-03-04 09:17:35
Po pierwsze, twoja mama nie będzie "pracownikiem" tylko "osobą wykonującą czynności agenta" tzw. OWCA , jeśli chodzi o numerowane poziomy, to z nich wynikają różnice prowizyjne w strukturze. Jest to firma działająca w systemie MLM , na necie jest dużo info dotyczących MLM.
doświadczenie 2015-03-11 14:49:41
Dwa lata pracowalam dla tej firmy i zrezygnowalam ze względu etyki. Miałam juz dosc oszukiwania klientów. Sama nigdy nie skorzystałam z ich produków ubezpieczeniowych, ponieważ inne firmy miały korzystniejsze dla mnie oferty. "Gwarancja Renta" to program dla naiwnych, jakich szukają. Jak jeszcze pracowalam namowilam znajomego, za co bardzo przepraszam i bedę przepraszać do końca życia. Są inne i lepsze metody bezpiecznego oszczedzania i pomnazania pieniędzy. Te szkolenia weekendowe, wyjazdy o malo nie doprowadziły do rozpadu mojego małżeństwa.
Ze sprzedażą było róznie, w jednym miesiącu nic, w drugim nawet 7 tys. a czasem kilkanascie. Ale jak polecialy storna to trzeba zwrócić. To nie była praca dla mnie. Wole pracować 40 godz. tygodniowo, i miec pewnie 4,6 tys. w umowie, kazdy weekend wolny, a za delegacje płacone extra i rodzine moge zabrac :) Co do wyścigu szczurów, o ktorych czytalam w poprzednich komentarzach, niestety maja miejsce, tylko wiedzą o tym uczestnicy i jest to wielką tajemnicą. Jeśli ktoś kogoś dogania na poziomie 3, 4 i 5 to szuka sie haka zeby sie tego kogoś pozbyć.
Dzisiaj...patrząc z boku śmialo mogę powiedziec, że wstyd mi że kiedyś pracowałam w tej branży. Ludzie, którzy dla tej firmy pracują od lat to często osoby zadłuzone, niepotrafiące zdobyc pracy na etat, zakompleksione i urodzeni kombinatorzy oraz zawodowi kłamcy(przez te dwa lata zdązyłam lepiej ich poznać). Spotkałam sie tu ze stwierdzeniem, ze negatywne opinie piszą nieudacznicy, którym sie nie powiodło. Niestety nie każy jest zdolny do oszukiwania mało świadomych ludzi (potencjalnych klientów) Ja sie nie czuje niudacznikiem, wrecz przeciwnie, teraz czuje sie szczesliwa i zrealizowana zawodowo. Kolezanka, ktorej pomoglam jakis czas temu znaleźć prace etetową, w koncu wychodzi z dołka finansowego, w jaki wpadła pracujac w tej firmie. Niestety polecialy storna, potem komornik. Obwinili ją, że to ona żle sprzedała polisy, ktore de facto sprzedał jej kierownik (dzisiaj menadżer) gdy przyuczali ją do zawodu. Najśmieszniejszy był tytuł egzekwowanej kwoty przez komornika: "niezapłacone ubezpieczenie"
To bardzo skomplikowana praca i nie dla osob z wyższym wykształceniem mających ambicje realizowania sie w uczciwej, spokojnej pracy z wynagrodzeniem na poziomie średniej krajowej. Kazdy jest kowalem swojego losu :)
Cichy 2015-03-11 15:46:40
No to gratuluje Pani etyki tak jak zacytuje "Sama nigdy nie skorzystałam z ich produków ubezpieczeniowych, ponieważ inne firmy miały korzystniejsze dla mnie oferty" czyli Pani zdaniem to nie był dobry produkt a zrobiła Pani coś bardzo etycznego cytuje"Jak jeszcze pracowalam namowilam znajomego, za co bardzo przepraszam i bedę przepraszać do końca życia" No to widać, że to raczej Pani kierowała się tylko chęcią zysku skoro uważała Pani program za niekorzystny dla klienta jednak go Pani sprzedawała, to nie dziwie się, że Pani popadały polisy :). Ciekaw jestem na jakiej podstawie Pani uważa, że produkt Gwarancja Renta jest zły ?? I jest programem dla naiwnych, może jakieś liczby fakty itp.
doświadczenie 2015-03-13 15:16:08
Na początku współpracy, tak jak większość początkujących w tej firmie zostalam omamiona (więc nie kierowałam sie chęcią zysku)i dopiero po dłuższym czasie zaczęłam wiele rozumieć, zdobywając wiedzę (konczyłam studia)i doświadczenie spotykając na swojej drodze ekonomistów, ludzi zajmujących sie powaznym biznesem etc.Pan sobie nawet nie wyobraża ile takich osob - świeżynek przewija się przez tę firmę, ktore osiągną stanowisko kierownika, czyli poziom 1 i 2, po czym sami rezygnuja, albo zostają "wydaleni".
Moje pierwsze spostrzezenia pojawialy sie w chwili kiedy potrzebowalam ubezpieczyć mieszkanie, samochód, wyjazd na wakacje za granice czy nawet na życie - OFERTY MAŁO KORZYSTNE. Poniewaz przed zakupem czegokolwiek, kiedy mam pewność czego potrzebuje zawsze robie rozeznanie na rynku, jak np. zakup zmywarki (zeby była najlepsza, dobrej marki, niski poziom zuzycia wody, prądu i o niskim poziomie hałasu etc.) I tak samo robilam przed wykupem ubezpiecznia, kierując zapytanie ofertowe do wszystkich możliwych firm ubezpieczeniowych. Potem sama analizowalam i wybieralam najbardziej korzystną ofertę. I tym samym żadna oferta firm, które reprezentowałam nie była godna uwagi. Często opcje miały gorsze, a składki wyższe, nawet ze "zniżką dyrektorską". Z czasem rozumialam coraz więcej i więcej, na czym polega praca. I przyszedł moment, iż zdałam sobie sprawę, że to kładzie na łopatki moje sumienie i zasady moralne. Dlatego zrezygnowałam. Co do polis, z których klienci zrezygnowali, pozwolę sobie Pana zacytować "popadały polisy" (nota bene to jakiś chyba slang, gdyż to niepoprawna pisownia), proszę czytać ze zrozumieniem, to nie przeze mnie sprzedane polisy zostały rozwiązane. Na szczeście było ich chyba tylko 2 lub 3.
Co do Gwarancji Renta, wystraczy drogi Panie wziąć do ręki kalkulator, OWU innych podobnych produktów, których teraz jest o wiele więcej, przeliczyć, przeanalizować. Wnioski same się nasuną. Pod warunkiem, z całym szacunkiem, jeśli Pan to potrafi zrobić. Obecnie na rynku paleta takich produktów jest cała gama i ciągle je poddają kosmetyce (konkurencja nie śpi)Wystarczy trochę wysiłku, żeby zrozumieć, a żeby zrozumieć trzeba doświadczyć.
Idea emerytury w tego typu produktach jest super, ale na tym się kończy. Ponieważ pieniądze nie są ideą, tylko aktywem obrotowym.
Cichy 2015-03-13 18:50:48
I znów bez konkretów, tylko ogólnie :).

Zapytam jakie Pani firmy reprezentowała ??? zacytuje "I tym samym żadna oferta firm, które reprezentowałam nie była godna uwagi"


A teraz drugie pytanie najpierw cytat "Obecnie na rynku paleta takich produktów jest cała gama i ciągle je poddają kosmetyce (konkurencja nie śpi)"

Proszę wymienić te produkty z tym, że pomogę od razu proszę wymienić produkty, których jest przeznaczeniem emerytura czyli: 1) zagwarantowana wysokość kapitału, 2) zagwarantowana wysokość emerytury 3) wypłata emerytury do końca życia a nie kapitału, 4) w razie śmierci ubezpieczonego dziedziczenie przed 65 rokiem wszystkich wpłaconych składek plus zysk 5) dziedziczenie emerytury po 65 roku życia.

Tylko proszę nie wymieniać programów funduszowych (inwestycyjnych) bo są to programy inwestycyjne obarczone ryzykiem, a emerytura musi być gwarantowana.

Kolejny cytat "Co do Gwarancji Renta, wystraczy drogi Panie wziąć do ręki kalkulator" Zatem droga Pani ponieważ wypłata emerytury jest do końca życia klienta rozumiem, że Pani z góry wie ile każdy klient będzie żył :).

Chyba nie do końca rozumie Pani idea tego programu i nie miała Pani za co przepraszać swojego przyjaciela bo jeśli utrzyma ten program do 65 urodzin jeszcze przyjdzie i Pani podziękuje.

Co do ubezpieczenia mam samochodu w leasingu i to leasing przysyła mi zawsze oferty firm ubezpieczeniowych i jakoś dziwnym trafem propozycja Compensy jest najtańsza :).

Co do "doświadczenie spotykając na swojej drodze ekonomistów, ludzi zajmujących sie powaznym biznesem etc." - to w moim przypadku mam sporo Klientów w tym gronie, którzy korzystają z programu Gwarancja Renta - ale skorzystali z niego jako programu emerytalnego bo taki jest cel a nie inwestycyjnego. Nie oczekują góry pieniędzy i zysków na poziomie 15%, tylko gwarancji kapitału i możliwości regularnego oszczędzania.

Pozdrawiam
Cichy 2015-03-13 19:05:15
Jeszcze kończąc ostatnie zdanie zdanie poprzedniej wypowiedzi. Bo zaraz będzie, że nie ma zysku :) Oczekują Gwarancji kapitału, zysku i rozumieją, że przy wysokich gwarancjach jest zysk, ale przynajmniej pewny i że na końcu będą mieli dodatkowe pieniądze oprócz tej jak się okazuje bardzo niskiej emerytury z ZUS.

Dlatego warto coś dobrze przeanalizować i napisać bo wielu ludzi jak nie ponad 90% naszego społeczeństwa sugeruje się opiniami na internecie a zwłaszcza tymi negatywnymi.
Więc proszę pamiętać, że bierze Pani na siebie odpowiedzialność za osoby, które zasugerują się Pani wypowiedzią a potem będą musiały żyć za 300 400 zł emerytury, bo dzięki Pani sugestii nie skorzystały z tego programu oszczędzania na emeryturę.

A z drugiej strony skoro Pani jest taka pewna, ze Gwarancja jest zła i jest Pani tego taka pewna to umówmy się tak Ja zamykam swój program Gwarancja Renta i osoby, które się sugerują Pani wypowiedzią jak maja zamykają albo chcieli założyć ale dzięki temu rezygnuje, w zamian daje mi Pani na piśmie i tym osoba takie oświadczenie: "Jeżeli okaże się, że program Gwarancja Renta w 65 urodziny jest dobrym programem i to co jest zapisane i wyliczone było by wypłacane to Pani będzie wypłacać to każdemu tak jak miała zrobić to Compensa " Czy wtedy jak weźmie Pani na siebie takie zobowiązanie czy nadal będzie Pani tak lekko się wypowiadać i odradzać. Ja wiem łatwo jest doradzać a my to lubimy każdemu i we wszystkim ale jak mamy wziąć odpowiedzialność za to co mówimy to nagle nasze doradztwo się kończy. Czy weźmie Pani taką odpowiedzialność ? Czy nadal będzie Pani pisać ogólniki ?

Jeszcze raz Pozdrawiam

I fajnie by było, żeby w końcu ludzie brali odpowiedzialność za to co piszą na forach i nie chodzi tylko o to forum, ale o wszystkie i na różne tematy.
harv 2015-03-17 08:23:44
Strefa komfortu- bzdury harva ekera, człowieka, który dorobił się na szkoleniach i książkach, a nie na biznesie. Komentarz typu miał biznes i sprzedał z zyskiem. Widział to ktoś? biografie pisane są na zamówienie, a nie z realnych wydarzeń.
Sara 2015-03-18 12:29:45
Dziadowska firma
arek 2015-03-25 12:47:53
Ale dlaczego dziadowska @sara? masz jakieś konkrety co jest nie tak w Capitolu? PRacowałaś tam? gdybyś powiedziała coś więcej to na pewno byłoby to bardziej przydatne dla osób szukających własnie roboty. Ja czytałem że Capitol zajmuje się doradztwem i pośrednictwem w zakresie programów inwestycyjnych i rentierskich, to prawda?
bolero 2015-03-29 12:25:20
Do osób "szukających właśnie roboty"- nie radzę opierać swoich dochodów i jakichkolwiek planów finansowych na pracy w tej firmie , dlatego że istnieje tzw. odpowiedzialność za podpisane polisy , a więc jeśli podpiszesz polisę (wniosek) z klientem i w ciągu 2 lat od podpisania polisa "padnie" (czyli jeśli klient z niej zrezygnuje) to musisz zwrócić prowizję do Capitol , jest to bardzo niebezpieczne i wprowadziło już niejedną osobę w poważne tarapaty finansowe. O tym się nie mówi na szkoleniach z osobami zainteresowanymi współpracą tzw. SK , o tym się nie mówi na ŻADNYCH szkoleniach !!! Wspólpracownik dowiaduje się o tym dopiero otrzymując wezwanie z Capitol dotyczące zwrotu prowizji , stąd taka duża fluktuacja z tej firmy. Jeśli chodzi o drugi wątek posta , to współpracownicy zajmują się faktycznie tylko pośrednictwem ( sprzedażą ) ale nie doradztwem !!! Ponieważ nie mają takich uprawnień ( nie są agentami ). Jeśli doradza klientowi to po prostu łamie prawo ! Reasumując , jest to zajęcie dla osób które mają kasę z innych źródeł a Capitol traktują jako odskocznię od codzienności , możliwość wyjazdów na szkolenia , konferencje , poznawanie nowych ludzi , zabawę...
6
tamara 2015-04-16 14:48:15
a widzieliście, że teraz szukają kogoś na stanowisko kierownika w Świecie? Mam nadzieje,w końcu ze teraz wszystko będzie już usystematyzowane tak naprawde.
2
siutek 2015-04-30 18:00:26
Firma Capitol poszukuje na tą chwilę osób na stanowsiko doradcy do spraw Klienta stała/dodatkowa w firmie Capitol, ludzi chętnych może zainteresować takie ogłoszenie
Fif 2015-08-16 00:49:46
Capitol Sp. z o.o. poszukuje obecnie pracowników na stanowisko asystenta/asystentki Głownego Producenta Przeglądu Piosenki Aktorskiej oraz koordynatora zespołów sprzedażowyh. Pierwsza oferta jak dla mnie mega, o ile ktoś się zna na śpiewie i faktycznie ma doświadczenie w tym temacie. Ciekawe jak z zarobkami.
558855 2015-11-05 16:20:46
Dokładnie tak, można nie żle się przejechać i to na maksa, a wtedy zero sentymentów. Nie mniej jednak, co by nie mówić, można poznac fajnych ludzi i jest to wartość dodana.
szymnko 2015-11-09 01:11:10
moją uwage przykuła u nich praca jako Event Sales Manager, bo w Warszawie faktycznie dzieje się sporo rzeczy i mają teraz dobre zaplecze do eventów. Napisali, ż eoferują atrakcyjne wynagordzenie, premie od każdego wydarzenia no i system moetywacyjny tylko nie wiem na jaką forem umowy liczyć u nich można.
loka 2015-11-11 12:16:55
@szymnko wazne ze oferuja stabilne zatrudnienie no i daja mozliwosc wdrażać swoje pomysły i rozwiązania, mieć realny wpływ na rozwój firmy
543 2015-11-13 18:09:12
@szymnko akurat teraz szukam pracy w Warszawie a oferta o której piszesz wydaje mi sie dosyć ciekawa..
kiczk 2015-11-15 23:18:12
skontaktujcie się wcześniej z pracodawcą zapytajcie DOKŁADNIE o warunki, bo czasami oferta w necie to jedno a rzeczywistosc to drugie
ktos!! 2016-02-06 20:49:30
hej Gabi mozw ciebie bardziej interesuje zabawa i faceci z kasa a robic to ci raczej nie chce
ktos!! 2016-02-06 20:49:58
hej Gabi mozw ciebie bardziej interesuje zabawa i faceci z kasa a robic to ci raczej nie chce
1
Krzysztof 50 2016-02-10 20:23:58
Co do relacji w strukturze jakie sobie zbudujesz takie będziesz miał, w koncu jesteś przedsiebiorcą prowadzisz swoją firmę a Capitol daje Ci instrumenty.Niestety umowa obowiązuje w obie strony, jeśli płaci ci prowizję z góry w razie obsuwy musisz zwrócić różnice. Pitoleniem jest że o tym nie wiesz bo uż na szkoleniu kwalifikacyjnym jest o tym mowa wiem coś na ten temat z Capitolem jestem 5 lat i zajmuje sie szkoleniem. A teraz o produktach, Oczywiście można się spierać o rózne strategie ale tylko wtedy gdy zna się podstawy a one nie są takie proste. Co daje produkt ubezpieczeniowy a no przede wszystkim zabezpieczenie własne jak i rodziny a może partnera w biznesie tez zaoszczędza czas, dedykuje wypłatę w konkretne ręce omija podatek od spadku i podatek belki, daje możliwość oszczędzania, inwestycji lub budowania kapitału emerytalnego w oparciu o różne strategie i instrumenty finansowe uwzględniające takie aspekty jak podejście do ryzyka na przykład. Ciężko rozmawiać o strategii inwestowania w fundusze ludziom którzy boją się ryzyka ale akceptują gwarantowane programy od których nie należy oczekiwać nadzwyczajnej stopy zwrotu.tak trzeba odróżnić gwaranta od inwestycji. co do storna, kochani, Klienta trzeba uczyć inwestycji uswiadamiać budować relacje, nie wystarczy opylić polisy i heja, ja ze swoimi Klientami spotykam się przynajmniej raz na jeden rok i analizujemy polisę, sprawdzamy fundusze dokonujemy zmian w funduszach jeśli jest taka potrzeba i powiem tak moi Klienci są na plusie ich polisy zarabiają. wszem zgodze się z twierdzeniem iż przez Capitol podobnie jak i przez inne Zakłady Ubezpieczeń przewijają się masy ludzi pozostają jednostki tak jet i tak będzie bo ten zawód nie jest dla wszystkich a wszelkiej maści cwaniaczków i naciągaczy bardzo szybko namierza się i wywala na zbity pysk.
Co do wypłacanych prowizji nie zdarzyło się nigdy aby pieniądze na rachunku wpłyneły później niż 25 bm.Chcesz poznać firmę podjąć współpracę nie ma sprawy dzwoń podaję swój numer 603-762-548.
1
Grzesiek 2016-02-12 20:20:55
Nie wiem, czy chciałbym się zdecydować z Capitolem na taką współpracę, jaką opisuje @Krzysztof 50. Domyślam się, że zarobki są wysokie, ale jak wielka odpowiedzialność
1
ktosik 2016-03-15 19:37:53
hej gabi ciebie to interesuja faceci z kasa i jak by to im jak najszybciej do kasy dobrac a potem bunga bunga
łukasz 2016-03-19 20:49:05
Faktycznie, taka współpraca wygląda na bardzo ryzykowną. Jednak z drugiej strony Grzesiek, kto nie ryzykuje, ten w Capitolu nie pije szampana. Ja bym poszedł na taki układ.
9 2016-05-07 17:43:35
owszem, ludzi najbardziej interesuje kasa, mnie również - i to dlatego chcę się u niich zatrudnić bo wiem że dobrze płacą. czy oferta na stanowisko Współpracownik ds. Analiz w Biurze Wspierania Sprzedaży nadal aktualna?
Beata 2016-07-06 13:28:16
Co Ty bredzisz o funduszach emerytalnych ? Kobieto w Polsce okradna Cię ile się da moja matka przez 20 lat odkładała kasę na fundusz a Amplico i jak osiągnęła wiek to jej wypłacili 11 tysięcy a jej wkładu własnego było 19 tys.Kto kogo w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] rąbie ? Firmy takie jak TA I wszystkie inne ! Ludzie spierdzielajcie ze swoją kasą daleko od tych złodziei ! Ja inwestuję w nieruchomości i dobrze na tym wychodzę ! Złodzieją łapy upierdolić albo wysłać na szkolenie nad nil i niech nurkują z krokodylami ! Darmozjady za pieniądze naiwniaków jeżdzą po świecie się szolą,chleją i balują .Twoje dzieci i Ty na staro [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] dostaniecie .Przestań marzyć i nabijać kabz [usunięte przez admina słowo niecenzuralne]
kami 2016-07-06 18:05:22
dobrze płacą to znaczy ile? interesuje mnie stanowisko Doradca ds Klienta, a wiem że chyba jest opcja tego zatrudnienia jako stałego albo dodatkowego, tylko nie wiem czy to jest nadal aktualne jeszcze.
Biuro Zarządu Capitol Sp. z o. o. 2016-07-14 10:06:18
witam serdecznie,
oferty pracy: Współpracownik ds. Analiz w Biurze Wspierania Sprzedaży Capitol nie zamieszczał
Biuro Zarządu Capitol Sp. z o. o. 2016-07-14 10:16:34
Witam serdecznie,
jeśli Pan/i jest zainteresowany/a współpracą - prosimy o kontakt mailowy na adres podany w zakładce >kontakt<
pozdrawiamy serdecznie
artur 2016-07-14 17:58:47
A czy coś jest aktualnego w takim razie @Biuro, przepraszam, że tak bezpośrednio ale może dowiem się w ten sposób czegoś więcej i szybciej. Byłbym zainteresowany pracą mam już nawet otwartą własną działalność bo wiem, że taka jest wymagana żeby się dostać, pozdrawiam
ja 2016-09-09 16:30:16
Witam.
Pracowałam przez pewien czas. Byłam za młoda. Za łatwa do zmanipulowania. Mówi się tam o kokosach na wierzbie, a bajki o polisach są tak dopracowane, że zaczynasz w nie wierzyć mimo czytania regulaminów. Kobiety i mężczyźni będący tam na wyższych stanowiskach to niestety ludzie wyzuci z wszelkich uczuć. Niby, są blisko Ciebie i przyjaźnie nastawieni... aczkolwiek im dłużej jesteś w firmie tym jest gorzej. Wymaga się coraz więcej, a przecież w pewnym momencie nie masz skąd brać ludzi. Stres duży, a ludzie znający perfekcyjnie zasady NLP Cię zjadają, psychicznie, fizycznie... Wmawiają, że ludzie, którzy nie chcą od Ciebie kupić polisy to nie są prawdziwi przyjaciele i im więcej spędzasz czasu z ludźmi z firmy, tym mniej masz własnych znajomych.
Mówię o fili w Szczecinie. Absolutnie nie mam zamiaru wypisywać imion i nazwisk. Nie mam w zwyczaju być złym człowiekiem, bo nigdy nie robiłam nic tak chamskiego czego się tam uczyłam.
Współczuję ludziom, którzy tam decydują się tracić swój czas. Piszę oczywiście o polisach typu Gwarancja Renta.
Widzę wszystkie komentarze ludzi tutaj i uwierzcie, że są to osoby, które dalej żyją w tej manipulacji, czyli tam pracują.
Z pewnością ten komentarz będzie usunięty--> sam regulamin komentowania na to wskazuje :)
Przykre.
Pozdrawiam
2
Mirek 2016-09-09 21:36:40
@artur teraz to chyba nie, ale mam nadzieję, że szybko się coś zmieni w tym temacie. Bardzo mi zależy na pracy w Capitol Sp. z o.o. - Biuro Zarządu, więc na pewno będę przeglądał goworka na bieżąco :)
Zostaw swoją opinię o Capitol Sp. z o.o. - Biuro Zarządu - Warszawa
test
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Capitol Sp. z o.o. - Biuro Zarządu